TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Across the movies z Johnem Williamsem

2012-10-29 21:09:35 EB i PG

Kolejne wieści z Polish Garrinson i Eagle Base. Tym razem kilka zdjęć z koncertu poświęconego muzyce filmowej oraz informacje o nowych członkach wspomnianych organizacji.

14 października członkowie Polish Garrison wraz z siłami Rebelii – przedstawicielami Eagle Base – odbyli muzyczną podróż poprzez świat filmów. Na całe popołudnie Sala Kongresowa w Warszawie przeniosła gości oraz żołnierzy Imperium i Rebelii w fantastyczny świat „namalowany” przez takich mistrzów jak Hans Zimmer, Alan Silvestri, James Horner oraz – najbliższego naszym sercom – Johna Williamsa. Niech obrazy mówią same za siebie.Zdjęcia dzięki uprzejmości Adama Santorskiego i Izabeli Strzemiecznej

Spieszymy też donieść że ostatnio szeregi obydwu naszych polskich oddziałów międzynarodowych organizacji kostiumowych powiększyły się – i to nie o byle kogo! Polish Garrison urósł w siłę znacznie, bo aż o ośmiu członków. Szeregi polskiej placówki Imperium zasilili mianowicie: TK 4698 – Jacek „Bazyliszek” Bartłomiejczyk, TK 5948 – Rafał „Bizon” Kula, TK 10000 – Aleksandra „CandyTrooper” Dąbkowska, TK 10100 – Rafał „Kraszan” Kraska, TK 6562 – Bartosz „StaFF Trooper” Pawlak, TK 9353 – Marek „Goro” Miedzanowski, TK 50148 – Damian „Fezz” Stefański oraz TR 18108 – Michał „Guzes” Gużewski. Warto nadmienić, że wszyscy nasi nowi żołnierze, za wyjątkiem ostatniego – rodzynka w postaci Royal Guarda, zasilili zacne grono imperialnych szturmowców, w dodatku (poza Markiem „Goro” Miedzanowskim) w zbrojach rodzimej produkcji.Oprócz nowych członków, pula strojów Polish Garrisonu zwiększyła się o trzy nowe kostiumy: zarejestrowanego przez ID 2578 – Bartka „Bena” Kwaśniewskiego szturmowca; Blackhole Stormroopera, zwanego też Shadow Stormrooperem, będącego własnością IN 8665 – Przemka „Joka” Grzesiaka oraz Snow Commandera, nowy nabytek TK 1431 – Marka „skywalkera” Krukierka.


Szeregi rodzimego oddziału Rebel Legionu także się powiększyły, co prawda mniej spektakularnie pod względem liczebnym, jednak do Eagle Base dołączył nie byle kto, bo sama Mon Mothma, odtwarzana przez Elizę „snootles” Gużewską.


Nowym członkom obydwu (tylko pozornie wzajemnie rywalizujących) frakcji serdecznie gratulujemy, życzymy wielu owocnych misji i chwalebnej służby ku chwale… odnośnych podmiotów ;)

KOMENTARZE (4)

Fandom

V urodziny TISW

2012-10-29 09:27:12 TISW

I Imperium Galaktyczne upadło, ale wciąż żyje pierwsze cesarstwo polskiego fandomu! Po pięciu latach walki o pokój i porządek zapraszamy na 50-te już spotkanie, połączone z celebracją 5-tych urodzin Toruńskiego Imperium. Odsłonięcie pomnika Wielkiego Palpatine'a musieliśmy odwołać, ale z cokołu wesprze nas pewien astronom, który również potrafił zatrząść galaktyką! Dlatego przybywajcie tłumnie, a gwarantujemy Wam niezapomniane wrażenia w pięknej stolicy naszego Imperium. Tym bardziej, że nie świętujemy sami, ale w sojuszu z Mandalorianami z Manda'yaim i wojownikami z Sugaty, którym również stuknie już piątka. Trzy armie zbiorą się więc 10 listopada o 13.00 w klubie studenckim Kotłownia w Toruniu, aby Wami zawładnąć , jak imperiom przystoi. W programie:

