TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Staszek Mąderek przyjedzie na StarForce 2010

2010-07-30 23:14:56 StarForce.eu

Na oficjalne stronie konwentu StarForce.eu pojawiła się nowa informacja!W światku fandomowym istnieją postacie barwne i le- (moment) gendarne. Do takich z pewnością należy Staszek Mąderek- kolejny gość Zlotu Miłośników Gwiezdnych wojen StarForce. Staszek znany z tego, że jest szybki od lat nawiedza kolejne regionu kraju realizując misję przybliżenia laikom zagadnień związanych z techniką filmową. Tak też będzie na spotkaniu zorganizowanym w Bydgoszczy.

Staszek Mąderek urodził się w Poznaniu w roku 1971. Od dzieciństwa wykazywał zainteresowanie aktorstwem a to przełożył w latach szkolnych na kierowanie teatrzykiem i prowadzenie kabaretu. W roku 1988 rozpoczął regularną współpracę z regionalnym oddziałem telewizji w swoim rodzinnym mieście. Reżyserował sekwencje fabularne i fabularyzowane w audycjach, reportażach i filmach dokumentalnych. Debiut aktorski zaliczył w reżyserowanym przez siebie spektaklu muzycznym „Co wiedzą dzieci o krasnoludkach”. Jakiś czas później założył firmę specjalizującą się w produkcji spektakli teatru TV, seriali, filmów dokumentalnych, reklam, teledysków i animacji komputerowych.

Rozgłos w świecie fanów Star Wars przyniósł Staszkowi krótkometrażowy film pod tytułem „Stars In Black” z 2000 roku zrealizowany w formie zwiastuna filmowego Gwiezdnych wojen. Od 2006 roku pracuje nad filmem pełnometrażowym „Gwiazdy w czerni” z doborową obsadą Michała Żebrowskiego, Katarzyny Burakiewicz czy Grażyny Wolszczak.

Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2010 30-lecie Imperium Kontrakatuje” jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.KOMENTARZE (48)

Fandom

I Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars

2010-07-30 15:21:23 neurofinix

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku jednak nie dla fanów Star Wars, szczególnie tych z Radomia i okolic, którzy postanowili spotkać się po raz pierwszy w swoim mieście.

Pierwsze spotkanie radomskich fanów Star Wars odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 12:00. Zbiórka będzie miała miejsce przy radomskich fontannach na ul. Żeromskiego, skąd cała grupa przemaszeruję do pobliskiego lokalu.

Z uwagi na fakt, że będzie to pierwsze spotkanie, warto być na miejscu o czasie i mieć przy sobie cokolwiek związanego z Gwiezdnymi Wojnami, dzięki czemu łatwiej będzie można się rozpoznać.

Wszelkie pytanie możecie kierować do nerofinixa (GG: 6054907) lub Paltiusa (GG: 2600992).

Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Fandom

LXXXII spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Star Wars

2010-07-30 14:39:42 Wrocławski Fanklub Star WarsSierpniowa Imperiada upłynie pod znakiem wyprawy w góry. Poprzednio nie udało się wybrać na Radunię w Masywie Ślęży. Być może tym razem się uda. Oto szczegóły:

* Zbiórka: W sobotę 14 sierpnia o godzinie 8:20 na przystanku autobusowym na skrzyżowaniu ulic Podwale, Piotra Skargi oraz Kołłątaja (punktem orientacyjnym jest Gimnazjum nr 14 na Kołłątaja 1/6).

* Odjazd: Godzina 8:40 ze wspomnianego przystanku autobusem firmy Sevibus (linia 502) aż do końca trasy, czyli na Przełęcz Tąpadła. Czas jazdy: około godziny.

* Powrót: Celujemy na identyczny powrotny bus z Przełęczy o godzinie 15:25, a więc we Wrocławiu na Dworcu PKS będziemy około 16:30.

* Koszty: Bilet autobusowy kosztuje 6 złotych w jedną stronę, razem będzie więc 12 złotych.

* Program: Prócz oczywistego zwiedzania pięknych terenów podsumujemy kwestie związane z Innymi Sferami 2010 oraz StarForce 2010.

* Wyposażenie: Obowiązkowo nakrycie głowy (jeśli będą upały) i dużo picia, najlepiej jednak pozbawionego %Mocy%. Do tego dobre obuwie (broń Boże klapki/sandały/japonki) i coś do ochrony przed ewentualnym deszczem – polecamy składane peleryny.

* Afterparty: Po powrocie do Wrocławia w razie chęci udamy się na wspólny obiad w jakieś miłe miejsce, czyli zapewne do „Globetrottera”.

WAŻNE! Osoby, które nie zdążą w sobotę na autobus o 8:40 mają opcję awaryjną – jest nią autobus o 9:20 z szóstego stanowiska na Dworcu PKS (kierunek: również Przełęcz Tąpadła). Bilet na ten kurs kosztuje jednak 7 złotych. Prosimy też o konieczne poinformowanie pierwszej grupy o spóźnieniu, żebyśmy na Was poczekali.

Zapraszamy!

Temat na forum
KOMENTARZE (2)

Fandom

SDCC: Nasze dziewczyny w akcji

2010-07-29 18:50:37 blog Oficjalnej i kilka innych

Portale, nieważne czy to o grach, serialach, komiksach czy ogólno fantastyczne, które wysłały swoje ekipy na reporterskie na San Diego Comic-Con 2010, prześcigają się w uchwyceniu unikalnych momentów. Swoją cegiełkę do tego procederu dokładają uczestnicy konwentu, umieszczając na serwerach z galeriami swoje własne fotografie. Nie bez powodów uwagę obiektywów przykuwają piękne kobiety w strojach z różnych uniwersów. Na tegorocznym Comic-Conie także fani Star Wars mieli silną kobiecą reprezentację. Dlatego idąc z nurtem najnowszych internetowych trendów, umieszczamy poniżej kilka ciekawych zdjęć, które w szczególności zainteresują męską część fandomu.Miejmy nadzieję, że po StarForce 2010 damy radę zlepić newsa o podobnej treści. Trzymamy za Was kciuki dziewczyny!
KOMENTARZE (37)

Fandom

53. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

2010-07-28 19:48:19 Dagobah

Lubuscy fani Stali Star Wars zrzeszeni w Gorzowskim Stowarzyszeniu Miłośników Gwiezdnych Wojen "Dagobah" przygotowują kolejne ze swoich spotkań.Jako, że nasza umowa z Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim nieoczekiwanie "wygasła", do czasu znalezienia nowego miejsca spotkań, wracamy na „stare śmiecie”.

