TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Luke Skywalker wraca do filmu, ...

2004-01-29 17:21:00 WP.Pl

Wirtualna Polska donosi:

Mark Hamill (zdj. AFP) rozsławiony rolą Luke'a Skywalkera w oryginalnych Gwiezdnych wojnach oraz Chris Marguette, Michael Dorn, Kellie Martin, Jonathan Taylor Thomas i Jean Simmons udzielą głosów bohaterom animowanego komputerowo filmu zatytułowanego 'Thru the Moebius Strip'.

Autorem obrazu jest jeden z najwybitniejszych europejskich twórców sztuki komiksowej - Jean Moebius Giraud.

Będzie to opowieść o chłopcu, który w poszukiwaniu zaginionego ojca trafia do magicznego świata Obcych.

Autorami scenariusza są Jim Cox i Paul Gertz. Prace nad projektem zakończą się jeszcze w tym roku (trwają już od roku 2000).
KOMENTARZE (18)

Świat Filmu

Jaki film z Ewanem uważamy za najlepszy?

2004-01-28 22:19:00 Interia.pl

W serwisie Interia.pl pojawiła się sonda, w której zapytano internautów o to, jaki jest ich ulubiony film z Ewanem McGregorem. Jak narazie tyle samo głosów ma Trainspotting i Helikopter w ogniu. O jeden mniej natomiast - Gwiezdne wojny. Czy i jak zmieni się wynik, można zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Qui-Gon Jinn na HOTH?

2004-01-28 20:53:00 Stopklatka.pl

Liam Neeson negocjuje rolę w filmie, którego tytuł brzmiał będzie "Antarctica". Opowieść skupi się na grupie naukowców próbujących wydostać się z Antarktyki wyłącznie z pomocą psich zaprzęgów. Za kamerą w czasie realizacji filmu stanąć ma Bruce Hendricks, wieloletni pracownik studia Walta Disneya, który jako reżyser zadebiutował zrealizowanym dla kin IMAX "Ultimate X". Hendricks był także producentem wykonawczym filmów "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" oraz "Pearl Harbor".
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Oskary

