TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Polcon 2009 - powitanie aktorów...

2009-08-30 19:16:43 Eagle OutpostNa raporty z zakończonego dziś Polconu trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać, większość uczestników zapewne właśnie wraca do domów, ale można już obejrzeć zdjęcia z powitania aktorów gwiezdnej sagi, którzy przybyli na tę imprezę.
W czwartek 27 sierpnia na lotnisku im. W. Reymonta w Łodzi wylądowali Jeremy Bulloch czyli Boba Fett oraz Richard LeParmentier odtwórca roli Admirała Mottiego. Aktorów przywitali fani z Rebel Legionu oraz Polish Garrisonu.

Zdjęcia znajdziecie na stronie Dziennika Łódzkiego oraz Portu lotniczego im. Władysława Reymonta.


Jeremy Bulloch oraz Richard LeParmentier


Polcon 2009 - święto polskiej fantastyki.

Temat na forum.
KOMENTARZE (19)

Fandom

Piątkowe atrakcje

2009-08-25 20:31:34 RifOrganizatorzy imprezy, mającej na celu świętowanie trzydziestolecia Gwiezdnych Wojen w Polsce, już dzisiaj zapraszają wszystkich fanów i miłośników kina, w piątek 11 września do Torunia.

Pierwsze atrakcje trzydniowego świętowania odbędą się w twierdzy Fort IV na ul. Chrobrego 86 w Toruniu. Tam też odbędzie się nocne zwiedzanie budynku wraz z innymi fanami, seans pewnego klasycznego filmu, oraz niespodzianka która zaskoczy nie jednego miłośnika Gwiezdnych Wojen.

Pojawienie się w Toruniu dzień wcześniej z pewnością okaże się rozsądną decyzją. Aby zapewnić przybyłym wygodę, organizatorzy postarali się o załatwienie darmowego przejazdu z akademików do miejsca piątkowej imprezy.

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po forcie.

Przypominamy, że główny dzień świętowania to sobota, 12 września. O atrakcjach tego dnia, więcej informacji już niedługo.


Więcej informacji o imprezie znajdziecie w archiwalnych newsach.
 • Goście
 • Konkurs fanklubowy
 • Nocleg, oraz część atrakcji
 • Prośba o prezentacje/prelekcje


 • Organizatorami StarForce 2009 są:
  Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z: 501st Polish Garrison, Rebel Legionem, Bydgoskim Fanklubem Star Wars i Toruńskim Imperium Star Wars


  KOMENTARZE (20)

  Fandom

  39. Lubelskie Spotkanie Fanów SW

  2009-08-25 19:02:38 Lubelski Fandom SW

  Nadeszła nowa wiadomość od fanów z Lublina:

  "Uwaga, uwaga.
  Wszystkie istoty myślące z Lublina i okolic. W ostatnią sobotę wakacji (studentów proszę w tej chwili o głośny rechot) 29 sierpnia będzie miało miejsce 39. Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Z tytułu wakacji spotkanie będzie się troszkę różniło od standardowego. Po pierwsze: miejsce zbiórki. Wyjątkowo zbieramy się pod wejściem głównym do Parku Saskiego (róg Krakowskiego Przedmieścia, Lipowej i al. Racławickich) o godzinie 12:30. Po drugie, z inicjatywy Muzycznego idziemy na pizzę do „Czerwonego Października” (ul. Jasna 7). Spotkanie będzie miało charakter luźnego dyskutowania przy pizzy. Prócz luźnych rozmów na najświeższe tematy związane z naszym najukochańszym uniwersum planujemy bardzo szczegółowe zapoznanie z gwiezdno wojennym systemem rpg. Oczywiście nie zabraknie kwestii dwóch konwentów, które mają mieć miejsce w najbliższym czasie, czyli całkiem bliski Starforce i nie tak znowu bardzo odległy Falkon. Wszystko jak zwykle w miłej atmosferze fanów."

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Dwa raporty z ostatniej działalności fanów

  2009-08-22 22:50:18 Dagobah

  Fani z Gorzowskiego Stowarzyszenia "Dagobach" i Polish Garrisonu nie próżnują. Przedstawiamy dwa raporty z imprez z ich udziałem.
  Pierwsza to urodziny dwóch młodych fanów, którzy marzyli o poznaniu Lorda Vadera. Fani udali się do Chwalęcic pod Gorzowem Wlkp. 25 lipca, a raport z tej misji znajdziecie w tym miejscu.

