TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dragon 2005

2005-03-31 00:57:00 Vong za LSF

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" w porozumieniu z IV Liceum Ogólnokształcącym organizuje w dniach 16 - 17 kwietnia 2005 roku III Ogólnopolski Konwent Gier Fantastycznych "Dragon".
Celem konwentu jest propagowanie i utrwalanie wśród dorosłych i młodzieży kultury fantastycznej, na którą składają się: literatura, film oraz gry związane z fantastyką, jak również dziedziny wiedzy znajdujące się na pograniczu fantastyki (postęp naukowy i techniczny, rozwój społeczeństw, wierzenia ludów, niewyjaśnione zjawiska, itp.) Do celów konwentu należy również wymiana doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami i uczestnictwo w intelektualnej rozrywce.
W imprezie wezmą udział zaproszeni goście z różnych części Polski, a wśród nich pisarze i tłumacze literatury fantastycznej, recenzenci, przedstawiciele pism branżowych, jak również krytycy.
W konwencie wezmą także udział miłośnicy i hobbyści fantastyki - członkowie Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza" oraz innych polskich klubów i stowarzyszeń fantastycznych, a także osoby zainteresowane fantastyką, nie będące zrzeszonymi w żadnych organizacjach.

OrganizatorzyNa Dragonie nie zabraknie również atrakcji spod znaku Gwiezdnych Wojen które organizują Lubelscy Fani Star Wars. W programie przewidziano następujące punkty:
- turniej Sabacca
- prelekcje:
 • Star Wars Combine jako przykład MMORPG
 • Technika wojskowa w Star Wars
  - pokaz niespodzianka
  - sesje RPG
  - XV LSFSW

  Koszt uczestnictwa 12zł (możliwość zniżek grupowych)
  Więcej informacji na www.dragon.rpg.prv.pl

  Serdecznie zapraszamy
  Lubelscy Fani SW


  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  XIV Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2005-03-30 13:12:00 Vong

  Dnia 02.04.2005 odbędzie się XIV Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie w Irish Pubie „U Szewca” na Starym Mieście o godzinie 12:00 (kolor zielony na mapie). Na nowych fanów czekać będzie grupa osób w Empiku w Galerii Centrum (kolor czerwony na mapie), przy stoisku z książkami Star Wars.  W programie przewidziano następujące punkty:
 • Dyskusja o III serii (II tomie) Clone Wars
 • Dyskusja o premierze EIII w kinie „Kosmos”
 • Dyskusja o kwietniowym konwencie „Dragon” i starwarsowych punktach programu
 • Star Warsowa familiada

  O godzinie 15:00 przenosimy się do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 4 (kolor niebieski na mapie), gdzie zaplanowano kolejne punkty programu:
 • Mistrzostwa Lublina - konkurs wiedzy o Star Wars
 • Oglądanie Epizodu V: Imperium Kontratakuje

  Spotkanie zakończy się około godziny 18:30.
  Serdecznie zapraszamy zarówno osoby nowe jak i stałych bywalców; w szczególności ze Świdnika i okolic.

  Organizatorzy


  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  Wieści dla fanów z Bydgoszczy i okolic

  2005-03-28 14:24:00 Long J.B.

  W mojej skromnej osobie odzywa się Bydgoski Fan-klub Star Wars, z dość ważną informacją dla fanów z Bydgoszczy i okolic, zainteresowanych integracją ze współfanami.

  W związku z podniosłym i niezwykłym charakterem ;-) najbliższych dwóch miesięcy, odbędzie się u nas kilka spotkań nie tak typowych, jak te comiesięczne na Barce Jabby (Barka Manta). Dla uporządkowania rozkładu jazdy na miesiące kwiecień-maj, przesyłamy formę terminarza, zgodnie z którym będziemy się w tym miesiącu spotykać. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z nim, pozostali mogą pójść zrobić sobie herbatę, albo obejrzeć kolejna powtórkę "W pustyni i w puszczy" w TV.

  2 kwietnia - kolejne, regularne spotkanie na Barce Jabby. Omówimy na nim kwestię zamówienia koszulek, wyjazdu na premierę ROTS (klubowicze, ostateczne decyzje! ;) ), oraz imprezy urodzinowej, trochę pogawędzimy, popijemy blue milk, pogramy pewno w Sabacca. Spotkanie zaczyna się o godzinie 16.

  16 kwietnia - spotkanie urodzinowe BFSW. Obecność wszystkich dotychczasowych uczestników spotkań obowiązkowa, a jeśli ktoś zechce nas w tej wyjątkowej rocznicy poznać, również zapraszamy :) Na razie trwają ustalenia co do miejsca owego urodzinowego spotkania.

  14 maja - III Bydgoski Meeting Filmowy, tym razem pod znakiem Epizodów I i II, a wszystko po to, by przygotować się duchowo do premiery Epizodu III, na którą wybierzemy się...

  ...18 maja - wtedy to wyjeżdżamy na premierę do Poznania. Dużo wcześniej będziemy musieli ustalać ilość osób, które wyjadą, oraz zamówić bilety. Te kwestie prawdopodobnie dopniemy w czasie wcześniejszych spotkań w kwietniu.

  Na dzień dzisiejszy tak to wygląda. Jeśli pojawią się jakieś zmiany, bezzwłocznie poinformujemy. Tymczasem, dziękuję za uwagę. Do zobaczenia na krańcu Galaktyki!

  Long J.B.


  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  58 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2005-03-26 17:47:00 Outlander

  W sobotę 2 kwietnia, w kafejce "Stary Młynek" przy Al. Ujazdowskich 6A odbędzie się 58 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 16;00. Tego dnia lokal jest zarezerwowany wyłącznie dla celów spotkania.

