TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Najbardziej oczekiwany film 2005 roku.

2004-12-29 00:45:00 WP.Pl

Na Wirtualnej Polsce pojawiła się ankieta, w której można zagłosować na najbardziej oczekiwany film w roku 2005. Wśród tytułów znajduje się oczywiście "Epizod 3 - Zemsta Sithów". Aby zagłosować kliknij w ten link.
KOMENTARZE (18)

Świat Filmu

Najbardziej irytujące postacie

2004-12-28 23:47:00 Resztki Imperium

Brytyjski tabloid "The Sun" przed samymi świętami rozstrzygnął konkurs na najbardziej irytującą kinową postać wszechczasów.
Pierwsze miejsce, bezkonkurencyjnie zdobył Jar Jar Binks za swój występ w "Mrocznym Widmie". W tej roli wystąpił Ahmed Best, który nie tylko udzielił głosu Jar Jarowi, ale też wskazał jak postać ta będzie się poruszać.
Na drugim miejscu pojawił się Osioł ze "Shreka" (tu głosu podłożył Eddie Murphy). Jednak prawdziwym zwycięzcą został Jim Carry, który znalazł się aż czterokrotnie na tej liście. Na miejscu trzecim za rolę Lloyda w filmie "Głupi i głupszy", na miejscu ósmym za rolę Stanleya Ipkissaw filmie "Maska", na jedenastym za występ w filmie "Telemaniak" a na siedemnastym "Grinch: Świąt nie będzie". Na czwartym miejscu pojawił się Rowan Atkinson jako Jaś Fasola, a na 19 Sasha Baron Coen jako Ali G.

W głosowaniu wzięło udział przeszło 5 tysięcy respondentów.
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Najlepsze filmowe momenty ostatnich 50 lat

2004-12-27 12:34:00 Przemas i Film.Onet.pl

Najlepszym filmowym momentem ostatnich 50 lat obwołano scenę pod prysznicem z thrillera Alfreda Hitchcocka "Psychoza".

W rankingu przeprowadzonym wśród 500 widzów sieci kin UCI Cinemas, wysoko oceniono również sekwencję walki w kontynuacji "Gwiezdnych wojen" - "Imperium kontratakuje", w której to Darth Vader niszczy bazę Rebelii. Na trzecim miejscu uplasowała się scena z horroru Stanleya Kubricka "Lśnienie" z udziałem postaci Scatmana Crothersa.

Na czwartej lokacie znalazł się pościg samochodowy po Turynie z "Włoskiej roboty", a następnie atak amerykańskich helikopterów na wietnamską wioskę w "Czasie Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli.

- Dzisiejsza technika komputerowa pomogła takim obrazom jak "Matrix" czy trylogia "Gwiezdne wojny" osiągnąc sukces. Jednak wybór widzów pokazuje, iż najlepiej zapamiętane momenty z filmów związane są z emocjonalnym nastawieniem, humorem, tragedią czy strachem lub utratą wiary - wyjaśnia rzecznik prasowy sieci kin UCI, Katy Harris.

Oto najlepsze filmowe momenty z poszczególnych dekad:

lata 50.: "Stąd do wieczności" (1953): Burt Lancaster całujący na plaży Deborah Kerr
lata 60.: "Psychoza" (1960): Scena pod prysznicem
lata 70.: "Czas Apokalipsy" (1979): Atak powietrznej kawalerii pułkownika Kilgore'a (Robert Duvall)
lata 80.: "Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje" (1980): Atak AT-AT
lata 90.: "Matrix" (1999): Sekwencja ze skaczącą, kopiącą i latającą Trinity (Carrie-Anne Moss).

KOMENTARZE (17)

Świat Filmu

Plotki o serialu ciąg dalszy...

