TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Dni Fantastyki 2010 - wstępne informacje

2010-04-30 13:34:33 strona Dni Fantastyki

Pod koniec czerwca (w weekend, 25-27.06.2010) zapraszamy was na tradycyjny już konwent Dni Fantastyki odbywający się we Wrocławiu. Oto garść wstępnych informacji:

Czas i miejsce:

25-27 czerwca 2010, Wrocław, Centrum Kultury Zamek (Leśnica).

Dodatkowym miejscem imprezy będzie Szkoła Podstawowa nr 51 przy ul. Kręcickiej 50, gdzie tradycyjnie już znajdą się wspólne sale noclegowe, a także po raz pierwszy odbędą się turnieje gier bitewnych. Na miejscu dostępne będą wieloosobowe sale noclegowe, prysznice oraz aneks kuchenny z wyposażeniem. Wymagane oczywiście własne karimaty i śpiwory, a w przypadku osób niepełnoletnich także zgoda rodziców lub opiekunów.

Tematem przewodnim tegorocznych Dni Fantastyki będą mrok i groza. Standardowo już, obok innych bloków tematycznych, odbędzie się pełen trzydniowy panel Star Wars, a dodatkowo po raz pierwszy pełen blok Science-Fiction!

Akredytacja:

Dostępne będą następujące rodzaje wejściówek * Karnet 3-dniowy - 30 zł.

* Karnet 3-dniowy w przedsprzedaży - 25 zł.

* Bilet jednodniowy piątek lub sobota - 20 zł.

* Bilet jednodniowy niedziela - 15 zł.

* Opłata noclegowa - 10 zł.

Uwaga! W tym roku nastąpiła zmiana w kwestiach zniżek. Jeśli autor prelekcji przybywa na konwent jedynie w dniu swojego wystąpienia, ma zapewnione darmowe wejście oraz jeden nocleg. Jeśli chce uczestniczyć w większej ilości dni konwentu, tak jak poprzednio płaci połowę kosztów akredytacji. Autorzy dwóch lub więcej punktów programu są całkowicie zwolnieni z opłaty konwentowej.

Przedsprzedaż:

Przedsprzedaż biletów i rezerwacja elektroniczna dostępna jest w dniach 12 kwietnia - 7 czerwca.

Ceny obowiązujące w przedsprzedaży:

* Karnet trzydniowy - 25 zł (zyskujesz cenny czas przy akredytacji i 5 zł w kieszeni)

* Karnet + nocleg - 34 zł (zyskujesz cenny czas przy akredytacji i 6 zł w kieszeni)

Regulamin przedsprzedaży oraz formularz dostępne są tutaj.

Program:

Panele tematyczne na tegorocznej imprezie obejmą bloki: Science-Fiction, Horror i Groza, Fantasy, Nauka i Publicystyka, Gwiezdne Wojny, Multimedia, LARP-y, Gry Bitewne, Gry Planszowe, Gry RPG, Konkursy, Fantastyka dla Dzieci.

Wszelkie informacje ogólne można uzyskać od koordynatorów bloków, a także do osób odpowiedzialnych za program zgłosić propozycje własnych punktów programu.

Blok Star Wars:

Koordynator: Karol "Wedge" Dobosz

Program: Izabela "Taraissu" Rutkowska

Blok Science-Fiction:

Koordynator: Izabela "Taraissu" Rutkowska

Program: Krzysztof "Aquenral" RewakWięcej informacji na stronie konwentu.

Zapraszamy wszystkich!

Wzywa Was Mroczna Strona Mocy!Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Fandom

Wieści z Eagle Base

2010-04-29 10:10:14 Eagle Base

Zachecamy do zapoznania się z treścią kolejnej wiadomości nadesłaną z polskiej placówki Rebel Legionu.

W Eagle Base zawsze coś się dzieje! I zgodnie z tą zasadą od czasu naszego ostatniego raportu nie nudziliśmy się, o czym pragniemy Was w niniejszej notce poinformować. Polski oddział Rebel Legionu nie przestaje prężnie się rozwijać i promować zainteresowania "Gwiezdnymi Wojnami" w całej Polsce.


W ostatnim czasie odwiedziliśmy wraz z Polish Garrison 501st Legion między innymi poznański konwent fantastyki Pyrkon, gdzie nasi członkowie poprowadzili kilka punktów programu w ramach bloku gwiezdnowojennego (raport, galeria). Później niewielka reprezentacja legionów pojawiła się w Bielawie w ramach "Festiwalu filmów SF, grozy oraz innych dziwnych filmów" (raport, galeria). Natomiast w ostatni weekend nasi członkowie we współpracy z Wrocławskim Fanklubem Gwiezdnych Wojen współorganizowali Przystanek Jedi we Wrocławiu. W tym samym czasie druga drużyna RL i 501st najechała III Ogólnopolski Festiwal Tatuażu w Grudziądzu. Relacje i galerie z obu imprez pojawią się już wkrótce na naszej stronie internetowej. Tymczasem zapraszamy do pełnego harmonogramu naszych akcji, gdzie zawsze można się zapoznać z pełnym archiwum wykonanych działań oraz nadchodzących eventów.

Sukcesywnie rośnie skład osobowy Eagle Base. W ostatnim okresie dołączyło dwoje nowych członków (a kolejni w drodze). Są to Daria "Akasha" Mynarska z Bielska-Białej w stroju Mirax Terrik oraz Łukasz "Viking" Góralski ze Skierniewic w stroju Rebel Fleet Troopera - już trzecim takim w Polsce, o czym dalej. Zwiększyła się też ilość kostiumów - nasza członkini Lady Sandman zarejestrowała strój księżniczki Lei Organy z czwartego epizodu Star Wars.