2004-01-27 22:01:00 Stopklatka.pl

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów. Nagrody te przyznane zostaną po raz 76. W gronie najlepszych filmów 2003 roku znalazły się: "Władca Pierścieni: Powrót Króla", "Między słowami", "Rzeka tajemnica", "Niepokonany Seabiscuit" oraz "Pan i władca: Na krańcu świata".
"Władca Pierścieni: Powrót Króla" zdominował tegoroczne nominacje do Oscara. Film Petera Jackson kandyduje w 11 kategoriach. O jedną mniej nominację otrzymał "Pan i władca: Na krańcu świata". W gronie pięciu najlepszych filmów roku znalazły się także: "Niepokonany Seabiscuit" (siedem nominacji), "Rzeka tajemnic" (sześć nominacji) oraz "Między słowami" (cztery).
Wystawne kostiumowe superprodukcje ("Powrót Króla", "Pan i władca", "Seabiscuit") zmierzą się z produkcją niezależną ("Między słowami") i skromnym filmem dużego studia ("Rzeka tajemnic"). Pięć utytułowanych produkcji i bardzo ciekawy pojedynek, którego faworytem jest na dziś "Władca Pierścieni: Powrót Króla". Trzy części "Władcy Pierścieni" otrzymały w sumie 30 nominacji do Oscarów i sześć nagród ("Drużyna Pierścienia" – 13 nominacji, 4 Oscary, "Dwie Wieże" – 6 nominacji, 2 Oscary). Sam Peter Jackson ma już na swoim koncie osiem nominacji, ale jeszcze ani jednego Oscara, a Richard Taylor (szef WETA odpowiedzialny za stronę techniczną – kostiumy, charakteryzacje, efekty) ma już pięć nominacji i dwa Oscary.
Wspaniałym osiągnięciem pochwalić się może w tym roku brazylijskie "Miasto Boga", nominowane w aż czterech kategoriach. W przypadku tego filmu doszło do sytuacji bez precedensu. "Miasto Boga" było kandydatem Brazylii w kategorii Film Nieanglojęzyczny, ale w czasie poprzedniej edycji i wtedy nie otrzymało nominacji. Głośno zrobiło się o tej produkcji dopiero w ciągu kilku ostatnich miesięcy, a liczne nominacje i nagrody spowodowały, że amerykański dystrybutor postanowił raz jeszcze zawalczyć o nagrody. I to z jakim skutkiem! Nominację do Oscara otrzymali: reżyser Fernando Meirelles, nagrodzony za zdjęcia na Camerimage operator Cesar Charlone, twórca montażu Daniel Rezende i autor scenariusza adaptowanego Braulio Mantovani.
W kategoriach aktorskich znaleźli się wszyscy laureaci wczorajszych Złotych Globów – Charlize Theron, Bill Murray, Tim Robbins, Sean Penn, Diane Keaton i Renee Zellweger. Ale przy okazji Oscarów nie obyło się bez niespodzianek w tych kategoriach.
W gronie najlepszych aktorek nie ma zeszłorocznej laureatki Oscara, a będącej przed ogłoszeniem nominacji wśród faworytek, Nicole Kidman. Akademia pominęła jej rolę we "Wzgórzu nadziei", a sam film Anthony'ego Minghelli nominowano "jedynie" w siedmiu kategoriach (m.in. aktor – Jude Law, aktorka drugoplanowa - Renee Zellweger, muzyka, dwie piosenki, jednak bez kategorii głównych - film, reżyser, scenariusz).
W nominacjach aktorskich pominięto także Scarlett Johansson, a powodu takiego obrotu spraw należy upatrywać w tym, że członkowie Akademii musieli wybierać nominację dla niej spośród dwóch świetnych ról, stworzonych w "Między słowami" oraz "Girl with a Pearl Earring" (i głosy zostały niepotrzebnie rozbite). Podobny los mógł spotkać Patricie Clarkson, ale tam producenci dwóch filmów skierowali jej role do dwóch różnych kategorii. Zaowocowało to nominacją dla aktorki w kategorii drugoplanowej ("Pieces of April").
Dość ciekawie przedstawia się lista z najlepszymi aktorkami. Za sporą niespodziankę uznać należy obecność na niej młodej 13-letniej dziewczyny z Nowej Zelandii. Keisha Castle-Hughes (asystentka Baila Organy w E3) wystąpiła w głośnym "Whale Rider" i jest najmłodszą osobą nominowaną do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka. Zresztą producenci tego filmu zgłaszając jej kandydaturę do Oscara zakwalifikowali rolę do drugoplanowych. Innego zdania jak widać była Akademia.
Można uznać, że kategorię tę zdominowały młode, interesujące aktorki – Charlize Theron, Naomi Watts i Samantha Morton (świetnie w Oscarach poradziła sobie jej "Nasza Ameryka"). Listę tę uzupełnia utytułowana Diane Keaton (jedyna rola komediowa). W kategorii Najlepszy Aktor zabrakło miejsca dla Toma Cruise'a (jego "Ostatni samuraj" otrzymał tylko cztery nominacje) oraz Russella Crowe'a. Są za to Sean Penn, Bill Murray, Ben Kingsley i Johnny Depp nominowany za występ w "Piratach z Karaibów: Klątwie Czarnej Perły".
Spośród wszystkich aktorów i aktorek nominowanych w czterech aktorskich kategoriach, połowa z nich otrzymała w tym roku swoją pierwszą nominację w karierze, a są to m.in. Alec Baldwin (notabene wczoraj nominowany do Złotej Maliny dla najgorszego aktora drugoplanowego), Johnny Depp i Bill Murray. Do najbardziej utytułowanych aktorów nominowanych w tym roku należą Ben Kingsley i Diane Keaton, którzy na swoim koncie mają obecnie po cztery nominacje i jednym Oscarze. Sporym osiągnięciem pochwalić może się Renee Zellweger, która trzeci rok z rzędu zdobyła nominację (do tej pory bez sukcesu, jest więc faworytką w swojej kategorii, tym bardziej, że wczoraj otrzymała Złoty Glob).
Wśród pięciu najlepszych nieanglojęzycznych filmów roku znalazły się: kanadyjska "Inwazja barbarzyńców", holenderskie (nagrodzone na Camerimage) "Bliźniaczki" ze zdjęciami naszego rodaka Piotra Kukli, japoński "The Twilight Samurai", szwedzki "Evil", oraz czeski "Zelary". Czesi udowadniają, że zdobycie nominacji do Oscara wcale nie musi być rzeczą niezwykłą (w ciągu ostatnich lat jest to już dla nich kolejna nominacja). Wśród pięciu najlepszych filmów nieanglojęzycznych nie ma "Pornografii" oraz "Good Bye, Lenin!".
Są jeszcze długometrażowe filmy animowane. W tym roku o Oscara walczyć będą disneyowskie "Gdzie jest Nemo" (w sumie cztery nominacje) i "Mój brat niedźwiedź" oraz francuskie "Trio z Belleville" (drugą nominację film otrzymał za piosenkę). Jeżeli jesteśmy przy animacjach to warto odnotować nominacje dla krótkometrażowych: "Destino", którego produkcja w studiu Disneya zakończyła się po 40 latach oraz kolejnego filmu z firmy Pixar ("Boundin").
W gronie najlepszych reżyserów znalazła się Sofia Coppola (w sumie trzy nominacje - producent, scenariusz), która jest dopiero trzecią kobietą w historii nominowaną do Oscara w kategorii Najlepsza Reżyseria (poprzednio Lina Wertmuller i Jane Campion nie zdobyły jednak tej nagrody).
Niewiele nominacji otrzymały m.in.: "American Splendor" (przez wiele organizacji w gronie faworytów), "Duża ryba" (1 nominacja za muzykę), "21 gramów" (dwie aktorskie nominacje). PEŁNA LISTA NOMINACJI