  Natomiast drugie wydarzenie to Piknik Rodzinny dla pracowników firmy „ADB Polska”, który odbył się 1 sierpnia w Drzonkowie pod Zieloną Górą. Piknik utrzymany był w konwencji "kosmicznej”, co w pełni tłumaczy obecność fanów Gwiezdnych Wojen. Ich zadaniem było przede wszystkim prowadzenie zabaw i konkursów dla najmłodszych uczestników pikniku oraz pełnienie roli żywej dekoracji.
  Raport znajdziecie w tym miejscu.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  Sześć dni do Polconu!

  2009-08-21 23:29:24 www.Polcon2009.pl

  Polcon zbliża się wielkimi krokami. Został już tylko tydzień do rozpoczęcia tej ogromnej imprezy. Przedstawiamy jedną z ostatnich informacji prasowych nadesłanych do nas przez organizatorów konwentu.


  Zapraszamy do zapoznania się z programem Polconu 2009: Zapraszamy również do zapoznania się z kilkoma dodatkowymi informacjami:
  • Dzięki Merlin.pl - patronowi medialnemu Polconu - mamy niesamowitą okazję wzbogacenia swojej biblioteczki. Promocja trwa do godz. 9:00 dnia 31 sierpnia. Kliknij TUTAJ by zapoznać się z ofertą - naprawdę warto. Zniżki wynoszą od 20% do 70% ...
  • Uczestnicy mogą się posilić w: bufetach mieszczących się w obydwu budynkach, skorzystać z namiotu spożywczo - integracyjnego serwującego potrawy z grilla oraz wysokich marek piwa regionalne, pizzerii - tanio, obficie i smacznie oraz w dwóch klubów konwentowych. Wszystkie te miejsca oddalone są od punktów programu nie dalej jak 5 minut spacerkiem. Więcej przeczytacie TUTAJ.
  • Z dworców istnieje bezpośrednie połączenie komunikacją miejską pod budynki konwentu. Zapraszamy do wydrukowania planu dojazdu - razem ze zdjęciami zajmuje tylko jedna stronę A4.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  XI Spotkanie TISW

  2009-08-20 20:36:09 TISW

  Toruńskie Imperium zaprasza fanów wszelkich ras i płci do miasta imperialnego na XI już oficjalne spotkanie miejscowych nerdów.
  W tym miesiącu spotkanie z powodów wakacyjnych i StarForceowych wypada z normalnego kalendarza. Tak więc zamiast jak zwykle spotykać się w trzecią sobotę miesiąca, tym razem zebranie odbędzie się w najbliższą sobotę w pizzerii Capri. Dokładnie tam gdzie miało miejsce ostatnie zgrupowanie.
  Na spotkaniu jak zwykle masa atrakcji, lecz wraz z miejscem zebrania, należałoby się ograniczyć do bardziej przyziemnych rozrywek. Jak zawsze pogaduchy o Star Wars i o aktualnych tematach fanowskich.
  Przed wybyciem do pizzerii jak zwykle spotykamy się pod pomnikiem Piłsudskiego na Placu Rapackiego, o godzinie 12:00.  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  XXXIV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2009-08-19 16:29:28 Rzeszowska Akademia Mocy

  Czas na kolejne wakacyjne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 22 sierpnia. Spotkamy się wcześniej niż zwykle, o godz. 15.00. Zbiórka na rzeszowskim rynku pod studnią (mapka poniżej). Razem zadecydujemy, w zależności od pogody i ilości uczestników, gdzie spędzimy wspólnie czas, czy na świeżym powietrzu, czy w jakimś lokalu.

  W programie:
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • plany na zbliżający się pomału Nawikon,
 • gry,
 • dyskusje i wszystko to, co ze sobą przyniesiecie ;)
  Planujemy również wtargnięcie na kalambury organizowane w Empiku o godzinie 17.00.

  Serdecznie zapraszamy! :)  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  Falkon 2009

  2009-08-19 10:30:32 falkon.konwent.pl

  Z Lublina nadeszła do nas ciekawa informacja. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.


  Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na X edycję Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Falkon 2009, która odbędzie się 13 - 15 listopada 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie -> http://www.falkon.konwent.pl

  Falkon jest jednym z największych konwentów fantastycznych w Polsce. Odwiedza go co roku mnóstwo ludzi, którzy oceniają go bardzo wysoko. W tym roku zamierzamy Was zadziwić jeszcze większym bogactwem atrakcji, wspaniałą atmosferą i niespodziankami, które będziecie długo wspominać.

  Podobnie jak podczas ubiegłej edycji, będzie można wziąć udział w uroczystej gali wręczenia statuetek i dyplomów laureatom tegorocznej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Odbędzie się ona w sobotę, 14 listopada. Szczegóły na stronie -> http://zulawski.nast.pl

  Niedawno został rozstrzygnięty konkurs na oficjalny plakat konwentu, który możecie podziwiać obok. Autorką zwycięskiej pracy jest Barbara Sygacz.

  Tegoroczny jubileuszowy Falkon odbędzie się w konwencji NIGHTMARE. W związku z tym jego organizatorzy przygotowali dla chętnych dwa konkursy związane z konwentową konwencją. Pierwszy z nich to konkurs literacki na opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem NIGHTMARE. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Drugi to konkurs plastyczny na rysunek dowolnej istoty w klimatach NIGHTMARE, gdzie jedyną granicą pozostaje Wasza wyobraźnia. W obu przypadkach można wygrać: wejściówki na Falkon 2009, książki, czasopisma, jak również publikację w materiałach konwentowych lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

  Już wkrótce pojawią się następne informacje. Zaglądajcie również na oficjalne forum Falkonu – znajdziecie tam przecieki odnośnie konwentu. Zapraszamy do zgłaszania również własnych pomysłów i opinii.

  Nie może Was tam zabraknąć. Pamiętajcie - to niegrzecznie nie przyjechać na urodziny...


  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursach i do zjawienia się na konwencie. Warto wspomnieć, że i tym razem nie zabraknie bloku Star Wars. Dodatkowo miło nam donieść, że Bastion objął patronat medialny nad tą imprezą.

  Relacja z Falkonu 2008.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  VIII Spotkanie Wałbrzyskich Fanów Star Wars

  2009-08-18 14:59:40 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha

  "Witajcie
  Mam przyjemność poinformować iż VIII już spotkanie wałbrzyskiego fanklubu Gwiezdnych Wojen odbędzie się 22 sierpnia (sobota). Ze względu na wspaniałą pogodę spotkanie będzie miało letni charakter. Dla odmiany urządzimy plenerowe ognisko. Tak więc zbiórka wyjątkowo odbędzie się na ostatnim przystanku autobusu linii 5 o godz. 11:30, skąd udamy się pod przewodnictwem Kleksa na jego posesję. Zapraszam wszystkich chętnych fanów z Wałbrzycha, Wrocławia i Legnicy.

  A podczas spotkania przewidujemy:
 • Jesienne konwenty - plany wyjazdowe
 • Konkurs niespodzianka (przewidziana nagroda)
 • Inauguracja ligi Star Wars Miniatures
 • Warsztaty szermiercze
 • Oraz mnóstwo dobrej zabawy, we wspaniałym towarzystwie. Grillowanie, jedzenie i picie oraz wiele innych rzeczy.
  W razie jakichkolwiek pytań piszcie, GG: 4283693 mail: shevu[at]op.pl

  Pozdrawiam Shevu"


  Natomiast w tym miejscu znajdziecie raport z poprzedniego spotkania.
  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Kessel 2009

  2009-08-15 17:31:50 krakowscy fani

  Fanom Gwiezdnych Wojen znów grozi zesłanie do kolonii karnej! Wspomnienia tych, którzy przeżyli zsyłkę na Kessel w zeszłym roku znajdziecie w tym miejscu.

  Kessel 2009 odbędzie się w bacówce w Klikuszowej pod Nowym Targiem w dniach 21-23 sierpnia.
  Wyjazd wieczorem, w piątek 21.08 (dokładne informacje wkrótce).
  Wywóz skazańców nastąpi autobusem; cena biletu (z Krakowa) w jedną stronę wynosi 15 zł.

  W programie:
 • ognisko (może nawet nie jedno?),
 • legendarna już i pełna absurdów sesja RPG w uniwersum SW, poprowadzona przez Kirishimę,
 • turniej minisowy z nagrodami.

