TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

61 Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

2005-05-30 10:42:00 Outlander

W najbliższą sobotę - 4 czerwca, odbędzie się kolejne, 61 już Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars. Jak zwykle, spotykamy się w kafejce "Stary Młynek" przy Al. Ujazdowskich 6A o godzinie 16:00. Jest to pierwsza okazja, by szczegółowo omówić Epizod 3, który niewątpliwie będzie tematem przewodnim spotkania.Dojazd autobusami: 116, 122, 159, 180, 195, E1, E2.

Warszawskie Spotkania na Forum.
KOMENTARZE (15)

Fandom

Koniec PFKSW

2005-05-29 15:47:00 PFKSW

Z żalem informujemy, że Poznański Fan-Klub Star Wars został rozwiązany. Najstarszy w Polsce formalny klub fanów Gwiezdnych Wojen zaprzestał działań klubowych 19. maja o o godzinie 2:30. Oficjalna likwidacja miała miejsce 25. maja.

Nie jest to oczywiście żadna niespodziewana tragedia - już wiele miesięcy temu PFKSW podjął decyzję, że jego ostatnim fandomowym wyczynem będzie przygotowanie premiery w Kinepolis, po czym nastąpi rozwiązanie klubu. Tak też się stało (wbrew oczekiwaniom społeczeństwa), czego dowód znajdziecie na www.plan9.art.pl/swpoznan.

Centralne obchody pogrzebowe PFKSW będą miały miejsce podczas konwentu Polcon, który odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2005 w Błażejewku pod Poznaniem. Zapraszamy wszystkich chętnych, bo będzie na co popatrzeć :)

Jednocześnie dziękujemy ponownie wszystkim fanom, z którymi razem pracowaliśmy nad fanowską premierą Epizodu III w Poznaniu - cieszymy się, że mogliśmy odejść z takim wystrzałem :)

Naturalnie śmierć klubu w żaden sposób nie wpłynie na doroczne obchody urodzin PFKSW, które będą się nadal odbywać, podobnie jak nadal będziemy nadal pracować przy konwentach fantastyki Pyrkon odbywających się w Poznaniu.
KOMENTARZE (28)

Fandom

XVIII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

2005-05-28 13:08:00 Lord Sidious

4 czerwca 2005, we Wrocławskim klubie Uni Cafe, o godzinie 12:00 odbędzie się XVIII Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu, pierwsze po premierze Trzeciego Epizodu. To właśnie ten film będzie tematem przewodnim spotkania, przez około 3-4 godziny będziemy omawiać jego szczegóły, piękne strony i te, które nie wszystkich zadawalają. Około godziny 16:00 spotkanie przeniesie się do kina, gdzie udamy się na wspólny seans Zemsty Sithów. (Dokładna godzina seansu pojawi się na forum w momencie, gdy będzie już znana, obecnie trwają tam też zapisy ile biletów zarezerwować). Oczywiście poza Zemstą poruszmy też trochę innych kwestii, z pewnością będzie można pograć w SW TCG, ale też dowiedzieć się czegoś o Teleporcie 2005 (konwent we Wrocławiu który odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2005 - więcej >>>).

Już standardowo przy okazji zapowiedzi prezentujemy raport z poprzedniego – XVII Spotkania – dostępny tutaj.

Na koniec standardowa mapka dojścia.O spotkaniu można porozmawiać tutaj, tutaj bądź tutaj.
KOMENTARZE (2)

Fandom

Zdjęcia Polish Outpost z Wielkiej Premiery w Kinepolis!

2005-05-28 12:54:00 Polish Outpost

Na stronie Polish Outpost ukazały się zdjęcia z Ogólnopolskiej Premiery Zemsty Sithów, która miała miejsce 18 maja w Kinepolis Poznań. Fotografie można obejrzeć w Galerii>>>. Autorem większości z nich jest Grzegorz Nelec.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.


KOMENTARZE (7)

Fandom

Czat ze Staszkiem Mąderkiem

2005-05-28 12:13:00 ICO

Imperial City Online informuje:

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na czat ze Staszkiem Mąderkiem, reżyserem, scenarzystą, oraz przede wszystkim fanem Star Wars. Nakręcony na zeszłorocznym Imladrisie Epizod III: Zemsta Staszka to tylko jeden z jego filmów nawiązujących do sagi George'a Lucasa.

Zapraszamy zatem na Holochat w czwartek, 2 czerwca, o godz. 20:00. Do zobaczenia!

KOMENTARZE (2)

Fandom

Maraton filmowy

2005-05-24 17:12:00 Filmoteka Narodowa

UPDATE 31.06.2005:

Z pewnych przyczyn organizacyjnych, maraton filmowy "Noc z Gwiezdnymi Wojnami", który miałby się odbyć się na początku lipca. NAJPRAWDOPODOBNIEJ będzie to pierwsza dekada miesiąca, w rachubę oczywiście wchodzi tylko sobota.

Dokładny termin nie jest jeszcze znany, proszę narazie nie dzwonić do Filmoteki Narodowej. Wszelkie informacje będą umieszczane na stronie Bastionu.