NAJLEPSZY FILM
"Między słowami" ("Lost In Translation")
Producenci: Ross Katz i Sofia Coppola

"Niepokonany Seabiscuit" ("Seabiscuit")
Producenci: Kathleen Kennedy, Frank Marshall
"Pan i władca: Na krańcu świata" ("Master and Commander: The Far Side of the World")
Producenci: Samuel Goldwyn, Jr., Peter Weir i Duncan Henderson
"Rzeka tajemnic" ("Mystic River")
Producenci: Robert Lorenz, Judie G. Hoyt i Clint Eastwood
"Władca Pierścieni: Powrót Króla" ("Lord of the Rings. Return Of The King")
Producenci: Barrie M. Osborne, Peter Jackson i Fran Walsh

NAJLEPSZA AKTORKA
Keisha Castle-Hughes - "Whale Rider"
Diane Keaton – "Lepiej późno niż później" ("Something's Gotta Give)
Samantha Morton - "Nasza Ameryka" ("In America")
Charlize Theron - "Monster"
Naomi Watts - "21 gramów" ("21 Grams")
NAJLEPSZY AKTOR
Johnny Depp - "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
Ben Kingsley - "House Of Sand And Fog"
Jude Law - "Wzgórze nadziei"
Bill Murray - "Między słowami"
Sean Penn - "Rzeka tajemnic"
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Shohreh Aghdashloo - "House of Sand and Fog"
Patricia Clarkson - "Pieces Of April"
Marcia Gay Harden - "Rzeka tajemnic"
Holly Hunter - "Trzynastka" (Thirteen)
Renee Zellweger - "Wzgórze nadziei"
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Alec Baldwin - "The Cooler"
Benicio Del Toro - "21 gramów"
Djimon Hounsou - "Nasza Ameryka"
Tim Robbins - "Rzeka tajemnic"
Ken Watanabe - "Ostatni samuraj" ("The Last Samurai")
NAJLEPSZY REŻYSER
Sofia Coppola - "Między słowami"
Clint Eastwood - "Rzeka tajemnic"
Peter Jackson - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Fernando Meirelles - "Miasto Boga" ("Cidade de Deus")
Peter Weir - "Pan i władca: Na krańcu świata"
SCENARIUSZ ADAPTOWANY
Robert Pulcini, Shari Springer Berman - "American Splendor"
Braulio Mantovani - "Miasto Boga"
Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Brian Helgeland - "Rzeka tajemnic"
Gary Ross - "Niepokonany Seabiscuit"
SCENARIUSZ ORYGINALNY
Denys Arcand – "Inwazja barbarzyńców" (Les Invasions barbares)
Steven Knight - "Niewidoczni" (Dirty Pretty Things)
Andrew Stanton, Bob Peterson, David Reynolds - "Gdzie jest Nemo"
Jim Sheridan, Naomi Sheridan, Kirsten Sheridan - "Nasza Ameryka"
Sofia Coppola - "Między słowami"
NAJLEPSZY DŁUGOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY
"Mój brat niedźwiedź" (Brother Bear)
"Gdzie jest Nemo" (Finding Nemo)
"Trio z Belleville" (Les Triplettes de Belleville)
NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
"Inwazja barbarzyńców" (Kanada)
"Evil" (Szwecja)
"The Twilight Samurai" (Japonia)
"Twin Sisters" (Holandia)
"Zelary" (Czechy)
NAJLEPSZE ZDJĘCIA
Cesar Charlone - "Miasto Boga"
John Seale - "Wzgórze nadziei"
Eduardo Serra - "Girl with a Pearl Earring"
Russell Boyd - "Pan i władca: Na krańcu świata"
John Schwartzman - "Niepokonany Seabiscuit"
NAJLEPSZY MONTAŻ
Daniel Rezende - "Miasto Boga"
Walter Murch - "Wzgórze nadziei"
Jamie Selkirk - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Lee Smith - "Pan i władca: Na krańcu świata"
William Goldenberg - "Niepokonany Seabiscuit"
NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA
Richard Taylor, Peter King - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Edouard Henriques III, Yolanda Toussieng - "Pan i władca: Na krańcu świata"
Ve Neill, Martin Samuel - "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
NAJLEPSZA SCENOGRAFIA I DEKORACJE
Cecile Heideman, Ben Van Os - "Girl with a Pearl Earring"
Gretchen Rau, Lilly Kilvert - "Ostatni samuraj"
Grant Major, Dan Hennah, Alan Lee - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Robert Gould, William Sandell - "Pan i władca: Na krańcu świata"
Leslie Pope, Jeannine Oppewall - "Niepokonany Seabiscuit"
