TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Łódzkie andrzejki

2009-11-28 23:47:54 Łódzki Fanklub SW

Jak donosi Vykk z Łódzkiego Fanklubu Star Wars:

„Odległa galaktyka atakuje nasze święta, a Andrzejki w naszym wydaniu szykują się Vizionersko:

Data: 29.11.2009
Godzina: 14.00-19.00
Miejsce: ul. Piotrkowska 309, szkoła języków obcych "Foster" w oficynie

A na spotkaniu:
 • prelekcje o mieczach świetlnych i astrografii
 • nauka walki mieczem świetlnym
 • gry i zabawy w klimacie SW i nie tylko (w tym kilka gier prosto z planszerii)

 • A głównym punktem programu będzie lanie wosku... przygotujcie się na niespodzianki.”

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  XXXVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2009-11-24 21:34:12 Rzeszowska Akademia Mocy

  Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 28 listopada br.. Spotkamy się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7, w sali audiowizualnej na drugim piętrze. Z programem ruszamy o godz. 16.00. Znajdą się w nim:
 • nowe odsłony cykli "Sylwetki silnych Mocą" oraz "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed",
 • mała relacja z Falkonu 2009,
 • Wojny klonów na Geonosis,
 • nowinki i nie tylko.

  Nie dajcie się jesiennym chorobom, które niestety atakują nawet szturmowców i przybywajcie licznie na spotkanie :)
  Serdecznie zapraszamy!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Raport z pierwszej edycji ''Poczytaj mi Mistrzu Yoda''

  2009-11-21 19:26:50 Dagobah

  Dwa tygodnie temu w Gorzowie Wielkopolskim miała miejsce akcja „Poczytaj mi Mistrzu Yoda”, która zapoczątkowała nową serię imprez oświatowo-kulturalnych dla najmłodszych fanów Star Wars będąca kontynuacją słynnych już spotkań pod tytułem „Imperium czyta dzieciom”. Organizatorami akcji są Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah”oraz księgarnia „Daniel”. Aby upamiętnić te pięknie spędzone chwile młodych adeptów Jasnej i Ciemnej Strony, włodarze Dagobah przygotowali foto-relacje z całej imprezy, którą znajdziecie tutaj.

  Dzisiaj odbyła się druga akcja cyklu, jeżeli nie mieliście okazji na nią wpaść, to nie martwcie się, bo kolejne edycje „Poczytaj mi Mistrzu Yoda” już niedługo!  Poczytaj mi Mistrzu Yoda edycja 1 – raport

  KOMENTARZE (18)

  Fandom

  Toruńskie Dni Fantastyki 2009

  2009-11-20 23:15:28 TDFy

  TDF 2009 to już druga edycja konwentu będącego twórczym rozwinięciem idei TPzFów (bardzo dobrze ocenianych jednodniowych konwentów w Toruniu). Tym razem uczestników czekają aż 3 dni fantastycznej zabawy. W Planie wszystko co powinien zawierać dobry konwent - Pisarze, RPG, LARP, Prelekcje, Planszówki, Bitewniaki, Karcianki, Konsole itp. By zobaczyć jak to wygląda, przejrzyj relacje (źródło) z naszych poprzednich imprez.

  W tym roku na TDFach nastąpi jak zawsze zatrzęsienie prelekcji, gier i zabaw związanych z naszym kochanym uniwersum.

  Konwent odbędzie się w dniach od 11 do 13 grudnia 2009 r. od godziny 17:00 w piątek do 14:00 w niedzielę. W Zespoleł Szkół nr 34 w Toruniu, na ulicy Włocławskiej 237/239. Czyli "na lewo las, na prawo las". Teren pod LARPa jak znalazł.

  Na chwilę obecną znany jest koszt tzw. akredytacji pełnej, czyli obejmującej uczestnictwo w całej imprezie. Jej koszt to 19zł + k4zł (czyli 19zł + rzut kością czterościenną złotych). Wkrótce zostanie opublikuowany cennik wejściówek jednodniowych.

  Akredytacja przeprowadzana jest na miejscu podczas trwania imprezy, gdzie po wpłaceniu kwoty za wejściówkę otrzymuje się specjalny identyfikator oraz inne materiały konwentowe (informator, ulotki etc.). Przypominamy, że można dostać zniżkę za wejście, przy okazaniu identyfikatora z tego rocznego Falkonu.

  Spać przyjdzie nam w szkole konwentowej, wyposażonej w natryski i toalety. Niedaleko budynku znajduje się "Żabka", w której zakupicie niezbędny zestaw konwentowy.


  Program bloku Star Wars
  11 grudnia

 • Dark Forces - jeśli interesujesz się grami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen to koniecznie przyjdź na ten wykład.
 • "Płeć Piękna w Zakonie Jedi" - przedstawienie kilku najciekawszych kobiet, które władały świetlną bronią i mocą.
 • "Nomi Sunrider" - największa Mistrzyni Jedi w historii Zakonu. Jednak i ona nie była wolna od słabości. Ograniczona ludzkimi emocjami, poznała przekleństwo miłości, kierowała się uczuciami. Czy była godna miana Mistrzyni Jedi? Przekonajcie się sami.
 • "Stroje Star Wars" - wszystko co chcielibyście wiedzieć o strojach z Gwiezdnych wojen.


