TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

LXXIX Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2010-09-28 19:32:33 BFSW

Zarząd Bydgoskiego Fanklubu Star Wars poinformował na oficjalnej stronie ugrupowania o nadchodzącym spotkaniu.

Dnia 02.10, czyli w sobotę, odbędzie się tradycyjnie kolejne spotkanie BFSW, opatrzone numerkiem LXXIX. Miejsce: MDK nr. 4, ul. Dworcowa 82. Start: godz.16:00.

W programie spotkania:
 • podsumowanie StarForce 2010,
 • wybory Zarządu 2010 (propozycja zmian, oraz pomysły dotyczące nadchodzących wyborów do Zarządu BFSW, które odbędą się w grudniu),
 • kącik gier komputerowych - prowadzi Darth Kedar,
 • kącik czytelniczy - prowadzi Rajourney,
 • Maxisy, czyli druga edycja dobrze przyjętej kilka miesięcy temu rozgrywki. Dla niewtajemniczonych, jest to odbicie Star Wars Miniatures, z tym, że nie gramy figurkami, tylko za figurki i graczy jednocześnie, robimy my. Stąd nazwa gry. Tym razem walka toczyć się będzie pomiędzy Starą Republiką a Sithami.

  Zapraszamy na spotkanie!!!

  Info dla graczy w Star Wars Miniatures. Część nieoficjalna zacznie się o 15:00, jeżeli macie ochotę rozegrać partyjkę, pohandlować itd. przyjdźcie. Dokończymy też turniej, który odbył się w czerwcu, do rozegrania półfinał oraz finał.

  KOMENTARZE (4)
 • Fandom

  I Spotkanie Olsztyńskich Fanów

  2010-09-28 02:04:47 forum

  Inicjatywa fanowska w Olsztynie, o której niedawno informowaliśmy, nabiera kształtów. Wkrótce odbędzie się pierwsze spotkanie miejscowych fanów. Zapraszamy do Olsztyna.

  W najbliższą sobotę, czyli 2 października odbędzie się I spotkanie olsztyńskich fanów. Spotykamy się o godz. 14 na Starym Mieście, przy fontannie na rynku, po czym udamy się do pobliskiego lokalu gastronomicznego. W planach spotkania są m. in.:
 • omówienie wyjazdu na Copernicon, czyli zbieramy ekipę na toruński konwent;
 • przyszłość olsztyńskich spotkań, czyli gdzie będą się one odbywały i inne sprawy organizacyjne;
 • Star Wars: Kultowe statki i pojazdy - przegląd pierwszego numeru
 • a także rozmowy na różne inne tematy, głównie gwiezdnowojenne.


 • Do zobaczenia na spotkaniu!


  Na koniec prośba do osób, które chcą się zjawić na spotkaniu. Prosimy zabrać ze sobą jakiś gadżet Star Wars, by można było łatwiej się rozpoznać w tłumie.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  Konkurs na schabojabbowy wierszyk!

  2010-09-27 12:20:56 SWExtreme  Serwis internetowy Star Wars Extreme przygotował kolejny konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Tym razem wystarczy napisać krótki wierszyk o audycji „Schaby Jabby”. O samym konkursie możecie przeczytać poniżej:

  „W ostatnich wyjątkowych (bo już 50.) Schabach ogłosiliśmy niezwykły konkurs - wystarczy, że napiszcie krótki wierszyk o naszej audycji i prześlecie go na schabyjabby@radiokampus.waw.pl i macie szansę zgarnąć taki oto zestaw nagród:
  • AAT Trade Federation Tank od Hasbro
  • starwarsowa figurka od Hasbro
  • gra Machinarium od IQ Publishing
  Jeśli chodzi o sam wierszyk, to jego forma jest dowolna - nie ma żadnych ograniczeń w kwestii objętości czy tematyki. Ważne, żeby się nam podobał i żeby udało się Wam przemycić w nim klimat Schabów Jabby. Zastrzegamy sobie prawo do bycia skrajnie nieobiektywnymi przy wyborze zwycięzcy.

  Na nadsyłanie swoich prac macie czas do piątku 1 października do 23.59. Do udziału w konkursie zachęcamy oczywiście fanów z całej Polski.”


  Zachęcamy wszystkich do regularnego odwiedzania serwisu Star Wars Extreme!
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  LXXIII-i-pół Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars

  2010-09-26 00:57:22 SWFSW

  Droga załogo Galactici... Executora!

  W związku z 10-leciem Rzeszowskich Spotkań które obchodzone jest podczas konwentu Nawikon w dniach od ósmego do dziesiątego października, Spotkanie Wielkopolskich Fanów nie odbędzie się.

  By wynagrodzić wam tę przeogromną stratę zapraszamy was na Spotkanie numer siedemdziesiąt trzy i jedna druga. Wielkopolscy Fani spotkają się 2 października o godzinie 12 pod pomnikiem narodowego wieszcza (który to pomnik znajduje się na placu Adama Mickiewicza w Poznaniu), następnie przemieszczając się do Pubu Academic rozpoczną te przełomowe Spotkanie.

  W programie:

  - wyjazd do Rzeszowa - dopięcie wszystkiego na ostatni guzik
  - Star Wars na Blu-Ray już za rok - GROM poleca
  - premiera trzeciego sezonu TCW - wow?
  - twórczość Wielkopolskich Fanów, przynieście co zrobiliście!
  - nowości książkowe i komiksowe w Polsce - czytaliście?
  - Star Wars HD pierwszy raz w Polsce - całkiem inne doznanie
  - prawda o Revanie ujawniona - zawiedliśmy się?
  - Celebration - najlepsza impreza dla fanów nie biorąc pod uwagę StarForce.


  Chcemy też przypomnieć że obecnie najwięcej najświeższych informacji o SWFSW można przeczytać na naszym profilu na Facebooku, tam też można sprawdzić mapkę spotkań.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Fani Star Wars z Olsztyna poszukiwani...

  2010-09-24 22:07:07 Darth Kasa na forum

  Dobra wiadomość dla fanów Star Wars z Olsztyna i okolic! Jak donosi Darth Kasa na forum:

  „W chwili obecnej w Olsztynie (aby rozwiać ew. wątpliwości - tym na Warmii, nie pod Częstochową!) nie odbywają się praktycznie żadne starwarsowe "eventy", a wiem, że poza mną w tym mieście co najmniej kilku fanów żyje.

  A jeżeli jest nas choć kilku, to nie przystoi, abyśmy o sobie raz na zawsze zapomnieli! Mam ochotę rozpocząć tradycję regularnych (np. comiesięcznych, tak jak w większości polskich fanklubów) spotkań w naszym mieście.

  Proszę więc każdego fana z Olsztyna i okolic, który także ma taką potrzebę - stwórzmy olsztyński fandom!”


  Temat na forum
  KOMENTARZE (30)

  Fandom

  Program bloku Star Wars na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu

  2010-09-24 11:33:03 Łódzki Fanklub SW

  Ujawniono pełen program bloku Star Wars na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, o którym pisaliśmy już w tym miejscu.

  Program bloku SW:

  Sobota – sala prelekcyjna 313 (ŁDK)

  10:00 - 10:45 – prezentacja Łódzkiego Fanklubu Star Wars + niespodzianka
  11:00 - 11:45 – Quiz z nagrodami.
  12:00 - 13:30 – prezentacja 501st. Legion i Rebel Legion
  13:30 – 15:00 – „Wycieczka na Coruscant” – Patryk „Roan” Mikołajczyk
  15:00 – 15:45 – „Execute Order 66 – przyczyny i związane z tym wydarzeniem reperkusje” – Sergiusz „Sergi van Oli” Olejnik.
  16:00 – 16:45 – „Dziedzictwo wojowników – Wielka Armia Republiki” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
  17:00 – 17:50 – „Żołnierze Rebelii” – Michał ”ShVagYer” Szymański/Maciej "Vissan" Witała

  Niedziela – sala prelekcyjna 313 (ŁDK)

  10:00 – 10:50 – „Kanon a spoilery w Gwiezdnych Wojnach” – Dominik „Vykk” Pańczyk.
  11:00 – 11:45 – „Era Rycerzy Starej Republiki od stóp do głów” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
  12:00 – 12:45 – Quiz (z nagrodami).
  13:00 – 13:45 – „Trash compactor – niewykorzystany potencjał odrzuconych książek, komiksów i scen w SW” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
  14:00 – 14:55 – „Burzliwe dzieje chronologii Wojen klonów” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
  15:00 – 15:50 – „Japońskość Gwiezdnych Wojen” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.
  16:00 – 16:45 - „Miecz świetlny – Historia, znaczenie i sposób walki” – Krzysztof „Katarn” Świerczyński.
  17:00 – 17:45 – „Ewolucja Zakonu Jedi na przestrzeni wieków” i dyskusja o tym, czy Zakon Jedi jest największym zagrożeniem dla galaktyki?” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak/Krzysztof „Katarn” Świerczyński

  Gry:

  10:00 – 16:00 – (sobota) Turniej Star Wars Miniatures (z nagrodami) – Tomasz „Gabobart” Wdowczyk i Rafał „RafLarkin” Marcinek. Dla nie zainteresowanych samym turniejem przewidziane będzie rozegranie scenariusza oraz związany z tym konkurs (również z nagrodami).
  17:00 – 19:00 – (sobota) „Pieszo przez galaktykę znaczeń” – Patryk „Roan” Mikołajczyk/Dominik „Vykk” Pańczyk.
  12:30 – 13:30 – (niedziela) Star Wars TCG – nauka, podstawy i gra – Rafał „RafLarkin” Marcinek


  Opisy prelekcji:

  „Execute Order 66 - przyczyny i związane z tym wydarzeniem reperkusje”Sergiusz „Sergi van Oli” Olejnik

  „Przez tysiące lat Rycerze Jedi, byli strażnikami pokoju i sprawiedliwości w galaktyce, dopóki nie nadeszły mroczne czasy, dopóki nie pojawiło się Imperium”. Przebieg i przyczyny jednego z najbardziej emocjonujących wydarzeń w Gwiezdnych Wojnach, które przyczyniło się do wyniszczenia nieomal całego Zakonu Jedi. Jeśli interesują Ciebie wydarzenia wprowadzające do komiksu Mroczne Czasy, nie boisz się dowiedzieć czym był Rozkaz 66 i jak doszło do jego wykonania, przyjdź na tę prelekcję i zdobądź niezbędną wiedzę. Niechaj Moc będzie z Tobą.