53 oficjalne spotkanie fanów gwiezdnych wojen z Gorzowa i okolic, odbędzie się w najbliższą niedziele (1 sierpnia) o godz. 12.00 w Pizzeri Mezofforte przy ul. Bolesława Chrobrego 3, gdzie przebiegały pierwsze nasze spotkania.

W planach oprócz knowań nad przejęciem władzy na ziemi, doniesienia z fandomowego frontu, raporty z dalekich wypraw, plany najbliższych kampanii oraz luźne rozmowy w stanie spoczynku.

Zapraszamy wszystkich serdecznie, zwłaszcza nowych rekrutów.KOMENTARZE (5)

Fandom

Ruszyła strona StarForce 2010

2010-07-27 17:56:12 StarForce.euParę dni temu ruszyła oficjalna witryna konwentu StarForce 2010, który w dniach od 10 do 12 września odbędzie się w Bydgoszczy. Stronę tę znajdziecie pod adresem StarForce.eu. Organizatorzy będą na niej sukcesywnie umieszczać ciekawostki i nowinki na temat imprezy oraz raportować postępy z przygotowań. Jest to także świetna baza informacji na temat StarForce 2009. Na stronie głównej umieszczono zegar odliczający czas do startu tego niezwykłego fanowskiego święta, Amerykanie odliczają dni do Celebration V to i my możemy odliczać godziny do swojego StarForce’a! Zachęcamy wszystkich do regularnego odwiedzania strony StarForce.eu, jest to przecież pierwszorzędne źródło informacji na temat tego niezwykłego mitingu.

oficjalna strona StarForce 2010Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Fandom

Kreskon 2010 – informacje o akredytacji

2010-07-26 11:00:11 Kreskon

W dniach 6-8 sierpnia w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim przy ul. Wyspiańskiego 8 odbędzie się konwent miłośników fantastyki o nazwie Kreskon. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy są połączone tematyki: apokalipsa, postapokalipsa oraz alternatywa. W planach jest cały blok związany z tą konwencją; prelekcje, dyskusje i konkursy ogólnofantastyczne oraz pokazy i projekcje.


O samym konwencie informowaliśmy wcześniej w tym miejscu. Organizatorzy tej imprezy planują przeprowadzić również atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami.

Akredytacja zostanie otwarta w piątkowe popołudnie około godziny 15.00. Dyżur trwał będzie bez przerwy do godziny 21.00. W drugi dzień imprezy chętni będą mogli zaakredytować się w godzinach 10.00 - 20.00. Ostatniego dnia konwentu akredytacja będzie otwierana tylko z potrzeby przyjęcia uczestnika dyżur będzie pełniła jedna osoba z obsługi.

Każdy uczestnik otrzyma: identyfikator, informator z programem, opisami prelekcji, informacją o organizatorach, sponsorach itp. Przy wejściu na recepcji każdy z uczestników zostanie poproszony o podanie imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Dobrze by było, gdybyście mieli ze sobą dowód tożsamości (legitymacja, paszport, dowód osobisty, prawo jazdy itp.).

Wejściówka na cały konwent (trzy dni) - 15zł
Akredytacja na poszczególne dni:
 • piątek - 3zł
 • sobota - 8zł
 • niedziela - 4zł
Zniżki konwentowe:
 • twórcy programu:
  • jeden punkt programu - 50% zniżki/osoba
  • dwa punkty programu - 100% zniżki/osoba
  • LARP/sesja RPG trwające minimum 4 godziny - 100% zniżki/osoba; pokazy - 100% zniżki/grupa
 • przebranie: tematyka związana z postapokalipsą - 75% zniżki/osoba
 • obsługa: 100% zniżki/osoba
 • odległość: powyżej 250 km od Tomaszowa 100% zniżki/osoba
Organizatorzy Kreskonu 2010 wprowadzili w tym roku możliwość przedpłaty akredytacyjnej. Jest to dość dobre udogodnienie, tym bardziej, że każdy kto się zdecyduje na taką opcję ma szanse wygrać cenne nagrody niespodzianki!

Dane potrzebne do dokonania przelewu:

Damian Podoba
62 1140 2004 0000 3402 6173 5994
tytułem:
Kreskon 2010 przedpłata /imię i nazwisko płacącej osoby/


Zasady:
1. Opłacając grupę osób ustalcie lidera na którego zostaną wysłane pieniądze, a drogą mailową przyślijcie pełną listę uczestników z opłaconą akredytacją w przedpłacie.
2. Decydując się na tę formę akredytacji maci pewność, że nie będziecie stali w kolejce. Materiały konwentowe będą czekały już przygotowane. Gotowa będzie również lista, wystarczy, że ją podpiszecie i konwent stanie otworem.
3. Po dokonaniu wpłaty koniecznie przyślijcie maila informującego nas o tym.
4. Wśród płacących w ten sposób akredytację rozlosowana zostanie nagroda-niespodzianka.


Również na twórców programu czekają miłe niespodzianki. Zgłoszenia prelekcji nadsyłajcie na adres: kreskon@gmail.com.

Więcej szczegółów na temat Kreskonu 2010 znajdziecie bezpośrednio na http://www.kreskon-forum.dl.pl.
KOMENTARZE (6)

Fandom

Relacja z wrocławskich Dni Fantastyki 2010

2010-07-25 17:41:22 Centrum Kultury Zamek

Minął już miesiąc od wrocławskich Dni Fantastyki, których motywem przewodnim był mrok i groza. Oto wideorelacja z konwentu, przygotowana przez Centrum Kultury Zamek. Znajdziemy tam n. in. wypowiedź Stanisława Mąderka, fragment przedstawienia "Legenda Exara Kuna" w wykonaniu grupy Szare Miecze, kawałek ceremonii otwarcia i inne.Temat na forum.
KOMENTARZE (10)

Fandom

StarForce 2010 – wstępne informacje

2010-07-24 16:50:57 BFSW

Organizatorzy tegorocznej edycji konwentu StarForce przygotowali pakiet informacji, które będą z w dużej mierze zawierały odpowiedzi na pytania osób chcących przyjechać do Bydgoszczy 10 września.

Trzydzieści lat temu na ekranach kin zagościł piąty epizod sagi „Gwiezdne wojny” zatytułowany „Imperium Kontratakuje”. Trzy dekady minęły od momentu, gdy Luke Skywalker poszukując legendarnego mistrza Jedi Yodę udał się na planetę Dagobah. Okrągła rocznica światowej premiery pozwala na celebrację kolejnej części opowieści z odległej galaktyki.
Sukces pierwszej edycji Zlotu Miłośników Gwiezdnych wojen StarForce pozwolił natomiast organizatorom na przygotowanie kolejnej odsłony eventu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tegoroczna impreza odbędzie się w Bydgoszczy w dniu 11 września.