 • 12 grudnia
 • "Turniej Star Wars: Zemsta Sithow na PS2" - zmierz się ze swoimi przeciwnikami stając po stronie Obi-Wana lub Dartha Vadera.
 • "Ewolucja zbroi mandaloriańskiej" - Boba Fett nosił swoją zbroję praktycznie cały czas, toteż prawie nikt, nigdy nie widział jego prawdziwego wyglądu. To specjalne uzbrojenie jest najbardziej charakterystycznym elementem mandaloriańskiej tożsamości. Jednak nie zawsze zbroja mando wyglądała tak samo.
 • "Przemyt i przemytnicy" - czyli co i za ile przewieźć.
 • "Bronie świetlne Star Wars" - miecz świetlny jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli w Gwiezdnych wojnach. Na pewno wszyscy oglądający Star Wars pamiętają miecze Obi-Wana, Dartha Vadera, Luke'a Skywalkera czy Dartha Maula z podwójnym mieczem albo Yodę ze specjalnym, krótkim. Źródła pozafilmowe pokazują, że były jeszcze inne, różnorodne bronie wykorzystujące świetlne ostrze.
 • "Nowa era Jedi dla Nowego Zakonu Jedi" - przedstawienie zakonu Luke'a Skywalkera.
 • "Konkurs obrazkowy Star Wars" - nie musisz być geekiem by wziąć udział w tym konkursie. Pytania przeznaczone są zarówno dla laika jak i starego wyjadacza. Sprawdź, którym jesteś.
 • "Alchemia Sithow" - młody, niedoświadczony adepcie ciemnej strony. Dopiero zaczynasz odkrywać potęgę Sithów. Minie wiele lat nim nauczysz się tego, co ja potrafię. Ja sam nigdy nie osiągnę poziomu Lordów rządzących setki lat. Pytasz jak przedłużyli swe życie? Usiądź na ziemi, a opowiem Ci o potędze alchemii Sithów. Na praktykę jeszcze przyjdzie czas. Mamy całą wieczność.
 • "Sith - wprowadzenie w ciemną stronę" - Korriban, planeta Sith. Przybyliście, aby zgłębiać tu tajniki prawdziwego oblicza Mocy. A jeśli myślicie, że znacie już naturę Sith, jesteście w błędzie. Odsłonimy przed wami prawdę o nas samych, lordach Sith, wiernie zachowaną w naszej pamięci, wolnej od oszczerstw naszych wrogów.
 • "Ścieżki Mocy" - powiedziano Wam, że liczy się tylko ciemna lub jasna strona Mocy? Powiedziano Wam, że drogi zwane dobrem i złem są proste? A więc nie powiedziano Wam niczego... Toruńskie Imperium Star Wars zaprasza na przedstawienie-pokaz o tym jak skomplikowana może być natura Mocy.

 • 13 grudnia
 • "Sabotaż" - grupa rebeliantów i najemników musi się dostać na imperialny okręt "Niezłomny" i wykonać szereg misji. Po pierwsze odnaleźć przyjaciela, który dostał się do niewoli po ostatniej misji, zniszczyć główny generator niszczyciela i poradzić sobie ze zdrajcą w ich szeregach. To zadanie może umocnić pozycję Sojusz Rebeliantów, po bitwie o Yavin IV. UWAGA: wolne są 4 miejsca. Historie i nazwiska postaci będą już przygotowane. System Star Wars Saga Edition. Poziomy postaci - 9.  KOMENTARZE (12)
 • Fandom

  Fantastyczna Sobota

  2009-11-19 05:33:54 Wratislavia Fantastica

  W przyszłą sobotę, 28. listopada zapraszamy do znanego wielu bywalcom Dni Fantastyki Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu-Leśnicy na imprezę zwaną Fantastyczną Sobotą. Oto oficjalny komunikat:

  Centrum Kultury ZAMEK i Dolnośląski Klub Fantastyki Wratislavia Fantastica zapraszają 28 listopada w godz. 10.00-22.00 na ANDRZEJKOWĄ SOBOTĘ Z FANTASTYKĄ

  PROGRAM:

  SPOTKANIA, PRELEKCJE z Andrzejami i nie tylko:

  Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim

  Spotkanie z Rafałem W. Orkanem

  Andrzej Drzewiński "Jednoczesność, czyli dylemat św. Mikołaja"

  Punktem wyjścia będzie powszechnie znany fakt, że św. Mikołaj w noc Bożego Narodzenia odwiedza wszystkie (no, powiedzmy wszystkie grzeczne) dzieci. Zastanowimy się, jak to możliwe, a pomogą nam nad tym rozważania oparte o teorię względności oraz mechanikę kwantową.

  Adam Cebula "Nieczyste zaplecze czystej nauki"

  O tym, jak technologia wpływa na poglądy na świat, które zdają się być wytworem czystego rozumu. O tym, że rewolucja kopernikańska była niczym w porównaniu z tym co zdarzyło się na przełomie XIX i XX wieku w astronomii. O związkach techniki filmowej z odkryciem promieniowania reliktowego.