  „Dziedzictwo wojowników – Wielka Armia Republiki” Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.

  Przedstawienie jednej z największych armii w galaktyce, która powstała w obliczu zarówno wielkiej wojny jak i dosyć znaczącego skandalu. Skład armii Republiki w czasie Wojen klonów, czynniki łączące Mandalorian z klonami, ubiór, uzbrojenie, dowódcy i miejsca działań. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o klonach a boisz się zapytać, dowiesz się z tej prelekcji. Ponadto przewidywany jest czynny udział słuchaczy, dla których przewidziane są nagrody w przeprowadzonym po prelekcji krótkim konkursie. Serdecznie zapraszamy!

  „Era Rycerzy Starej Republiki od stóp do głów” Krzysztof „Katarn” Świerczyński

  Czasy Starej republiki to najdłuższa era „Gwiezdnych wojen”, trwająca ponad 24 tysiące lat. Była to epoka gdy narodził się Z wielu konfliktów, stulecie po stuleciu, rozszerzała swoje granice. W tym właśnie okresie umiejscowionych jest wiele docenianych przez fanów historii, które zostaną przybliżone podczas tej prelekcji. Zobaczymy także jaka przyszłość stoi przed gwiezdnowojenną przeszłością

  . „Żołnierze Rebelii” Maciej „ShVagYer” Szymański.

  Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie i najważniejsze bitwy. Będziemy też próbować zachęcić Was do zrobienia sobie kostiumu żołnierza Rebelii, akceptowalnego w Rebel Legionie. Omówimy kostiumy: Rebel Fleet Trooper, Hoth Trooper, Endor Commando i inne, jeśli wystarczy czasu.

  „Burzliwe dzieje chronologii Wojen Klonów” Krzysztof „Katarn” Świerczyński.

  Czasy Wojen klonów – konfliktu umiejscowionego pomiędzy epizodami II i III – zostały dokładnie opisane przez powieści, komiksy i serial animowany rozgrywający się w tym okresie. Nowy serial animowany, „The Clone Wars” często kłóci się z dawniej ustalonymi informacjami. Podczas tej prelekcji ustalimy jak historia wyglądała dawniej i czy nowe fakty można z nią pogodzić.

  „Trash compactor – niewykorzystany potencjał odrzuconych książek, komiksów i scen w SW” Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.

  Gwiezdne Wojny tak pod względem wszystkich sześciu filmów jak i Expanded Universe podlegają częstej krytyce, niejednokrotnie nie bezpodstawnej. W prelekcje przedstawione zostaną najciekawsze sceny, książki i komiksy, które z pewnych względów nie doczekały się swojej premiery, a których tematyka w znacznym stopniu budzi do dziś ciekawość. Zapraszamy do odkrycia nieznanych i zapomnianych regionów Galaktyki.

  „Wycieczka na Coruscant” Patryk „Roan” Mikołajczyk.

  Coruscant… stolica Republiki… cała planeta jest jednym wielkim miastem. I to nie byle jakim! Od 25 tysiącleci nikt nie zakwestionował jej pozycji jako centrum władzy, prawa, historii i kultury. A jeżeli nawet ktoś się ośmielił, to nikt już o tym nie pamięta. Chcesz ją zobaczyć? Poznać jej sekrety? Nawet te skrywane najgłębiej pod powierzchnią? Zapraszam w 45-minutową podróż po Galaktycznym Mieście. Przygotuj się. Zaraz wychodzimy z nadprzestrzeni. Koordynaty to 0-0-0.

  „Japońskość Gwiezdnych Wojen” Krystian „Kaelder Dherven” Karolak.

  Na pierwszy rzut oka Gwiezdne Wojny niewiele mają wspólnego z Krajem Kwitnącej Wiśni i jej kulturą. Po wysłuchaniu tej prelekcji, nie tylko poznacie elementy wspólne, lecz także przekonacie się jak wielki wkład w gwiezdną sagę wniósł jeden z najwybitniejszych japońskich reżyserów – Akira Kurosawa. Serdecznie zapraszamy.

  „Miecz świetlny - Historia, znaczenie i sposób walki” Krzysztof „Katarn” Świerczyński

  Tradycyjna broń rycerzy Jedi oraz lordów Sithów od ponad 30 lat fascynuje niezliczone rzesze fanów. Interesuje Cię ich historia i rozwój jaki ta niezwykła broń przeszła przez lata? Zastanawiasz się jaki styl walki mieczem świetlnym najbardziej Ci odpowiada? Dobrze trafiłeś.

  „Ewolucja Zakonu Jedi na przestrzeni wieków” Krystian „Kaelder Dherven” Karolak i Krzysztof „Katarn” Świerczyński.

  W ciągu stuleci Zakon Jedi przeżywał liczne przeobrażenie zarówno ze względu na panującą sytuację w galaktyce jak i z racji wyjątkowych osobowości wewnątrz Zakonu. Przekonaj się jak wyglądała sytuacja zarówno w Starej Republice, Republice w okresie Wojen klonów oraz pod przewodnictwem Luke’a Skywalker. Na czym polegały różnice w poszczególnych okresach i jakie wartości łączyły Jedi.

  DYSKUSJE:

  „Zakon Jedi - największe zagrożenie w historii galaktyki” Krzysztof „Katarn” Świerczyński (po prelekcji „Ewolucja Zakonu Jedi na przestrzeni wieków”)

  Na przestrzeni dziejów galaktyka „Gwiezdnych Wojen” była targana przez niezliczone konflikty, nierzadko ogólnogalaktyczne. Dlaczego? Jakie udział ma w tym Zakon Jedi, który powinien wszak strzec pokoju i sprawiedliwości? Podczas tej dyskusji przyjrzymy się historii Republiki i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy istnienie Jedi w większym stopniu pomaga czy szkodzi szarym obywatelom galaktyki bardzo daleko stąd.

  GRY i QUIZY:

  Quiz filmowo-komiksowy

  Sprawdź swoją wiedzę o sadze filmowej i komiksach o „Gwiezdnych wojnach” w quizie skierowanym dla wszystkich fanów w każdym wieku.

  Quiz zaawansowany

  Jeśli uważasz, że świat „Gwiezdnych wojen” nie ma przed Tobą tajemnic i chcesz to udowodnić, ten quiz jest tym czego szukasz ! Sprawdź czy poradzisz sobie z pokrętnymi pytaniami dotyczącymi książek, komiksów, gier, filmów i innych.

  Star Wars Miniatures (nauka i turniej) – Rafał „RafLarkin” Marcinek i Tomasz „Gabobart” Wdowczyk.

  Jedna z najpopularniejszych gier bitewnych, rozgrywających się świecie Star Wars. Sprawdź umiejętności swoje jak i swojego rywala, wykorzystując specjalne właściwości ulubionych bohaterów gwiezdnej sagi. Przewidziane nagrody.

  Star Wars TCG (nauka i możliwy turniej) – Rafał „RafLarkin” Marcinek.

  Gra karciana, która pomimo zawieszenia licencji, nadal cieszy się popularnością wśród fanów Star Wars. Pragniesz dowiedzieć się nieco więcej o swoich bohaterach? Interesują Ciebie dynamiczne gry? Wybierz właściwą stronę Mocy i przystąp do rozgrywki.


  Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi odbędzie się w dniach 1-3 października 2010 w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 oraz w znajdującym się niedaleko niego budynku Textilimpexu i Hotelu Centrum (gdzie będzie m.in. strefa gier komputerowych i konsolowych). Koszt imprezy to 25zł za sobotę i niedzielę, albo sobota - 15zł, niedziela - 10zł. Organizatorzy wciąż pracują też nad noclegiem w którymś z okolicznych hosteli.

  Więcej na stronie: komiksfestiwal.com oraz na forum ŁFSW.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  XXXII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2010-09-24 11:11:31 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę (25.09) odbędzie się XXXII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, na które mamy przyjemność zaprosić fanów z Łodzi, okolic oraz przyjezdnych (o was także nie zapominamy nigdy). Jak zwykle spotykamy się w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 15. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

  Czego należy się spodziewać?
  • Rozmowy dotyczące udziału ŁFSW w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi;
  • Nowa edycja „Pieszo przez galaktykę znaczeń” poprowadzone przez naszego prezesa – Vykka;
  • Nauk gry w Star Wars Miniatures;

  Oraz wiele więcej…

  Serdecznie zapraszamy!
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  XLVI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2010-09-23 06:41:27 Rzeszowska Akademia Mocy

  Najbliższe spotkanie fanów Star Wars w Rzeszowie odbędzie się w tę sobotę 25 września br. Spotkamy się o godz. 16.00 przy studni na rzeszowskim rynku. Odczekawszy akademicki kwadrans na spóźnialskich, udamy się do jednego z okolicznych lokali.