*************************
Jak zapewne domyślacie się jest organizowany maraton filmowy "Noc z Gwiezdnymi Wojnami", epizody IV-VI, który PRAWDOPODOBNIE miałby odbyć się w drugiej połowie czerwca, razem z Filmoteką Narodową w kinie Stolica przy ul. Narbutta 50a w Warszawie. Wyświetlane epizody są tymi z lat 1978-83, czyli te, gdzie Han strzela pierwszy w Nowej Nadziei.

Pisałem wcześniej w tym newsie, że w czerwcu są również wyświetlane pojedyńczo seanse części Gwiezdnych wojen, sam maraton ma na celu spotkania się wszystkich fanów z całej Polski, będzie to rodzaj Meetingu fanów w Warszawie, mam nadzieję, że, o ile wszystko pójdzie dobrze i impreza dojdzie do skutku, przybędziecie licznie na Coruscant. Więcej informacji będę przekazywał jak tylko pojawią się kolejne konkrety, narazie rezewójcie czas na koniec czerwca.

Niech Moc będzie z Nami.
Andaral


Porozmawiaj z innymi na temat pokazu Klasycznej Trylogii w Iluzjonie na Forum.
KOMENTARZE (23)

Fandom

Ulica Obi-Wana Kenobiego!

2005-05-24 10:51:00 Rif i Miagi

Gwiezdne wojny w ostatnich dniach przykuwają uwagę wszystkich – znajdziecie je na stronach gazet i w telewizyjnych okienkach. Lecz czy wiecie, że w Polsce, może w jedynym miejscu na świecie, można zamieszkać na ulicy Obi-Wana Kenobiego?

Czasami marzenia się spełniają, zapraszamy na wycieczkę na ulicę Obi-Wana Kenobiego!

Update
O ulicy piszą nawet w Super Ekspresie

Obi-Wan Kenobi, jeden z głównych bohaterów filmu "Gwiezdne wojny", ma swoją ulicę w Grabowcu. Zawdzięcza to radnemu i fanowi sagi filmowej Leszkowi Budkiewiczowi.

Niebieska tablica z nazwą stanęła przy piaskowej drodze kilkanaście dni przed premierą najnowszej części filmowej opowieści pt. "Atak Sithów". Leszek Budkiewicz nie kryje, że jako jedyny mieszkaniec ulicy Obi-Wan Kenobiego i radny sprawę sobie załatwił. Ale wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. - Bałem się, że nie przekonam radnych, ale wszyscy głosowali "za" - mówi.

Budkiewicz obejrzał "Gwiezdne wojny", gdy miał 8 lat. Wówczas postanowił, że podobnie jak Obi-Wan będzie służył jasnej stronie mocy. Został prawnikiem.

KOMENTARZE (31)

Fandom

Największa polska premiera Star Wars... już za nami

2005-05-22 23:06:00 Epizod3.pl

Jesteśmy już po największej polskiej premierze filmowej! Dziękujemy wszystkim fanom za wspólne spotkanie w Kinepolis!

Na cały środowy wieczór poznańskie Kinepolis zamieniło się w centrum polskiego fandomu Star Wars. Chyba jeszcze nigdy w Polsce w jednym miejscu nie zebrało się tylu fanów! Na wielką premierę Zemsty Sithów bilety zostały sprzedane do ostatniego miejsca! Duch Gwiezdnych wojen panował niepodzielnie w największym kinie Europy.

Przybyłe setki fanów mogły wziąć udział w przygotowanych atrakcjach - pokazach, konkursach, grach video. Oczywiście mieli też okazje spotkać osobiście członków 501st Legion i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze szturmowcami. Okazji do dobrych zdjęć było zresztą mnóstwo - wielu z fanów przybylo w doskonałych strojach. Już wkrótce zamieścimy relację z całej imprezy.

Chcielibyśmy tu bardzo podziękować wszystkim, którzy współpracowali z nami przy organizacji i promocji imprezy:

 • witrynom ICO, Bastion, Holonet, Outerrim, Valkiria, Polter, Gildia;
 • sklepowi Fanatyk.pl, który zapewnił stoisko z gadżetami;
 • fanom, którzy udostępnili swoje znakomite kolekcje na wystawę: Ramzesowi Skonarzewskiemu, Szymonowi Szelągowskiemu (klasa IIe), Marcinowi i Michałowi Adamowskim, Michałowi "Smellowi" Skomrze.

  A przede wszystkim dziekujemy wszystkim fanom, którzy razem z nami obejrzeli ostatnie Gwiezdne wojny!

  The Force will be with us. Always.

  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  Pokaz klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen w Iluzjonie.

  2005-05-19 23:19:00 Filmoteka Narodowa

  Filmoteka Narodowa zaprasza:

  Wszystkich miłośników Gwiezdnych Wojen zapraszamy do kina ILUZJON w Warszawie przy ul. Narbutta 50a, na trzy pierwsze części galaktycznej sagi.To być może jedyna szansa, żeby zobaczyć te filmy w kinie.

  Program:

  15,18.VI - GWIEZDNE WOJNY r. George Lucas, USA 1977
  16,19.VI - IMPERIUM KONTRATAKUJE r. Irvin Kershner, USA 1980
  21,26.VI - POWRÓT JEDI r. Richard Marquand, USA 1983

  Cena biletów: 11zł.