  Fantastyczne seriale - Jakub "Borg" Rzepecki

  Rok 2009 to rok nowych seriali fantastycznych. Warehouse 13, Defying Gravity, Flash Forward, Naznaczony, Stargate: Universe i inne. Co, kogo i dlaczego powinno zainteresować, a co można sobie spokojnie odpuścić.

  Hulajnogą przez kosmos - Jakub "Borg" Rzepecki

  Przegląd mniej lub bardziej fantastycznych sposobów przemierzania bezkresnego kosmosu z prędkościami dużo od światła szybszymi. Przykłady z literatury, filmu i rzeczywistości.

  Konkurs: Co Ty wiesz o fantastyce we Wrocławiu - prowadzi Jacek Inglot

  Polcon we Wrocławiu - prezentacja i panel dyskusyjny  GWIEZDNE WOJNY (W tym blok działań dla najmłodszych):

  - Legion 501 oraz Rebel Legion - prezentacja

  - Spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen

  - Akademia Jedi

  - Trening mocy

  - Strzelnica

  - Prezentacja fanfilmów StarWars

  - Prelekcja o Gwiezdnych Wojnach - Karol Dobosz, Izabela Rutkowska

  - Konkurs o Gwiezdnych Wojnach  GRY BITEWNE, PLANSZOWE, RPG i MULTIMEDIA

  - Gry bitewne: prezentacje i nauka grania - Star Wars Miniatures, Warhammer Fantasy Battle, Władca Pierścieni

  - Gry planszowe - Games Room - prowadzi Paweł "Ausir" Dembowski

  - Sesja RPG w języku angielskim - Michał Wnuk

  - Prezentacja 3 edycji Warhammera RPG

  - Stanowiska multimediów (konsole i komputery PC)  ANDRZEJKOWE ATRAKCJE

  - Grota wróżki

  - Andrzejkowe wróżby, lanie wosku

  - Fantastyczny Bar

  - Sklep z grami oraz księgarnia


  Program może jeszcze ulec drobnym zmianom.


  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Poczytaj mi Mistrzu Yoda – edycja 2

  2009-11-18 22:10:32 Dagobah

  Gorzowscy fani nie ustają w trudach edukowania i indoktrynowaniu młodego pokolenia podatnych na działanie Fanów Gwiezdnych Wojen.

  ”Lordzie Vader, Mistrz Yoda znów ... czyta dzieciom”

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars "Dagobah" wspólnie z księgarnią "Daniel" zaprasza na drugę edycję akcji "Poczytaj mi mistrzu Yoda". Z nowymi siłami i jeszcze bardziej szalonymi pomysłami będziemy was bawić, bawić - uczyć, uczyć - wychowywać ... na prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen!

  "Poczytaj mi mistrzu Yoda" to jedyna w swoim rodzaju lekcja o Gwiezdnych Wojnach dla najmłodszych. Dzięki niej każdy młody fan będzie miał okazję poznać przygody mistrza Yody i innych rycerzy Jedi podczas Wojen Klonów. Będzie mógł spróbować swych sił w warsztatach rysunkowych oraz pozna tajniki Jasnej Strony Mocy. A wszystko to w całkowicie gwiezdnej oprawie i w towarzystwie postaci z Gwiezdnej Sagi!  Nie zwlekaj, mistrz Yoda już na Ciebie czeka!
  W planie akcji:
  -czytanie opowiadania dla dzieci
  -gry i zabawy
  -warsztaty plastyczne
  -prezentacja stuffu z odległej galaktyki
  -trening Jedi

  Czas: Sobota 21.11.2009 godz. 17.00
  Miejsce: Księgarnia "Daniel" C.H. Panorama, Gorzów Wlkp.

  Serdecznie zapraszamy! Wiek, płeć i rasa nie mają znaczenia!

  KOMENTARZE (18)

  Fandom

  LXXIII Imperiada

  2009-11-15 16:34:35 Wedge

  Już za tydzień, 21 listopada, kolejne spotkanie fanów we Wrocławiu. Konkrety przekazał Wedge:

  Witam ponownie. Czas przejść do konkretów, a zatem zapraszamy na 73. Spotkanie Wrocławskich Fanów Gwiezdnych Wojen. Spotykamy się w sobotę 21 listopada tak jak zwykle, a zatem najpierw na zbiórce o 11:45 pod Empikiem w Rynku, a potem o 12:00 idziemy do knajpy "Globetrotter" na skrzyżowaniu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. Program:

  * Enklawa Wrocławska - dyskusja o planach względem naszej oficjalnej siedziby

  * Fantastyczna Sobota i Tatooine - zaczynamy zbierać program!

  * Koszulki fanklubu - ostatnia szansa, by sobie taką sprawić

  * Konkurs - tym razem będzie to Krzyżówka Star Wars made by Azerius (oklaski!)

  Prócz tego na pewno o czymś podyskutujemy, pośmiejemy się i pożartujemy z Seva, zatem zapraszamy! Do zobaczenia za tydzień!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  64. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2009-11-14 15:28:51 Gunfan

  „Heyah. Spotkanie listopadowe tam gdzie zawsze; nie obawiajcie się - tym razem rezerwacja już zrobiona. Czyli spotykamy się na górze, jak zwykle.