NAJLEPSZE KOSTIUMY
Dien van Straalenn - "Girl with a Pearl Earring"
Ngila Dickson - "Ostatni samuraj"
Ngila Dickson, Richard Taylor - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Wendy Stites - "Pan i władca: Na krańcu świata"
Judianna Makovsky - "Niepokonany Seabiscuit"
NAJLEPSZA MUZYKA
Danny Elfman - "Duża ryba" (Big Fish)
Gabriel Yared - "Wzgórze nadziei"
Thomas Newman - "Gdzie jest Nemo"
James Horner - "House of Sand and Fog"
Howard Shore - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
NAJLEPSZA PIOSENKA
"Into the West" ("Władca Pierścieni: Powrót Króla"); muzyka i słowa: Fran Walsh, Howard Shore, Annie Lennox
"A Kiss at the End of the Rainbow" ("A Mighty Wind"); muzyka i słowa: Michael McKean i Annette O'Toole
"Scarlet Tide" ("Wzgórze nadziei"); muzyka i słowa: T Bone Burnett i Elvis Costello
"The Triplets of Belleville" ("Trio z Belleville"); muzyka: Benoit Charest, słowa: Sylvain Chomet
"You Will Be My Ain True Love" ("Wzgórze nadziei"); muzyka i słowa: Sting
NAJLEPSZY DŹWIĘK
Gary Rydstrom, Michael Silvers - "Gdzie jest Nemo"
Richard King - "Pan i władca: Na krańcu świata"
Christopher Boyes, George Watters II - "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
MONTAŻ EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH
Andy Nelson, Anna Behlmer, Jeff Wexler - "Ostatni samuraj"
Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Paul Massey, D.M. Hemphill, Arthur Rochester - "Pan i władca: Na krańcu świata"
Christopher Boyes, David Parker, David Campbell, Lee Orloff - "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
Andy Nelson, Anna Behlmer, Tod A. Maitland - "Niepokonany Seabiscuit"
EFEKTY SPECJALNE
Jim Rygiel, Joe Letteri, Randall William Cook, Alex Funke - "Władca Pierścieni: Powrót Króla"
Dan Sudick, Stefen Fangmeier, Nathan McGuinness, Robert Stromberg - "Pan i władca: Na krańcu świata"
John Knoll, Hal Hickel, Charles Gibson, Terry Frazee - "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
FILM DOKUMENTALNY
"Balseros" - Carlos Bosch, Marcos Loris Omedes
"Capturing the Friedmans" - Andrew Jarecki, Marc Smerling
"The Fog of War" - Errol Morris, Michael Williams
"My Architect" - Nathaniel Kahn, Susan R. Behr
"The Weather Underground" - Sam Green, Bill Siegel
KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY
"Asylum" - Sandy McLeod, Gini Reticker
"Chernobyl Heart" - Maryann DeLeo
"Ferry Tales" - Katja Esson
ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Boundin" - Bud Luckey
"Destino" - Dominique Monfery, Roy Edward Disney
"Gone Nutty" - Carlos Saldanha, John C. Donkin
"Harvie Krumpet" - Adam Elliot
"Nibbles" - Chris Hinton
NAJWIĘCEJ NOMINACJI ZDOBYŁY
"Władca Pierścieni: Powrót Króla" - 11 nominacji
"Pan i władca: Na krańcu świata" - 10 nominacji
"Wzgórze nadziei" - 7 nominacji
"Niepokonany Seabiscuit" - 7 nominacji
"Rzeka tajemnic" - 6 nominacji
"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" - 5 nominacji
"Miasto Boga" - 4 nominacje
"Gdzie jest Nemo" - 4 nominacje
"Ostatni samuraj" - 4 nominacje
"Międzu słowami" - 4 nominacje
"Girl with a Pearl Earring" - 3 nominacje
"House of Sand and Fog" - 3 nominacje
"Nasza Ameryka" - 3 nominacje
"Inwazja barbarzyńców" - 2 nominacje
"Trio z Belleville" - 2 nominacje
"21 gramów" - 2 nominacje
Listę tegorocznych nominacji w najważniejszych dziesięciu kategoriach ogłosili prezydent Akademii Frank Pierson oraz Sigourney Weaver. Na tej konferencji prasowej akredytowali się dziennikarze z 400 mediów z całego świata.
Dodatkowo warto zaznaczyć, iż nominacje Oskarowe dostali również John Knoll z ILM- Efekty Specjalne i Gary Rhydsom z Skywalker Sound- efekty dźwiękowe. Obaj panowie mają swój udział w Epizodach 1,2,3.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Złote Globy