StarForce 2010

StarForce 2010 jest ogólnopolskim Zlotem Miłośników „Gwiezdnych wojen”, którego ideą jest popularyzacja sagi George’a Lucasa. Cel ten realizowany będzie poprzez spotkania autorskie, prelekcje, gry, zabawy, wystawy, przedstawienia sceniczne. Nasze zeszłoroczne wysiłki zostały docenione przez jury konkursu o Złote Formaty w efekcie czego StarForce 2009 został laureatem głównej nagrody w kategorii- event.

Miejsce i data:
Bydgoszcz 10-12 września 2010 r.


Organizatorzy imprezy postanowili zachować zeszłoroczny charakter imprezy. Event podzielono zatem na dwie części- otwartą dla wszystkich zwiedzających i fandomową.

Część otwarta StarForce odbywać się będzie 11 września br. równolegle w dwóch miejscach:
1. Centrum Kongresowym „Opera Nova”- ul. Marszałka Ferdynanda F. Focha 5 Bydgoszcz
2. Wyspie Młyńskiej

Elementy przeznaczona dla fandomu natomiast odbywać się będą w piątek 10 września br. w Bydgoszczy oraz w niedzielę 12 września na słynnej ulicy Obi- Wana Kenobiego w Grabowcu- http://visitkujawsko-pomorskie.pl/ulica-obi-wana-kenobiego,178,2,607.html

Wejściówki:

StarForce 2010 jest imprezą bezpłatną.
Cena wejściówki: 0 PLN
1. Część otwarta: Bydgoszcz- 11 września 2010 r.
Centrum Kongresowe „Opera Nova” i Wyspa Młyńska.- 0 PLN.
2. Część fandomowa:
- Bydgoszcz 10 września 2010 r. - Club LaserFight- 0 PLN; Pub- 0 PLN;
- Bydgoszcz 11 września 2010 r.- After Party w pubie- 0 PLN;
- Grabowiec 12 września 2010 r.- ul. Obi- Wana Kenobiego- 0 PLN.

UWAGA: ORGANIZATORZY GWARANTUJĄ BEZPŁATNY TRANSPORT:
- z Bydgoszczy do Grabowca ;
- z Grabowca na dworzec PKP Toruń Główny.
Uczestnicy, którzy mają zamiar bawić się w Grabowcu powinni zaplanować powrót z toruńskich dworców PKS i PKP.

Nocleg:

Pamiętając zeszłoroczne problemy noclegowe Organizatorzy postanowili zadbać o mniej kosztowne warunki. Za niewielką opłatą istnieje możliwość zakwaterowania w pobliskiej szkole. Cena takiego noclegu to jedyne 5 PLN za noc, a zatem 10 rodzimych złotych za dwa noclegi.
Naturalnie o karimaty, śpiwory i tym podobne akcesoria Uczestnik musi zadbać we własnym zakresie.
Osobom, które preferują warunki hotelowe zostanie w niedługim czasie podana lista miejsc, w którym można będzie dokonać rezerwacji.

Dojazd:
Bydgoszcz:

Bydgoska cześć imprezy odbywać się będzie w miejscach położonych w ścisłym centrum miasta. Dotarcie z dworców PKP Bydgoszcz Główna jak i PKS nie wymaga wielkiego wysiłku.

Z dworca PKP:
- najlepszym rozwiązaniem będzie dotarcie autobusem linii 54. Uczestnik powinien udać się na przystanek autobusowy znajdujący się przed gmachem dworca i wysiąść na drugim przystanku przy ul. Focha, który mieści w odległości około 70m. od gmachu Opery Nova. Cena biletu autobusowego normalnego to 2, 60; ulgowego 1,30.

Z dworca PKS:
- rozwiązaniem pierwszym będzie dotarcie autobusem linii 54 Uczestnik powinien przejść na drugą stronę ul. Jagiellońskiej i udać się na przystanek autobusowy znajdujący się przed galerią handlową i wysiąść na drugim przystanku przy ul. Focha, który mieści się naprzeciwko gmachu Opery Nova.
- rozwiązaniem drugim będzie dotarcie, tramwajem linii 3 lub 8 Uczestnik powinien przejść na wysepkę tramwajową przy ul. Jagiellońskiej znajdującą się przed galerią handlową i wysiąść na drugim przystanku przy ul. Focha, który mieści się naprzeciwko gmachu Opery Nova.

Rozkład jazdy Zardządu Dróg Miejskich i Komunkacji Publicznej w Bydgoszczy

Grabowiec:
Organizatorzy gwarantują bezpłatny transport z Bydgoszczy do Grabowca i z ulicy Kenobiego na dworzec kolejowy w Toruniu.

Atrakcje:
Organizatorzy:


Druga edycja Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010 jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszczy przy współpracy, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz Polish Garrison i Eagle Base.

Sojusz Na Rzecz Programu StarForce 2010:

Wszelkie kwestie programowe powoli są domykane. Istnieje jednak możliwość zaprezentowania swoich pomysłów podczas Zlotu. Osoby chętne prosimy zatem o przesłanie tematu, czasu prelekcji/ prezentacji na adres mailowy: rajourney@op.pl.
Na propozycje czekamy do 30 lipca br.

© 2010 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization

KOMENTARZE (14)

Fandom

Lord Vader gościem StarForce 2010!

2010-07-22 00:10:31 BFSW

Od 10 do 12 września w Bydgoszczy odbywać się będzie gwiezdnowojenny konwent StarForce 2010, który w zeszłym roku był wielkim wydarzeniem kulturalnym nie tylko dla fanów Gwiezdnych Wojen, czego najlepszym dowodem może być zdobycie nagrody w konkursie Złote Formaty 2010.

Nareszcie przyszedł czas na ujawnienie pierwszych oficjalnych informacji przez organizatorów. Na Bastionie będą się pojawiać regularnie wszystkie ciekawostki dotyczące imprezy. Już dziś możemy przekazać Wam wiadomość odnośnie zaproszonych na StarForce 2010 gości!

Z ogromną przyjemnością Organizatorzy drugiej edycji Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010 ogłaszają, że: David Prowse będzie honorowym gościem imprezy.

Tym samym Organizatorzy potwierdzają oficjalnie to, o czym plotkowano w fandomie od kilku miesięcy. Obecność Davida Prowse uświetni polskie obchody 30-lecia premiery „Imperium kontratakuje”.

