TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Kolejne atrakcje na Celebration VI

2012-05-29 09:24:36 StarWars.com

Na oficjalnej opublikowano kolejne zapowiedzi różnych wydarzeń i osób, które pojawią sie na Celebration VI, wielkim oficjalnym konwencie Star Wars, który odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia 2012 roku w Orlando na Florydzie w Centrum Konwentowym Orange County. Te kolejne atrakcje to:Twócy Robot Chicken

Duet Seth Green i Matthew Senreich, twórcy pokręconego serialu animowanego Robot Chicken, w którym parodiują i prześmiewają się z najważniejszych elementów popkultury, w tym trzy razy same Gwiezdne Wojny, pojawi się na Celebration. Najciekawszym pytaniem jest, czy panowie będą tylko wspominać swoje ulubione żarty stworzone na potrzeby Robot Chicken, czy też wyjawią jakieś premierowe informacje na temat zupełnie nowego serialu animowanego Star Wars, który duet Green+Senreich pomagają stworzyć od ponad roku w Lucasfilm Animation.

Bill George

Po raz pierwszy na Celebration pojawi się Bill George, modelarz, malarz i nadzorca efektów specjalnych (Visual Effects Supervisor), laureat Oscara, pracujący przy takich filmach ja Blade Runner, czy pięciu filmach serii Star Trek. George pracuje dla Lucasfilm od niemal 30 lat, zaczynając przy produkcji Powrotu Jedi, przez telewizyjne filmy z Ewokami, aż po Mroczne Widmo. W ostatnich latach pracował przy Star Tours: The Adventures Continue.

Ian McDiarmid

Na Celebration pojawi się Imperator Palpatine, czyli sam Ian McDiarmid, który nie tak często pojawia się na imprezach tego typu, będzie to jego pierwsze pojawienie na amerykańskim Celebration (wcześniej był obecny na Celebration Europe). Prócz pojawienia się w hali autografów, McDiarmid pojawi się też w programach poświęconych kulisom powstawania kinowej gwiezdnej sagi.

Peter Mayhew

Celebration to ogółem miejsce, w którym pojawia się mnóstwo aktorów pojawiających się w Gwiezdnych Wojnach. Jednym z ważnych gości będzie Peter Mayhew, czyli Chewbacca. Peter pojawi się w holu autografów, gdzie podpisy sprzedawane będą na oficjalnych fotografiach sygnowanych firmą OfficialPix. To jednak nie koniec, wśród potwierdzonych twórców SW na konwencie pojawią się: Tim Rose kukiełkarz odpowiedzialny za postacie Admirała Ackbara, Sy Snoodles i Lubieżnego Okrucha, Trevor Butterfield: Imperialny Oficer, Nick Maley: makijażysta, współtwórca Yody, Paul Springer: kukiełkarz, odgrywał Gamorreańskiego strażnika i Ree Yees.Tajemnice kantyny

Tom Spina, artysta rzeźbiarz pracujący przy efektach specjalnych, który na obcych kosmitach z Gwiezdnych Wojen uczył się swojego fachu, a w tym roku pomagał odtworzyć ekipę z kantyny na potrzeby reklamy Volkswagena, zebrał i opisał szczegółowo historię ukrytą za nakręceniem kilku krótkich scen w kantynie na Mos Eisley. Swoją prelekcję, współprowadzoną z Pablo Hidalgo poświęci nie tylko wszystkim niezwykłym charakterom pojawiającym się w kantynie, ale też osobom odpowiedzialnym za ich powstanie. Na tym wydarzeniu zostaną pokazane nigdy nie pokazywane wcześniej zdjęcia, oryginalne rekwizyty, maski, rzadkie zdjęcia, a nawet notatki i ilustracje z produkcji.