2004-01-26 15:12:00 Onet.pl

Aż cztery statuetki Złotego Globu powędrowały do twórców ostatniej części trylogii "Władcy Pierścieni".

Obraz "Władca Pierścieni, część III. Powrót Króla" otrzymał nagrody w kategoriach najlepszy dramat, najlepsza muzyka, najlepsza piosenka oraz najlepsza reżyseria. "Nigdy nie przypuszczałem, że 7-letnia przygoda z tym filmem zrobi ze mnie Hobbita" - powiedział odbierając statuetką reżyser Peter Jackson.

Drugim triumfatorem tegorocznych Złotych Globów jest komedia wyreżyserowana przez Sofię Coppolę, córkę słynnego reżysera Francisa Forda Coppoli. Jej film "Między Słowami", który opowiada o przygodach w Tokio dwójki rozczarowanych życiem Amerykanów, otrzymał 3 Złote Globy. Sofia Coppola zdobyła nagrodę za scenariusz. "Miedzy słowami" uznano najlepszą komedią, podczas gdy Bill Murray otrzymał nagrodę za najlepsza kreację aktorską.

Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor dramatyczny otrzymał Sean Penn za rolę w filmie Clinta Eastwooda "Rzeka tajemnic". Za najlepszą aktorkę uznano Charlize Theron, która zagrała w dramacie "Monster". Poza tym Renee Zellwegger odebrała główną nagrodę za rolę drugoplanową w filmie z czasów Wojny Secesyjnej "Wzgórze nadziei", wyreżyserowanym przez Anthony Minghellę.

W kategorii filmów nieanglojęzycznych tegoroczną nagrodę Złotego Globu otrzymał afgański film "Osama". Pokonał on m.in. znany u nas niemiecki film "Good Bye, Lenin".

Serial telewizji HBO "Angels in America" okazał się bezkonkurencyjny na polu telewizyjnym. Film otrzymał aż pięć nagród w tym aktorskie dla Ala Pacino i Meryl Streep.

Złote Globy są przyznawane przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które skupia akredytowanych w Hollywood dziennikarzy filmowych spoza Stanów Zjednoczonych. Laureaci tych nagród uważani są za głównych kandydatów do Oscarów.

Oto lista nagrodzonych:

Najlepszy film, dramat:
"Władca Pierścieni, część III. Powrót Króla" ("The Lord Of The Rings: Return Of The King")

Najlepszy film, komedia lub musical:
"Między słowami" ("Lost In Translation")

Najlepszy reżyser:
Peter Jackson - "Władca Pierścieni, część III. Powrót Króla"

Najlepszy film zagraniczny:
"Osama"

Najlepszy aktor w dramacie:
Sean Penn - "Rzeka tajemnic"

Najlepsza aktorka w dramacie:
Charlize Theron - "Monster"

Najlepszy aktor w komedii lub musicalu:
Bill Murray - "Między słowami"

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu:
Diane Keaton - "Lepiej późno niż wcale" ("Something's Gotta Give")

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Renee Zellweger - "Wzgórze nadziei"

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Tim Robbins - "Rzeka tajemnic"

Najlepszy scenariusz:
Sofia Coppola - "Między słowami"


Najlepsza piosenka:
"Into The West" - "Władca Pierścieni, część III. Powrót Króla"

Najlepsza muzyka:
Howard Shore - "Władca Pierścieni, część III. Powrót Króla"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:
Frances Conroy - "Sześć stóp pod ziemią"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:
Anthony Lapaglia - "Without A Trace"

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Al Pacino - "Angels In America".

