TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Kolejni goście na Celebration V

2010-05-31 14:09:38 StarWars.com


Niedawno informowaliśmy was o tym, że sam George Lucas przybędzie na konwent Celebration V, który odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie. Oprócz „twórcy” będzie można spotkać także wiele innych osób związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Lista, którą możecie znaleźć w tym miejscu, stale się powiększa. Ostatnio do gości dołączyły następujące osoby:
 • Jake Lloyd (Anakin Skywalker)
 • Daniel Logan (młody Boba Fett)
 • Matt Wood (głos: Generała Grievousa, Ody Mandrella i robotów bojowych, Bib Fortuna w TPM, Seboca, Megaloof...)
 • Amy Allen (Aayla Secura)
 • Caroline Blakiston (Mon Mothma)
 • Julian Glover (Generał Veers)
 • Frank Hensen (szturmowiec, rebeliancki strażnik, strażnik skiffa)
 • Ian Liston (Wes Janson)
 • Jack McKenzie (Cal Alder)
 • Christopher Muncke (Kaptain Khurgee)
 • Chris Parsons (4-LOM, K-3PO)
 • Toby Philpott (lalkarz Jabby)
 • George Roubicek (Komandor Praji)
 • Ray Park (Darth Maul)
 • Nick Gillard (choreograf walk w Nowej Trylogii)

Osoby posiadające konto w serwisie Facebook mogą na bieżąco śledzić informacje dotyczące Celebration V w tym miejscu.

Zapraszamy także do przeczytania raportów z poprzednich edycji Celebration, które można znaleźć na łamach Bastionu:
Relacja z Celebration IV
Relacja z Celebration Europe

Temat na forum
KOMENTARZE (8)

Fandom

Program bloku gwiezdnowojennego

2010-05-31 07:58:54 strona Dni Fantastyki
Jak już kilkakrotnie informowaliśmy, w ostatni weekend czerwca odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Dni Fantastyki, tym razem pod hasłem "Mroczna Strona Mocy". Dziś prezentujemy pełną rozpiskę programu gwiezdnowojennego.* „Pierwsze Wojny Klonów” (Przemysław „Morgoth” Dwojacki)

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce… trwały okrutne Wojny Klonów. Wszyscy znamy przygody Anakina Skywalkera, Obi-Wana Kenobiego, Ahsoki Tano i ich przyjaciół. Ale nie każdy fan zna pierwsze, oryginalne przygody Rycerzy Jedi tamtych czasów. Przyjdź i zobacz co wydarzyło się zaraz po napisach końcowych „Ataku Klonów”! Zapraszamy zwłaszcza najmłodszych!

* „Konkurs wiedzy o grach Star Wars” (Radosław Jawor, Wojciech „Immo” Cajgner)

Hardcorowy konkurs poświecony grom z gwiezdnych wojen. Czy pamiętasz wszystkie misje serii gier Jedi Knight? Czy znasz na pamięć wszystkie dialogi z KOTOR’a ? Czy potrafisz już pilotować rebelianckie myśliwce Eskadry Łotrów z zamkniętymi oczami? Jeśli pamiętasz to wszystko i wiele wiele więcej ze wszystkich gier komputerowych tworzonych pod marką Gwiezdnych Wojen, jakie ukazały się od końcówki lat ’70 to ten konkurs jest idealny dla Ciebie.

* „Kasyno Star Wars” (Karol „Wedge” Dobosz, Krzysztof „Azerius” Fabiś, Marcin „Banita” Gleń)

Poznaj potwory z legendarnego dejarika, wypróbuj zmysł taktyczny w rozgrywce w „Dworzanina”, naucz się dobierać układ idioty w sabaccu i poznaj nie całkiem legalne sztuczki przy stoliku do pazaaka! Cztery legendarne gry z uniwersum Star Wars czekają na wyciągnięcie ręki! Niepowtarzalne trio szulerów pokaże Wam krok po kroku jak zagrać w każdą z tych gier. Na samym końcu czeka mini turniej! I pamiętajcie: let the Wookiee win!

* “Przemiana Republiki w Imperium od strony militarnej” (Tomasz „Fixer” Rewak, Marcin „Herkay” Smolski)

Prelekcja poświęcona jest procesowi przemiany struktury militarnej Republiki, w czasie, gdy przerodziła się w Imperium. Na początku zostanie pokrótce przedstawiona sytuacja, która do tego doprowadziła. Następnie nakreślony będzie ogólny wygląd obu armii i wskazanie między nimi najbardziej znaczących różnic. Zostaną wspomniane między innymi te w dziedzinie broni, statków, pojazdów itp. Każdy z podpunktów będzie miał w sobie cząstkę dyskusji, gdyż również obserwatorzy będą mogli wypowiedzieć się, czy popierają daną zmianę, czy nie, oraz wyrazić ogólne spostrzeżenia.

* “Kanon Star Wars i jego rozwój” (Michał „Sky” Gołębiowski)

Czy wiesz, że początkiem rozwoju Gwiezdnych Wojen poza filmami była książka „Spotkanie na Mimban”, alternatywny scenariusz dla „Imperium kontratakuje”? Dzięki tej prelekcji poznasz historię rozwoju SW pod kątem książek, komiksów itp. od samego początku po najnowsze pozycje. Zgodnie z tematyką konwentu nie zabraknie informacji o Ciemną Stronie Mocy, Sithach i wszystkim co złe i groźne. To niepowtarzalna okazja by dowiedzieć się np. co to jest retcon i dlaczego Ahsoka musi zginąć. Zapraszamy!

* “Dlaczego kochamy/nienawidzimy Star Wars?” – panel dyskusyjny (Michał „Sev” Ogrodowicz)

O Gwiezdnych Wojnach można powiedzieć wiele dobrego, ale i MOCno je skrytykować. Nie ulega jednak wątpliwości, że mało kto przechodzi obojętnie obok tej produkcji. Od miłości do nienawiści jeden krok, może dlatego fani Star Wars choć kochają uniwersum Lucasa są jego najbardziej bezwzględnymi krytykami? Nienawidzisz Ewoków? Uważasz, że Darth Vader powinien być kobietą? A pomysł, że jakaś kosmiczna siła decyduje o przyszłości wysoko rozwiniętej technologicznie cywilizacji uznajesz za głupi? A może jesteś przekonany, iż Lucas ma na sumieniu inne grzechy? Przyjdź i podziel się z nami swoimi przemyśleniami.