Organizacje fanowskie:

Oprócz wydarzeń organizowanych przez współpracowników Lucasfilm, Celebration VI będzie szansą dla fanów i grup fanowskich, prócz najsłynniejszych i najprężniej działających fanklubów kostiumowych, czyli 501st Legionu i Rebel Legionu, swoją obecność na konwencie zaznaczą: DC Area Star Wars Collecting Club (klub ze stolicy USA, zajmujący się kolekcjonerstwem), Fan Force, Japan Star Wars Modeling Alliance (klub modelarzy), Mandalorian Mercs (kostiumowa organizacja Mandalorian), Mississippi Mandalorians (fanowska grupa z południa USA), Norwich Star Wars Club (fanklub z Wielkiej Brytanii), Ohio Star Wars Collectors' Club, Pennsylvania Star Wars Collecting Society, R2-D2 Builders (międzynarodowa grupa fanów zajmująca się budowaniem droidów), Star Wars Grand Florida Alliance, tar Wars Japanese Vegetable Carving and Japanese Jedi Order, SWAGG 77, The Dark Empire, The Dented Helmet, The Force United, The Jedi Assembly, The Saber Guild i Wookieepedia.
KOMENTARZE (4)

Fandom

44. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

2012-05-23 13:00:49 SKFSW

Na Forum można przeczytać o kolejnym krakowskim spotkaniu:
"Przypominamy, że najbliższe Spotkanie Krakowskich Fanów SW odbędzie się 26 maja w sobotę! Spotykamy się o 14.00 na rogu Starowiślnej i Dietla i w zależności od pogody udamy się albo na bulwary wiślane na trawę (dlatego też zabierzcie coś na czym będzie można usiąść) bądź do Finki. Co mamy w repertuarze?

 • "Nietrzeźwym Okiem KomiXa" czyli przegląd książek i komiksów w Polsce i USA
 • Spis Powszechny Rogala;
 • Na luzie: Czyli luźna wymiana poglądów na temat książek: Mroczne Widmo, Maska Kłamstw;
 • Saber Rakes: Kraków;
 • Bohaterowie Holonetu;
 • Quiz z NT
 • "Z Mapy..."

  Serdecznie zapraszamy nowych, starych, młodych i....doświadczonych życiowo :D"


  Temat na Forum

  Krakowscy fani na Facebooku
  KOMENTARZE (0)
 • Fandom

  LXII Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-05-23 13:00:29 Łódzki Fanklub SW

  Nadchodząca sobota (26.05) dla Łódzkiego Fanklubu Star Wars będzie wyjątkową okazją do świętowania. Poza Dniem Matki (które skądinąd serdecznie pozdrawiamy, życząc wszystkiego co najlepsze z okazji ich święta – tak za pamięci), będziemy obchodzili 35. rocznicę Nowej nadziei i 30. rocznicę Powrotu Jedi. Zapraszamy więc wszystkich na wspólną zabawę podczas meetingu rocznicowego i 62. Spotkania ŁFSW w Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 313.

  Przewidujemy:
  • Wyświetlanie Nowej nadziei i/lub Powrotu Jedi + dyskusja;
  • Kalambury i/lub konkurs wiedzowy;
  • Prezentacja i dyskusja o Darthie Banie by ExKaiser;

  i mnóstwo innych atrakcji…

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  XX Spotkanie TFSW "Ackbar"

  2012-05-22 23:33:49 MissPadme

  Już w najbliższą sobotę, 26 maja, odbędzie się kolejne, XX spotkanie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Fanów Star Wars „Ackbar”. Niezmiennie, zbiórka odbędzie się przy sopockich kasach SKM(nie mylić z kasami PKP), o godz. 17. Po osiągnięciu odpowiedniego stężenia nerdów na metr kwadratowy udamy się, w zależności od pogody, do pubu „Sherlock", tudzież na nasze piękne plaże. W programie:

  • Nasze wrażenia po seansie „Avengersów”,
  • Odpływ graczy w The Old Republic – początek końca tego MMO?
  • Przyszłość „The Avengers” – będzie sequel?
  • Sezon konwentowy nadchodzi, czyli nasze wspólne plany wyjazdowe,
  • Kto wygrałby starcie Hulk – Mace Windu? –dyskusja,
  • Radzimy, jak najprzyjemniej jednoczyć się z mocą w czasie Euro 2012,v • Luźne rozmowy na wszelakie tematy gwiezdnowojenne i inne(czy wspominałem o Avengersach?).