2004-12-26 10:48:00 Resztki Imperium

W sieci całkiem niedawno pojawiły się kolejne pogłoski na temat planowanego na rok 2006 serialu telewizyjnego pod marką "Star Wars". Pierwsza rzecz mówi o tym, że raczej będzie to serial dziejący się po "Powrocie Jedi", tylko, że niezupełnie będzie uwzględniać wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce w książkach i komiksach dziejących się po VI Epizodzie. Druga informacja pochodzi z forum Kevina Smitha, gdzie na pytanie czy jest zaangażowany w produkcję serialu (o czym można przeczytać choćby tutaj). Otóż Kevin Smith odpowiedział na to pytanie. Odpowiedź była wymijająca - "Nawet Ty tego ze mnie nie wyciągniesz." A poniżej znajdował się dopisek - "Odchodzi mrucząc główny motyw z Gwiezdnych Wojen". Trzeba jeszcze poczekać na konkretniejsze informacje.

Dyskusja na temat formy samego serialu toczy się tutaj.
KOMENTARZE (29)

Świat Filmu

Trylogia najlepszym DVD

2004-12-25 12:36:00 Wprost

Tygodnik Wprost w przedświątecznym wydaniu zamieścił miedzy innymi listę najlepszych pozycji DVD (Bestsellery roku), które ukazały się w tym roku. Pierwsze miejsce zajęła Klasyczna Trylogia Gwiezdnych Wojen. W informacji, dlaczego wpisano jedynie dwie rzeczy - po pierwsze fakt, że to był najbardziej oczekiwany DVD wszech czasów, a po drugie, że nagrano specjalne komentarze do filmów - Lucasa.
Jak widać dziennikarze ocenili wydanie DVD lepiej niż większość fanów.
KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Ewan McGregor wśród największych aktorów brytyjskich

2004-12-21 19:33:00 Stopklatka

Stopklatka donosi ciekawą informacje, odnośnie Ewana McGregora, czyli Obi-Wana Kenobiego z Nowej Trylogii Gwiezdnych Wojen.
Czterystu amerykańskich i brytyjskich reżyserów i producentów filmowych wzięło udział w plebiscycie, w którym wyłonione zostały: najbardziej wpływowi przedstawiciele przemysłu filmowego, najpopularniejsi brytyjscy aktorzy, najlepsze filmy brytyjskie oraz najbardziej rozczarowujące produkcje minionego roku.
Ewan znalazł się na czwartym miejscu, w kategorii Najwięksi brytyjscy aktorzy o międzynarodowej sławie. Listę prezentujemy poniżej:

1. Jude Law
2. Hugh Grant
3. Catherine Zeta-Jones
4. Ewan McGregor
5. Sean Connery

Po więcej informacji zapraszamy w ten link>>>
KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

Ford mówi o Indianie Jonesie 4

2004-12-16 21:40:00 Indiana Jones Site

Na stronie IESB.net pojawiła się ciekawa informacja, odnośnie czwartej czesi przygód Indiany Jonesa.
Podczas zorganizowanej niedawno gali Amnesty International, którą prowadził Harrison Ford i Angelina Jolie, przeprowadzono szereg ciekawych wywiadów. Nas najbardziej oczywiście interesuje ten z filmowym Indianą:
IESB.net: "Czy "Indiana Jones 4" powstanie?"
Harrison Ford: "Co do tego nie ma wątpliwości."
IESB.net: "Jest szansa, by Indy'ego zagrał jakiś młodszy aktor?"
Harrison Ford: "Nie widzę przeszkód, ale akurat "Indiana Jones 4" jest mój. W przyszłości jest to jednak możliwe. Byłoby to podobne do tego, co stało się z Jamesem Bondem po odejściu od tej postaci Seana Connery.
IESB.net: "Sam będziesz brał udział w scenach kaskaderskich?"
Harrison Ford: "W niektórych na pewno."

W wywiadzie aktor wspomniał również, że powstający obecnie scenariusz do "Indiany Jonesa 4" podoba się George'owi Lucasowi.

Ford po raz kolejny upewnił nas w przekonaniu, że czwarty film o przygodach Indy'ego powstanie. Nie wykluczył także powstania kolejnych filmów, choć wtedy już z młodszymi aktorami grającymi Indianę. Czyżby Lucas miał już pomysły na następne przygody dzielnego archeologa? Wygląda na to, że sprawy mają się lepiej niż przypuszczaliśmy!