* “Droidy bojowe Separatystów” (Przemysław „Morgoth” Dwojacki)

Wygłoszono już wiele prelekcji o bohaterach Gwiezdnych Wojen, zarówno pierwszoplanowych jak i pobocznych. Czym jednak byłoby Uniwersum Star Wars bez robotów? Tym razem swoje pięć minut otrzymają niedoceniane Droidy bojowe Separatystów, które odegrały kluczową rolę w trakcie legendarnych Wojen Klonów i choć może nie były specjalnie mądre, jednak mogły się poszczycić mnogością form i typów o różnych funkcjach, a niektóre nawet poczuciem humoru. Machiny kroczące, opancerzone, z pełnym uzbrojeniem, groźne i trudne do zniszczenia, poznaj je wszystkie!

* Filmowe kreacje Sithów (Michał „YangObi” Żołyński, Agnieszka „Papajek” Papaj)

Jednym ze znaków rozpoznawczych uniwersum Star Wars są kostiumy. Kto nie kojarzy czarnego hełmu Lorda Vadera czy diabelskich tatuaży Darta Maula? Członkowie międzynarodowych organizacji kostiumowych, 501st Legionu oraz Rebel Legionu opowiedzą o filmowych kreacjach użytkowników ciemnej strony Mocy. Przyjdź i dowiedz się czym różniły się zbroje Lorda Vadera w poszczególnych epizodach, czym różni się Darth Tyranus w poszczególnych epizodach. Przyjdźcie a nie pożałujecie!

* Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars (Izabela „Taraissu” Rutkowska, Karol „Wedge” Dobosz)

Jak zginął John Williams, jak miał na imię fryzjer Imperatora oraz skąd Lone Starr wziął swój miecz świetlny? To druga i ostatnia szansa wzięcia udziału w najbardziej pokręconym konkursie wiedzowym w historii „Star Wars”! Obowiązuje wiedza z zakresu „Family Guy”, „Robot Chicken”, „Kosmicznych Jaj” oraz – po raz pierwszy w historii – fanfilmu „George Lucas in Love”. Powodzenia i niech Szmoc będzie z Wami!

* Krayt Clan Detachment – czyli kostiumy rdzennych mieszkańców Tatooine (Michał „YangObi” Żołyński, Agnieszka „Papajek” Papaj)

Krayt Clan Detachment jest integralną częścią 501st Legion skupiającą posiadaczy kostiumów Tusken Raiderów oraz Jawów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się trochę o historii tej organizacji, kostiumach, jak zrobić dany element kostiumu, zobaczyć i przymierzyć kostium lub po prostu uwielbiasz te postacie ta prelekcja jest właśnie dla ciebie. Zapraszamy serdecznie!

* Jak nie pisać fanficów (Marcin „Banita” Gleń)

Kto z nas nie marzył aby dopisać do historii Gwiezdnych wojen „swój kawałek”. Który z fanów nie śnił o wydaniu książki o rycerzach Jedi, Mocy, przemytnikach, stacjach bojowych i klonach? Niestety od marzenia do realizacji długa droga, zwłaszcza, że nie każdy rodzi się Mickiewiczem. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jak NIE pisać fanficów, jakich błędów unikać i posłuchać o tych, które popełnili już inni, przyjdź i rób notatki. Uwaga, może być bardzo wesoło.

* Gwiezdny Tuning II: Atak Brzydali (Radosław Jawor, Wojciech „Immo” Cajgner)

Dążenie do posiadania unikatowego wizerunku połączone z doskonale obliczonym pragmatyzmem – oto powód, dla którego w uniwersum Gwiezdnych Wojen występują wybitnie podrasowane maszyny. Prelekcja ta dotyczyć będzie kontynuację prelekcji o tuningu statków kosmicznych w Gwiezdnych Wojnach, która odbyła się na konwencie Pyrkon 2010. Tym razem poruszony zostanie temat „brzydali”, czyli maszyn poskładanych z kawałków innych pojazdów, nierzadko będących w efekcie wizualnymi koszmarkami. Od wraków, które cudem tylko latały pomiędzy planetami „odległej galaktyki” po niezwykle zwinne i groźne składaki – to wszystko postaramy się omówić na tej prelekcji dla miłośników pojazdów z Gwiezdnych Wojen.

* Alternatywne teorie Mocy (Magdalena „Khali” Cielecka)

Przez wieki, w odległej galaktyce istniały różnorakie alternatywne tradycje Mocy, będące jedynie tłem dla ścierających się obozów Zakonu Jedi i Bractwa Sithów. W przeważającej większości przypadków rozwinęły się one w sposób zaskakujący i rzucający nowe światło na kwestie pojmowania Mocy oraz możliwości jej kontrolowania. Celem niniejszej prelekcji jest zaprezentowanie najciekawszych z tych tradycji.

* Anakin, Obi-Wan i … Konkurs wiedzowy o serialu „Wojny Klonów” (Aleksander „Urthona” Jarosz)

Z jakiej rasy pochodził Embo? Dokąd Cad Bane przewiózł porwane dzieci? Jeśli wiesz, zapraszamy na konkurs związany z dwoma dotychczasowymi sezonami serialu The Clone Wars. Jeśli nie wiesz, przyjdź, a na pewno się dowiesz (pod warunkiem, ze takie pytanie zostanie zadane). Zalecane uważne i dokładne oglądanie wszystkich odcinków. Kategorie: Republika, Łowcy Nagród, Separatyści.

* Wszystko o mieczach świetlnych (Wojciech „Wojstar” Tabor)

Miecz świetlny to „broń na bardziej cywilizowane czasy.” Każdy egzemplarz to jedyne w swoim rodzaju rękodzieło będące przedłużeniem twórcy. Jeśli zastanawiasz się jak powstaje miecz świetlny, z czego się składa i co decyduje o kolorze ostrza, a także jaka jest historia broni będącej znakiem rozpoznawczym Gwiezdnych Wojen nie może Cię zabraknąć na tej prelekcji.

* Spotkanie z redakcją Bastionu (Michał „Rusis” Głógiewicz)

Bastion Polskich Fanów Star Wars w skrócie zwany Bastionem, jest jednym z największych portali internetowych dotyczących Gwiezdnych wojen w Polsce. Nieprzerwanie działa od 2002 roku co jakiś czas zmieniając swoje oblicze zaskakując swoich czytelników różnymi innowacjami. Jeśli chciałbyś poznać na żywo redaktorów portalu, dowiedzieć się więcej na temat dalszego rozwoju strony lub zadać jej twórcom niewygodne pytania, koniecznie przyjdź na spotkanie z legendą polskiego Internetu. Uwaga! Na uczestników czeka konkurs z nagrodami!

* Star Trek i Star Wars czyli: Żyj długo i niech Moc będzie z Tobą (Maciej „Vissan” Witała)

Krąży stereotyp, że fani dwóch najpopularniejszych kosmicznych uniwersów nie przepadają za sobą, na ile jednak jest on prawdziwy? Jakkolwiek Gwiezdne Wojny i Star Trek różnią się, to mimo wszystko posiadają sporo elementów wspólnych, tak samo ich fanom jest do siebie bliżej niż mogłoby się wydawać. W przebiegającej w pokojowej atmosferze dyskusji spróbujemy wykazać podobieństwa i różnice obu uniwersów i być nawiązać nić porozumienia między ich fanami – jeśli oczywiście się pojawią.

