TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

XCI Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

2011-09-29 19:51:28 BFSW

Jak podaje oficjalna strona Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, w nadchodzącą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie w MDK.

Tym razem spotkanie BFSW wypada wyjątkowo wcześnie - już 1 października fani z Bydgoszczy spędzą wspólnie popołudnie. Tradycyjnie jeszcze przed 16 chętni mogą zjawić się w MDK numer 4 przy ul Dworcowej 82, aby zagrać w Star Wars Miniatures.

Natomiast tuż po 16 rozpoczniemy program spotkania w którym nie zabraknie:
- podsumowania Star Force 2011
- przedstawienia newsów z ostatniego miesiąca
- dyskusji na temat przewagi jednej strony Mocy nad drugą
- zabawę w Maxisy, tym razem połączonej z elementami larpa

Zapraszamy nie tylko członków fanklubu, ale także wszystkich pasjonatów Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (1)

Fandom

Nowe dowództwo w Eagle Base

2011-09-28 20:18:00 Eagle Base

Miło nam poinformować, że jeszcze przed oficjalnym zakończeniem wyborów w Rebel Legionie członkowie Eagle Base wybrali nową kadrę oficerską, która od października przejmie funkcje dowodzenia naszą jednostką.
Za krzewienie rebelianckiej myśli, rekrutację nowych kadetów i propagowanie idei kostiumingu wśród sympatyków Rebelii w naszym kraju będą w tej kadencji odpowiedzialni:

CO (Commanding Officer) - Kamil "KamelM" MastalerzXO (Executive Officer) - Michał "ShVagYeR" SzymańskiBRO (Base Recruitment Officer) - Michał "YangObi" ŻołyńskiBPRO (Base Public Relations Officer) - Anna "FaultFett" HikiertBW (Base Webmaster) - Daria "Nero" KettnerBMM (Base Merchandise Manager) - Dariusz "Sternik" SternaNowemu dowództwu serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej służby ku chwale Rebelii!

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do nas zapraszamy na nasze forum, zaś spragnieni nowości mogą na bieżąco śledzić naszą działalność na stronie Eagle Base bądź profilu na FaceBooku.

KOMENTARZE (21)

Fandom

Program bloku Star Wars na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 2011

2011-09-28 15:43:26 Łódzki Fanklub SW

Opublikowano pełen program bloku Star Wars na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier 2011, o którym pisaliśmy wiele w tym miejscu. 22. odsłona festiwalu odbywa się już w najbliższy weekend, czyli w dniach 30 września 2011 - 2 października 2011 w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18 oraz Textilimpex’u. Blok Gwiezdno-wojenny prezentuje się następująco:

Sobota - 1.10.2011 – sala 313

10:00 – 10:45 – TOR: nowe Gwiezdne wojny czy następca KotORa? (panel dyskusyjny) – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
11:00 – 12:45 – Historia komiksów Star Wars w Polsce – Łukasz „Mistrz Seller” Głusek
13:00 – 13:45 – Plany wydawnicze spod znaku Gwiezdnych wojen w Polsce
14:00 – 14:45 – Prezentacja Rebel Legionu
15:00 – 15:45 – Prezentacja i 3 urodziny Łódzkiego Fanklubu Star Wars
16:00 – 16:45 – Prezentacja 501st Legion
17:00 – 17:45 – „Chaotyczny dobry, czyli ile złego można zrobić w imię dobrego” – Dominik „Vykk” Pańczyk
18:00 – 19:30 – „Proces Jacena Solo” – Patryk „Roan” Mikołajczyk (z udziałem publiczności)

Niedziela - 2.10.2011 – sala 313

10:00 – 10:45 – „Śladami Wielkich Mistrzów Jedi” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
11:00 – 12:45 - „Wycieczka na Coruscant” – Patryk „Roan” Mikołajczyk
13:00 – 13:45 – „X-wingi - ci wspaniali piloci w swych latających maszynach” – Dagmara „Nelani” Wasilewska
14:00 – 14:45 – „Bitwa o Hoth od podszewki” – Jakub "han solo102" Karasek
15:00 – 15:45 – „Historia Systemu Koreliańskiego” - Patryk „Roan” Mikołajczyk
16:00 – 16:45 – „Potęga symboli i wizja rzeczywistości w Gwiezdnych wojnach” - Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
17:00 – 17:45 – „Dziedzictwo wojowników – Wielka Armia Republiki” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

Gry i konkursy – sala 308:

10:00 – 18:00 – (sobota) „Konkurs na dymek gwiezdno-wojenny”
11:00 – 13:00 – (sobota) „Sithowe nasienie – odnajdź Sitha wśród Jedi” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak
13:00 – 14:30 – (sobota) „Gwiezdno-wojenna wszechwiedzówka EU” – Igor "Outcast" Kossowski
14:00 – 17:00 – (sobota) „Rekonstrukcja bitew” - Tomasz "Gabobart" Wdowczyk i Rafał "Raf Larkin" Marcinek
17:00 – Wyniki konkursu na dymek gwiezdno-wojenny
12:00 – 14:00 – (niedziela) „Pieszo przez galaktykę znaczeń” – Sergiusz " Sergi van Oli" Olejnik
14:00 – 16:00 – (niedziela) Turniej Star Wars Topps Force AttaX TCG.

Cały weekend: nauka gier – Star Wars Miniatures, Star Wars Starship Battles, Star Wars Pocket models TCG, Star Wars TCG i inne.

OPISY PUNKTÓW PROGRAMU:

Prelekcje:

„TOR: nowe Gwiezdne wojny czy następca KotORa? (panel dyskusyjny)” - Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

The Old Republic jest grą oczekiwaną przez fanów Gwiezdnych wojen z wypiekami na twarzy. Choć premiera zbliża się wielkimi krokami, nowy produkt BioWare z uniwersum kosmicznej sagi budzi pewne wątpliwości i niepokój wśród graczy. Czy mamy do czynienia z całkiem nową historią czy może odgrzewanym kotletem z wplecionymi motywami już dobrze nam znanymi? No i gdzie w tym wszystkim historia Revana?

„Historia komiksów Star Wars w Polsce” – Łukasz „Mistrz Seller” Głusek

Chcesz wiedzieć jakie komiksy Star Wars i w jaki sposób wydano w Polsce? Które z nich są warte uwagi, a które z nich można sobie darować? Historia powstawania i wiele więcej na prelekcji

. „Plany wydawnicze spod znaku Gwiezdnych wojen w Polsce”

Rozmowa z Anną „FaultFett” Hikiert – tłumaczką książek Star Wars oraz Jackiem Drewnowskim - redaktorem Star Wars Komiks

„Prezentacja Rebel Legionu

Jeśli skakałeś z radości, gdy wybuchały kolejne Gwiazdy Śmierci, a Ewoki pędziły przed sobą doborowy legion Imperatora i zawsze czułeś solidarność z waleczną Rebelią – nie zwlekaj i zapoznaj się z kulisami działania polskiej placówki Rebel Legionu – Eagle Base. Przystojni przemytnicy i powabne księżniczki czekają właśnie na Ciebie!

