TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Nagroda BAFTA dla George'a Lucasa

2001-06-06 11:38:00 Stopklatka

George Lucas uhonorowany zostanie nagrodą przyznawaną przez zlokalizowany w Los Angeles amerykański oddział BAFTA .
Prestiżowa Britannia Award zostanie przyznana reżyserowi 10 listopada w czasie uroczystości, która odbędzie się w Century City. To dla nas wielki zaszczyt móc uhonorować Lucasa, również dlatego, że wiele swoich filmów postanowił zrealizować w Wielkiej Brytanii - mówił Gary Dartnall przewodniczący BAFTA w Los Angeles. George Lucas na zawsze zapisze się w historii kina jako doskonały filmowiec, który wprowadził wiele nowego do sposobu realizowania filmów.
Fragmenty dziewięciu realizowanych przez Lucasa filmów tworzone były w Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim powstały tutaj niektóre elementy filmów o Indianie Jonesie oraz "Gwiezdnych wojen".
Wśród innych laureatów Britannia Award znajdują się: John Travolta, Dustin Hoffman, Bob i Harvey Weinstein, Anthony Hopkins, Martin Scorsese, Peter Ustinov, Michael Caine i Albert "Cubby" Broccoli. W roku ubiegłym nagrodą uhonorowano Stevena Spielberga.

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

"Z plecakiem i walizką"

2001-06-04 11:39:00

TVP 1 od jakiegoś czasu emituje program pod w/w tytułem, gdzie prezenterzy wędrując między innymi po Europie, Afryce opowiadają o regionach danych krajów. W dzisiejszym programie zawędrowali do Tunezji i opowiadali o zaletach turystycznych kraju jak i w przypadku Tunezji upodobaniu go przez wielu reżyserów i producentów filmów: "Quo Vadis" i "W Pustyni i w Puszczy", a pod koniec programu wspomnieli o .... Gwiezdnych Wojnach, a program zakończono motywem przewodnim z naszej Sagi.
KOMENTARZE (1)
Loading..