TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Telewizyjne hity maja...

2002-06-30 12:06:00 Joruus

Jak donosi Joruus, agencja AGB opublikowała niedawno wyniki badania oglądalności filmów w telewizji za miesiąc maj. Jak dobrze pamiętamy, na Polsacie leciały wtedy (choć w nie najlepszych godzinach) "Mroczne Widmo" i "Powrót Jedi". Niestety nie znalazły się one na znaczących pozycjach, ale są tam dwa filmy, które nie mogłby powstać bez Lucasa i Forda - dwie części przygód Indiany Jonesa. Tak więc na trzecim miejscu, najchętniej oglądanych filmów w maju, jest wyemitowany przez Telewizję Reżimową Publiczyną "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata", natomiast na czwartym również wyemitowany przez tę samą stację film "Indiana Jones" znany też jako "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Wyniki można obejrzeć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Rycerz Jedi na scenie

2002-06-30 11:59:00 Onet

Liam Neeson zamierza zmienić kierunek swojej kariery i wyprodukować wraz z żoną Netashą Richardson musical na Brodwayu.

Znany z "Gwiezdnych wojen" aktor wystąpił już w sztuce Arthura Millera zatytułowanej "The Crucible", ale tym razem wolałby trochę lżejszy repertuar. Aktor jest pochłonięty nowym projektem do tego stopnia, że zrezygnował z roli u boku Harrisona Forda w nowym filmie "K-19: The Widowmaker".

"Teraz szukamy obsady. Chcę ponownie stanąć na scenie. Być może wystawimy `Camelot` w wersji podobnej do tej, którą zrobił Richard Harris" mówi Nesson.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ian McDiarmid rozstaje się z teatrem

2002-06-30 11:38:00 TFN

Ian McDiarmid, czyli Palpatine z "Gwiezdnych Wojen", wieloletni dyrektor artystyczny londyńskiego teatru Almeida, oświadczył niedawno, że rezygnuje ze swojej posady. To właśnie on wraz z Jonathanem Kentem, w latach 70 przekształcili ten mały i nikomu nieznany teatr w północnym Londynie, w doskonale prosperujący i znany w całej Europie (choć wciąż mały i w północnej częsci Londynu). Teraz obaj postanowili odetchnąć i przekazać prowadznie teatru swoim następcą. Ian wystąpi tam w swojej ostatnej roli 10 lipca, grając pijanego strażnika przy zabalsamowanym ciele Lenina. A co potem będzie robił Imperator Palpatine? Najpierw 57-letni aktor powiedział, że trochę odpocznie. A w przyszłym roku czeka go kręcenie finalnej odsłony chronologicznie pierwszej trylogii "Gwiezdnych Wojen", gdzie to właśnie jego postać - Palpatine objawi się jako największe zło w galaktyce. Niestety nie wiadomo nic na temat dalszych planów (zwłaszcza filmowych) Iana.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ford ponownie o Indym 4 i innych sprawach

2002-06-29 17:10:00 Joruus

Harrison Ford już wyraźnie jest zmęczony całym zamieszaniem wokół czwartej częsci Indiany Jonesa. Ostatnio poraz kolejny powtórzył, że cała sytuacja nie jest jeszcze pewna, gdyż scenariusz, a właściwie jego zarys jest znany jedynie Frankowi Darabontowi, Stevenowi Spielbergowi i George`owi Lucasowi. Ford powiedział, że jego obecna towarzyszka życia - Calista Flockhart, bynajmniej nie dostała propozycji zagrania w 4 części Indy`iego i że jest to plotka wymyślona przez dziennikarzy wkradających się w jego życie prywatne. Harrisona bardzo też zezłościło pytanie, że grywa w filmach głównie herosów. Powiedział, że nie jest to prawdą, ponieważ on gra ludzi, którzy stają w obliczu przeróżnych zagrożeń i zazwyczaj zachowują się porządnie. Obecnie Ford promuje swój najnowszy film K-19 gdzie wraz z Liamem Neesonem pływają jako rosyjcy oficerowie na łodzi podwodnej której grozi katastrofa.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Starwarsocwy w TV UPDATE

