TWÓJ KOKPIT
0

Ostatni Jedi

Zdjęcia do Epizodu VIII skończone

2016-07-23 08:48:28 oficjalna

Zdjęcia do Epizodu VIII zostały wczoraj zakończone. Poinformował o tym wczoraj Rian Johnson, a dziś oficjalna. Zamieszczono w sieci filmik pokazujący ostatnią nagrywaną scenę. Ale oczywiście nic nie zobaczymy tam.



Akcja Epizodu VIII zacznie w mistycznym i magicznym miejscu, czyli dokładnie tam, gdzie skończyło się „Przebudzenie Mocy”. Zdjęcia na Skellig Michael zaczęły się na kilka miesięcy zanim kamera ruszyła na dobre. Na koniec kilka zdjęć, które Johnston pokazał na Celebration. Na jednym z nich widać Dave’a Filoniego podczas wizyty na planie.





Na premierę musimy poczekać do grudnia 2017. Teraz rozpoczyna się postprodukcja.
KOMENTARZE (19)

Ostatni Jedi

Wieści o Epizodzie VIII z Celebration

2016-07-19 19:12:33

Panel o przyszłych filmach kończący Celebration Europe 2016 w Londynie koncentrował się na dwóch obrazach. Wczoraj pisaliśmy o Hanie Solo, dziś pora zająć się Epizodem VIII.

Kathleen Kennedy zapowiadając niejako Riana Johnsona zaczęła od komplementu, porównując go do Stevena Spielberga. Według niej Rian w bardzo podobny sposób prowadzi kamerę jak Spielberg. Johnson oczywiście zanim wyszedł na scenę, zdążył wrzucić ostatnie zdjęcie na twittera. Potem mówiono o nim, że jest tym reżyserem, który czuje się jak ryba w wodzie w mediach społecznościowych.



Zdjęcia do filmu są już prawie skończone. Tego ostatecznie nie potwierdzono. Na panelu mówiono o tym procesie zarówno jako zakończonym lub prawie zakończonym. Wygląda więc na to, że nawet jeśli coś zostało do nakręcenia, są to niewielkie rzeczy.

Wpierw Rian zaczął mówić o tym jak wyglądała jego praca nad scenariuszem. Na pierwsze spotkanie ze Story Group przyniósł lody, by się wszystkim przypodobać. Potem spędził sześć tygodni w San Francisco w siedzibie Lucasfilmu. Tam zarówno ustalano i konsultowano szczegóły opowieści, ale też oglądano filmy. Rian nawet przygotował specjalną listę filmów, które chciał pokazać swojej ekipie, tak by wszyscy wiedzieli, do czego zmierzają. Na tej liście znalazły się „Sahara” (z Humphreyem Bogartem z 1943), „Niewysłany list” (1960), „Z jasnego nieba” (1949) (o tych dwóch filmach pisaliśmy tutaj), „Three Outlaw Samurai” (Sanbiki no samurai, 1964), Gunga Din (1939) i Most na rzece Kwai (1957). Reżyser niedawno obejrzał to, co nagrano i zdziwił się jak wiele elementów z tych klasycznych filmów znalazło się w ostatecznym materiale. W czasie spędzonym w San Francisco historia Epizodu VIII nabrała kształtu. Johnson zaczął pracę w czasie gdy kręcono Epizod VII, więc odwiedził plan parę razy i utrzymywał kontakt z J.J. Abramsem. Ale nie tylko z nim. Na planie Epizodu VIII pojawił się między innymi Dave Filoni. Ludzie w Lucasfilmie starają się dzielić ze sobą informacjami na temat swoich projektów, tak by one się wzajemnie przenikały. A wizyta Dave’a na planie podobno była bardzo uspokajająca, bo zdaniem Johnsona dla Filoniego wszystko jest dobre i idzie w dobrym kierunku, więc gdy robi się nerwowo, taki człowiek jak on bardzo się przydaje.

Epizod VIII fabularnie zacznie się w miejscu, w którym się skończyło „Przebudzenie Mocy”. Rian dopiero później uzmysłowił sobie, że nie będzie klasycznego przeskoku czasowego między filmami. Pierwszą scenę nagrano na Skellig Michael jesienią zeszłego roku na kilka miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć. Warto dodać, że Carrie Fisher przebąkiwała coś o pogrzebie Hana Solo na jednym z paneli. Niestety słuchając jej nie wiadomo, czy chodziło jej o nagraną scenę, czy może o wydarzenie, które powinno mieć miejsce. Lub też coś sobie wymyśliła. W każdym razie to także pasowałoby do bezpośredniej kontynuacji. Na panelu zdradzono też jeszcze jeden spoiler. Pablo Hidalgo powiedział, że Finn będzie przytomny i zdrowy, co ucieszyło Johna Boyegę. Rian Johnson żartował, że pomysł z nieprzytomnym Finnem do którego bohaterowie zaglądają co jakiś czas sprawdzić czy się przypadkiem obudził, był bardzo kuszący.