  Data: 21 listopada;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 14:00.


  Mapka:

  Zapraszamy wszystkich chętnych na rozmowy o Star Wars i nie tylko!"
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Enklawa Wrocławska

  2009-11-13 21:35:09 Enklawa Wroclawska

  Pod koniec października we Wrocławiu przy ul. Grunwaldzkiej 22 otwarte zostało Centrum Fantastyki i Gier - Enklawa Wrocławska.

  W ramach Centrum działają:

  - sklep z grami bitewnymi, karcianymi, planszowymi, akcesoriami do gier i artykułami kolekcjonerskimi

  - księgarnia fantastyczna - beletrystyka fantasy i sf, komiks, manga, podręczniki rpg

  - biblioteka Szedar - największy w Polsce zbiór książek z fantastyki i okolic gromadzony od lat 80-tych

  W Centrum odbywać się będą m.in.:

  - spotkania z pisarzami, redakcjami gazet

  - tematyczne wykłady i konkursy

  - premiery książek

  - prezentacje i premiery gier

  - warsztaty modelarskie i malarskie

  - pokazowe bitwy i turnieje

  - kameralne spotkania klubowe (Wratislavia Fantastica, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen)

  Dla fanów Star Wars Enklawa będzie oficjalną siedzibą. Oznacza to tyle, że na ścianach zawisną pamiątki i trofea zdobyte przy różnych okazjach, a także w jej murach będą się odbywać wszelkie spotkania organizacyjne tudzież akcje Star Wars kierowane do zwykłych ludzi. Nie oznacza to jednak, że przeniesie się tam cała działalność fanklubu wrocławskiego. Ze względu na brak miejsca póki co miejscem comiesięcznych Imperiad pozostaje "Globetrotter". O akcjach, które będą się odbywać w Enklawie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Strona internetowa, na której znajdziecie informacje o aktualnych wydarzeniach oraz mapkę dojścia/dojazdu znajduje się w tym miejscu.
  KOMENTARZE (13)

  Fandom

  LXIV Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-11-11 23:09:43 SWFSW

  Jak donosi koordynator Lekt:

  Zimowego spotkania nadszedł czas. Wkrótce święta, choć śniegu brak, a mróz łagodnie podszczypuje jak co miesiąc, tym razem dnia 14 wypada LXIV Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Listopadowe Spotkanie niezmiennie od godziny 12:00 w pubie Academic, poprzedzone zbiórką na placu Mickiewicza pod pomnikiem. Dysputy powinny przynieść rozwiązanie kilku kwestii organizacyjnych, a także poruszenie nieba i ziemi by Pyrkon'10 był najlepszą edycją w wykonaniu SWFSW dotychczas! Zarówno program jak i dyskusje na forum.

  Do zobaczenia w najbliższą sobotę!  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Anakin Skywalker w Eagle Outpost

  2009-11-11 13:32:04 Rebellegion.pl

  Z przyjemnością donosimy, że rebeliancka organizacja Eagle Outpost liczy już 14 członków, a tym samym jest bardzo bliska przekształcenia się w Bazę.

  "Najnowszym nabytkiem polskiego oddziału Rebel Legionu jest Rycerz Jedi - tym razem nikt inny, jak słynny Anakin Skywalker z Zemsty Sithów.
  W postać Wybrańca wcieliła się Daria "Nero" Kettner z Torunia, zostając dzięki temu drugą osoba w Polsce posiadającą profesjonalną replikę tego kostiumu. Co jednak ważniejsze, Nero w przeciwieństwie do Michała "YangObiego" Żołyńskiego z Polish Garrison, jednoznacznie opowiedziała się po Jasnej Stronie Mocy."
  Serdecznie gratulujemy! :]
  KOMENTARZE (15)

  Fandom

  Falkon 2009 – trailer wspominkowy

  2009-11-09 14:21:28 Falkon

  Przypominamy, że Falkon 2009 już tuż, tuż. W najbliższy piątek 13 listopada w Lublinie Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji przy ul. Bursaki 12 rozpocznie się ten trzydniowy konwent. O samej imprezie i atrakcjach, które będzie można tam znaleźć informowaliśmy Was już niejednokrotnie, wystarczy zaglądnąć w archiwalne newsy działu fandom. Ostatnio przedstawialiśmy pełny program bloku Star Wars, który znajdziecie tutaj. Dziś prezentujemy nadesłany przez organizatorów trailer wspominkowy.

  Z okazji tak znakomitego wydarzenia, jakim jest nadchodzący jubileusz Falkonu, nie sposób nie sięgnąć pamięcią do wspomnień sprzed lat. Czasy się zmieniają ale niektórzy ludzie, miejsca i zdarzenia potrafią na zawsze zostać w pamięci.

  Odliczając dni do konwentu, wspomnijcie z nami jak to niegdyś bywało…  Więcej o Falkonie 2009 dowiecie się na stronie konwentu - http://www.falkon.konwent.pl.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  23. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2009-11-09 12:50:40 SKFSW

  Najbliższe spotkanie miłośników Star Wars w Krakowie odbędzie się 14.11.2009 r.. Fani spotkają się o godz. 13.00 pod fontanną (Plac Mariacki), aby następnie udać się do Starego Portu.