  Więcej szczegółów na stronie www.fn.org.pl.

  PS. Na chwilę obecną nie wiem na 100% czy będzie zorganizowany maraton, będę informował na bierząco.


  Porozmawiaj z innymi na temat pokazu Klasycznej Trylogii na Forum.
  KOMENTARZE (21)

  Fandom

  RELAX już dziś

  2005-05-18 11:07:00

  Już dziś o godzinie 22 w kinie Relax w Warszawie, rozpoczną się atrakcje związane z premierowym pokazem Star Wars Episode 3. W programie konkursy, koncerty i pewnie jakieś niespodzianki o których główny organizator milczy :)
  Zapraszamy w imieniu Bastionu, Outlandera, i Kina Relax.
  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  TR-1233 i ID-1426 nowymi członkami Polish Outpost

  2005-05-16 20:32:00 Polish Outpost

  Szeregi 501 Legionu zasilili dwaj nowi rekruci TR-1233 "Rif" z Torunia oraz ID-1426 "Grey" z Bielska-Białej.
  Należy nadmienić, iż TR-1233 jest pierwszym Imperialnym Gwardzistą w Outpoście, dlatego cieszymy się tym bardziej.  Nowych członków serdecznie witamy w Polish Outpost!

  KOMENTARZE (23)

  Fandom

  Ubierając galaktykę

  2005-05-15 23:54:00 Marek Sadziński

  Na licznych imprezach związanych z premierą Star Wars Episode 3 w Warszawie pojawią się ponownie kostiumy Marka Sadzińskiego. Zatem zobacz je i Ty w specjalnej galerii pod tytułem "Ubierając Galaktykę"...

  Zdjęcia w tej galerii w większości pochodzą z imprezy Promującej Saoundtrack ROTS z 5 Maja 2005, a niebawem galeria zostanie uzupełniona o fotki z pozostałych naszych imprez oraz o fotografie z archiwum Marka.
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  Premiera we wrocławskim Heliosie UPDATE 2

  2005-05-15 16:53:00

  We Wrocławskim Heliosie, w środę o godzinie 21:00 rozpocznie się wielkie odliczanie do premiery finalnego epizodu. Przez trzy godziny, fani i nie tylko, będą się bawić w konkursach wiedzowych, będą mogli zobaczyć prezentacje gier karcianych SW, a także nauczyć się w nie grać. W czasie programu, będą też przerywniki w postaci pokazów walk i wiele innych atrakcji. Skoro i tak czekacie na tę premierę aż do północy, przyjdźcie do kina i tam poczekajcie z nami te trzy godziny.

  W sobotę i niedzielę, w kinie Helios również będzie mnóstwo atrakcji, głównym organizatorem będzie firma Bard (pokazy Warhammera, Warsów itp.). Zabawa w weekend będzie w godzinach od 16:00 do 20:00.

  UPDATE by Yako:
  Dotarła do nas niezbyt miła informacja:

  Wszyscy którzy kupili bilety w Heliosie w przedsprzedaży w kwietniu na premierę nie mają co liczyć na miejsce na seans!!!!
  Ostatnio była informacja że bilety kupione w kwietniu z pomyloną datą (premiera z 19 na 20) miały być automatycznie przeniesione na własciwa datę (18 na 19) ale to nie prawda! Sprzedano poraz drugi te same miejsca. Taką informację uzyskałem po długiej kłótni z pania kierownik Heliosa we Wrocławiu.

  Czy wrocławscy fani mogą potwierdzić tę informację?

  UPDATE 2:
  Sprawa wygląda tak, że w Heliosie faktycznie doszło do błędu i sprzedano bilety z datą 20 maja godzina 0:01. Potem przeniesiono premierę formalnie na 19 maja. Miejsca sprzedane, zostały od razu na nowo zarezerwowane z myślą o tych, którym omyłkowo sprzedano bilety z datą 20. Ale na wszelki wypadek, gdyby ktoś sugerował się biletem będzie zorganizowany dodatkowy seans właśnie 20. I tu mała uwaga, niektórzy kasjerzy mogąnie wiedzieć, o co chodzi, w razie wątpliwości sprawę można spokojnie załatwić z kierownikiem zmiany.
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  XXII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2005-05-15 16:53:00 Ceta

  XXII Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars [SŚFSW] odbędzie się w Katowicach 21 maja.
  Tradycyjnie jest to sobota. Spotykamy się już w punkcie docelowym, czyli w pubie-bar „Belka” o godzinie 14.00. Będziemy tam siedzieć w ostatniej sali po lewej stronie, za stołami bilardowymi. „Belka” znajduje się na ulicy Jagiellońskiej [zaznaczono na mapce zieloną kropką]; trzeba zboczyć do bramy.
  W planie mamy oczywiście rozmowy wokół Zemsty Sithów, ze spoilerami ;) .
  Po godzinie 16.00 będziemy wychodzić na wspólny seans „Zemsta Sithów” do katowickiego Heliosa. Ceny biletów 15 zł. Niestety dokładny rozpis sensów na ten dzień pojawi się dopiero w czwartek 19 maja i w tym dniu będzie aktualizacja o której godzinie idziemy. Jeżeli ktoś jest na 100% zdecydowany na takie wyjście proszę o wpis w odpowiednim temacie na forum, w celu rezerwacji biletów!!!