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Mary Louise Parker - "Angels In America"

Najlepszy aktor w serialu komediowym:
Ricky Gervais - "The Office"

Najlepszy serial, dramat:
"Przez 24 godziny" ("24")

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Geoffrey Wright - "Angels In America"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym:
Sarah Jessica Parker - "Seks w wielkim mieście"

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Meryl Streep - "Angels In America"

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny"
"Angels In America"

Najlepszy serial, komedia:
"The Office"

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Ewan McGregor nie zagra w filmie swojej żony

2004-01-25 17:04:00 Onet.pl

Ewan McGregor został wystawiony do wiatru przez własną żonę, która chce by główną rolę w filmie, do którego napisała scenariusz, zagrał Johnny Depp.

Eve Mavrakis uważa, że gwiazdor filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" lepiej niż jej mąż nadaje się do roli detektywa w thrillerze "For Love of Art".
32-letni McGregor potwierdza tę bolesną prawdę: "Usłyszałem od niej: 'Wiesz kogo widzę w głównej roli? Johnny'ego Deppa.' Odpowiedziałem: 'Wielkie dzięki. To bardzo miło z twojej strony.'"
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Gwiezdne Wojny na srebrnym ekranie

2004-01-22 11:05:00 Lord Sidious za TFN

Niedawno w sieci pojawiły się kolejne plotki o tym, co będzie czekać świat Gwiezdnych Wojen po Epizodzie III. Oczywiście jedną z opcji jest nakręcenie kinowych Epizodów VII-IX - ale wciąż oficjalnie nie potwierdzoną. Tymczasem znów pojawiły się pogłoski o serialu TV. Najnowsza wieść niesie, że serial mógłby być osadzony pomiędzy Epizodem III a Epizodem IV i koncentrować się na postaci Dartha Vadera oraz ukazywać dlaczego cała galaktyka tak bardzo się go bała. Nie wiadomo, czy byłby to serial aktorski czy może animowany. Zresztą na razie nie ma na to żadnych dowodów. Wcześniejsze pogłoski sugerowały, że serial mógłby być oparty na przygodach Eskadry Łotrów. Jeszcze jedna plotka niesie, że to właśnie w serialu mógłby mieć swój udział Steven Spielberg.
Trzeba przyznać, że ciekawie by to się komponowało, gdyby udało się zrealizować film telewizyjny z Darthem Maulem i serial z Darthem Vaderem.

KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Han Solo w medycznym dramacie

2004-01-16 18:25:00 FilmWeb.pl

Producent Michael Shamberg zakupił prawa do ekranizacji książki "For His Sick Kid" autorstwa Geety Anand. Jest to opowieść o mężczyźnie, który finansuje wynalezienie i produkcję leku na rzadką chorobę, której śmiertelnymi ofiarami stała się dwójka jego dzieci. Bohater będzie musiał stoczyć jednak długą walkę o to, by lek wprowadzić na rynek.
W głównej roli w filmie produkowanym na podstawie powieści ma zagrać Harrison Ford.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Sprzedawczyk Samuel L. Jackson

2004-01-16 18:23:00 Onet.pl


Pisarz Jeff Hudson zatytułował napisaną przez siebie biografię Samuela L. Jacksona "The King of Cool", co nie przeszkodziło mu w nazwaniu aktora "sprzedawczykiem".

Hudson opisał życie gwiazdora włącznie z tak trudnymi sprawami, jak walka z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, a także liczne romanse, jednak jego zdaniem największym grzechem Jacksona jest udział w telewizyjnych reklamach banku Barclays.