* Konkurs wiedzy dla nerdów (Karol „Wedge” Dobosz)

Myślisz, że wiesz wszystko o „Gwiezdnych Wojnach”? Jesteś w błędzie. Najbardziej wredny i drobiazgowy ze wszystkich nerdów kochających uniwersum Star Wars przygotował niewiarygodnie hardcorowy, niesprawiedliwy, stronniczy i nieprzyjazny konkurs wiedzowy w dziejach tej, tamtej i każdej innej galaktyki. I ostrzegamy, pytania w rodzaju numeru bloku silnika „Sokoła Millennium” należą tu do tych łatwych! None shall pass!

* Doktryna Sithów (Magdalena „Khali” Cielecka)

Opowiemy o tym, jak zmieniały się sithowe organizacje od początków Imperium na Korribanie aż po Zakon Krayta, jakie miały wady/zalety i czemu zawsze kończyły tak samo. Jeśli jesteś ciekawy co spowodowało, że Sithowie nieprzerwanie trwają od tysięcy lat, ta prelekcja jest właśnie dla Ciebie! Przyjdź, jeśli masz śmiałość poznać sekrety Kodeksu Sithów…

* Kobiety po Ciemnej Stronie (Izabela „Taraissu” Rutkowska)

W filmach z serii Star Wars spotykamy kobiety o dobrych sercach i szczerych intencjach, waleczne i szlachetne, królowe i księżniczki. Naiwny jednak ten kto wierzy, że płeć piękna stoi tylko po jasnej stronie. W mroku skrywa się wiele charyzmatycznych wojowniczek, a wśród nich prawdziwe mistrzynie ciemnej strony. Kim są, czym różnią się od Mrocznych Lordów i jakie charakterystyczne umiejętności posiadają? Oto pierwsza prawdziwa randka w ciemno, w której głównej role zagrają najprawdziwsze Lady Sithów.

* Tajniki taktyki Wielkiego Admirała Thrawna (Łukasz „Cay” Kokurewicz, Bartłomiej „Booster” Hysyk)

Mitth’raw’nuruodo znany lepiej jako Wielki Admirał Thrawn to bohater wielu książek gwiezdno-wojennych. Genialny strateg, błękitnoskóry Chiss o przenikliwym czerwonym spojrzeniu to czarny charakter na miarę Dartha Sidiousa, inteligentny i zorientowany na sukces. Poznaj prawdziwego dżentelmena wśród czarnych charakterów uniwersum Star Wars.

* Konkurs wiedzy dla najmłodszych (Michał „Sev” Ogrodowicz)

Gwiezdne wojny przyciągają od wielu lat fanów w różnym wieku. Obecnie Star Wars to przede wszystkim animowany serial Wojny Klonów przygotowany z myślą o najmłodszym pokoleniu wrażliwym na Moc. Specjalnie dla nich przygotowany został konkurs, w którym będą mogli sprawdzić stan swojej wiedzy, walczyć o nagrody, poznać innych fanów oraz być może dowiedzieć się o Gwiezdnych wojnach czegoś nowego.

* Dagobah – nerdy inne niż wszyscy (Adrian „Skrzat” Majchrzak, Cezary „Sizar” Żołyński)

Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah”, nie należy do grup fanów leniuchująco-piwosączących. O nie, oni wciąż gdzieś działają, a jak nie, to planują kolejne szalone akcje. Nawet teraz, kiedy czytasz ten tekst, obmyślają jak zbudować trzecią Gwiazdę Śmierci. Fanie! Przyjdź i zobacz jak się bawią ludzie z GoŻółwia!

* Spotkania z postaciami z Gwiezdnych Wojen

Dodatkowo tradycyjnie czekają was atrakcje związane z pokazami Legionu 501 oraz Rebel Legionu:

* Prezentacja Legionu 501 oraz Rebel Legionu

Informacje o działalności organizacji i możliwości dołączenia.

* Atrakcje i konkursy dla dzieci i młodzieży:

- Akademia Jedi

- Akademia Imperialna

- Akademia Rebeliancka

- Kolorowanki

- Gonki - wyścigi

- Składanie R2D2

- Miecze i blastery do składania

- Strzelnica

- Force trainerTemat na forum.
KOMENTARZE (8)

Fandom

Relacja z Jedi-Con 2010 na ''Zakazanej Planecie''

2010-05-30 19:26:03 Zakazana Planeta


Znany serwis filmowy "Zakazana planeta" zamieścił pierwszą polską relację z konwentu Jedi-Con, który odbył się w dniach 3-5 kwietnia w Dusseldorfie w Niemczech.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z relacją, do której link znajdziecie poniżej:

Relacja z Jedi-Con 2010 na Zakazanej Planecie

KOMENTARZE (6)

Fandom

Celebration S.W.A.T. IV: Gwiezdne atrakcje na Agrykoli

2010-05-28 21:11:46 S.W.A.T.

Za dwa dni w Warszawie odbędzie się nowa impreza pod znakiem Star Wars. Szczegóły na jej temat znajdziecie w informacjach nadesłanych przez grupę S.W.A.T., która oczywiście również będzie uczestniczyć w zabawie.

Już w najbliższą niedzielę 30 maja zapraszamy wszystkie dzieci oraz fanów na zabawy z „Gwiezdnymi Wojnami”. Impreza jest organizowana w cyklu Warszawa Dzieciom, przez Miasto Stołeczne oraz Stołeczną Estradę. Jest to jedyna impreza w Polsce, która jest bezpłatna i za zabawę otrzymujesz Gwiezdnowojenne prezenty.
Mamy ponad 4700 różnego rodzaju prezentów, począwszy od plakatów z motywami Star Wars, po plecaki do szkoły, klocki, kredki, długopisy, ołówki, statki kosmiczne, figurki kolekcjonerskie, gry na komputery PC, oraz wiele innych unikalnych rzeczy, których nie można kupić w sklepie.

Jedną z nagród w konkursach jest wyjątkowy zestaw LEGO – Gwiazda Śmierci – 10188!