  Zapraszamy serdecznie!


  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  Premiera w Relaxie UPDATE

  2005-05-14 15:03:00

  Premiera Ostatniej Części Sagi zbliża się wielkimi krokami. Wszyscy Fani z Warszawy i okolic będą w jednym miejscu - w kinie Relax przy ulicy Złotej 8. Już niebawem opublikujemy osobną stronę ze wszystkimi informacjami, jakie niezbędne będą dla każdego fana. Tymczasem zapraszamy na konkursy i koncert, oraz oczywiście na spotkanie z fanami - takimi jak na zdjęciu. Chcesz poznać Amidalę? Pojaw się w Relaxie!

  UPDATE: Bilety jescza są do nabycia w kasie kina! Zapraszamy!
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  Charytatywny konwent Maelstrom 2005

  2005-05-14 14:12:00

  W sobotę, 21 maja, w godzinach 10.00 - 21.00, Bastion ma zaszczyt zaprosić, wraz z organizatorami, na konwent Maelstrom do Gimnazjum nr 20, Warszawa, Afrykańska 11 (Saska Kępa). Konwent będzie jednodniowy ale wypchany atrakcjami. Jedną z sal opanują fani Star Wars, którzy przygotowali wypasiony program.

  Blok Star Wars organizuje Stowarzyszenie "Outlander":

  10 - 11 Star Wars Episode 3 - Zemsta nadeszła
  11 - 12 Star Wars RPG - prelekcja
  12 - 13 Star Wars Miniatures - bitewniak
  13 - 15 Star Wars Fanfilmy - pokaz i prelekcja
  15 - 16 Konkurs wiedzy
  16 - 17 Lord Vader jako ikona zła w kulturze
  17 - 19 Muzyka Gwiezdnych Wojen
  19 - 20 Jak zaczynaliście swą przygodę? - dyskusja ze słuchaczami.
  20 - 21 Star Wars Origami - warsztaty

  Możliwe są jeszcze małe przetasowania w tym programie... (dop. Yako)

  Inne bloki:
  W ramach bloku autorskiego spodziewamy się obecności Pani Maji Lidii Kossakowskiej, Pana Jarosława Grzędowicza, Pani Anny Brzezińskiej, Pana Jacka Komudy, Pana Piotra Zwierzchowskiego oraz, prawdopodobnie, Pana Tomasza Pacyńskiego. Pan Andrzej Zimniak poprowadzi prelekcję połączoną z dyskusją "Nauka kreatywnego pisania".

  Wśród prelekcji historyczno-kulturalnych między innymi rzecz o królu Arturze, o etosie rycerskim, muzyce i kulturze średniowiecznej, o uzbrojeniu z tego okresu, jak również "akademicki" wykład o magii w róznych światach fantasy.
  W bloku RPG prelekcje o prowadzeniu (Andre, Puszkin), systemach (Monastyr, 7th Sea, World of Darkness).

  W bloku japońskim: prelekcje o historii Kraju Kwitnącej Wiśni (np. o wojownikach ninja),projekcje anime, prezentacja japonistyki na UW, prezentacja i turniej GO.

  Organizujemy również liczne konkursy i turnieje (konkurs tolkienistyczny, konkurs wiedzy o samurajach, turniej karcianki Yu-gi-oh, turniej Beyblade, turniej gry Narultimate Hero 2 na konsoli PS2, a przede wszystkim turniej przedpremierowy dodatku do Magic:The Gathering - oficjalne prerelease Saviors of Kamigawa). Rzecz jasna na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
  Wśród pokazów między innymi walki rycerskie, Aikido i tańce średniowieczne. Można będzie także zaopatrzyć się we wszelakie dobra w sklepiku wydawnictwa Portal, wydawnictwa Waneko oraz sklepu Otaku.pl

  Akredytacja: 8zł na miejscu, 7zł w przedsprzedaży.

  Cały dochód przekazany będzie na Dom Dziecka nr 11 w Warszawie - na wakacje dla dzieciaków!

  www.maelstrom.prv.pl - informacje, mapka
  www.maelforum.prv.pl - szczegółowe informacje dotyczące programu, pytania, propozycje.
  maelstrom.web@interia.pl - kontakt
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Zemsta Sithów w szczecińskim Heliosie

  2005-05-14 11:01:00 Wo_Ja_Ann

  Premiera Zemsty Sithów obędzie się już za niespełna 4 dni. To niewiele czasu. Dzięki finałowemu Epizodowi Saga Gwiezdnych Wojen stanie się kompletna i całkowicie zrozumiała.
  Wo_Ja_Ann i Cody chcieliby zaprosić wszystkich na premiere w Szczecinie:

  W imieniu całego Szczecińskiego Fanklubu Star Wars chciałbym zaprosić wszystkich fanów Star Wars ze Szczecina i okolic do wspólnej zabawy i wspólnego oglądania Zemsty Sithów. Już 18 maja o godzinie 21:00 w Kinie Helios rozpocznie się impreza towarzysząca premierze ostatniego Epizodu Gwiezdnych Wojen.
  W programie:
  - Pokaz walki na miecze w wykonaniu w pełni wyszkolonych Jedi
  - Pokaz wspaniale odwzorowanej makiety Mos Eisley i przeróżnych gadżetów z kolekcji szczecińskich fanów
  - Konkurs wiedzy nie tylko dla tych, którzy codziennie na dobranockę oglądają Gwiezdne Wojny
  - Walka na miecze z prawdziwym robotem

  Dodatkowo będzie to jedyna okazja, żeby zobaczyć Dartha Vader, C-3PO oraz szczecińskich Jedi i Sithów na żywo.