2002-06-28 12:03:00 Przmek the Hutt zCentrum Episode III & Joruus

Dzisiaj, to jest w piątek 28 czerca o godzinie 19.00 na HBO będzie można obejrzeć film pt. "Kochanie zwiększyłem dzieciaka" z 1992, w którym za efekty specjalne odpowiadał ILM.
W sobotę (29.06) można natomiast obejrzeć: o 20.00 na Canal+ "Co kryje prawda" z Harrisonem Fordem. W filmie tym wartu zwrócić uwagę na to, że Ford gra tam złą postać. A po nim o 22.10 (też na Canal+) "Stan Zagrożenia" równiez z Fordem. Dodatkowo Polsat wyemituje o 21.00 "Hot Shots II", parodie wielu amerykańskich filmów (między innymi Gwiezdnych Wojen - Saddam bedzie bił sie na miecze).
W niedziele (30.06) po raz kolejny już będzie można zobaczyć "Gniew Oceanu" z efektami IL&M o 19.00 na HBO.
W poniedziałek (01.07) o 21.05 Polsat pokaże film "Kto wrobił Królika Rogera", w którym efekty specjalne wykonane przez Industrial Light&Magic zostały nagrodzone Oskarem.
Na koniec, wtorek (02.07), TVP2, 22.35 "Trainspotting" ze znakomitą rolą Ewana McGregora.
Joruus wypatrzył jeszcze kilka pozycji. W poniedziałek zobaczyć jeszcze można "Most na rzece Kwai" w Tele 5 00:00 z Sir A. Guinnessem. A w czwartek Canal+ powtórzy "Co kryje prawda" z Harrisonem Fordem o 00:50.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nowy film Jacksona

2002-06-27 11:49:00 Stopklatka

Samuel L. Jackson finalizuje negocjacje dotyczące roli w filmie pt. "Blackout". Główną rolę w obrazie, który sklasyfikowany został jako thriller, zagra Ashley Judd. Aktorka wcieli się tutaj w rolę policjantki uwikłanej w serię morderstw, których ofiarami padają jej byli kochankowie. Jackson wcielić ma się w postać przełożonego i mentora postaci, którą zagra Judd. Film na podstawie scenariusza Sarah Throp wyreżyseruje Philip Kaufman. Zdjęcia rozpoczną się 8 lipca.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Więcej o sequelu Dirty Dancing

2002-06-26 16:44:00 Philomythus

Na początku maja pisaliśmy o możliwości kontynuacji filmu Dirty Dancing. Tymczasem we wtorek, 25 czerwca Mirimax oświadczyło, że prace nad kontynuacją ruszą jesienią tego roku. Film będzie nosił tytuł "Havana Nights" a akcja będzie osadona na Kubie roku 1959, gdzie przybędzie młoda 17-letnia dziewczyna wraz z swoją rodziną. Dziewczyna ta bez pamięci zakocha się w miejscowym tancerzu, a przez to otworzą jej się oczy na świat. Na razie oficjalnie wiadomo, że reżyserować ma Guy Ferland, natomiast nieoficjalnie wciąż się mówi, że w filmie mają zagrać Natalie Portman i Ricky Martin.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Niepewny los 4 części Indy`iego

2002-06-26 16:14:00 Joruus

Harrison Ford ostatnio oświadczył, że powstanie 4 części Indiany Jonesa wcale nie jest takie pewne. Po pierwsze dlatego, że wstępna historię scenariusza zaakceptowali Lucas i Spielberg, a on jej nawet nie widział i dopóki nie zobaczy scenariusza, i nie przekona się, że jest on dobry, to nie wyrazi zgody, to film może nie powstać. W przekonywaniu Forda do powrotu miało pomóc obsadzenie jego aktualnej dziewczny Calisty Flockhart. Tymczasem chęć powrotu do Indiego wyraził też John Rhys-Davis czyli Sallah z 1 i 3 części serii, a obecnie bardziej znany jako Gimli z LOTRa.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Spielberg i Gwiezdne Wojny

