TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Program Dni Fantastyki 2017

2017-06-30 20:14:14 Dni Fantastyki.pl


Tegoroczne Dni Fantastyki odbędą się w dniach od 7 do 9 lipca we Wrocławiu w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego.

Wszystkim, którzy są zainteresowani imprezą prezentujemy punkty programu związane z Gwiezdnymi Wojnami, których listę możecie zobaczyć poniżej.


Kino wielkiej przygody - Artur 'Dzikowy' Olchowy (piątek 14:00)
Powieści i filmy przygodowe od początku swojego istnienia muszą postępować zgodnie z pewnymi zasadami. Odejście od nich kończy się klapą, choć często ani czytelnik lub widz ani autor nie potrafią powiedzieć, co nie zagrało. Oprę się na franczyzach Star Wars i Star Trek z niewielkimi wycieczkami w stronę Indiany Jonesa i Avatara. Oczywiście spojlery jak w Formule 1.

Walcz ze mną Obi Wan – czyli o formach walki Mieczem Świetlnym w Gwiezdnych Wojnach - Piotr "Rizochi" Sęk (piątek 14:00)
Walka pomiędzy Jedi a Sithami przy pomocy mieczy świetlnych urzekła niejednego z nas. Czym jednak różni się styl walki Darth Maula od stylu Hrabiego Dooku? Dlaczego tylko Obi Wan był w stanie wygrać z Generałem Greviousem, zaś Mace Windu bez większych problemów pokonał i rozbroił Darth Sidiousa? Na prelekcji porozmawiamy o walce elegancką bronią Jedi, czyli mieczem świetlnym.

May the Force be with You – o Mocy w Świecie Gwiezdnych Wojen - Piotr "Rizochi" Sęk (piątek 15:00)
Każdy zna stwierdzenie „Niech Moc będzie z Tobą”. Moc jest tym o czym prawią Jedi oraz czym władają potężni Sithowie. Jednak czym tak naprawdę jest Moc w świecie Gwiezdnych Wojen? Dla jednych to niewidzialna siła kontrolująca wszystko, dla innych to Midichloriany. Postaram się przybliżyć wam czym jest Moc oraz w którą stronę zmierza jej równowaga.

Pokój to kłamstwo, jest tylko pasja – historia imperium Sith - Piotr "Chciałbym mieć ksywkę" Wirth (piątek 15:00)
Słyszysz „ciemna strona mocy”, a przed oczami pojawia ci się czerwona gęba albo astmatyk, których jedynym celem jest eliminacja Jedi? Udowodnię ci że imperium Sithów to coś więcej niż oklepane stereotypy i trudności z oddychaniem.

Reklamy z Odległej Galaktyki - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz (piątek 19:00)
Z okazji 40 lecia Star Wars, zapraszam na krótką podróż przez jeden z najciekawszych i mało znanych aspektów: reklamy Star Wars. Razem zobaczymy, jak ta forma marketingu zmieniała się przez lata, jak pomysłowi mogą być spece od reklamy i to mają wspólnego z Gwiezdną Sagą owoce morza z Japonii.

Najciekawsze postacie Nowego Kanonu Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz (piątek 21:00)
W kwietniu tego roku minęły 3 lata od historycznej dla wielu fanów chwili, czyli kasacji Starego Kanonu Star Wars. Od tego czasu dostaliśmy 2 nowe filmy, 3 sezony serialu animowanego i kilkanaście książek i komiksów. Nadszedł więc czas zadać sobie pytanie, czy nowi bohaterowie godnie przejmują dziedzictwo po swoich poprzednikach? Jakie ciekawe i intrygujące postacie zdobyły serca fanów? I czego się spodziewać w przyszłości?

Wpływ „Star Wars” na moją twórczość - Staszek "Szybki Jest" Mąderek (sobota 12:00)
Staszek Mąderek opowie o tym, jak polska premiera „Star Wars – A New Hope” wpłynęła na kluczowe decyzje w jego życiu zawodowym, ilustrując prelekcję filmowymi przykładami własnej twórczości.

Pozostałe punkty programu można znaleźć w tym miejscu

Najważniejsze informacje dotyczące Dni Fantastyki 2017
Temart na forum
KOMENTARZE (1)

Fandom

CXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

2017-06-21 22:48:25 Rzeszowska Akademia MocyNajbliższe spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w tę sobotę 24.06.2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Start o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Spotkanie będzie poświęcone m.in.: fanom Gwiezdnych Wojen i 40. leciu "Nowej nadziei".