  W programie:
 • Konkurs wiedzowy - era Dziedzictwo (komiksy/książki wydane w Polsce) - poprowadzi Komix;
 • "(Nie)Trzeźwym okiem Komixa";
 • Możliwa nauka i pogranie w Minisy;
 • Zaległa dyskusja - Los łowcy: opowieść Greedo.

  Krótka wiadomość od organizatorów:
  "Co do zbiórki na nagrody do konkursów to ustaliliśmy, że dopiero po kilku wiedzówkach i zsumowaniu punktów wyłonimy zwycięzców i wtedy wręczymy im coś większego :) Toteż poszerzajcie swoja wiedzę i walczcie:-]"

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  XI spotkanie wałbrzyskich fanów Star Wars

  2009-11-08 18:53:52 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha  Jak donosi Eskadra Łotrów z Wałbrzycha i jej szef, Shevu:

  Fani i Fanowie! Dnia 14 listopada odbędzie się XI Spotkanie wałbrzyskich fanów „Gwiezdnych Wojen”, będące zarazem obchodami roku istnienia fanklubu. Z tej okazji będziemy świętować w restauracji ZoomCafe. Spotykamy się tradycyjnie pod Empikiem w Tesco o godzinie 12:45, skąd wyruszymy na miejsce. Jest co świętować także zapraszamy wszystkich fanów i fanki spoza Wałbrzycha, wpadajcie i świętujcie razem z nami.

  W planie spotkania przewidujemy:

  -Podsumowanie roku działalności

  -Plany na Przyszłość

  -Tatooine I – organizacja

  -Projekt Niespodzianka

  -oraz wiele innych rzeczy, przy wybornym jedzeniu i piciu oraz w doborowym towarzystwie.

  Zapraszam wszystkich fanów z Wałbrzycha i okolic oraz Legnicy i Wrocławia. Zapewniamy odbiór z dworca i innych takich.

  Pozdrawiam, Shevu

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  I Urodziny Częstochowskiego Fanklubu Star Wars

  2009-11-08 18:16:29 Girdun

  "Już niedługo nasz fanklub będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich fanów z całej Polski, do wspólnego świętowania.

  Impreza urodzinowa odbędzie się 21 listopada (sobota). Tradycyjnie już spotykamy się o godz. 11:50 na placu Biegańskiego koło Ratusza, skąd udamy się do Pizzerii Allegro, która mieści się przy ulicy Kościuszki 18/20.

  Co się będzie działo:
 • Podsumowanie roku działalności i plany na przyszłość
 • Rozmowy na temat gier Star Wars i wyłonienie najlepszego Tytułu
 • Przedstawienie planu Amberu do czerwca 2010r.
 • Kalambury Star Wars
 • Pytasz i wiesz
 • Najniebezpieczniejsze stworzenia w galaktyce
 • Rasy-Planety

 • Zapraszamy fanów z Częstochowy i okolić, fanów ze Śląska, oraz z całej Polski. Zapewniamy dobrą zabawę i odbiór gości z dworców.

  Nie pozwólcie, aby was tam zabrakło!"

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  II Urodziny TISW

  2009-11-08 15:38:54 TISW

  Dzisiaj na forum TISW, ukazał się następujący post, napisany przez jednego z członków fanklubu - Dragona. Wiadomość, którą możecie przeczytać poniżej pojawiła się w związku z drugimi urodzinami grupy toruńskiej.

  Po 30-leciu Star Wars w Polsce, które pod hasłem StarForce obiegło toruńską starówkę, kolejna rocznica puka do naszych gotyckich drzwi. Toruńskie Imperium Star Wars zaprasza serdecznie na swoje II urodziny, które odbędą się 21 listopada o godz. 14 w klubie Kameleon na ul. Tuwima 9, rzecz jasna w Toruniu. Do trzydziestki nam jeszcze daleko ale wyznajemy zasadę, że lepiej zacząć świętować wcześniej niż później. Nie zabraknie niczego dla ciała ani dla ducha. Będzie poczęstunek i oczywiście torcik ze świeczkami, o którego smaku już krążą wśród nas legendy. Do tego:
 • prezentacja podsumowująca naszą dotychczasową działalność,
 • konkurs wiedzy ze znajomości filmów oraz serialu The Clone Wars,
 • turniej Star Wars Miniatures (na 150 punktów),
 • kalambury Star Wars,
 • rozmowy oraz dyskusje o Star Wars i nie tylko,
 • wspaniałe towarzystwo i mnóstwo zabawy.


 • Po części oficjalnej zapraszamy na after party w bardziej luźnej atmosferze, które odbędzie się w klubie "Pod Aniołem", tuż obok pomnika Kopernika. Ta impreza zaczyna się około godziny 17:40.


  Osoby, które chciałyby się pojawić na imprezie, proszone są o informacje w tym temacie na forum, jako że organizatorzy chcieliby załatwić ewentualny nocleg dla przybyłych.