  Ekwipunek skazańca:
 • śpiwór (karimaty niepotrzebne - będą materace),
 • ciepłe ubranie,
 • środek na komary,
 • jedzenie i napitek (sklep znajduje się blisko bacówki).

  W temacie na forum znajdziecie więcej szczegółów oraz wszelkie nowe informacje.
  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  61. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2009-08-15 16:53:42 Gunfan

  "Witajcie.
  Kolejne spotkanie ekipy śląskiej już 22 sierpnia, zbieramy się ponownie w pizzerii "Pod Starym Drzewem". Przypominam, że mamy w tym lokalu zniżkę 10% na wszystkie zamówienia. Szukajcie nas na górze.

  Data: 22 sierpnia;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13.30.
  Mapa:  W planach tym razem nie mamy nic konkretnego poza tradycyjnymi rozmowami w miłym towarzystwie - o Star Wars i nie tylko! No, może dojdzie poza tym do ostatecznych ustaleń w kwestii wyjazdu na nadchodzący wielkimi krokami konwent StarForce.
  Serdecznie wszystkich zapraszamy!"

  Raport z poprzedniego spotknia można znaleźć w tym miejcu.
  Wszystkie relacje ze Spotkań Śląskich Fanów SW znajdują się na bastionowej stronie spotkań.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Polcon już bardzo, bardzo blisko...

  2009-08-15 11:56:35 www.Polcon2009.pl  Otrzymaliśmy nowe informacje dotyczące Polconu, który odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia tego roku, w Łodzi.

  "Pełny program Polconu 2009 zostanie ujawniamy wieczorem 15.08.2009 - o czym oczywiście poinformujemy.

  Dodatkowo warto przypomnieć, że 16.08.09 o godzinie 24.00 zostanie wyłączony formularz akredytacyjny - jest to ostatni termin, w którym można zakredytować się po niższej stawce. Opłatę oczywiści będzie można również wnieść przy stoiskach akredytacyjnych w budynku LODEXU w czasie konwentu - więcej informacji znaleźć można >>TUTAJ<<.

  Termin rezerwacji miejsc w akademikach mija również 16.08 o godzinie 24.00. Nocleg będzie można wykupić osobiście w Domach Studenckich Politechniki Łódzkiej - więcej informacji można znaleźć >>TUTAJ<<.

  Zaktualizowane zostały poniższe podstrony w dziale PROGRAM:
  Zombie opanują Łódź 22.08 - daj się … pogryźć?
  IV Łódzki Port Gier 26.08 - dzień grania za free
  Drużynowe Mistrzostwa Polski WFB - jeden z najważniejszych turniejów
  MtG na Polconie - karty i kanty na Polconie
  Goście Polconu 2009 - nowe twarze

  Oprócz tego nowe informacje pojawiły się w dziale O KONWENCIE:
  Teren i budynki konwentu - sklepy, lokale konwentowe
  Dojazd na konwent - z dworców bez przesiadek"


  Przypominamy, że do Łodzi przybędą Jeremy Bulloch czyli Boba Fett oraz Richard LeParmentier odtwórca roli Admirała Mottiego w Nowej Nadziei. Drugi z aktorów odwiedził Polskę w zeszłym roku, również przybywając na Polcon.


  Jeremy Bulloch oraz Richard LeParmentier


  Polcon 2009 - święto polskiej fantastyki.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Ruszyła oficjalna strona StarForce 2009

  2009-08-14 19:54:43 BFSW  Dla wszystkich obserwujących rozwój StarForce 2009 a w szczególności tych, którzy mają zamiar 12 września wybrać się do Torunia mamy wyborną informację. Ruszyła oficjalna strona konwentu, na której znaleźć można wszystkie potrzebne informacje dotyczące imprezy. Strona powstała dzięki pomocy Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, znajdziecie ją pod poniższym adresem:

  http://www.starforce.eu


  Strona StarForce 2009 podzielona jest na kilka działów, które przybliżą zainteresowanym: sylwetki organizatorów konwentu, jego program oraz samo miejscu gdzie cała impreza będzie się odbywać, czyli Toruń. Na stronie StarForce 2009 znajdziecie również miejsce z aktualnymi informacjami, gdzie pojawiać się będą wszelakie nowinki dotyczące polskiego święta z okazji 30-lecia Gwiezdnych Wojen w naszym kraju, dlatego wszystkich zachęcamy do jej bieżącego śledzenia!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Trzecie urodziny Biblioteki Ossus