  Do zobaczenia w sobotę!
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  LXIV Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

  2012-05-22 10:25:53 Rzeszowska Akademia Mocy

  Kolejne rzeszowskie spotkanie fanów Star Wars odbędzie się już w najbliższą sobotę (26.05.2012 r.). Spotkamy się o godzinie 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, na II piętrze w sali audiowizualnej. W programie przewidziane są następujące atrakcje:

 • nowinki ze świata Star Wars;
 • 10 lat "Ataku klonów";
 • Wojny klonów;
 • "Fani bez granic czyli Star Wars Unleashed": Dzień Matki.

  A jak pogoda dopisze i fani będą chętni, to udamy się na lody :]

  Serdecznie zapraszamy!
  Przypominamy, że przed naszym spotkanie w tym samym miejscu odbywa się spotkanie fanów mangi i anime (godz. 12.00) oraz komiksów (godz. 14.00).

  KOMENTARZE (2)
 • Fandom

  XLIV Spotkanie TISW

  2012-05-17 20:44:39 TISW

  W trzecią sobotę miesiąca 19 maja o 13.00, w klubie Kameleon przy ul. Tuwima 9 odbędzie się XLIV spotkanie Toruńskiego Imperium Star Wars. Przewidujemy, że jak każde nasze spotkanie, również to będzię wyjątkowe. Program wygląda nastepująco:

  - historia Odległej Galaktyki, część III,
  - sprawy organizacyjne,
  - gry i zabawy Star Wars,
  - rozmowy na gwiezdne tematy.

  Jeżeli doczytaliście do tego momentu, to znaczy, że to spotkanie jest własnie dla Was! Zapraszamy!


  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Konkurs na Sluis Van

  2012-05-16 20:24:57 NLoriel

  W tym roku obchodzimy 10. urodziny Bastionu, lecz to nie jedyna ważna rocznica związana z polskimi stronami gwiezdnowojennymi. Dziś mija bowiem piętnaście lat od powstania Sluis Van, strony założonej przez N'Loriela i poświęconej wyłącznie statkom kosmicznym z uniwersum Star Wars. Obecnie zawiera ona ponad 450 opisów i ciągle się rozrasta.

  Z tej okazji przygotowany został konkurs, w którym jedyne, co trzeba zrobić, to wykazać się kreatywnością w komentarzach do zdjęć zamieszczanych na blogu Admiral's log lub stronie Sluis Van na Facebooku. Do wygrania jest książka The Clone Wars Official Episode Guide – Series 1 and 2, poświęcona oczywiście serialowi TCW.

  Konkurs potrwa do końca maja. Wszystkie szczegóły na jego temat (oraz pierwsze zdjęcie) znajdziecie w tym miejscu. Uczestnikom życzymy powodzenia!
  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  XIV SWFSW "Centerpoint"

  2012-05-16 19:54:36

  TheMichal podesłał nam informację o najbliższym spotkaniu fanów Star Wars w Warszawie:

  Zapraszamy wszystkich na XIV Spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars "Centerpoint", które będzie miało miejsce w najbliższą sobotę 19 maja. Miejsca i godzina zostają bez zmian - spotykamy o 16:00 w Służewskim Domu Kultury.