„Prezentacja i 3 urodziny Łódzkiego Fanklubu Star Wars

Za nami 3 lata działalności, a wy nadal tak mało o nas wiecie? Czas to zmienic: o tym czym się zajmujemy, gdzie, jak i dlaczego, o imprezach gdzie bywamy i które sami robimy. To i znacznie poznasz więcej właśnie tu i teraz

„Prezentacja 501st Legion

Jeśli marsz imperialny wprowadza Cię w błogostan , a Gwiazda Śmierci wydaje się być najdoskonalszą bryłą we wszechświecie, to jest to niewątpliwie znak, że najwyższy czas zaciągnąć się do Imperium. Przyjdź i dowiedz się o historii i działaniu polskiej placówki Legionu 501- Polish Garrison, poznaj legionistów z krwi i kości oraz przekonaj się, jak niewiele trzeba by stać się jednym z wiernych żołnierzy w służbie Imperatora

„Chaotyczny dobry, czyli ile złego można zrobić w imię dobrego” – Dominik „Vykk” Pańczyk

Nie zastanawiało was nigdy dlaczego zawsze Jedi są uznawani za tych dobrych? Czy samo oddanie słusznej sprawie nie wystarczy? Nie mówmy, że prawo racji jest przyznawane silniejszemu, ale czy jest jedna słuszna doktryna czy może pokój w galaktyce można osiagnąć w inny sposób? Może po godzinie ze mną zmienicie zdanie, zawsze też możecie próbować mnie przekonać.

„Proces Jacena Solo” –Patryk „Roan” Mikołajczyk

Proszę wstać, sąd idzie! Galaktyczny Trybunał Sprawiedliwości ds. II Galaktycznej Wojny Domowej, toczącej się w latach 40-41 po bitwie o Yavin, będzie sądził Jacena Solo, syna Lei Organy i Hana Solo. Miłośnicy wszechświata Gwiezdnych wojen, ciekawi polskich nowości wydawniczych oraz kandydaci do ławy przysięgłych stawią się na rozprawie.

„Śladami Wielkich Mistrzów Jedi” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

Zakon Jedi odegrał bardzo dużą rolę w historii całej galaktyki. Bez niego Republika poniosłaby liczne i druzgocące klęski na wielu frontach działań wojennych. Jednak Zakon to przede wszystkim, autorytet wielu znamienitych Mistrzów Jedi oraz dziedzictwo jakie po sobie pozostawili. W prelekcji przedstawiony zostanie wpływ jaki wielcy Jedi pozostawili potomnym oraz to jak zmienili oni losy wielu istnień.

„Wycieczka na Coruscant” – Patryk „Roan” Mikołajczyk

Coruscant - stolica Republiki, cała planeta jest jednym wielkim miastem. Od 25 tysiącleci nikt nie zakwestionował jej pozycji jako centrum władzy, prawa, historii i kultury. A jeżeli nawet ktoś się ośmielił, to nikt już o tym nie pamięta. Chcesz ją zobaczyć? Poznać jej sekrety? Nawet te skrywane najgłębiej pod powierzchnią? Zapraszam w 90-minutową podróż po Galaktycznym Mieście. Przygotuj się. Zaraz wychodzimy z nadprzestrzeni. Koordynaty to 0-0-0.

„X-wingi - ci wspaniali piloci w swych latających maszynach” – Dagmara „Nelani” Wasilewska

Nieważne w ilu scenach grałeś, ważne jak! Co spowodowało, że pojawiający się jedynie przez chwilę na ekranie Wedge Antilles stał się ulubieńcem milionów? Czemu te charakterystyczne myśliwce stały się symbolem Gwiezdnych Wojen na równi z Sokołem Millenium? Fenomen X-wingów i ich pilotów od kilku scen w Starej Trylogii przez gry i książkową serię.

„Historia Systemu Koreliańskiego” - Patryk „Roan” Mikołajczyk

Byłeś na wycieczce po Coruscant? I co, pewno teraz myślisz, że wielki z ciebie znawca galaktyki? Nie ma nigdzie w galaktyce drugiej takiej planety jak Korelia. To właśnie tam rodzą się najtwardsi ludzie w galaktyce, tacy jak Han Solo czy Wedge Antilles. Ludzie, którzy mają paliwo rakietowe zamiast krwi. Którzy za nic mają przeciwników, bez względu na to czy walczą z Imperium Palpatine’a, Yuuzhan Vongami czy nawet z rycerzami Jedi… Chodź, opowiem Ci więcej. Tylko nie waż się nigdy więcej nazywać Coruscant stolicą galaktyki!

„Potęga symboli i wizja rzeczywistości w Gwiezdnych wojnach” - Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

Gwiezdne wojny to nie tylko projekcja wyobraźni twórcy, lecz także uniwersalna opowieść zawierająca w sobie liczne odniesienia do świata rzeczywistego. Symbole, archetypy, motywy pochodzące ze znanych filmów to zaledwie ułamek tego, co George Lucas wykorzystał w swej sadze. Po dziś dzień pobudza nie tylko wyobraźnię, lecz skłania także do refleksji nad człowiekiem i jego przyszłością, o czym także będzie mowa w prelekcji.

„Dziedzictwo wojowników – Wielka Armia Republiki” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

Jedna z największych armii w galaktyce, która powstała w obliczu zarówno wielkiej wojny jak i dosyć znaczącego skandalu. Skład armii Republiki w czasie Wojen klonów, czynniki łączące Mandalorian z klonami, ubiór, uzbrojenie, dowódcy i miejsca działań. Wszystko co chciałbyś wiedzieć o klonach-a boisz się zapytać, dowiesz się z tej prelekcji.

Gry i Konkursy:

„Sithowe nasienie – odnajdź Sitha wśród Jedi” – Krystian „Kaelder Dherven” Karolak

Połączenie popularnego teleturnieju Kłamczuch z motywami Gwiezdnych wojen. Głównym zadaniem uczestników będzie odnalezienie w swych szeregach Sitha, który wszelkimi dostępnymi środkami będzie starał się odebrać wszystko uczestnikom, bez wzbudzenia ich podejrzliwości. Czy wystarczy Tobie umiejętności i spostrzegawczości by zapobiec jego knowaniom?

„Gwiezdno-wojenna wszechwiedzówka EU” – Igor "Outcast" Kossowski

Quiz ma na celu sprawdzenie wiedzy z rozszerzonego świata Star Wars. Uważasz, że wiesz lepiej co, kto, gdzie i kiedy? Pytania będą łatwe, średnie, trudne ale nie przejmuj się jeśli czegoś jednak nie wiesz: formą zgłębienia wiedzy- quiz może być.

„Pieszo przez galaktykę znaczeń” – Sergiusz " Sergi van Oli" Olejnik

Nowa odsłona znanej wszystkim gry tabu. Jak opisać hasło "Jedi" jeśli nie możesz mówić- miecz świetlny ,szata, moc i broń? Spróbuj się z drużyną przeciwko hasłom nie z tej galaktyki i swoim przeciwnikom.


Sponsorami samego tylko bloku Star Wars są: Wydawnictwo Hachette Polska (www.hachette.com.pl), Strategia Centrum Gier ( http://www.strategiacg.shoper.pl), Multiversum ( www.multiversum.pl), Wydawnictwo Media Service Zawada – wydawca Cartoon Network Magazyn ( http://www.msz.com.pl) i Wydawnictwo Egmont Polska ( http://www.egmont.pl). Serdecznie dziękujemy.

Możecie także złożyć życzenia Łódzkiemu Fanklubowi Star Wars z okazji 3. urodzin a pośrednictwem komentarzy.