  Kolejne atrakcje będą czekały w pierwszy weekend po premierze - również w Kinie Helios:
  - Konkurs Rysunkowy
  - Konkurs Zręcznościowy "I Ty możesz zostać Jedi"
  - Lekcja Fechtunku - walka z jednym ze szczecińskich Jedi
  - Jedyne i niepowtarzalne Wyścigi AT-AT

  Dawid „CODY” Kaczmarek - Kanclerz Szczecińskiego Fanklubu Star Wars

  Wojciech "Wo_Ja_Ann" Andrusewicz - Senator Szczecińskiego Fanklubu Star Wars

  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Program premiery w Poznaniu!

  2005-05-12 14:24:00 Epizod3.pl

  Przedstawiamy długo oczekiwany program wieczoru największej w polsce Premiery Zemsty Sithów w Kinepolis Poznań!

  Wielka premiera Zemsty Sithów w Kinepolis Poznań.
  Program wieczoru - Skywalk 18.05 (środa), godzina 18:05  Zapraszamy Was na wyjątkowy wieczór w świecie Gwiezdnych wojen - na przeszklonym tarasie Skywalk Kinepolis Poznań. Nie ma chyba lepiej nazwanego miejsca na spędzenie kilku ostatnich godzin przed ostatnim filmem Star Wars...

  Rozpoczęcie atrakcji:
  18.05/18:05 - 18. maja (środa), godz. 18:05


  Program w sali kinowej nr 20:

  18.05-18:10: Powitanie fanów
  18.10-19.00: Pokazy najlepszych filmów fanowskich Star Wars
  19:00-20:00: Konkurs wiedzy Star Wars - Eliminacje i Etap I
  20:00-21:00: Relacja video ze Star Wars Celebration III w Indianapolis
  21:00-21:15: Szturmowcy Imperium - prezentacja
  21:15-22:15: Finał konkursu Star Wars
  22:15-22:30: Pokazy najlepszych filmów fanowskich Star Wars - zakończenie
  00:01: WIELKA PREMIERA ZEMSTY SITHÓW!

  Dodatkowo w przyległym hallu (przeszklona sala bankietowa Skywalk) znajdą się kolejne atrakcje:
 • Wystawa najlepszych zdjęć z największego na świecie konwentu Star Wars Celebration III w Indianapolis,
 • Sesja pytań i odpowiedzi z uczestnikiem Celebration III - Michałem "Mike'm" Herokiem,
 • Spotkanie z autentycznymi Imperialnymi Szturmowcami i innymi postaciami z posterunku międzynarodowej organizacji 501st Legion,
 • Centrum Dowodzenia Wielkiej Premiery - stoisko informacyjno-handlowe. Tu, oprócz bieżących informacji o premierze będzie można nabyć figurki, pojazdy i miecze świetlne (ROTS i Saga), jak również gadżety związane z samą premierą - w tym z ekstremalnie limitowanymi koszulkami "18.05.2005 Kinepolis Poznań - I was there",
 • Możliwość gry w Zemstę Sithów na konsoli Playstation 2,
  . Dodatkowe konkursy,
 • Pokazy multimedialne - Celebration III, trailery Star Wars, filmy fanowskie, teledyski...

  Na terenie kina znajdą się również:
 • Księgarnia z tytułami Star Wars (I piętro),
 • Wystawa gadżetów i produktów Star Wars (hall główny).

  Uwaga: Wstęp na Skywalk jest możliwy tylko z biletem na północną premierę Epizodu 3 w Kinepolis Poznań (niezależnie od sali podanej na bilecie).

  Zakres wiedzy na głównym konkursie Star Wars:
  Na konkursie wymagamy przede wszystkim znajomości filmów z Gwiezdnej Sagi oraz ich scenariuszy wraz z adaptacjami książkowymi. Niektóre pojawiające się w filmach postacie, pojazdy czy sprzęty nie zostały tam, ani w wyżej wymienionych źródłach, nazwane więc wiedza na ten temat będzie naszym jedynym ukłonem w stronę "Expanded Universe". Przypomnijcie sobie także informacje dot. historii Gwiezdnych wojen oraz ich twórców.
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  Centrum Dowodzenia Wielkiej Premiery

  2005-05-12 14:06:00 Epizod3.pl

  CENTRUM DOWODZENIA WIELKIEJ PREMIERY

  Punkt informacyjny, spot rozrywkowy, sklep ze stuffem, PS2, projektory... To wszystko znajdzie się w obrębie Centrum Dowodzenia - stoiska na którym znajdziecie organizatorów premiery: Polish Outpost oraz Poznański Fan-Klub Star Wars. To właśnie ludzie z tych organizacji sprawili, że w Kinepolis odbędzie się największa Polska Premiera "Zemsty Sithów". Nie tylko premiera filmu, ale również impreza o wielkim rozmachu zorganizowana przez fanów dla fanów, o której wie już cała Polska. Na której po prostu nie wypada nie być.