Zapraszamy!
KOMENTARZE (0)

Fandom

Bastionowa relacja z Warsaw Comic Con 2017

2017-06-21 18:57:46 przygody ShaakTi i MasteraDwa tygodnie temu w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się pierwsza edycja imprezy kultury popularnej Warsaw Comic Con. Delegacja naszej redakcji również się tam wybrała i przygotowała relację, którą możecie przeczytać po kliknięciu na poniższy link. Zachęcamy do lektury!

Relacja z Warsaw Comic Con 2017

KOMENTARZE (5)

Fandom

CLXIII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

2017-06-14 05:01:26 Wrocławski fanklub SW

Na progu nadchodzących wakacji, zapraszamy Was serdecznie na ostatnią w tym półroczu Imperiadę!

Pogoda coraz bardziej dopisuje, tak więc liczymy, że za jej przykład, i Wy, drodzy fani, jak najliczniej pokażecie się na nadchodzącym spotkaniu :)

Data: 17.06.2017

Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

Godzina: 12:00


Na zakończenie tego półrocza, mamy dla Was przygotowane kilka atrakcji:

– przegląd nowości ze świata komiksowego i książkowego Star Wars

– analiza najnowszych wieści na temat nadciągającego Battlefront 2

– plany i działania na okres wakacyjny

Natomiast jako gwóźdź programu mamy dla Was wspólne oglądanie „Powrót Jedi” w wersji niepoprawionej! W ten sposób zamkniemy cały cykl, który rozpoczęliśmy tuż przed premierą Łotra 1.

Tak więc przybywajcie i bawcie się dobrze razem z nami!

Niech Moc będzie z Wami!
KOMENTARZE (1)

Fandom

Zbliżają się Dni Fantastyki 2017

2017-06-06 13:44:33 Dni Fantastyki.pl


Tegoroczne Dni Fantastyki odbędą się w dniach od 7 do 9 lipca we Wrocławiu w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego. Jest to obecnie największa tego typu impreza na Dolnym Śląsku. Poniżej fragment zaproszenia na tegoroczną imprezę od organizatorów:

DF-y to przede wszystkim trzydniowe święto fanów fantastyki i właśnie przede wszystkim dla was przygotowujemy tę imprezę – dla ludzi zainteresowanych fantastyką, czytających książki oraz komiksy, oglądających filmy i seriale, uwielbiających grać: czy to w planszówki, czy na konsolach, czy w RPG-i albo larpy – dla ludzi kreatywnych i otwartych, z nieograniczoną wyobraźnią.

Jeżeli nie jesteś fanem fantastyki, również możesz przyjechać na DFyy i przekonać się na własnej skórze, o co tu tak naprawdę chodzi. Tym bardziej, że w programie znajdziesz sporo punktów z obszarów okołofantastycznych.


Najważniejsze informacje dotyczące Dni Fantastyki 2017
Temart na forum
KOMENTARZE (6)

Fandom

Program Skierconu 2017

2017-06-06 10:05:27 Mistrz Seller


Tegoroczny Skiercon odbędzie się w dniach 28-30 lipca w nowej lokalizacji, którą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach. Podczas tego lipcowego weekendu dla fanów fantastyki czeka mnóstwo. Dla fanów Gwiezdnych Wojen, jak co roku, przygotowano mnóstwo atrakcji, o których możecie przeczytać poniżej:

Konkursy

Wielki turniej trójgwiezdny - I runda: Jaina, Fisto, II runda: Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian, III runda: Wiktor Weprzędz, Finał: Mistrz Seller
Wielki niezwykły konkurs z nie codziennymi zadaniami. Każda runda jest zupełnie inna i jest przygotowywana przez inną osobę. W tym konkursie drużynowym startują drużyny po 5 osób. Wygra ta która lepiej poradzi sobie z szalonymi trzema zadaniami, a każde przygotowane jest przez kogoś innego.

Wielki konkurs wiedzy o Legends - Mistrz Seller, Mastema
Wielki konkurs wiedzowy, którego tematem jest stary (dobry) kanon Star Wars. Konkurs jest indywidualny.

Nasze Gwiezdne wojny czyli wielka improwizacja - Mistrz Seller
Zawsze marzyłeś by stać się bohaterem Gwiezdnej sagi? Tutaj możesz spełnić swoje marzenia. Podobnie jak w popularnym serialu “Spadkobiercy” zadaniem uczestników będzie zagrani improwizowanej scenki.

