TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XIX Spotkanie FSWiF

2002-03-25 20:43:00 Andaral

Kolejne: XIX Spotkanie Fanow Star Wars i Fantastyki odbędzie się w Pubie Internetowym przy ul. Pięknej 68A w Warszawie, w dniu 05.04.2002 o godz. 18.00.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Po Pyrkonie 2002

2002-03-22 23:38:00 Gawlok za Poznańskim Fan-klubem SW

Gawlok podesłał nam newsa o rozstrzygnięciu Konkursu Fantastycznych Filmów Amatorskich ZŁOTY ZORD na Pyrkonie 2002 za Poznańskim Fan-klubem Star Wars im. Wuhera:
W dniach 15-16 marca podczas Poznańskich Spotkań z Fantastyką Pyrkon 2002 odbyły się pokazy konkursowe i rozstrzygnięcie Konkursu Fantastycznych Filmów Amatorskich ZŁOTY ZORD.
Złoty Zord. Zaprezentowano wszystkie nadesłane produkcje:
„Bez Tytułu”. Oficjalny Moskiewski Fan Klub Star Wars
„Gwiezdne Wojny: Epizod 13”. Team E13
”Gwiezdne Wojny: Epizod 444”. Kolejna Zadyma. Gawlock Pictures
„Galileo” Michał Jaszowski
„Krwawy Spadek” Adam Mateja
„Nie wywołuj wilka z lasu”. Adam Dukszto

Po wnikliwej analizie startujących w konkursie filmów jury zdecydowało się nie przyznawać pierwszej nagrody w postaci Złotego Zorda. Powodem tej decyzji było to, iż żadna z produkcji nie powaliła nas na kolana w niemym zachwycie, choć każda z nich prezentowała wysoki, pod różnymi względami, poziom.
Zdecydowano się jednak przyznać DWA SREBRNE ZORDY jako Wyróżnienia, co w sumie wyszło na dobre, bo dwa srebrne Zordy to więcej niż jeden złoty! I tak Fortuna uśmiechnęła się do twórców następujących dzieł:
- Galileo - Michała Jaszowskiego - został uhonorowany Srebrnym Zordem za trafne i postmodernistyczne wykorzystanie kultowych motywów filmowych. Naszą uwagę też zwróciła oprawa techniczna produkcji, a także celne dialogi oraz najsprawniejszy montaż
- Gwiezdne Wojny Epizod 444: Kolejna Zadyma - Gawlock Pictures - niniejszym otrzymuje Srebrnego Zorda jako wyraz uznania dla młodego pokolenia poruszającego zawsze aktualny temat Gwiezdnej Sagi. Wśród innych decydujących zalet produkcji można wymienić niezłe (choć czasem niesłyszalne) dialogi, kilka niezłych ujęć i drogą naszym sercom oprawę kostiumowo-scenograficzną. Uwagę zwraca też podejście z dystansem do tematu i wspaniała gra wyobraźni.
Oczywiście gratulujemy zwycięscom, w tym także (a może szczególnie) Gawlokowi.
KOMENTARZE (0)

Fandom

XVIII spotkanie Fanów Star Wars

2002-03-11 20:39:00 Andaral

Jak donosi Andaral - kolejne, XVIII Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars i Fantastyki odbędzie się 22 marca o godz. 18:00 w Warszawskim Pubie Internetowym (aka "Kantyna") przy ul. Pieknej 68A. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
KOMENTARZE (0)

Fandom

Pyrkon 2002

2002-03-04 23:02:00 Maciej Górczyński

Maciej Górczyński, współorganizator poznańskiego konwentu Pyrkon 2002, a właściwie jego Star Warsowej częsci, podesłał nam garść informacji na ten temat. Tegoroczny Pyrkon odbędzie się w dniach 15-17 marca 2002 (piątek-niedziela). Cała impreza odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 21, ul. Łozowa 77 (Dębiec) w Poznaniu. Cena wstępu 25 PLN, a jednodniowa 19.
W Strefie STAR WARS ze strony PFKSW i SFplan9 spodziewać możecie się m.in.:
-"Od Starkillera do śniadania przy wodospadzie" - prelekcja multimedialna przedstawiająca ewolucje idei "Gwiezdnych Wojen" i poszczególnych filmów cyklu.

-"Nie Tylko "Another Chance": Odsłona Druga" - Kontynuacja zeszłorocznego maratonu amatorskich filmów tworzonych przez fanów Gwiezdnych Wojen. Pokażemy najciekawsze naszym zdaniem filmy które pojawiły się w sieci od zeszłego roku, m.in.: "Knightquest", "Seeds of Darkness", "Rogue".

-"George Lucas zaprasza na casting do kosmicznej super-produkcji"- czyli konkurs dla fanów Star Wars (tradycyjnie trudny i stronniczy :)

-Projekcje filmów dokumentalnych, m.in. pokaz poświęconego amerykańskim fanom SW filmu "The Fandom Menace".

-LARP Star Wars "Klejnoty i Dyplomacja", scenariusz, prowadzenie i ogólna odpowiedzialność Olga "Elfir" Kowalska. Szczegółowy opis tutaj.

-"Noc Trailerożerców: suplement 2002" - Rok temu pokazaliśmy (prawdopodobnie jako pierwsi w Polsce) maraton zwiastunów filmowych czyli "Noc Trailerożerców", pokaz trwał 4 godziny. W tym roku zapraszamy na nieco krótszy pokaz "Noc Trailerożerców: Suplement 2002". Pokaz został podzielony na następujące sekcje:
-Klasyka (kilka trailerów których zabrakło rok temu)
-Attack of the Clones (chyba wiadomo :)
-2001 (m.in. pełen komplet trailerów LotR)
-Wkrótce na ekranach (m.in. wycofany z kin trailer Spider-Mana z wieżami WTC)

- Pokaz filmów amatorskich z Sekcji Filmowej Plan 9. Spotkanie z twórcami.

-Konkurs wiedzy o serialach fantastycznych Konkurs wiedzy na temat seriali TV związanych z nurtem fantastycznym. Pytania dotyczyć będą zarówno nowych seriali jak i tych które widzieliśmy na ekranach telewizorów jakiś czas temu.

I wiele więcej. Szczegóły na stronie www.swpoznan.best.net.pl/pyrkon2002.
KOMENTARZE (0)
Loading..