- Turnieje Pazaaka, Sabacca i Dejarika;
- Wielka bitwa w najnowszej grze figurkowej X-wing;
- Konkurs wiedzy o TISW, Manda'Yaim i fandomie;
- Tort i to nie jeden! Bo wszyscy lubią tort!
- Wieczorem huczne świętowanie z Mandalorianami w zbrojach i przy blasku mieczy świetlnych!

Zapraszamy!KOMENTARZE (8)

Fandom

Bastionowa relacja z Celebration VI

2012-10-24 21:07:46W drugiej połowie sierpnia, w Orlando na Florydzie, odbył się największy w tym roku konwent Gwiezdnych Wojen - Star Wars Celebration VI. Podczas tej czterodniowej imprezy fani mogli spotkać się z aktorami z sagi, twórcami The Clone Wars, pisarzami, rysownikami, a także samym twórcą Star Wars - Georgem Lucasem. Liczba atrakcji była ogromna, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Staraliśmy się Wam na bieżąco przekazywać najświeższe informacje, zasłyszane na panelach, co zaowocowało ponad 15 newsami napisanymi w trakcie trwania konwentu. Również na żywo, na blogu mogliście znaleźć bardziej prywatne wrażenia zarówno z samego konwentu, jak i całej wyprawy na niego. Tym razem mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę związaną z tą imprezą - kompletną relację z konwentu. Znajdziecie tam zarówno opis samej imprezy, wystaw jej towarzyszących oraz wszystkich paneli, na których byliśmy. Nie zabraknie również zdjęć. Zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją!

Relacja z Celebration VICzęść zdjęć znajdziecie również w naszym albumie na Facebooku.
KOMENTARZE (3)

Fandom

Wielkie budowanie w Kantynie SWAT

2012-10-24 17:40:02 S.W.A.T.

Klocki Lego. Chyba każdy darzy je sympatią, a przynajmniej ja nie znam nikogo kto miałby na ten temat inne zdanie. Więc czemu nie skorzystać z okazji i nie pozwolić im się porwać jeszcze raz? Zachęcamy do zapoznania się z wiadomością nadesłaną przez S.W.A.T. Może i Wy dacie się wciągnąć we wspólną zabawę.


Kantyna SWAT to jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań młodych fanów Gwiezdnych Wojen. To właśnie tutaj możecie wziąć udział w całym wachlarzu atrakcji rodem z odległej galaktyki. Zabawki, czyli modele pojazdów, klocki i gadżety, konkursy, gry planszowe oraz video o tematyce galaktycznej oraz unikalne atrakcje!

Jest to jedyna i niepowtarzalna okazja, by na kilka godzin przenieść się w świat najsłynniejszej Sagi na świecie, m.in. zapisując swoje imię w annałach biblioteki Jedi, biorąc udział w konkursie wiedzy „Kolekcjonerzy”. Dziesięć pytań i dwa koła ratunkowe. Brzmi znajomo?

Każda Kantyna SWAT różni się od poprzedniej. Za każdym razem odwiedza nas inna postać z filmu. Organizowane są spotkania z aktorami i innymi osobami odpowiedzialnymi za realizację polskiej wersji językowej Gwiezdnych Wojen oraz serialu Wojny Klonów, a także niezwykłe atrakcje.

Właśnie taką atrakcją podczas październikowego spotkania, będzie budowa Wielkiej Figury Lorda Vadera z klocków LEGO. 26400 elementów, 2,30m wysokości i ok. 200kg wagi. Jest to świetna zabawa dla wszystkich fanów, bez względu na wiek! Wszystko to dzięki uprzejmości firmy LEGO POLSKA oraz stowarzyszeniu Star Wars Artistic Team.