  2009-08-13 15:10:29 Yako

  Niedawno Biblioteka Ossus świętowała pięciotysięczne hasło, o czym pisaliśmy tutaj a tymczasem w ostatni wtorek skończyła trzy lata!
  To właśnie 11 sierpnia 2006 roku podczas konwentu CorusCon Yako oficjalnie otworzył Bibliotekę.
  Jak wszyscy wiemy strona rozwijała się przez te lata prężnie, regularnie powiększając swe zasoby, z których obecnie korzystają nawet polscy tłumacze pozycji spod znaku Star Wars.
  Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
  Mamy nadzieję, że Biblioteka Ossus nadal będzie się rozwijała ku radości polskich fanów.
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  IV Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-08-11 20:46:20 Zax

  Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub okolicy i jeszcze nie masz planów na nadchodzącą sobotę to masz niebywałą okazję spędzić ten dzień razem z innymi fanami Gwiezdnych Wojen na rowerówce po okolicach stolicy Wielkopolski. Jest to spełnienie jednej z naszych obietnic przedwakacyjnych, dlatego formą jednego z naszych Spotkań będzie właśnie rowerówka.

  Wszyscy chętni na przejażdżkę muszą stawić się pod dworcem PKS w sobotę 15 sierpnia o godzinie 12. Na razie dokładna trasa rowerówki nie została ustalona – pierwotnie przewidywana była wyprawa do Kiekrza nad tamtejsze jezioro, trasa będzie tematem dyskusji na zbiórce. Wszystko zależy od ilości przybyłych osób i ich dyspozycji. Choć długość trasy oscylować będzie najprawdopodobniej na poziomie 25 kilometrów. W planach przewidziany jest grill, dlatego warto zabrać ze sobą coś na ruszt.

  Będzie to ostatnie tegoroczne Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Ale nie ma co płakać, za rok będzie ich na pewno nie mniej niż w tym roku!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  70. spotkanie fanów we Wrocławiu

  2009-08-08 21:20:28 Wedge

  Jak donosi Wedge z wrocławskiego fanklubu:

  Witamy! Wieści zapowiedziane to wieści święte, dlatego po raz kolejny zapraszamy Was na 70 spotkanie wrocławskich fanów Gwiezdnych Wojen! Przypominamy że odbędzie się ono 15 sierpnia w formie całonocnego ogniska w Lesie Osobowickim we Wrocławiu.

  Na spotkanie prócz Wrocławiaków zapowiedzieli się fani z całej Polski, w tym z Wałbrzycha, Legnicy, Krakowa, Śląska, Poznania a nawet Lublina! Jest to zatem znakomita okazja by poznać niemal cały polski fandom, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego StarForce’a w Toruniu. Zaczniemy od szczegółów spotkania i sposobów dojazdu:

  * ognisko rozpoczyna się o godzinie 15:00

  * nie ma zbiórki, zatem każdy fan musi dotrzeć na własną rękę.

  * do Lasu Osobowickiego dojeżdża autobus linii 118 oraz autobus nocny linii 257. Oto rozkłady:

  linia nr 118

  linia nr 257

  By dojechać na miejsce najlepiej wsiąść do autobusu 118 na przystanku Broniewskiego (kierunek na Rędzin). Przystanek znajduje się na ruchliwym skrzyżowaniu Żmigrodzka/Kasprowicza/Broniewskiego zaraz za Mostem Trzebnickim. Z centrum dojeżdżają tam tramwaje 1, 7 i 8. Uwaga – tramwaj 8 jedzie bezpośrednio z dworca PKP! Dodatkowo na skrzyżowanie można dotrzeć autobusami 132, 142 i 144.

  Po załadowaniu się do autobusu należy przygotować się na dość długą jazdę. Macie wysiąść na dokładnie 10 przystanku od momentu ruszenia autobusu z Broniewskiego. Wysiadacie na przystanku Las Osobowicki. Ale uwaga – jest to przystanek NA ŻĄDANIE, zatem musicie odpowiednio wcześnie nacisnąć przycisk w autobusie, że ma się zatrzymać. Zróbcie to zaraz po 9. przystanku, który nazywa się Lipska. Znakiem rozpoznawczym do wysiadania będzie nowobudowane osiedle po prawej stronie i las po lewej.