  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  LXVIII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2009-11-05 23:53:39 BFSW

  Na forum Bydgoskiego Fanklubu Star Wars pojawiła się informacja na temat LXVIII Spotkania Bydgoskiego Fanklubu Star Wars:

  W najbliższą sobotę, czyli 07.11.09, wypada kolejne spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Odbędzie się ono tradycyjnie w MDK nr 4 o godzinie 16:00. Z tego o czym rozmawialiśmy na spotkaniu październikowym, można się domyślać, że będziemy kontynuować rozmowy o:
 • nowym logo BFSW,
 • wyborach do Zarządu w grudniu.

  Poza tradycyjnymi punktami programu planowana jest też prelekcja na temat kolejnej rasy z uniwersum Star Wars, którą przygotuje Demon. Organizatorzy wszystkich chętnych zapraszają!
  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  Raport z "Lekcji Gwiezdnych Wojen"

  2009-11-03 16:43:37 YangObi

  Nie tak dawno temu, w nie bardzo odległej galaktyce...

  Jak to zwykle bywa w przypadku Imperialnych akcji, również i nasza rozpoczęła się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Tym razem na barki wytrwałych i niestrudzonych członków Legionu spadło niezwykle odpowiedzialne zadanie. Owa tajemnicza misja polegała na odnalezieniu Szkoły Podstawowej nr 68 we Wrocławiu oraz przekazania możliwie najwięcej informacji o Gwiezdnych Wojnach żądnym wiedzy przedstawicielom najmłodszego pokolenia. Cała akcja rozpoczynała się o godzinie 10.00, czasu Wrocławskiego. Ale zacznijmy od początku…

  Jeśli chcecie wiedzieć co było dalej, zapraszamy do przeczytania raportu autorstwa Michała "YangObiego" Żołyńskiego i Agnieszki "Papajek" Papaj z Polish Garrison, dostępnego w tym miejscu.


  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Falkon 2009 – dokładny program bloku SW

  2009-11-03 08:10:57 Falkon

  X edycja Falkonu rozpocznie się już za niecałe dwa tygodnie. Nic więc dziwnego, że przygotowania idą pełną parą. Organizatorzy zakończyli już przyjmowanie zgłoszeń i zamieścili na stronie konwentu pełny program, znajdziecie go w tym miejscu.
  Przypominamy, że tegoroczna edycja Falkonu odbędzie się w dniach 13-15 listopada w Lublinie w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji przy ul. Bursaki 12. Koszt akredytacji na cały konwent wynosi 25 zł. Cena wejściówek na poszczególne dni to: piątek - 15 zł, sobota - 20 zł, niedziela - 10 zł. Na konwencie nie zabraknie oczywiście różnego rodzaju prelekcji, konkursów, pokazów, spotkań autorskich, niezliczonych gier i innych atrakcji, a wszystko to pogrupowane w kilka bloków tematycznych, w których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

  Tymczasem prezentujemy pełny program bloku poświęconego Gwiezdnym Wojnom wraz z rozpiską godzinową przygotowany przez Lubelski Fandom Star Wars:

  PIĄTEK

  17:00 Błędy taktyczne Imperium i Rebelii - Konrad ‘Tibor’ Kisielewicz
  Czy zastanawiałeś się nad możliwościami Imperium i Rebelii? Może analizowałeś sprzęt, którym dysponowały obie strony w Gwiezdnych wojnach? Jak myślisz - czy to co z nim robiły miało sens? Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, przyjdź i posłuchaj.

  18:00 Sithowie - koszmar Galaktyki - Magda ‘Cathia’ Kozłowska
  Nie ma osoby, która nie słyszała o Sithach. Nie ma również takiej, która słyszałaby o nich coś dobrego. Chcesz posłuchać czegoś o największym koszmarze Galaktyki? Wpadnij na tę prelekcję!

  19:00 Koszmarne apokryfy czyli jak zepsuć Gwiezdne wojny - Magda ‘Cathia’ Kozłowsk
  Myślisz, że Nowa Trylogia jest straszna, a Jar-Jar Binks śni Ci się w koszmarach? Mylisz się, to zaledwie niewielka cząstka tego, co wymyślili autorzy kontynuacji… jeśli chcesz, by Jar-Jar miał większe towarzystwo, przyjdź i posłuchaj!

  20:00 Mroczne wątki w historii Zakonu Jedi – Krzysztof ‘Celt’ Nowacki
  Jedi znani są jako wojownicy światła i “ci dobrzy” Galaktyki. Ale nawet Zakon skrywa pewne mroczne sekrety. Na prelekcji dowiecie się przynajmniej o kilku z nich i poznacie mroczne wydarzenia z historii Zakonu, o których żaden Jedi chętnie nie opowiada. Na szczęście jednego udało się namówić. To Celt z Jedi Order (www.jediorder.pl).

  21:00 Konkurs konstruktorski – Jakub ‘Shonsu’ Barański, Wojciech ‘Abad.’ Czerczak & Marcin ‘Indiana’ Waciński
  Czy kiedykolwiek marzyliście o własnym R2-D2? A może, wzorem Anakina Skywalkera, budujecie w pokoju C-3PO? Pora wyciągnąć projekty z szuflad. Zapraszamy na wielki konkurs konstruktorów droidów! Kto powiedział, że nie można zbudować robota z tektury…

  SOBOTA

  10:00 Koszmarny konkurs wiedzy o Ciemnej Stronie Mocy - Magda ‘Cathia’ Kozłowska
  Jesteś pewien, że wiesz, która śrubka pasowała do hełmu Dartha Vadera? Jakiego szamponu do włosów używał Exar Kun? Twierdzisz, że wiesz wszystko o Sithach? Przyjdź i sprawdź się - czekają na Ciebie koszmarne pytania i równie przerażające zadania praktyczne.