Wszelkie szczegóły na temat festiwalu, oraz program pozostałych bloków można znaleźc na oficjalnej stronie MFKiG.
KOMENTARZE (8)

Fandom

64. Spotkanie Gorzowskich Fanów Star Wars

2011-09-22 20:42:53 Dagobah

Gorzowskie Stowarzyszenie Miłośników Star Wars „Dagobah” przygotowuje się do swojego 64. spotkania, o czym władze organizacji informują na swojej oficjalnej stronie.Już w najbliższą sobotę (24 września), odbędzie się kolejne spotkanie naszego stowarzyszenia. Startujemy o godzinie 13.00), wizytą w rezydencji rodziny Żołyńskich),, gdzie będziemy analizować dodatkowe sceny sagi dodane na Blu-ray.

Następnie od godziny 16.00, uświetniać będziemy festyn rodzinny, organizowany przez Radę Miasta Gorzowa oraz Towarzystwo Zapobiegania Narkomani, przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na ul. Czereśniowej.

Barka Ana, to docelowe miejsce naszego spotkania, szturmem będziemy zdobywać ok. godziny 20.00, aby uraczyć się złocistym nektarem.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!KOMENTARZE (0)

Fandom

Falkon 2011 w Lublinie

2011-09-22 19:19:51 www.falkon.coOtrzymaliśmy informacje na temat zbliżającej się kolejnej odsłony konwentu Falkon, który odbędzie się w Lublinie w dniach 10-13.11.2011 r.. Organizatorzy przedstawiają imprezę oraz nietypową przedkonwentową atrakcję - walkę bogów!

"Czym jest Falkon?
Falkon to 4-dniowe święto ludzi o bujnej wyobraźni.
Największy po tej stronie Wisły festiwal poświęcony fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier.
Już po raz dwunasty spotkają się w Lublinie ludzie z całej Polski (i nie tylko) aby w kreatywny sposób spędzić wolny czas, rozwijać swoją pasję, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymienić poglądy, zawrzeć nowe przyjaźnie i przede wszystkim dobrze się bawić w długi listopadowy weekend.
Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy w niemal dziesięciu blokach tematycznych, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, stoiska wystawców, a każdego wieczoru wyjątkowe atrakcje.
W tym roku pod hasłem: „bogowie przyjęli wyzwanie” wyruszamy w egzotyczną podróż w krainę mitów i wierzeń z całego świata; tych znanych i mniej znanych, by poznać ich największe ciekawostki i najskrytsze tajemnice.
A czy Ty przyjmiesz wyzwanie i przybędziesz na Falkon stawić czoło bogom?

TEOMACHIA czyli wojna bogów!
Do Falkonu pozostało mniej niż 50 dni! Dotąd każdy z bogów przez moment niepodzielnie władał stroną internetową, ale złoty wiek dobiega końca - rozpoczyna się Teomachia!
Nadszedł czas, by spośród szesnastu bóstw, wyłonić najpotężniejsze, które obejmie we władanie stronę internetową i zagości na plakacie Falkonu! Jak wiecie, o potędze boga decyduje liczba jego wyznawców, zatem wszystko leży w Waszych rękach!
Dionizos, Loki, Amaterasu, Quetzalcoatl, Isztar, Perun, Baron Samedi, Morrigan, Ozyrys, Gayatri, Pah, Yemaja, Mot, Frigg, Apollo czy Nurgl? Które z bóstw najbardziej Ci się podoba? Które powinno reklamować Falkon? Które chcesz zobaczyć na plakacie? Masz niepowtarzalną okazję o tym zadecydować! Zasady są proste. Przez dziesięć dni na stronie www.falkon.co będzie dostępna ankieta. Każdego dnia można oddać jeden głos na wybrane przez siebie bóstwo.
Tego jeszcze nie było w historii polskich konwentów i prawdopodobnie taka szansa już nigdy się nie powtórzy! Przyjmij wyzwanie i oddaj głos na swojego ulubionego boga, by zobaczyć go na plakacie. Zrób to również jutro - każdy dzień to kolejny głos, który przybliża go do zwycięstwa. Namów znajomych, by głosowali i zwiększyli szansę Twojego bóstwa na wygraną w Teomachii.
Już teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, by dowiedzieć się, kto zostanie przez Was wybrany na plakat Falkonu 2011!"


Na konwencie, jak co roku, nie zabraknie oczywiście atrakcji związanych z Gwiezdnymi Wojnami, a jedną z nich będzie udział Polish Garrisonu:

"Legion 501st przyjmuje wyzwanie!

Jedną z chlubnych tradycji Falkonu jest fakt, że rokrocznie odwiedzają go goście z odległej galaktyki. W tym roku przybędą również, aby stawić czoła tutejszym bóstwom!
Polish Garrison to stały gość naszego konwentu (odsyłamy do raportów z wizyt żołnierzy Imperium na Falkonie 2009 i CyberFalkonie). W tym roku ponownie gwarantuje Wam ciekawe prelekcje i spotkania, świetne konkursy i masę innych atrakcji w bloku Gwiezdnych Wojen! Oczywiście, nie zabraknie też gwiezdnego foto-studia i starwarsowej familiady z udziałem imperialnej drużyny!Zapraszamy na Falkon 2011 – Legion 501st przyjął wyzwanie!"


Temat na forum

Bastionowa relacja z Falkonu 2009
Bastionowa relacja z Falkonu 2008
KOMENTARZE (6)

Fandom

LVII Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2011-09-21 09:57:59 Rzeszowska Akademia Mocy

Kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się już w najbliższą sobotę (24.09.2011 r.). Spotkamy się o godzinie 17.00 na rzeszowskim rynku, pod studnią, by następnie udać się do jednego z pobliskich lokali. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • rzeszowskie geny Natalie Portman!;
 • plany na zbliżający się rzeszowski Nawikon i wyjazdowe związane z lubelskim Falkonem;
 • nowinki ze świata Star Wars;
 • gry, zabawy;
 • i nie tylko!

  Serdecznie zapraszamy! :)

  Temat na forum
  KOMENTARZE (10)
 • Fandom

  Nowi szturmowcy w Polish Garrison

  2011-09-20 19:08:58 Polish Garrison

  Dopiero informowaliśmy o nowych członkach w szeregach polskiej placówki Legionu 501., a tymczasem liczba legionistów znów wzrosła. Do Polish Garrisonu dołączyli dwaj szturmowcy Michał "Gorinetti" Bonderski (TK 7935) oraz Jakub "Stormtrooper_79" Becela (TK 7934):  Ponadto legioniści zyskali nowy kostium Shadow Scouta, który sprawił sobie Konrad "Smok" Maryański (TX 8480):  Serdecznie gratulujemy!
  KOMENTARZE (12)

  Fandom

  Urodziny Łódzkiego Fanklubu SW na Festiwalu Komiksu i Gier

  2011-09-20 17:05:40 Łódzki Fanklub SW

  Urządzenie przesłane przez Międzygalaktyczną Pocztę ożyło, przekazując trójwymiarowy obraz osobnika z charakterystycznymi dystynkcjami oraz spiralnym czymś na głowie, wydającym się lodem włoskim. - Czy to ustrojstwo działa? Ok. Witajcie czcigodni przedstawiciele kraju zwany Polska. Jam jest prawdziwy przywódca, prezes Łódzkiego Fanklubu Star Wars – ukłonił się, unosząc dłoń w geście pozdrowienia – Koorivar Passel Argente. W imieniu moich czcicieli oraz wiernych poddanych, fanów z województwa łódzkiego chciałbym zaprosić Was na obchody 3 lat istnienia fanklubu, a zarazem 50. spotkania ŁFSW. Wyjmuje zza pazuchy prostokątną kartę o pięknie zdobionych inskrypcjach, przybliżając ją możliwie jak najbardziej w kierunku obiektywu maszyny nagrywającej:  - Jest to niepowtarzalna okazja – kontynuował swoim chciwym i władczym głosem - bowiem w tym samym dniu inni śmiertelni, będą bawić się podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w dniach 30.09 – 2.10.2011. My zaś podbijemy świat i sprawimy, by moja marionetka zwąca się mym głosem oraz uzurpująca sobie prawo bycia prezesem ŁFSW niejaki Kaelder Dherven, zagrał na bałałajce, jodłując oraz jadąc na rowerze jednokołowym. Czekać Was będą konkursy, gry, prelekcje, spotkanie z tłumaczami oraz wiele, wiele więcej. Do zobaczenia wkrótce. Pozdrawiam czule. Obraz powoli zanikł, zostawiając napis: Wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 5….4….