  Gdy już wysiądziecie w odpowiednim miejscu musicie iść prosto (czyli dalej tak jakbyście jechali autobusem) trzymając się prawej strony jezdni. Stamtąd jest już niedaleko – mijacie kilka domów, potem coś w rodzaju mostka i zaraz po prawej stronie widzicie tablicę z mapą lasu. Wspomniana tablica znajduje się przy rozstaju leśnych dróg. Idziecie W LEWĄ ODNOGĘ. Potem już jakieś kilkaset metrów prosto i docieracie do ogniska.

  Wszystko jasne? W razie czego zamieszczamy mapkę.

  * Jeśli chodzi o powrót możecie za dnia wydostać się stamtąd również autobusem 118 powtarzając procedurę (ostatni kurs jest o 23:25) lub też autobusem nocnym, który jedzie przez dworzec PKP. Kursy są o 0:42, 2:42 i 4:42 (ten ostatni jedzie do zajezdni, ale dotrzecie nim do Broniewskiego). Pierwszy poranny autobus 118 jest o 6:05.

  * Ważna informacja dla gości spoza Wrocławia, którzy nie znają miasta! Wrocławski fanklub oferuje Wam możliwość odbioru z dworców i dostarczenia na miejsce. Musicie nam jednak napisać, o której przyjeżdżacie, byśmy mogli zorganizować odbiór. Nie zapomnijcie napisać na forum odpowiednich szczegółów!!!

  * Zaopatrzenie: jak na las przystało, w pobliżu nie ma żadnych sklepów. Każdy powinien więc zabrać ze sobą zarówno jedzenie (co oznacza wszystko co można upiec na ognisku, w tym kiełbasy, ziemniaki, chleb, banany i melony), jak i picie oraz %MOC%. I weźcie więcej, bo na ognisko wybiera się Appo i trzeba go nakarmić…

  * Wyposażenie: ognisko jest spore, ale miejsc do siedzenia nie ma wiele. Mile widziane są wszelkie składane krzesła oraz karimaty czy inne siedziska, jakie możecie zabrać. Na karimatach można również krótko przekimać, zatem jest to dodatkowa zaleta. Jeśli ktoś ma możliwość niech pamięta też o latarkach albo narzędziach do obróbki drewna (siekiery, etc). Jeśli ktoś będzie autem, nie obrazimy się za dostawę drewna do ogniska, bowiem okolica jest już dosyć mocno wyczyszczona ze wszystkiego co można spalić. Jest też możliwość rozbicia namiotu.

  * I teraz najważniejsze: program!

  A i owszem, będzie program, bo to w końcu spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen! Zatem porozmawiamy o konwentach StarForce, Inne Sfery, NiuCon i BAKA, porozmawiamy też o Polconie. Być może przeprowadzimy też konkurs wiedzowy… i może pogramy w jakąś grę planszową.

  No i to wszystko. Zatem widzimy się 15 sierpnia w jak najliczniejszym gronie!!!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XV spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2009-08-07 18:28:14 Łódzki Fanklub SW

  "Już 8 sierpnia odbędzie się 15 spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów z Łodzi i okolic. Tradycyjnie spotykamy się o 15:00 pod Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 18.

  Co mamy w planach?
 • Prelekcja - niespodzianka ;)
 • Krótki Quiz wiedzowy SW
 • "Pieszo przez galaktykę" – gra oparta na Tabu
 • SW: Miniatures, SW:PocketModel TCG oraz karcianka TCG – nauka oraz gra
 • Przygotowania oraz omówienie pomysłów na POLCON 2009 w Łodzi

  Możesz dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 5, 7, 9, lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Wszelkie pytania prosimy kierować na naszą stronę www.lfsw.pl albo do Yaeriusa (gg:7802581)
  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  StarForce 2009 - goście oraz ciekawostki

  2009-08-06 21:43:43 BFSW  Twórcy konwentu StarForce 2009 uchylili rąbka tajemnicy na temat gości oraz ciekawostek jakie czekają na przybyłych do Torunia 12 września tego roku. A wszystko to za pośrednictwem oficjanlej strony Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.

