Świat Filmu

Wszystkiego najlepszego dla Ewana!

0

Ewan McGregor, aktor wcielający się między innymi w Obi-Wana w epizodzie pierwszym i drugim kończy 31 lat. Wszystkiego najlepszego Ewan! / Happy birthday Ewan! A ponieważ w jednym z wywiadów Ewan powiedział, że goście, którzy witają się i żegnają słowami niech Moc będzie z Tobą są lekko pokręceni, więc tego mu nie życzę. :)

"Gangi Nowego Jorku" opóźnione

Stopklatka
0

Jak donosi Stopklatka najnowszy film Martina Scorsese - The Gangs of New York w którym zobaczymy Liama Neesona w roli Księdza Vallona, na ekrany wejdzie dopiero we wrześniu 2002. Dopiero, gdyż pierwotnie premiera tego filmu była planowana na 21 grudnia 2001, a ostatnio na lipiec 2002. Film opowiada o konflikcie gangsterskim w XIX wieku w Nowym Jorku. Stare gangi, przeważnie Irlandzkie, nie chcą tolerować nowoprzybyłych gangów włoskich.

Box Office LOTRa Update

IMDB
0

Wczoraj jedI napisał, że LOTR pokonał Gwiedzne Wojny w światowych boxoffice`ach. Niestety news ten pochodził ze strony o Władcy Pierścieni stąd, pominięto tam pewne szczegóły, bo liczy się sam tytuł. Zresztą jak "Atak klonów" coś pokona, będziemy się cieszyć tak samo jak oni. Więc do rzeczy. Jeśli chodzi o sam rynek amerykański, notabene najważniejszy dla producentów z Hollywoodu, to LOTR dopiero co pokonał Imperium Kontratakuje o 7 mln $ i zagraża pozycji Powrotu Jedi, jak zarobi jeszcze 12 mln $. Mało prawdopodobne jest natomiast by doścignął tam chociaż Mroczne Widmo, nie wspominając już o Nowej Nadziei. Analitycy przewidują, że LOTR nie doścignie w USA nawet Harry`ego Pottera który pokonał już TESB i ROTJ, ale pozostaje w tyle za ANH i TPM i to mocno. Jeśli chodzi o rynek międzynarodowy (bez USA i Kanady), to LOTR goni tam już TPM (różnica 9 mln $), a reszta SW, włącznie z ANH jest już od dawna daleko w tyle. Jednakże LOTR zostaje daleko w tyle za Harrym. Jeśli chodzi o ranking globalny, to tu też jest taki problem, że LOTR raczej pokona ANH, ale jeszcze nie wiadomo czy już to zrobił. Wg danych estymowanych, o których pisał jedI (a nie napisał, że to są estymacje), to tak właśnie już jest. Jednakże do światowego rekordu TPM Lotrowi wciąż brakuje ponad 200 mln $. Przy tych wszystkich wyliczeniach, należy pamiętać, że w USA liczy się przychód, który w 1977 z wiadomych względów był mniejszy, stąd porównywanie rekorów ANH i LOTRa jest nie do końca relewantne.
Natomiast jeśli chodzi o Polskę, to u nas Box Office liczy się w ilości sprzedanych biletów, a nie zysków. Nie mam danych odnośnie tego ile osób obejrzało ANH, TESB i ROTJ, ale LOTR (i HP) już dawno pokonały TPM, który w Polsce obejrzało jakieś 1,5 mlm obywateli. LOTRa i HP już widziało ponad 2 mlny i liczby te wciąż rosną. Ponadto LOTR pobił w Polsce rekord otwarcia, bo obejrzało go w pierwszy weekend ponad 500 tysięcy Polaków, co przebiło nawet Pana Tadeusza i Ogdniem i Mieczem, które od lat (a dokładniej od 1999), królowały w tej konkurencji.

Władca nas pokonał...

Władca Pierścieni
0

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia z sumą 800,3 milionów dolarów dochodów prześcignął obraz "Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja" (798 mln) na liście najbardziej dochodowych filmów świata. Tym samym NN spadła na 7 pozycję natomiast WP awansowało na 6.

Ewan McGregor w filmie pt. "Borgia"

Stopklatka
0

Jak podaje Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka:

Ewan McGregor zastąpi Viggo Mortensena w obsadzie filmu pt. "Borgia".

McGregor wcieli się tutaj w postać kardynała Cesare Borgii, jednego z czworga dzieci papieża Aleksandra VI. Pierwotnie reżyser filmu, Neil Jordan, zamierzał obsadzić w tej roli Viggo Mortensena, jednak aktor nie zgodził się na udział w projekcie i rozpoczął negocjacje dotyczące roli w produkowanym przez studio Disneya filmie, którego tytuł brzmiał będzie "Hidalgo".