Z radością donosimy też o bezprecedensowym wydarzeniu w Eagle Base. Otóż w Rebel Legionie (podobnie jak w 501st) funkcjonują tzw. detachmenty, jednostki ponadterytorialne, skupiające posiadaczy kostiumów z danej kategorii (np. Knights of the Jedi Order dla Jedi czy Rebel Alliance Starfighter Command dla pilotów). Natomiast w obrębie baz i outpostów można tworzyć pododdziały tychże detachmentów, jeśli zbiorą się tam co najmniej trzy osoby z odpowiednimi kostiumami. W ramach Rebel Alliance Infantry Detachment są to Squady bądź Fireteamy. I tak w Eagle Base powstał pierwszy taki squad - skupia on polskich Rebel Fleet Trooperów, a nazwany został na pamiątkę stolicy Alderaanu, z której to planety wywodziły się mundury tej formacji - Aldera Squad.


Jego założycielami są:
Maciej "Vissan" Witała - Squad Leader
Michał "ShVagYeR" Szymański
Łukasz "Viking" Góralski


Jak zawsze zapraszamy do odwiedzania naszej strony i forum.
KOMENTARZE (11)

Fandom

Kreskon 2010

2010-04-28 09:40:25 Kreskon

Napłynęła do nas informacja o kolejnym konwencie, który odbędzie się podczas tegorocznych wakacji w Tomaszowie Lubelskim. Oczywiście i tym razem przewidziane są atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami.

Tomaszowski Klub Fantastyki „Szept Wschodu” już po raz piąty podejmuje się organizacji konwentu miłośników fantastyki – Kreskon. Tegoroczna edycja odbywać się będzie w dniach 6-8 sierpnia, jak w latach poprzednich w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Wyspiańskiego 8.

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy są połączone tematyki: apokalipsa, postapokalipsa oraz alternatywa. W planach jest cały blok związany z tą konwencją; prelekcje, dyskusje i konkursy ogólnofantastyczne oraz pokazy i projekcje.

Na chwilę obecną działa już forum konwentu, dostępne pod adresem: http://www.kreskon-forum.dl.pl. W najbliższym czasie ruszy również strona, o czym natychmiast poinformujemy.

Organizatorzy Kreskonu 2010 ogłaszają konkurs na plakat promujący piątą edycję konwentu. Tematyka plakatu jest taka jak motyw przewodni konwentu: apokalipsa, postapokalipsa i alternatywa. Na autorów najciekawszych projektów czekają nagród rzeczowe oraz darmowe wejściówki, najlepszy plakat zostanie oczywiście dodatkowo wykorzystany w akcji promocyjnej imprezy. Konkurs trwa do 1 czerwca br. Więcej szczegółów znajdziecie na forum Kreskonu 2010.

Serdecznie zapraszamy na naszą „małą apokalipsę”. Wyprzedzamy kalendarz Majów o dwa lata! Organizatorzy.


Ponadto organizatorzy poszukują chętnych osób do współtworzenia programu. Dla przyszłych prelegentów przewidziane są zniżki lub darmowe wejściówki. Więcej szczegółów powinno się pojawić już wkrótce.
KOMENTARZE (6)

Fandom

LXXIV Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2010-04-27 23:06:33 BFSW

Bydgoski Fanklub Star Wars przygotowuje się do swojego kolejnego spotkania, które odbędzie się 8 maja.

Pomimo zmieniającej się jak w kalejdoskopie pogody, czuć, że miesiąc maj zbliża się coraz prędzej. Ze względu na datę kwietniowego spotkania (17.04) oraz przypadającą pierwszą sobotę w długi weekend spotkanie majowe odbędzie się tydzień później - 8 maja 2010. Jedynie miejsce i pora pozostają niezmienione. Fanklub rozpocznie swoje spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury numer 4 przy ulicy Dworcowej 82 o 16, ale chętni na partyjkę Star Wars: Miniatures mogą przychodzić już o 15:15.

Tym razem w planach:
- kącik czytelniczy - jak zwykle Ragnus i Mando podzielą się informacjami o najnowszych wydawnictwach. Co warto kupić, co przeczytać, a co lepiej sobie odpuścić
- Star Force 2010 - omówienie rozpędzającego się tematu i podział ról
- Nowe gadżety - po wyśmienitych koszulkach, można zacząć planować nowe gadżety. Zebranie pomysłów na ten temat i omówienie możliwości
- Prezentacja niespodzianka
- Krótkie omówienie kwestii LARPa na spotkaniu czerwcowym. Chętni proszeni o przyniesienie swoich postaci
- Nowa rozrywka na spotkaniach o tajemniczej nazwie Maxisy. Chcesz wiedzieć więcej? Musisz przyjść
- Czas na kolejne partyjki SW:Miniatures bądź też kilka rozdań Pazaaka

Podsumowanie:
Data: 8.05.10
Lokacja: MDK nr 4
Godzina rozpoczęcia: 16:00


Ponadto zapraszamy do lektury bydgoskich relacji z:
LXXIII Spotkania Bydgoskiego Fanklubu Star Wars (6. urodziny fanklubu)
Pyrkonu 2010

KOMENTARZE (1)

Fandom

Relacja z Pyrkonu 2010 - UPDATE

2010-04-26 12:23:42

W dniach 26-28 marca odbyła się w Poznaniu kolejna edycja jednego z najbardziej znanych konwentów w Polsce. Jako, że na Pyrkonie 2010 grom punktów programu był związany z Gwiezdnymi Wojnami, a i samych fanów przyjechało co niemiara to nie mogło zabraknąć tam i nas. Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam relację z tej, organizowanej przez Wielkopolskich fanów Star Wars imprezy.