  W programie:
 • przygotowania i plany na Nawikon, a w tym obchody 10lecia Rzeszowskiej Akademii Mocy,
 • "Sylwetki silnych Mocą",
 • dyskusje i rozmowy o SW.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów z Rzeszowa i okolic!
  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  IV spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu Star Wars

  2010-09-22 21:47:34 Kolbuszowski Fanklub SW

  Dostaliśmy informacje o kolejnym spotkaniu w Kolbuszowej:

  "Zapraszamy wszystkich fanów z okolicy do Kolbuszowej, gdzie w ostatnią sobotę września (25.09), o godzinie 15:00, odbędzie się 4 Spotkanie Kolbuszowskiego Fanklubu. Spotykamy się na rynku, później udamy się najprawdopodobniej do piwnic pizzeri Soprano.

  W programie:
 • Komiks, który warto przeczytać - a jakże;
 • Słów kilka o... Mandalorianach - czyli kolejna z frakcji;
 • Kalambury Gwiezdnowojenne;
 • Poważne rozmowy o życiu i śmierci...
  oraz
 • Jedzenie!

  Zapraszamy serdecznie :) "

  KOMENTARZE (5)
 • Fandom

  II Spotkanie Radomskich Fanów Star Wars

  2010-09-22 17:40:46 Paltius

  Paltius zaprasza wszystkich fanów z Radomia i okolic na kolejne spotkanie:

  Witam po długiej przerwie.. nasze drugie spotkanie odbędzie w tę sobotę, czyli 25.09.2010 o godzinie 12.00. Zbiórka tak jak ostatnio, czyli pod fontannami skąd przejdziemy do najbliższego lokalu...

  Co preferujemy na tym spotkaniu:
  • omawianie dalszych działań fandomu
  • wrażenia ze StarForce 2010 (czyli co widzieliśmy, jakie wrażenia, jak sobie wyobrażamy kolejne odsłony tego konwentu itp.)
  • dyskusje na temat działań fandomowych (współpraca z Młodzieżowym Domem Kultury Idalin)
  • pogawędka gwiezdnowojenna

  Wszelkie pytanie możecie kierować do Paltiusa (GG: 2600992).

  Temat na forum
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Relacja i zdjęcia z imprezy: „Interaktywnie z Gwiezdnewojny.com.pl”

  2010-09-22 17:20:31

  W miniony weekend, 17-19 września, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się impreza „Interaktywnie z Gwiezdnewojny.com.pl”. Całość organizowana jest cyklicznie w miastach naszego kraju.
  Impreza składa się w dużej mierze z wystawy, na której można zobaczyć wszelkiego rodzaju gadżety z Sagi. Przy wejściu witał Darth Vader zbudowany z klocków Lego oraz stoisko z figurkami i materiałami szkolnymi z SW. W Gdańsku nie zabrakło również mieczy świetlnych Fx, zabawkowych hełmów, figurek Kotobukiya oraz Gentle Giant czy Hasbro, modeli pojazdów, książek i komiksów, gier, naszywek a także wielu innych rzeczy kolekcjonerskich związanych z Gwiezdnymi wojnami.

  Wszystkie gadżety zostały wyeksponowane i pogrupowane na dane kategorie w ogromnej sali. Wystawa całej kolekcji została dobrze usytuowana w centrum pomieszczenia. Przed kradzieżą gadżetów strzegli fani w kostiumach Szturmowców ze stowarzyszenia Starship Executor. Co pewien okres czasu organizatorzy przebierali się w inne stroje, co nadało całej imprezie bardziej różnorodnego wyrazu. Można było zobaczyć nie tylko Szturmowców ale również pilota Tie, oficera imperialnego czy nawet Bobę Fetta.

  Park Naukowo-Technologiczny to świetne miejsce na tego typu imprezy. Ogrom dobranego pomieszczenia pozwolił na odbycie się kilku atrakcji jednocześnie.

  Oprócz wystawy można było obejrzeć w sali obok pokaz fan filmów wyświetlanych z rzutnika. Dodatkowo w specjalnie wydzielonym korytarzu dostępne były trzy stanowiskach z konsolami (Wii oraz PS2) i rzutnikami, na których można było zagrać w The Force Unleashed, The Clone Wars: Lightsaber Duels czy Racera 2 (wszystko skutecznie oblegane przez młodych fanów przyp. red.).

  Cała impreza była sprawnie prowadzona. O tym jakie atrakcję będą się odbywać informowali fani ze Starship Executor za pomocą mikrofonu.
  Młodsi fani na pewno nie mogli narzekać na nudę. Co chwila odbywały się konkursy z nagrodami. W przerwach organizatorzy przechadzali się po sali i rozdawali nagrody specjalne dla dzieci w postaci książek i figurek, oczywiście za udzieleniem poprawnej odpowiedzi na pytanie z Sagi.

  Do głównych atrakcji należały z pewnością pokazy kaskaderskie grupy Nizar, w których mogli wziąć udział również chętni uczestnicy wydarzenia. Na uwagę zasługują piękne choreografie walk oraz władania mieczem świetlnym.  Galeria zdjęć z imprezy dostępna jest tutaj>>>.
  KOMENTARZE (50)

  Fandom

  Maraton filmowy Star Wars w Katowicach

  2010-09-21 20:18:32 Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach

  Jak poinformowało nas katowickie kino Centrum Sztuki Filmowej w dniach 15 - 16 października odbędzie się w nim maraton filmowy Star Wars. Seanse obu trylogii są częścią imprezy "IV Urodziny Centrum Sztuki Filmowej. Znajdź swoje miejsce w Kosmosie". Szczegółowy program prezentuje się następująco:

  15 października (piątek) godz.19.00:

  16 października (sobota) godz 19.00:

  Cena karnetu na każdy dzień wynosi 30 zł.

  Seanse odbędą się w kinie Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach przy ulicy Sokolskiej 66. Bilety można rezerwować telefonicznie (32 351 12 20, 32 258 42 41) lub pocztą elektroniczną.

  Strona internetowa organizatora.  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Raport ze StarForce 2010 Eagle Base

  2010-09-20 23:05:13 Eagle Base


  Zachęcamy do przeczytania relacji Eagle Base ze StarForce 2010:

  Okazja jest wyjątkowa, więc ten jeden raz zrywamy z tradycją raportów okresowych i mamy dla Was obszerny raport z największej imprezy gwiezdnowojennej w naszym kraju - StarForce 2010. W ostatni weekend Bydgoszcz na 3 dni została stolicą Galaktyki Gwiezdnych wojen. Fani z całego kraju zebrali się, by świętować trzydziestolecie filmu Imperium kontratakuje. Była to już druga edycja tego wydarzenia, po bardzo udanym zeszłorocznym StarForce w pobliskim Toruniu.

  Aby przeczytać ciąg dalszy, zapraszamy na naszą stronę internetową.

  Niech Moc będzie z Wami!

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Copernicon 2010 - atrakcje Star Wars

  2010-09-20 15:43:34 copernicon.pl
  Już niedługo, w dniach od 15-17 października 2010 r. odbędzie się konwent fantasy Copernicon 2010, któremu patronuje Bastion Polskich Fanów Star Wars. Wczoraj zamknięta została możliwość wysyłania propozycji prelekcji, tak więc możemy Wam przedstawić kompletny blok Star Wars na konwencie. Rozpiska godzinowa ukaże się krótko przed konwentem. Za zorganizowanie bloku odpowiada Toruńskie Imperium Star Wars.

  "Wprowadzenie do Inwazji"

  Każdej wojnie towarzyszą przygotowania. Jednak co mogło skoordynować działania miliardów wojsk Yuuzhan Vong przed atakiem na galaktykę? Najeźdźca potrzebował przynajmniej 4000 lat by przygotować się do ataku. Dlaczego bliznogłowi opuścili swój dom? Myślisz, że znasz zastosowanie Gwiazdy Śmierci? Powody dla którego Imperator przejął władzę? Dlaczego Admirał Thrawn spędził lata w Nieznanych Regionach? Czy też jak Vergere znalazła się w rękach najeźdźcy? Uwierz, że 4000 lat wystarczą by przygotować się do walki o wszystko.

  Prowadzenie: Szymon Bolewicki (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Największa wojna galaktyki"

  Myślałeś, że wraz ze śmiercią Imperatora, wojna się skończyła? Walki między Nową Republiką a Imperium zakończyły się dopiero w 15 lat po tym wydarzeniu. Pokój nie trwał jednak długo. W 6 lat po podpisaniu zawieszenia broni, do galaktyki wdarli się najeźdźcy. Yuuzhan Vongowie przez 5 lat niszczyli i mordowali wszystko, co znalazło się na ich drodze. Prześledź wraz z nami ten największy konflikt w dziejach. Dowiedz się jak to się stało, że najeźdźca podbił 3/4 galaktyki, wybijając również większą część z jej mieszkańców.

  Prowadzenie: Szymon Bolewicki (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 2 godziny,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Struktury Imperium"

  Wydawałoby się, że koniec Wojen Klonów przyniesie pokój i ład w Galaktyce, a Republika odetchnie z ulgą po krwawym i wyczerpującym konflikcie. Cóż, Kanclerz Palpatine miał trochę inne plany i proklamował Imperium Galaktyczne, które miało zastąpić skorumpowaną i niewydolną Republikę. Na tej prelekcji dowiesz się jak funkcjonował ten nowy ład.

  Prowadzenie: Kacper Rząsa (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Płeć piękna w zakonie Jedi"

  Zakon Jedi zawsze pokazywał wielkich Mistrzów broniących dobra. Ale przecież są też równie wielkie a czasami przewyższające potęgą mocy Mistrzyni! Jeśli chcesz zapoznać się z postaciami płci pięknej sasiadającej w Radzie Jedi i przebywającej na terenie zakonu To SERDECZNIE ZAPRASZAM NA MOJĄ PRELEKCJĘ!