Oto lista atrakcji jakie dla was przygotowaliśmy.
- Pojedynki na miecze świetlne,
- Szkolenia Padawanów,
- Szkolenia Armii Republiki,
- Zabawy z R2-D2,
- Trening Jedi - Kula mocy,
- Sektor artystyczny – sztalugi, kredki, plastelina do waszej dyspozycji,
- Szkolenie snajperów – strzelnica dla kadetów,
- Sektor z zabawkami,
- Sektor konstruktorów – astrodroidy i roboty do waszej dyspozycji,
- Stoliki z klockami LEGO,
- Gry Star Wars,
- Konkursy z nagrodami,
- Finał turnieju “STARMILIADA”,
- Losowania “Szczęśliwego numerka Jedi”,
- Figura Dartha Vadera w skali 1:1 wykonana z klocków LEGO,
- Jedyna w Polsce zdalnie sterowana replika w skali 1:1 astrodroida R2-D2 wykonana przez polskich fanów Gwiezdnych wojen,
- Wystawy modeli Star Wars, którymi można się bawić,
- Bojowa stacja kosmiczna - „Gwiazda śmierci” - o średnicy ponad 3 metrów, przygotowana specjalnie na „Celebration S.W.A.T. IV”.

Pamiętajcie, że wszystkie atrakcje są bezpłatne, bo są tworzone przez fanów dla fanów Gwiezdnych wojen.Serdecznie zapraszamy i Niech Moc będzie z Wami
Zespół S.W.A.T.

KOMENTARZE (7)

Fandom

Dragon już w ten weekend!

2010-05-26 15:37:04 Dragon 2010

Kolejne konwentowe wieści prosto z Lublina.

Dragon zbliża się wielkimi krokami!
W najbliższy weekend odbędzie się w Lublinie szósta już edycja Konwentu Gier Dragon. Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza, przy ul. Szkolnej 6 zostanie opanowane przez maniaków wszelkiego rodzaju gier. Jeśli gracie w RPG, gry planszowe, karciane, bitewne czy komputerowe to musicie tam być. Motywem przewodnim będą stare, dobre gry komputerowe, takie jak Pac-Man czy Space Invaders. Możecie spodziewać się ciekawych prelekcji, trudnych konkursów i emocjonujących turniejów - oczywiście z atrakcyjnymi nagrodami. Szczególnie polecamy Salę Sarmacką, gdzie będzie można pograć w bitewniaka "Ogniem i mieczem" oraz SGK Veto!

Już teraz możecie zapoznać się z bogatym i interesującym programem imprezy.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie konwentu - http://dragon.konwent.pl.


Ponadto miłośnikom Gwiezdnych Wojen sugerujemy zwrócić uwagę na przygotowywany specjalnie dla nich konkurs wiedzowy.

Sobota 13.00 – StarWarsowy konkurs growy

Kto był ojcem Luke’a Skywalkera? Czyją siostrą była Leia i od kogo Han Solo wygrał Sokoła Milenium? To właśnie pytania, których na konkursie wiedzy o Star Wars nie będzie Ale sprawdźcie ile było dodatków do gry Star Wars Miniatures, co to jest kombinacja Idioty i co kryje się pod tytułem "Star Wars: The Queen’s Gambit".

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
KOMENTARZE (5)

Fandom

George Lucas na Celebration V!

2010-05-24 19:24:15 StarWars.com


Coraz większymi krokami zbliża się piąta edycja konwentu Celebration, który odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie. Z okazji obchodów 30-lecia premiery Epizodu V – Imperium Kontratakuje na pewno nie zabraknie atrakcji związanych z tym wydarzeniem.

Ostatnimi czasy fanów na całym świecie zelektryzowała wiadomość o tym, że sam George Lucas pojawi się na Celebration V! Zainteresowanie spotkaniem ze stwórcą będzie na pewno olbrzymie i wiele chętnych osób będzie musiało spędzić sporo czasu w kolejce. Jeden z naszych redaktorów tak wspomina kolejkę do Marka Hamilla, odtwórcy roli Luke'a Skywalkera, która była na Celebration Europe:

„Rusis (21/05/2010)
Przed spotkaniem z Markiem Hamillem na Celebration Europe (kolejka – dop. Redakcja) miała ponad 100 metrów. Tu będzie pewnie dłuższa”Wśród pozostałych gości jak dotąd swój udział w imprezie potwierdzili:
 • Carrie Fisher (Księżniczka Leia Organa)
 • Jeremy Bulloch (Boba Fett i Porucznik Sheckil)
 • Peter Mayhew (Chewbacca)
 • Dickey Beer (Barada, szturmowiec, zwiadowca, Boba i Luke w scenie na skiffie Jabby)
 • Paul Blake (Greedo)
 • Richard Bonehill (śnieżny szturmowiec, szturmowiec, Ree Yees, żołnierz Rebelii)
 • John Coppinger (Senator Yarua, oczy Jabby, Graxol Kelvyyn)
 • Dermot Crowley (General Crix Madine)
 • Mike Quinn (Nien Numb)
 • Tim Rose (Admirał Ackbar)
 • Orli Shoshan (Shaak Ti)
Do osób prowadzących cześć paneli dołączyli:
 • Jay Laga’aia (młode klony, Kapitan Typcho)
 • David Collins
 • Pablo Hidalgo

Ceny biletów niestety wzrosły od ostatniego czasu jak informowaliśmy o konwencie, średnio o 3-4 dolary:

Dorośli:
 • bilet czterodniowy – 128 dolarów
 • czwartek – 48 dolarów
 • piątek – 48 dolarów
 • sobota – 54 dolarów
 • niedziela – 48 dolarów
Dzieci:
 • bilet czterodniowy – 50 dolarów
 • bilet jednodniowy – 27 dolarów
 • dzieci poniżej szóstego roku życia wchodzą za darmo

Jak wielkie jest zainteresowanie Celebration V może świadczyć fakt, że w błyskawicznym czasie wykupiono specjalnie „vipowskie” wejściówki, które przygotowano w dwóch różnych wersjach. Pierwsza, czyli Jedi Knight (250 sztuk) kosztowała 350 dolarów i pozwalała m.in. wejść do specjalnych konwentowych sklepów pól godziny wcześniej. Druga wersja, czyli Jedi Master (50 sztuk) za 750 dolarów pozwalała m.in. skorzystać z dodatkowej szatni oraz spotkać się z Filonim i otrzymać od niego prezent.

Osoby posiadające konto w serwisie Facebook mogą na bieżąco śledzić informacje dotyczące Celebration V w tym miejscu.

Zapraszamy także do przeczytania raportów z poprzednich edycji Celebration, które można znaleźć na łamach Bastionu:
Relacja z Celebration IV
Relacja z Celebration Europe

Temat na forum
KOMENTARZE (23)

Fandom

28. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2010-05-24 17:16:02 SKFSW

"Kolejne już spotkanie odbędzie się 5 czerwca, zgrupujemy się o 13.00 pod fontanną na Placu Mariackim by następnie udać się do Starego Portu.
Przewiduje się:
 • czytanie komiksu na role część II;
 • "(Nie)trzeźwym okiem" - wiadomo;
 • niewykluczone kalambury;
 • dyskusja o opowiadaniach: "Opowieści Łowców Nagród: Zapłata: opowieść o Dengarze". Tym razem organizatorzy proszą o porządne przygotowanie się. Jeśli ktoś nie ma dostępu do książki to jesteśmy w stanie zagwarantowac opowiadanie.
 • powrót do dyskusji o nowych t-shirtach;
 • minisowe potyczki dla chętnych.