Bilety na AOTC

Helios
0

Na stronie kina Helios ukazała się informacja, o sprzedaży biletów na AOTC:

Powoli przygotowujemy się do nowej części „Gwiezdnych Wojen” - premiera 16.05.2002. Już w przyszłym tygodniu rozpoczniemy przedsprzedaż biletow na ten niezwykły film.

Starwarsowcy bez oskarów :-(

0

Niestety w tym roku żaden z nominowanych ludzi powiązanych z "Gwiezdnymi Wojnami" nie odniósł sukcesu. Ale SW zostało wspomniane, przy prezentacji muzyki, gdzie przez chwilę zagrano fragment ścieżki dźwiękowej. Ponadto dwukrotnie podziękowano Skywalker Sound - przy oskarze dla najlepszego monatażu dźwięku dla Pearl Harbor oraz przy najlepszym animowanym filmie krótkometrażowym dla filmu "For the Birds" - który był u nas wyświetlany przed "Potworami i spółką".

Najpiękniejsze kobiety wszechczasów...

JediNet
1

The Sunday Express opublikował listę 300 najpiękniejszych kobiet świata, wszechczasów. Numer jeden na tej liście została Elizabeth Taylor. Ale dla nas ważniejsze są miejsca 173 (upasowała się na nim Ayesha Dharker, czyli Królowa Jamillia z AOTC) oraz 176 (gdzie znalazła się Natalie Portman, czyli Królowa Amidala z TPM). Skan z gazety jest dostępny tutaj. No cóż ale to trochę dziwne, że obydwie znane nam Królowe Naboo znalazły się tak blisko siebie na tej liście. No cóż widocznie uroda kobiet z Naboo jest znana w całej galaktyce ;).

"Helikopter w ogniu" w kinach

0

Piccard przypomniał mi, o tym, że na nasze ekrany wszedł właśnie (wczoraj) film "Helikopter w ogniu" ("Black Hawk Dawn"), w którym jedną z głównych ról gra Ewan McGregor. Również wielbiciele LOTRa, a dokładniej Legolasa będą zadowoleni, gdyż Orlando Bloom także gra jedną z głównych ról, lecz tym razem bez długich blond włosów. Film to oprata na faktach opowieść o bitwie o Mogadiszu (stolica Somalii). Bitwa ta była najdużej trwającą bitwą, w którą zaangażowani byli Amerykanie po wojnie w Wietnamie. (Nawet podczas pustynnej burzy, mimo, że wojna ta była na większą skalę, nie przeprowadzono takiej bitwy). Specjalne jednostki uderzeniowe amerykańskich sił zbrojnych - odział 120 Delta wraz z odpowiedniem sprzętem zostaje zrzucona 3 października 1993 do Somalii. Ich misja jest prosta. Mają porwać dwóch poruczników Mohameda Farraha Aidida, przywódcy wojsky zbuntowanych Somalijczyków. Jednakże zestrzelenie dwóch amerykańskich helikopterów UH-60 Black Hawk komplikuje sprawę. W bitwie tej zginęło 18 Amerykanów (73 zostało rannych) oraz setki Somalijczyków.

"Nóż" w TVP

0

Dzisiaj w TVP1 o godzinie 20.05 zostanie wyemtiwany film "Nóż" ("Jagged Edge") w reżyserii Richarda Marquanda, reżysera "Powrotu Jedi". Jest to kryminalny dramat sądowy. W pewnej bogatej willi zostają zamordowane dwie kobiety, właścicielka i jej służąca. Jedynym dowodem jest nóż myśliwski. W obronie podejrzanego o morderstwa męża właścicielki, staje pewna pani prawnik, która zleca prowadzenie śledztwa na własną rękę ... W rolach głównych występują: Jeff Bridges, Glenn Close, Peter Coyote i Robert Loggia.

E.T Dzwoni do domu... Ponownie! Update

TFN
0

Juz od jakiegoś czasu krążą po sieci informacje o tym, że ma powstać specjalna edycja ET. Efektami do nowej wersji zajmuje się Industrial Light & Magic. Edycji komputerowej ma byc poddany sam bohater - ET, dzięki czemu będzie wyglądał jak żywy. Przerobiona ma być też miedzy innymi scena w której chłopak przelatuje rowerem na tle księżyca (aby wyglądała bardziej realistycznie).
Z innych źródeł wiemy, że przemontowana ma być scena Haloowyn. Ponoć w tle pojawiają się dzieci przebrane za terrorystów... Bez komentarza.

(Lord Sidious 20:47) Wersja specjalna E.T. jest już skończona i w tym tygodniu wchodzi do kin w USA, premiera Polska jest zapowiadana na 31 maja. Poza poprawionymi scenami, w filmie mają pojawić się także sceny, które nie znalazły się w oryginale, między innymi E.T. w kąpieli, czy scena z Harrisonem Fordem (wystąpi w tle).