David Prowse urodził się 1 lipca 1935 roku w brytyjskim mieście Bristol. Ukończył Bristol Grammar School. Atletyczna budowa i ponad dwa metry wzrostu sprawiły, że G. Lucas uznał, iż idealnie nadaje się do roli Dartha Vadera. To Prowse nosi słynna zbroję Mrocznego Lorda. Brytyjski akcent spowodował jednak podmianę jego głosu. W Starej Trylogii Vader przemawia głosem Jamesa Earla Jonesa. Początkowo Prowes nie był z tego zadowolony, jednak po usłyszeniu efektów pracy zmienił zdanie. Rola Vadera nie jest jedyną w filmografii aktora. David szczególnie dumny jest z faktu odgrywania Green Cross Code Man czyli Zielonego Znaku Drogowego, który uczy dzieci jak właściwie zachować się na drodze. Dwa razy wcielił się w potwora doktora Frankensteina - w filmie The Horror of Frankenstein i Frankenstein and The Monster from Hell. Ponadto występował w „The Benny Hill Show”. Prowse jest także kawalerem MBE (The Most Excellent Order of the British Empire).


Na tegorocznym StarForcie nie zabraknie też atrakcji dla miłośników komiksów Star Wars, w szczególności tych wydawanych w Polsce. Bowiem:

...organizatorzy Zlotu StarForce 2010 mają zaszczyt ogłosić, iż pan Jacek Drewnowski potwierdził swoją obecność podczas Zlotu w Bydgoszczy. Tym samym kontynuowana będzie koncepcja regularnych spotkań z poważanym w kręgach fandomowych redaktorem Star Wars Komiks.

Jacek Drewnowski ukończył italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutował na łamach czasopisma Fenix (nr 5/1994) opowiadaniami: Dokleję się do wszystkich .exe i Opowieści o herosie. Opowiadanie Robimy rewolucję jego autorstwa zrobiło tak wielkie wrażenie, że zostało użyte w 2000 jako tytuł antologii. W kręgach fanów „Gwiezdnych wojen” kojarzony z tłumaczeniami komiksów. Tym zajęciem para się od 1997 roku i obecnie ma na swoim koncie bardzo dużą liczbę przekładów. Jacek Drewnowski jest ponadto byłym publicystą i stałym współpracownikiem Feniksa i Magii i Miecza.
Prywatnie wielki fan Gwiezdnych wojen i Mandalorian. Był redaktorem naczelnym periodyku Gwiezdne wojny – Komiks. Ma na koncie tłumaczenie pozycji książkowych z tego uniwersum oraz adaptacji komiksowej II Epizodu. Redaktor dwóch wydanych w Polsce tomów z serii Opowieści Jedi - Złoty Wiek Sith I i II. W magazynie Star Wars - Komiks, nieoficjalnej kontynuacji wspomnianego pisma, pełni funkcję redaktora.Temat na forum
KOMENTARZE (45)

Fandom

Avangarda 6 – rozpiska godzinowa bloku Star Wars

2010-07-19 21:35:25 Avangarda


Już od czwartku (tj. 22 lipca) w Warszawie odbędzie się konwent Avangarda 6, czyli szósta edycja ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Edycja 2010 odbędzie się w dniach 22-25 lipca w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Akredytacja:
 • Pełna 4-dniowa - 40 zł
 • 3-dniowa - 30 zł
 • 2-dniowa 25 zł
 • 1-dniowa:
  • czwartek - 10 zł
  • piątek - 15 zł
  • sobota - 15 zł
  • niedziela - 10 zł
Poniżej prezentujemy wam rozpiskę godzinową bloku Star Wars:


Czwartek

18:00-24:00 - Fanfilmy STAR WARS (Voo Yu)

Piątek

10:00-12:00 – Konkurs na największego nerda SW (Voo Yu)

12:00-14:00 –Star Wars Konkurs (Spider, Shonsu)

14:00-16:00 – Historia książek Star Wars (Mistrz Seller)

16:00 - SW i Cyberpunk (Krulik)

17:00 – Przyszłość SW w Polsce (Edyta Wojtaszek)

18:00 – eSWu spotkanie z redakcją Fan Magazynu (Voo Yu)

19:00-21:00 – Szermierka bronią świetlną (Khali Alken)

Sobota

10:00 - Co gryzie fandom? (Voo Yu)

11:00-13:00 – Arystokraci odległej Galaktyki (Khali)

13:00-15:00 - Sithintern: kulty i sekty Mocy inspirowane Zakonem Sith (Gorthuar)

15:00 – Wyklęci powstańcie użytkownicy Mocy (Cathia)

16:00 - Zdjęcia ze zdjęciami z podpisami aktorów (Maska, Voo Yu)

17:00 – Historia komiksów Star Wars w Polsce (Mistrz Seller)

18:00 – Spotkanie z redakcją Star Wars Komiks (Jacek Drewnowski)

19:00 – ALAN RUSCOE aktor JEDI MASTER PLO KOON

20:00 - SW w grafice 3D (Maska)

21:00 – Kalambury SW (Ewelina Prosiewicz)


Przypominamy także o Mistrzostwach Warszawy Star Wars Miniatures 2010, które zostaną rozegrane w sobotę 24 lipca w godzinach od 11 do 20.

Format turnieju to 150 punktów Constructed - Restricted. Na rozgrywkę składać się będą prawdopodobnie 4 rundy „swiss” i faza pucharowa z finałem, wszystko uzależnione jest od liczby chętnych. Wpisowe na turniej wyniesie 10 złotych, pamiętać należy również o obowiązkowej wejściówce na konwent Avangarda. Nagrodami dla zwycięzców będą boostery Star Wars Miniatures lub figurki w nich zawarte oraz konwentowa waluta, którą będzie można wymieniać na upominki w konwentowym sklepie.

Więcej informacji o Mistrzostwach Warszawy Star Wars Miniatures 2010 znajdziecie w stosownym temacie na forum Star Wars Games.


Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Fandom

Relacja z akcji ''Płomienny Tramwaj dla Blanki i Hanki''

2010-07-18 21:50:26 Dagobah

2 tygodnie temu w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się IX HoloProjekcja pod nazwą „Płomienny Tramwaj”. Gorzowscy fani Star Wars przygotowali relację z tej akcji, prezentujemy go poniżej, zaś „oryginał” tekstu możecie znaleźć tutaj.