  W Centrum Dowodzenia będzie można porozmawiać z członkami wymienionych powyżej organizacji. Dowiedzieć się jak wstąpić w ich szeregi. Albo po prostu powiedzieć "cześć" i przybić piątkę.

  Imperial City Online czuje się zaszczycone mogąc uczestniczyć z organizatorami w tym przedsięwzięciu.  KONKURSY I NAGRODY

  Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby premiera była niezwykłym wydarzeniem. Ekipa Imperial City Online docenia te starania i entuzjazm wszystkich fanów, dlatego 18 maja przeprowadzimy atrakcyjne konkursy. Nasłuchujcie dokładnie wieści płynących ze stoiska, bo do zgarnięcia będą nagrody!

  HOT STUFF

  Premiera bez stuffu to żadna premiera. Dlatego dbając o dobre samopoczucie widzów Kinepolis przygotowaliśmy masę gadżetów zarówno do noszenia na sobie jak i postawienia na półce:
 • ekstremalnie limitowana seria koszulek wyprodukowanych specjalnie na premierę w Kinepolis. Tylko 800 sztuk. Nigdy nie powstanie choćby jedna koszulka więcej.
 • kubki z logo imprezy oraz z logo Kinepolis
 • smycze
 • naklejki
 • najnowsze figurki, pojazdy i miecze świetlne z serii Revenge of the Sith o raz Force Battlers
 • przecenione figurki i pojazdy z serii Star Wars Saga oraz karty TCG  ICO RULEZ = 10% ZNIŻKI

  Podobno mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Na pewno nie u nas! Każdy kto wypowie magiczne hasło "ICO rulez" otrzyma bez żadnych pytań 10% zniżki na każdą rzecz dostępną na naszym stoisku! Promocja będzie obowiązywać wyłącznie 18 maja, aby nagrodzić wszystkich hardcore'owych fanów, którzy niejednokrotnie będą podróżować na Premierę z drugiego krańca Polski. Wasze poświecenie zostanie wymiernie docenione, więc pamiętajcie: "ICO rulez"!

  WIZUAL

  Dla fanów elektronicznej rozrywki przygotujemy zakątek z Playstation 2, na którym na czas premiery zarządzi najnowszy gra LucasArts - Revenge of the Sith. Konsola zostanie podpięta pod rzutnik, aby zapewnić maksymalne wrażenia wzrokowe zarówno grającym jak i zebranym dookoła widzom.

  Skoro będziemy mieć jeden projektor to dlaczego nie mieć więcej? Dlatego oprócz rzutnika podpiętego pod Playa, drugi będzie służył do wyświetlania zdjęć z Celebration III, fan-filmów oraz innych materiałów multimedialnych.  SIZE DOES MATTER Jeśli oczekujecie po naszym stoisku stoliczka nakrytego serwetką, to srodze się zawiedziecie. Każdy aspekt Premiery przygotowano na najwyższym możliwym poziomie, dlatego wysokość właśnie będzie jednym z wyznaczników Centrum Dowodzenia. 3 metry wysokości, 4 metry długości... jakieś pytania?

  KLIMAT

  Jako że członkowie Polish Outpost, Poznańskiego Fan-Klubu Star Wars i ICO są maniakami Gwiezdnych Wojen, dobrze wiemy co trafia do serc miłośników Star Wars. Dlatego właśnie przygotowujemy stoisko z największą pieczołowitością. Będzie ono ozdobione i wypełnione po brzegi gadżetami. Sprzęt grający na którym zarządzi John Williams zapewni odpowiednie wrażenia dźwiękowe. Klimat oczekiwania podsycać będzie także maszyna do dymu (o ile nie będzie kolidowała z systemem bezpieczeństwa Kinepolis :)). Do pilnowania porządku wyznaczono najlepszych, uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy Imperium zrzeszonych w polskiej komórce The 501st Legion.

  WE'LL BE THERE 4U

  Impreza w największym kompleksie kinowym Europy. Ostatnie Gwiezdne Wojny. Ostatnia taka Premiera. Fani dla fanów. Czy może Cię tam zabraknąć...?  Oficjalna strona Premiery znajduję się pod adresem epizod3.pl. Sprawdzajcie ją codziennie, tak samo jak ICO. Moc będzie z nami.

  Tymczasem, możecie komentować tego newsa na Holonecie w tym miejscu.

  KOMENTARZE (23)
 • Fandom

  Impreza we Wrocławskiej Koronie

  2005-05-11 23:21:00

  We wrocławskim Cinema City Korona, odbędzie się oczywiście premiera III Epizodu tuż po północy ze środy na czwartek. Na razie są jeszcze wolne miejsca na premierę, a dodatkowym atutem z pewnością będzie to, że wszystko wskazuje na to, iż po seansie będą darmowe autobusy, które odwiozą ludzi w okolice Dworca Głównego.