  Nie może nikogo zabraknąć!

  Ponadto nadal trwa konkurs w którym do wygrania są wejściówki i komiksy na 22. MFKiG w Łodzi, o czym było pisane we wcześniejszym newsie. Odpowiedzi publikować należy w specjalnie wydzielonym miejscu na fanpage’u. Za utrudnienia przepraszamy.
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  III Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint"

  2011-09-19 21:18:29 Centerpoint  Już w najbliższą sobotę mam przyjemność zaprosić wszystkich na III Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint". Odbędzie się ono tak jak poprzednie w Służewskim Domu Kultury (jak do niego dotrzeć można sprawdzić tutaj) o godzinie 16:00.

  W programie przewidziano:
  - przedstawienie aktualności ze świata Star Wars
  - prezentacja propozycji logo naszego fanklubu
  - wrażenia z wyjazdu na StarForce 2011
  - dalsze ustalenia dotyczące gry RPG
  - rozmowy o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko
  - być może pojawi się również gra planszowa SW: Monopoly

  Jak widać na nudę nie będzie można narzekać, dlatego zachęcam do pojawienia się również nowe osoby. Specjalnie dla nich tak jak w przypadku poprzednich spotkań będziemy czekać o 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (dokładna lokalizacja), skąd udamy się na miejsce spotkania. Na pewno nikt dzięki temu nie zgubi się w czeluściach osiedla Służew Nad Dolinką :-) Naturalnie zaawansowani nawigatorzy mogą udać się od razu do SDK.

  Wszelkie pytania można zadawać na naszym forum. Do zobaczenia!
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  84. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2011-09-18 02:26:44 Gunfan

  Paweł K. przesyła info o kolejnym spotkaniu ślązaków:

  "Siema. Lato się kończy, wakacje dla niektórych też, więc wracajcie z wyjazdów i kończcie z lenistwem, albowiem kolejne SŚFSW nadchodzi. Howgh.

  Data: 24 września;
  Miejsce: Pizzeria "Pod Starym Drzewem", ul. 3 Maja 38, Katowice;
  Start: 13:00.

  Mapka:

  W planach mamy głównie marudzenie na polskie wydanie Sagi na Blu-Ray, oraz zmiany Lucasa w tymże. Chociaż przy pewnej dozie dobrej woli na pewno trafi się też coś innego, na co moglibyśmy pomarudzić.

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Oficjalna strona Celebration VI

  2011-09-17 21:23:40 StarWarsCelebration

  Niedawno strona StarWarsCelebration zmieniła swój wygląd. Wszystko dlatego aby rozpocząć promocję Star Wars Celebration VI.
  Konwent odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia 2012 roku w Orlando na Florydzie w Centrum Konwentowym Orange County.
  Na stronie zaprezentowano logo imprezy wraz z krótkim filmikiem promocyjnym. Podobno pod koniec września mają pojawić się szczegółowe informację dotyczące zaproszonych na imprezę gości. Jak widać promocja rozpoczyna się niemal na rok przed startem konwentu.
  Zapraszamy na oficjalną strone konwentu Star Wars Celebration VI.

  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  XLIX Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars i konkurs

  2011-09-15 17:34:29 Łódzki Fanklub SW

  Już w nadchodzącą sobotę (17.09) przypadnie nam 49. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Zainteresowanych fanów Gwiezdnych wojen i nie tylko, chcących spędzić czas w miłym towarzystwie wraz z elementami rozrywkowymi zapraszamy do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, tradycyjnie będziemy tam o godzinie 15:00 i zapraszamy do sali 408.

  Przewidziane jest:
  • Niezwykła niespodzianka, którą zaprezentują wszyscy członkowie na MFKiG;
  • Quiz z wiedzy o SW i nie tylko;
  • Sprawy organizacyjne;
  • O polityce Galaktycznej Republiki słów kilka by Kaelder Dherven;
  • Prelekcja o Korelii by Roan;
  • Pieszo przez galaktykę znaczeń - teleturniej;
  • Nauka gry w SW Miniatures oraz SW TCG.

  oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.

  Ponadto ogłaszamy konkurs w związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier, której numer to dwadzieścia i dwa, a na który zaprasza Was Łódzki Fanklub Star Wars. Do wygrania są trzy wejściówki na imprezę (sobota i niedziela) wraz z dowolnym komiksem SW z ceną okładkową do 4 USD ze stoiska sklepu Multiversum po jednym na każde z zadań. W przypadku braku zgłoszeń w innych kategoriach, ilość wejściówek oraz bony na komiksy będą rozdysponowane pomiędzy najlepszych z jednej kategorii. Zadaniem uczestników jest wejście i polubienie naszego fanpage’a na Facebooku oraz w odpowiednim wątku (wybranie zadania):
  1. Odpowiedzenie na pytanie: co ma wspólnego Koorivar z Łodzią i Łódzkim Fanklubem Star Wars?
  2. Stworzenie laurki urodzinowej z Koorivarem i Łódzkim Fanklubem Star Wars – Forma wykonania dowolna (zamieszczając ją na dowolnym serwerze, gdzie można umieszczać grafiki np. http://photobucket.com, http://imageshack.us/ czy inne).
  3. Zrobienie krótkiego filmiku z życzeniami urodzinowymi dla Łódzkiego Fanklubu Star Wars i Koorivara (zamieszczając ją koncie Youtubowym)
  Najciekawsze i najbardziej zakręcone odpowiedzi zostaną wybrane przez jury, i opublikowane na fanpage’u fanklubowym. Zwycięzcy będą mieli z kolei możliwość przeżycia niesamowitej zabawy podczas całej imprezy. Termin do którego trwa konkurs to 27 września, a zwycięzcy zostaną poinformowani o swojej wygranej, by mogli odebrać wejściówki oraz komiksy na imprezie bez jakiegokolwiek problemu. Informacje dodatkowe można uzyskać wysyłać pytanie na mail: eventylfsw@gmail.com
  Już niebawem pojawi się także program 22. MFKiG w Łodzi, w tym bloku Gwiezdnych wojen. Zapraszamy!
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  XII Spotkanie TSFSW "Ackbar"

  2011-09-14 18:24:35 MissPadme

  W najbliższą sobotę (czyli 17 września) odbędzie się kolejne, już XII spotkanie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars „Ackbar” . Zbiórka tradycyjnie o 16.30 przed Sopockim budynkiem kas PKP(nie mylić z kasami SKM), po czym nie mniej tradycyjnie udajemy się do pubu „Puzon”.