Więcej o "Indianie Jonesie 4" znajdziesz tutaj.

KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Nominacje do Złotych Globów

2004-12-16 09:56:00 Stopklatka.pl

Doroczne nominacje do Złotych Globów ogłosiło Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood. To obok Oscarów jedne z najważniejszych nagród w amerykańskim przemyśle filmowym. Wśród nominowanych znalazł się Jan A.P. Kaczmarek za muzykę do "Marzyciela". Trzy aktorskie nominacje otrzymał Jamie Foxx. Złote Globy wręczone zostaną po raz 62.

Warto dodać, że z bardziej znanych nam aktorów nominacje otrzymali: Liam Nesson (Najlepszy aktor w dramacie) za film Kinsey oraz Natalie Portman (Najlepsza aktorka drugoplanowa) za film Closer.

Więcej o Złotych Globach przeczytacie tutaj.
KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

The Battle for Fallujah

2004-12-16 09:46:00 Stopklatka.pl

Stopklatka.pl donosi:

Harrison Ford otrzymał propozycję zagrania jednej z głównych ról w filmie, który opowiadał będzie o wojnie w Iraku.

Scenariusz obrazu, który wyprodukuje Double Feature, jedna z filii studia Universal Pictures, powstanie na podstawie "No True Glory: The Battle for Fallujah", niewydanej jeszcze powieści Binga Westa, byłego żołnierza Marines i asystenta ministra obrony za administracji Ronalda Reagana. Obecnie West jest zagranicznym korespondentem w Iraku. Scenariusz filmu West napisze razem ze swoim synem Owenem, także żołnierzem Marines, który jest w Iraku od ponad roku.

"The Battle for Fallujah" wykorzysta wydarzenia w irackim mieście jako podstawę do ukazanie niebezpiecznych związków między wojną i polityką. Dramat przedstawiony zostanie z punktu widzenia żołnierzy oraz dowódców wojskowych i polityków. Punkt wyjścia dla całej historii stanowiły będą wydarzenia, które miały miejsce w kwietniu tego roku w Faludży. Brutalnie zamordowano i zbezczeszczono wówczas zwłoki czterech Amerykanów. Biały Dom nakazał atak na Faludżę. Dowódcą wojsk został generał Jim Mattis (w filmie zagra go Harrison Ford). Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej byli o krok od przejęcia kontroli nad miastem kiedy Biały Dom niespodziewanie wydał rozkaz wstrzymania akcji. W ataku zginęło wówczas 28 amerykańskich żołnierzy, a kolejnych 50 zostało zabitych w czasie ataku, który Biały Dom zlecił sześć miesięcy później.

Studio Double Feature wyprodukuje także inny filmu, w którym jedną z głównych ról zagrać ma Harrison Ford. Będzie to ekranizacja książki "For His Sick Kid", w której Fordowi partnerować ma Keanu Reeves.

KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Kolejne plotki o serialu

2004-12-13 14:28:00 TFN i IESB

Już wcześniej informowaliśmy o możliwości współpracy Kevina Smitha przy nowym serialu telewizyjnym. Tym razem w sieci pojawiły się kolejne pogłoski na ten temat. Otóż jakoby Kevin Smith i Mark Hamill szykowali już pilot do nowego cotygodniowego serialu opartego na "Gwiezdnych Wojnach". Hamill w serialu pojawiałby się jako Luke Skywalker, ale raczej na zasadzie pojawienia się, niż odgrywania głównej roli. Główne role zostaną powierzone nowym postacią, ale świat będzie ten sam co w filmach. Na razie jednak dużo się o tym mówi i planuje, na konkrety przyjdzie nam poczekać, aż do czasu ukończenia Epizodu III.
KOMENTARZE (29)

Świat Filmu

Zadowolony George Lucas

2004-12-06 15:48:00 Przemas i Wp.pl

George Lucas jest zadowolony z nowego scenariusza filmu "Indiana Jones".