"To takie smutne, że jeden z największych aktorów swojego pokolenia bezwstydnie reklamuje za pieniądze bank Barclays. Po prostu się sprzedał" - rozpacza pisarz.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Adaptacja - "Autostopem przez Galaktykę"

2004-01-13 20:49:00 FilmWeb.pl

Wytwórnia BBCi Films podała, że Bill Nighy i Martin Freeman oraz najprawdopodobniej Warwick Davis (Wicket the Ewok) wystąpią w długo oczekiwanej ekranizacji komediowej powieści sci-fi "Autostopem przez Galaktykę". Podobno nie wiadomo jeszcze, kto stanie za kamerą filmu, choć od roku mówi się, że z projektem związany jest duet Hammer & Tongs, na który składają się scenarzysta i reżyser Garth Jennings oraz producent Nick Goldsmith, odpowiedzialni za powstanie wielu reklam i wideoklipów do utworów takich artystów jak: UB40, Robbie Williams czy Fatboy Slim. Autorem scenariusza do filmu jest Karey Kirkpatrick, artysta, którego dziełem jest m.in. fabuła "Uciekających kurczaków".

"Autostopem przez Galaktykę" to dla wielu miłośników fantastyki książka kultowa. Ziemia zostanie zniszczona. Leży bowiem na szlaku przyszłej hiperprzestrzennej trasy. Nasz bohater - Ziemianin Arthur Dent postanawia więc wyruszyć w kosmiczną podróż.
Główna rola powierzona została Freemanowi. Nighy partnerować mu będzie jako Slartibartfast, projektant Ziemi.

Pierwsza część zdjęć ma być kręcona na islandzkim lodowcu. Rozpoczną się one albo w marcu albo w kwietniu, w zależności od tego, kiedy lokalizację opuszczą realizatorzy kolejnej części przygód Batmana. Zdjęcia w Islandii potrwają około tygodnia i będą kosztować ok. 1 mln dolarów.
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Biżuteria od Keiry Knightley

2004-01-12 17:51:00 Onet.pl

Popularna ostatnio młoda brytyjska aktorka Keira Knightley przyjęła na siebie zupełnie nową rolę. Keira zajmie się projektowaniem biżuterii.

Gwiazda komedii "Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły" oraz "Podkręć jak Beckham" i "To właśnie miłość" została zatrudniona przez firmę jubilerską Asprey do zaprojektowania wyjątkowego pierścionka. Jej projekt bowiem nie będzie można nosić na palcu, tylko przypięty do pępka.
W rozmowie z "London Telegraph" aktorka zauważyła, iż w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób przekłuwa sobie najróżniejsze części ciała, w tym także pępki. "Kiedy dowiedziałam się, że Asprey nie ma w swojej ofercie takiej biżuterii, sama postanowiłam ją sama zaprojektować" - dodaje Keira.
KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Najlepszy Filmy roku 2003

2004-01-10 14:39:00 Onet.pl


Film "Podkręć jak Beckham" będzie się ubiegać o tytuł Najlepszego Filmu 2003 roku przyznawany przez amerykańską organizację walczącą o prawa czarnych.

Amerykańska organizacja promująca kolorowych obywateli (NAACP) umieściła niskobudżetową brytyjską produkcję obok takich filmów, jak "Bad Boys II", "The Fighting Temptations", "Deliver Us from Eva" i "Whale Rider".

"Podkręć jak Beckham" jest pierwszą brytyjską produkcją, jaka doczekała się nominacji, od 1996 roku, kiedy o tytuł Filmu Roku ubiegał się "Otello" z Laurencem Fishburnem.
KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Sofia Coppola (dworka z TPM) o swojej twórczości

2004-01-10 14:30:00 Onet.pl


Sofia Coppola, reżyser i scenarzystka filmu "Między słowami" dementuje pogłoski, jakoby pierwowzorem męża głównej bohaterki granej przez Scarlett Johansson był jej były mąż Spike Jonze.

Sofia i Spike byli swego czasu jedną z najpopularniejszych hollywoodzkich par, jednak idylla dobiegła końca i w grudniu 2003 ogłosili oni, że zamierzają się rozwieść. Zdaniem mediów postać, w którą w nominowanym do Złotego Globu filmie wciela się Giovanni Ribisi jest przerysowaną wersją twórcy filmu "Być jak John Malkovich".

"Dostrzegam pewne podobieństwo, jednakże to nie jest Spike. Można tam znaleźć pewne elementy z mojej biografii, jednak postać ta jest groteskowa i z założenia miała wywoływać efekt komiczny. Jak każdy autor, do pewnego stopnia korzystam z własnych doświadczeń, ale generalnie wszystko zmyślam" - mówi Coppola.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Keira na 2 miejscu

2004-01-10 14:28:00 Onet.pl

Orlando Bloom otrzymał od amerykańskich krytyków i widzów tytuł aktora roku.
26-letni Brytyjczyk ma za sobą wyjątkowo udany rok, w którym na ekranach kin gościły takie filmy z jego udziałem, jak "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" oraz "Władca Pierścieni, część III: Powrót Króla".