  Prowadzenie: Tomasz Drzewiecki (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Zasada Dwóch"

  Może być tylko dwóch Mistrz i Uczeń… Ciemna Strona zawsze skrywała wiele tajemnic zawsze działała w ukryciu. Ale czy napewno? Opowieści o czasach kiedy Sithów były setki i w których najpotężniejsze jednostki dążyły do powrócenia do zasady dwóch. Serdecznie zapraszam.

  Prowadzenie: Tomasz Drzewiecki (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "W jaki sposób Yuuzhan Vongowie zmienili uniwersum Star Wars?"

  Nowa rasa, która nie korzysta z usług Ciemnej Strony Mocy. A jednak Jedi uznali ich za zagrożenie. Po wojnie galaktyka nie była już tym samym miejscem. Dlaczego? Przyjdź i przekonaj się, jakie piętno odcisnęli na niej wyznawcy ścieżki bólu - Yuuzhan Vongowie!

  Prowadzenie: Łukasz "Cread" Słowiński, Szymon "Bolek" Bolewicki (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Bronie świetlne"

  Miecz świetlny. Najbardziej rozpoznawalny symbol SW. Dzierżył go każdy filmowy Jedi i Sith. Darth Maul mógł się poszczycić nawet podwójnym mieczem. A jednak miecz świetlny to zaledwie wierzchołek góry lodowej wśród różnych broni świetlnych, jakie można spotkać w uniwersum SW. Jeśli więc ktoś jest miłośnikiem miecza świetlnego, powinien przyjść posłuchać o innych tego typu broniach. Może upodobasz sobie coś ciekawszego niż klasyczne ostrze jako uzbrojenie?

  Prowadzenie: Konrad "Vergesso" Sadowski (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Statki i okręty w świecie Star Wars"

  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów świata Gwiezdnych Wojen. Statki kosmiczne nieodłącznie kojarzą się z sagą, a sylwetka Niszczyciela jest rozpoznawalna niemal tak dobrze jak cała seria. Jeżeli ktoś choć trochę interesuje się Gwiezdnymi Wojnami to z pewnością znajdzie w tej prelekcji coś dla siebie.

  Prowadzenie: Alan "AlanAku" Kettner (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Zbrodnie Wojen Klonów"

  Jeden z najbardziej znanych konfliktów, poruszany nawet obecnie w serialu animowanym "The Clone Wars". A jednak czas wojny to nie są wyłącznie bohaterowie i widowiskowe bitwy. To również mroczniejsze sprawy, czasem widoczne nawet gołym okiem, na które nie zwraca się uwagi. Czyli o ponurej stronie znanej wojny z uniwersum SW.

  Prowadzenie: Konrad "Vergesso" Sadowski (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Superbronie w Gwiezdnych Wojnach"

  Bronie masowego rażenia, siejące ogromne zniszczenia. Wszyscy pamiętamy obie Gwiazdy Śmierci, siejące spustoszenie w Starej Trylogii. W całym uniwersum jest jednak więcej takich broni, od laserów o sile rażenia do niszczenia statków, od broni do bitwy lądowej, aż po uzbrojenie zdolne niszczyć gwiazdy! Oto krótki przegląd najpopularniejszych śmiercionośnych "zabawek".

  Prowadzenie: Konrad "Vergesso" Sadowski (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Kulisy Nowej Ery Jedi"

  Prelekcja umożliwi Ci poznać tą serię książkową od kuchni. Poznaj autorów dziewiętnastu książek, które zmieniły oblicze galaktyki. Dowiedz się jakie pomysły nie przeszły do poszczególnych powieści, oraz o co chodzi z tym Anakinem i Jacenem. Zapraszamy!

  Prowadzenie: Szymon "Bolek" Bolewicki (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Prezentacja 501st Legion i Rebel Legion"

  Pięść Vadera i jej Siostra (niekoniecznie druga pięść). Dwie organizacje kostiumowe, które zyskały wiele na świecie. Może po tej prezentacji któraś z nich zyska akurat Ciebie, drogi Przechodniu?

  Prowadzenie: Daria "Nero" Kettner, Łukasz "Cread" Słowiński i Adrian "Skrzat" Majchrzak (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 2 godziny,
  Info: prezentacja multimedialna.


  "Formy walki mieczem świetlnym"

  Wielu z was zapewne widziało Gwiezdne Wojny oraz kunszt rycerzy Jedi, czy Sith. Wielu zapewne też się zastanawiało ile z tego co zostało pokazane w filmie ma jakieś odniesienie do rzeczywistości. Postaram się opowiedzieć, jak również pokazać na przykładach, formy walki jakie widzieliśmy w filmach oraz podzielić się własnym doświadczeniem w zgłębianiu ich i poznawaniu.

  Prowadzenie: Paweł Dobierski (Toruńskie Imperium Star Wars),
  Czas trwania: 1 godzina.


  "Prezentacja gry Star Wars Miniatures"

  Prezentacja gry bitewnej osadzonej w realiach Gwiezdnych Wojen. Podstawy, zasady rozgrywki, możliwości. Jeśli pasjonują Cię tego typu gry, to jest to pokaz dla Ciebie.

  Prowadzenie: Konrad "Vergesso" Sadowski, Alan "AlanAku" Kettner (Toruńskie Imperium Star Wars),


  "Pokaz fan-filmów Star Wars"

  Sześć filmów z cyklu Star Wars to był dopiero początek. Stworzony z rozmachem wszechświat, już od pierwszego klapsu na planie "Nowej Nadziei" ani na chwilę nie przestał się rozwijać. Także wielu fanów stara się dodawać do niego swoje własne cegiełki. Dlatego powstaje coraz więcej filmów przez nich tworzonych. Z prawdziwego morza propozycji, zaprezentujemy te najciekawsze, uchylając drzwi do gigantycznego świata wyobraźni fanów Sagi.

  Prowadzenie: Marcin "Darth Sumek" Sumowski,
  Czas trwania: 2 godziny


  Po więcej informacji odnośnie konwentu, odsyłamy do tego newsa, bądź też do strony internetowej Coperniconu.
  KOMENTARZE (19)

  Fandom

  Maraton filmowy w Bieżuniu

  2010-09-19 22:25:35 Yoda11090 na forum

  W Bieżuniu (woj. Mazowieckim, okolice Płocka i Ciechanowa) dnia 1 października odbędzie się „Noc Star Wars”, czyli filmowy maraton Nowej Trylogii. Wszystkie filmy będą wyświetlane w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Mławskiej 18.

  1 października (piątek) – start godz. 18:00
  Epizod I – Mroczne Widmo (dubbing)
  Epizod II – Atak Klonów (dubbing)
  Epizod III – Zemsta Sithów (dubbing)
  Cena karnetu: 15 złotych

  Tydzień później, czyli 8 października, odbędzie się kolejna „Noc Star Wars”, tym razem będzie to maraton Oryginalnej Trylogii, która będzie wyświetlana w wersji specjalnej z 1997 roku.

  8 października (piątek) – start godz. 18:00
  Epizod IV – Nowa Nadzieja (lektor, wersja specjalna)
  Epizod V – Imperium Kontratakuje (lektor, wersja specjalna)
  Epizod VI – Powrót Jedi (lektor, wersja specjalna)
  Cena karnetu: 15 złotych


  Karnety na oba maratony można nabyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu lub też zarezerwować telefonicznie pod numerem (022)65-78-004 (od godziny 10 do 16). Oba maratony będą wyświetlane w niewielkim kinie rodem z okresu PRL-u, dzięki czemu nada to wszystkiemu odpowiedni klimat, szczególnie Oryginalnej Trylogii. Mile widziane kostiumy u przybyłych fanów : )

  Temat na forum
  KOMENTARZE (19)

  Fandom

  Blok SW na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi

  2010-09-19 16:26:41 Łódzki Fanklub SW

  Jak informują fani z Łodzkiego Fanklubu Star Wars:

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych fanów komiksu oraz Gwiezdnych Wojen na odbywające się w dniach 1-3 października 2010 roku Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 oraz w znajdującym się niedaleko niego budynku Textilimpexu i Hotelu Centrum (gdzie będzie m.in. strefa gier komputerowych i konsolowych). Jeśli więc chcesz zagłębić się jeszcze bardziej w uniwersum Gwiezdnych Wojen, znacznie poszerzyć swoją wiedzę, czy spędzić czas w miłej i sympatycznej atmosferze, nie może Ciebie tam zabraknąć.

  Koszt uczestnictwa podczas całego festiwalu nie jest jeszcze znany, tak samo jeśli chodzi o nocleg dla gości spoza Łodzi. Z czasem będziecie informowani o rozkładzie godzinowym prelekcji ich opisie i kosztach uczestnictwa w festiwalu. Zapewniamy wspaniałą zabawę.

  Więcej na stronie: komiksfestiwal.com oraz na forum ŁFSW.

  Niech Moc będzie z Wami.
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  "Gwiazda Śmierci" w teatrze

  2010-09-18 11:59:52 Gwiazdasmierci.blogspot.com

  25. września w kinie "Zorza" w Wałbrzychu przy ul. Generała Andersa 160 odbędzie się premiera spektaklu opartego na Gwiezdnych Wojnach, zatytułowanego "Gwiazda Śmierci" w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Niestety nie wiadomo, czego dotyczyła będzie fabuła. Na stronie spektaklu można znaleźć krótką notkę: Szpiedzy wykradli tajne plany ostatecznej broni Imperium - Gwiazdy Śmierci.