  A w programie:
 • Wspominki konwentowe, czyli wrażenia po toruńskim Starforce 2011;
 • Haters gonna hate, czyli kapitan planeta Ackbar w 4 sezonie The Clone Wars;
 • Walka z tradycją i marazmem, czyli o zmianie lokacji spotkań słów kilka;
 • Luźne dyskusje na tematy SW, i nie tylko.


 • Nerdy wszystkich trójmiejskich dzielnic, łączcie się!

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2011-09-13 17:59:42

  Urodzinowe spotkanie fanów z okolic Olsztyna ze względu na konwent StarForce odbędzie się wyjątkowo w trzecią sobotę miesiąca, czyli 17 września. Jak zwykle jednak będzie miało miejsce o godzinie 12 w Planecie 11. A oto przygotowany program:
 • niusy z ostatniego miesiąca (Darth Unknown);
 • gra karciana Stolen Plans (przygotowanie: Darth Kasa);
 • "Dlaczego fani SW nienawidzą George'a Lucasa?" (Darth Kasa).
  Do zobaczenia w sobotę!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  XXXVI Spotkanie TISW

  2011-09-13 13:33:03 TISW

  W najbliższą sobotę, 17 września odbędzie się XXXVI edycja zlotu fanów Gwiezdnych Wojen, znanego pod nazwą spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Zbieramy się o 12.45 pod pomnikiem Piłsudskiego by o 13.00 zacząć spotkanie w klubie osiedlowym Kameleon przy ul. Tuwima 9.

  Czym się zajmiemy?
 • Nowości ze świata Star Wars,
 • Podsumowanie StarForce 2011,
 • Konkurs wiedzy o okrętach i technologiach Star Wars,
 • Gry w planety-miasta i zgadnij kto to?,
 • Rozmowy o Star Wars i na tematy pokrewne.


 • Jesteś fanem z Torunia lub okolic? To spotkanie jest właśnie dla ciebie! Zapraszamy!
  KOMENTARZE (1)

  Fandom

  95. spotkanie wrocławskich fanów SW

  2011-09-12 11:42:40  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów "Gwiezdnych Wojen" na najbliższą Imperiadę, czyli już 95. spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Spotkamy się tradycyjnie w trzecią sobotę miesiąca, 17 września o godzinie 11:45 pod Empikiem w Rynku. Stamtąd z wybiciem południa ruszymy do knajpy "Globetrotter" na rogu ulicy Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. W planie:

  * wrażenia po StarForce 2011

  * dalsze plany odnośnie 100-tnego spotkania

  * gry, zabawy i swawole

  * Wielka Giełda Gwiezdnych Wojen

  Zachęcamy wszystkich fanów, którzy mają w domu jakieś gadżety z Sagi, by przynieśli je na Imperiadę. Dokonamy tam wielkiej wymiany. Każdy z nas ma w domu jakieś figurki, karty, książki, zabawki czy inne gadżety, których nie używa, a trzyma je wyłącznie z sentymentu. Jeśli macie coś takiego przynieście te przedmioty na Imperiadę. Na Giełdzie będzie można się wymienić fantami (kto wie, może uda Wam się trafić na coś naprawdę dla Was cennego), a to co zostanie przeznaczymy na część puli nagród na 100-tnym spotkaniu w lutym.

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzin na naszym spotkaniu i do zobaczenia we Wrocławiu!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  StarForce 2011 rozpocznie się już jutro!

  2011-09-08 22:04:06 StarForce.eu

  Do rozpoczęcia StarForce 2011 pozostało mniej niż 24 godziny. Co prawda oficjalne otwarcie zlotu zaplanowane jest na sobotę, ale już w piątek fani Star Wars z całego kraju spotkają się w toruńskim klubie Fort IV. Więcej na temat tej fandomowej imprezy dowiecie się z tego newsa. Natomiast program sobotniego dnia znajdziecie tutaj. Program konwentu robi wrażenie, atrakcji jest sporo, a zaproszone gwiazdy, między innymi Jeremy Bulloch – odtwórca roli Boby Fetta w Epizodzie V i VI, gwarantują widowisko na wysokim poziomie. Dziś w ostatniej paczce przedstarforcowych informacji objawiamy szczegóły kolejnych atrakcji i drobnych przyjemności, jakie w sobotę będą czekać fanów Star Wars, którzy wybiorą się do Torunia. Niestety na StarForce zabraknie przedstawicieli Electronic Arts, przyczyna absencji wydawcy „The Old Republic” nie została podana do publicznej informacji.  Force Attax
  Cieszymy się, że do wydawnictw marki Star Wars w Polsce dołącza nowy gracz.

  Wydawnictwo Media Service Zawada wprowadza na rynek HIT LICENCYJNY dla fanów STAR WARS! Karty do gry oraz Przewodnik kolekcjonera "STAR WARS FORCE ATTAX"...

  Karty do gry FORCE ATTAX dostępne w saszetkach zawierających 5 kart. Niektóre saszetki zawierają karty specjalne służące do wzmocnienia ataku lub obrony.

  Promocyjne saszetki kart dostępne są z najnowszym numerem magazynem Cartoon Network!

  Przewodnik kolekcjonera FORCE ATTAX” w super cenie (tylko 9,99 zł) zawiera zasady gry wraz z matą do gry, saszetkę kart oraz kolekcjonerskie pudełko na karty.

  Wspomniane produkty będą do wygrania już w sobotę w licznych konkursach, które towarzyszyć będą naszemu zlotowi!


  Charakteryzacja rodem z Odległej Galaktyki....
  Starforce nie mógłby się obejść bez dodatkowych atrakcji dla najmłodszych. Na zlocie będzie możliwość charakteryzacji twarzy dzieci w wymarzone postaci Star Wars, oraz pokaz na żywo tworzenia mieczy. Animacje dla dzieci będzie przeprowadzać Natalia Trojanowicz.

  Limitowane koszulki StarForce
  Firma Endymion, przy współpracy z firmą KaRoKa przygotowuje specjalną, ściśle limitowaną edycję t-shirtów StarForce. Jako, że miasto Toruń kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem, i co za tym idzie z astronomią, charakter koszulek będzie miał właśnie klimat kosmiczny. Na tzw. wzorze Solar System firmy The Mountain, na rękawku, będzie umieszczone logo imprezy. Dodać należy że firma KaRoKa jest autoryzowanym przedstawicielem na Polskę firmy Something Different, europejskiego dystrybutora m.in. takich marek jak: The Mountain / Skulbone / Liquid Blue .W razie dużego zainteresowania wspomnianymi t-shirtami, po wyczerpaniu nakładu, będzie możliwość zamówienia takiej koszulki z terminem realizacji 2 tyg., o szczegóły należy pytać na stoisku Endymion.  Gwiezdno wojenne pejzaże
  Na terenie przy Centrum Targowym PARK swoje stanowisko będzie miała Joanna Szulc, która pokaże jak techniką speedpaint w 3 minuty wykonać pejzaże znane dotychczas tylko pilotom gwiezdnych statków. Każdy będzie miał okazję zakupić własny unikatowy widok kosmicznej przestrzeni.  Jak rozpoznać Organizatora?
  Niebieski t-shirt, Boba Fett na pomarańczowym tle i wieńczący koszulkę napis Jedi Master – tak właśnie na tegorocznym zlocie prezentować się będą Organizatorzy. U nich znajdziecie wszystkie potrzebne informacje dotyczące konwentu.  Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia.

  Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  (c) 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization  Temat na forum
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Ciekawe atrakcje na StarForce 2011

  2011-09-07 20:11:08 StarForce.eu

  W dzisiejszej paczce newsów dotyczących konwentu StarForce 2011, który za 2 dni rozpocznie się w Toruniu, prezentujemy informacje na temat dwóch turniejów, stoiska Electronic Arts i punktu programu związanego z komiksem "Dark Empire".  Turniej Star Wars: Battlefront 2
  Ciemna czy jasna strona Mocy? Spór ten w uniwersum „Gwiezdnych wojen” trwa nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat. Podczas StarForce 2011 dopiszemy do niego kolejny rozdział i przekonamy się kto najlepiej poradzi sobie w wirtualnych zmaganiach.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju gry komputerowej „Star Wars: Battlefront II”. Zapisy uczestników odbywać się będą w Games Roomie pomiędzy godziną 12 a 13.

  Patronem turnieju i zarazem fundatorem nagród jest dystrybutor gry „Star Wars: Battlefront 2”, firma LEM (Licomp Empik Multimedia).

  Trenujcie i niech myszka prowadzi Was do zwycięstwa!  Star Wars Miniatures
  Prawdziwy konwent nie może obejść się bez figurkowych gier bitewnych. W games roomie kilka stołów zostanie przeznaczonych na rozgrywki w Star Wars Miniatures. Fani posiadający swoją armię będą mogli mierzyć się w gwiezdno wojennych potyczkach od 11.30.

  Jeżeli zbierze się odpowiednia ilość osób zostanie zorganizowany nieoficjalny turniej Star Wars Miniatures z nagrodami. Będzie można korzystać z wirtualnych dodatków stworzonych przez międzynarodowy komitet graczy zrzeszony na SWMGamers.com. Zgłoszenia można przesyłać na adres ender1701d@gmail.com, w ostatniej chwili można będzie się dopisać w games roomie między 12 a 13, ale pamiętajcie, że o uczestnictwie w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń! Regulamin turnieju zostanie ogłoszony wkrótce.

  Zapraszamy do udziału w bitewnych zmaganiach!

  Dark Empire
  W tym roku jedną okazji do świętowania na StarForce 2011 jest dwudziestolecie wydania serii komiksowej Dark Empire. Jest to seria tak samo ciekawa jak budząca wiele kontrowersji wśród fanów. Odrodzony Imperator? Luke Skywalker po Ciemnej Stronie? To tylko początek tego co dla czytelnika szykują te komiksy.

  Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Dark Empire? Zapraszamy na prelekcję o 13.00 do sali Świątyni Jedi, którą poprowadzi Konrad "Vergesso" Sadowski.

  Ostatni zeszyt serii - Empire's End nigdy nie został wydany po polsku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zakończyła się ta historia komiksowa to o 14.00 zapraszamy na czytanie tej historii w fanowskim tłumaczeniu w wykonaniu Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych tARTak.

  Jednym z elementów wystawy będzie kolekcja gadżetów związanych z Dark Empire, która jest własnością Marka Kielaka.
  Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia.

  Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  (c) 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  Szczegółowy program StarForce 2011

  2011-09-06 20:33:49 StarForce.eu

  Wczoraj na stronie StarForce.eu został opublikowany szczegółowy program zlotu, który za 3 dni rozpocznie się w Toruniu! Zwróćcie uwagę, że zmianie uległa godzina rozpoczęcia piątkowego pokazu walk na miecze świetlne przy Fontannie Cosmopolis, start demonstracji o 20:30.  PIĄTEK, 9 WRZEŚNIA 2011

  20.30 - Pokaz walk na miecze świetlne przy Fontannie Cosmopolis  SOBOTA, 10 WRZEŚNIA 2011

  10.00 - Parada na toruńskiej starówce, wyruszamy spod Urzędu Marszałkowskiego


  Atrakcje w Centrum Targowym PARK

  Scena Galactic City

  12.00 – Oficjalne otwarcie zlotu

  12.15 – Prezentacja Legionu 501 i Rebel Legionu

  13.30 – Konkurs strojów (dla dzieci)

  15.15 – Koncert zespołu Kobranocka

  16.30 – Koncert zespołu Eljazz, czyli jazz z nutką Star Wars

  17.15 - Pokazy stylów walki na miecze świetlne
  Prowadzący: Paweł Dobierski

  W przerwach między punktami programu na scenie będą odbywały się konkursy dla najmłodszych fanów połączone w prezentacjami poszczególnych oddziałów legionów. (dla dzieci)

  Sala Senatu
  (audytoryjna)


  12.00 – Spotkanie z tłumaczami książek Star Wars, Anną Hikiert i Błażejem Niedzińskim

  13.00 – Spotkanie z Janem Kotlarzem, członkiem Mars Socjety - Miejsca lądowania łazika Curiosity na Marsie

  14.00 – Prezentacja o efektach specjalnych i animacji w filmach studia Platige Image
  Prelegent: Rafał Wojtunik

  15.00 - Panel dyskusyjny z redaktorem naczelnym Star Wars Komiks, Jackiem Drewnowskim

  16.00 – Prezentacja przygotowana przez reżysera filmu „Gwiazdy w Czerni” i specjalistę od efektów specjalnych Staszka Mąderka

  17.00 – Co nas czeka w The Old Republic? Prelegent: Gildia Star Wars

  18.00 – Panel dyskusyjny z honorowym gościem StarForce 2011, Jeremim Bullochem, odtwórcą roli Boby Fetta.

  Sala Akademii Jedi

  12.00 - Star Wars w telewizji (dla dzieci)
  Prelegent: Bartosz Burzyński

  13.00 – O rekwizytach słów kilka. – O pomysłowości ludzi od efektów specjalnych.
  Prelegent: Przemysław Grzesiak

  14.00 - Czytanie komiksu Empire’s End według fanowskiego tłumaczenia
  Wykonanie: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych tARTak

  15.00 - Konkurs Plastyczny (dla dzieci)
  Prowadząca: Daria Kettner

  16.00 - Alternatywna Rzeczywistość Gwiezdnych Wojen – popularne wizje, teledyski, montaże fanów.
  Prelegent: Aleksandra Stasina

  17.00 - Lokacje Gwiezdnych Wojen
  Prelegent: Łukasz Trykowski

  Sala Świątyni Jedi

  12.00 - Specjalizacje Jedi – Czy wszyscy Jedi mieli te same zadania i umiejętności?
  Prelegent: Przemysław Kwiatkowski

  13.00 - Dark Empire – opowieść o historii, która pozwoliła Gwiezdnym Wojnom zaistnieć w świecie komiksów.
  Prelegent: Konrad Sadowski

  14.00 - Galaktyką galaktyką, ale ktoś w niej rządzić musi – opowieść o wzlotach i upadkach galaktycznych rządów.
  Prelegent: Łukasz Woźny

  15.00 - Horror w Star Wars
  Prelegent: Gildia Star Wars

  16.00 - Lud Naboo – kultura i historia mieszkańców Naboo.
  Prelegent: Mateusz Kasjaniuk

  17.00 - Rozwój Linii TIE,
  Prelegent: Antoni Sauren

  Kącik Konkursowy

  13.00 - Konkurs wiedzy o Jedi dla młodych fanów – konkurs wiedzowy przeznaczony dla kilkunastoletnich fanów
  Prowadzący: Przemysław Kwiatkowski

  14.30 - Konkurs wiedzy o Sithach
  Prowadzący: Toruńskie Imperium Star Wars

  16.00 - Konkurs wiedzy o technologiach i okrętach Star Wars.
  Prowadzący: Toruńskie Imperium Star Wars

  Hala Wystawowa

  Od 11.30 dla zwiedzających zostanie udostępniona wystawa unikatowych modeli i gadżetów:
  - wierne repliki okrętów wykonane przez Adama i Marka Kuleszów,
  - pamiątki z lat 80-tych, pochodzące z prywatnych zbiorów Michała Gużewskiego i Rafał Kuli,
  - kolekcja naszywek organizacji kostiumowych Mariusza Stormowskiego,
  - kolekcja Lego Kamila Domagalskiego,
  - kartonowe modele okrętów Krzysztofa Wilczyńskiego

  Na specjalnym stoisku do dyspozycji będzie łazik marsjański Magma 2 wraz z zespołem konstruktorskim.