Z notatnika reżysera Dżordża Łukasza:

W niedzielne przedpołudnie, 4 lipca, na ulice Gorzowa Wlkp. wyruszył Płomienny Tramwaj dla Blanki i Hanki. Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Gwiezdnych Wojen "Dagobah", Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z Klubem Żużlowym "Stal Gorzów" uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na leczenie okulistyczne gorzowskich bliźniaczek.Punktualnie o godzinie 11.00 na trasę wyruszył nasz pojazd...… a nasza ekipa filmowa dużo wcześniej , była zwarta i gotowa.Nasz cel był jasny i przejrzysty…… a nasza determinacja, wielka.Nasz księgowy był bardzo hojny …… a nasi wolontariusze z dumą prezentowali pełne puszki.Dzięki hojności pasażerów „Płomiennego Tramwaju” zebraliśmy 1025, 18 zł. Nasza duma i radość była wielka. ; - )

W zbiórce udział wzięli:
 • Marcin ‘Cinek’ Staniewski jako Dżordż Łukasz
 • Adrian ‘Skrzat’ Majchrzak jako Pat Garrett
 • Cezary ‘Sizar’ Żołyński jako Indiana Jones
 • Aleksandra ‘Lady Sandman’ Świst jako Elizabeth Swan
 • Michał ‘YangObi’ Żołyński jako Lawrence z Arabii


  Swój raport z „Płomiennego tramwaju” przygotował także Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, znajdziecie go w tym miejscu.
  KOMENTARZE (12)
 • Fandom

  Cyberpunkowy konkurs literacki

  2010-07-16 08:14:58 falkon.konwent.pl

  Choć do odbywającego się w Lublinie Falkonu, pozostało jeszcze sporo czasu, organizatorzy nie zamierzają pozwolić potencjalnym uczestnikom zapomnieć o tym konwencie i już teraz przypominają o zarezerwowaniu sobie wolnego czasu w połowie listopada. Dla wszystkich chętnych ruszył konkurs literacki, w którym nagrodami są darmowe wejściówki. Szczegóły znajdziecie w nadesłanej informacji.
  Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest Falkon to zachęcamy do zapoznania się jednym z wcześniejszych newsów, gdzie podawaliśmy pierwsze informacje na temat konwentu.


  Zapraszamy do wzięcia udziału w CYBERPUNKOWYM KONKURSIE LITERACKIM. Dla autorów/autorek najlepszych tekstów przygotowaliśmy wejściówki na Falkon 2010, książki oraz publikację w informatorze konwentowym, który otrzyma każdy uczestnik Falkonu 2010, lub na oficjalnej stronie internetowej konwentu.

  Do dnia 15 września 2010 roku należy wysłać na adres: badowski.krzysztof@gmail.com opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem CYBERPUNK, nawiązującym do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.

  Teksty prosimy wysyłać w załączniku; w e-mailu prosimy również o podanie swoich danych do korespondencji. Tekst musi zmieścić się w przedziale 10 - 35 tysięcy znaków (ze spacjami). Jedna osoba może wysłać tylko jedno własne opowiadanie, które weźmie udział w konkursie. Nie przewidujemy ograniczeń wiekowych dla uczestników konkursu.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 września 2010 r.

  Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że WENA zaloguje się w Waszych umysłach!

  Falkon 2010 czyha na Was od 11 do 14 listopada w Lublinie!

  Więcej na: http://www.falkon.konwent.pl


  Zachęcamy również do zapoznania się z bastionowymi relacjami z wcześniejszych edycji Falkonu:
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Endor 2010

  2010-07-14 20:58:46 Banita

  Jak co roku na Dniach Fantastyki organizatorzy najbardziej klimatycznej imprezy plenerowej dla fanów Star Wars zwanej potocznie Endorem ujawnili całemu fandomowi dni, w które odbędzie się ten śląski piknik. Tak więc Endor 2010 odbędzie się od 24 do 25 lipca w Pilchowicach (powiat gliwicki).

  Wśród atrakcji imprezy przewidziane jest całonocne ognisko, rozmowy o Gwiezdnych Wojnach, wypad na pobliskie kąpielisko, wspólna integracja i agroturystyka. Należy przywieźć własny prowiant i napitek. Możliwy będzie zakup potrzebnego asortymentu w pobliskim sklepie. Wjazd na imprezę wynosi 10 złotych brutto. Organizatorzy zapewniają dobrą zupkę na start, żeby uczestnicy mieli podkładkę przed wieczornymi wojażami. Możliwe będzie rozbicie namiotu i zaparkowanie samochodu na terenie pikniku.

  Dojazd do Pilchowic z Gliwic możliwy jest tylko i wyłącznie autobusem PKS o godzinie 16:15 spod dworca PKP w Gliwicach. Powrót z Pilchowic do Gliwic w niedzielę 25 lipca zapewniają organizatorzy Endora 2010. Więcej informacji technicznych dotyczących imprezy znajdziecie na na forum w oficjalnej notce wodzireja.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (18)

  Fandom

  Avangarda 6 - UPDATE

  2010-07-12 22:02:53 Avangarda


  Avangarda 6 jest szóstą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki i jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie. Edycja 2010 odbędzie się w dniach 22-25 lipca w Zespole Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej przy al. Stanów Zjednoczonych 24. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

  Akredytacja:
  • Pełna 4-dniowa - 40 zł
  • 3-dniowa - 30 zł
  • 2-dniowa 25 zł
  • 1-dniowa:
   • czwartek - 10 zł
   • piątek - 15 zł
   • sobota - 15 zł
   • niedziela - 10 zł
  Program atrakcji Star Wars (rozpiska godzinowa pojawi się wkrótce):

  Star Wars: Historia książek Star Wars w Polsce (Łukasz "Mistrz Seller" Głusek)
  W Polsce ukazało się prawie 150 ksiażek Star Wars. Chcesz więcej wiedzieć o nich i historii ich wydawania? Zastanawiasz się, które serie są naprawdę warte uwagi?

  Star Wars: Historia komiksów Star Wars w Polsce (Łukasz "Mistrz Seller" Głusek)
  Historia komiksów Star wars jest długa i kręta. Co w Polsce ukazywało się w kolejnych latach? Jakie serie są warte uwagi? Wszystko to i wiele więcej na tej prelekcji.

  Star Wars: STAR WARS KONKURS (Jacek "Spider" Strzyż, Jakub "Shonsu" Barański)
  Hardcore'owy konkurs filmowy dla prawdziwych fanów gwiezdnej sagi. Będzie to kolejna edycja konkursu - baza arcytrudnych pytań zostanie wzbogacona o dodatkowe konkurencje multimedialne.

