TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Zmiany w dowództwie Polish Garrison

2010-02-28 17:34:00 Polish Garrison

Otrzymaliśmy nowe wieści z polskiego oddziału 501. Legionu.

"Wraz z nadejściem wiosny czas na zmiany – również w szeregach Polish Garrison, które od marca zacznie kolejny rok działalności pod nowym dowództwem w składzie:


GCO (Garrison Commanding Officer - dowódca) - Piotr 'Falcon' Bereza TB 8484


GXO & GCR (Garrison Executive Officer - zastępca dowódcy i Garrison Charity Representative - osoba koordynująca działalność charytatywną) - Adam 'Yularen' Santorski ID 8098


GML (Garrison Membership Liason - osoba odpowiedzialna za rekrutację i kostiumy) - Michał 'YangObi' Żołyński SL 7061


GWL & GQ (Garrison Web Liason - osoba odpowiedzialna za stronę i profile członków na 501st.com i Garrison Quartermaster - kwatermistrz) - Mariusz ‘Łysy’ Stormowski TD 1408


GPRO (Garrison Public Relations Officer - osoba odpowiedzialna za Public Relations) – Michał ‘Paździoch’ Dziwniel TK 2939


GEC (Garrison Event Coordinator - osoba zajmująca się koordynacją eventów) - Cezary ‘Sizar’ Żołyński SL 6426

Gratulujemy i życzymy owocnego pełnienia funkcji!"


Życzymy samych sukcesów w 2010 roku!
KOMENTARZE (6)

Fandom

Coolkon 4 - ostatnie informacje

2010-02-27 09:41:48 Wrocławski Fanklub Star Wars

Niebawem światło dzienne ujrzy 4. odsłona legendarnego konwentu Coolkon, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach 5-7.03.2010. Właśnie trwają ostatnie przygotowania do imprezy, o której więcej możecie dowiedzieć się na oficjalnej stronie imprezy - tutaj.

Dla chętnych oraz niezdecydowanych prezentujemy pełen program w czytelnej tabelce którą znajdziecie tutaj.

Przypominamy również, iż 1.03.2010 kończy się termin nadsyłania zgłoszeń na LARPa SW pt. Kantyna II: Koreliańskie Opowieści. Wszystkie szczegóły oraz wzór zgłoszenia znajdziecie w tym miejscu.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia prosimy kierować ten adres mailowy.

Zapraszamy wszystkich serdecznie!

Temat na forum


KOMENTARZE (3)

Fandom

Przystanek Jedi

2010-02-26 14:46:25 Wrocławski Fanklub Star Wars

Pod koniec kwietnia, a konkretnie dnia 24.04.2010 r. zapraszamy na nową gwiezdnowojenną imprezę we Wrocławiu. O szczegółach opowiada Wedge:

Niech Moc będzie z Wami! Myślicie, że cztery wrocławskie konwenty w roku to mało? Pewnie, że mało! Dlatego też z radością zapraszamy Was na nowe, wspólne przedsięwzięcie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, Stowarzyszenia Wielosfer oraz Ośrodka Działań Twórczych „Światowid”. Będzie to jednodniowy event o tematyce Gwiezdnych Wojen, który ochrzciliśmy mianem „Przystanku Jedi”. Teraz infobox:

Data: 24 kwietnia, sobota

Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych „Światowid”, Wrocław, ulica Sempołowskiej 54A (Biskupin)

Czas trwania: od 13:00 do 20:00

Koszty: Brak, impreza darmowa!

Jak nakazuje tradycja wrocławskiej gościnności, każdy znajdzie coś dla siebie! Oto co mamy w planach:

* prelekcje i konkursy

* pokaz walk na miecze świetlne w wykonaniu grupy „Szare Miecze”

* LARP o tematyce Star Wars (Stowarzyszenie Wielosfer)

* atrakcje dla najmłodszych

Więcej informacji oczywiście już wkrótce! Zapraszamy do miłej zabawy w luźnej atmosferze by się przekonać, jak się bawią fani Star Wars! Zachęcamy również do współpracy i zgłaszania punktów programu w tym temacie.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

KOMENTARZE (21)

Fandom

XXIII Lubelskie Dni Fantastyki

2010-02-26 09:40:07 Lubelski Fandom

Z Lublina napłynęła do nas informacja o nowej imprezie, na której pojawi się również coś dla fanów Star Wars.

Już w najbliższy weekend (27-28 lutego) w Lublinie odbędą się XXIII Lubelskie Dni Fantastyki. W tym roku tematem przewodnim imprezy będzie Warhammer. Nie znaczy to jednak, że zabraknie gwiezdnowojennego akcentu. W niedzielę o godzinie 12:00 zapraszamy na prelekcję "Darth Vader - zrób to sam!", którą poprowadzi Kacper "Mr.Fett" Stanicki - nowy nabytek PG.

XXIII LDFy odbędą się w Wojewódzkim Ośrdoku Kultury przy ulicy Dolnej Panny Marii 3. Startujemy w sobotę o godzinie 11:00 i bawimy się nieprzerwanie do 18:00 dnia następnego. Wejściówka kosztuje jedyne 5zł. Pełny program konwentu znajdziecie w tym miejscu. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów Star Wars i Warhammera.