Warto podkreślić, że spotkania w Kantynie SWAT są bezpłatne i otwarte dla każdego. Zapraszamy na trzecie piętro warszawskiego salonu Traffic Club w sobotę 27 października 2012 w godz. 12:00-16:00.

Niech Moc będzie z Wami!

KOMENTARZE (0)

Fandom

47. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2012-10-18 21:13:40 SKFSW

W Krakowie szykuje się kolejne spotkanie fanów:

"Październik już w pełni, a my widzimy się na kolejnym spotkaniu. 20.10 o godzinie 14.00 pod Fontanną na Placu Mariackim, by później udać się do Ciszy przy ul. Brackiej.

planujemy:
 • "(Nie)trzeźwym okiem KomiX`a"
 • "Z mapy"
 • "Bohaterowie holonetu"
  a także, coś co zagości częściej i będzie w naszej ostatnio rozwijanej myśli otwierania się na całkiem nowych fanów:
 • "Gwiezdne pojazdy: AT-TE"

  Zapraszamy!

  Kolejne spotkania: 17.11 oraz 15.12 br.

  Temat na Forum

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  LXVII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-10-16 21:20:43 Łódzki Fanklub SW

  Świeżo po zakończeniu dwudniowego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier (<5-7.10.2012), przyszedł czas na kolejne spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars, które tym razem odbędzie się w tę sobotę (20.10). Jak zwykle stawiamy na nowości, dlatego nowi „przybysze” nie będą czuli się w naszym towarzystwie znudzeni czy zniechęceni. Poza modelarstwem i konstruowaniem kolejnych modeli/replik, proponujemy również udział w przeróbkach niezwykle popularnych gier i rzecz jasna dyskusjach zwłaszcza na tematy najbardziej nurtujące fanów SW. Przekonajcie się, co w łódzkiej trawie piszczy. Spotykamy się w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, oczekując na wszystkich od godziny 15:00 w sali 308.

  Plan dnia:
  • Battlestar Galactica w wersji SW, czyli co wyczynia ŁFSW;
  • Symulacja Resistance/Wilkołak;
  • Pierwsze kroki w nowej grze X-wing;
  • Podsumowanie MFKiG 2012;
  • Dyskusja o piątym sezonie TCW;
  • Projekt: E-11 blaster – konstruowanie modelu broni z odległej galaktyki

  oraz wiele więcej...

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (2)

  Fandom

  XLIX Spotkanie TISW

  2012-10-16 19:25:22 TISW

  Już za miesiąc 50 spotkanie i 5 urodziny fanklubu. Zapewniamy, że będzie się działo, ale tymczasem już 20 października o 13.00 zapraszamy na XLIX spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Odbywa się ono w znanym i lubianym Kameleonie przy ul. Tuwima 9 w Toruniu.

  W programie
  - ważne sprawy organizacyjne dotyczące 5-tych urodzin TISW;
  - omówienie istotnych kwestii związanych z 50 spotkaniem TISW;
  - konkurs wiedzy o technologiach i okrętach z SW;
  - historia odległej galaktyki, część następna z kolei;
  - dla relaksu rozmowy nie związane z Gwiezdnymi Wojnami ani cyfra "5".

  Zapraszamy wszystkich fanów z Torunia i okolic!


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  CVIII spotkanie wrocławskiego fanklubu Star Wars

  2012-10-16 09:47:28  Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen zaprasza na 108. Imperiadę, która odbędzie się w najbliższą sobotę czyli 20.10.2012 r. Spotykamy się o 11:45 pod Empikiem skąd udamy się o 12:00 do restauracji Globetrotter (obok Mostów Pomorskich) by wspólnie plotkować, knuć i jeść! Jak zwykle przewidujemy wiele spodziewanych i niespodziewanych atrakcji.