  W programie przewidziano:
  - rozgrywki w SW: Miniatures i SW: Pocket Models
  - tworzenie postaci/statków SW z kartonów
  - rysowanie postaci ze Star Wars dla najmłodszych fanów
  - wiele ciekawych rozmów o Gwiezdnych Wojnach i nie tylko

  Tradycyjnie zbieramy się o godzinie 15:45 przed wejściem do centrum handlowego LAND (zaznaczona dokładna lokalizacja), skąd udamy się na miejsce właściwego spotkania. Prosimy o punktualność, a osoby które zechcą bezpośrednio przyjść do Służewskiego Domu Kultury powinny zapoznać się z jego lokalizacją.

  W razie pytań odsyłam na forum. Do zobaczenia!

  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Konwent Avangarda 8

  2012-05-14 20:45:43

  Jak informuje nas TheMichal, latem tego roku w Warszawie odbędzie się konwent z gwiezdno-wojennymi atrakcjami.

  Wszystkich fanów Star Wars (jak również ogólnie pojętej fantastyki) zapraszamy w samym środku wakacji do Warszawy na konwent Avangarda 8. Odbędzie się on w dniach 26-29 lipca na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. O Gwiezdno wojenne atrakcje zadba Warszawski Fanklub Star Wars "Centerpoint" wraz ze Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Gwiezdnych wojen "Utapau". W programie przewidziano prelekcje, różne konkursy i warsztaty - szczegóły pojawią się wkrótce.

  Cena za udział w 4 dniach konwentu wynosi 40zł, a dla twórców programu przewidziane zostały zniżki: 1 pkt = 10zl, 2 pkt = 20zl, 3 i wiecej = wynagrodzenie w walucie konwentowej.

  Osoby chętne do tworzenia programu proszone są o kontakt pod adresem kontakt@centerpoint.waw.pl

  KOMENTARZE (5)

  Fandom

  103. spotkanie wrocławskich fanów SW

  2012-05-12 19:02:37  Zapraszamy na 103. spotkanie Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, które wypada w sobotę, 19 maja. Jak zwykle spotykamy się pod Empikiem na rynku i o 12 wyruszamy do Globtrottera na rogu Odrzańskiej i Mostów Pomorskich. Programowo nie odpuszczamy fankubowym inicjatywom, nie zabraknie więc szczegółów kręcenia naszego teledysku, postępów w organizacji Polconu i szyciu endorowych wdzianek.

  Dla rozrywki tradycyjnie piwo, nerdzenie i gry towarzyskie.

  Do zobaczenia we Wrocławiu!

  A za miesiąc, gdy nie przeszkodzi nam sesja, ani Noc Muzeów, spotykamy się na ognisku.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (4)

  Fandom

  92. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

  2012-05-11 23:53:50 Gunfan

  "Witojcie. Następne spotkanie już wkrótce, więc nastawcie się odpowiednio. Z kwestii organizacyjnych: była propozycja, by wybrać się większą ekipą do IMAXa na "Avengers". Rzecz w tym, że takie wyjście jest możliwe dopiero w dzień spotkania, czyli 19.05, w związku z czym projekt upadł, bo ludziska się poumawiali we własnym zakresie na to kino na terminy wcześniejsze. A dziewiętnastego raptem dwie osoby chciały iść, więc... robimy normalne spotkanie.
  Data: 19 maja;
  Miejsce: "Maxi Pizza", ul. Sobieskiego 17, Katowice;
  Start: 12:00.

  Kwestia druga: pojawiły się głosy, by na drugą część spotkania iść do nowootwartej knajpy "Biała małpa", która znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej była nasza ś.p. pizzeria "Pod Starym Drzewem". Lokal podobno daje radę, ale obiadu tam nie zjemy, dlatego ewentualnie możnaby tam iść po paru godzinach, jak wszyscy się najedzą. Czyli gdybyście przyszli później i nie zastali nas w "Maxi", to szukajcie w "Białej małpie".

  Serdecznie zapraszamy!"