Mało elegancka broń na bardziej barbarzyńskie czasy. Konkurs Star Wars - Smok
Kadeci! Każdy, który tu przybywa uważa się za eksperta od broni. Nie stanowicie wyjątku! Dowództwo jednak chce przetestować Waszą wiedzę. Więc na co czekacie?! Ołówki w dłoń i ruszajcie do boju o honor Waszych jednostek!

Konkurs wiedzy o Rogue One - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Trudny konkurs wiedzy o Rogue One.


Dyskusja

Czy lubienie nowego kanonu i starego kanonu dyskwalifikuje z bycia fanem? - Jaina i Fisto
Dyskusja związana z pytaniem które pojawia się ostatnimi czasy, otóż czy czerpanie przyjemności z oglądania i czytania nowego kanonu równa się eksmisji z fandomu Star Wars?


Prelekcje

Force Crusaders - Phinsy i Thanatos
Jak wytrzymać dwadzieścia lat będąc fanem Gwiezdnych Wojen i nie zwariować klika słów (i obrazków) o Zakonie Jasnej Strony Mocy Force Crusaders.

Jedi, Sith i... Samurajski Zen? - Asagi
To, że kreacja Zakonu Jedi czerpie garściami z filozofii dalekiego wschodu nie jest dzisiaj dla nikogo tajemnicą. Począwszy od samego podobieństwa w stroju, poprzez upodobanie do szermierki, a na sławnym kodeksie kończąc. Zasadniczo chciałoby się rzec, że kodeks Jedi prowadzi ku ścieżce "dobra", natomiast jego odpowiednik u Sith ku "złu". Czy jest to jednak prawda? Odpowiedzi szukać należy u filozoficznych podstaw z jakich oba sposoby myślenia się wywodzą. A co, jeśli biologia też będzie miała tutaj coś do powiedzenia? Przyjdź i razem próbujemy znaleźć odpowiedzi w rzeczywistości, która wcale nie maluje tak czarno-biale, jakbyśmy chcieli...

Mos Eisley Cantina - Pasterz
Połączenie światów drinków i Gwiezdnych Wojen. Zaskocz przyjaciół i znajomych podając im napoje inspirowane uniwersum Star Wars. W planach również króciutki kurs miksologii.


Mandalorianie

Manda'Yaim - prezentacja społeczności - Mahiyana- Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Najprościej mówiąc, jesteśmy fanami Mandalorian, fikcyjnej grupy wojowników znanych z „Gwiezdnych Wojen”. Jeśli kojarzysz Bobę Fetta z „Imperium Kontratakuje” bądź Jango Fetta z „Ataku Klonów” to właśnie poznałeś Mandalorian – wyszkolonych łowców nagród w charakterystycznych zbrojach i hełmach z T-kształtnym wizjerem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na nasz temat zapraszamy na naszą prezentację!

Mandaloriańska zbroja - zrób to sam - Vassk, Dexal, Redness
Jako członkowie Mandalorian Mercs Costume Club, czyli jednej z 3 największych na świecie organizacji kostiumowych Star Wars (obok 501st Legion i Rebel Legion) zrzeszającej posiadaczy mandaloriańskich zbroi poprowadzimy prelekcję/prezentację dotyczącą tajników tworzenia naszych kostiumów. Opowiemy o tym jak i z czego tworzymy nasze zbroje, podpowiemy od czego zacząć swoją przygodę z profesjonalnym cosplayem w świecie Star Wars.

Mando'a - o języku Mandalorian słów kilka - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Ich kultura przetrwała wiele stuleci w dość hermetycznym społeczeństwie; a to, jak ważnym jej elementem jest Mando`a, język mandaloriański, oddaje choćby powiedzenie "kto pisze, ostanie się". Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej historii i budowie tego języka, a także kilku kontekstach kulturowych; poznać powiązany z Mando'a alfabet czy posłuchać jak brzmią Mandaloriańskie pieśni bądź tradycyjna przysięga małżeńska, wpadnijcie posłuchać naszej prelekcji.


Prelekcje dotyczące świata Star Wars

Gildia Łowców Nagród: Historia, struktura, działanie - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Prelekcja ta ma na celu przybliżenie organizacji, jakimi była funkcjonujące przez większość okresu trwania Starej Republiki, jak i pierwsze dwie dekady panowania Imperium różne wcielenia gildii łowców nagród. Oprócz historii, omówione zostaną wewnętrzne podziały i struktura władzy. Słuchacze będą mogli poznać zasady rekrutacji, reguły obowiązujące członków Gildii, jak i podsumowanie plusów i minusów bycia zrzeszonym łowcą. Przedstawiona zostanie także klasyfikacja nagród, jak i standardowy schemat polowania.