  Ponieważ we Wrocławiu nigdy nie jest nudno, miło jest nam poinformować, iż zawiązała się nowa grupa RPG, której członkowie będą obecni na najbliższym spotkaniu. Tym samym dopisujemy tę "dyscyplinę" do wielu innych, chętnie uprawianych przez uczestników wrocławskich spotkań Star Wars.

  Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  95. Spotkanie Śląskich Fanów

  2012-10-14 23:20:40 Gunfan

  Witajcie. Widzimy się w najbliższą sobotę, szczegóły poniżej.

  Data: 20 października;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 13:00.  Serdecznie zapraszamy!

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Konkurs Brotherhood of the Sith

  2012-10-14 18:25:12 Brotherhood of the Sith

  Ogłoszenie dla wszystkich sympatyków ciemnej strony mocy i nie tylko. Bractwo Sithów podzieliło się z nami informacją odnośnie konkursu, który został niedawno rozpoczęty. A oto szczegóły tej wiadomości.

  W poniedziałek na facebookowym fanpage`u Brotherhood of the Sith ruszył konkurs. Pytania (zgodnie z regulaminem facebooka) zostały ogłoszone na stronie konkursowej, tam też znajduje się regulamin, wg którego aby wziąć udział w konkursie należy po pierwsze być fanem naszego facebookowego profilu, a po drugie odpowiedzieć na trzy zamknięte i dwa otwarte pytania.

  Zwycięzca konkursu otrzyma ekskluzywną figurkę Utapau Shadow Troopera w dodatkowym blistrze ochronnym oraz książki: „Przygody Hana Solo”, „Breslau Forever” i „Toy Land”. Nagrodą za drugie miejsce jest pluszowy Darth Vader oraz książka „Zima mej duszy”, a za trzecie komiks „Darth Maul I” oraz książka „Tajny Wywiad Cara Grocha”.

  May the Force serve you well!


  W imieniu organizatorów zachęcamy do wspólnej zabawy.!
  KOMENTARZE (9)

  Fandom

  Teaser i trailer filmu wrocławskiego fanklubu Star Wars

  2012-10-07 20:26:45

  Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen nie marnuje czasu. Galaktyczny Triumwirat sprawujący władze od lutego, trzyma fason i rozpędza się do nadświetlnej. Na dowód chcemy serdecznie zaprosić do obejrzenia zwiastunów Teledysku promującego działania Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen autorstwa Alex Verse Naberrie. Premiera filmu zapowiedziana jest na grudzień, a póki co zapraszamy do oglądania i przy okazji przypominamy, iż kolejna Imperiada odbędzie standardowo w trzecią sobotę miesiąca czyli 20.10.2012. O szczegółach spotkania poinformujemy niebawem. A oto obiecane materiały:

  Teaser:  Trailer:
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  XXIII spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2012-10-07 13:41:29 Olsztyńskie spotkania

  XXIII spotkanie fanów w Olsztynie odbędzie się 13 października o godzinie 12:00. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się w Planecie 11, a przygotowany program prezentuje się następująco:

 • niusy z ostatniego miesiąca (Master);
 • Dziedzic Imperium od kuchni (Kasa);
 • cosplaye Star Wars - prezentacja najciekawszych strojów (Kasa).

  Do zobaczenia w drugą sobotę października!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  CII Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars

  2012-10-04 21:59:04 BFSW

  W najbliższą sobotę, to jest 6 października, odbędzie się CII (102!) Spotkanie Bydgoskiego Fanklubu Star Wars. Miejscem imprezy będzie standardowo MDK nr 4 mieszczący się na ulicy Dworcowej 82 w Bydgoszczy. Start o godzinie 16:00.

  Póki co tematy przewodnie spotkania nie zostały oficjalnie ujawnione, jednak znając pomysłowość włodarzy BFSW można liczyć na wiele atrakcji – zarówno gwiezdno-wojennych jak i niegwiezdno-wojennych. Natomiast w kuluarach mówi się o prezentacji najnowszej gry bitewnej X-Wing: Gra figurkowa, tak więc powieje świeżością.

