TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Harrison Ford mógł zginąć podczas wypadku

2016-07-28 07:09:22Podczas rozprawy sądowej, przedstawiciele firmy Foodles Production, czyli spółki córki Lucasfilmu powołanego do produkcji „Przebudzenia Mocy”, przyznali się do zaniedbań, które doprowadziły do wypadku na planie. Dodali także, że gdy drzwi hydrauliczne spadły na Harrisona Forda w czerwcu 2014, ten mógł zginąć. Producenci wzięli na siebie pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację, wynikającą z naruszenia zasad bezpieczeństwa i organizacji pracy.

Oskarżyciel Andrew Marshall zauważył, że masa drzwi jest porównywalna z wagą małego samochodu. Gdyby nie przytomność pracownika, który nacisnął awaryjny przycisk stopu, drzwi najprawdopodobniej zmiażdżyłyby Forda.

Sam Ford przyznał w jednym z wywiadów, że technologia drzwi hydraulicznych pochodzi z lat 70. W 1976 to było obsługiwane przez człowieka ręcznie, teraz zapomniano trochę o tym, że technologia poszła do przodu.

Przedstawiciele firmy Foodles przyznali, że bezpieczeństwo pracowników jest dla nich najważniejsze, więc nie będą ukrywać błędów. Wyrok sądu ma zapaść 22 sierpnia. Z pośród czterech zarzutów oddalono dwa.

Warto przypomnieć, że J.J. Abrams, który pobiegł ratować Forda także ucierpiał w wypadku. Zwichnął sobie kręgosłup.
KOMENTARZE (20)

Przebudzenie Mocy

„Przebudzenie Mocy” w HBO

2016-07-05 16:57:31„Przebudzenie Mocy” trafia do HBO. Pierwsza emisja będzie mieć miejsce 7 sierpnia o 20:10. Potem film będzie powtarzany parę razy. Dokładniej:
  • 8 sierpnia o 15:30
  • 10 sierpnia o 20:10
  • 11 sierpnia o 12:10
  • 13 sierpnia o 12:55 i 21:10

I to pewnie nie koniec.

Film J.J. Abramsa jest już skończony, my czekamy na kolejne, ale to nie oznacza, że nie budzi emocji i wszystko o nim wiemy. Niedawno ocenił go publicznie James Cameron, autor „Avatara”, „Terminatora” i „Titanica”. James stwierdził, że zdecydowanie bardziej podobają mu się filmy George’a Lucasa, czyli obie poprzednie trylogię. Raz fabularnie, ten nowy obraz był bardziej odtwórczy. Ale to co najbardziej boli Camerona to fakt, że wszystkie filmy sygnowane przez Lucasa były przełomowe. Pchały technikę do przodu. Epizod VII nawet nie jest zachowawczy, w wielu aspektach to nawet krok wstecz. Zmarnowana okazja patrząc na to jak technika idzie do przodu.

Języki się rozwiązują i część twórców zaczyna opowiadać o nowej trylogii. Wśród nich był goszczący w Nowej Zelandii Iain McCaig, czyli artysta koncepcyjny. Wspomniał, że początkowo Lucas faktycznie nie chciał mieć już nic wspólnego z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale jednocześnie dał zielone światło na nową trylogię. Gdy prace powoli ruszyły, zdecydował się, że sam nada kształt scenariuszowi i tym samym zaproszono do współpracy McCaiga i Douga Chianga. Scenariusz jednak nie został zrealizowany. Disney po kupnie Lucasfilmu chciał odciąć się od prequeli. Twórcy dostali zakaz używania lokacji, czy postaci związanych z drugą trylogią. Może nie było to jakoś sformalizowane, ale jednak coś takiego dało się odczuć. Nie oznacza to jednak, że Lucas nie miał wpływu na film. McCaig nie chciał mówić tego wprost, ale Michael Arndt, Lawrence Kasdan i J.J. Abrams w jakimś stopniu bazowali na pomysłach Lucasa.

Disneyowi nie podobało się także to, że początkowo nowa trójka była biała. To J.J. Abrams wciągnął Johna Boyegę, tworząc większą mieszaninę rasową. Swoją drogą McCaig przyznał, że jeszcze za czasów Lucasa nie było z tym problemów, a on sam tworząc koncepty Rey najczęściej przedstawiał ją jako Azjatkę.

Iain McCaig przygotował też koncept ducha Vadera. Podobno miało to być coś, co nawet spodobałoby się ludziom niechętnym prequelom. Duch miał w jakiś sposób pomagać Luke’owi, prowadzić go, ale jednocześnie wciąż byłby w nim konflikt między jasną a ciemną stroną. Dave Filoni twierdzi, ze Lucas dokładnie wiedział dlaczego Anakin pojawia się jako duch w „Powrocie Jedi”. Być może ten temat chciał eksplorować. McCaig prawie potwierdził, że Rey jest kolejnym Skywalkerem. Choć niekoniecznie musi być córką Luke’a Skywalkera. Jednym z pomysłów rozważanych był romans między Qui-Gonem a Shmi. Efektem tego romansu mogło być dziecko, które byłoby ojcem/matką Rey. Oczywiście ze względu na niechęć do prequeli raczej ten pomysł by nie przeszedł. Natomiast warto przypomnieć, że to właśnie McCaig jako pierwszy publicznie zasugerował, że zobaczymy kobietę z mieczem świetlnym. Zrobił to na Celebration Europe w Essen. Kto wie, może pewne pomysły zostaną wykorzystane w kolejnych Epizodach?

McCaig potwierdził też informację, że Larry Kasdan pierwotnie zajął się filmem o Hanie Solo, dopiero potem odstawił go na półkę i pomógł przy Epizodzie VII.
KOMENTARZE (32)
Loading..