KOMENTARZE (2)

Fandom

Tydzień Jedi - Organizacje zrzeszające Jedi

2010-02-25 11:41:45 Gas Xar z Jedi OrderRycerze Jedi fascynowali ludzi od momentu pojawienia się na ekranach pierwszego filmu z sagi. Mistyczna otoczka, która się z nimi wiązała, wyższe idee, którym służyli, Moc - to wszystko i wiele innych rzeczy sprawiało, że pośród fanów Gwiezdnych Wojen możemy śmiało wyróżnić fanów Rycerzy Jedi, czy też ludzi, którzy siebie nazywają Jedi. Organizacji Jediowych w Polsce: Zakonów, Akademii było wiele, większość z nich nie przetrwała do dnia dzisiejszego. Są jednakże pośród tych działających obecnie i takie, których historia jest dłuższa niż historie największych portali poświęconych Gwiezdnym Wojnom w Polsce. Artykuł napisany przez Gasa Xara, opisujący te organizacje, przybliżający czym tak na prawdę są można przeczytać w tym miejscu.

Wszystkie atrakcje tygodnia Jedi przygotowywane przy udziale Jedi Order można zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (7)

Fandom

Zarząd TISW

2010-02-23 20:35:26 TISW

W zarządzie Imperium zaszły zmiany o których należy wspomnieć, jako że dotyczą kontaktów z fanami, jak i instytucjami w Toruniu, który chciałyby wynająć swój własny oddział szturmowców, lub eskadrę TIE Figherów.

Naszego prezesa Drzewika w demokratycznych wyborach zastąpił Cread. Chociaż zastąpił nie jest tutaj odpowiednim słowem. Otóż od soboty rządy w Toruniu sprawują na równi dwie osoby. Drzewik, z powodów osobistych nie mógł zajmować się sprawami fanklubu tak jakby chciał. Dlatego, też poprosił członków by wybrali drugiego prezesa, który stanął by na równi z Drzewikiem.
Ten zaszczytny tytuł przypadł właśnie Creadowi. Życzymy naszemu nerdowi połamania nóg i prowadzenia Imperium ku lepszej przyszłości, pod rękę z Drzewikiem. Jeżeli ktoś chciałby się skontaktować z jednym z liderów, odsyłamy do maila: cread@interia.pl
Prezes DrzewikPrezes Cread

KOMENTARZE (29)

Fandom

Interaktywnie z Gwiezdnymi Wojnami

2010-02-23 18:53:35 Trójmiasto.pl

Na fanów z Trójmiasta i okolic w najbliższym czasie czekają 3 dni atrakcji spod znaku Gwiezdnych Wojen. Impreza „Interaktywnie z Gwiezdnymi Wojnami” odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (dawna zajezdnia Redłowie) przy Alei Zwycięstwa 96/98 w dniach od 26 do 28 lutego w godzinach od 10:00 do 18:00. Organizatorzy zapewniają, że będzie to największa wystawa w Polsce i jedna z największych w Europie poświęcona Gwiezdnym Wojnom!


Fani będą mogli obejrzeć m.in:
 • Jedyny i największy na świecie model Niszczyciela Imperialnego (2m długości)
 • Jedyny i największy na świecie model Sokoła Millenium (1,5 m średnicy)
 • Naturalnej wielkości postać Watto (1m wysokości)
 • Zabawki i modele z firmy Hasbro
 • Zabawki i modele Revell i AMT
 • Modele z LEGO (możliwość budowy na miejscu pojazdów z uniwersum Star Wars)
 • Kilka tysięcy eksponatów kolekcjonerskich związanych z tematyką Star Wars

 • Podczas wystawy animacje i zabawy interaktywne prowadzić będą:
 • Jedyny w Polsce Klon z ataku klonów (oryginalna zbroja)
 • Dokładnie odwzorowany ubiór Sith Trooper'a z The Old Republic
 • Jedyny w Polsce Klon Republic Commando
 • Szturmowcy Imperium
 • Mara Jade
 • Admirał Niszczyciela Imperium
 • Mistrzowie Jedi
 • TIE Fighter
 • Republic Commando Scorch

 • Podczas wystawy prowadzona będzie:
 • Akademia Imperium - podstawowe szkolenie kadeta imperium
 • Akademia Pilotów TIE - nauka pilotażu myśliwca
 • Akademia Jedi - nauka władania mieczem świetlnym i mocą
 • Game Zone - możliwość pojedynków na miecze w Wii - The Force Unleashed
 • Konkursy wiedzy o Star Wars

 • Organizatorzy zapewniają, że wszystkie animacje nagradzane będą cennymi upominkami a uczestnicy będą mogli przymierzyć hełmy postaci z Gwiezdnych Wojen czy też stoczyć zacięte pojedynki na świetlne miecze. Najmłodsi fani będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego stanowiska wypełnionego po brzegi kolorowankami o tematyce Star Wars, a trochę starsi fani będą mogli spróbować wyremontować R2-D2.