Relacja z Pyrkonu 2010


UPDATE - Prezentujemy również relacje, które można przeczytać na innych portalach:
BFSW
SWEx
ICO

KOMENTARZE (23)

Fandom

StarForce 2009 nagrodzony!

2010-04-23 16:01:09 forum

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas uroczystej gali Festiwalu Promocji Miast i Regionów "Złote Formaty 2010" zwycięzcą w kategorii event został... zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2009". Nagrodę w imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odebrał wicemarszałek Michał Korolko.

Jest to ważne wyróżnienie, które dowodzi że ciężka praca organizatorów się opłaciła. Przypomnijmy, że StarForce był od dawna oczekiwaną imprezą w całości poświęconą Gwiezdnym Wojnom. Relacje z edycji 2009 znajdziecie pod tym i tym adresem.Rajourney na forum podał również prawdopodobną datę rozpoczęcia tegorocznej imprezy. 10-12 września 2010. Należy jednak pamiętać, że "przyszłość w ciągłym ruchu jest" i wszystko może się jeszcze zmienić.KOMENTARZE (14)

Fandom

Zaproszenie na 50. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

2010-04-21 21:02:23 Dagobah

Członkowie Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Wars „Dagobah” pragną zaprosić wszystkich fanów gwiezdnej Sagi na swoje jubileuszowe 50. spotkanie!Drodzy Towarzysze! Nerdzi i geeki!

Już tylko dziewięć dni dzieli nas od 50. spotkania gorzowskich fanów Gwiezdnych wojen. Uroczyste obchody okrągłego jubileuszu DAGOBAH rozpoczną się happeningiem w południe w sobotę 1 maja 2010 roku na placu katedralnym w Gorzowie Wlkp. Następnie udamy się do kawiarni Art Caffe Teatralka mieszczącej się w znanym dla uczestników konwentów Dagobah teatrze im. Juliusza Osterwy, gdzie odbędzie się część oficjalna spotkania. Podczas niej postaramy się przybliżyć Wam historię gorzowskiego fanklubu i sylwetki członków, urozmaicając nasze opowieści różnego rodzaju zabawami osadzonymi w klimatach Gwiezdnych wojen. Około godziny 17:00 nastąpi przerwa obiadowa, podczas której każdy z naszych gości będzie mógł zakosztować przysmaków ziemi lubuskiej, stołując się w różnego rodzaju przybytkach gastronomii serwujących kebaby, pizze, hamburgery i inne tradycyjne polskie dania. Po sutym obiedzie przetransportujemy się do zacnego pubu Fahrenheit (z parkietem!), gdzie po 19:00 rozpocznie się nieoficjalna część spotkania obejmująca taneczne hulanki oraz degustację szerokiego wachlarza MOCnych trunków do białego rana! Serdecznie zapraszamy fanów Star Wars z całej Polski! Starwarsowi nerdzi i geeki wszystkich miast łączcie się!

Rozkład jazdy 50tki DAGOBAH:

12:00
– happening na placu katedralnym
12:30 – część oficjalna spotkania (Art Caffe Teatralka – teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Teatralna 9, Gorzów Wlkp.
17:00 – przerwa obiadowa
19:00 – część nieoficjalna spotkania (Fahrenheit Pub – ul. Bolesława Chrobrego 7, Gorzów Wlkp. )

UWAGA: Dzięki uprzejmości Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Jana Ciesielskiego mieszczącej się przy ulicy Teatralnej 8 do dyspozycji naszych gości oddane zostaną DARMOWE sale noclegowe!


„My już mamy! A czy Ty masz takie fenomenalne zdjęcie? Tylko na 50tce DAGOBAH możesz cyknąć sobie fotkę ze zdjęciem zdjęcia z autografami aktorów z Gwiezdnych wojen! Nie zwlekaj, liczba zdjęć ograniczona!”


KOMENTARZE (17)

Fandom

6 tysięcy haseł na Ossusie!

2010-04-21 09:57:58 Biblioteka Ossus

Biblioteka Ossus rozrasta się w olbrzymim tempie:

"Szybciej niż się wszyscy spodziewali, w Bibliotece Ossus, największej polskiej encyklopedii Gwiezdnych wojen, pojawiło się hasło numer 6 000. To naprawdę spore święto, bo oznacza to dziesięciokrotny przyrost haseł od dnia otwarcia Biblioteki. Startowaliśmy bowiem z 600 hasłami. Dziękuję za te hasła i z niecierpliwością czekamy na kolejny 1000? Dwa tysiące lub trzy.

Gwoli ścisłości warto napisać, że hasłem o szczęśliwym numerze sześć tysięcy jest Lexi Dio. Jakie będzie hasło o numerze 7 tysięcy? Pewnie dowiemy się niebawem!"

KOMENTARZE (17)

Fandom

XXV Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

2010-04-16 12:37:30 Łódzki Fanklub SW

Już w najbliższą sobotę (17.04) odbędzie się XXV Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić fanów z Łodzi, okolic oraz przyjezdnych (o was także nie zapominamy). Rozpoczęcie o godzinie 15:00, pod Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 15, by później udać się do pizzerii Extreme/Pub Mi2 przy ulicy Narutowicza 41 piętro I. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

Czego należy się spodziewać?:
 • Premierowy teleturniej organizowany przez Kaeldera Dhervena noszący tytuł: „Sithowe nasienie”, który wyłoni prawdziwego Sitha spośród Jedi!
 • Prelekcja-niespodzianka zorganizowana przez członka ŁFSW i dowódcę Eagle Outpost ShVagYeRa.
 • Dyskusja na temat: „Jak ułożyć dobry skład oraz wstęp do taktyki gry na turniejach Star Wars Miniatures”, czyli podstawy, porady i skuteczne taktyki w grze – Gabobarta i RAFLarkina.
 • Oraz wiele innych gier i zabaw…

Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 7, 9, lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

Serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (8)

Fandom

Dragon 2010 – nowy termin

2010-04-16 08:22:41 Dragon 2010

Niedawno informowaliśmy o Dragonie, który miał się odbyć w ten weekend w Lublinie, jednak w związku z niedawnymi tragicznymi wydarzeniami został odwołany. Organizatorzy konwentu wyznaczyli nowy termin imprezy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na 6 edycję Lubelskiego Konwentu Gier "Dragon", który odbędzie się w dniach 29 - 30 maja 2010 roku w Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza, przy ul. Szkolnej 6 w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie - http://dragon.konwent.pl

Dragon jest od kilku lat jedną z większych imprez tego typu po wschodniej stronie Wisły. Na konwencie spotykają się miłośnicy wszelkich gier - RPG i LARP-ów, gier planszowych, karcianych, komputerowych i konsolowych. Do dyspozycji graczy oddamy Games Room liczący prawie 100 pozycji. Oczywiście w programie nie zabraknie prelekcji o tematyce związanej z fantastyką, różnego rodzaju pokazów oraz konkursów i turniejów z atrakcyjnymi nagrodami. Ekipa, która od 10 lat tworzy Falkon, wie jak zrobić dobry konwent.


Przypominamy, że na Dragonie nie powinna zabraknąć również atrakcji związanych z Gwiezdnymi Wojnami.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (3)

Fandom

Eagle Base i Polish Garrison w radiu

2010-04-15 09:14:25 Eagle Base

Przed Wami kolejna informacja dotycząca działań miejscowych placówek 501 i Rebel Legionu.

Mamy przyjemność zaprosić fanów "Gwiezdnych Wojen" i sympatyków polskich organizacji kostiumowych - Eagle Base i Polish Garrisonu – na audycję TeamRadia, której będzie można wysłuchać na żywo w poniedziałek, 19-go kwietnia 2010 r., w godzinach 20:00 - 22:00. Dowództwo obydwu stron reprezentujących uniwersum "Star Wars" w składzie: CO EB, Michał 'ShVagYeR' Szymański, XO EB, Anna 'faultfett' Hikiert (SL 8384), CO PG, Piotr 'Falcon' Bereza (TB 8484) i XO PG Adam 'Yularen' Santorski (ID 8098) weźmie udział w audycji z cyklu "Mementologia Stosowana". Podczas trwania programu przybliżymy słuchaczom działalność obydwu organizacji i odpowiemy na pytania, a także rozdamy nagrody w konkursach.


Można nas będzie wysłuchać przez internet, korzystając z linka do transmisji online na stronie http://www.teamradio.pl

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

KOMENTARZE (5)

Fandom

Przystanek Jedi - więcej informacji

2010-04-14 21:22:52 Wrocławski Fanklub Star Wars

Pora na nieco więcej informacji o Przystanku Jedi, o którym wspominaliśmy około miesiąca temu, a który odbędzie się we Wrocławiu, w dniu 24. kwietnia (sobota).

Gwiezdne Wojny powracają! Jest takie miejsce we Wrocławiu, gdzie świat wygląda zupełnie inaczej. To miejsce pełne Mocy, Rycerzy Jedi, sił Imperium i niesamowitych przygód z odległej galaktyki! Prelekcje, konkursy, zabawy i pokazy walki na miecze świetlne - wszystko to specjalnie dla Was!

Zapraszamy w sobotę 24 kwietnia do Wrocławia do Ośrodka Działań Twórczych "Światowid" przy ulicy Sempołowskiej 54A na pierwszy w historii Przystanek Jedi! Zabawa potrwa od 13:00 do 20:00, a wstęp na nią jest całkowicie darmowy! Wspólnymi wysiłkami Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen, grupa Szare Miecze oraz Stowarzyszenie Wielosfer zaprezentują:

* Postacie z Odległej Galaktyki - bohaterowie Sagi na żywo!

* Rycerze Jedi - poznaj postacie z "Wojen Klonów", dowiedz się kim są, a także jak zostać jednym z nich!

* Miecze świetlne - poznaj ich tajemnice, weź do ręki i zmierz się w pojedynku!

* Pokazy walk - zobacz prawdziwych mistrzów z Odległej Galaktyki!

* Ciemna Strona Mocy - dowiedz się, kto kryje się za hełmem Dartha Vadera!

* Okręty i myśliwce "Gwiezdnych wojen" - czym latać, by zwyciężać?

* Malowanie twarzy - bądź jak Darth Maul!

* Konkursy z nagrodami - w tym konkurs wiedzowy!

W programie także LARP rodem z Pałacu Jabby! Więcej informacji oraz ogłoszenie zapisów już wkrótce :)

Przybądźcie do polskiej stolicy "Gwiezdnych wojen" i bawcie się razem z nami!

...satysfakcja gwarantowana :D


Dodatkowo informacje o wspomnianym LARPie:

Tytuł: Pojedynek

Treść:

Siedzisz w lochu na Tatooine i plujesz sobie w brodę. Obok ciebie banda podobnych do ciebie frajerów z każdej zamieszkanej planety Imperium. Wielki tłusty Hutt wykiwał ciebie. Ale zabawa się tutaj nie kończy. Niepodzielny władca tego kawałka pustyni na końcu galaktyki daje ci szansę ocalenia. Masz razem z innymi wybrać dwie ofiary do pojedynku na śmierć i życie. Kto postawi na zwycięzcę odejdzie wolny. Kto przegra, zgnije na zawsze w lochu Hutta, albo stanie się żarciem dla banth. Wybór należy do was.

Zapraszamy na LARPa w świecie "Gwiezdnych Wojen" pełnego przemytników, rycerzy Jedi, rebeliantów i żołnierzy Imperium.