Najbardziej oczekiwane Filmy

TFN
0

BBC zamieściło dziś listę najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. I niestety okazuje się, że druga część Władcy Pierścieni ( Dwie Wieże), oraz druga cześć Harrego Pottera ( Komnata Tajemnic) całkowicie przebijają drugą cześć Gwiezdnych Wojen.
Można jednak zmieniać wynik tej ankiety. Wystrczy że wejdziesz na tę stronę i oddasz głos we właściwym miejscu.

Ford i Alejandro Gonzales Inarritu

Stopklatka.pl
0

Jak donosi Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka:

Harrison Ford i Alejandro Gonzales Inarritu, twórca nominowanego do Oscara "Amores perros", połączą swoje siły na planie biograficznego filmu, którego głównym bohaterem będzie Fred Cuny.

Cuny, człowiek, który poświęcił życie walce o szerzenie ogólnoświatowego humanitaryzmu, zamordowany został w kwietniu 1996 roku w czasie rokowań ze zwaśnionymi stronami czeczeńsko-rosyjskiego konfliktu. Nie będzie to pierwsze spotkanie Forda z Cunym. W 1997 roku Ford był narratorem jednego z odcinków serii pt. "Frontline", którego głównym bohaterem był właśnie Cuny.

Wszystko wskazuje na to, że prace na planie filmu rozpoczną się wiosną 2003 roku. Produkcję filmu, który powstanie na podstawie scenariusza Williama Nicholsona, sfinansuje studio Intermedia.

Claire Davenport 1936-2002

Episode-X
0

4 marca 2002 roku na niewydolność nerek zmarła Claire Davenport. Aktorka ta grywała raczej role drugo i trzeci planowe. Zagrała w szesnastu filmach, w trzech serialach, oraz w dwunastu innych gościnnie. Najbardziej pamiętne filmy, w których wysątpiła, to "Powrót Różowej Pantery" i "Powrót Jedi" z 1983, w którym wcieliła się postać Yarny, grubej tancerki w pałacu Jabby. To glównie dzięki tej roli jest pamiętana do dziś. Choć "Powrót Jedi" byl nakręcony w 1983 był jednym z jej ostatnich &ilmów. W imieniu całej ekipy Bastionu pragniemy złożyć wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

George Lucas nagrodzony przez BAFTA

Stopklatka
0

Jak donosi Stopklatka:
George Lucas nagrodzony przez BAFTA

Twórca "Gwiezdnych Wojen" George Lucas zostanie uhonorowany nagrodą BAFTA imienia Stanleya Kubricka za osiągniecie doskonałości w sztuce filmowej, a stacja telewizyjna HBO będzie wyróżniona nagrodą za osiągniecie doskonałości w sztuce telewizyjnej.

Carrie Fisher, aktorka, scenarzystka, pisarka, najbardziej znana z roli Księżniczki Lei w gwiezdnej sadze Lucasa została wybrana do prowadzenia ceremonii wręczania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej przyznawanych przez oddział z Los Angeles. Rozpoczęcie uroczystości zaplanowane jest na 12 kwietnia i odbędzie się już po raz jedenasty.

Carrie przyznała, że będzie to przyjemność prowadzić tą ceremonię i uhonorować przyjaciela George`a i HBO. Dodała również, że obaj wyróżnieni byli bardzo odważni i zapoczątkowali taką rozrywkę, która przetrwa stulecia...

Neeson na scenie

JediNet
0

Jak donosi JediNet Liam Neeson, grający w TPM Qui-Gon Jinna i mający pojawić się przez chwilę w AOTC, będzie przez jakiś czas występował w Nowojorskim Teatrze Virginia. Sztuka "The Crucible" jest polityczną aluzją do działań McCarthy`go, który wpisał się na stałe w historię USA. Cała jej akcja jest osadzona w Salem, gdzie ludzie szukają wiedźm i oskarżają się wzajemnie. Neeson gra tam farmera Johna Proctora. Jest grana od dzisiaj, to jest 7 marca.

Carrie Fisher nagrodzona przez BAFTA LA

film.interia.pl
0

Carrie Fisher została nagrodzona przez BAFTA LA, czyli amerykański oddział Brytyjskiej Akademii Sztuki Telewizyjnej i Filmowej (The British Academy of Film and Television Arts). To prestiżowe wyróżnienie Britannia Awards Carrie Fisher odbierze 12 kwietnia w Los Angeles podczas uroczystej gali 11 edycji rozdania tych nagród. W zeszłym roku George Lucas został uhonorowany przez amerykański oddział BAFTA. Przyznano mu nagrodę Stanley Kubrick Britannia Award za swoją dosknałą pracę w przemyśle filmowym. Carrie Fisher jest bardzo zadowolona z tego wyróżnienia. Stwierdziła, "że to dla niej zaszczyt iż może się znaleźć w gronie takich osób, jak jej przyjaciel Lucas". Przypomnijmy jeszcze, że ostatnio Carrie zagrała w takich filmach jak "Krzyk 3" Wesa Crevena (z 2000 roku) i "Jay i Cichy Bob kontratakują" Kevina Smitha.