  Wszystkich fanów z Bydgoszczy i okolic zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!
  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  Co piszczy w trawie u Rebeliantów?

  2012-10-01 21:53:01 Eagle Base

  Przed wami kilka informacji prosto z polskiej placówki Rebel Legionu. Jeżeli jesteście ciekawi co działo się ostatnio u naszych sympatycznych rebelianckich szumowin oraz tego co planują oni w niedalekiej przyszłości, zapraszamy do lektury.

  Przełom lata i jesieni był okresem dla naszej ekipy bardzo pracowitym – i nie zapowiada się wcale, żebyśmy w najbliższym czasie mieli zwolnić tempo! Oto, w telegraficznym skrócie, wieści z ostatnich miesięcy – a także zapowiedzi wydarzeń, w których weźmiemy udział w tych nadchodzących:
  23-26 sierpnia naszą – choć tym razem wyjątkowo skromną – reprezentację można było spotkać na XXVII Ogólnopolskim Konwencie Miłośników Fantastyki Polcon (jakżeby inaczej – od kilku edycji staramy się brać udział w tej cieszącej się długą tradycją i szczytną renomą imprezie, więc nie zabraknie nas na niej pewnie i w przyszłym roku, w Warszawie).


  (Foto by Ven)

  W ten sam weekend, bo 25 sierpnia, miało miejsce kolejne radosne dla nas wydarzenie, mianowicie następny ślub w szeregach Eagle Base: w związek małżeński wstąpili tym razem nasi członkowie, Daria „Nero” Kettner i Łukasz „Cread” Słowiński. Młodej parze serdecznie gratulujemy, życzymy wielu lat szczęścia w miłości i Mocy i… stada małych Orzełków*!


  *just kiddin’ ;)

  Kolejne dwa tygodnie upłynęły nam na intensywnych przygotowaniach do wielkiego święta fanów, tradycyjnie (to już IV edycja!) odbywającego się w drugi weekend września – zamiennie, w Toruniu i Bydgoszczy: StarForce. Tym razem gościło nas to drugie miasto. Edycję SF 2012 uświetniły swoją obecnością dwie znamienite osobistości szczególnie miłe rebelianckim sercom – kaskader i choreograf gwiezdnowojennych walk, Nick Gillard (a także m.in. odtwórca roli Jedi Cina Dralliga w „Zemście Sithów”) oraz Dermot Crowley, który w „Powrocie Jedi” wcielił się w generała Criksa Madine’a.


  Warto wspomnieć, że podczas tradycyjnej wizyty w Grabowcu obaj panowie zgodzili się przyjąć tytuły Przyjaciół Eagle Base, a także zapozować z członkami zrzeszającego Jedi squadu EB, Ossus Temple, do pamiątkowego zdjęcia, które – oczywiście, opatrzone specjalną dedykacją – trafi w liczbie dwóch sztuk w styczniu przyszłego roku na aukcję charytatywną organizowaną w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – stay tuned!


  Po StarForce nie mieliśmy zbyt dużo czasu na odpoczynek, bo już tydzień później, w dniach 14-16 września, zawitaliśmy do Zielonej Góry, aby wziąć udział w kolejnej już dla nas edycji Fantastycznych Bachanaliów, organizowanego przez Zielonogórski Klub Fantastyki „Ad Astra” Winobrania – tym bardziej wartego uwagi, że w tym roku Ad Astra obchodziła swoje 30-lecie. Życzymy kolejnych takich jubileuszy – oczywiście z naszym udziałem! ;)


  A teraz coś z zupełnie innej beczki… Oto mamy zaszczyt przyjąć w nasze szeregi kolejnego członka – Piotra „Xava Kasjela” Łuczuka, który zasilił szeregi wspomnianej wyżej Ossus Temple jako rycerz Jedi. Witamy serdecznie i życzymy owocnej służby ku chwale Rebelii!


