TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Raport z 48. SWFSW

2008-06-23 21:56:08 Lekt

Mimo tego, że raport w rękach redakcji był od kilku dni, nasza surowa cenzura musiała zadziałać, by ten mógł w końcu zostać opublikowanym. Jak wiadomo na Bastionie takie praktyki są prowadzone od dawna i nikt nawet na nie próbuje im przeciwdziałać. Wielkopolski skryba - Lekt Ridan II - dostanie pewnie palpitacji serca czytając swoją publikację, no ale cóż, czasem ofiary są wręcz potrzebne! Tym samym w raporcie możecie przeczytać o planach Wielkopolan na przyszłość, akcji koszulkowej oraz przebojowych dyskusjach prowadzonych na plenum spotkaniowym.

ocenzurowany Raport z 48. Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars

KOMENTARZE (10)

Fandom

Dni Fantastyki

2008-06-20 00:13:06

Już za tydzień odbędzie się konwent Dni Fantastyki o którym informowaliśmy w tym newsie. Tym razem chcemy przybliżyć akredytację i sposób dojazdu na miejsce konwentu.

Cena wejściówki:
 • bilet na 3 dni - 20 zł.
 • bilet na 1 dzień / piątek i sobota - 10 zł.
 • bilet na 1 dzień / niedziela - 5 zł
 • osoby do lat 12 wchodzące na imprezę z opiekunem (rodzić, starszy brat, siostra) opłacającym akredytację otrzymują darmową wejściówkę.

Noclegi będą dostępne w pobliskiej szkole podstawowej. Cena za 2 noce wynosi 9 zł. Należy wcześniej dokonać rezerwacji noclegów wysyłając swoje dane osobowe na adres imprezy@zamek.wroclaw.pl W temacie należy wpisać „Rezerwacja noclegów – sala Star Wars”

Na teren konwentu uczestnicy będą wpuszczani w piątek już od godziny 11:00.

W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda opiekunów na pobyt na konwencie.

Aby ułatwić dotarcie na konwent nanieśliśmy kluczowe dla podróży informacje na mapkę, którą można zobaczyć tutaj
Na sam konwent można dojechać w parę sposobów:
 • bezpośrednio – autobusem 409 z ul. Dworcowej w pobliżu dworca PKP
 • pośrednio – tramwajami 3 lub 22 odjeżdżającymi spod dworca, po dojechaniu do końca ich trasy należy się przesiąść na autobus 403
 • pociągiem – jest to najszybsze możliwe połączenie z centrum Wrocławia do Leśnicy. Na stacji Wrocław Główny należy znaleźć pociąg odjeżdżający do stacji Wrocław Leśnica. Rozkład jazdy pociągów ze stacji Wrocław Główny na stację Wrocław Leśnica w dniu rozpoczęcia konwentu wygląda następująco: 9:52, 11:52, 13:12, 13:52, 14:52, 15:52, 16:52, 17:55, 18:52

Zachęcamy do skorzystania z pociągów przy transporcie z centrum Wrocławia do Leśnicy. Droga pociągiem powinna trwać ok. 20 minut, podczas gdy środkami komunikacji miejskiej będzie to ok. godziny.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do przybycia na konwent i wspólnej zabawy z fanami.

O konwencie można podyskutować w tym temacie.
KOMENTARZE (7)

Fandom

Spotkanie S.W.A.T., czyli Star Wars Artistic Team dla każdego

2008-06-18 01:23:00 S.W.A.T.

Taką oto informację dostaliśmy drogą mailową:

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą czynnie uczestniczyć w tworzeniu programu artystycznego oraz strojów z Gwiezdnych Wojen, na kolejne piąte w tym roku spotkanie zespołu S.W.A.T.

Dla osób, które przybędą przewidujemy niespodzianki, w tym możliwość nie tylko zobaczenia, ale również przymierzenia zbroi imperialnego szturmowca (wersja FX oraz ANH), szat Rycerza Jedi oraz zapoznanie się z wszelkimi akcesoriami związanymi ze strojami (miecze świetlne, blastery itp.).

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 21 czerwca w Warszawie, przy ulicy Smolnej 30 (1 minuta od Ronda de Gaula w stronę mostu Poniatowskiego) w godzinach 9:00-13:00 (sorki, że tak wcześnie, ale to jedyny termin w jakim możemy mieć salę).

Zbiórka przed szkołą punktualnie o godzinie 9:00 i w zależności od ilości osób zajęcia odbędą się w terenie bądź na sali gimnastycznej pobliskiego liceum. Prosimy o zabranie stroju umożliwiającego czynne uczestniczenie w zajęciach rekreacji ruchowej. Uprzedzamy, że na sali gimnastycznej wyłożone są maty, w związku z czym ćwiczymy na niej bez obuwia.

W razie problemów z dotarciem bądź pytaniami proszę dzwonić na numer telefonu 508 904 501 bądź wysłać email na adres info@swat.org.pl.