Prowadzący: Kuba "Fingrin" Tabisz, Bartek " Zioło" Zioło

Czas trwania: 4 godziny

Prosimy o zgłaszanie się na forum wrocławskiego fanklubu lub bastionowym, w tym temacie.


KOMENTARZE (23)

Fandom

LXXIII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars - UPDATE

2010-04-13 23:28:48 BFSW

W Bydgoszczy fani Gwiezdnych Wojen przygotowują się do LXXIII Spotkania Bydgoskiego Fanklubu Star Wars będącego obchodami 6. urodzin Fanklubu!

17 kwietnia stanowi dla BFSW i wszystkich jego członków datę szczególną. Tego dnia w roku 2004 kilku nieśmiałych i pryszczatych zapaleńców z Bydgoszczy i okolic postanowiło ruszyć się sprzed komputera by spotkać się po raz pierwszy w historii.

W tamtym czasie idea powołania do życia formalnej struktury wydawała się czynem tak szalonym jak nieprzemyślanym. Tym bardziej, że fandom w obecnej postaci dopiero raczkował. BFSW konstruował się na szczęście w sprzyjających okolicznościach i w czasie gdy filmowa saga wciąż trwała, a premiera epizodu III spajała obecne struktury fanklubu. Dzięki wytrwałości swoich członków przez te wszystkie lata fanklub cały czas rozwijał się, stając się jasnym punktem na mapie polskiego fandomu Gwiezdnych wojen.

17 kwietnia 2010 roku stanowi dla BFSW i jego członków datę szczególną. W ten dzień minie dokładnie sześć lat od pierwszego spotkania. Przez ten okres spotkaliśmy się 72 razy; odwiedziliśmy większość krajowych konwentów a sami współorganizowaliśmy kilka imprez oraz uczestniczyliśmy w wielu akcjach społecznych i charytatywnych. Dorobiliśmy się Braci (Toruńskie Imperium SW, Spotkania Wielkopolskich Fanów SW, Wrocławski Fanklub GW, Dagobah) oraz Przyjaciół (501 Legion i Rebel Legion).

CO ISTOTNE:

17 KWIETNIA 2010 ROKU
BYDGOSKI FANKLUB STAR WARS ŚWIĘTUJE
VI ROCZNICĘ ISTNIENIA


Będziemy świętować w niespotykanych okolicznościach - pełni zadumy, ale też przepełnieni zapałem....

LOKALIZACJA: Bydgoszcz
DATA: 17 kwietnia 2010
CZAS/ MIEJSCE:
- MDK nr 4 ul. Dworcowa 82 - godz. 15.00 (część oficjalna)
- Pub Kubryk ul. Podwale 3 - godz. 19.00 (część oficjalna)

LONG LIVE & PROSPER lub SO SAY WE ALL...

UPDATE

Ze względu na przedłużoną żałobę narodową, charakter urodzin będzie miał postać trochę mniej rozrywkową. Spotkamy się o 15 w MDK, gdzie przeprowadzimy zwyczajowy turniej karciany oraz konkurs wiedzowy.

Po cieście, przyjdzie czas na refleksje na temat nie tylko zaistniałej sytuacji, ale również 6 lat działania fanklubu. Spotkanie dla BFSW zakończy się około 18-19. Łącząc się w bólu z rodzinami zmarłych prosimy wszystkich o uszanowanie tych decyzji.

KOMENTARZE (9)

Fandom

XIX Spotkanie TISW

2010-04-13 18:54:49 TISW

Już w tę sobotę odbędzie się XIX spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Tym razem jednak nie będzie trwać długo, z racji tego, że wielu naszych członków wybiera się na urodziny Bydgoskiego Fanklubu Star Wars.
Zebranie odbędzie się od razu w Kameleonie, dlatego też osoby chętne do odwiedzenia nas zapraszamy pod ten adres. Tam znajdziecie klub na mapie.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00. Około 14:00 część z nas uda się na dworzec, by pojechać do Bydgoszczy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by kontynuować spotkanie dalej w mniejszym gronie. W planie jak zawsze rozmowy na temat gwiezdnych wojen i nie tylko.

Zapraszamy!


KOMENTARZE (18)

Fandom

27. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2010-04-12 19:44:16 SKFSW

"Kolejne już spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, zgrupujemy się o 13.00 pod fontanną na Placu Mariackim by następnie udać się do Starego Portu.
Przewiduje się:
 • czytanie komiksu na role,
 • "(Nie)trzeźwym okiem" - wiadomo,
 • mały powrót do dyskusji o opowiadaniach: "Opowieści z Nowej Republiki: Bez dezintegracji, proszę".
 • parę spraw organizacyjnych, w tym o nowych t-shirtach,
 • minisowe potyczki dla chętnych.

  Do zobaczenia :)"


  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  69. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2010-04-12 13:52:07 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań przesyła wiadomość:

  „Witajcie. Kolejne spotkanie zbliża się wielkimi krokami, więc, nie przedłużając, powiem w skrócie: tam, gdzie zwykle, o tej porze co zwykle. Data to najbliższa sobota.

  Data: 17 kwietnia;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.


  Mapka:

  Powspominamy sobie Pyrkon 2010, pomyślimy również o kolejnych imprezach. Na tematy gwiezdnowojenne też sobie pogwarzymy: są znane plany Egmontu na przyszłość, niektórzy zapewne będą też chcieli uczcić premierę drugiego sezonu The Clone Wars w polskiej TV. Dla każdego coś miłego.

  Serdecznie zapraszamy! ”

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Pierwsza działająca replika R2-D2 w Polsce

  2010-04-10 10:12:26 S.W.A.T.

