TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

"Easter Egg"

2002-12-28 19:26:00 TFN

Jeśli komuś z Was udało się kupić (lub dostać od cioci z USA) wydanie DVD z filmem "R2-D2 Beneath The Dome" to w menu głównym, podświetlcie napis "Play All" i wciśnijcie strzałkę w prawo na pilocie. To podświetli fragment R2-D2. Teraz wystarczy wcisnąć Enter i to da Wam dostęp do, między innymi, galerii zdjęć i rysunków koncepcyjnych z produkcji wszystkich pięciu filmów Star Wars.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Najlepsi bohaterowie SF wszechczasów...UPDATE

2002-12-28 15:21:00 Filmweb

Magazyn SFX uznał Doctora Who najlepszym bohaterem filmów fantastycznych wszech czasów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Han Solo i Darth Vader. Nie zabrakło także tolkienowskiego Gandalfa.

Oto pierwsza 10:
1. Doctor Who
2. Spike ("Buffy, postrach wampirów")
3. Buffy
4. John Crichton ("Farscape")
5. Aeryn Sun ("Farscape")
6. Han Solo
7. Willow ("Buffy, postrach wampirów")
8. Darth Vader
9. Angel
10. Gandalf

Update, 29 grudnia 2002
Okazuje się, że postacie z Sagi były też na dalszych miejscach. Jak donosi TheForce.Net:
6) Han Solo
8) Darth Vader
30) Luke Skywalker
37) Yoda
53) Obi Wan Kenobi
100) Boba Fett
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

R2-D2: Beneath the Dome na oficjalnej

2002-12-24 11:48:00 StarWars.Com

Rok temu w sieci zadebiutował film dokumentalny „R2-D2: Beneath the Dome”, opowiadający prawdziwą historię R2-D2. Dziś można przeczytać o nim krótki artykuł na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen – http://www.starwars.com, ponieważ w USA już 26 grudnia w wybranych sieciach supermarketów pojawi się on w wersji na DVD. O czym pisaliśmy parokrotnie.
Ale to nie koniec, bo gdy podstawowe zdjęcia w Australii (nad Atakiem Klonów) dobiegły końca, dokumentaliści zabrali się za ich przeglądanie, a także wielu archiwalnych zdjęć. Poza tym co wykorzystano w filmie, lub nie, znaleziono też wiele śmiesznych fragmentów. Wtedy do Biesa dołączyli Paul Ens, Mary Beth Bresolin, Kim Bromley oraz Nelson Hall, i razem z tego postanowili stworzyć spójną narracyjnie opowieść o R2, wzbogacając ją o specjalne wywiady.
Dotychczas praktycznie poza zwiastunem tego filmu, który w USA pojawił się w TV w 2001 przed „Mrocznym Widmem”, a także był umieszczony na płycie DVD z „Ataku klonów”, wszystko było dostępne jedynie w sieci. Jest to bardzo ciekawy przykład, jak film sieciowy wkracza na nośnik DVD. Pozostaje jedynie żywić nadzieję, że poza wybranymi sieciami supermarketów w USA film ten trafi też na większy rynek i dotrze kiedyś do Polski.
W tym 20-minutowym filmie poza R2-D2 występują też: George Lucas, Steven Spielberg, Ewan McGregor, Samuel L. Jackson, Natalie Portman, Hayden Christensen, Francis Ford Coppola, Richard Dreyfuss oraz Anthony Daniels jako aktor wcielający się w C-3PO.


KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

20 pytań do Daniela Logana

2002-12-22 18:42:00 Daniel-Logan.com

Na stronie Daniel-Logan.com, poświęconej odtwórcy roli młodego Boby Fetta w AOTC pojawiła się ciekawa inicjatywa. Mianowicie na tej podstronie znajduje się adres i zasady, jakie pytania można zadać Danielowi. Co prawda nie osobiście, ale z propozycji tych pytań zostanie wybranych 20 najlepszych (najciekawszych, zostaną odrzucone te w stylu „Czy ożenisz się ze mną?” itp.), i na te pytania ma udzielić odpowiedzi sam Daniel Logan. Jak ktoś zna angielski, to zapraszam do zabawy.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Samuel L. Jacskon ma dziś urodziny

2002-12-21 19:45:00

Dziś swe 54 urodziny obchodzi Samuel L. Jackson znany wszystkim jako Mace Windu. Co prawda Jackson miał swoje role w takich filmach jak „Jurassic Park”, „Czas Patriotów” czy nawet „Strzelający Śmiechem 1”, lecz przełomem w jego karierze był film „Pulp Fiction”. To właśnie po roli filozofującego gangstera, Jackson został zauważony. Nastepnym hitem w jego karierze był film „Szklana Pułapka 3”. Od tego czasu powodzi mu się filmowo różnie, ale za to finansowo bardzo dobrze. W roku 1999 na ekrany wszedł TPM, od tego czasu Samuel L. Jackson znany jest nam przede wszystkim jako Mace Windu, w którego wcielił się także w AOTC, no i wcieli się w E3. Ostatnio mogliśmy go oglądać na naszych ekranach w filmie „xXx”.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