  Ceny biletów to odpowiednio 12zł (normalny) oraz 6zł (ulgowy).
  KOMENTARZE (31)

  Fandom

  Relacja z występu Bydgoskiego Fanklubu Star Wars w TVN Turbo

  2010-02-22 19:07:39 BFSW

  30 stycznia Bydgoski Fanklub Star Wars wraz z przyjaciółmi z Toruńskiego Imperium Star Wars i Polish Garisson „dostąpili zaszczytu” promocji Gwiezdnych Wojen w programie „Pojechany łikend” w telewizji TVN Turbo. Rajourney i Rif opowiadali o polskich organizacjach fanowskich, strojach Star Wars i kolekcjonerstwie, nie zabrakło też scenek sytuacyjnych z postaciami z filmów i Expanded Universe. Premiera program była emitowana w TVN Turbo 20 lutego o godzinie 12:30. Powtórki nadawane są przez cały tydzień, pory kolejnych emisji znajdziecie w programie na stronie internetowej TVN Turbo. Zaś relacja bydgoszczan, w raz z listą występujących w nagraniu w hotelu Dakota w Żołędowie znajduje się w tym miejscu..

  6 lutego w bydgoskim MDK odbyło się LXXI Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Dokładny opis meetingu ze zdjęciami znajdziecie tutaj.
  KOMENTARZE (29)

  Fandom

  Szczegółowy opis gwiezdnowojennych atrakcji na Coolkonie

  2010-02-21 00:22:32 Wrocławski Fanklub Star Wars

  Już za dwa tygodnie, na początku marca, w weekend zapraszamy do Wrocławia na 4. edycję ogólnofantastycznego konwentu Coolkon. Prezentujemy program bloku Star Wars. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

  I. Piątek:

  19.00-20.00 „Słowem wstępu…” - oficjalne rozpoczęcie programu bloku Star Wars (Wrocławski Fanklub Star Wars)

  20.00-21.00 “The Old Republic czyli legendarny KOTOR jako mmorpg” – panel dyskusyjny (Katarzyna „Padme” Ziewacz, Michał "Sev" Ogrodowicz)

  Wielkimi krokami zbliża się premiera gry The Old Repubic (TOR), czyli trzeciej odsłony legendarnej gry Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR). Jeśli lubisz ten okres w historii Gwiezdnych wojen i tak jak my nie możesz się doczekać premiery, przyjdź i podziel się swoimi oczekiwaniami oraz przemyśleniami na temat gry. Jeżeli jeszcze nie zetknąłeś się z KOTORem to najlepsza szansa na to by nadrobić zaległości!

  21.00-23.30 Panel prelekcyjno-pokazowy (Szare Miecze):

  „Nie tylko Yoda jest zielony - czyli makijaż i stroje w Gwiezdnych Wojnach” – prelekcja

  Jak uszyć strój z komiksu, jak zrobić coś z niczego. Pokaz makijażu scenicznego. Sztuczne uszy, blizny i wszystko co się może przydać na scenie i w filmie.

  „Kto mieczem świetlnym wojuje ten ma poobijane palce - czyli jak ułożyć walkę i nie dać się pociąć” – pokazy walk i prelekcja [sala główna]

  Jeśli jesteś miłośnikiem walk na miecze świetlne lub marzyłeś by zostać Rycerzem Jedi i złamałeś mamie miotłę lub wygiąłeś nową rurę od odkurzacza to ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie! Dowiedz się jak prawidłowo trzymać klingę, jakie sztuki walki trenować i jak przygotować profesjonalny pokaz walki na miecze świetlne. Takiej wiedzy nie zdobędziesz nigdzie indziej!

  23.30 - Być jak George Lucas - pokaz fanfilmów (Aleksander "Urthona" Jarosz)

  Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, książki czy gadżety, wielu fanów zainspirowanych dziełem G. Lucasa tworzy własne filmy opowiadające o Rycerzach Jedi, Mocy i wszystkim tym, co tak kochamy w Star Wars. Specjalnie dla Was wybraliśmy kilka fanfilmów z Polski i zagranicy, komediowe i kręcone „na poważnie”, udane i mniej udane.

  II. Sobota:

  11.00-12.00 "Rakatanie - od początku istnienia do zagłady" - prelekcja (Krzysztof „Azerius” Fabiś)

  Jeśli chcesz poznać jedną z najstarszych znanych cywilizacji Star Wars, zgłębić jej historię i technologię, dowiedzieć się czym była Gwiezdna Kuźnia oraz dlaczego Bezkresne Imperium istot wrażliwych na Moc upadło, nie możesz opuścić pierwszej w historii prelekcji na temat Rakatan!

  12.00-13.00 „Jango Fett - łowca nagród, który zmienił galaktykę” – prelekcja (Przemysław „Morgoth” Dwojacki, Samuel „Sam” Michniewicz)

  Fett. Jango Fett.

  Mandalorianin, spadkobierca tytułu Mandalora, najemnik, prototyp klonów Wielkiej Armii Republiki, mentor Boby Fetta. Człowiek legenda. Poznaj bliżej najwspanialszego łowcę nagród Starej Republiki.

  13.00-14.00 „Czym chciałbyś latać w świecie Star Wars?” – prelekcja (Karol „Wedge” Dobosz)

  Szybkie myśliwce czy potężne okręty? Przemytnicze frachtowce czy zwrotne korwety? Poznaj najfajniejsze okręty ze świata Star Wars i zbuduj flotę marzeń. Licencja pilota niewymagalna!