  Zasób reprezentowanych przez naszych członków postaci wzbogacił się też (oprócz wspomnianego Jedi) o dwa nowe stroje. Posiadaczem obydwu – Tuskena i Rebel Fleet Troopera – jest Przemysław „Jok” Grzesiak. Jemu także gratulujemy i mamy nadzieję, że uświetni w nich swoją obecnością wiele gwiezdnowojennych (i nie tylko!) imprez :)


  Wrzesień to także czas wyborów w Rebel Legionie. Mamy przyjemność poinformować, że dowództwo na kadencję 2012/2013 w naszej rodzimej jednostce objęła nowa kadra w składzie:


  Anna „faultfett” Hikiert – Commanding Officer (dowódca bazy)


  Dariusz „sternik” Sterna Executive Officer – (zastępca dowódcy bazy) i Merchandise Officer (merchandising)


  Michał „YangObi” Żołyński – Recruitment Officer – (oficer ds. rekrutacji)


  Agnieszka „Mirax” Dobrska – Public Relations Officer – (PR i kontakt z mediami)


  Daria „Nero” Kettner – Base Webmaster – (strona internetowa)


  Dowódcami naszych squadów (Aldera Squadu – zrzeszającego Rebel Fleet Trooperów, Buzzard Squadronu – skupiającego rebelianckich pilotów i Ossus Temple – świątyni Jedi) zostali, odpowiednio: Michał „ShVagYeR” Szymański, Piotr „Falcon” Bereza i Michał „YangObi” Żołyński.


  Całemu nowemu dowództwu gratulujemy i liczymy na mężne i prężne prowadzenie Eagle Base ku kolejnym sukcesom!

  Pomimo pracowitych wakacji, jesienią nie zamierzamy spocząć na laurach. Już 5-7 października będziecie mogli spotkać naszych wysłanników na 23. edycji łódzkiego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, zaś tydzień później, 14 października, ubarwimy swoją obecnością – podobnie, jak w zeszłym roku – koncert muzyki filmowej, który odbędzie się w Sali Kongresowej w Warszawie. To niezwykła okazja, bowiem tym razem koncert zorganizowany został z okazji wypadającego w tym roku 80. jubileuszu Johna Williamsa. Jak się zapewne domyślacie (albo wiecie z mediów), na imprezie nie zabraknie tematów muzycznych z naszej ulubionej Gwiezdnej Sagi (w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus) – stąd oprawa w wykonaniu członków Polish Garrisonu i Eagle Base. Możecie liczyć na iście starwarsowy klimat!
  Z uwagi na dość duże zagęszczenie imprez (przyznacie chyba, że nie każdy dałby radę co tydzień paradować w stroju), po małej, dwutygodniowej przerwie, 27-28 października zawitamy do sklepów sieci Toys’R’Us w Warszawie i Gdańsku – będziemy tam świętować z fanami pierwsze urodziny sklepów, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Star Wars – i nie tylko! Miesiąc później, w dniach 23-25 listopada, będziecie zaś mogli spotkać naszych członków na 13. edycji Festiwalu Falkon w Lublinie (http://www.falkon.co/falkon). Tu także serdecznie zapraszamy, bo atrakcji będzie co niemiara!

  O naszych działaniach możecie na bieżąco czytać na naszej stronie internetowej http://www.rebellegion.pl, bądź na naszej stronie na Facebooku: http://www.facebook.com/RebelLegionEagleBase. Jeśli macie jakieś pytania lub chcielibyście do nas dołączyć (do czego gorąco namawiamy!), zajrzyjcie na nasze forum: http://rebellegion.pl/forum/index.php. Pamiętajcie: Moc jest z nami! Zawsze!

  KOMENTARZE (6)
  Loading..