  Napłynęła do nas nowa wiadomość od S.W.A.T.u. Tym razem zespół przedstawia wynik swojej długiej pracy, trzeba przyznać, że bardzo efektowny.


  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prace nad zdalnie sterowaną repliką R2-D2 zostały zakończone.
  Jest on pierwszym astrodroidem w Star Wars Artistic Team ale nie ostatnim. Nasz R2-D2 wyróżnia się tym, że ma wiernie odwzorowany każdy detal i jest w pełni zdalnie sterowany.
  Artoo powstał dzięki pomocy kolegów z R2 Builders Club oraz wielu innych osób, które zaangażowały się w jego stworzenie.
  R2-D2 będziecie mogli spotkać na akcjach stowarzyszenia Star Wars Artistic Team. Najważniejszym zadaniem dla R2 jest odwiedzanie dzieci w szpitalach oraz hospicjach, gdzie już był i pokazał swoje umiejętności. Oczywiście R2 można także spotkać na co miesięcznych ”roboczych spotkaniach S.W.A.T.” w warszawskim TRAFFIC CLUB. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 24 kwietnia w godzinach 12:00-16:00. Zapraszamy.

  Poniżej filmik podsumowujący ponad pół roku pracy nad pierwszym w Polsce astromechem wykonanym w skali 1:1. Jest on zrobiony z takich materiałów jak drewno, stal, aluminium, włókno szklane oraz żywica.
  Zapraszamy na nasz kanał na youtube (http://www.youtube.com/user/SWArtisticTeam) , gdzie będziecie mogli zobaczyć więcej filmów o przygodach polskiego R2-D2.
  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (21)

  Fandom

  Dragon 2010 - Update

  2010-04-09 12:00:57 Dragon 2010

  W Lublinie szykuje się kolejny konwent, na którym według zapowiedzi mają pojawić się również atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami. Impreza startuje już niedługo więc warto pomyśleć o zarezerwowaniu sobie odpowiedniego terminu w kalendarzu.

  Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na 6 edycję Lubelskiego Konwentu Gier "Dragon", który odbędzie się w dniach 17 - 18 kwietnia 2010 roku w Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza, przy ul. Szkolnej 6 w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie - http://dragon.konwent.pl

  Dragon jest od kilku lat jedną z większych imprez tego typu po wschodniej stronie Wisły. Na konwencie spotykają się miłośnicy wszelkich gier - RPG i LARP-ów, gier planszowych, karcianych, komputerowych i konsolowych. Do dyspozycji graczy oddamy Games Room liczący prawie 100 pozycji. Oczywiście w programie nie zabraknie prelekcji o tematyce związanej z fantastyką, różnego rodzaju pokazów oraz konkursów i turniejów z atrakcyjnymi nagrodami. Ekipa, która od 10 lat tworzy Falkon, wie jak zrobić dobry konwent.


  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

  UPDATE (promil - 10/04/2010 23:04)

  Organizatorzy konwentu nadesłali do nas informację dotyczącą odwołania imprezy.

  W związku z tragiczną katastrofą polskiego samolotu oraz ogłoszeniem żałoby narodowej zdecydowaliśmy się odwołać Dragon i przenieść go na inny (na razie niesprecyzowany) termin.

  Mamy nadzieję, że mimo zaistniałej sytuacji pozostaniecie z nami.

  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  XLII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-04-08 16:50:17 Rzeszowska Akademia Mocy

  Kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się już w najbliższą sobotę 10 kwietnia br. Spotkamy się o godz. 16.00 przy studni na rzeszowskim Rynku. Następnie udamy się do któregoś z okolicznych lokali.

  W programie:
 • plany konwentowo-imprezowe na 2010 r.,
 • nowinki ze świata Gwiezdnych Wojen,
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • dyskusje i rozmowy o SW,
 • gry.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!

  Temat na forum.


  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  StarForce 2009 nominowany!

  2010-04-07 20:43:35 Rif

  Wiadomość od organizatorów imprezy StarForce, która miała miejsce we wrześniu w 2009 roku. Ucieszy ona wszystkich miłośników konwentów i imprez, dotyczących gwiezdnych wojen.

  Kapituła IV edycji Konkursu Złote Formaty 2010 ogłosiła nominacje.

  W tegorocznej edycji Konkursu Złote Formaty 75 miast i regionów zgłosiło do konkursu 173 projekty: 53 w kategorii Wydawnictwo Promocyjne, 25 w kategorii Kampania Outdoorowa, 19 w kategorii Kampania On-line, 64 w kategorii Event oraz 12 w najbardziej prestiżowej i zarazem najtrudniejszej kategorii - Działalność Promocyjna Grand Prix Festiwalu. Spośród nich, do finału Jury zakwalifikowało 28 najlepszych projektów. Wśród nominowanych znalazł się projekt Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej- jako jedyny z Kujaw i Pomorza, w kategorii event: za "StarForce 2009 - 30-lecie Gwiezdnych Wojen w Polsce".

  Ogłoszenie laureatów IV edycji konkursu Złote Formaty nastąpi 22 kwietnia 2010 roku podczas uroczystej Gali Festiwalu Promocji Miast i Regionów w Warszawie. Nagrodą główną jest Outdoorowa kampania reklamowa o wartości 100 tys. PLN netto w każdej z pięciu kategorii konkursowych oraz Kampanie reklamowe na nośnikach Infoscreen w Warszawskim Metrze o wartości 20 tys. PLN netto w ramach kategorii: outdoorowa kampania reklamowa, event, kampania on-line oraz wydawnictwo promocyjne. Przypominamy, iż w zeszłym roku Kujawsko-Pomorskie otrzymało II nagrodę za stworzenie portalu www.visitkujawsko-pomorskie.pl. Trzymajcie kciuki!"  Relacje z zeszłego roku znajdziecie tutaj i tutaj. Przypominamy, że tegoroczna edycja już niedługo. Wkrótce pierwsze informacje!