  12:00 Spotkanie z Bastionem Polskich Fanów Star Wars
  Spotkanie z przedstawicielami, działającej od ponad 7 lat, jednej z największych polskich witryn internetowych poświęconych tematyce Gwiezdnych wojen. W trakcie spotkania odbędzie się krótka prezentacja historii Bastionu oraz tego co strona ma do zaoferowania fanom Star Wars. Zachęcamy do dyskusji na temat przyszłości portalu oraz zadawania pytań.

  13:00 Bestie Ciemnej Strony - Jerzy ‘Gorthuar’ Śmiałek
  Są rodem z piekła, jakim jest umysł szanującego się Sitha, albo gorzej, przepełniony radosną tfurczością umysł autora. Te pierwsze koszmarnie niebezpieczne, te drugie koszmarnie głupie, wszystkie Bestie Ciemnej Strony Mocy mają swoje miejsce w sercach fanów Gwiezdnych wojen.

  14:00 Największe niewiadome świata Star Wars – Anna ‘Kasis’ Michalska
  Świat Gwiezdnych wojen jest olbrzymi i niezwykle bogaty. Jednak podczas gdy znamy najdrobniejsze szczegóły dotyczące jednych zagadnień, nie wiemy prawie nic na temat innych. Przegląd największych niewiadomych uniwersum Star Wars, począwszy od rasy Yody, a skończywszy na tajemniczych Architektach. Spekulacje, fakty i mity.

  15:00 501st Legion i Rebel Legion - prezentacja
  Czy każdy może zostać Rebeliantem? Czy szturmowcy mogą siadać? Fajniej być dobrym czy tym złym? Imperialce kontra Rebeluchy, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać o dwóch największych ogólnoświatowych organizacjach kostiumowych zrzeszających fanów Gwiezdnych wojen. Join us, and together we will rule the galaxy as Vader’s Fist and Rebel Legion!

  16:00 Jedi, Sithowie i inni władcy Mocy – Krzysztof ‘Celt’ Nowacki
  Jedi i Sithowie to najbardziej znane grupy władające Mocą. Ale nie są jedyni i z pewnością nie mają wyłączności na nazywanie się “Władcami Mocy”. Poznaj również inne grupy i światopoglądy o wcale nie mniej rozbudowanej filozofii. Prelekcję poprowadzi Celt – członek Jedi Order (www.jediorder.pl).

  17:00 Koszmarny kac czyli alkohole Galaktyki - Magda ‘Khali’ Cielecka
  Uniwersum Gwiezdnych wojen, jakkolwiek poprawne politycznie, pełne jest rozmaitych alkoholi. Jeśli więc ciekawiło Cię kiedykolwiek, w jakim winie lubował się Wielki Moff Tarkin, jak nazywa się brandy produkcji Wookieech, co takiego jest w koreliańskiej whiskey i po jakich drinkach ma się koszmarnego kaca, to jest to zdecydowanie prelekcja dla Ciebie!

  18:00 Koszmar fana, czyli jaki los zgotowali nam twórcy Star Wars – Kacper ‘Mr.Fett’ Stanicki
  Gunganie, Ewoki, Ahsoka i inne irytujące twory odległej galaktyki. Cierpienie czy rozrywka? Hit czy kit? Genialne pomysły czy totalne pomyłki świata Gwiezdnych wojen? Podyskutuj i oceń razem z nami!

  20:00 Pokaz fanfilmów – Paula ‘Rinna’ Żurakowska & Jakub ‘orlano’ Antoniuk
  Fani potrafią… ale nie zawsze dobrze… Udowodnimy Wam to na kolejnym falkonowym pokazie fanfilmów. W tym roku podzieliliśmy go na dwie części. Na początek koszmarna twórczość fanów! Sprawdzimy jak silni MOCą jesteście i jak wiele jesteście w stanie wytrzymać. Pokażemy, że fanfilmy nie zawsze się udają… Wytrzymacie? Jeżeli tak, to na deser zaserwujemy Wam wielkie dzieła fanowskie! Zapraszamy na najlepsze (i najgorsze) gwiezdnowojenne fanfilmy!

  NIEDZIELA

  10:00 Turniej Sabacca – Joanna ‘Max’ Wilk & Piotr ‘Tori’ Krzysztoń
  Wkrocz z nami do świata gwiezdnowojennego hazardu. Spotkaj innych szulerów, którzy przybyli z odległych planet by wziąć udział w turnieju na Odległych Rubieżach. Uważaj na Wookieech, lubią wyrywać ramiona gdy przegrywają. Turniej będzie poprzedzony nauką. Obowiązujące lokalne zasady mogą się różnić od tych, według których dotychczas grałeś.