  14.00-15.00 „Używki w Star Wars” – prelekcja (Maciej „Malak” Malak, Bartłomiej „Rav” Wieczorek)

  Czy próbowałeś kiedyś igiełek śmierci? Zastanawiałeś się czym humor poprawiał sobie Cade Skywalker? I w jakich restauracjach używana jest przyprawa przemycana przez samego Hana Solo? Zapraszamy na popołudniowe szkolenie z kafeiną w dłoni, tylko z nami dowiesz się jak sprawić by proza życia w Odległej Galaktyce nabrała kolorów.

  15.00-17.00 The 501’st Legion oraz Rebel Legion – prezentacja światowych organizacji kostiumowych Star Wars (Polish Garrison i Eagle Base) [sala główna]

  The 501’st Legion i Rebel Legion to międzynarodowe organizacje zrzeszające fanów SW posiadających profesjonalne kostiumy z Gwiezdnych Wojen. Honorowymi członkami obu stowarzyszeń są twórcy i aktorzy związani ze Star Wars, w tym sam George Lucas! W Polsce od kilku lat działają rodzime oddziały tych organizacji: Polish Garrison, zrzeszający zwolenników Imperium oraz Eagle Base, enklawa rebeliantów, rycerzy Jedi i wszystkich postaci pozytywnych. Tylko we Wrocławiu, prawdziwym mieście spotkań, zwolennicy Imperium i Rebelianci mogą zawrzeć sojusz i bez skrępowania występować ramie w ramię. Zapraszamy na wspólną prezentację, koniecznie zabierzcie aparaty fotograficzne!

  17.00-20.00 „Kantyna II: Koreliańskie Opowieści” - LARP Star Wars (Samuel „Ri” Baron)

  Czy zastanawiałeś się jak by to było zamieszkać w świecie Gwiezdnych Wojen, gdzie dobrzy Rycerze walczą ze złymi Lordami, przemytnicy wcale nie są źli, księżniczki noszą fryzury jak precle, a wszystko to spaja tajemnicza Moc? Jeśli nie to czas najwyższy, bo oto na 3 godziny sala SW zamieni się w Kantynę gdzieś w Odległej Galaktyce, a każdy z jej klientów będzie miał do wykonania sobie tylko znaną misję. Nawet jeśli nie wysłałeś zgłoszenia zapraszamy w roli widza, bo przecież każda szanującą się kantyna powinna być zatłoczona! UWAGA: 30 minut przed rozpoczęciem LARPA odbędzie się briefing postaci. Prosimy aby wszyscy uczestnicy stawili się w sali SW.

  20.30-22.00 „ Ile nóg ma kosmiczny ślimak – czyli konkurs wiedzowy dla zaawansowanych” (Karol „Wedge” Dobosz, Izabela „Taraissu” Rutkowska)

  Jeśli uważasz, że o Gwiezdnych Wojnach wiesz wszystko przyjdź i przekonaj się, że jesteś w błędzie. Tu nie ma pytań trudnych są tylko bardzo trudne, wredne, podchwytliwe i hardcorowe. Spotkaj prawdziwych nerdów i wygrywaj nagrody. Uwaga! Przewidujemy podpowiedzi dla mniej zaawansowanych. Pytania obejmą całe uniwersum Star Wars (filmy, książki, komiksy itd.).

  22.00 Koło Fortuny – zabawa dla wszystkich (Wrocławski Fanklub Star Wars)

  Konkurs na wesoło dla wszystkich, w którym nagrodą jest dobra zabawa, a znajomość Star Warsów mile widziana, ale nieobowiązkowa. Kupuj literki za kredyty, jeny, sztuki złota lub inną walutę i kręć prawdziwym kołem fortuny!

  III. Niedziela:

  11.00-12.00 „YangObi przedstawia: Kostiumy Sithów w filmie" – prelekcja (Michał „YangObi” Żołyński)

  Jednym ze znaków rozpoznawczych uniwersum Star Wars są kostiumy. Kto nie kojarzy czarnego hełmu Lorda Vadera czy diabelskich tatuaży Darta Maula? Członek międzynarodowych organizacji kostiumowych, 501. Legionu oraz Rebel Legionu opowie o filmowych kreacjach użytkowników ciemnej strony Mocy. Przyjdź i dowiedz się czym różniły się zbroje Lorda Vadera w poszczególnych epizodach, bo za rok zorganizujemy konkurs pt: „Znajdź 5 różnic”

  12.00-13.30 „Quo Vadis Star Wars” - panel dyskusyjny (Izabela „Taraissu” Rutkowska, Karol „Wedge” Dobosz

  Zombie, podróże w czasie, biotechnologiczne twory niewidoczne w Mocy, stwory z innych wymiarów. Czy to wciąż Gwiezdne Wojny? Podyskutuj z nami i przedstaw swój punkt widzenia. George Lucas nas może nie wysłucha, ale z przyjemnością ponarzekamy na ciężki los fana Star Wars razem z Wami.