  Do zobaczenia."


  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  Kreskon 2010

  2010-05-23 16:48:01 Kreskon

  W dniach 6-8 sierpnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Wyspiańskiego 8 odbędzie się konwent miłośników fantastyki o nazwie Kreskon. O samym konwencie informowaliśmy wcześniej w tym miejscu. Organizatorzy tej imprezy planują przeprowadzić również atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami w związku z czym wystosowali odezwę do wszystkich, którzy pragnęliby im w tym przedsięwzięciu pomóc.

  Serdecznie zapraszamy do współpracy nad programem bloku Star Wars. Potrzebujemy prelekcji oraz dyskusji, nie pogardzimy również konkursami związanymi ze Znaną Galaktyką. Dla osób które się zgłoszą przewidziana jest zniżka na wejście.

  Motywem przewodnim będzie apokalipsa, postapokalipsa oraz alternatywa i pracujemy nad całym blokiem atrakcji związanym z ta tematyką. Poszukujemy więc również znawców tego tematu oraz miłośników ciekawostek, którzy chętnie pomogliby stworzyć niezapomniany panel.

  Konwenty są tworzone od fanów dla fanów, wiec mamy nadzieję, że staniecie na wysokości zadania i zasypiecie nas ofertami :) Ślijcie je bezpośrednio na adres kreskon@gmail.com lub numer pod numer gg 8948209.


  Więcej szczegółów na temat Kreskonu 2010 znajdziecie bezpośrednio na http://www.kreskon-forum.dl.pl.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Atrakcje na Star Wars Extreme

  2010-05-20 21:05:17 SWExtreme

  W marcu serwis Star Wars Extreme przeszedł gruntowną przebudowę, wprowadzono wiele nowych opcji i rozwiązań. Redakcja strony wróciła również do aktywnego działania, czego efektem są regularnie pojawiające się felietony i newsy na stronie głównej. Powróciła także wizytówka portalu czyli Nieustające Konkursy Star Wars Extreme. Najnowszą odsłoną zmagań fanów o nagrody i prestiż jest konkurs rysunkowy pod tytułem „R2 w szkole”. Konkurs trwa do końca maja, co ważne – nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci miecza, figurki oraz gier komputerowych. Wyniku konkursu poznamy 7 lipca. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj na Star Wars Extreme.

  Redakcja Star Wars Extreme na swój sposób bierze udział w obchodach z okazji 30-lecia „Imperium kontratakuje”. Od kilku dni na stronie pojawiają się artykuły na temat filmu, znajdziecie je wszystkie w zakładce „Artykuły” w tym miejscu.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  XXVII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2010-05-19 20:18:57 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę (22.05) odbędzie się XXVII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić fanów z Łodzi, okolic oraz przyjezdnych (o was także nie zapominamy). Rozpoczęcie o godzinie 15:00 pod Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 15. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

  Oto główne punkty programu:
  • „Dokąd zmierzają Gwiezdne wojny” – dyskusja o sensie powstawania fanfilmów i ich wpływu na uniwersum połączona z pokazem najlepszych spośród nich. (z przyczyn technicznych pokaz nie odbył się na poprzednim spotkaniu).
  • Rozmowa o udziale ŁFSW podczas Dni Łodzi.
  • Nauka gry SW Miniatures oraz SW TCG. Przygotowania do Mistrzostw Łodzi w SW Miniatures.
  • Niespodzianka :)
  • Oraz %Moc% innych gier i zabaw…

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Gwiezdne wojny w kinie Iluzjon

  2010-05-17 18:38:10 ICO


  W ramach cyklu KALEJDOSKOP FILMOWY – maj 2010 na ekranie Kina Iluzjon będzie można zobaczyć „Gwiezdne wojny”, czyli pierwszy nakręcony przez Lucasa film, w wersji z 1977 roku, nazwany później „Nową nadzieją”.

  „Nową nadzieję” będzie można zobaczyć:
  19 maja o godzinie 20:15
  30 maja o godzinie 17:45


  Kino Iluzjon obecnie ma siedzibę w Warszawie w Bibliotece Narodowej, Al. Niepodległości 213, sala im. Stefana Dembego, wejście A. (mapka). Cena biletu na seans wynosi 11 zł.

  Poniżej prezentujemy informacje dotyczące filmu dostępny na stronie Iluzjonu:

  „Luke Skywalker odnajduje dwa roboty - R2D2 i C3PO, które przekazują mu wezwanie o pomoc od uwięzionej na Gwieździe Śmierci księżniczki Lei.

  Pierwsza zrealizowana część "gwiezdnej sagi" George'a Lukasa, wzorowana na komiksach z lat 30., fantastyczno-naukowa baśń będąca jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina, pełna pomysłów i radosnego optymizmu, trafiła idealnie w zapotrzebowanie niepewnej i zestresowanej publiczności końca lat 70. Oszałamia sprawnością i techniką wielkiego widowiska. Została nagrodzona 6 Oscarami: za scenografię, kostiumy, montaż, dźwięk, efekty specjalne i muzykę.”


  Temat na forum
  KOMENTARZE (16)

  Fandom

  70. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2010-05-15 12:38:37 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań przesyła wiadomość:

  „Heyah. Następne spotkanie tuż-tuż, więc szykujcie się. Na razie jeszcze tam gdzie dotąd, bo pogoda beznadziejna, ale od następnego razu może pomyślimy o jakichś ogródkach. Dajcie znać, czy macie jakieś propozycje fajnych lokali z możliwością posiedzenia na zewnątrz..

  Data: 22 maja;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.


  Mapka:

  Poza standardowymi atrakcjami będziemy już wstępnie planować wyjazd na Dni Fantastyki 2010. Mam nadzieję, że zbierze się na ten konwent ekipa co najmniej tak duża, jak rok temu.

  Serdecznie zapraszamy!”

  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  I Spotkanie Leszczyńskich Fanów Star Wars

  2010-05-14 19:38:37 Amadeusz

  Rzesza leszczyńskich fanów Gwiezdnych Wojen uczęszczających na Spotkania Wielkopolskich Fanów Star Wars rośnie z roku na rok. W 2008 roku odbyło się nawet Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars w Lesznie, które zaostrzyło apetyty lokalnych miłośników Gwiezdnych Wojen, tym bardziej że zamiary organizacji takowego mitingu krążyły już od dawna. Fani z Leszna i okolic spotykają się w regularnie już od ponad roku, teraz przyszedł czas na nieco większe „wyzwanie” w postaci organizacji czegoś większego niż popijawa lub wspólny wypad na mecz.