  Tekst, dramaturgia: Marcin Cecko

  Reżyseria, scenografia: Krzysztof Garbaczewski

  Kostiumy: Marek Adamski

  Ruch sceniczny: Tomasz Wygoda

  Reżyseria świateł: Wojciech Puś

  Asystent scenografa: Adrian Jakuć-Łukaszewicz

  Wystąpią:

  Małgorzata Łakomska, Jaśmina Polak (gościnnie), Irena Wójcik, Ewelina Żak, Daniel Chryc, Rafał Kosowski, Sebastian Łach (gościnnie), Dariusz Skowroński, Paweł Smagała (gościnnie), Michał Wanio (gościnnie), Ryszard Węgrzyn


  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Relacja z konwentu StarForce 2010

  2010-09-17 13:39:28

  W ostatnią niedzielę zakończył się konwent StarForce 2010 organizowany w Bydgoszczy. Niewiele jest w Polsce konwentów poświęconych tylko i wyłącznie Gwiezdnym Wojnom dlatego tym bardziej warto się przyjrzeć temu jak został on zorganizowany i jak się fani na nim bawili. A zaręczamy Wam, że atrakcji było sporo i to dla każdego. odnaleźć się mogło tam zarówno starsze pokolenie fanów jak i najmłodsi sympatycy produkcji spod znaku Gwiezdnych Wojen. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji w tym miejscu oraz polecamy przypomnienie sobie materiałów, które umieszczaliśmy podczas konwentu.

  Relacja z konwentu StarForce 2010
  Relacja na żywo z konwentu StarForce 2010
  Fotorelacja

  Polecamy również relacje, które się pojawiały w portalu Star Wars Extreme:
  Fotorelacja z konwentu StarForce 2010
  Relacja z koncertu w klubie EllJazz

  KOMENTARZE (23)

  Fandom

  54. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

  2010-09-16 19:24:12 Dagobah

  Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah” poinformowało na swojej oficjalnej stronie o najnowszym spotkaniu fanów.  54. oficjalne spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen z Gorzowa i okolic, odbędzie się w najbliższą niedziele (19 września) o godz. 12:00 w Pizzeri Mezofforte przy ul. Bolesława Chrobrego 3.

  W planach oprócz knowań nad przejęciem władzy na ziemi, doniesienia z fandomowego frontu, raporty z dalekich wypraw, plany najbliższych kampanii oraz luźne rozmowy w stanie spoczynku.

  Zapraszamy wszystkich serdecznie, zwłaszcza nowych rekrutów.
  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Inne Sfery 2010 - program bloku gwiezdnowojennego

  2010-09-15 16:58:43 strona konwentu

  Zapraszamy wszystkich miłośników fantastyki na kolejną edycję konwentu "Inne Sfery", który odbędzie się w ostatni weekend września, 24-26.09.2010 w Ośrodku Działań Twórczych Światowid na wrocławskim Biskupinie, przy ul. Sempołowskiej 54a. Informacje o dojeździe, a także inne ważne informacje znajdziecie na stronie konwentu.

  Wstęp:

  Piątek: 10 zł

  Sobota: 10 zł

  Niedziela: za darmo

  Przedłużenie akredytacji z piątku: 5 zł

  Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami, jakie przygotował wrocławski fanklub SW:

  Piątek:

  18.00 – Fanfilmy (Aleksander „Urthona” Jarosz)

  20.00 – Koło Fortuny Star Wars (Krzysztof „Azerius” Fabiś)

  22.00 – Turniej Sabaka (Mateusz „Han” Morawski)

  Sobota:

  11.00 – Międzygalaktyczne kalambury (Agata „Aeri” Kostrzewska, Dominik „Fidel” Fidos)

  13.00 – Czym jest Rebel Legion i 501 Legion? (Izabela „Taraissu” Rutkowska)

  14.00 – Dejarik na żywo (Karol „Wedge” Dobosz, Izabela „Taraissu” Rutkowska)

  16.00 – Konflikty zbrojne w Gwiezdnych Wojnach (Wojciech „Wojstar” Tabor)

  17.00 – Konkurs wiedzy dla cywili i zawodowców (Karol „Wedge” Dobosz)

  19.00 – Żołnierze Rebelii (Maciej „Vissan” Witała, Michał „ShVagYeR” Szymański)

  20.00 – Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Gwiezdnych Wojnach – zapytaj Mistrza Jedi (Karol „Wedge” Dobosz)

  21.00 – Ewoki bez tajemnic (Karol „Wedge” Dobosz)  Niedziela:

  11.00 – Jaskinia Pazaaka (Krzysztof „Azerius” Fabiś)

  12.00 – Droidy bojowe Separatystów (Przemysław „Morgoth” Dwojacki)

  13.00 – Konkurs wycinankowy (Krzysztof „Azerius” Fabiś)  Opisy poszczególnych punktów:

  Fanfilmy

  Aleksander „Urthona” Jarosz

  O co naprawdę pokłócili się Anakin i Obi-Wan na Mustafar, czym jest Krypta Exara Kuna i dlaczego każdy Sith musi mieszkać w lesie? Zapraszamy na przegląd najciekawszych, najzabawniejszych i najbardziej żenujących prób przybliżenia się do filmowego kunsztu George'a Lucasa. Ostrzegamy, może zaboleć!  Koło Fortuny Star Wars

  Krzysztof „Azerius” Fabiś

  Zakręć galaktycznym kołem fortuny i poznaj swoją przyszłość! Imperialne kredyty to niełatwa zdobycz, ale jeśli uważnie oglądałeś wszystkie sześć filmów z cyklu „Gwiezdne Wojny”, to masz szansę. Będziemy pytać o najbardziej zapadające w pamięć cytaty i kwestie dialogowe, oczywiście w wersji polskiej. Bez obawy, gwarantujemy, że to prostsze, niż się wydaje!  Turniej Sabaka

  Mateusz „Han” Morawski

  Zasiądź do stołu okrytego zielonym suknem. Weź do ręki karty i postaw tak wiele, na ile Ci starczy odwagi! Zapraszamy do zapoznania się z sabakiem, odpowiednikiem pokera w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gwarantujemy żetony, krzesła, talię kart i naukę gry dla nowicjuszy, ale ostrzegamy, że każda próba szulerstwa zakończy się oderwaniem rąk przez naszego etatowego Wookieego.  Międzygalaktyczne kalambury

  Agata „Aeri” Kostrzewska, Dominik „Fidel” Fidos

  Nie tylko Star Wars, ale jeszcze StarGate, Battlestar Galactica, Charlie the Unicorn… zaraz… Charlie? Co tu robią jednorożce? Ring ring? Hello? Ringring… Ha-alo? Ringringbulbul… bul… Uff… Szykujcie się na wrażenia lepsze niż po kolejce Pana Międzygalaktycznegogardłogrzmota!  Czym jest Rebel Legion i 501 Legion?

  Izabela „Taraissu” Rutkowska

  Czym są, jak działają i po co w ogóle istnieją międzynarodowe organizacje kostiumowe, których honorowym członkiem jest sam George Lucas? Opowiemy jak dołączyć do szeregów organizacji, czemu jest to fajna zabawa i jak łatwo zrobić sobie profesjonalny kostium. Fakty i mity na temat ludzi w kostiumach! Prelekcję poprowadzą polscy członkowie obu organizacji – Polish Garrison i Eagle Base.  Dejarik na żywo

  Karol „Wedge” Dobosz, Izabela „Taraissu” Rutkowska

  Czy pamiętasz, w co grali Chewbacca i R2-D2 na pokładzie „Sokoła Millennium”? To był dejarik – gwiezdno-wojenna wersja popularnych szachów. Słyszeliście zapewne o różnych przypadkach gry w szachy na żywo, gdzie rolę figur pełnią normalni ludzie. A może by tak spróbować dejarika na żywo? Tego nie można przegapić!!!  Konflikty zbrojne w Gwiezdnych Wojnach

  Wojciech „Wojstar” Tabor

  Gwiezdne Wojny pełne są, jak sama nazwa wskazuje, wojen. O co chodziło w Wojnach Klonów? Czym jest Galaktyczna Wojna Domowa? Po co komu aż tyle różnych wojen z Sithami? Zapraszamy na krótki przegląd konfliktów zbrojnych z odległej galaktyki, który mamy nadzieję rozjaśni nieco wiedzę, którą pasjonują się prawdziwe nerdy!  Konkurs wiedzy dla cywili i zawodowców

  Karol „Wedge” Dobosz

  Zapraszamy na kolejny z legendarnych konkursów wiedzy, które bezlitośnie sprawdzą Twój stopień znajomości Gwiezdnych Wojen. Tym razem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, przygotujemyn dwa zestawy pytań – jeden, hardcorowy dla prawdziwych twardzieli, i drugi łagodny dla mniej zaawansowanych miłośników „Gwiezdnych Wojen”. Ty zdecydujesz, które pytanie wybierasz, lecz tak czy siak postaramy się, by nie było zbyt łatwo!  Żołnierze Rebelii

  Maciej „Vissan” Witała, Michał „ShVagYeR” Szymański

  Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy. Poprowadzą ją polscy członkowie Eagle Base, polskiego oddziału Rebel Legionu.  Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Gwiezdnych Wojnach – zapytaj Mistrza Jedi

  Karol „Wedge” Dobosz

  Kim są Sithowie? Kto naprawdę zamówił armię klonów na Kamino? Czy Anakin Skywalker był Wybrańcem? Jak to możliwe, że Leia pamięta własną matkę, skoro zmarła tuż po jej narodzinach? Jeśli dręczy Cię jakiekolwiek pytanie odnośnie fabuły „Gwiezdnych Wojen”, bądź też ich przyszłych losów (np. nadchodzącego serialu aktorskiego), tu będziesz mógł je zadać i uzyskać odpowiedź.  Ewoki bez tajemnic