  KOMENTARZE (7)

  Fandom

  Atrakcje na Celebration VI

  2012-05-08 12:39:11 StarWars.com

  W minionych dniach zaczęto nareszcie publikować pewne zapowiedzi nadchodzącego oficjalnego konwentu Star Wars Celebration VI, który odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia 2012 roku w Orlando na Florydzie w Centrum Konwentowym Orange County, o którym pisaliśmy tutaj.  Carrie Fisher na Celebration

  Prawdziwa oryginalna księżniczka Carrie Fisher pojawi się na Celebration, przywita się z fanami, przez weekend będzie podpisywała autografy w Celebration Autograph Hall zorganizowanym przez Official Pix, Carrie ma też zaplanowane pojawienie się na scenie głównej w rozmowie i sesję pytań, które poprowadzi James Arnold Taylor (Obi-Wan z animowanych Wojen Klonów).

  Wiele twarzy Fetta

  Na Celebration VI pojawią się wszyscy aktorzy, którzy mieli okazję zagrać najbardziej ulubionego łowcę nagród w galaktyce, Boba Fetta. Prócz pojawienia się na scenie w specjalnym spotkaniu, będą też dawać autografy w hali. Wśród nich pojawią się: Jeremy Bulloch, najsłynniejszy z Fettów, aktor goszczący już w Polsce, zagrał też Kapitana Coltona w Zemście Sithów; Boba Fett młodszy czyli Daniel Logan, grający Fetta nie tylko w filmowym epizodzie II, ale też odgrywający jego głos w serialu Wojny Klonów. Na Celebration pojawią się też Dickey Beer, który nosił zbroję podczas scen na barce Jabby, oraz John Morton, który również miał okazję nosić zbroję Fetta podczas scen z Lando Calrissianem i Darthem Vaderem na Bespinie.
  To nie ostatecznie pojawienie się zbroi mandaloriańskiej na Celebration, fanowskie grupy The Dented Helmet i Legion 501. poprowadzą projekt charytatywny, na wzór dawnego Vader Project, w którym różni artyści będą zmieniać hełm Boby Fetta, oraz szturmwców-klonów według własnej wizji i stylu, wystawione na konwencie i sprzedawane, zyski z nich będą przekazywane fundacji Make-A-Wish.

  Joel Aron na Celebration VI

  Joel Aaron, nadzorca animacji komputerowej podzieli się swoją rozległą wiedzą na temat serialu Wojny Klonów, oraz technik używanych przy filmach kinowych, które przeniósł do Lucasfilm Animation. Aaron od 1991 roku pracował w Industrial Light & Magic przy takich tytułach jak „Faceci w czerni”, „Jurrasic Park”, czy „Pearl Harbor”. W 2008 zaczął pracę nad Wojnami Klonów udoskonalając jego animację. Oprócz pojawienia się na głównej scenie, Aaron poprowadzi też zajęcia na mniejszej scenie „Star Wars University", powinien być tez obecny na panelu „The Clone Wars”, gdzie ujawniane będą tajemnice piątego sezonu serialu.

  Rodzinna radość w pokoju rodzinnym

  Dla maluchów i rodziców, którzy nie wiedzą co z nimi zrobić, zorganizowanie zostanie specjalny Pokój Rodzinny, otwarty przez cały czas trwania konwentu, będą odbywać się w nim różne atrakcje skierowane dla najmłodszych fanów - kolorowanki, wyklejanki gry i puzzle, oraz zaplanowane wydarzenia: Malowanie Jawów, czyli zbudowanie modelu Jawy, łącznie z obowiązkowymi święcącymi oczami, oraz pomalowanie go na swój własny wymarzony wzór; Zadania budowniczych: czyli konstruowanie modeli Star Wars z butelek, kubeczków i pojemników, oraz turniej dla całej rodziny "This Deal is Getting Worse all the Time!".

  Temat na forum
  KOMENTARZE (8)

  Fandom

  XX spotkanie olsztyńskich fanów Star Wars

  2012-05-05 20:44:57 Olsztyńskie spotkania

  12 maja o godz. 12:00 w Planecie 11 rozpocznie się już dwudzieste spotkanie fanów z okolic Olsztyna. Tym razem będziemy wspominać Ralpha McQuarriego, a cały program przedstawia się następująco:

 • niusy z ostatniego miesiąca (Master);
 • konkurs ze znajomości tytułów książek (Kasa);
 • przegląd prac Ralpha McQuarriego (Kasa).