2002-06-26 11:18:00 TFN

Wielu ludzi spytanych kto jest autorem "Gwiezdnych Wojen" odpowiada: "Steven Spielberg". Wielu fanów spytanych kogo chcieliby widzieć w fotelu reżyserskim Gwiezdnej Sagi również wymienia Stevena. Coś w tym musi być. W jedym z wywiadów, które Spielberg udzielał przy okazji "Raportu Mniejszosci", zapytano go o to co sądzi na ten temat. Spielberg powiedział "Prosiłem go [Lucasa] o to. On nie chce mi pozwolić zrobić choć jednego". Spielberg powiedział, że już 15 lat temu nalegał, by Lucas dał mu spróbować zrobić jedną część, ale Lucas twardo odmawia. Spielberg powiedział też, że rozumie to, bo "Gwiezdne Wojny" to dzieło Lucasa i choć "George jest moim najlepszym przyjacielem i wierzę, że ja jestem jego, ale często ze sobą konurujemy." Powiedział też, że "Gwiezdne Wojny" mają wyraźne piętno Lucasa i on pewnie by nie chciał, by ktoś inny na nie w jakiś sposób wpływał, tak jak Spielberg nie chciałby by ktoś wpływał na "Jurassic Park" czy "Indy`iego".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Więcej informacji o "Shattered Glass"

2002-06-23 10:39:00 Stopklatka

O tym, że Hayden Christensen zagra w filmie "Shattered Glass" pisaliśmy już wcześniej. Teraz doszło kilka ważnych szczegółów odnośnie tej produkcji. Po pierwsze zdjęcia ruszą w sierpniu 2002 w Montrealu. Scenarzystą i reżyserem filmu będzie Billy Ray. A do Haydena najprawdopodobniej dołączy Greg Kinnear, który wcieli się w rolę wydawcy - Chucka Lane`a.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Blues Brothers w TV!

2002-06-22 11:41:00 Joruus

Jak donosi Joruus w środę na TV 4 o godzinie 23:35, oraz powtórzony w czwartek na TV 4 o godzinie 20:00 będzie leciał film "The Blues Brothers" z roku 1980. Jest to jeden z najbardziej niesamowitych i klimatycznych filmów z tamtego okresu. Moim skromnym zdaniem to właśnię dzięki niemu i TESB rok 1980 przeszedł do historii kinematografii. Film ten ma parę powiązań z "Gwiezdnymi Wojnami". Po pierwsze główną rolę kobiecą (choć w sumie marginalną) gra Carrie Fisher (Leia), lubująca się w broni. W roli magazyniera w więzieniu można zobaczyć Franka Oza. W filmie poza plejadą gwiazd Bluesa wystąpił także sam Steven Spielberg w roli urzędnika pod koniec filmu. The Blues Brothers niestety przyczynił się do upadku kariery Carrie Fisher, ponieważ na planie a także poza nim wraz z Johnem Belushim (Jake Blues) używali narkotyków. Dopiero przedawkowanie Johna, kilka lat później otworzyło Carrie oczy. Wtedy wraz z Danem Aykroydem (Elwood Blues) wpadła w alkoholizm, który praktycznie przekreślił już jej karierę całkowicie. Obydwoje wyszli z tego nałogu. Dan wrócił do aktorstwa, a Carrie zaczęła pisać. Warto jeszcze dodać, że reżyserem tego filmu jest John Landis, w sumie najmniej znany członek nieformalnego zrzeszenia młodych reżyserów-przyjaciół, do którego należeli Steven Spielberg, Francis Ford Coppola i George Lucas. Jako bonus dodamy też kilka midów z muzyką z filmu The Blues Brothers:
Everybody needs somebody to love
Gimme some Lovin`
Sweet Home Chicago
Temat z serialu Peter Gunn, który jest jednak bardziej kojarzony z "The Blues Brothers" niż z czykolwiek innym


KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Mark Hamill powraca do kin

2002-06-22 11:03:00 Stopklatka

Mark Hamill, legendarny Luke Skywalker, rozpoczął prace na planie niezależnego obrazu pt. "Constricted". Zdjęcia do filmu, którego reżyserią zajmuje się Christian Otien rozpoczęły się wczoraj, 21 czerwca. Na planie pojawią się również Brad Hunt, Majandra Delfino, Brian Wimmer, Angela Featherstone i Missy Crider. Głównym bohaterem filmu jest 36-letni mężczyzna, który przyjeżdża do swojego rodzinnego miasta, aby wyjaśnić zagadkę samobójczej śmierci swojego ojca.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Spider man w Polsce

2002-06-21 00:34:00

Dzisiaj na nasze ekrany wchodzi film Spider Man. Jest to film, który w USA zdecydowanie pokonał Klony, ba najprawdopodobniej przyczynił się też do tego, że AOTC zarobi mniej niż liczono. Warto dodać, że efekty specjalne w Spider Manie są dziełem firmy Lucasa - Industrial Light and Magic. A sam Spider man jest ekranizacją komiksu, lecz bardziej skupiającą się na samej genezie człowieka pająka, czyli jest on bliższy komiksowym seriom w stylu "Rok pierwszy", gdzie główny bohater dopiero odkrywa drzemiące w nim moce.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Lawrence Kasdan powraca do SF UPDATE

2002-06-21 00:26:00 TFN

Lawrence Kasdan, współscenarzysta "Imperium kontratakuje" i "Powrotu Jedi" powraca do tematyki SF. Wyreżyseruje film "Dreamcatcher", bazujący na prozie Stephena Kinga, którego będzie także współscenarzystą. Film będzie opowiadał o grupie przyjaciół, która razem będzie musiała stawić czoła zagrożeniu ze strony obcych.
Update: Lord Sidious, 22 czerwca, 11:00
Film na amerykańskie ekrany wejdzie najprawdopobniej 7 lutego 2003 a my dołączamy jeszcze oficjalny plakat:KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Rick McCallum powiedział, że Peter Jackson jest szalony

2002-06-20 09:08:00 JediNet

Producent "Gwiezdnych Wojen" Rick McCallum ostatnio wypowiedział się też na temat "Władcy Pierścieni". Powiedział, że wielu ludzi na siłę robi jakąś wielką konkurencję pomiędzy dziełami Jacksona i Lucasa, a on doda od siebie, że nie ma między nimi żadnej rywalizacji. Wręcz przeciwnie, Rick przyznał, że Peter Jackson jest jego dobrym przyjacielem i cieszy, się, że to on zrobił "Władce". Rick przyznał też, że po prostu kocha "Władcę". Powiedział także, że Peter Jackson to zadziwiający człowiek. "On jest po prostu szalony". Tak komentuje McCallum wyczyn Jacksona, który mając zaledwie dwa tygodnie urlopu, na cały tydzień przyjechał na plan "Ataku klonów" aby oglądać, dokształcać się w cyfrowych technologiach i pomagać.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Natalie Portman i kosmici

2002-06-20 08:53:00 IMDB

W niedawno udzielonym wywiadzie Natalie Portman przyszło odpowiedzieć na pytanie czy wierzy w istnienie życia poza naszą planetą. Natalie odpowiedziała, że tak, i że myślenie inaczej jest wyjątkowo egocentryczne, gdyż wierzy, że ewolucja miała miejsce w wielu miejscach w naszej galaktyce.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Spielberg o Indym 4

2002-06-19 15:25:00 JediNet

Steven Spielberg ostatnio udzielił kilku wywiadów i potwierdził/oznajmił kilka ciekawych faktów. Po pierwsze przyznał, że wraz z Lucasem skończyli już uzgadnianie historii, na której ma bazować scenariusz. Spielberg powiedział, że Frank Darabont, który pisze scenariusz sprawuje się po prostu znakomicie. Steven powiedział, że prace nad tą krótką historyjką na której ma bazować scenariusz trwały tak na prawdę cztery lata, gdyż poza nim wszystko musiał zatwierdzić (a raczej nawet stworzyć) Geroge Lucas i musiało to się jeszcze spodobać Harrisonowi Fordowi, i że dopiero niedawno Lucas solidnie wziął się do roboty. Spielberg potwierdził też, że Lucas bardzo chciałby zrobić ten film z użyciem kamer cyfrowych, ale mu osobiście się to nie podoba. Na dodatek wszystko wskazuje na to, że Sean Connery powróci jako ojciec Indy`ego.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ewan McGregor w filmie "Borgia"