Ewan Jamesem Bondem?

Ananova
0

Roger Moore znany przede wszystkim z roli serialowego Simona Templera (w "Świętym"), ale jeszcze bardziej jako James Bond (w "Żyj i pozwól umrzeć", "Człowieku ze złotym pistoletem" - w którym walczył z Christopherem Lee, "Moonrakerze", "Tylko dla Twoich oczu" i "Zabójczym widoku") powiedział, że Ewan McGregor doskonale nadawałby się do roli Jamesa Bonda. Było to przy okazji, wywiadu dla amerykańskiego czasopisma TV Guide, w którym Moore opowiadał także o swoim najnowszym filmie, komedii "Boat Trip". A co do Jamesa Bonda, to należy dodać, że Pierce Brosnan, aktualny odtwórca roli Bonda, wciąż się odgraża, że to już po raz ostatni. Więc może Ewan będzie kolejnym Bondem.

McGregor i Madonna

film.interia.pl
0

Jak donosi dzisiaj film.interia.pl:

Ewan MacGregor, bohater filmu "Moulin Rouge" oraz Madonna, amerykańska wokalistka pop, a także aktorka ("Układ prawie idealny") dołączą do obsady filmu Petera Greenaway'a, trylogii "The Tulce Luper Suitcase". Zdjęcia rozpoczynają się 25 marca. Według informacji, jakie dotarły do mediów ze strony producentów filmu, Madonna ma wcielić się w postać głównej famme fatale, z kolei Ewan McGregor zagra jej partnera... Wśród odsady filmu znajdą się m.in. Isabella Rossellini ("Blue Velvet"), Franke Potente ("Biegnij Lola, biegnij"), Kathy Bates ("Misery"), Victoria Abril ("Wszystko o mojej matce"), Gary Oldman ("Hannibal"), Nick Nolte ("Złota") i Lena Olin ("Czekolada"). Film ma stanowić trylogię, której akcja będzie rozgrywała się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W historii magiczną rolę odegra liczba 92 (92 bohaterów, 92 historie, 92 tajemnicze walizki, w których znajdują się po 92 przedmioty itd.). Opowieść rozpocznie się w roku 1928, a zakończy upadkiem muru berlińskiego w 1989 roku. Zdjęcia będą realizowane w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Hiszpanii, we Włoszech i na Węgrzech. Premiery poszczególnych części trylogii będą się odbywać kolejno na przyszłorocznych festiwalach filmowych - w Berlinie, Cannes i Wenecji.

Wypadek Samochodowy

TFN
0

Jak podaję TFN jeden z ekipy ludzi zajmujących się efektami specjalnymi w AOTC - Stephen Edward Bell zginął wczoraj o 7:15 w wypadku jaki zdarzył się przy moście Golden Gate.

Premiera Star Wars tematem filmu

Filmweb.pl
3

Jak podaje Filmweb.pl:

Patrick Read Johnson, amerykański reżyser i scenarzysta polskim widzom znany głównie dzięki takim filmom jak "Ostatni smok", "Brzdąc", czy "Angus" jeszcze w tym roku rozpocznie prace na planie swojego nowego obrazu zatytułowanego "5-25-77". Ten enigmatycznie brzmiący tytuł to data ogólnoamerykańskiej premiery IV epizodu "Gwiezdnych wojen" (25 maja 1977 r.), wydarzenia, które zmieniło oblicze współczesnej kinematografii. Film Johnsona ma byc sentymentalnym powrotem do tego dnia, autobiograficzną opowieścią o chłopcu, który poobejrzeniu "Nowej nadziei" zafascynował się kinem na tyle, że sam postanowił robić filmy. Nieoficjalne źródła podają, iż główne role w obrazie zagrają: Carrie Fisher, Joe Pantoliano i Christopher Lloyd. Nie jest jeszcze znana data premiery filmu. Patrick Read Johnson chciałby jednak aby odbyła się ona w tym samym kinie, w którym on po raz pierwszy obejrzał "Gwiezdne wojny".

Lucas 127-y

Forbes
0

W opublikowanej niedawno statystyce, najbogatszych ludzi na świecie George Lucas zajął ze swoimi 3 miliardami zajął 127 miejsce na świecie.

Pełny raport możecie znaleść tu.

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.