TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Filmik ILM o efektach specjalnych

2016-09-08 20:47:07

Chyba powoli dochodzimy do okresu, w którym swobodnie można mówić o „Przebudzeniu Mocy” i sekretach powstawania tego filmu. ILM z tej okazji przygotowało krótki filmik – „Behind the Magic: The Visual Effects of Star Wars: The Force Awakens”, który prezentuje pracę tej firmy nad VII Epizodem. Według nich, podobnie jak w przypadku oryginalnych filmów, tak i VII Epizod w wielu miejscach był dziełem przełomowym.


KOMENTARZE (18)

Przebudzenie Mocy

Powrót do IMAX [UPDATE]

2016-09-06 16:58:30

Od najbliższego piątku (09.09) „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” wraca do kin, a dokładniej do polskich IMAXów. Szykujcie się na dwa seanse dziennie, jeden z dubbingiem, drugi z napisami.

Informacje tę podano na Facebooku. Podano tam godziny seansów – 13:30 (dubbing) i 18:45 (napisy). Na razie jeszcze nie repertuarów na stronach IMAXów, powinny się ukazać niebawem.

Nie wiadomo na jak długo „Gwiezdne Wojny” wrócą do kin. Może się okazać, że to tylko tydzień, więc warto skorzystać.

UPDATE:
Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobrą wiadomość, ponieważ można już rezerwować bilety na seanse we wszystkich kinach IMAX w tym miejscu (wystarczy tylko wybrać odpowiednie miasto. Seanse będą odbywać się od piątku (09.09) do czwartku (15.09) włącznie. Jak na razie nie posiadamy informacji o tym do kiedy będzie wyświetlany Epizod VII w kinach IMAX.

Poniżej także prezentujemy informację prasową dotyczącą powrotu Epizodu VII na ekrany kin:

Luke, I AM YOUR… CINEMA
Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy wraca
na ekrany IMAX® !


Od premiery 7. części Star Wars minął już prawie rok, ale emocje i miłość fanów do sagi nie słabną. Co więcej, apetyt podsycają informacje o premierze 8. części, która jest zaplanowana na 2017 rok. Jednak, jak mówią miłośnicy Star Wars, ten film nigdy się nie znudzi, dlatego na życzenie widzów, do kin IMAX® powraca futrzany Chewbacca, Luke Skywalker, Leia i BB-8. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy od 9 września ponownie na gigantycznych ekranach IMAX®. Bilety do kupienia na www.cinema-city.pl

Akcja filmu rozpoczyna się trzydzieści lat po bitwie o Endor i upadku Sithów. Luke Skywalker przepada bez wieści. Pod jego nieobecność na gruzach Imperium Galaktycznego wyrasta złowroga organizacja Najwyższy Porządek stawiająca sobie za cel zniszczenie ostatniego Jedi. Z poparciem władz Nowej Republiki generał Leia Organa dowodzi Ruchem Oporu. Pragnie odnaleźć swojego brata oraz przywrócić pokój w Galaktyce. Leia wysyła najlepszego pilota Poe Damerona na pustynną planetę Jakku, gdzie dawny sprzymierzeniec wpadł na informacje o miejscu pobytu Luke'a. Wkrótce Poe zostaje schwytany przez Kylo Rena, posługującego się Ciemną Stroną Mocy czciciela Dartha Vadera. Na jednym z krążowników Najwyższego Porządku Dameron znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie zbuntowanego szturmowca Finna. Tymczasem należący do pilota robot BB-8 spotyka Rey - tajemniczą samotniczkę i zbieraczkę części posiadającą niezwykłe umiejętności i wrażliwość na Moc...

Dla tych, którzy nie zdążyli, dla tych, którzy chcą tę przygodę przeżyć jeszcze raz! Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy od 9 września ponownie na ekranach kin IMAX Punkt 44 Katowice, Plaza Kraków, Manufaktura Łódź, Plaza Poznań i Sadyba Warszawa.

KOMENTARZE (35)

Przebudzenie Mocy

„Przebudzenie Mocy” w „Księdze rekordów Guinnessa”

2016-09-05 21:40:03

W najnowszym wydaniu „Księgi rekordów Guinnessa” uwzględniono VII Epizod „Gwiezdnych Wojen”. W dodatku w trzech kategoriach. Te rekordy to:

  • Najszybciej zarobione 500 milionów USD w amerykańskich kinach.
  • Największy wpływ z jednego weekendu (247,9 milionów USD), również tylko w amerykańskich kinach.
  • Najczęściej oglądany oficjalny zwiastun na YouTubie – 91512152 obejrzenia.

Wszystkie wspomniane rekordy znamy, ale teraz zostały one zapisane w księdze. Ciekawe ile z nich utrzyma się w kolejnych wydaniach Księgi.
KOMENTARZE (14)
Loading..