2002-06-19 15:08:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka po tym jak zarzegnano problemy finansowe, rusza produkcja filmu "Borgia" Neila Jordana, znanego chociażby ze słynnego Wywiadu z Wampirem. Ewan McGregor zagra postać Cesarego, a partnerować mu będzie Christina Ricci jako Lukrecja.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Natalie Portman jako syrenka

2002-06-19 15:03:00 Onet

Znana z "Gwiezdnych wojen" aktorka, Natalie Portman zagra główną rolę w filmie "The Moon and the Sun", w którym wcieli się w postać syreny.

Obraz wyreżyseruje Greg Hoblit, twórca takich filmów jak "Częstotliwość" czy "Wojna Harta". Scenariusz napiszą Laura Harrington i James Schamus, który jest współautorem fabuły "Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka".

W lipcu Natalie Portman rozpocznie prace na planie dramatu wojennego "Cold Mountain" Anthony'ego Minghelli, reżysera "Angielskiego pacjenta". W filmie młoda aktorka zagra u boku Jude`a Law, Nicole Kidman i Renee Zellweger.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Cyfrowy "Indiana Jones 4"?

2002-06-17 18:03:00 Joruus za Interia

Steven Spielberg ("Szeregowiec Ryan", "E.T.", "Sztuczna inteligencja") przy każdej okazji zarzucany jest przez dziennikarzy pytaniami na temat realizacji "Indiany Jonesa 4". Tym razem, podczas premiery swej najnowszej produkcji "Raport mniejszości", twórca wypowiadał się o technologii cyfrowej.

"Mój przyjaciel George Lucas próbuje mnie namówić, żeby zrealizować Indianę Jonesa 4 technologią cyfrową. Ale ja nie chcę kręcić tego filmu kamerą cyfrową. W kinie jest tajemnica, magia i chemia. W cyfrowej technice tego nie ma, choć skłonny jestem przyznać, że jest to niezawodna technologia" - stwierdził reżyser. Spielberg zdradził także, iż być może pierwsze zdjęcia do "Indiany Jonesa 4" powstaną w przyszłym roku, a nie jak twierdzono w 2004. Podobno prace przygotowawcze do filmu "posuwają się nad wyraz dobrze". W tej sytuacji być może obraz trafi do kin wcześniej niż zapowiadano.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Park Jurajski IV?

2002-06-15 18:58:00 Stopklatka

Steven Spielberg powiedział, że jest wielece prawdopodobne, iż "Jurassic Park IV" wyreżyseruje Joe Johnston - twórca efektów specjalnych między innymi do "Imperium kontratakuje". Oczywiście za efekty w Parku pewnie znowu będzie odpowiadać ILM, w którym Johnston pracował przez wiele lat. Warto dodać, że Joe ma już debiut reżyserski za sobą (trudno powiedzieć, że udany, ale zawsze). Jest to Jurassic Park III.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Indiana Jones IV wcześniej?

2002-06-15 18:46:00 Cinescape

Prezez Paramount Pictures - Sherry Lansing, powiedziała, że jest dość prawodpodobne, że zdjęcia do IV części Indiany Jonesa rusza jeszcze w tym roku. Lucas i Spielberg są zadowoleni z powstającego właśnie scenariusza, podobnie zresztą jak Harrison Ford, więc nie wyklucza się możliwości, że zdjęcia do filmu powstaną wcześniej. Jeśli by tak się stało, to całkiem prawdodpobone jest, że Indy`ego zobaczymy wcześniej niż w 2005.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