  Zatem z miłą chęcią chcemy wszystkich fanów Star Wars z Wielkopolski i nie tylko zaprosić na I Spotkanie Leszczyńskich Fanów Star Wars, które odbędzie się 22 maja w Lesznie. Oficjalny start imprezy zaplanowany został na godzinę 14, zbiórką pod miejskim ratuszem (rynek). Około godziny 14:30 wybierzemy się do pobliskiego ogródka letniego restauracji Efez mieszczącej się na rynku (róg ulic Łaziebnej i Narutowicza), gdzie będzie można dobrze zjeść i tanio wypić. Nieoficjalna część spotkania, w której skład wchodzi odwiedzenie basenu Akwawit, dla fanów, którzy przybędą do Leszna znacznie wcześniej, rozpocznie się już przed południem. Spotkanie trwać będzie do późnych godzin wieczornych. W śród atrakcji poza tradycyjnymi spontanicznymi rozmowami o Gwiezdnych Wojnach będą:

 • pokaz i nauka gry Star Wars Miniatures,
 • prelekcja pod tytułem: „Kondycja polskiego Fandomu w dobie gwiezdnego renesansu”,
 • przyszłość Spotkań Leszczyńskich Fanów Star Wars – chwilowy zryw czy przyszłość Wielkopolski?
 • najnowsze wydawnictwa Egmontu i Amberu,
 • starwarsowe nadzieje związane z targami E3,
 • zapowiedzi nowych serii komiksowych za oceanem.

  Fani z Leszna zapewniają kompleksowy odbiór z dworca PKP lub PKS i bezpieczne doprowadzenie na miejski rynek wszystkim przyjezdnym, wystarczy swój przyjazd zaanonsować na forum lub napisać do Amadeusza na e-maila: wes1330@wp.pl.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (18)
 • Fandom

  XX Spotkanie TISW - UPDATE

  2010-05-13 22:35:54

  Już w sobotę 15.05.2010 r., w święto Dnia Polskiej Niezapominajki, odbędzie się kolejne spotkanie fanów z miasta Toruń i jego okolic. Spotkamy się od razu w klubie osiedlowym „Kameleon”, tak więc jeżeli ktoś chce się zjawić, a potrzebuje przewodnika, niech napisze w komentarzu pod wiadomością. Tradycyjnie rozpoczynamy o 13:00.

  A w programie:

 • Omówienie spraw dotyczących imprezy Star Force 2010
 • Zakończenie II Sezonu The Clone Wars. Jakie wrażenia? Co można było zmienić, co dodać?
 • Zapowiedź III sezonu The Clone Wars, czyli „czy Aśka wykituje?”
 • „eSWu.pl” atakuje, czyli czego się spodziewamy po magazynie Star Wars w Polsce.
 • 30-lecie Imperium Kontratakuje. Czyli dlaczego kochamy bagna Dagobah, uścisk Wampy i oddech Exogortha.
 • Jak zawsze nie zabraknie miniaturek. Proszę się wcześniej umówić, by niektórzy nie taszczyli za sobą skrzyń z figurkami.
 • Spróbujemy nie doprowadzić do kolejnego Konfliktu Alsakańskiego, w drugiej odsłonie RPGa. Uwaga na złowieszcze świnie i komety!


 • Zapraszamy!


  UPDATE 2

  Członkowie Toruńskiego Imperium, przepraszają za zamieszanie, ale nastąpiła kolejna zmiana terminu spotkania. W wyniku problemów z zarezerwowaniem sali w klubie, postanowiliśmy przenieść spotkanie do pizzerii "Mekka". Nim tam się udamy spotkamy się jednak pod pomnikiem Kopernika na starówce, o godzinie 12:50. Samo spotkanie rozpocznie się o 13:00.

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Koszulki Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-05-12 17:18:19 BFSW

  Jak donoszą chłopaki z Bydgoszczy:

  Bydgoski Fanklub Star Wars oferuje na sprzedaż swoje koszulki. Dla zainteresowanych tematem: t-shirty są robione profesjonalnie, sitodrukiem, dlatego aby zrobić drugi rzut koszulek, potrzeba by było około 30 zamówień (jest to minimalne zamówienie, jeżeli wykorzystuje się przy robieniu tą technikę). Sama koszulka to tzw. baseball, dwukolorowy, czerwono-granatowy (bardzo ciemny granat) jak widać na zdjęciach. Chętni niech zgłaszają się na e-mail: zoon@wp.pl do 24 maja.

  Pytania również można zadawać poprzez tego e-maila. Jeżeli do tego czasu będzie wystarczająca ilość chętnych, każdemu zostanie podany numer konta bankowego, na który można będzie przesłać pieniądze, koszulki można będzie wtedy odebrać przy okazji np. Dni Fantastyki.

  Cena takiej przyjemności to:
 • t-shirt z nickiem - 40zł,
 • t-shirt bez nicka - 35zł.

  Na koniec mała prezentacja dla zainteresowanych i wahających się:


  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)
 • Fandom

  LXXIX spotkanie wrocławskich fanów Star Wars - szczegóły

  2010-05-11 21:05:55 Wrocławski Fanklub Star Wars

  79. Spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen już tuż tuż! W najbliższą sobotę 15 maja spotkamy się o godzinie 11:45 pod Empikiem w Rynku, by o godzinie 12:00 udać się do knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. Tam w zacisznej piwnicy rozpoczniemy spotkanie, na którym przewidziano następujące punkty programu:

  * Dni Fantastyki bez tajemnic - czyli o tym co robimy, jak robimy, i ile nam za to płacą...

  * ...oraz nauka i pokaz gry w dejarika oraz "dworzanina" - autentycznych gier z uniwersum Star Wars, połączone z turniejem!

  W ramach afterparty zapraszamy Was na dwa rodzaje atrakcji - przypominamy że o 18:00 rozpocznie się Noc Muzeów, na której za darmo aż do północy będzie można zwiedzić perły wrocławskiej kultury. Z kolei o 21:00 na Pilczycach rozpocznie się festyn na kortach tenisowych na Pilczycach, gdzie w ramach atrakcji wystąpią Szare Miecze. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia we Wrocławiu!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Raport z 50. Spotkania Gorzowskich Fanów Star Wars

  2010-05-10 20:50:31 Dagobah

  W pierwszy dzień maja w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się 50 spotkanie tamtejszej grupy fanów Gwiezdnych Wojen zrzeszonej w Gorzowskim Stowarzyszeniu Miłośników Star Wars „Dagobah”. Do Gorzowa na tą uroczystość przybyli fani z różnych zakątków Polski. Ci, którzy mieli okazję być na konwentach z serii Dagobah, mogą się domyślać jakie atrakcje czekały na nich 1 maja w grodzie nad Wartą. Uroczystości były podzielone na trzy etapy: happening na Placu Katedralnym, świętowanie w kawiarni Art Cafe Teatralka oraz biesiadę w pubie Farenheit. Włodarze Dagobah przygotowali raport z tego jakże przełomowego spotkania. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak kolejny polski fanklub Star Wars obchodził swój złoty miting zaglądnijcie na oficjalną stronę stowarzyszenia Dagobah!  Raport z 50. Spotkania Gorzowskich Fanów Star Wars

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Hyperspace zniknie w przyszłym roku

  2010-05-10 11:27:46 StarWars.com


  Już od 5 maja wszystkie chętne osoby mogą wykupywać członkostwo w oficjalnym fanklubie Hyperspace na kolejny rok, który będzie niestety ostatnim.