  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  XV Spotkanie Częstochowskiego Fanklubu Star Wars

  2010-04-07 16:10:31 Girdun

  Girdun przesyła taką oto wiadomość:

  "Już 10 kwietnia (sobota) odbędzie się XV jubileuszowe spotkanie Częstochowskiego Fanklubu Star Wars. Tym razem spotykamy się o godz. 11:50 pod pomnikiem Piłsudzkiego koło Ratusza, skąd następnie udamy się do nowego lokalu, Pizzeri "Pizzolinia", która mieści się przy ul. Kościuszki 23 paw. 4 (Naprzeciwko Pizzeri "Allegro", naszego starego lokalu). W razie problemu ze znalezieniem nas, wystarczy do nas zadzwonić, a ktoś na pewno po was przyjdzie :D

  A co w programie:
  • "Co żeś narobił Mistrzu Skywalkerze?” - panel dyskusyjny
  • "Amphistaff, Kor Chokk, Quendak, czyli nowe zagrożenie od czasów Palpatine’a” - prelekcja Girduna
  • Konkurs niespodzianka Ojca Dyrektora
  • ŚSFSW - plany wyjazdowe
  • Pytasz i wiesz: Season One
  • Fanklubowe koszulki: finał
  Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów Star Wars z Częstochowy i okolic.”


  Uwaga!
  Nie zapomnijcie o kasie na koszulki (34zł) i o rozmiarze!

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Kolejny facebookowy konkurs Ossusa

  2010-04-07 15:20:09 Biblioteka Ossus

  Biblioteka Ossus ogłasza kolejny konkurs:

  "Jeśli jeszcze nie jesteś fanem Biblioteki Ossus na Facebooku, to pora to nadrobić. Zawsze jest do tego świetna okazja, ale tym razem chcemy Cię dodatkowo zachęcić!

  Dnia 14 kwietnia (środa) o godzinie 23:59 spośród fanów Ossusa na Facebooku wylosujemy jedną osobę, która dostanie zestaw do gry Pocketmodel TCG. Ot taki drobiazg od nas - dla Was. :)

  Zatem zapraszamy na stronę Ossusa na Facebooku - dodanie Ossusa do stron obserwowanych to tylko jedno klikniecie, a można dostać fajną grę. Zero wysiłku! :)

  Więcej informacji o metodzie losowania znajduje się na naszym blogu. A poprzednio w podobnym konkursie losowaliśmy figurkę! :)"

  KOMENTARZE (20)

  Fandom

  LXIX Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-04-06 22:25:59 SWFSW

  Czołowy działacz SWFSW Mini donosi jakoby:

  W najbliższą sobotę, dziesiątego kwietnia, odbędzie się LXIX Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars. Spotykamy się tradycyjnie równo w południe pod pomnikiem Mickiewicza na placu Mickiewicza (obok Zamku), następnie udajemy się do pubu Academic (na ulicy Taczaka), gdzie będziemy świetnie się bawić aż do samego wieczoru. Porozmawiamy o:

 • komiksach Star Wars wydawanych w Polsce,
 • wyjazdowych planach na ten rok (DFy, Polcon, Endor, StarForce),
 • nowo wydanych książkach,
 • premierze strony Manda'yaim, jakie wrażenia?
 • nowych serialach SW, aż 4?
 • podsumujemy Pyrkon 2010,
 • pogramy w minisy, może sabacca.

  Serdecznie zapraszamy, gwarantujemy dobrą zabawę!

  Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie na Gadu-Gadu: 1666176 lub e-mail: mini@mandayaim.com.

  Mini
  Członek SWFSW
  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  LARP Trzecia Republika III

  2010-04-04 13:43:37 Mage.pl

  Od czasu startu LARPu „Trzecia Republika” minęło już ponad pół roku. Na tegorocznym Pyrkonie odbyła się druga edycja tego LARPa, zaś kontynuacja rozpoczętej we wrześniu historii możliwa będzie już w maju tego roku. Organizatorzy „Trzeciej Republiki” Stowarzyszenie Mage.pl zaprasza na trzecią część przygody powstania „Trzeciej Republiki” i jej wewnętrznych problemów 10 lat po czasach znanych nam z serii komiksowej „Dziedzictwo”. LARP ten odbędzie się 15 maja, akcja rozpocznie się o godzinie 10 i trwać będzie przynajmniej do godziny 18. Miejscem imprezy będzie lasek Marceliński w Poznaniu, mieszczący się na ulicy Strzegomskiej (niedaleko centrum handlowego King Cross).  Aktualne informacje na temat „Trzeciej Republiki III” znajdziecie na oficjalnym koncie LARPa na Facebooku. Wszelkie zapytania do organizatorów możecie wysyłać pod adres e-mailowy: 3republika@wp.pl.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Relacja z ''roboczego spotkania S.W.A.T.''

  2010-04-04 12:24:46 S.W.A.T.

  Pod koniec zeszłego miesiąca odbyło się kolejne robocze spotkanie S.W.A.T.u. Organizatorzy imprezy nadesłali do nas, krótką relację informującą o tym co się działo na miejscu.