A.I. lauretem nagród Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru

2002-06-13 18:50:00 Stopklatka

A.I. Sztuczna Inteligencja Stevena Spielberga zdobyła aż 5 nagród Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru, bijąc miedzy innymi Harry`ego Pottera czy LOTRa. Dwie z tych nagród zgarneli Starwarsowcy. John Williams dostał nagrodę za muzykę, gdzie pokonał między innymi Howarda Shore`a - kompozytora muzyki do LOTRa. Za efekty specjalne nagrodę wraz z zespołem dostał Dennis Muren, jeden z twórców efektów do SW. Pełna lista znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nowy cyfrowy wymiar

2002-06-12 17:30:00 SW.com

W Japonii premiera EII odbedzie sie dopiero jutro. Jednak nie tylko to było powodem wizyty McCalluma w tym kraju. Rick McCallum ma spotkać się z przedstawicielami firmy Sony oraz Fuji, by rozmwaić z nimi o nowych kamerach cyforwych, które mają zostać użyte przy kręceniu EIII. A jak powiedział McCallum do kręcenia tego Epizodu mają zostać użyte kamery o rozdzilczości 10 milionów pixeli. Za to do EII zostały użyte z zaledwie 2,2 miliona pixeli. Nad tą pieciokrotnie wyższą rozdzielczością mają pracować specjaliści z firmy Sony. Zostaną one użyte nawet jeśli miałyby być to tylko prototypy.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Natalie Portman skończyła 21 lat

2002-06-09 00:33:00

Dzisiaj swoje 21 urodziny obchodzi Natalie Portman czyli Padme Amidala z preqeuli. Natalie urodziła się 9 czerwca 1981 w Jerozolimie w Izraelu, ale w bardzo młodym wieku przeniosła się do USA (właściwie to rodzice się przenieśli a ona wraz z nimi). Natalie Portman jest jedną z najpiękniejszych, najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych aktorek Hollywoodu. Występowała na także Broadwayu w nowej inscenizacji "Pamiętnika Anny Frank" w reżyserii Jamesa Lapine`a i adaptacji Wendy Kesselman opartej na nowej, pełnej edycji pamiętników. Portman zdobyła międzynarodowe uznanie debiutancką rolą w "Leonie zawodowcu" Luca Bessona, w którym wystąpiła u boku Jeana Reno i Gary'ego Oldmana. Rola przyniosła jej sponsorowaną przez "The Hollywood Reporter" nagrodę dla "Młodej gwiazdy".
Aktorka wystąpiła także w filmach: "Piękne Dziewczyny" Teda Demme`a u boku Timothy Huttona, Umy Thurman, Rosie O'Donnell i Matta Dillona, "Wszyscy mówią: kocham cię" Woody Allena z Julią Roberts, Goldie Hawn, Alanem Aldą i Drew Barrymore, "Marsjanie atakują!" Tima Burtona u boku Jacka Nicholsona i Glenn Close oraz "Gorączka" Michaela Manna z Alem Pacino, Robertem De Niro i Valem Kilmerem", "Wszędzie byle nie tu" Wayne`a Wanga z Susan Sarandon, "Gdzie serce twoje" Matta Williamsa z Ashley Judd, no i oczywiście w Gwiezdnych Wojnach.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Harrison Ford stary, ale jary

2002-06-09 00:24:00 Onet

Steven Spielberg oświadczył, że Harrison Ford wcale nie jest za stary, żeby zagrać Idianę Jonesa.
Za dwa lata (2004) legendarny reżyser rozpocznie pracę nad czwartą częścią przygód Jonesa, która trafi do kin w 25 lat po Poszukiwaczach zaginionej Arki. To, że Ford ma już 60 lat zdaniem Spielberga nie ma znaczenia. Reżyser wyjaśnia: „Harrison jest nadal lepszy od większości aktorów o połowę od niego młodszych. Myślę, że świetnie się nadaje do tego, żeby ponownie założyć skórzaną kurtkę i kapelusz i wziąć udział w kilku niebezpiecznych przygodach”.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Samuel L. Jackson czy Morgan Freeman?