  Karol „Wedge” Dobosz

  Wszyscy znają sześć filmów kinowych z serii Gwiezdnych Wojen. Znacie pewnie też kinowy film animowany „Wojny Klonów”. Z pewnością obiły się Wam też o uszy dwa seriale animowane o nazwie „Wojny Klonów”. Może trafiliście też kiedyś na kreskówkę „Droids” lub na największą hańbę dla fana uniwersum Lucasa, czyli „Star Wars Holiday Special”? Ale ilu z Was wie, że Ewoki też miały swoją historię do opowiedzenia? Zapraszamy do poznania produkcji, której mimo usilnych prób nie będziecie w stanie zapomnieć. Przed Wami „Przygody Ewoków: Karawana Mężnych”!  Jaskinia Pazaaka

  Krzysztof „Azerius” Fabiś

  Jesteś dobry w kartach? Potrafisz dodawać punkty? Masz wystarczająco dużo odwagi, by zagrać o najwyższą stawkę? Zapraszamy do gry w pazaaka, czyli gwiezdno-wojenny odpowiednik Black Jacka, znanego również jako „Oczko”. Tutaj liczy się prawdziwe mistrzostwo, ale z dobrą kartą nawet nowicjusz pokona prawdziwego mistrza! Gwarantujemy naukę gry dla początkujących.  Droidy bojowe Separatystów

  Przemysław „Morgoth” Dwojacki

  Wojny Klonów nie mogłyby istnieć bez dwóch elementów – klonów i walczących z nimi, przerażających droidów. Ile znacie typów droidów bojowych? Może jest ich więcej, niż się wydaje? Zapraszamy do zapoznania się z droidami walczącymi na ziemi, w powietrzu, w kosmosie, a nawet pod wodą… Oto Wojny Klonów bez tajemnic!  Konkurs wycinankowy

  Krzysztof „Azerius” Fabiś

  Jeśli masz pamięć fotograficzną, tutaj przyda Ci się na pewno. Spójrz na obrazek i spróbuj rozpoznać, z którego filmu pochodzi. Wydaje się to łatwe, prawda? Dopóki nie spytamy, z której to sceny… Weź udział w zabawnym konkursie wycinankowym, gdzie nie ma przegranych, jest tylko świetna zabawa! A na najlepszych czekają nagrody.  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Cyber Falkon – przegląd informacji

  2010-09-14 21:09:24 falkon.konwent.pl

  W dniach 11-14 listopada w Lublinie odbędzie się konwent Cyber Falkon. Mimo, że do rozpoczęcia zostało jeszcze prawie dwa miesiące mamy dla was nową porcje informacji dotyczących tego wydarzenia. Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest Falkon to zachęcamy do zapoznania się jednym z wcześniejszych newsów, gdzie podawaliśmy pierwsze informacje na temat konwentu.

  Na stronie konwentu znajduje się forum, na którym można podyskutować na temat zbliżającego się konwentu. Na Cyber Forum organizatorzy będą zamieszczać przedpremierowe newsy, zapowiedzi, plotki i konkursy.


  Dzięki specjalnemu formularzowi chętne osoby mogą zgłaszać propozycje swoich prelekcji, które chcieliby wygłosić podczas tegorocznego Falkonu. Formularz można znaleźć w tym miejscu. Ponadto organizatorzy uruchomili specjalne formularze, w których można zadać pytanie organizatorom lub zgłosić swoją pomoc.

  Lista gości, którzy pojawią się w tym roku jest imponująca a organizatorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Falkon w tym roku odwiedzą: Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Anna Brzezińska, Dariusz Domagalski, Jacek Komuda, Jarosław Grzędowicz, Magda Kozak, Maja Lidia Kossakowska, Marek Huberath, Michał Studniarek, Milena Wójtowicz, Rafał Dębski, Rafał Kosik, Rafał Orkan, Stefan Darda, Tomasz Kołodziejczak, Wojciech Siudmak.

  Falkon po raz trzeci będzie gościł uroczystą galę nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego, która odbędzie się 13 listopada wieczorem w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. W trakcie gali zostaną wręczone statuetki wyróżnionym twórcom, po której odbędzie się dyskusja z udziałem laureatów oraz członków jury nagrody. Całość uświetnią występy artystyczne: koncert i przedstawienie teatralne. Więcej o nagrodzie dowiecie się ze strony: http://zulawski.nast.pl/


  „Horyzonty Wyobraźni”
  Miło nam poinformować, że podczas Cyber Falkonu 2010 będzie miała miejsce uroczysta gala konkursu literackiego „Horyzonty Wyobraźni”. Odbędzie się ona o godzinie 16 w sobotę, 13 listopada, oczywiście w Lublinie.

  „Horyzonty Wyobraźni" to druga edycja konkursu literackiego dla młodych twórców “Horyzonty Wyobraźni”, organizowanego przez kwartalnik fantastyczno-kryminalny Qfant. Corocznym owocem konkursu jest zbiór opowiadań, wydany pod patronatem kwartalnika Qfant, wydawnictwa Radwan oraz społeczności internetowej, reprezentowanej przez znane portale literackie.

  Ceremonię ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwieńczy panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych pisarzy (swój udział potwierdzili: Andrzej Pilipiuk, Stefan Darda, Jacek Skowroński).  Konkurs plastyczny
  Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM. Możecie w nim wygrać atrakcyjne nagrody: wejściówki na Cyber Falkon 2010, książki, czasopisma, jak również obecność swoich prac na stronie internetowej konwentu oraz w materiałach konwentowych Cyber Falkonu 2010. Na najlepszych czekają więc nagrody oraz nieśmiertelna sława!

  Warunki są proste.

  Czekamy na prace plastyczne utrzymane w klimacie CYBERPUNK, nawiązujące do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Macie tutaj całkowicie wolną rękę, a jedyną granicą pozostaje Wasza wyobraźnia.

  Technika jest dowolna! Możecie nadesłać dowolną ilość prac!

  Prosimy o przesyłanie prac w postaci elektronicznej na adres badowski.krzysztof@gmail.com do dnia 10 października. Wysłane przez Was rysunki mają szansę pojawić się nie tylko na stronie internetowej Cyber Falkonu 2010, ale również w materiałach konwentowych, dzięki czemu wszyscy będą mogli podziwiać owoce Waszej pracy. Życzymy powodzenia!  Oddaj swoją krew!
  Każdy, kto w okresie 1 września 2010 r. – 31 października 2010 r. odda krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa na terenie całego kraju i okaże przy akredytacji książeczkę Honorowego Dawcy Krwi, gdzie będzie ten fakt odnotowany, otrzyma zniżkę przy wejściu na Cyber Falkon 2010 (przy opłacie od czwartku na cały konwent) w wysokości 50%. Oznacza to, że koszt wejściówki dla krwiodawcy wyniesie tylko 20 zł!

  Widzicie, że naprawdę warto. W ten sposób pomagając sobie, pomagacie innym.


  Podstawowe informacje o krwiodawstwie możecie znaleźć pod linkami: tutaj, tutaj oraz tutaj


  Zachęcamy również do zapoznania się z bastionowymi relacjami z wcześniejszych edycji Falkonu:
  Temat na forum.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  73. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2010-09-12 10:05:08 Gunfan

  Gunfan, koordynator śląskich spotkań podesłał informację na temat następnego spotkania:

  "Ave. Kolejne spotkanie wyjątkowo szybko, ale na poprzednim mało kto był, więc może co niektórzy zdążyli się stęsknić. Gdzie i kiedy:

  Data: 18 września;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.


  Mapka:

  Czyli tam, gdzie zwykle. Mnie osobiście miejscówka pasuje, ale jestem otwarty na rozsądne sugestie...

  W planach wysłuchanie naocznych relacji ze StarForce 2010 oraz inne tematy starwarsowe (nowy sezon TCW, zapowiedzi Egmontu i Amberu etc.).

  Serdecznie wszystkich zapraszamy!"

  KOMENTARZE (3)

  Fandom

  Relacja na żywo ze Star Force'a 2010

  2010-09-10 19:34:53

  Dzisiaj w Bydgoszczy rozpoczęła się kolejna edycja konwentu Star Force. Redakcja Bastionu wyruszyła na imprezę z samego rana, aby móc Wam ją dokładnie relacjonować. Każdego dnia konwentu postaramy się zamieścić na blogu Bastionowym i Facebooku przynajmniej dwie notatki oraz nową porcję zdjęć i filmów z konwentu. Wieczorem natomiast będziemy robili podsumowanie najciekawszych wydarzeń z całego dnia. Mamy nadzieję, że przynajmniej w ten sposób zaspokoimy ciekawość tych z Was, którzy nie mogli dotrzeć do Bydgoszczy. Zapraszamy do odwiedzania naszego blogu i konta na Facebooku.

  Blog redakcyjny
  Konto na Facebooku
  Konto na Twitterze
  Konto na Blip

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Nawikon 2010

  2010-09-10 14:36:14 Nawikon

  Pamiętacie organizowany w Rzeszowie ogólnofantastyczny konkwent o nazwie Nawikon? Jeżeli tak, to miło nam donieść, że zbliża się jego IV edycja, która odbędzie się w dniach 8-10 października 2009 roku. Tegoroczna impreza, podobnie jak poprzednio, odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Bohaterów 1. Opłata za trzydniowy udział wynosi 20 zł.
  Tematyka zbliżającego się Nawikonu będzie tym razem poświęcona klimatom konspiracyjnym. Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji od prelekcji poprzez spotkania autorskie, konkursy, turnieje, na pokazach i grach kończąc. Program został podzielony na kilka bloków tematycznych, tak aby każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.
  Dodatkowo podczas tegorocznego Nawikonu odbędzie się mały jubileusz miejscowych miłośników Gwiezdnych Wojen. W tym roku Rzeszowska Akademia Mocy, skupiająca fanów ze stolicy podkarpacia i najbliższych okolic, będzie obchodzić dziesięciolecie istnienia. W związku z tym rzeszowscy fani mają zamiar skromnie uczcić tą okazję przygotowując m.in. kilka punktów programu dla wszystkich fascynatów odległej galaktyki.

  Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Nawikonu, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat konwentu.

  Jeśli nie jesteście jeszcze zdecydowani do przyjazdu, to być może w podjęciu decyzji pomoże nasza relacja z Nawikonu 2009.

  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!


  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Przewodnik po StarForce 2010

  2010-09-09 22:23:04 StarForce.eu  Już tylko godziny dzielą nas od tego wydarzenia, już jutro w Bydgoszczy rusza tegoroczny Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen StarForce 2010, którego najważniejsze obchody odbędą się w sobotę. Poniżej postaramy się podpowiedzieć jak najlepiej przygotować się do tej imprezy.

  Na początek podstawowe informacje: impreza odbywa się 10-12 września, a główna sobotnia część otwarta będzie dla wszystkich w bydgoskim Centrum Kongresowym „Opera Nova”, oraz na Wyspie Młyńskiej. Wstęp bezpłatny.

  Następnie program:
  - na piątek
  - na sobotę
  - na niedzielę

  Czas na listę gości, zatem przypominamy, że honorowymi gośćmi na StarForce będą:
  - David Prowse – czyli sam Darth Vader
  - Tomasz Bednarek – Anakin Skywalker z “Wojen Klonów”
  - Staszek Mąderek - znany filmowiec

  Ponadto na StarForce 2010 doświadczać będzie można:
  - wystawie modeli i pamiątek
  - kosmicznego rejsu po Brdzie - tam też znajduje się istotna informacja o zaprzyjaźnionej pizzeri

  Dla przyjezdnych fanów będzie szansa na nocleg, wszystkie szczegóły zawarto tutaj, jednak przypominamy, że fani, którzy chcą załapać się na atrakcje przeznaczone tylko dla fandomu muszą koniecznie wpisać się na listę organizatorów, ostatnie chwile, żeby wysłać maila na rajourney@op.pl

  A jeśli nie możesz przyjechać do Bydgoszczy to przez ten weekend zaglądaj regularnie na Bastion, niebawem rozpocznie się relacja na żywo i w miarę możliwości będziemy na bieżąco relacjonować wszystkie duże i małe zdarzenia, które się będą działy na StarForce. Nie zabraknie relacji na naszym redakcyjnym blogu, przypadkowych wpisów na Twitterze, zdjęć na Facebooku i jeszcze parę innych ciekawostek.

  Do zobaczenia na StarForce!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (14)

  Fandom

  Szczegółowy plan na sobotę ze StarForce 2010

  2010-09-06 21:05:10 StarForce.eu  Znana jest już dokładna rozpiska sobotniego programu StarForce 2010, który po raz pierwszy zaprezentowaliśmy w tym newsie. Zapraszamy do zapoznania się z planem imprezy!

  PARADA

  11:00
  Przemarsz ulicami Bydgoszczy i uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010. Start pod Opera Nova, zakończenie na Wyspie Młyńskiej.

  WYSPA MŁYŃSKA

  11:45
  Uroczyste otwarcie Zlotu Miłośników „Gwiezdnych wojen” StarForce 2010.

  12:00
  Zabawy legionowe.

  13:15
  Konkurs na strój postaci ze Star Wars pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

  14:00
  Otwarcie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

  14:30
  Prezentacja legionów.

  CENTRUM KONGRESOWE OPERA NOVA

  SALA IMPERIALNA (poziom V)

  12:00
  Spotkanie z twórcami najlepszych w kraju replik statków kosmicznych i broni z uniwersum Gwiezdnych wojen panami Adamem i Markiem Kulesza.

  13:00
  Spotkanie z tłumaczem książek z wszechświata Gwiezdnych wojen i członkiem polskich organizacji kostiumowych Eagle Base i 501st Legion Anną Hikiert.

  14:00
  Spotkanie z Janem Kotlarzem - członkiem organizacji Mars Society.

  14:45
  Prezentacja robotów przez naukowców z UTP, prowadzi dr inż. Mścisław Śrutek.

  15:00
  Prezentacja przygotowana przez reżysera filmu „Gwiazdy w czerni” i specjalistę od technik filmowych Stanisława Mąderka. Misją Staszka jest przybliżenie laikom zagadnień związanych z technikami pomocnymi przy kręceniu filmów.

  16:00
  Panel dyskusyjny, którego gwiazdą będzie redaktor naczelny periodyku Star Wars Komiks Jacek Drewnowski. Uczestnicy zapoznają się z komiksowym światem wydawnictwa Egmont oraz jako pierwsi w kraju zaznajomią z wydawniczymi planami Star Wars Komiks na druga połowę 2010 roku.

  17:00
  Spotkanie z Tomaszem Bednarkiem, aktorem filmowym i teatralnym, głosem Anakina Skywalkera w Nowej trylogii i animowanych „Wojnach klonów”.

  18:00
  Panel dyskusyjny z honorowym gościem StarForce 2010 Davidem Prowsem, aktorem i odtwórcą kultowej roli Dartha Vadera. Obecność Davida Prowse uświetni polskie obchody 30-lecia premiery „Imperium kontratakuje”.

  SALA HOTH (poziom IV)

  12:00
  Figurki 3¾ Star Wars
  Pokazanie najciekawszych eksponatów i białych kruków z kolekcji fanowskich. Cała prawda o kolekcjonerstwie i zasadach z tym związanych.
  Prelegent: Jakub Grzęda

  13:00
  Kultowe komiksy z wydawnictwa Marvel.
  Opis: Pokazanie najlepszych i tych mniej efektownych zeszytów z wydawanych w zeszłych stuleciu przez wydawnictwo Marvel komiksów Star Wars.
  Prelegent: Łukasz Woźny

  14:00
  Konkurs plastyczny dla dzieci.
  Prowadzenie: Jan Okulewicz.

  15:00
  Star Wars w telewizji!
  Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych - od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów.
  Prelegent: Bartosz Burzyński

  16:00
  Potentium Force – omówienie.
  Zarys gry, nowości i ciekawostki dotyczące rodzimej gry gwiezdnowojennej portalu StarWars Extreme.
  Prelegent: StarWars Extreme

  17:00
  Korpusy Jedi
  Przedstawione zostaną korpusy rolnicze, medyczne, eksploracyjne i edukacyjne, które wchodziły w skład Zakonu Jedi. Kilka nieznanych dotąd faktów na ich temat oraz obalenie niektórych mitów.
  Prelegent: Przemysław Kwiatkowski

  SALA DAGOBAH (poziom IV)

  12:00
  Konkurs komiksowy. Bartosz Burzyński kieruje konkurs dla naprawdę spostrzegawczych. Znajomość komiksów Star Wars wymagana w stopniu pozwalającym na poznanie postaci po kolorze włosów.

  13:00
  Potrafisz rysować i ciekawi Ciebie świat komiksu? Zajrzyj na warsztaty rysunkowe podczas których członkowie polskich organizacji kostiumowych Daria Kettner (Eagle Base) i Michał Szymański (Eagle Base) przekażą tajniki sztuki komiksowej.

  14:00
  Pokazy gier planszowych ze świata Star Wars we współpracy z Centrum Gier „Pegaz”.

  15:00
  The Old Republic – nowa gra online we wszechświecie Star Wars Sprawozdanie z harmonogramu pracy nad nowa grą komputerową. Pokazanie nowinek i ciekawostek.
  Prelegent: Gildia Fanów Star Wars

  16:00
  Konkurs wiedzy o parodiach Star Wars prowadzony przez Izabelę Rutkowską i Karola Dobosza. Do trzech razy sztuka! Masz kolejną szansę na wzięcie udziału w najbardziej pokręconym konkursie o Star Wars! „Family Guy” nie jest Tobie obcy? Podobały się kolejne epizody „Robot Chicken”? Pamiętasz szaleństwo w filmie „Kosmiczne Jaja”? Wrzuć zatem do odtwarzacza fanfilm „George Lucas in Love” a potem zamień na „Fanboys”. Sprawdź się! I Niech Szmoc będzie z Wami!

  17:00
  Przygotowanie do Inwazji
  Gwiezdne wojny od lat kojarzą się z wojną toczoną między Rebelią, a Imperium. Pomimo zmiany nazw walka wciąż toczyła się między X-Wing’iem, a TIE fighter’em. Po dwudziestu latach ciągłej wojny podpisane zostało zawieszenie broni. Galaktyka na sześć lat zapomniała o wojnie. Nie zdawała sobie jednak sprawy z tego, że od przynajmniej czterech tysięcy lat planowana była INWAZJA wojowniczej rasy Yuzhaan Vong.
  Prelegent: Szymon Bolewicki, Krzysztof Rewak

  SALA BESPIN (poziom IV)

  12:00
  Czarne charaktery w świecie wykreowanym przez George’a Lucasa
  Przedstawienie najciekawszych czarnych charakterów Odległej Galaktyki. Przede wszystkim sithowie, ale także zwykłe łotry.
  Prelegent: Gildia Fanów Star Wars

  13:00
  LaserFight – nazwa adekwatna dla zabawy na Zlocie Fanów Gwiezdnych Wojen. Członkowie i właściciele LaserFight przybliżą i zademonstrują na czym polega laserowy paintball.