  Goście STARFORCE 2009:

  Kenneth Colley (admirał Piett) urodził się w Manchesterze w 1937 roku, a od tego 1961 roku rozpoczyna się jego długa lista występów aktorskich kinowych i telewizyjnych. Z niej na wyróżnienie zasługują m.in. rola Jezusa w stworzonym przez grupę Monty Python "Żywocie Briana" i rola pułkownika Kontarsky'ego w nakręconym przez Clinta Eastwooda filmie "Firefox".
  Z pewnością największej popularności przysporzyła mu rola Admirała Pietta w Imperium kontratakuje (1980) i w Powrót Jedi (1983). Była to postać oficera imperialnej marynarki, który pełni służbę na flagowym okręcie Dartha Vadera, Gwiezdnym SuperNiszczycielu "Egzekutor". Piett jest ambitny i potrafi idealnie wykorzystać "dymisje" udzielane przełożonym przez Mrocznego Lorda, by błyskawicznie pokonywać kolejne szczeble kariery.
  Filmografia Kennetha Colley'a obejmuje obecnie imponującą liczbę 121 filmów i seriali telewizyjnych.

  Richard LeParmentier (admirał Motti) urodził się w USA, niedaleko miasta Pittsburgh, w stanie Pennsylvania. Większość młodości spędził w Anglii i Irlandii, po czym powrócił do Londynu na święta w 1973 roku. Tam właśnie debiutował na deskach teatru, zaś wkrótce pojawił się w brytyjskiej telewizji i filmie. Gwiezdne wojny były trzecim filmem w karierze Pana Richarda.
  Rola Admirała Mottiego, imperialnego oficera, który wierzył bardziej w potęgę Gwiazdy Śmierci niż w siłę Mocy, zapewniła mu ogromną popularność i stała się jedną z ikon produkcji, którą powszechnie uznaje się za najpopularniejszy film science-fiction.
  Richard LeParmentier pojawił sie w ponad 50 filmach i produkcjach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wśród nich znalazły się popularne światowe hity, takie jak: Stardust, Rollerball, Superman II, London Embassy, Kosmos 1999, Lillie, Capital City oraz Kto wrobił królika Rogera.

  Jak wiadomo Gwiezdne Wojny to dobra zabawa dla młodszych jak i tych starszych. Dla tych pierwszych na pewno ciekawy będzie kącik Lego, z kolei rodziców pewnie przyprawi to o ból głowy i uszczuplenie kieszeni, ale czego to nie robi się dla pociech.

  Teraz na pewno ważna informacja dla przyjezdnych, szczególnie dla tych którzy po zakończonym konwencie w sobotę nie będą mieli co ze sobą zrobić. Otóż dzięki pubowi Lizard King będziemy mogli spędzić wspólnie czas na pogaduchach. Szykują się ostre dyskusje :) Będzie tez zniżka na napoje chłodzące.

  To tyle, wyczekujcie dalszych wieści. Prace nad imprezą nadal trwają więc to nie koniec atrakcji.

  Dokładny program StarForce 2009 niebawem…  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Nowy ossusowy konkurs

  2009-08-02 18:57:00 Ossus.pl

  Wystartował nowy konkurs Biblioteki Ossus. Nagrodą jest wejściówka na zbliżający się konwent. A dokładnie na Polcon - czyli najstarszy odbywający się z naszym kraju zlot miłośników szeroko pojętej fantastyki. W tym roku odbywa się on w ostatni weekend sierpnia w Łodzi.
  Żeby wziąć udział w konkursie należy rozbudowywać zalążki artykułów (tzw. stuby) do pełnowartościowych haseł. W konkursie można brać udział do 17 sierpnia. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.