2002-06-08 00:08:00 Onet

Samuel L. Jackson i Morgan Freeman mają już serdecznie dość, kiedy ludzie mylą ich ze sobą, więc postanowili nie sprzeczać się w kwestii własnej tożsamości.
Obydwaj aktorzy zauważyli, że pomimo oczywistych różnic w wyglądzie, wiele osób myli ich ze sobą i zamiast wyprowadzać fanów z błędu zaczęli po prostu kontynuować tę komedię omyłek. "Zdarza mi się to tak często, że już nawet nie mówię: Nie jestem Samuelem L. Jacksonem, tylko po prostu odpowiadam: Cześć, jak leci? I podpisuję się `Samuel`. Przyjaźnimy się z samem od lat 70. Kiedy się spotykamy mówię do niego `Morgan`, a on nazywa mnie `Sam`" - opowiada Freeman.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Przewodnik Fana

2002-06-08 00:04:00 Różnie

Dzięki Joruusowi możemy zaprezentować wykaz starwarsowych filmów na najbliższe dni. Jutro to jest w sobotę o godzinie 20.05 na TVP1 będzie można zobaczyć Purpurowe Skrzypcze z Samuelem L. Jacksonem. W sobotę o godzinie 10:40 oraz we wtorek o 15:20 można obejrzeć na HBO film „Gniew Oceanu” do którego efekty specjalne zrobił ILM. Komputerowo generowane może zostało potem wykorzystane w scenach z Kamino. W niedzielę o 22:15 na TVP1 będzie Lawrence z Arabii z Aleciem Guinnessem czyli Obi-wanem. W czwartek na HBO o 21:00 będzie można obejrzeć Zagubione Serca z Harrisonem Fordem.
Listę tę uzupełniają nam jeszcze Przemek the Hutt z Centrum Episode III (gdzie można zobaczyć ciekawą sondę) oraz Nostromo. We wtorek na TVP2 o 23:35 będzie można zobaczyć film Tylko Instynkt w którym obok Temuery Morrisona czyli Jango Fetta występuje Rena Owen, która obdarzyła Taun We swoim głosem. Natomiast w sobotę o 11:00 na Polsacie można zobaczyć film „Desperat powraca” z Billy Dee Williamsem.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Qui-Gon ma 50 lat

2002-06-07 02:11:00

Liam Neeson, czyli Qui-Gon Jinn ma dzisiaj swoje 50-te urodziny. Z tej okazji życzymy wszystkiego najlepszego i niech Moc będzie z Tobą Qui-Gon. Liam Neeson pochodzi z Irlandii i jest katolikiem. Swoją karierę rozpoczynał jako aktor teatralny. Na ekranie debiutował w filmie "Excalibur" Johna Boormana. Początkowo grywał w głównie w filmach fantasy, z "Krullem" na czele. Następnie wystąpił m.in. w filmach: "The Bounty" , "Duet for One", "Modlitwa za konających", "Misja", "Podejrzany", "Duchy górą", "The Good Mother", "Darkman", "Wielki człowiek", "Światło w mroku", "Under Suspicion", "Mężowie i żony" Woody Allena, "Cudotwórca", "Ethan Frome" oraz "Michael Collins" (Złoty Lew w Wenecji `96) i "Nędznikach". Największe jak dotąd uznanie przyniosła mu nominowana do Oscara rola w "Liście Schindlera" Stevena Spielberga. Ostatnio zdobył uznanie publiczności występując w roli Qui-Gon Jinn w filmie "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo", ale także "Nawiedzony" oraz "Charlie Cykor". Jego głos mogliśmy słyszeć także w "Ataku klonów". Obecnie pracuje nad: "K-19: The Widowmaker" z Harrisonem Fordem, "Gangami Nowego Jorku" oraz 4 częścią "Egzorcysty".
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Na różowo...