Tegoroczny ranking amerykańskiej telewizji E! Online został zdominowany przez brytyjskich artystów, bowiem drugie miejsce przypadło partnerującej Bloomowi gwieździe "Piratów z Karaibów" Keirze Knightley. Miejsce trzecie zajął znany z filmu "American Pie: Wesele" Eugene Levy, a czwarte Hugo Weaving doceniony za role w "Matrix" i "Władcy Pierścieni". W kategorii wybitna rola męska zwyciężył Johnny Depp jako Jack Sparrow w "Piratach z Karaibów".
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Młody Adam – od dzis w kinach

2004-01-09 22:10:00 Stopklatka.pl


Dzis na ekrany kin wchodzi film pt. „Młody Adam”. Jedną z głownych ról gra Obi-Wan z Nowej Trylogii czyli Ewan McGregor. Reżyserią i scenariuszem zajał się David Mackenzie. Dalej obsada prezentuje się następująco: Tilda Swinton, Peter Mullan, Emily Mortimer.
Film jest typowym thrillerem.

Joe, młody włóczęga, znajduje pracę na barce. Barka jest własnością Lesa i jego zagadkowej żony Elli. Któregoś dnia Joe i Les natrafiają na ciało młodej kobiety unoszące się na wodzie. Wypadek? Samobójstwo? Morderstwo? Gdy policja podejmuje śledztwo i aresztuje podejrzanego, wychodzi na jaw, że Joe wie dużo więcej o topielicy, niż przyznaje. Śledztwo trwa, a tymczasem Joe’ego i Ellę zaczyna łączyć namiętny, intymny związek.
Na temat tego filmu możecie porozmawiać na forum
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Han Solo – wkrótce slub

2004-01-08 21:20:00 Onet.pl

Harrison Ford i Calista Flockhart przygotowują się do małżeństwa – rozwód aktora z Melissą Mathison właśnie dobiega końca.

Para mieszka razem od dwóch lat, ale nie mogła zalegalizować swojego związku, ponieważ Ford nie rozwiódł się jeszcze ze swoją drugą żoną. Aktor i pisarka mają dwójkę dzieci, ale właśnie udało im się osiągnąć porozumienie, dzięki któremu Harrison będzie wreszcie wolny.

Adwokat Mathison, Susan Carter powiedziała: "Melissa i Harrison już wszystko uzgodnili, włącznie z podziałem majątku. Teraz została jeszcze tylko papierkowa robota, którą trzeba zrobić, aby zakończyć rozwód".

W środę opublikowano dokumenty, jakie wpłynęły do sądu w Los Angeles, z których wynika, że obie strony zgadzają się na rozwód i postanowiły nie przeprowadzać formalnego postępowania.

Rzeczniczka Harrisona Forda, któremu sławę i pieniądze przyniosła m. in. rola Hana Solo w "Gwiezdnych wojnach" i Indiany Jonesa w "Poszukiwaczach zaginionej arki", potwierdziła fakt rozwodu.

Ford poślubił 53-letnią obecnie Mathison, wziętą autorkę scenariuszy filmowych, w marcu 1983 r. Poznali się w 1976 r. na planie filmu "Czas Apokalipsy".

W listopadzie 2000 r. para ogłosiła, że przeprowadza separację a Mathison wystąpiła o przyznanie jej opieki nad dwójką dzieci, które miała ze związku z Harrisonem Fordem.
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Księżniczka soulu zagra z Jacksonem

2004-01-06 19:14:00 Stopklatka.pl

W sierpniu informowaliśmy o negocjacjach Samuela L. Jacksona dotyczących roli w filmie "Coach Carter" (znanym także jako "Back in the Day"). Wszystko wskazuje na to, iż Jackson przyjął rolę Kena Cartera, trenera drużyny koszykarskiej ze szkoły średniej w Richmond. Dziś w serwisie filmowym stopklatka.pl pojawiła się także informacja, że w filmie zadebiutuje piosenkarka Ashanti, przez wielu nazywana księżniczką soulu i R&B. Ashanti wcieli się tutaj w rolę dziewczyny, która zachodzi w ciążę z koszykarzem drużyny trenowanej przez Jacksona.
KOMENTARZE (1)
Loading..