  13.30-15.00 „Kalambury Star Wars – wyginaj śmiało ciało” – zabawa dla każdego (Agata „Aeri” Kostrzewska, Dominik „Fidel” Fidos)

  Koszula Georga Lucasa, kłaczek Wookiego, laska mistrza Yody, zepsuty hipernapęd… Umiesz pokazać te hasła bez użycia słów? Zapraszamy wszystkich, którym nie brak wyobraźni Zabawa dla każdego bez względu na rasę, płeć, wiek, wykształcenie i orientacje. Podejmij wyzwanie razem z nami!

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!

  Temat na forum


  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Królestwo Grojkonu Zaprasza Bastion!

  2010-02-20 13:26:21 Leszek Cibor


  Ogólnopolski Konwent Fantastyki i Gier Grojkon 2010 w Bielsku-Białej zaprasza użytkowników serwisu do złożenia wizyty w Królestwie w dniach 16-18 kwietnia. Impreza zadowoli każdego pasjonata gier zarówno planszowych, jak i fabularnych, terenowych czy komputerowych. Gama interesujących gości - pisarzy i projektantów gier oraz liczne turnieje nie pozwolą nikomu na nudę. Aktywnych uczestników Bastionu obeznanych z konwentowymi wojażami serdecznie zapraszamy do pomocy - wszak na każdym konwencie musi znaleźć się przynajmniej kilka ciekawych punktów programu dotyczących Gwiezdnych Wojen.

  Z detalami konwentu możecie się zapoznać tutaj a niebawem będziecie mogli wygrać wejściówkę na imprezę w tym miejscu.

  Zapraszamy!
  Leszek "Alth" Cibor – główny koordynator
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  XXIII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2010-02-19 19:38:51 Łódzki Fanklub SW

  "Już 20. lutego odbędzie się 23. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić wszystkich fanów z Łodzi i okolic. Tradycyjnie spotykamy się o 15:00 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 w sali 408.

  Główną atrakcją naszego spotkania będzie 2. Edycja „Kocham Cię Bantho”. Tutaj możecie zobaczyć jak się bawiliśmy podczas 1. Edycji.

  A więc rezerwujcie sobie czas i przychodźcie świetnie się bawić w klimatach SW.

  Możesz dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 5, 7, 9, lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  67. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2010-02-18 23:00:16 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań przesyła wiadomość:

  „Joł, joł. Szykujcie się już na kolejne spotkanie. Pora znów wcześniejsza, niż kiedyś, i tak na razie pozostanie. Miejsce póki co bez zmian, ale może niedługo rozejrzymy się za jakimś nowym...

  Data: 27 luty;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.

  Mapka:

  Czy muszę dodawać, że w planach fascynujące dyskusje i Star Wars i wszelkiej innej fantastyce? To się rozumie samo przez się. Plus trzeba będzie omówić plany wyjazdowe na marzec, tj. Coolkon/Pyrkon.

  Serdecznie zapraszamy! ”

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  42. Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars

  2010-02-16 11:32:52 Lubelski Fandom SW


  Kolejne spotkanie fanów z Lublina i okolic na horyzoncie:

  "Zima nie odpuszcza, sesja wciąż na głowach studentów, ale fanów Star Wars nie można tak łatwo zniechęcić. Dlatego zapraszamy na 42. Lubelskie Spotkanie Fanów Star Wars. Tym razem w ramach spotkania wybierzemy się na konwent G-Con, który w dniach 20-21 lutego, będzie się odbywał w pobliskim Lubartowie. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.gcon.oz.pl . Nas oczywiście najbardziej interesuje prelekcja Najsłynniejsze okręty „Gwiezdnych Wojen”, która odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:00. Wejściówka na konwent kosztuje 5 zł.

  Na wspólny wyjazd z innymi fanami z Lublina można umówić się na naszym forum w odpowiednim temacie . Zapraszamy do wspólnego konwentowania!"

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  XVII spotkanie TISW

  2010-02-15 17:51:28 TISW

  Już w tę sobotę, czyli 20 lutego roku pańskiego 2010, odbędzie się XVII Spotkanie TISW. Przedstawiciele Tisw, czy też jak kto woli Te I Es Wu spotykają się tym razem już bezpośrednio pod klubem Kameleon o 13:00. Czeka na nas masa atrakcji.

 • Najważniejszym punktem będą wybory, które odciążą odrobinę od obowiązków aktualnego prezesa Drzewika.
 • Drugim w kolejności punktem jest omówienie to co już wiemy o konwencie StarForce 2010 i nad czym trzeba wciąż popracować.
 • Zagramy w minisy, oraz w RPG'a, o ile oczywiście znajdą się chętni.
 • Dowiemy się, co ważnego wydarzyło się w tym roku.
 • Oczywiście nie zabraknie nerdowych rozmów.


 • Zapraszamy przedstawicieli wszystkich ras i wyznań! Zarówno Jedi jak i Sithów!

  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XL Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-02-15 08:12:57 Rzeszowska Akademia Mocy

  Kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę 20. lutego br. Spotkamy się o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Okrzei 7, w sali audiowizualnej na drugim piętrze. Przy okazji przypominamy zainteresowanym, że w tym samym miejscu o godz. 12.00 odbywa się spotkanie miłośników mangi i anime, a o 14.00 komiksów.