2002-06-06 21:12:00 bleed666

Oto skan wywiadu z Samuelem L Jacksonem, który podesłał nam bleed666.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Natalie Portman i Wojna Secesyjna

2002-06-06 07:54:00 Stopklatka

Natalie Portman wkrótce dołączy do ekipy realizującej filmu "Cold Mountain" Anthony`ego Minghellę. Poza Portman kontrakty podpisali już: Jude Law, Nicole Kidman, Renee Zellweger a niedawno dołączyli do nich: Philip Seymour Hoffman, Giovanni Ribisi, Brendan Gleeson, Charlie Hunnam i Ray Winstone.
Scenariusz filmu, któremu za podstawę scenariusza posłuży powieść Charlesa Fraziera, skupiać ma się na losach Inmana - rannego w czasie wojny żołnierza, który za wszelką cenę pragnie powrócić w swoje rodzinne strony i odnaleźć ukochaną kobietę - Adę. Jakiś czas temu informowaliśmy, że główne role w tym obrazie powierzone zostały Tomowi Cruise`owi (Inman) i Renee Zellweger (Ada).
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ulubione zdjęcie Natalie

2002-06-05 14:44:00 TFN

Na stronie magazynu Rolling Stone można oceniać zdjęcia Natalie. Jeśli mas zochotę kliknij tu
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Teenchoise

2002-06-05 00:09:00 Stopklatka

Do dosć specyficznych nagród Teenchoise nominowano między innymi: Atak klonów w kategorii najlepszy dramat/film akcji, Natalie Portman za kreację Padme oraz Haydena za Anakina. W głosowaniu tym, AOTC będzie musiał się zmierzyć z takimi filmami jak "Piękny umysł", "Władca Pierścieni" czy "Spider-man". Więcej infromacji o tym głosowaniu znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Ewan nagrodzony za najlepszą scenę muzyczną

2002-06-03 00:21:00 Stopklatka

Ewan McGregor i Nicole Kidman wygrali nagrodę MTV Movie Award w kategorii najlepsza scena muzyczna, za film „Moulin Rouge”. Nicole żałowała tylko, że ona i Ewan nie otrzymali nagrody za najlepszy pocałunek. Całe sprawozdanie z imprezy znajdziecie na Stopklatkce.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Nowy film Reny Owen

2002-06-01 11:09:00 Sci Fi Wire

Rena Owen, znana ostatnio przede wszystkim z użyczenia swojego głosu komputerowo generowanej Kaminoance - Taun We, z "Ataku klonów", dołączy do obsady filmu "The Water Giant", znanego wcześniej pod roboczą nazwą "Ogopogo". Film ten będzie familijną produkcją fantasy i będzie opowiadać historię 10-letniego chłopca, który spotyka mistycznego potwora. Zdjęcia będą trwały przez 8 tygodni w Lake Wakatipu w Queensland, Nowa Zelandia. Poza Reną Owen w filmie zobaczymy też Bruce`a Greenwooda i Daniel Magder. Scenariusz napisał Barry Authors. Reżyserią filmu zajmie się John Henderson, a koproducentem filmu i "dostawcą potworów" będzie firma: Jim Henson`s Creature Shop, z którą współpracował Frank Oz, i to właśnie ta firma pomogła stworzyć oryginalnego Yodę.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Starwarsowcy w TV

2002-06-01 10:35:00 Przemek the Hutt z Centrum Episode III

Przemek the Hutt z Centrum Episode III podesłał nam listę filmów jakie w tym tygodniu można zobaczyć w TV, i występują w nich aktorzy z Gwiezdnych Wojen:
Sobota 01.06.2002
14.40 & 15.05 Canal+
"E.T. - 20 lat pózniej" - wywiady min. z Johnem Williamsem i ludźmi z IL&M
01.20 TVP1
"Noc z Muppetami" z Frankiem Ozem (Yoda)
Niedziela 02.05.2002
14.55 TVN
"Superman II" z muzyka Johna Williamsa i efektami IL&M
19.30 TV4
"Muppety i ich goscie" z Frankiem Ozem
Wtorek 04.05.2002
23.10 HBO
"Angol" z Terence`em Stampem (Najwyższy Kanclerz Valorum)
Czwartek 06.05.2002
23.05 Canal+ Żółty
"Shaft" z Samuelem L. Jacksonem (Mace Windu)
Wielkie dzięki za info.
KOMENTARZE (0)
Loading..