  13:30
  Quiz o tematyce Gwiezdnowojennej otwarty dla wszystkich uczestników. Wykaż się wiedzą o postaciach, wydarzeniach, filmach itp. Przygotuj się także na kategorię niespodziankę. Organizatorzy proponują stworzyć trzy - czteroosobowy zespół i powalczyć o nagrodę.
  Gościnne prowadzenie: Tomasz Pająkowski

  16:00
  Żołnierze Rebelii
  Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy.
  Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała

  17:00
  Rebel Alliance Infantry Detachment
  Rebel Legion to międzynarodowy klub kostiumowy skupiający posiadaczy profesjonalnych replik kostiumów postaci pozytywnych z sagi Star Wars. W ramach Legionu istnieją Detachmenty obejmujące poszczególne grupy kostiumów. Ta prelekcja przybliży Wam Rebel Alliance Infantry Detachment, który zajmuje się strojami żołnierzy Rebelii i Republiki innymi niż klony. Opowiemy przede wszystkim o kostiumach piechoty Sojuszu, szczegółowo omawiając najbardziej charakterystyczne uniformy: Rebel Fleet Trooper, Hoth Trooper, Endor Commando.
  Prelegent: Michał Szymański, Maciej Witała

  WYSTAWA PAMIĄTEK I MODELI (poziom III)

  Przez cały czas trwania zlotu zwiedzający będą mogli oglądać specjalnie przygotowaną wystawę na najniższym piętrze Opery. Więcej o niej znajdziecie tutaj.


  Zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontrakatuje" jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

  Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (27)

  Fandom

  LXXIII Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars na Star Force UPDATE

  2010-09-06 17:19:28 SWFSW

  Wbrew przewijającym się plotkom, rozsiewanym przez złośliwych fanów Star Treka, odbywający się w najbliższy weekend konwent fanów Star Force będzie najważniejszym wydarzeniem w polskim fandomie SW w tym roku. Z tego powodu zapraszamy na 73. Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars, które odbędzie się tradycyjnie w drugą sobotę miesiąca, czyli 11 września, ale nie jak zazwyczaj w Poznaniu, ale w Bydgoszczy na Star Force.

  W planach spotkania mamy między innymi zobaczenie Dartha Vadera, spotkanie tysiąca fanów Star Wars i wiele innych atrakcji.

  Oficjalny dojazd na imprezę z Poznania odbędzie się w piątek, pociągiem osobowym o 12:22, dlatego zbiórka przed Dworcem Głównym o 11.50. UWAGA: ponieważ zdecydowana większość fanów nie chce jechać do Bydgoszczy przez Piłę, dlatego zmieniamy pociąg i godzinę zbiórki: wszyscy chętni do podróży na Star Force: zbiórka w piątek, pod Dworcem Głównym w Poznaniu, o 14.15. Powrót nadal zaplanowany jest na niedzielne popołudnie.

  W razie jakichkolwiek problemów, piszcie na PW, maila lub GG:
  Mini - mini1450@gmail.com | GG: 1666176,
  Burzol - burzol@wp.pl | GG: 3225701.

  Wszystkich fanów przebywających na Star Force zapraszamy na siedemdziesiąte trzecie SWFSW, wystarczy w najbliższą sobotę podejść do fanów z Wielkopolski i serdecznie się z nimi przywitać (stawianie napojów także załatwi sprawę). Polecamy i zapraszamy.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (20)

  Fandom

  Celebration V – pełna relacja na Bastionie

  2010-09-04 20:47:12 Lord Sidious i Miszka

  Największy konwent Star Wars na świecie - Celebration V odbył się w dniach 13-15.08.2010r. w Orlando na Florydzie. Nie zabrakło tam wysłanników z Bastionu, Lord Sidious oraz Miszka, odwiedzili Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.
  Krótkie sprawozdania z kolejnych dni konwentu były na bieżąco spisywane na forum, o czym informowaliśmy w tym miejscu>>>.

  Mamy przyjemność zaprezentować pełną relacje z Celebration V. Składa się ona z opisów poszczególnych paneli wszystkich dni konwentu, wraz ze zdjęciami i krótkimi filmami.

  Serdecznie zapraszamy do przeczytania pełnej relacji z Celebration V.


  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Rejs Brdą ku odległym galaktykom

  2010-09-04 10:49:27 StarForce.eu  Organizatorzy konwentu StarForce 2010 ujawnili kolejną atrakcję, jaka czeka na przybyły do Bydgoszczy w najbliższy piątek.

  W piątek (10 września) przybysze z odległej galaktyki zasiądą przy sterach swych gwiezdnych okrętów i napędzani słonecznym wiatrem dmącym w żagle popłyną w upojny rejs po błękitnym szlaku zwanym Brdą. O godzinie 12:10 na pokład Bydgoskiego Tramwaju Wodnego, zwanego „Słonecznikiem”, wsiądą fani „Gwiezdnych wojen”: przedstawiciele lokalnych fandomów i organizacji kostiumowych. Tym samym uprzyjemnią pasażerom rejs na trasie Rybi Rynek – Tesco – Rybi Rynek. Cena biletu normalnego: 2,60 zł, ulgowego: 1,30 zł. Zapraszamy!


  Warto również wiedzieć, że:

  Pizzeria Giacomo mieszcząca się przy ulicy Długiej 58 została oficjalną knajpką zlotu. Dzięki temu może oferować wszystkim konwentowiczom rabat 10% na swoje produkty. Aby otrzymać upust wystarczy okazać ulotkę StarForce 2010, która będzie rozdawana w dniu zlotu na terenie Opery Nova.

  Mapkę instruktażową z drogą do pizzeri znajdziecie tutaj.


  Zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontrakatuje" jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

  Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)

  Fandom

  XXIV Spotkanie TISW

  2010-09-03 12:35:52 TISW

  Wrzesień. Uczniowie się cieszą, prawda? Rozweselimy was jeszcze dwoma wiadomościami. Pierwsza z nich - Do StarForce zostało osiem dni! Druga wiadomość jest równie radosna. Jutro odbędzie się kolejne spotkanie TISW, mające na celu wielki reunion po wakacjach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy przywitali jakieś nowe duszyczki.
  Spotykamy się tradycyjnie pod pomnikiem Piłsudskiego na placu Rapackiego, o godzinie 13:00, skąd wyruszymy do pizzerii "Capri". Wyjątkowy jednak tym razem jest termin. Spostrzegawczy fani zauważą, że tym razem nasze spotkanie nie będzie miało miejsca w trzecią sobotę miesiąca. Jest to spowodowane oczywiście ostatnimi przygotowaniami do StarForce. Dlatego też spotkanie odbędzie się 4 września.

  W planach między innymi:
 • Miniaturki? Prosimy przynieść swoje armie,
 • Może RPG. Zależy czy starczy czasu i ochoty,
 • Wrażenia powakacyjne, czyli chwalcie się skąd ta opalenizna!
 • Zadania TISW na StarForce,
 • Program na Copernicon,
 • Rozmowy o Star Wars i nie tylko,


 • Zapraszamy!

  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Noclegi na StarForce 2010

  2010-09-01 21:18:29 StarForce.eu  Z uwagi na liczne e-maile z zapytaniem o możliwości noclegowe przesyłane do organizatorów konwentu StarForce 2010, śpieszymy przekazać komplet informacji na ten temat.

  Zlot odbywający się w samym centrum miasta zapewnia łatwy dostęp do szerokiej gamy usług gastronomicznych. Odległość zaledwie 5 minut od Starego Rynku pozwoli wybrać dowolną z restauracji bądź barów szybkiej obsługi.

  Dla fanów przyjeżdżających z Polski szykowany jest tani "konwentowy" nocleg w pobliskim zespole szkół. Przy cenie nieprzekraczającej 10 zł zostaną stworzone podstawowe warunki do spania w odległości mniejszej niż 5 minut od terenu imprezy. Radzimy zabrać kalimatę oraz śpiwór.


  Jak uściślił Rajourney na forum, owa szkoła to Zespół Szkół nr 25 przy ulicy A. Czartoryskiego 18 w Bydgoszczy, który mieści się 400 metrów od Wyspy Młyńskiej. Natomiast, jeżeli ktoś ma większe wymagania noclegowe powinien zajrzeć w to miejsce na stronie StarForce.eu, gdzie zamieszczono listę polecanych hosteli, akademików i hoteli.


  Zlot miłośników Gwiezdnych wojen "StarForce 2010 - 30-lecie Imperium kontrakatuje" jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszcz, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, Toruńskiego Imperium Star Wars oraz organizacji kostiumowych 501st Legion i Rebel Legion.

  Star Wars is a registered trademark of Lucasfilm Ltd.


  Drodzy fani, przypominamy, że jeżeli wybieracie się na wieczorne imprezy dla fanów odbywające się przy okazji StarForce, uprzedźcie organizatorów o swoim zamiarze przybycia wysyłając swoje dane osobowe na adres e-mailowy: rajourney@op.pl.


  Temat na forum
  KOMENTARZE (17)

  Fandom

  29. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  2010-09-01 10:49:42 SKFSW

  Krakowscy fani zapraszają na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 września. Miejsce zbiórki to oczywiście fontanna na Placu Mariackim, skąd o godz. 13.00 fani udadzą się do Starego Portu

  W programie:
 • wiedzówka o manadalorianach z nagrodami - przygotowana przez członkinie Manda`yaim;
 • startuje nowy comiesięczny cykl o postaciach - zaczyna Payback o Anakinie Solo;
 • "(Nie)trzeźwym okiem" - komix opowie o nowościach wydawniczych, możliwe, że też przedstawi jakiś cykl komiksowy;
 • kalambury;
 • dyskusje na przeróżne tematy i dla chętnych gra w minisy.

  Serdecznie zapraszamy!

  Strona Spotkań Krakowskich Fanów Star Wars
  Temat na forum
  KOMENTARZE (6)
 • Loading..