  W programie:
 • Mandalorianie w "The Clone Wars",
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed",
 • plany na R-kon,
 • nowinki i nie tylko.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!


  KOMENTARZE (6)
 • Fandom

  LXVII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-02-12 11:56:48 SWFSW

  Jak donosi Lekt:

  Najbliższe Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars pośrodku zimny obędzie się 13 lutego, br. w pubie Academic na ulicy Taczaka. Zbiórka pod Krzyżami, godzina 12:00, plac Mickiewicza. Oby tylko gigantyczne poznańskie zaspy, nie odcięły większości. Na miejscu serwujemy koreliańskie grzane i gwarantujemy wyprawę na stek z nerfa. Tymczasem polecamy zapoznać się ze menu 67. Spotkania.

  Program:
 • "Death Troopers" – Świty żywych trupów Ala Star Wars? Udany eksperyment czy nie wypał?
 • "LEGO Star Wars III: The Clone Wars" – kolejne wyciskanie kasy czy konieczna pozycja na uzupełnienie?
 • Star Wars Party w Poznaniu – kto był, co widział?
 • "Fanboys" na DVD! – pomysł na marcowe wspólne oglądanie podczas Spotkania
 • O "Knight Errant" słów kilka – komiksów nigdy dość, lecz czy aby na pewno?
 • O książce "Dawno temu w Galaktyce popularnej?" – o potrzebie akademickiego pisania o SW, lecz bez fanowskiego polotu i szerszej znajomości tematu.
 • Przypadki z życia redaktora, a czemu by nie przypadki z życia fana? Śmieszne sytuacje, które wyrazisz słownie.

  Zapraszamy!  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  Poczytaj mi mistrzu Yoda – edycja 5

  2010-02-10 08:44:41 Dagobah

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars "Dagobah" przygotowuje się do piątej edycji swojej akcji edukacyjnej, które odbędzie się już w najbliższą sobotę!

  "T3l3wi2j4 t0 7ylk0 z4st3pcz4 r0zrywk4 dl4 m0zgu, kt0 ni3 c2yt4, t3n wł4ściwi3 ni3 p0trz3buj3 ju2 9ł0wy, ni3 m0wi4c 0c2ywiści3 0 wy0br4źni i f4nt4zji"

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars "Dagobah" wspólnie z księgarnią "Daniel" zaprasza na piątą już edycję akcji "Poczytaj mi mistrzu Yoda". Z nowymi siłami i jeszcze bardziej szalonymi pomysłami będziemy was bawić, bawić - uczyć, uczyć - wychowywać ... na prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen!

  "Poczytaj mi mistrzu Yoda" to jedyna w swoim rodzaju lekcja o Gwiezdnych Wojnach dla najmłodszych. Dzięki niej każdy młody fan będzie miał okazję poznać przygody mistrza Yody i innych rycerzy Jedi podczas Wojen Klonów. Będzie mógł spróbować swych sił w warsztatach rysunkowych oraz pozna tajniki Jasnej Strony Mocy. A wszystko to w całkowicie gwiezdnej oprawie i w towarzystwie postaci z Gwiezdnej Sagi!

  Nie zwlekaj, mistrz Yoda już na Ciebie czeka!

  W planie akcji:
 • prelekcja o tajemnicach śnieżnych planet
 • czytanie opowiadania dla dzieci
 • gry i zabawy
 • warsztaty plastyczne
 • prezentacja stuffu z odległej galaktyki
 • trening Jedi

  Czas: Sobota 13.02.2010 godz. 17.00
  Miejsce: Księgarnia "Daniel" C.H. Panorama, Gorzów Wlkp.

  Serdecznie zapraszamy! Wiek, płeć i rasa nie mają znaczenia!

  KOMENTARZE (20)
 • Fandom

  LARP na Coolkonie

  2010-02-06 22:14:04 Wrocławski Fanklub Star Wars

  W dniach 5-7.03.2010 odbędzie się czwarta edycja wrocławskiego konwentu CoolKon, który wraca po dłuższej przerwie. Z tej okazji organizatorzy szykują wiele niespodzianek, o których można poczytać na oficjalnej stronie konwentu CoolKon 4.

  Wśród atrakcji znalazł się LARP osadzony w realiach Star Wars.

  Wrocławski Fanklub Star Wars uprzejmie donosi, iż właśnie rozpoczęły się zapisy na LARPa Star Wars pt. Kantyna II: Koreliańskie Opowieści. Gra rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00 w sali Star Wars i potrwa do ok. 20.00.

  Jeśli chcesz zostać jednym z bohaterów Gwiezdnych Wojen, zgłoś się już dziś! Aby gra była bardziej atrakcyjna jednym z warunków udziału jest posiadanie kostiumu nawiązującego do uniwersum SW (gwarantujemy, że każdy w swojej lub szafie znajomego znajdzie coś odpowiedniego ;) ).

  Zgłoszenia należy wysyłać na ten adres mailowy.