  Hyperspace powstał w 2004 roku i od tamtego czasu przeszedł przez kilka różnych wcieleń. Podczas filmowania „Zemsty Sithów” fani, którzy wykupili subskrypcję mieli dostęp do kamer, które na żywo pokazywały co aktualnie dzieję się na planie filmowym, mogli porozmawiać z innymi osobami czy też przeczytać dzienniki Pablo Hidalgo. Do kwietnia 2007 roku osoby, które subskrybowały regularnie magazyn „Star Wars Insider” były również członkiem fanklubu. Po premierze epizodu trzeciego oficjalny fanklub zaczął mieć coraz mniej do zaoferowania, mimo wprowadzenia blogów nie wzbudzał już takiego zainteresowania jak wcześniej. Dlatego postanowiono, że w 2011 roku Hyperspace znany w obecnej formie płatnej subskrypcji zniknie.

  Ostatni rok członkostwa w Hyperspace upłynie pod znakiem celebrowania obchodów 30-lecia „Imperium kontratakuje”. Z tej okazji fani, którzy wykupią subskrypcję dostaną zestaw, który będzie składał się głównie z gadżetów nawiązujących do epizodu V:
  • Komiks „Thank the Maker”
  • Plakat z logiem 30-lecia "Imperium kontratakuje"
  • Kartę członkowską z motywem z Wojen klonów
  • Specjalną kartę Topps
  • Ołówek z motywem z epizodu V
  • Oraz wiele, wiele innych gadżetów...
  Osoby, które są zainteresowane wykupieniem członkostwa w Hyperspace na ostatni rok mogą to zrobić w tym miejscu.
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Podziękowania od ekipy tworzącej Pyrkon 2010

  2010-05-06 21:29:28 Pyrkon

  Ekipa tworząca poznański konwent Pyrkon 2010 podsumowała wszelkie straty, zyski oraz inne statystki, w tym między innymi akcję krwiodawstwa. Przy okazji przesyła podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli do Poznania w pierwszy weekend wiosny!

  Od Pyrkonu minęło już nieco czasu - niektórzy zdążyli już pewnie o nas zapomnieć, a u nas wciąż trwają podsumowania! Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami m. in. statystykami tegorocznego konwentu:

  3023 uczestników
  38 gości
  290 twórców programu
  350 punktów programu
  ponad 640 godzin programu


  Chcieliśmy Was również przeprosić za wszystkie niedociągnięcia, które pojawiły się w trakcie tworzenia i realizacji imprezy (w szczególności za zator na akredytacji). Zdajemy sobie sprawę z rozrostu konwentu i tego, że czas najwyższy poszukać nowej lokalizacji (jesteśmy już w trakcie negocjacji na przyszły rok), rozwinąć akredytację (m.in. o kolejne punkty wcześniejszej sprzedaży) i dać Wam jeszcze więcej atrakcji.
  Jeśli macie uwagi czy pomysły jak rozwiązać problemy, które zauważyliście - nie wahajcie się, napiszcie na PyrForum lub wyślijcie e-maila na lathea@pyrkon.pl.

  Na koniec serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali na Pyrkon 2010! Tym, którzy postanowili pomóc przy organizacji, programie, ochronie czy gżdaczowaniu - bez Was nie byłoby konwentu! Dziękujemy także największej grupie, która przez 3 marcowe dni wypełniła i stworzyła niepowtarzalną atmosferę Pyrkonu 2010 - uczestnikom!

  Hanna "Alfar" Bielerzewska

  Szef Bloku LARPowego Pyrkon 2010
  Media Branżowe Pyrkon 2010
  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  XXVI Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2010-05-06 11:04:39 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę (08.05) odbędzie się XXVI Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić fanów z Łodzi, okolic oraz przyjezdnych (o was także nie zapominamy). Rozpoczęcie o godzinie 15:00 pod Łódzkim Domem Kultury przy ulicy Traugutta 15. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

  Oto główne punkty programu:
  • Premierowy pokaz szermierczy w wykonaniu ExKaisera oraz Tyki w towarzystwie całego fanklubu.
  • „Dokąd zmierzają Gwiezdne wojny” – dyskusja o sensie powstawania fanfilmów i ich wpływu na uniwersum połączona z pokazem najlepszych spośród nich.
  • Rollowanie Star Warsowe, czyli odgrywanie roli postaci komiksowych.
  • Oraz %Moc% innych gier i zabaw…

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Informacja o LARPie na Dniach Fantastyki 2010

  2010-05-05 21:01:42 Wrocławski Fanklub Star Wars
  Wybierzmy się do krainy, w której Sithowie ustalają zasady. Nie ma "dobrych i złych" - są tylko źli i jeszcze gorsi. Wyznawcy Ciemnej Strony panoszą się po okolicy twierdząc, że jeśli będziesz stał miesiąc na pustkowiu bez jedzenia i picia, zostaniesz przyjęty w poczet uczniów Akademii. Przestępczość jest chlebem powszednim - w mieście nie brakuje oprychów, złodziejaszków i prostytutek. Każdy tylko czyha, aby odebrać ci zdrowie, życie i portfel. Żeby wyssać z Ciebie ostatni pierwiastek moralności i prawości. Witamy w Dreshdae. Mieście grzechu świata Gwiezdnych wojen.

  Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen i organizatorzy Dni Fantastyki 2010 zapraszają na pełen emocji, jedyny w swoim rodzaju LARP (live action role-playing game), zatytułowany „Kantyna III: Korriban”. Po niesamowitych wydarzeniach w kantynach na Tatooine (konwent Tatooine 2010) oraz Korelii (konwent CoolKon 2010) tym razem odwiedzimy Korriban w okresie gry „Knights of the Old Republic”.