  Dojazd autobusami: 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.  Dział Warszawskich Spotkań na Forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Raport z CoolKonu

  2005-03-20 23:54:00 WFGW

  W dniach 4-6 marca 2005, we Wrocławiu odbył się konwent CoolKon, na którym zorganizowano blok Gwiezdno-Wojenny. Raport z tego konwentu, a raczej bloku możecie przeczytać tutaj.

  Przy okazji pojawił się zaległy raport z Wrocławskiej Studniówki (tutaj) oraz drobny update w tym raporcie (dotyczy on tylko i wyłącznie zdjęć – dodano kilka nowych).
  Raport z XV spotkania pojawi się niebawem.
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Raport z 57 Warszawskiego Spotkania Fanów Star Wars, oraz z CorusConu Zero

  2005-03-18 11:32:00 Outlander

  W sobotę 5 marca w kawiarence "Stary Młynek" odbyło się 57 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Od dziś raport możecie przeczytać w tym miejscu.

  Niespełna tydzień później, bo już w sobotę rano - dnia 12 marca - odbył się mini-konwent o nazwie "CorusCon Zero - odliczanie trwa" (więcej>>>). Raport z tego spotkania znajduje się tutaj.

  Dodatkowo zapraszamy także do obejrzenia kilku galerii zdjęć z wcześniejszych Warszawskich Spotkań:
 • 54 WSFSW
 • Organizacyjne spotkanie klubu Outlander (raport>>>)
 • 55 WSFSW (raport>>>)
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  VIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2005-03-15 00:44:00 Jedi Bendu

  W sobotę, 19 marca, o godz. 17:00 odbędzie sie VIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Są plany co do zmiany lokalu, ale spotykamy się, jak zwykle, pod "Dramatem". W planie między innymi:

  - dyskusja o planach dotyczących premiery E III
  - Wielkopolskie Spotkania w retrospektywie - frekwencja, statystyki, itp.
  - nowa gra planetarna
  - tradycyjne miłe pogawedki
  - dużo innych atrakcji

  ZAPRASZAMY!!!
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  CorusCon Zero „Odliczanie trwa” - JUŻ JUTRO!

  2005-03-11 17:03:00 Yako

  Mini konwent miłośników Gwiezdnych Wojen, pod tytułem CorusCon Zero „Odliczanie trwa” odbędzie się w Warszawie, dnia 12 marca 2005 roku (sobota). Miejscem spotkania jest szkoła podstawowa nr. 211 przy ulicy Nowy Świat 21 (właściwie, jest to na tyłach Empiku Megastore).

  Program:

  Wykorzystane równocześnie będą dwie sale, mniejsza i większa. Nazwaliśmy je, dla wygody, Coruscant (większa) i Tatooine (mniejsza).

  Sala Coruscant:

  · 12:00-12:45 - Otwarcie i powitanie + kilka słów o CC i WSFSW
  · 13:00-14:00 - Eliminacje do konkursu wiedzowego
  · 14:00-15:00 - Ciekawostki SW
  · 15:00-16:00 - Konkurs wiedzowy
  · 16:00-17:00 - Epizod III - nadzieja Sagi
  · 17:00-18:00 - Autostopem przez galaktykę

  Sala Tatooine:

  · 13:00-14:00 - Star Wars Miniatures
  · 14:00-15:00 - Star Wars RPG
  · 15:00-16:00 - [niespodzianka - sala zarezerwowana]
  · 16:00-17:00 - Star Wars z papieru
  · 17:00-18:00 - Zabawa w Miasta-Planety


  Koszt uczestnictwa w całej imprezie to:

  Stawka normalna: 7 złotych
  Dla członków WSFSW: 5 złotych
  Dla prowadzących prelekcje: -2 złote od stawki podstawowej za każdą godzinę prelekcji.

  Nad imprezą swój patronat objęły TeamRadio, Bastion Polskich Fanów Star Wars, The Outer Rim i Imperial City Online. Organizacji podjęli się Warszawscy Fani Star Wars.
  Serdecznie zapraszamy.

  Wszelkie dodatkowe informacji są dostępne pod adresem coruscon@wp.pl
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  XV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  2005-03-10 18:49:00 LS

  W dniu 19 marca 2005 odbędzie się XV Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu. Wciąż kontynuujemy naszą wędrówkę w poszukiwaniu Knajpy Obiecanej i tym razem spotkamy się w ... Uni Cafe – na Placu Uniwersyteckim 13 (koło słynnego pomnika szermierza, który jest „goły” jak przysłowiowy student).
  Spotkanie rozpoczynamy o godzinie 12:00. A w planie mamy do omówienia:
  - wrażenia po CoolKonie (raport będzie w weekend)
  - wrażenia po zwiastunie do ROTS
  - wrażenia z MedStarów (zwłaszcza II)
  - wrażenia z Kotulina
  - plany na kinową premierę we Wrocławiu (tu chętnych zapraszam KONIECZNIE do tego wątku na Forum, bo 19 będzie już musztarda po obiedzie)
  - wrażenia z KOTORa II
  - wrażenia z Republic Commando
  - i masa innych tematów
  I pewnie jak zwykle cała masa handlu wymiennego i nie tylko.
  Poniżej mapka. Punktem startowym jest Alladin’s. Punktem docelowym jest UNI Cafe. Trzeba iść z Alladin’sa i dojść do placu Uniwersyteckiego stanąć koło szermierza, obrócić się w stronę rynku i znajdzie się knajpę.


  O spotkaniu można porozmawiać tutaj, tutaj bądź tutaj.
  KOMENTARZE (2)
  Loading..