  Firma LEGO przygotuje kącik zabaw dla dzieci.

  Games Room

  Od 11.30 do dyspozycji uczestników oddane zostanie 10 komputerów i 5 konsol wideo. W trakcie trwania imprezy organizowane będą turnieje z nagrodami. Między innymi turniej gry Battlefront 2, na który zapisy będą odbywać się pomiędzy godziną 12 a 13. Fundatorem nagród jest firma LEM (Licomp Empik Multimedia).

  Stoiska Handlowe

  Przez cały trwania wystawy funkcjonować będą stoiska handlowe partnerów zlotu.


  A jutro kolejna dawka informacji dotyczących StarForce!


  Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia.

  Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  (c) 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization


  Temat na forum
  KOMENTARZE (11)

  Fandom

  Impreza fandomowa na StarForce 2011

  2011-09-05 23:44:20 StarForce.eu

  Jak wiadomo StarForce jest konwentem niezwykle otwartym, jednym z niewielu stricte gwiezdno-wojennych, który potrafi przyciągnąć tysiące miłośników Star Wars. Jednak by zachować kameralny i swojski klimat organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji dla fandomu. Ich plan prezentuje się nastepująco:  Piątek
  Impreza w toruńskim Forcie IV rozpoczynie się o godzinie 20.00. Na godzinę 22.00 planowane jest spotkanie fanów z odtwórcą roli Boby Fetta – Jeremim Bullochem. Przewidziany jest także konkurs specjalny dla fanów. Informacje na temat Fortu IV znajdziecie tutaj.

  Sobota
  Afert party (czyli potańcówka wieczorna) odbędzie się w klubie studenckim Kotłownia, start o godzinie 21.00. Klub zlokalizowany jest przy akademikach nr 1, 2, 3, 5, i 6, a dokładniej pod akademikiem nr 5 – bardzo blisko toruńskiej starówki. Impreza będzie miała charakter zamknięty, dlatego organizatorzy proszą o zgłoszenie się wszystkich chętnych do wzięcia w niej udziału. Swoje aplikacje należy wysyłać na adres e-mail: ender1701d@gmail.com!

  Niedziela
  Tradycyjne niedzielne spotkanie odbędzie się na ulicy Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu. Planowane są dwa kursy autokaru z Torunia do Grabowca o godzinie 11.00 i 12.00. Kursy powrotne, prawdopodobnie bezpośrednio na dworzec PKP Toruń Główny, wyruszać będą o godzinie 15.00 i 17.00. Organizatorzy bardzo proszą o zgłaszanie się również na tą imprezę. Oszacowanie ilości chętnych jest im niezbędne, aby mieć pogląd, jakie środki przygotować by móc należycie ugościć wszystkich przybyłych.

  We wtorek natomiast przedstawimy szczegółowy plan StarForce 2011 i wszystkie oficjalne atrakcje konwentu!


  Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia.

  Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  (c) 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization


  Temat na forum
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Nowi członkowie w Polish Garrison

  2011-09-05 22:35:05 Polish Garrison

  W szeregach polskiej placówki Legionu 501. walczy już 51 osób. Ostatni fani, którzy dołączyli do Polish Garrisonu to:
  Ewa "Edek" Poręba w kostiumie Juno Eclipse (ID 5767) oraz Marek "Werwolf" Nikołajewicz posiadający kostium Garindana (DZ 8930).  Serdecznie gratulujemy!
  KOMENTARZE (6)

  Fandom

  Coraz więcej atrakcji na StarForce 2011

  2011-09-01 20:17:43 StarForce.eu

  Pora na świeżą porcję newsów na temat StarForce 2011 prosto z oficjalnej strony konwentu. Do rozpoczęcia imprezy zostało tylko 8 dni, przygotowania są na ostatniej prostej a z dnia na dzień organizatorzy ujawniają kolejne atrakcje.  Staszek Mąderek na StarForce
  Kogo jak kogo, ale na "StarForce" zabraknąć nie może popularnego nie tylko w środowisku fanów "Gwiezdnych wojen", Staszka Mąderka.  Spotkania z twórcą fanfilmu "Stars in Black" za każdym razem gromadzą komplet uczestników, którzy dowiadują się zakulisowych ciekawostek na temat powstawania filmów z naciskiem na tworzenie efektów specjalnych. Tradycyjnie liczyć możecie na na oryginalny humor przyprawiony odrobiną pieprzu, czyli to za co m.in. lubicie naszego gościa.

  Konkurs strojów!
  Jednym z barwniejszych elementów, które wyróżniają miłośników Gwiezdnych wojen są ich fantastyczne stroje. Do Torunia zawitają legioniści z organizacji Polish Garrison i Eagle Base, lecz to nie oni będą bohaterami konkursu strojów, który odbędzie się na scenie przy Centrum Targowym PARK.

  Do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci do 14. roku życia, które będą chciały zaprezentować się we własnych strojach pochodzących z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mogą to być stroje inspirowane filmami kinowymi, animowanymi, grami komputerowymi, a nawet komiksami.

  Surowymi jurorami będą starsi koledzy ze wspomnianych wcześniej organizacji kostiumowych. Kto wie czy za kilka nie dołączą do nich uczestnicy toruńskiego konkursu.

  Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody ufundowane m.in. przez firmę LEGO.

  Wirtualny spacer po Marsie
  Nie samą „odległą galaktyką” żyją miłośnicy fantastyki i choćby dlatego warto przyjrzeć się nieco bliższym nam planetom.

  Mars od zawsze przykuwał uwagę nie tylko naukowców, ale także twórców literatury i filmu z nurtu fantastyki naukowej. Podczas toruńskiego zlotu będziecie mogli odbyć wirtualny spacer po czerwonej planecie, dzięki trójwymiarowym wizualizacjom, które zawdzięczamy marsjańskiemu algorytmowi - Algorytm Rover nad Orbiter Delta Mars (RODM). Na wirtualny spacer zabierze Was sam autor tegoż algorytmu, nominowany przez National Geographic do nagrody Travelery 2009 w dziedzinie “osiągnięcie naukowe roku”, Jan Kotlarz z Polskiej Fundacji Areografii.

  Egmont Polska na StarForce!
  Zaglądając do kiosków i księgarń śmiało można stwierdzić, że „Gwiezdne wojny” komiksem w Polsce stoją. Na naszym rynku dzięki wydawnictwu Egmont Polska ukazują się regularnie trzy magazyny komiksowe, a co pewien czas publikowane są wydania albumowe serii, które aktualnie ukazują się w Stanach Zjednoczonych.