  Star Wars: Mistrzostwa Warszawy Star Wars Miniaturek (Michał "Dante" Kapica)
  Turniej mistrzowski Star Wars Miniatures .Wszelkie szczegóły na bieżąco na stronie: http://www.dante.xon.pl/starwars/index.php. Możliwe wprowadzenie wpisowego w wysokości do 15zł

  Szermierka bronią świetlną (Magdalena "Khali" Cielecka, Lukasz "Alkern" Koperski)
  Pierwsza godzina na temat mieczy świetlnych, ich budowy i rytuałów z ową budową związanych. Druga na temat szermierki, Siedmiu Wielkich Form, znanych szermierzy.

  Star Wars: Arystokraci odległej Galaktyki (Magdalena "Khali" Cielecka, Łukasz "Alkern" Koperski)
  Prelekcja o arystokratycznych rodach świata Gwiezdnych Wojen, intrygach i spiskach - typowa prelekcja inspirująca graczy/MG.

  Star Wars: Sithintern: kulty i sekty Mocy inspirowane Zakonem Sith (Jerzy "Gorthuar" Śmiałek)
  Pomijając odłamy mające dostęp do pełni wiedzy i tradycji sithyjskich, istniało też multum kultów, sekt i organizacji w Sithów zapatrzonych. To będzie parę słów o nich.

  Star Wars: Wyklęci powstańcie użytkownicy Mocy (Magda "Cathia" Kozłowska)
  Od wielu wieków bezwzględni ciemiężcy niewinnych istot, narzucający im swoją wolę i udający bojowników o wolność - Jedi - starali się zakłamać historię Galaktyki prezentując swój punkt widzenia. Teraz jednak nadszedł czas, by ujawnić to, co było ukryte i opowiedzieć prawdziwą wersję konfliktu z Sithami, ofiarami ekspansjonistycznego podejścia Zakonu Jedi.

  Star Wars: Opowieści nie z tej galaktyki (Maciej "Maska" Maska)
  Czyli dlaczego warto być fanem - co cię może spotkać w życiu zakręconym w STAR WARS.

  Star Wars: SW w grafice 3D (Maciej "Maska" Maska)
  Czyli o niesamowitym modelarstwie w 3D komputerowym, dziedzinie fanowskich prac poświęconych uniwersum STAR WARS - prezentacja i fanfilm.

  Star Wars: SW i Cyberpunk (Królik "Królik" Królik)
  Czy takie połączenie jest możliwe? Czy to nie jest koszmarna abstrakcja?

  Star Wars: Kalambury SW (Ewelina "Prosiewicz" Rosiewicz)
  Konkurs nie tylko dla fanatyków, ale też dla dobrych obserwatorów.

  Star Wars: Przyszłość SW w Polsce (Edyta "Wojtaszek" Wojtaszek)
  Jak to wygląda obecnie i jakie mamy szanse na przyszły rozwój SW w naszym Kraju. Czyli to co dotyczy nas Fanów.

  Star Wars: Konkurs Na największego Nerda SW (Tomasz "Voo Yu" Kowal)
  Pokaż że wiesz najwięcej o SW, udowodnij, że nie ma od Ciebie lepszych. Zniszcz przeciwników i wygraj nagrodę.

  Star Wars: ESWU spotkanie z redakcją Fan Magazynu (Tomasz "Voo Yu" Kowal)
  Jak wygląda pismo, jakie są jego cele, kto w nim publikuje, dla kogo jest tworzony ten magazyn. I jaka jest szansa na dalszy rozwój tego typu magazynów w Polsce. Kilka słów o nowo powstającej fanowskiej inicjatywie wydawniczej na licencji Lucasa.

  Star Wars: Fanfilmy STAR WARS (Tomasz "Voo Yu" Kowal)
  Kilkugodzinne pokazy rozłożone czasowo na cały konwent

  Star Wars: Zdjęcia ze zdjęciami aktorów z podpisem - fanowskie anegdoty (Tomasz "Voo Yu" Kowal)
  Niejeden aktor biorący udział w ekranowej wersji Gwiezdnej Sagi odwiedził już nasz kraj, wszyscy bardzo chętnie rozdawali autografy, niekiedy towarzyszyły temu niespodziewane sytuacje...

  Star Wars: Co gryzie fandom? Czyli cała prawda o SWCP i Interaktywnie z GWCP (Tomasz "Voo Yu" Kowal)
  Jak się okazuje fandom SW nie jest jednolity. Pomiędzy grupami fanów a wręcz wewnątrz tych grup pojawiają się konflikty interesów, rodzą się wydumane i do niczego nie prowadzące układy polityczne... dokąd zmierza fandom SW i co go gryzie? Zapraszamy do dyskusji....


  UPDATE:
  Poza głównym blokiem Star Wars odbędą się także inne atrakcje związane z Gwiezdnymi Wojnami:

  Spotkanie z aktorem Alanem Ruscoe odtwórcą roli Plo Koona
  O spotkaniu informowaliśmy już w tym newsie.

  Spotkanie z redakcją Star Wars Komiks (Jacek Drewnowski)


  Temat na forum
  KOMENTARZE (52)

  Fandom

  LXXXI Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

  2010-07-12 14:58:56

  Najbliższa Imperiada odbędzie się tak na prawdę nie we Wrocławiu, a w podwrocławskiej Raduni, będzie to bowiem kolejne spotkanie wyjazdowe. Oto szczegóły spotkania:
  • Zbiórka: W sobotę 17 lipca o godzinie 8:20 na przystanku autobusowym na skrzyżowaniu ulic Podwale, Piotra Skargi oraz Kołłątaja (punktem orientacyjnym jest Gimnazjum nr 14 na Kołłątaja 1/6).
  • Odjazd: Godzina 8:40 ze wspomnianego przystanku autobusem firmy Sevibus (linia 502) aż do końca trasy, czyli na Przełęcz Tąpadła. Czas jazdy: około godziny.
  • Powrót: Celujemy na identyczny powrotny bus z Przełęczy o godzinie 15:25, a więc we Wrocławiu na Dworcu PKS będziemy około 16:30.
  • Koszty: Bilet autobusowy kosztuje 6 złotych w jedną stronę, razem będzie więc 12 złotych.
  • Program: Prócz oczywistego zwiedzania pięknych terenów Raduni (zabieramy aparaty, bo nie będzie Urthony!) będziemy dużo rozmawiać o Tatooine II, Innych Sferach 2010, Projekcie Endor i podziale pieniędzy za DF, zatem warto się stawić!
  • Wyposażenie: Obowiązkowo nakrycie głowy i dużo picia, najlepiej jednak pozbawionego %Mocy%. Do tego dobre obuwie (broń Boże klapki/sandały/japonki) i coś do ochrony przed ewentualnym deszczem – polecamy składane peleryny.
  • Afterparty: Po powrocie do Wrocławia w razie chęci udamy się na wspólny obiad w jakieś miłe miejsce, czyli zapewne do „Globetrottera”.