  Powinno ono wyglądać w ten sposób:

  Ksywka: (żeby MG wiedział kto jest kim)

  Strój jaki posiadasz: (żeby MG wiedział co ma do dyspozycji, nie musi to być dokładny opis, ważne, żeby zrozumiały i konkretny)

  Kogo chciałbyś grać: (wstępna koncepcja postaci, pod nie będzie tworzony scenariusz. Jeśli nie umieścisz żadnej koncepcji to MG sam wymyśli postać od podstaw ]:-> )

  Uwagi: (tu jeszcze jakieś specjalne uwagi)

  Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu kilku dni dostaniesz odpowiedź potwierdzającą. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego!

  UWAGA! LARP przewidywany jest na maksymalnie 30 osób, więc nie traćcie czasu z zajmowaniem sobie miejsc, bo potem może być za późno ;)

  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  76. spotkanie fanów SW we Wrocławiu

  2010-02-06 12:26:16 Wrocławski Fanklub Star Wars  Wedge, jeden z organizatorów wrocławskich spotkań, zaprasza do przyjrzenia się szczegółom programu 76. Imperiady, która odbędzie się w przyszłą sobotę.

  Witaj szczęśliwa fandomowa rodzino! Ponownie pragnę Was zaprosić na spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, czyli Imperiadę, tym razem z numerem 76. Zobaczymy się w sobotę 13 lutego na zbiórce o godzinie 11:45 pod Empikiem w Rynku, a później o 12:00 w knajpie "Globetrotter".

  Program spotkania zapowiada się bardzo atrakcyjnie, gdyż mamy luty, a tam gdzie luty, tam i Walentynki, którym poświęcimy nasze spotkanie. Jak zatem wygląda program?

  * "Tatooine I" - wrażenia, wspomnienia, wnioski, skargi, zażalenia, pomysły, przemyślenia, blizny i rany postrzałowe!

  * Wrocławski Fanklub w sieci - co nieco o naszych przygodach w wirtualnym świecie

  *"CoolKon 4" - wszystko co chcecie wiedzieć o konwencie, który już za miesiąc!!!

  * LARP made by Wielosfer - podejście drugie już w kwietniu (?)

  * Projekt Endor - Ty też zostaniesz komandosem!

  * Koszulki fanklubowe - jeśli zdążą dotrzeć, to zapraszamy po odbiór!

  * ...oraz punkt główny programu czyli Postrzelona Zabawa Walentynkowa dla trójkątów, par, pół-par, swingersów, singli i zombich! Jedyna taka okazja w historii fandomu!

  Zapraszamy serdecznie gości z całej Polski i światów równoległych! Do zobaczenia w grobowcu świętego Walentego! ^^

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Wesprzyj TheOldRepublic.com.pl

  2010-02-02 22:29:41 TheOldRepublic.com.pl

  Grupka zapaleńców i fanów nadchodzącej gwiezdnowojennej gry MMO RPG „The Old Republic” tworząca tematyczny serwis internetowy chciałaby za pośrednictwem Bastionu, przekazać wiadomość wszystkim osobom, którym los społeczności związanej z „The Old Republic” nie jest obojętny.  TheOldRepublic.com.pl to stosunkowo młody, bo założony 24 wrześnie 2009 roku, serwis zajmujący się spolszczaniem wszystkiego, co związane jest z najnowszym projektem MMO BioWare – „Star Wars: The Old Republic”. Pomysł zrodzony w głowie Escaladra szybko został uformowany w portal tematyczny, który możecie oglądać dziś pod adresem www.theoldrepublic.com.pl. Po niedługim czasie do ekipy składającej się z dwóch osób, Escaladra i Sonixa, dołączyli kolejni, Binol i Mario. Każdy ma tutaj swoje zadania, które stara się wykonywać na jak najwyższym poziomie, co możecie sami ocenić poprzez odwiedzenie naszego portalu.

  Co konkretnie robimy?
  Przede wszystkim tłumaczymy. Wszystko począwszy od newsów, filmów, poprzez opisy planet, postaci, ras, na komiksie kończąc.
  Mimo, że jesteśmy amatorami, staramy się wykonać naszą pracę na bardzo wysokim poziomie. Nie tłumaczymy wszystkiego słowo w słowo, a staramy się przelać w to duszę i specyficzny klimat, który może być zatracony przez nieodpowiednie podejście do tematu. Warto również dodać, że oprócz oficjalnych wiadomości istnieje również wiele mniej znanych materiałów, których nigdy nie pomijamy w swoich artykułach i to właśnie dlatego nasz serwis posiada największą polską bazę informacji dotyczącą „The Old Republic”.

  Jak szybko tłumaczymy?
  Nie stawiamy na tempo pracy, a na jakość. Mimo że może to brzmieć jak wymówka, to jednak możecie ocenić to sami poprzez porównanie innych stron tego typu z naszą. Nowe tłumaczenia pojawiają się w dość krótkim odstępie czasowym od oryginału angielskiego. Newsy są pisane w błyskawicznym tempie, często wyprzedzającym popularne serwisy zajmujące się profesjonalnie tematyką Gwiezdnych Wojen. Staramy się robić wszystko dobrze i tego się trzymamy.

  Tworzenie społeczności.
  Wiadomo, że bez ludzi niczego się nie stworzy. Dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w naszej niewielkiej społeczności, zarówno na forum, jak i stronie głównej. Każdy chętny do pomocy będzie mile widziany. Możecie mieć wkład w coś, co ma szansę zaistnienia na polskiej scenie gwiezdnowojennego fandomu.