  Cała zabawa nie skończy się wraz z premierą, a prawdę mówiąc zacznie dopiero po niej. W weekend po premierze - sobota i niedziela (21 i 22 maja) odbędą się wydarzenia towarzyszące promocji filmu. W praktyce od 13:00 do 20:00 w kinie odbędą się pokazy gier karcianych, bitewnych (nie tylko tych związanych z Gwiezdnymi Wojnami), pokazy walk, a także konkursy (np. wiedzowe), oraz specjalne konkursy dla najmłodszych fanów sagi i masa różnych innych atrakcji. Oprócz kina wsparcia imprezie udzielą fani, a także sklep Ogryn zajmujący się sprzedażą gier fantastycznych. Fanów z Wrocławia i okolic serdecznie zapraszamy, nie tylko na film, ale także do uczestnictwa w zabawie mu towarzyszącej.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Promowanie Zemsty Sithów - UPDATE

  2005-05-10 20:45:00 Wojtek za Geant.Pl

  Jak zapewne wiele osób zauważyło, Zemsta Sithów jest promowana bardzo MOCno w każdym mieście i w każdym miejscu - plakaty, bilbordy, konkursy itd... Ale jak się okazuje najbardziej promującym RotS miejscem w naszej Galaktyce jest Poznań, tam praktycznie na każdym miejscu jest reklama - podobno można się o nie pozabijać. W Poznaniu, oprócz największej premiery Epizodu III jaka odbędzie się w kinie Konepolis, ruszyła bardzo mocno promocja i reklama w poznanskim Geancie, aby wziąć udział w konkursie i nie tylko kliknij w ten link.

  Update:
  ProMOCja objeła wszystkie Geanty.
  KOMENTARZE (30)

  Fandom

  Odwiedź Centrum Dowodzenia podczas premiery w Poznaniu

  2005-05-09 00:52:00 Epizod3.pl

  Organizatorzy Wielkiej Premiery - Kinepolis, Polish Outpost, Poznański Fan-Klub Star Wars oraz ICO (Imperial City Online) - mają przyjemność ogłosić powstanie wspólnego "Centrum Dowodzenia Wielkiej Premiery"!

  Centrum Dowodzenia (w strefie dla fanów na terenie Kinepolis) będzie stanowiło główną bazę informacyjno-rozrywkową podczas wydarzeń przedpremierowych, a także w czasie kolejnych kilku dni. Fani będą mogli zaopatrzyć się w nim w unikalne, wyprodukowane specjalnie na Premierę w Poznaniu gadżety (m.in. seria limitowanych koszulek) oraz całą masę figurek, pojazdów, mieczy świetlnych i hełmów Vadera bazujących na "Revenge of the Sith".

  Już wkrótce podamy więcej szczegółów odnośnie atrakcji planowanych z myślą o Fanach!
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Szczegóły premiery w Szczecinie.

  2005-05-08 23:46:00 Gorzowski Fanklub Star Wars

  Przypominamy, że spotykamy się 18.05 w Szczecińskim Multikinie na evencie z okazji premiery filmu "Star Wars Epizod III - Zemsta Sithów". Całość rozgrywać się będzie w czterech, niezależnie od siebie działających, specjalnie przygotowanych punktach, które bez trudu odnajdziecie gdyż każdy punkt oznaczony zostanie specjalna chorągwią:

  - Las Ewoków - zielona chorągiew /nowa nazwa punktu, to propozycja dla młodszych kinomanów i nie tylko. Wiedźma z Dathomiry nauczy w jaki sposób stworzyć najtańszą Gwiezdno wojenną kolekcję(Starwarsowe origami), a także w kilka chwil bez użycia MOCY sportretować, miedzy innymi najciemniejszą postać sagi Dartha Vadera według szablonu. Będziemy również rysować portrety Yody i Boba Fetta, a profesjonalna charakteryzatorka zamieni waszą twarz, na twarz Dartha Maula.

  - Pałac Imperatora - czarna chorągiew z logiem Vadera w tym miejscu będzie można zmierzyć się z samym Imperatorem i Darthem Vaderem, przyda się wiedza o świecie Gwiezdnych Wojen, refleks i znajomość Jasnej lub Ciemnej Strony Mocy, układać będziemy "Pałac Imperatora" z kart TCG i "Wieżę Lorda V." z kredytek Jabby

  - Świątynia Jedi - czerwona chorągiew ze znakiem Rebeli to multimedialne prezentacje z których dowiecie się między innymi wszystkiego o rycerzach Jedi, ich pochodzeniu, strojach i mieczach, nie zabraknie też odrobiny humoru i gwiezdnych video-clipów, a wszystko okraszone zostanie komentarzem kompletnego laika w temacie Star Wars (będzie zabawnie, oj będzie). - Zawirowania mocy - niebieska chorągiew z logiem Jango Fetta miejsce dla tych którzy czują się pewniej z "padem" w ręku, a nie mieczem. Miejsce dla wytrawnych graczy, gdzie na konsolach będzie można poszaleć w gry ze świata SW - przewidywana prezentacja "Zemsty Sithów".