  Ale to nie koniec niespodzianek! Mamy też specjalną, wieczorną atrakcję już w piątek 16 lipca wieczorem! O godzinie 19:00 zapraszamy integracyjne ognisko ze stowarzyszeniem Wielosfer na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. Więcej szczegółów już na dniach w tym temacie na forum.

  WAŻNE! Osoby, które nie zdążą w sobotę na autobus o 8:40 mają opcję awaryjną – jest nią autobus o 9:20 z szóstego stanowiska na Dworcu PKS (kierunek: również Przełęcz Tąpadła). Bilet na ten kurs kosztuje jednak 7 złotych. Prosimy też o konieczne poinformowanie pierwszej grupy o spóźnieniu, żebyśmy na Was poczekali.

  WAŻNE NR 2! W razie sporego załania pogody możliwe jest przeniesienie spotkania na niedzielę lub też odwołanie wycieczki i zwykła wyprawa do „Globetrottera”. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, aczkolwiek radzimy uważnie obserwować forum.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  XXII Spotkanie TISW

  2010-07-12 13:55:48 Vergesso

  Sezon wakacyjny w pełni, a słoneczna pogoda daje o sobie znać. Mimo wakacji, Toruńskie Imperium jednak nie próżnuje. Kolejne spotkanie fanklubu wyjątkowo odbędzie się jednak w środę a nie jak zazwyczaj w trzecią sobotę miesiąca. Spotykamy się w środę 14 lipca pod pomnikiem Kopernika o godzinie 14:00, skąd wyruszymy do tradycyjnej już pizzeri Capri, ze względu na to, że klub osiedlowy "Kameleon", gdzie zazwyczaj mamy spotkania, ma wakacyjną przerwę.

  Ze względu na wakacje spotkanie będzie luźniejsze, a więc w programie między innymi:
 • rozmówki o Star wars i nie tylko
 • nowości w SW: zapowiedzi gier SW, ocena planów Amberu na resztę 2010
 • ocena TCW w polskiej wersji: jak Cartoon Network radzi sobie z drugim sezonem?
 • temat zbliżającego się StarForce 2010
 • plany fanklubu na wakacje, plany wyjazdowe itp.
 • projekt "Ćwiartkowe Spotkanie?"
 • Star Wars Miniatures - prezentacja, gra(jak się będzie dało), wymiany

 • Tak więc fani z Torunia i okolic - wbijajcie śmiało :D


  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  Relacja z Dni Fantastyki 2010

  2010-07-07 16:06:15  W ostatni weekend czerwca we Wrocławiu odbyła się kolejna edycja, jednego z najpopularniejszych konwentów - Dni Fantastyki. Nie zabrakło na nim oczywiście redakcji Bastionu, która starała się relacjonować przynajmniej część wydarzeń na żywo. Teraz, gdy emocje opadły, mogliśmy podsumować imprezę i spisać prawdziwą relację w której znajdziecie nie tylko wrażenia z konwentu ale również informacje jakie uzyskaliśmy z rozmów z twórcami Starforce'a i magazynu eSWu. Zapraszamy do relacji Bastionowej w tym miejscu. Poza tą relacją zapraszamy do zapoznania się z innymi opiniami o konwencie.

  Dni Fantastyki 2010 - relacja Bastionowa
  Dni Fantastyki 2010 - relacja Bastionowa na żywo
  Dni Fantastyki 2010 - relacja Manda'Yaim

  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Niucon 2010

  2010-07-07 14:52:40 Niucon


  W dniach 13-15 sierpnia 2010 w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 11 przy ulicy Kamiennej 99/101 we Wrocławiu odbędzie się konwent o nazwie Niucon.

  Wśród licznych atrakcji przewidzianych dla fanów fantastyki, gier fabularnych, planszowych i karcianych, mangi, anime, kultury japońskiej, a także militariów, nie zabraknie również atrakcji związanych z naszym ukochanym uniwersum Star Wars.

  Organizatorzy poszukują twórców punktów programu oraz helperów, wszystkie potrzebne informacje na ten temat można znaleźć w tym miejscu.

  Koszt wstępu na Niucon wynosi 35 zł za trzy dni. Więcej szczegółów dotyczących konwentu powinno pojawić się już wkrótce na stronie konwentu.
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  LXXVI Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2010-07-06 17:24:31 BFSW

  Na stronie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars zamieszczono informację o 76. spotkaniu bydgoskiej ekipy.

  Najbliższa sobota, czyli 10.07.10 będzie dniem w którym ponownie spotkają się bydgoscy fani Star Wars. Spotkanie będzie miało trochę inny charakter. Tradycyjnie już od paru lat, w wakacje spotykamy się w innym miejscu, gdyż nasza siedziba, jaką a jest MDK nr.4, w okresie letnim nie jest dostępny. Tym razem, podobnie jak przed rokiem, zbierzemy się w pubie "Estrada", który podobnie do MDKu, mieści się również na ul. Dworcowej, tyle że pod nr 51. Plan spotkania wygląda następująco:

 • przeprowadzone zostaną wybory na nowego prezesa, spośród obecnych członków Zarządu, którzy startują na to stanowisko, oraz wybory uzupełniające na wiceprezesa (szczegóły na forum w dziale "Ogłoszenia Zarządu"),
 • jak zwykle zostanie poruszony temat nadchodzącego StarForce 2010,
 • kącik czytelniczy, w którym Rajourney opowie trochę o książkach, tym razem nie o nowościach, a o czymś z przeszłości,
 • grill, czyli fanklubowa kiełbaska, w sam raz na finał spotkania i moment do luźnych rozmów.

  Start: godz. 16.00
  Miejsce: Pub Estrada ul. Dworcowa 51

  Drodzy fanklubowicze. Z racji tego, że mamy dosyć ważną rzecz do przeprowadzenia na spotkaniu, czyli wybory, postarajcie się być punktualnie, tak żeby się szybko z tym uporać.

  Wszystkich innych również serdecznie zapraszamy!!!

  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  LXXII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-07-05 18:39:00 SWFSW

  Prezes Mini obwieścił, iż LXXII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars odbędzie się w najbliższą sobotę 10 lipca w Poznaniu.

  Rozpoczęły się wakacje, część z was powyjeżdżała. Czy na siedemdziesiąte drugie Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars ktokolwiek przyjdzie? Z pewnością tak.

  Data - 10.07.2010
  Miejsce i czas zbiórki - plac Mickiewicza w Poznaniu - godzina 12:00.
  Miejsce spotkania - pub Academic, lub ogródek piwny pubu Corner.