Mówiono też, o nowej postaci, w którą wcieli się Kelly Marie Tran. Podobno jej wejście ma być niezapomniane. Johnson mówił, że Kelly jest bardzo wyjątkowa i nie może się doczekać na to jak jej rola zostanie odebrana przez fanów.

John Boyega dodał, iż jego postać zmierza w innym kierunku. Podobno ma to być bardzo ekscytujące.

Epizod VIII będzie się różnił od VII. „Przebudzenie Mocy” było niesamowitą eksplozją przygody. VIII ma wejść głębiej w postaci, które będą teraz musiały sprostać wyzwaniom.

Rian Johnson dziwił się też, jak wiele scenografii zbudowano. Jego zdaniem to niewiarygodnie duża ilość. Niektóre pojazdy są budowane tak, by można było jednocześnie kręcić tę samą scenę wewnątrz i na zewnątrz. Johnson przyznał też, że słuchał muzyki Daft Punk na planie. No i bardzo bawił go roboczy tytuł filmu – „Space Bear”, a fakt, że mordka uśmiechniętej pandy pojawiała się na dokumentach, czy strojach zawsze bardzo go radował.



Zdradzono także, iż Gareth Edwards pojawia się na chwilę w filmie. Nawet pokazano zdjęcie.

Teraz Epizod VIII wchodzi w fazę postprodukcji.
KOMENTARZE (16)

Ostatni Jedi

Śmieci Riana i Rey

2016-07-13 20:40:30

Dzisiaj będzie kilka fotek. Na początek Daisy Ridley. Aktorka skończyła już oficjalnie zdjęcia do Epizodu VIII. Przy okazji wrzuciła do sieci to zdjęcie:



Rian Johnson także niedawno spamował zdjęciami. Warto szczególnie zwrócić uwagę na dwa. Zwłaszcza drugie podkreśla, że film jest prawie skończony.



A na koniec kilka kolejnych zdjęć z Dubrownika. Nie są do końca nowe, bo pochodzą z okresu zdjęć, ale autor dopiero niedawno je upublicznił.



Więcej zdjęć z Dubrownika znajdziecie tutaj.

My zaś czekamy na oficjalne wieści, pewnie w niedzielę. Zobaczymy, co ogłoszą i pokażą.
KOMENTARZE (22)

Ostatni Jedi

Zakończono zdjęcia do Epizodu VIII?

2016-07-11 17:01:50

Najpierw Anthony Daniels poinformował, że skończył już zdjęcia do Epizodu VIII. Potem dokładnie to samo zrobił John Boyega, a następnie Mark Hamill. Co prawda Mark sugerował, że zdjęcia potrwają do 22 lipca, ale najnowsze fotki, między innymi Riana Johnsona sugerują coś innego. Impreza kończąca trwa w najlepsze. Oczywiście może znów być tak, że przez parę dni będzie jeszcze pracować druga ekipa.





Tak więc czekamy na oficjalne potwierdzenie. Pewnie uzyskamy je w niedzielę na Celebration. Może nawet razem z jakimiś zdjęciami planu albo klipem?
KOMENTARZE (5)

Ostatni Jedi

Koniec zdjęć do Epizodu VIII niebawem

2016-07-04 07:12:40

Mark Hamill na swoim twitterze poinformował, że zdjęcia do Epizodu VIII skończą się 22 lipca, czyli tuż po Celebration. Podał to pewnie ze względu na swoje wcześniejsze żarty o bezrobociu. Oczywiście chodziło o to, że po Epizodzie VIII w tym roku Mark nie ma planów filmowych. Swoje żarty sprostował.

Także Rian Johnson sugeruje, że koniec zdjęć blisko. Przy okazji wrzucił też dwa zdjęcia z planu.



Na koniec jeszcze filmik od Daisy Ridley. Okazuje się, że na planie do Epizodu VIII nie tylko tężyzna fizyczna jest ważna. Maseczka również, nie wszystko da się poprawić komputerowo.


KOMENTARZE (14)
Loading..