Nie tylko przyprawa, czyli sposoby na odurzenie w odległej galaktyce - Smok
Zapraszam na spotkanie, podczas którego przyjrzymy się substancjom odurzającym obecnym w odległej galaktyce. Nie tylko omówimy najczęściej zażywane środki, ale także poszukamy ich odpowiedników w naszym świecie.

Symbole w Gwiezdnych Wojnach - Mahiyana - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Zastanawiało Cię kiedyś co oznaczają te wszystkie symbole, które pojawiają się w różnych miejscach w filmach, komiksach czy serialach z uniwersum Gwiezdnych Wojen? Nie rozumiałeś co tak niesamowitego było w flagach nad kantyną w zwiastunie Przebudzenia Mocy, że tyle osób zwróciło na to uwagę? Zauważyłeś, że bohater którego lubisz ma namalowane różne symbole na zbroi i właśnie zaczęło Cię zastanawiać co one oznaczają? A może już wcześniej się nad tym zastanawiałeś? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań albo po prostu zainteresował Cię ten temat zapraszam na mój panel.

Zasada Dwóch: Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i jego uczeń. - Amdir i Nild
Przedstawienie genezy, historii i założeń "Zasady Dwóch" wraz z dyskusją na temat tego, czy spełniła swoją funkcję i czy w ogóle miała sens.


Prelekcje dotyczące produktów Star Wars

Sekrety “Rycerzy starej Republiki” - Mistrz Seller
W 2006 roku w stanach zjednoczonych zaczęła wychodzić seria o przygodach młodego Zayne’a Carricka. Jakie ciekawostki skrywa ta seria? Skąd brały się pomysły na postaci i fabułę? Co zostało później wykorzystane w innych mediach?

W co by tu starwarsowego zagrać? - Jedi Nadiru Radena
Odkąd Fantasy Flight Games przejęło licencję na tworzenie gier towarzyskich Star Wars, doczekaliśmy się wielu bardzo udanych i fajnych pozycji – oto ich pełen i dogłębny przegląd, od karcianek, przez bitewniaki, po typowe planszówki i erpegi. Do tego będzie jeszcze krótkie przypomnienie, jakie gry powstały zanim FFG przejęło rządy.

Wojny klonów - Przed erą Filoniego - Wiktor Weprzędz
Zanim Dave Filoni objął dowodzenie nad tym okresem w historii Gwiezdnych Wojen powstawało dużo godnych poznania historii, które mieliśmy okazję zobaczyć w książkach, komiksach czy chociażby serialu animowanym z 2002 roku. Na tej prelekcji przybliżę cały ten okres.


Nowy Kanon

Najciekawsze postacie nowego kanonu Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Omówienie najciekawszych postaci z nowego kanonu i próba znalezienia wzorców ich tworzenia.

Chewie, jesteśmy w Domu (Pomysłów) - Smok
Qui-Gon namawiał do skupiania się na tym, co jest tu i teraz. Warto więc pójść za radą doświadczonego mistrza i odwrócić wzrok od Legend, by przyjrzeć się aktualnej ofercie komiksowej. Przy okazji można porozmawiać o tym, co Marvelowi wyszło oraz nad czym Dom Pomysłów powinien jeszcze popracować. Zapraszam!


Ciekawostki

Reklamy Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Przegląd reklam Star Wars na przełomie lat wraz z analizą, jak się zmieniała forma reklam.

Jak to jest zrobione? - efekty w Star Wars - Wiktor Weprzędz
Walki na miecze świetlne, kosmiczne bitwy, a może zatłoczona od wielu ras kantyna w Mos Eisley? Zastanawialiście się jak to wszystko zostało wykonane? Na tej prelekcji tego wszystkiego się dowiecie.


Fandom

Dawno, dawno temu... Historia konwentu SkierCon - Mistrz Seller
5 lat temu grupa szaleńców zaczęła pracować nad pewnym szalonym planem. Skąd wziął się SkierCon i jakie ciekawe historie przydarzyły się tym którzy go zrobili..


Czas: 28-30 lipca 2017 r.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64c
Bilety: 20 zł
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forum
KOMENTARZE (40)
Loading..