  W razie jakichkolwiek problemów, piszcie na PW, maila lub GG:
  Mini - mini1450@gmail.com | GG: 1666176,
  Burzol - burzol@wp.pl | GG: 3225701.

  Program:
 • omówienie trailerów TCW, TOR i TFU,
 • jeżeli będą chętni - SW Miniatures,
 • Plo Koon w Polsce - ktokolwiek się wybiera?
 • raport z Dni Fantastyki,
 • rozmowy, rozmowy, rozmowy,
 • każdy coś od siebie - wymarzony starwarsowy stuff.

  Do zobaczenia na Spotkaniu!  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)
 • Fandom

  XVIII Spotkanie Częstochowskich Fanów Star Wars

  2010-07-04 14:27:56 Girdun

  Girdun przesyła taką oto wiadomość:

  „Kolejne, osiemnaste już spotkanie odbędzie się 18 lipca. Spotykamy się o godzinie 12 przed wejściem do Pizzeri Allegro, która mieści się przy ul.Kościuszki 18/20.

  Tym razem czeka nas:
  • Relacje i wrażenia po tegorocznych DF-ach
  • Konkurs niespodzianka
  • Plany wyjazdowe na Endor i StarForce,
  • Plany dotyczące zbliżającego się wielkimi krokami jubileuszu
  • Panel dyskusyjny pt. "Mój pierwszy raz"
  Zapraszamy wszystkich fanów z Częstochowy, okolic i z całej Polski!.”

  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  52 Spotkanie Gorzowskich Fanów oraz ''Płomienny Tramwaj''

  2010-07-02 19:13:18 Dagobah

  Na oficjalnej stronie Gorzowskiego Stowarzyszenia Miłośników Gwiezdnych Wojen „Dagobah” pojawiła się informacja o najbliższym spotkaniu grupy oraz ich akcji charytatywnej.
  W najbliższą niedziele (4 lipca) Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Gwiezdnych Wojen "Dagobah" oraz Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Klubem Żużlowym "Stal Gorzów" zapraszają wszystkich gorzowian do uczestnictwa w zbiórce pieniędzy na leczenie okulistyczne gorzowskich bliźniaczek Blanki i Hanki.

  Od godziny 11.00 do 17.00 na trasie linii nr "1" (Wieprzyce – Silwana) kursował będzie "Płomienny Tramwaj" w którym będziecie mogli nas spotkać, nie tylko w strojach z gwiezdnej sagi, ale także innych znanych z filmów postaci.

  Dla pierwszych 200 osób, które wrzucą do puszki swój "cenny" dla bliźniaczek datek, Klub Żużlowy "Stal Gorzów" przygotował "wartościowe" bilety na mecz z drużyną Tauron Azoty Tarnów, który odbędzie się dnia 4 lipca 2010 r. o godz. 19.00 na Stadionie Żużlowym im. Edwarda Jancarza.

  Rozkład jazdy tramwaju:
  - odjazdy z pętli "Wieprzyce": 11.03, 12.15, 13.27, 14.39, 15.51
  - odjazdy z pętli "Silwana": 11.33, 12.45, 13.57, 15.09, 16.21.  Z powodu niedzielnej akcji "Płomienny Tramwaj", oficjalne 52 spotkanie fanów gwiezdnych wojen z Gorzowa i okolic, zostaje przeniesione na sobotę (3 lipca). Spotykamy się o godzinie 13.00 w kawiarni Red Cafe na ul. Wełniany Rynek 10b.

  W planach:
 • niusy ze świata gwiezdnych wojen,
 • komiksy SW na polskim rynku,
 • relacja z Dni Fantastyki 2010 we Wrocławiu,
 • wyjazd do Opola na "Master Truck 2010",
 • sprawy organizacyjne,
 • pyszna kawa.

  Zapraszamy serdecznie zarówno na akcję "Płomienny Tramwaj" jak i na spotkanie. Wiek, płeć i rasa nie maja znaczenia, przybądź i baw się razem z nami.

  KOMENTARZE (3)
 • Fandom

  Plo Koon przyjedzie do Polski!

  2010-07-02 15:45:48 SWCP

  W dniach od 22 do 25 lipca w Warszawie odbędzie się konwent fantastyczny Avangarda 6. W ramach tej imprezy odbędzie się również kolejna edycja „Interaktywnie z GwiezdneWojny.com.pl”. Specjalnie na tą okazję organizatorzy IzGW przy wsparciu sponsorów zaprosili Alana Ruscoe, aktora który wcielił się w kilka postaci z Star Wars z Nowej Trylogii. Na koncie Alana znalazły się role:

 • Plo Koona, Biba Fortuny, Daultay Dofine w „Mrocznym widmie”,
 • Gilramosa Libkatha w „Ataku klonów”.

  W trakcie Avangardy 6 odbędzie się kilka spotkań i paneli z Alanem Ruscoe, za „drobną” opłatą będzie można również otrzymać zdjęcie z autografem od aktora.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (42)
 • Fandom

  LXXXI spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

  2010-07-02 12:55:21 Wrocławski Fanklub Star Wars

  Nadeszły wakacje (no, przynajmniej dla niektórych...), zatem pora wrócić do chlubnej tradycji wakacyjnych Imperiad, a to oznacza jedno - wycieczki! W tym miesiącu nasz kolega Stele zaproponował siebie w roli przewodnika okolic góry Radunia w masywie Ślęży.

  A ponieważ pierwotnie planowaliśmy wycieczkę właśnie na Ślężę, warto poznać szczyt nr 2 no i pozwiedzać zdecydowanie bardziej dzikie tereny. Zatem nasze 81. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 lipca (jak zwykle trzecią sobotę miesiąca) i będzie zarazem wycieczką. Wyjeżdżamy autobusem w okolicach godziny 8-9 rano, wracamy około 17. Pamiętajcie tylko, żeby zabrać dobre buty, nakrycie głowy oraz prowiant! Koszt przejazdu autobusem w obydwie strony wyniesie kilkanaście złotych. W razie problemów z pogodą zapasowym terminem jest niedziela 18 lipca, a gdyby załamanie pogody było dłuższe zrezygnujemy z wycieczki i po prostu pójdziemy do "Globetrottera".

  Więcej szczegółów w rodzaju dokładnej godziny wyjazdu pojawi się wkrótce. Zapraszamy na wycieczkę fanów i starszych stażem i zupełnie nowych - to doskonała okazja, by się z nami zapoznać. Niech Moc będzie z Wami i do zobaczenia we Wrocł... na Raduni!

  Prosimy deklarować swój udział w wycieczce w tym temacie na forum.
  KOMENTARZE (2)
  Loading..