  Przyszykujcie się więc na Sithów, Jedi, hazardzistów, przemytników, wielbicieli wyścigów i inne męty galaktyki a kto wie, może w kącie przewiną się znane Wam z ekranu postacie…

  Jak zagrać w LARP’a? Nic prostszego! Wystarczy przygotować sobie strój, wymyślić postać (żołnierz, Jedi, Sith, przemytnik, łowca nagród, etc.), którą chcielibyście grać i wysłać zgłoszenie na ten adres mailowy.

  LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA, NIE TRAĆCIE WIĘC CZASU I WYSYŁAJCIE ZGŁOSZENIA JUŻ TERAZ! PAMIĘTAJCIE PODAĆ KONTAKT, NAJLEPIEJ TELEFONICZNY!

  W odpowiedzi na maila otrzymacie informację o zadaniach, jakie powinniście osiągnąć w trakcie gry. Ale jak pokazały poprzednie odsłony „Kantyny”, najtrudniejszym może okazać się przeżycie do samego końca… Pamiętajcie, że starczy stara kurtka, plastikowy pistolet, okulary przeciwsłoneczne, etc. i już macie rewelacyjny strój np. łowcy nagród! Oczywiście nie pogardzimy i bardziej profesjonalnymi kreacjami. LARP to zabawa dla każdego w każdym wieku, zatem przyjedźcie do Wrocławia na Dni Fantastyki i zanurzcie się w klimacie odległej galaktyki!

  LARP rozpocznie się w piątek 25 czerwca o godzinie 20:00. Nie ma czasu do stracenia!

  Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z poprzednich odsłon „Kantyny”. Korriban to nasz ostatni LARP o tematyce kantyny, zatem nie przegapcie jedynej okazji spróbowania Galaktycznego Gardłogrzmota! I przeżycia tej degustacji…

  W roli mistrza gry ponownie wystąpi Samuel „Ri” Baron. Do zobaczenia we Wrocławiu!  Temat na forum.
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  XVII spotkanie wałbrzyskich fanów Star Wars

  2010-05-03 20:40:51 Eskadra Łotrów z Wałbrzycha

  Jak donosi Eskadra Łotrów z Wałbrzycha:

  Kolejne, XVII już spotkanie Wałbrzyskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen odbędzie się w tę sobotę, to jest 8 maja. Jak co miesiąc spotykamy się o 12:45 pod Empikiem, w pasażu Tesco, skąd wyruszymy do restauracji ZoomCafe. Zaopatrzcie się w fanklubowe koszulki, nerdowskie nastroje, dobry humor oraz dukaty na składki. A podczas spotkania przewidujemy:

  - rozmowę o wyjeździe na Dni Fantastyki 2010

  - Ranking Dziesięciu Najbardziej lubianych postaci w Gwiezdnych Wojnach

  - Konkurs wiedzy z nagrodą

  - Ile razy grałeś w KOTORa – konkurs wiedzowy ( do wygrania tom #1 Rycerzy Starej Republiki)

  - Rozwiązanie konkursu modelarskiego

  - oraz wiele sensownych i bezsensownych dyskusji w doborowym towarzystwie

  Zapraszamy wszystkich!


  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  XLIII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-05-02 19:58:11 Rzeszowska Akademia Mocy

  Kolejne wiosenne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę 08 maja br. Spotkamy się jak zwykle o godz. 16.00 w rzeszowskim Wojewódzkim Domu Kultury mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej na drugim piętrze (poprzedzone spotkaniem dla fanów komiksów o 14.00 oraz mangi i anime o 12.00).

  W programie:
 • Wojny klonów,
 • nowinki ze świata Gwiezdnych Wojen,
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed",
 • dyskusje i rozmowy o SW,
 • gry.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)
 • Fandom

  LXXIX spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2010-05-02 11:40:18 Wrocławski Fanklub Star Wars

  Witajcie drodzy fani! Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen serdecznie zaprasza Was na kolejne, 79. Spotkanie czyli Imperiadę miłośników Sagi z odległej galaktyki! Widzimy się we Wrocławiu jak zwykle w trzecią sobotę miesiąca - 15 maja o godzinie 11:45 pod Empikiem w Rynku. Stamtąd z wybiciem południa udamy się do knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. Gorąco zapraszamy zwłaszcza nowych fanów, gdyż w planie - prócz niespodzianki - przewidujemy dużo informacji na temat Dni Fantastyki oraz nadchodzących spotkań. Program ujawnimy za tydzień, a póki co planujcie termin w kalendarzu - 15 maja to doskonały dzień, by rozpocząć nową przygodę z fanami "Gwiezdnych wojen"! Do zobaczenia we Wrocławiu.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  LXX Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-05-02 11:24:07 SWFSW

  Reprezentant bywalców Spotkań Wielkopolskich Fanów Star Wars niejaki Mini zapowiedział na forum najnowsze Spotkanie:

  Zdravstvuĭte, tovarishchi!

  Już w sobotę (08.05) spotkamy się po raz 70. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00, zbiórką na placu Mickiewicza. Następnie przeniesiemy się do pubu Academic na ulicy Taczaka. Porozmawiamy o:

 • Goodbye Lenin TCW - drugi sezon się zakończył, jaki on był, co nam przyniesie trzeci,
 • finał drugiego sezonu Wielkopolskiej Ligi Konkursowej - konkurs o Imperium Kontratakuje,
 • „Antologia Fanów 2009” – wrażenia,
 • koniec Dziedzictwa (Legacy) - Góralu , czy ci nie żal?
 • 30. rocznica Imperium Kontratakuje,
 • Trylogia Dartha Bene`a w Polsce - najlepsza seria książkowa SW?
 • dyskusja Betonu,
 • mimo upływu lat, tym razem na pewno odwiedzimy woskowego Yodę!

  Gwarantujemy świetną zabawę.

  Zapraszamy
  Bywalcy SWFSW
  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)
 • Fandom

  XVI Spotkanie Częstochowskiego Fanklubu Star Wars

  2010-05-01 11:39:43 Girdun

  Girdun przesyła taką oto wiadomość:

  "Już 15 maja (sobota) odbędzie się XVI Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars. Jak co miesiąc spotykamy się o godz. 11:50 pod pomnikiem Piłsudzkiego koło Ratusza, skąd następnie udamy się do nowego lokalu, Pizzeri "Pizzolinia", która mieści się przy ul. Kościuszki 23 paw. 4 (Naprzeciwko Pizzeri "Allegro", naszego starego lokalu).

  Jak dobrze wszyscy pamiętają nowa forma spotkań się sprawdziła, dlatego też będziemy ją dalej kontynować. Powspominamy sobie trochę 69. SŚFSW, jak zawsze chwilę porozmawiamy na temat Star Wars, a co najważniejsze poświętujemy urodziny dwóch fanklubowych bliźniaków :D

  Nie zapomnijcie także przynieść kasy na koszulki :P A więc to na razie tyle i Niech Moc Będzie z Wami!"

  KOMENTARZE (5)
  Loading..