Przypomnijmy, że autorem kolejnej wersji scenariusza jest Jeff Nathanson, który przejął pracę po Franku Daraboncie. Nowa wersja zyskała podobno aprobatę Lucasa. To właśnie twórca "Goiwezdnych wojen" wcześniej zadecydował, że materiał przygotowany przez Darabonta trzeba przerobić.

Tymczasem Harrison Ford zapowiedział, że czwarty obraz powstanie jeszcze z jego udziałem. Potem aktor nie będzie miał nic przeciwko, by zastąpił go jakiś młodszy kolega po fachu.

KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

John Williams otrzymuje nagrodę

2004-12-06 15:45:00 Przemas i Stopklatka.pl

Aktorzy Warren Beatty, Ossie Davis i Ruby Dee, kompozytor John Williams, operowa diva Joan Sutherland oraz muzyk Elton John, otrzymali wyróżnienia Kennedy Center Honors.

Nagroda ta przyznawana jest tym postaciom, które wnoszą niepowtarzalny i unikalny wkład w życie kulturalne Ameryki . W tegorocznej ceremonii wręczenia nagród udział wzięli prezydent Bush i jego żona, wiceprezydent Dick Cheney, sekretarz stanu Colin Powell oraz jego następczyni Condoleezza Rice.

Laureaci Kennedy Center Honors wybierani są przez gremium złożone z osób, które uhonorowane zostały tą nagrodą w latach ubiegłych. W skład tego grona wchodzą między innymi aktorzy: Julie Andrews, Meryl Streep, Jack Nicholson, Clint Eastwood i Angela Lansbury oraz inni przedstawiciele kultury, a wśród nich: śpiewacy Luciano Pavarotti i Placido Domingo, kompozytor Quincy Jones (twórca muzyki między innymi do "Koloru purpury"), pianista Van Cliburn oraz tancerz i choreograf Michaił Barysznikow.

KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Harrison Ford o nowych przygodach archeologa

2004-12-05 17:50:00 Stopklatka.pl

W jednym z udzielonych niedawno wywiadów Harrison Ford zapewnił, że nie wątpliwości co do powstania kolejnego filmu o przygodach dzielnego Indiany Jonesa.

Ford zapytany o to czy "Indiana Jones 4" powstanie, odpowiedział, że film na pewno zostanie zrealizowany i to on, a nie żaden młodszy aktor, wcieli się w postać nieustraszonego archeologa. Indy to ja - mówił Ford, chociaż nie wykluczył możliwości zatrudnienia nowego aktora do kolejnych filmów serii.

Aktor zdradził również, że George Lucas jest bardzo zadowolony z nowej wersji scenariusza filmu, nad którą pracuje obecnie Jeff Nathanson, autor fabuły "Godzin szczytu", który dla Spielberga napisał już "Złap mnie, jeśli potrafisz" i "Terminal". Ford zapewnił także, że w nowym filmie osobiście wykonywał będzie niektóre sceny kaskaderskie.

KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

George Lucas wspomaga uniwersytet

2004-12-04 18:33:00 Onet.pl

George Lucas, słynny reżyser "Gwiezdnych wojen", podarował w środę 100 tysięcy dolarów California State University (CSU) w Long Beach.

Wydział filmowy naprawi za to sprzęt i mieć będzie dodatkowe środki na stypendia studenckie. Sprzęt, m.in. potężna antena satelitarna, ucierpiał podczas październikowego huraganu. Obdarowaną przez Lucasa uczelnię kończył Steven Spielberg; on sam zaś jest absolwentem University of Southern California (USC).

Lucas i Spielberg są przyjaciółmi.

KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Natalie Portman w "Indianie Jonesie 4"?

2004-12-04 17:32:00 Stopklatka.pl

W serwisie IESB.net pojawiła się informacja, że Natalie Portman chciałaby zagrać jedną z ról w "Indianie Jonesie 4".
Według nieoficjalnych informacji nad prośbą, Portman zastanawia się już George Lucas, producent filmów o dzielnym archeologu. Niewykluczone, że znajdzie coś nowego dla swojej Amidali.

Warto dodać, iż nie jest to pierwsza taka informacja. Wcześnie krążyły podobne plotki.
KOMENTARZE (23)
Loading..