„Head in the Clouds” niedługo ruszą zdjęcia

2002-12-20 19:44:00 Stopklatka

Do obsady filmu „Head in the Clouds” dołączył niedawno Hugh Grant. Zdjęcia, realizowane między innymi w Paryżu I Montrealu rozpoczną się 17 stycznia (a nie jak informowaliśmy wcześniej w grudniu).
Akcja tego filmu działa się będzie w czasie II wojny światowej, a za kamerą w czasie jego realizacji stanie John Duigan. W jednej z ról zobaczyć będzie można także Jaya Rodana, który wcieli się w rolę przeciwnika faszyzmu i narzeczonego granej przez Portman, Gildy Besse, młodej dziewczyny zajmującej się fotografią mody. Cruz zagra w "Head in the Clouds" rolę Mii, Cyganki i wielkiej przyjaciółki Gildy.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co z Indym na DVD?

2002-12-18 21:28:00 Stopklatka

Indiana Jones na DVD. Spielberg chce pojedynczo, a Paramount cały pakiet.
Niedawno The Wall Street Journal przeprowadził ciekawą rozmowę ze Stevenem Spielbergiem. Większość czasu poświęcono ostatnim produkcjom reżysera, filmom "Raport mniejszości" oraz "Złap mnie, jeśli potrafisz", ale pośród wielu pytań znalazły się także informacje o serii Indiana Jones na DVD.
Steven Spielberg zapytany został, kiedy fani serii mogą się doczekać przynajmniej pierwszego filmu z serii, czyli "Poszukiwacze zaginionej arki", na DVD. Okazuje się, że data jeszcze nie została ustalona, a jednym z powodów jest rozbieżność zdań pomiędzy wytwórnią Paramount , a duetem Steven Spielberg - George Lucas. Paramount chciałby, żeby wszystkie trzy tytuły z serii zostały wydane jako pakiet, natomiast Spielberg i Lucas chcieliby wydawać filmy sukcesywnie, a na koniec zgrupować je w pakiet. Możliwe, że data premiery pakietu Indiana Jones zbiegłaby się z datą premiery DVD ostatniej, czwartej części, serii, a dzięki temu widzowie otrzymaliby kompletny zestaw. Jak twierdzi Steven Spielberg, argumenty te nie przemawiają do władz Paramountu, a więc ciągle musimy czekać na porozumienie.
Gdyby jednak wygrała opcja duetu Spielberg-Lucas "Poszukiwaczy zaginionej arki" na DVD moglibyśmy się spodziewać już jesienią 2004 roku!

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

R2-D2 – więcej szczegółów

2002-12-16 22:03:00 TFN

”R2-D2: Beneth the Dome”, który niebawem pojawi się na DVD w amerykańskich sklepach, będzie kosztować w ganicach 9-10 $. Film trwa 20 minut, dźwięk jest oznaczony jako stereo (tylko angielski), jest to wersja szerokoekranowa (1.78:1). Film podzielony jest na trzy rozdziały (tak jak były 3 na oficjalnej), ale nie będzie najprawdopodobniej zawierał zwiastuna (który jest na DVD z AOTC). Pudełko wygląda jak typowe pudełko DVD, z tyłu jest kilka zdjęć z filmu. Nie wiadomo czy i kiedy ten film trafi do Polski, a w sumie w ogóle na rynek europejski (do drugiego regionu). Przypominamy, że jest to już 4 DVD wydane przez Lucasfilm (po Mrocznym Widmie, Ataku Klonów i Willow, które prawdopodobnie z dużym poślizgiem pojawi się w przyszłym roku w Polsce).
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

James Earl Jones nagrodzony przez prezydenta USA

2002-12-15 13:10:00 Yahoo

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush, w ubiegłym tygodniu nagrodził kilku wybitnych przedstawicieli sztuki amerykańskiej. Uroczystość ta odbyła się po raz 25 w Centrum Johna F. Kennedy’ego. Uhonorowano aktorkę Elizabeth Taylor, aktora Jamesa Earla Jonesa (czyli tego, który podkładał głos pod Dartha Vadera), piosenkarza Paula Simona, gwiazdę Brodawayu Chitę Rivera oraz konstruktora James Levine. Bush podziękowały nagrodzonym, za to, że ich praca utkwiła milionom w pamięci oraz ich wielki wkład w rozwój kultury amerykańskiej.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Indiana Jones 4 Update...

2002-12-13 23:00:00 TFN

Steven Spielberg potwierdził ostatnio w “Access Hollywood”, że Harrison Ford zagra ponownie profesora Jonesa w czwartej części jego przygód. Produkcja filmu ruszy pełną parą w roku 2004, a film pojawi się na ekranach rok później. Spielberg potwierdził, że scenariusz napisany przez Franka Darabonta, bazujący na opowiadaniu George’a Lucasa, został już nie tylko napisany, ale też zaakceptowany przez wielką trójkę (Ford, Lucas & Spielberg). Nadal nie wiadomo kto będzie operatorem filmu, który ma być kręcony w technice cyfrowej.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Wybieramy Film roku 2002 ...