  Jak pomóc?
  Wystarczy, że zgłosicie swoją chęć pomocy. Na forum, lub kontaktem bezpośrednim z Escaladrem (namiary podane na końcu). Zostaniecie sprawdzeni, a jeśli wykażecie się odpowiednimi umiejętnościami, przyjęci do ekipy.
  Potrzebujemy głównie osób znających język angielski w stopniu umożliwiającym tłumaczenie tekstu. Jednak takie osoby muszą także wykazać się kreatywnością i umiejętnością interpretacji tłumaczonego tekstu, bo suche, dosłowne fakty, nie czyta się przyjemnie.

  Słowem zakończenia.
  TheOldRepublic.com.pl tworzony jest przez ludzi, dla ludzi. To od was, w dużej mierze, zależy przyszłość projektu, jak i polskiej sceny fanów The Old Republic. Stwórzmy więc taki fandom razem, połączonymi siłami, by później czerpać jeszcze większą przyjemność ze wspólnego grania w najnowsze MMO rodem z BioWare.

  Kontakt:
  Escaladr:
  GG – 9493356
  Email: Almightygelo@gmail.com

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  XIII Spotkanie Częstochowskiego Fanklubu Star Wars

  2010-02-02 18:19:39 Girdun

  "Już w sobotę (6 lutego) odbędzie się XIII Spotkanie Częstochowskiego Fanklubu Star Wars. Rozpoczynamy równo o godz. 12 w Pizzeri Allegro, która mieści się przy ul.Kościuszki 18/20..

  W planach mamy:
  • Prelekcję Indiego
  • Konkurs niespodziankę
  • Plany wyjazdowe na Pyrkon 2010
  • Plany na Bunkier 2010
  • Kalambury Star Wars
  • Quo Vadis Star Wars?
  • Rozmowy dotyczące spraw technicznych fanklubu.

  Zapraszamy wszystkich fanów Star Wars z Częstochowy, okolic i całej Polski. So say...znaczy się Niech Moc będzie z Wami!!!

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  48. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars "Dagobah"

  2010-02-01 22:47:47 Dagobah

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars "Dagobah" przesłało nam informacje na temat kolejnego ze swoich spotkań.  Już 7 lutego (niedziela) odbędzie się 48. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars "Dagobah", na które zapraszamy wszystkich fanów z Gorzowa i okolic. Tradycyjnie jest to pierwsza niedziela miesiąca. Startujemy o godzinie 10.30 w Miejskim Centrum Kultury przy ulicy Drzymały 26, sala nr 21.

  W planach:
  - prasówka, czyli co słychać w świecie Star Wars (styczeń),
  - Boba Fett w filmie a komiksach, dyskusja na temat ubioru najsłynniejszego łowcy nagród w galaktyce,
  - konkurs wiedzy z zakresy Ep1 do Ep6 (dla zwycięscy nagroda),
  - sprawy organizacyjne, czyli to co trzeba ustalić.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie!

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XIX spotkanie Legnickich Fanów Star Wars

  2010-02-01 19:17:49 Prakseum  Jak donoszą koledzy z Legnickiego Prakseum:

  Już 20 lutego 2010 odbędzie się XIX spotkanie legnickich fanów Battlestara... Gwiezdnych wojen (tak, to pierwsze tradycyjne spotkanie w tym roku, gdyż naszą Osiemnastkę obchodziliśmy na wrocławskim Tatooine). Spotykamy się, już tradycyjnie, w Vikosie przy ulicy Marsa (zbiórka o 11:45 na parkingu). Co w planie?

  # podsumowanie ubiegłego roku i plany na 2010

  # dyskusja na temat rozkazu 66 i Wielkiej Czystki Jedi

  # tradycyjny konkurs-niespodzianka Aquenrala

  # dysputa na temat działalności fanklubu od strony technicznej


  # Szturmowcy śmierci, Rozdroża czasu i reszta książek na 2010


  ... a także to, co zawsze, czyli wspaniała legnicka atmosfera spotkań, gorące dyskusje, ciepła strawa i zimne napoje. Do zobaczenia w Legnicy, so say we all!

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  LXXI Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-02-01 18:24:21 BFSW

  Na stronie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars pojawiła się informacja na temat 71. spotkania organizacji.

  Już za kilka dni w pierwszą sobotę lutego 2010 bydgoscy fani gwiezdnych wojen znów spotkają się by znów spędzić wspólnie popołudnie. Już od 15:15 w MDK numer 4 przy ulicy Dworcowej 82 będzie można pograć w Star Wars Miniatures. Po 16 jak zbiorą się wszyscy członkowie oraz nowe osoby przejdziemy do bogatego w atrakcje programu. Tym razem nie zabraknie:

 • prelekcji przygotowanej przez Rajourneya
 • dyskusji nad projektem fanklubowych koszulek
 • relacji z konwentu Tatooine
 • planów na Star Force 2010

  Około 19 udamy się wyjątkowo pod pokład Kubryka przy ulicy Podwale 3 zamiast zwyczajowo do góry tego pubu.

  Zapraszamy serdecznie wszystkich!

  KOMENTARZE (2)
 • Loading..