  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  LXI Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2009-08-02 18:53:04 SWFSW

  8 dnia sierpnia, w drugą sobotę, odbędzie się tak jak lokalna tradycja nakazała LXI Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Spotkanie będzie rozegrane w standardowym formacie, czyli zbieramy się na placu Mickiewicza pod pomnikiem Wieszcza o godzinie 12, by przemieścić się wspólnie do ogródku piwnego przy pubie „Corner” na ulicy Taczaka. Miejmy nadzieje, że będą to przedbiegi do kolejnego z naszych spotkań wakacyjnych! Przybyli na „zlot” doczekają się następujących atrakcji:

 • omówienie IV Wakacyjnego Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars - rowerówka do Kiekrza
 • kącik komiksowy – nowości zza oceany i naszego podwórka
 • kącik książkowy – plan wydawniczy Amberu na końcówkę tego roku
 • omówienie wyjazd na Polcon 2009
 • trailer drugiego sezonu The Clone Wars
 • The Force Unleashed na PC
 • Turniej Sabacca o tytuł Mistrza Wakacji 2009
 • nauka i gra w Star Wars Miniatures, TCG
 • gra w planety-rasy
 • rozmowy na inne tematy związane z Gwiezdnymi Wojnami, a także tradycyjne o kinematografii, książce, muzyce, piłce nożnej i żużlu

  Wszystkich fanów z Wielkopolski, pobliskich województw, a także przejezdnych z innych regionów kraju lub zagranicy zapraszamy na Spotkanie Wielkopolan do Poznania, gdzie dobra zabawa jest gwarantowana!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  5000 artykułów w Bibliotece Ossus

  2009-08-02 16:40:06 Ossus.pl

  Z przyjemnością przekazujemy wiadomość, którą podesłał nam Yako:

  Moi drodzy!

  Wszedłem dziś* na stronę główną Biblioteki Ossus i zobaczyłem, że licznik przeskoczył. Ossusowi stuknęło pięciotysięczne hasło!

  Kiedy w 2006 roku, 11 sierpnia, po blisko półrocznych przygotowaniach ogłaszałem na konwencie CorusCon uruchomienie Biblioteki, sukcesem (dla mnie) było to, że przez ten czas przygotowań udały się dwie rzeczy.
  - Umieścić w bibliotece, przed startem, ponad 600 haseł i zachować jej istnienie w tajemnicy. Tej tajemnicy dochowaliśmy nawet wtedy, kiedy pojawiła się Empirepedia, choć był pomysł, aby istnienie Ossusa ujawnić wcześniej.
  Stojąc wtedy przed pełną salą i opowiadając o "Projekcie Ossus" nie wiedziałem co będzie dalej. Czy strona będzie stała, czy padnie? Czy się przyjmie wśród fanów? Nie przewidziałem dwóch potężnych padów, które na kilka miesięcy wyłączyły Bibliotekę. Choć może powinienem się tymi padami cieszyć? Były wszak spowodowane popularnością...

  Teraz, prawie trzy lata po uruchomieniu Ossusa, mamy 5000 haseł, ponad 2 tys zarejestrowanych użytkowników, prawie 5 tysięcy plików i Słownik Ossus, z którego korzystają nawet tłumacze publikacji pojawiających się na naszym rynku. Tego wszystkiego nie byłoby bez Was. Was wszystkich. Widzów, Archiwistów, Jedi i Strażników. 3 tysiące unikalnych odwiedzin dziennie, milion wyświetleń stron miesięcznie przełożyło się na fantastyczne hasła, które WY stworzyliście.

  Dzięki Ossusowi nauczyłem się całej masy rzeczy. Śmiem twierdzić nawet, że gdyby nie Biblioteka nie zajmowałbym się zawodowo tym, czym się zajmuję... Ale to najmniej ważne :)

  Co dalej z Biblioteką? Cele są dziś znacznie bardziej skrystalizowane niż kiedyś. Będą portale tematyczne, cały czas pracujemy nad nowym systemem pomocy, będą nowe "skórki" do Ossusa... I jeszcze parę rzeczy. Ale o tym na pewno dowiecie się w swoim czasie.
  Ja jeszcze raz dziękuję za te miliony odwiedzin, za te 5 tysięcy haseł i za to, że jesteście cały czas i się nie zniechęcacie.

  Niech Moc Bedzie z Wami!
  Piotr A. Wasiak


  *piątek 31 lipca 2009 r.

  Gratulujemy wszystkim twórcom Biblioteki, a fanów Star Wars zapraszamy do dalszego korzystania z Ossusa oraz pomocy przy powiększaniu banków danych.
  Mamy nadzieję, że Biblioteka Ossus nadal będzie się tak szybko rozwijała ku radości polskich fanów.
  KOMENTARZE (12)
  Loading..