2002-12-11 12:05:00 Radio Kolor

Radio Kolor 103FM wraz z kinem Relax i Super Expressem ogłosiło konkurs z nagrodami na Najlepszy Film roku 2002.
Do miana najlepszego filmu bierzącego roku, które są ponownie wyświetlane w kinie Relax o godz 20.30, staneły w szranki następujące tytuły:

10.12.2002 - HARRY POTTER (propozycja ze stycznia)
11.12.2002 - WŁADCA PIERŚCIENI (propozycja z lutego)
12.12.2002 - PIĘKNY UMYSŁ (propozycja z marca)
13.12.2002 - PLOTKA (propozycja z kwietnia)
14.12.2002 - STAR WARS: ATAK KLONÓW (propozycja z maja)
15.12.2002 - DZIEŃ ŚWIRA (propozycja z czerwca)
16.12.2002 - BYŁ SOBIE CHŁOPIEC (propozycja z lipca)
17.12.2002 - FACECI W CZERNI (propozycja z sierpnia)
18.12.2002 - RAPORT MNIEJSZOŚCI (propozycja z września)
19.12.2002 - DROGA DO ZATRACENIA (propozycja z października)
20.12.2002 - ŚMIERĆ NADEJDZIE JUTRO (propozycja z listopada)

Szczegóły dotyczące konkursu i nagród zwiazych z nim, są dostępne na stronie internetowej Radia Kolor 103FM.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

ILM & Skywalker Sound uhonorowane

2002-12-09 18:40:00 TFN

Stowarzysznie American Cinematheque postanowiło uhonorować firmę Industrial Light and Magic, oraz Skywalker Sound, za ich wkład w rozwój sztuki filmowej. W tym celu zostanie zorganizowana specjalna wystawa, połączona z seminariami, a wszystko to będzie trwać dwa tygodnie w The Egiptian Theatere. Dennis Bartok, odpowiedzialny za program konferencji powiedział, że będą starali się przedstawić wiele materiałów dotychczas nie opublikowanych, jak także będzie mowa o wielu popularnych filmach ostatniego ćwierćwiecza. A jedną z atrakcji ma być sam George Lucas, który się pojawi na jeden dzień na tej imprezie. Dennis Muren, jeden z ILMowców odpowiedzialnych za efekty do Gwiezdnych Wojen ma mieć trzy seminaria.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Kosmiczne Jaja!

2002-12-04 19:49:00

Przypominamy, że dziś o 21.15 w Polsacie można będzie zobaczyć parodię SW w reżyserii Mela Brooksa - "Kosmiczne Jaja". W filmie obok samego Mela Brooksa będzie można zobaczyć Ricka Moranisa, Johna Candy i innych. Większe info w Programie Fana. Jest u nas równierz dostępna recenzja tegoż filmu.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Co z Wojnami Klonów??

2002-12-03 20:41:00 TF.Net

Ostatnio trochę przycichło w sprawie serialu „Wojny Klonów”, ale niestety nie tylko u nas. Najgorsze jest to, że zarówno w Cartoon Network jak i Lucasfilm, większość ludzi mówi o tym serialu w czasie przeszłym. Cały problem polega na tym, że Cartoon Network i Lucasfilm, choć wstępnie zgodziły się na współpracę, mają zupełnie inne wizje tego projektu. Cartoon chciałby, żeby to był serial bardzo ekspansywny, powiązany z wprowadzeniem całej serii specjalnych zabawek i innych artykułów. Chcą by to było wydarzenie, a nie tani serial. Ale Lucasfilm nie chce. A czy na pewno i dlaczego? Z dwóch powodów, po pierwsze trzeba więcej wydać, a po drugie, trzeba się inaczej podzielić pieniędzmi. Co prawda TheForce.Net donosi, że sama góra w Lucasfilmie jest mimo wszystko zainteresowana zrobieniem tego serialu. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Lucasfilm spuści trochę z tonu.
TheForce.Net zdradził jeszcze jeden szczegół odnośnie wstępnej wersji serialu. A mianowicie, faktycznie jest on w całości wygenerowany komputerowo, ale postaci wyglądają tak, jakby były narysowane ręcznie, a nie generowane. Może to jakoś uspokoi tych, którzy obawiają się o nadmierną ilość efektów specjalnych w tym filmie.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Podobieństwo w plakacie z Dwóch Wież do AOTC

2002-12-01 11:42:00 Count Dooku

Niedawno ukazał się ostatni plakat promujący Dwie Wieże. Plakat ten przedstawia Sarumana (Christopher Lee), który przegląda armię swych Uruk-hai i orków z wieży Orthank. Plakat ten jest dość podobny do sceny w której Kanclerz Palpatine ogląda armię klonów na Coruscant. Poniżej przestawiamy plakat oryginalny promujący film, sami je porównajcie:Oraz plakat przerobiony przez fana.
KOMENTARZE (0)
Loading..