  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia relacji, z kolejnego już "roboczego spotkania Star Wars Artistic Team", które są organizowane przez fanów "Gwiezdnych Wojen" dla dzieci i fanów "Gwiezdnych Wojen", czyli zespół S.W.A.T.. Spotkanie miało miejsce w dniu 27 marca w warszawskim salonie prasowym TRAFFIC CLUB. Celem spotkań jest rozwijanie różnych umiejętności przez dzieci, edukacja poprzez zabawę oraz integracja fanów b>"Gwiezdnych Wojen" oraz rodziców z dziećmi. Są to jedyne spotkania w Polsce, podczas których rodzice prowadzą poszczególne punkty programu i doskonale się bawią.
  Podczas spotkania został również zaprezentowany, wykonany przez nas w skali 1:1:, w pełni sprawny – zdalnie sterowany - astrodroid R2-D2. Mogliście o nim posłuchać w audycji "Schaby Jabby". Jest to pierwszy, wykonany w skali 1:1:, zdalnie sterowany astrodroid w Polsce. Więcej o R2-D2 i jego tworzeniu będziecie mogli przeczytać, już niedługo, na naszej stronie internetowej www.swat.org.pl.

  I mała niespodzianka.
  Pragniemy również wszystkich poinformować, że Star Wars Artistic Team – S.W.A.T. uzyskał zgodę od LUCASFILM LTD. Na używanie w nazwie organizacji słów "STAR WARS" oraz znaków graficznych z tym związanych bez ograniczeń na całym świecie. Dotychczas mogliśmy jej używać tylko w Polsce.

  Więcej o naszej współpracy z LUCASFILM LTD. oraz firmami posiadającymi prawa do marki STAR WARS będziecie mogli usłyszeć już 24 kwietnia podczas naszego kolejnego "roboczego spotkania S.W.A.T", które jak zawsze odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 w salonie TRAFFIC CLUB przy ul. Brackiej 24 w Warszawie. Gościem specjalnym na spotkaniu będzie przedstawiciel firmy PLUS LICENS, która reprezentuje firmę LUCASFILM LTD. w Polsce.


  Już niedługo w dniach 29-30 maja niezwykłe bezpłatne atrakcje dla dzieci i fanów z całej Polski, które odbędą się w "TRAFFIC CLUB", "Parku Łazienkowskim" oraz "Agrykoli" w Warszawie, czyli "robocze spotkanie Star Wars Artistic Team" oraz "Celebration S.W.A.T. IV".
  U nas bawisz się za darmo przez cały dzień J.

  Więcej informacji już niebawem na naszej stronie internetowej www.swat.org.pl.
  Chętni do pomocy zawsze mile widziani J.

  Do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Interaktywnie w Tczewie

  2010-04-02 15:22:52 s-w.com.pl

  Gratka dla fanów z Pomorza!:


  Kolejna impreza z cyklu Interaktywnie z GwiezdneWojny.com.pl odbędzie się w Tczewie. 28-30 maja 2010 roku, Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Wyszyńskiego 10, jest zarezerwowane dla dzieci i kolekcjonerów gadżetów, modeli, figurek, kart, itd. rodem z Gwiezdnych wojen. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które zapoczątkują Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzięki naszym sponsorom, znowu rozdamy mnóstwo nagród w licznych quizach, konkursach, zabawach. Dodatkowo rozszerzyliśmy nasze atrakcje o nowe panele. Między innymi o pokazy Fan Filmów w trakcie trwania imprezy (kino CKiS). A co Was jeszcze czeka?

  - Szkolenie Rycerzy MOCy
  - SZKOLENIE ŻOŁNIERZY KLONÓW
  - Strzelnica
  - SZKOLENIE PILOTÓW
  - Games Room
  - Repliki mieczy świetlnych.
  - POSTACIE Z ODLEGŁEJ GALAKTYKI
  - Figurki.
  - Rzeźby, dioramy.
  - Modele pojazdów Lego.
  - Modele LEGO.
  - Modele Hasbro.
  - Modele AMT.
  - Modele Revella.
  - Zdjęcia z autografami aktorów.
  - Setki gadżetów.
  - Repliki broni w skali.
  - Repliki hełmów w skali.
  - Repliki modeli pojazdów filmowych w skali studyjnej

  Opowieści nie z tej Galaktyki - dlaczego warto być fanem.


  ZAPRASZAMY!!
  KOMENTARZE (31)

  Fandom

  Kujawsko-Pomorski Fanklub Star Wars PRIMA APRILIS

  2010-04-01 15:57:04 Ragnus

  Poniższy news jest żartem z okazji Prima Aprilis, przygotowanym przez członków Bydgoskiego Fanklubu Star Wars!


  Województwo Kujawsko-Pomorskie to region silny Mocą, czego najlepszym przykładem są takie imprezy gwiezdno-wojenne jak Majówka na ulicy Obi-Wana Kenobiego czy zeszłoroczny StarForce. Prym w województwie wiedzie od lat Bydgoski Fanklub Star Wars, ale od kilkunastu miesięcy jest on mocno wspierany również przez Toruńskie Imperium Star Wars.

  Chcąc tworzyć jeszcze większe i lepsze imprezy, móc uzyskiwać pieniądze od sponsorów oraz po prostu dając upust wzajemnej przyjaźni oba wymienione fankluby zdecydowały się połączyć i zarejestrować jako stowarzyszenie:

  "Kujawsko-Pomorski Fanklub Star Wars"

  Decyzja została podjęta przez Zarządy obu fanklubów podczas konwentu Pyrkon w Poznaniu tego roku. Spotkania kwietniowe obu klubów odbywają się zgodnie z terminami, ale już w maju odbędzie się pierwsze spotkanie połączonych sił w Grabowcu na ulicy Ob-Wana Kenobiego.

  Przy ognisku, na świeżym powietrzu w tym magicznym miejscu dla każdego fana Star Wars będą powstały pomysły na najbliższe miesiące. Z tej okazji zapraszamy do Grabowca wszystkich fanów, nie tylko z naszego województwa na powtórkę imprezy sprzed dwóch lat.

  KOMENTARZE (60)
  Loading..