  Podczas imprezy sam Mistrz Yoda przepowiadać będzie przyszłość przy pomocy "Kart Przymierza". Całość zakończy widowisko teatralne "Spadkobiercy Mocy", w którym to gorzowscy fani zaprezentują między innymi swoje zdolności w posługiwaniu się mieczem świetlnym, warto zapamiętać 18.05.2005 na dwie godziny przed premierą "Zemsty Sithów" (premiera 19.05.2005 godzina 00.01).

  Zapraszamy do Multikina w Szczecinie.
  KOMENTARZE (22)

  Fandom

  Limitowana seria koszulek Wielkiej Premiery!

  2005-05-08 16:22:00 Epizod3.pl

  Tylko w Kinepolis! Tylko dla uczestników tego niezwykłego wydarzenia! Podczas największej polskiej premiery "Zemsty Sithów" w Kinepolis będzie możliwy zakup koszulek, których wzór przedstawiamy poniżej.  Sprzedaż rozpocznie się 18 maja w Poznaniu, w strefie dla fanów na terenie Kinepolis.
  KOMENTARZE (28)

  Fandom

  X Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2005-05-06 18:23:00 Strider

  Poznańscy Fani Star Wars pragną zaprosić wszystkich na X Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars które odbędzie się w sobotę 14 Maja o godzinie 15.00. Spotykamy się naprzeciwko Poznańskiego Ratusza a stamtąd udamy się do Pubu gdzie odbędzie się właściwe spotkanie.

  Plan spotkania przedstawia się następująco:
 • Ostatnie "szlify" przed premierą Epizodu III
 • Omawianie sprawy koszulek na premierę Epizodu III
 • I niemal wszystko co zdołacie wymyślić ;)

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę 14 Maja na godzinę 15.00!
  KOMENTARZE (9)
 • Fandom

  Zobacz `Krótki film o Wielkiej Premierze`

  2005-05-06 01:23:00

  Od kilku dni w sieci krąży zabawny filmik, dotyczący premiery Zemsty Sithow w Poznaniu. Można go ściągnąć z tego miejsca.
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  Jerome Blake przesyła pozdrowienia dla Polskich Fanów!

  2005-05-06 01:15:00 Epizod3.pl

  Specjalny przekaz z pozdrowieniami od Jerome'a Blake'a skierowanymi do polskich fanów można ściągnąć z tego miejsca. (1,5 MB wmv.)

  Aktor ten wcielił się aż w sześć postaci z Gwiezdnych wojen. Między innymi w Rune Haako, Masa Ameddę, Oppo Rancisisa i Orn Free Taa.

  Jeśli chcecie usłyszeć i zobaczyć pozdrowienia adresowane specjalnie do Was - Polskich Fanów, ale na dużym ekranie i to od wielu innych aktorów, a także film dokumentalny z tego największego wydarzenia Star Wars na świecie, jakim był Celebration III, bądźcie na Ogólnopolskiej Premierze w Kinepolis Poznań 18 maja! Szczegóły na witrynie Epizod3.pl.
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Celebration III - relacja z drugiego dnia konwentu!

  2005-05-06 01:10:00 ICO

  Po 12 godzinach pracy nad dalszą częścią relacji z największego na świecie konwentu Star Wars - Celebration III, serdecznie zapraszam do zapoznania się raportem i ze zdjęciami z drugiego dnia imprezy. Jest on dostępny pod tym linkiem.

  Przypominam również, że na temat Celebration III można prowadzić dyskusję w tym temacie na Holonecie, oraz w tym wątku na forum Bastionu.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Zemsta Sithów w Szczecinie

  2005-05-01 20:19:00 Sizar

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars i Szczecińskie Multikino zapraszają na event z okazji premiery filmu "Star Wars Epizod III - Zemsta Sithów"...całość rozgrywać się będzie w czterech, niezależnie od siebie działajacych, specjalnie przygotowanych punktach. i tak:
  - Przyszłość na Dalekich Rubieżach - tu liczyć się będą zdolności manualne uczestników... a Wiedźma z Dathomiry przepowiadać będzie przyszłość z kart TCG...
  - Pałac Imperatora - w tym miejscu będzie można zmierzyć się z samym Imperatorem. Przyda się refleks i znajomość Jasnej lub Ciemnej Strony Mocy.
  - Świątynia Jedi - to multimedialne prezentacje z których dowiecie się między innymi wszystkiego o rycerzach Jedi, ich pochodzeniu, strojach i mieczach.
  - Zawirowania mocy - miejsce dla tych, którzy czują sie pewniej z "padem" w ręku, a nie mieczem.

  Całość uzupełniać będzie widowisko teatralne "Spodkobiercy Mocy"... warto zapamiętać 18.05.2005 na dwie godziny przed premierą "Zemsty Sithów", zapraszamy do Multikina w Szczecinie. Sam Mistrz Yoda też tam będzie.
  Więcej szczegółów wkrótce na stronie www.dark-starwars.prv.pl.
  KOMENTARZE (13)
  Loading..