  StarForce 2011 stanowił będzie gratkę dla wszystkich miłośników gwiezdnego komiksu. Pośród naszych prelegentów zagości bowiem Jacek Drewnowski z Egmontu, który opowie m.in. o przyszłych planach wydawnictwa związanych z marką „Star Wars”.

  Ponadto uczestnicy zlotu będą mieli szansę uzupełnić swoją kolekcję, gdyż wydawnictwo Egmont prowadzić będzie sprzedaż. Co więcej, szpiedzy bothańscy donoszą, że w Toruniu pojawią się również wydania przedpremierowe.

  Łazik marsjański Magma 2!
  Automatyczne sondy eksplorujące obce planety? Na pewno każdy pamięta niebezpiecznego droida z początkowych scen Imperium Kontratakuje. Science-fiction? Czyjaś fantazja? Może kiedyś, ale już nie dziś! Przekonają się o tym uczestnicy tegorocznej edycji StarForce, ponieważ wśród gości zlotu będzie automatyczny łazik marsjański Magma 2, wraz z zespołem konstrukcyjnym.  W pełni sprawny robot będzie prezentowany na stoisku zespołu przez cały czas trwania wystawy w Centrum Targowym PARK 10 września. Chętni będą mogli zasiąść przed komputerem i wydawać łazikowi polecenia.

  Łazik marsjański Magma 2 został zbudowany przez studentów z Politechniki Białostockiej na międzynarodowe zawody University Rover Challenge 2011 w stanie Utah w USA, które wygrał pokonując wszelką konkurencję. W trudnych warunkach, zbliżonych do tych panujących na Marsie, zawodnicy za pomocą łazika mieli do wykonania skomplikowane zdania, m.in.: rozpoznanie terenu, pobranie próbki gleby i poszukiwanie w niej śladów życia oraz dostarczenie pakietu medycznego rannemu astronaucie.

  Łazik Magma 2 wprowadził zupełnie nową jakość, jeśli chodzi o realizację zadań obserwacyjnych nie tylko na zawodach URC, ale w ogóle w robotyce mobilnej. W robocie zainstalowano dwa heksakoptery, służące do obserwacji terenu z powietrza.

  Nowa konstrukcja robota Magma 2 to kontynuacja "lotniczej" filozofii konstrukcyjnej, ma "odchudzone" elementy i szerzej zastosowane tworzywa sztuczne. Dzięki temu łazik w podstawowej konfiguracji waży zaledwie 30 kilogramów.

  Podczas rozgrywania zawodów URC, do każdego zadania Magma 2 miał osobne wyposażenie. Manipulator przegubowy do pobierania próbki skały, manipulator kartezjański do obsługi panelu sterującego, zespół pojemników na apteczki dla rannych astronautów i przede wszystkim dwa heksakoptery, które służyły do obserwacji z powietrza terenu w którym łazik operował. Był to pierwszy w historii zawodów przypadek wykorzystania obiektów latających.

  Projekt Magma2 został zrealizowany przez Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej oraz stowarzyszenie Mars Society Polska. W skład zespołu weszli: Wojciech Głażewski (koordynacja projektu, konstrukcja podwozia i manipulatora przegubowego, opracowanie naukowe zadań), Piotr Ciura (system wizyjny, elektronika), Emil Błoński (sterowniki, elektronika), Szymon Zimnoch (system sterujący, elektronika), Bartosz Solnik (manipulator kartezjański) oraz Jacek Wojdyła, Paweł Krzywosz, Krzysztof Pisowacki, Paweł Solnik odpowiedzialni za wsparcie prac konstrukcyjnych.


  Organizatorami imprezy są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Urząd Miasta Torunia.

  Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  (c) 2011 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization  Temat na forum
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  Wieści z Manda`Yaim

  2011-09-01 11:06:46 Manda`Yaim

  [Początek przekazu od Manda'Yaim]

  Su`cuy aruetiise. Witajcie, Bastionowicze!
  W imieniu zaprzyjaźnionego serwisu, jakim jest Manda`yaim, mam zaszczyt zaprosić was do zapoznania się z co ciekawszymi rzeczami które ukazały się na naszych łamach w ostatnim czasie. Rzeczy te, którymi pragniemy się podzielić z innymi, by mogli poszerzać swą wiedzę o Mandalorianach, można zgrupować w dwóch kategoriach.

  Pierwsza kategoria dotyczy czasów komiksowej serii Rycerze Starej Republiki.
  Aby w pełni rozumieć o co chodzi w przytaczanych tekstach, należy znać komiksy. W przypadku dwóch pierwszych pozycji wystarczy znajomość tej serii do wektora, jednakże w przypadku ostatniej wypadałoby znać całość (wszystkie 50 zeszytów, czyli także te które nie wyszły jeszcze w Polsce).

  W zeszytowych wydaniach Knights of the Old Republic, w numerach od 13tego do 24go pojawiały się pojedyncze "strony ze świata SW", stylizowane na istniejące w uniwersum "holowiadomości" i inną dokumentację. Nadają one ciekawego, dodatkowego klimatu historii, niestety w wydaniach TPB ich zabrakło, tym samym w polskich wydaniach także ich nie ma. Można je jednak zobaczyć Tutaj.

  John Jackson Miller zasmucony faktem, że po 24tym (czyli gdy RSR wkroczyli w crossoverową mini serię Wektor) zeszycie strony te przestały się ukazywać, wykorzystał kilka związanych z nimi pomysłów, i wypuścił dostępne na Hyperspace opowiadanie zwane "Interferencja". Ma ono formę "dyskusji" między Mandalorianami a przedstawicielem Republiki, który włamał się na częstotliwości komunikacyjne Mandalorian i szerzył swa propagandę. Przeczytać je można Tutaj

  Wspomnianą ostatnią pozycją związaną z RSR jest Sekretny dziennik doktora Demagola. Nazwa mówi właściwie wszystko o tym czego możemy spodziewać się po tym opowiadaniu.

  Druga grupa to teksty związane z panią Karen Traviss.
  Znajduje się w niej opowiadanie zatytułowane Sprzeczności - jego akcja plasuje się pomiędzy Potrójnym Zerem a Prawdziwymi Barwami, a skupia się na postaciach Prudiiego i Atina oraz Kalu Skiracie, Ordzie i Mereelu.

  Z kolei Boba Fett: Człowiek praktyczny to historia dziejąca się tuż-przed inwazją Yuuzhan Vongów na galaktykę oraz w początkowym etapie tejże inwazji, pozwala poznać ona rolę jaką odegrali Mandalorianie w zmaganiach z poza galaktycznym najeźdźcą.

  Warto zauważyć, że wraz ze znajdującymi się w Bastionowej Biblioteczce tłumaczeniami opowiadań Na jego podobieństwo i Miecz obosieczny, po polsku, (przede wszystkim) nakładem wydawnictwa Amber oraz dzięki fanom, można przeczytać wszystkie książki i opowiadania jakie ta autorka napisała w ramach uniwersum Star Wars.

  Dodatkowo, na naszych łamach znajduję się też tłumaczenie FAQ, które autorka prowadzi na swojej stronie. Można przeczytać w nim odpowiedzi na najczęściej jej zadawane przez fanów pytania, zarówno dotyczące SW, jak i innych uniwersów czy ogólnie pisarstwa.

  Dziekuję za uwagę, i zapraszam do, mam nadzieję satysfakcjonującej, lektury.

  Przedstawiciel M`y - Shev`tal

  [Koniec przekazu od Manda'Yaim]
  KOMENTARZE (12)
  Loading..