  12:00 Lubelski Fandom Star Wars
  Żyjemy i mamy się dobrze! Po raz pierwszy spotkaliśmy się w roku 2003. OD tamtej pory minęło już wiele czasu, a my wciąż kochamy Gwiezdne wojny! Kto przyszedł? Kto odszedł? Co się zmieniło i jak jest teraz? Gdzie nas szukać i co właściwie robimy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielimy na spotkaniu z Lubelskim Fandomem Star Wars!

  12:30 Historia gwiezdnej muzyki – Wojciech ‘Gith’ Jakubowski & Jacek ‘Thon’ Skulimowski
  Kilka słów o tym co przez lata budowało nastrój filmów, gier, a nawet książek spod znaku Star Wars. Zapraszamy na prelekcję o gwiezdnej muzyce! A do wygrania tez się cos znajdzie…

  14:00 Kalambury Star Wars – Jakub ‘Shonsu’ Barański & Kacper ‘Mr.Fett’ Stanicki
  Klasyczne kalambury w gwiezdnowojennym wydaniu. Sądzisz, że umiesz pokazać wszystko? Laboratorium Otchłani to dla Ciebie bułka z masłem, a Myśliwce Adumaru nie stanowią wyzwania? Kiedy robisz smutną minę wyglądasz jak R2-D2? Dasz radę po trzech dniach konwentu? Falkonowy blok Star Wars tradycyjnie zakończymy pokazywankami w wersji z odległej galaktyki! Zapraszamy serdecznie na podsumowanie w wielkim stylu!

  Mamy dla Was również kolejne dwa filmowe zaproszenia na Falkon 2009. W pierwszym zapraszają: Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek, Tomasz Kołodziejczak, Magdalena Kozak, Rafał Kosik i Jerzy Szeja, w drugim zaś: Ignacy “Trzewik” Trzewiczek, Mateusz “Matti” Zaród, Artur “Garnek” Ganszyniec, John Wick i Maciej “lucek” Sabat! Obejrzyjcie i jeszcze dziś zaznaczcie piątek 13-go listopada w swoich kalendarzach.
  Więcej o Falkonie 2009 dowiecie się na stronie konwentu - http://www.falkon.konwent.pl.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Pamiętajcie: to niegrzecznie nie przyjechać na urodziny…

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  45. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2009-11-02 23:33:59 Dagobah

  Gorzowscy fani przesyłają informację na temat 45. Spotkania Gorzowskich Fanów Star Wars:

  Kolejne spotkanie przed nami, jak zwykle w niedzielę (8 listopada 2009) o godzinie 10:30, spotykamy się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Drzymały 26 sala nr 21 (po wejściu od razu w prawo po schodach).  Na spotkaniu przewidziane relacje z Poznań Game Arena oraz "Poczytaj mi mistrzu Yoda - Edycja 1", porozmawiamy trochę o sprawach organizacyjnych naszego Fandomu. Nie zabraknie newsów ze świata Star Wars, tym razem w nietypowym wykonaniu. Tematem głównym spotkania będą kostiumy. Jak zrobić, gdzie można dostać jakie części, co można kupić oraz zostaną zaprezentowane stroje:
 • Tusken Raider
 • Jawa
 • Jedi

  Zapraszamy wszystkich serdecznie, szczególnie nowych fanów.


  Mapka poglądowa okolicy pomoże nowoprzybyłym trafić do Miejskiego Centrum Kyltury.  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Poczytaj mi mistrzu Yoda

  2009-11-01 20:34:36 Dagobah

  W Gorzowie Wielkopolskim szykuje się nowa akcja przygotowywana między innymi przez miejscowych fanów Gwiezdnych Wojen:

  Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś MUGOLEM że musimy coś z tym zrobić! Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah” wspólnie z księgarnią „Daniel” zaprasza zatem na akcję „Poczytaj mi mistrzu Yoda”, będącą reaktywacją „Imperium czyta dzieciom” - naszych działań z lat 2006-2007. Tym razem wracamy z nowymi siłami i jeszcze bardziej szalonymi pomysłami!  „Poczytaj mi mistrzu Yoda” to jedyna w swoim rodzaju lekcja o Gwiezdnych Wojnach dla najmłodszych. Dzięki niej każdy młody fan będzie miał okazję poznać przygody mistrza Yody podczas Wojen Klonów i nauczy się składać swój własny miecz świetlny. Będzie mógł także spróbować swych sił w warsztatach rysunkowych oraz pozna tajniki Jasnej Strony Mocy. A wszystko to w całkowicie gwiezdnej oprawie i w towarzystwie postaci z Gwiezdnej Sagi!

  Nie zwlekaj, mistrz Yoda już na Ciebie czeka!

  W planie akcji:
 • czytanie opowiadania dla dzieci
 • gry i zabawy
 • warsztaty plastyczne
 • wykład o mieczach świetlnych
 • trening Jedi

  Czas: Sobota 07.11.2009 godz. 17.00
  Miejsce: Księgarnia „Daniel” C.H. Panorama, Gorzów Wlkp.

  Serdecznie zapraszamy! Wiek, płeć i rasa nie mają znaczenia!

  KOMENTARZE (20)
 • Loading..