  Do zobaczenia w drugą sobotę maja!

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)
 • Fandom

  LXI Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars

  2012-05-03 11:14:26 Łódzki Fanklub SW

  Już w najbliższą sobotę (05.05) kolejne już, tym razem 61. Spotkanie Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Choć to końcówka długiego weekendu majowego, mamy nadzieję, że forma jaką przyjmie to spotkanie przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym fanom Gwiezdnych wojen. Jeżeli chcesz do nas dołączyć, to zapraszamy do Łódzkiego Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18, od godziny 15:00 w sali 408.

  Przewidujemy:
  • Tworzenie scenariusza nowych Gwiezdnych wojen;
  • Kalambury i/lub konkurs wiedzowy;
  • Wstęp do modelowania/makietowania;
  • SW Miniatures – wstęp do grania i pojedynek;
  • Fanfilmy i seriale, czyli coś miłego dla oka;

  i mnóstwo innych atrakcji…

  Możecie dojechać na spotkanie tramwajem nr. 1, 4, 7, 9, 12 lub 13 oraz linią autobusową nr. 51, 51A, 53, 57, 60, 60A, 60B lub 86.
  KOMENTARZE (0)

  Fandom

  Gwiezdna majówka w Witaszycach koło Jarocina

  2012-05-02 22:58:22 Star Wars Magazyn

  W nadchodzący weekend szykuje się wielka gwiezdnowojenna impreza w Witaszycach koło Jarocina (70km od Poznania w kierunku na Kalisz). Nie zabraknie atrakcji, niespodzianek i gościa specjalnego w osobie znanej z zeszłorocznych Dni Fantastyki Femi Taylor. Organizatorami festynu są: redakcja Star Wars Magazyn i Pałac Witaszyce, na terenie którego odbędzie się majówka.

  W dniach 5 maja (w godzinach od 12 do 18) i 6 maja (od godziny 10 do 14) w Witaszycach koło Jarocina odbędzie się po raz pierwszy majówka z Gwiezdnymi Wojnami. W scenerii pięknego szlacheckiego pałacu rodem z Naboo będzie miało miejsce inter-galaktyczne spotkanie dwóch imperiów.

  Mowa tu o spotkaniu ulubionej przez nasz historii Star Wars z nieco autentyczniejszą historią związaną z Napoleonem i stworzonym przez niego I Cesarstwem Francuskim. Niemniej jednak tematem przewodnim będą Gwiezdne Wojny.

  Na miejscu odwiedzający spotkają się z grupami kostiumowymi, będą mogli wziąć udział w licznych grach i zabawach z atrakcyjnymi nagrodami. Gwiazdą programu będzie aktorka grająca Oolę – tancerkę z pałacu Jabby w „Powrocie Jedi” – Femi Taylor, która zawita do Witaszyc. Na miejscu będzie też miało wydarzenie będące swoistym ewenementem na skalę europejską, a mianowicie zostanie otwarta stała ekspozycja Star Wars. W dziewięciu salach zabytkowego dworku stylizowanych na lokacje filmowe będzie można zobaczyć prywatne zbiory fanów.  W trakcie Majówki nie zabraknie oczywiście dobrego steku z banthy jaki i koreliańskiego napitku. Organizatorzy: Star Wars Magazyn i Pałac Witaszyce zapraszają całe rodziny na świetną zabawę i miłe spędzenie czasu z Gwiezdnymi Wojnami.


  Nasi tajni korespondenci zawitają do Witaszyc w najbliższy weekend i zdadzą bastionowiczom szczegółową fotorelację z nadchodzących zajść.
  KOMENTARZE (13)
  Loading..