KOMENTARZE (1)

Fandom

Raport z 10 spotkania fanów SW w Krakowie

2008-06-15 13:12:24 Mistrz Marc

Ostatniego dnia maja odbyło się 10 - jubileuszowe spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen w Krakowie. Spotkanie miało nie tylko dziesiąty numerek ale również przybyło na niego 10 osób. Raport z niego można przeczytać tutaj
Wszystkie raporty ze spotkań w Krakowie dostępne sa w tym miejscu.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Reaktywacja szczecińskiego fanklubu

2008-06-15 12:09:59 tytymek na forum

O szczecińskim fandomie ostatnio słychać niewiele - taki stan trwa już od kilku lat. Dlatego też Krogulec, znany na Bastionie pod nickiem tytymek, postanowił zmienić tą sytuację. Z jego inicjatywy powstaje program odnowienia szczecińskiego fanklubu Star Wars. Projekt zakłada stworzenie nowego fandomu, lub chociażby doprowadzenie do sytuacji, w której fani z okolic znają siebie nawzajem. Więcej szczegółów na ten temat zainteresowani znajdą w tym temacie.

Bezpośredni kontakt z Krogulcem/tytymekiem pod numerem gadu gadu: 5527295, lub mailem.

strona programu odnowienia szczecińskiego fanklubu Star Wars
KOMENTARZE (11)

Fandom

48 Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

2008-06-11 17:20:17 Gunfan

Kolejne śląskie spotkanie fanów tym razem wyjątkowo szybko, bo już w trzy tygodnie po poprzednim. Mówiąc dokładniej, odbędzie się ono 21 czerwca. Miejsce to jak zwykle Klub Muzyczny "Źródło" w Katowicach przy ulicy Sobieskiego 27. Start - okolice godziny 14:00, choć na pewno ktoś pojawi się wcześniej.
Mapka:


W planie omówienie kwestii obecności na Dniach Fantastyki, a także kolejne ustalenia odnośnie jubileuszowego, 50-tego SŚFSW. Poza tym na pewno znajdzie się czas na rozmowy o wszystkim (nawet o Star Wars!) w miłym towarzystwie i dobrą zabawę.

Forum SŚFSW znajdziecie tutaj, a wszelkie pytania i propozycje zgłaszajcie na mail.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.
KOMENTARZE (3)

Fandom

11. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2008-06-10 21:13:30 Mistrz Marc na forum

Jak donosi Mistrz Marc na forum, najbliższe 11 Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars, odbędzie się już w tą sobotę, 14 czerwca. Zbiórka standardowo na placu Mariackim o godzinie 13. Później fani z Krakowa udadzą się do pubu Młoda Nowa Polska.

Głównym tematem spotkania będzie omówienie wyjazdu na Dni Fantastyki 2008 do Wrocławia. Dlatego też spotkanie ma charakter organizacyjny, choć nie zabraknie na nim zwyczajowych rozmów o nowościach ze świata Gwiezdnych Wojen i małej prelekcji.
Temat na forum
strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
KOMENTARZE (4)

Fandom

XXII Rzeszowskie Spotkanie Fanów Star Wars

2008-06-07 19:02:19 Rzeszowska Akademia Mocy

Termin XXII Rzeszowskiego Spotkania Fanów Star Wars wyznaczony został na 14 czerwca.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00, w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. Okrzei 7), na drugim piętrze, w sali audiowizualnej.

A oto program spotkania:
 • nowinki ze świata Star Wars,
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed: Słodkości",
 • ciąg dalszy seansu "Holiday Special",
 • dyskusja pt. "Który epizod jest najlepszy i dlaczego?",
 • sabacc,
 • i nie tylko.

  Po godzinie 18.00 przeniesiemy się z WDKu do Bulandy lub Tawerny (wybór lokalu zależy od ilości uczestników).

  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  XLVIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2008-06-05 20:28:32 SWFSW

  Kolejne, 48. już Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, odbędzie się już w naszej standardowej formule, czyli w drugą sobotę miesiąca o godzinie 12. Tym razem nasz czerwcowy termin wypada 14 czerwca. Miejsce zbiórki jest standardowe: plac Mickiewicza, pod krzyżami. Po zbiórce wyruszamy do naszego pubu Corner. Kontynuując naszą wakacyjną tradycję będziemy biesiadować, oczywiście jeżeli pogoda nam tego nie zakłóci, w ogródku piwnym pubu. A w programie mamy:

  - kącik książkowy - podsumowanie serii X-Wingi
  - kącik komiksowy – „dealerka”, opowieści i reckowanie
  - The Clone Wars - dubbing czy napisy?
  - kącik filmowy - Indiana Jones 4 na celowniku
  - panel "Każdy cos od siebie" - ulubiona książka
  - omówienie wyjazdu na Dni Fantastyki 2008 do Wrocławia
  - omówienie 50. SWFSW - w tym wybranie lokalu, przedstawienie propozycji atrakcji
  - omówienie specjalnego spotkania - "Pożegnanie Lata 2008 - SWFSW w Lesznie (9.8.2008)
  - debata na temat: "SWFSW a SWORA"
  - koszulki SWFSW (więcej szczegółów na forum)- glosowanie i wpłaty

  Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!
  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  97. Warszawskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2008-06-05 19:00:00 FF

  Jak donosi FaultFett:

  W najbliższą sobotę, 7 czerwca odbędzie się kolejne, 97 warszawskie spotkanie fanów "Gwiezdnych Wojen". Tym razem spotykamy się wyjątkowo nie w siedzibie YMCA, ale od razu w Cafe Paradox, czyli na tyłach Pałacyku Rembielińskiego, w Al. Ujazdowskich 6a. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy!

  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Podsumowanie akcji SFSW Utapau w Skierniewicach

  2008-06-03 12:18:00 Chebeat

  Drogą mailową dostaliśmy taką oto informację:

  1 czerwca 2008r. z okazji Dnia Dziecka w godzinach 15.30-18.00 członkowie Skierniewickiego Fanklubu Star Wars "Utapau" wraz z członkami SWAT przeprowadzili akcję kostiumową nad zalewem na osiedlu Zadębie w Skierniewicach.

  Przeprowadzono kilka Akademii Jedi. Wystawiono banner z informacją o sytuacji naszej koleżanki Marty Piekarz. Wszyscy uczestniczący w akcji byli zaopatrzeni w ulotki również informujące o sytuacji gorzowskiej fanki (na ulotce m.in. był podany adres www.martapiekarz.org oraz nr konta na które można wpłacać pieniądze). Oprócz tego można było zrobić sobie zdjęcie ze szturmowcem, Jedi lub Palpatine'm.

  Cała akcja była zorganizowana w celu zbiórki pieniędzy na rzecz Marty Piekarz.

  Zebrano kwotę 295,25 zł.

  Pełna relacja z akcji na stronie www.utapau.glt.pl.
  Zdjęcia wkrótce...


  Akcję zapowiadaliśmy w tym newsie>>>.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Ostrander i Denning honorowymi członkami 501st Legion

  2008-06-03 08:28:33 501st Legion

  W ostatnim czasie do licznego grona honorowych członków 501st Legion dołączyli znani twórcy świata Star Wars.
  Byli to scenarzysta komiksowy John Ostrander (m.in. seria Republic), który dostąpił tego zaszczytu dnia 3 maja podczas konwentu komiksowego w stanie Iowa (ICON-2008) oraz 18 maja pisarz Troy Denning (m.in.: "Gwiazda po gwieździe", "Invincible").
  Ostrander dołączył tym samym do współpracującej z nim często rysowniczki Jan Duursemy, która jest już honorowym członkiem "Pięści Vadera".
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Kolejny ossusowy konkurs

  2008-06-02 18:36:00 Biblioteka Ossus

  Największa polska encyklopedia Star Wars znów ogłosiła konkurs! Oto jakie informacje na ten temat do nas dotarły:

  "Z największą radością zawiadamiamy, że właśnie ruszył kolejny, trzeci (a właściwie czwarty) już konkurs w Bibliotece Ossus.
  Tym razem konkurs trwa aż trzy miesiące, do końca sierpnia 2008 roku. Pula nagród będzie rosła w trakcie trwania konkursu, jak na razie "w koszyku z nagrodami" spoczywa gra na PC "Bard's Tale Opowieści Barda". Niebawem coś do niego dorzucimy.
  Zawody zainteresują przede wszystkim amatorów różnorakich gier związanych ze Star Wars, a zwłaszcza RPG d20 i d6, karcianek a także gier "bitewnych": Miniatures, Pocketmodel i Miniatures Battles.
  Zasady są proste: Ty opisujesz np. podręczniki do RPG, a my dajemy za to nagrody! Wszystkie informacje są na stronie.
  Jesli masz jakieś pytania - nie wahaj się pytać albo Strażników Biblioteki albo na Ossusowym forum - Sali Zgromadzeń.

  Zapraszamy do wspólnej zabawy!"

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  SWORA.net w pełni sprawna

  2008-06-01 01:30:49 SWORA

  Nie tak dawno pisaliśmy o starcie strony Star Wars Outer Rim Alliance, czyli o międzynarodowej organizacji zrzeszającej fandomy i strony internetowe.  Parę dni temu owa witryna stała się w pełni sprawna. Na stronie pojawiły się informacje odnośnie możliwości przystąpienia do organizacji, sposobie składania aplikacji i obowiązkach członków. Dowiecie się też w jaki sposób SWORA powstała oraz jaki jest jej obecny zasięg. Wraz z uaktywnieniem strony głównej zostało uruchomione także forum sojuszu, na którym można wymienić opinie z fanami Star Wars z całego świata. To iście interesująca propozycja dla każdego miłośnika Gwiezdnych Wojen!
  KOMENTARZE (41)
  Loading..