TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Big Fish w kinach

2004-02-27 12:43:00 Stopklatka.pl

Dziś na ekrany kin wszedł film pt. "Duża Ryba" (Big Fish). Główną rolę gra Obi-Wan z Nowej Trylogii, czyli Ewan McGregor. Reżyserią zajął się Tim Burton, a scenariusz na podstawie powieści Daniela Wallace napisał John August.

Wzruszający film o relacjach ojca i syna, wzajemnym poznawaniu się i pojednaniu po latach. Ojciec, Edward Bloom, "od zawsze" zadziwiał wszystkich swoimi opowieściami o tym, jak w młodości odbył podróż dookoła świata. Jego pełne niesamowitych przygód i magii historie przyciągają wielu słuchaczy, jednak ich entuzjazmu i zachwytu nie podziela syn Edwarda - Willy, który od lat jest skłócony z ojcem. Na prośbę matki obaj mężczyźni podejmują próbę zbliżenia się do siebie, która staje się dla nich prawdziwym wyzwaniem. Bowiem żeby poznać i zrozumieć swojego ojca, Will będzie musiał się nauczyć oddzielić fikcję od prawdy w snutych przez Edwarda opowiadaniach i na tej podstawie zrekonstruować historię jego życia.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Nowa rola Sabe

2004-02-24 19:09:00 Film.onet.pl

Tom Hanks osobiście zaproponował Keirze Knightley rolę w swoim nowym filmie: "Starter for Ten". Obraz jest ekranizacją powieści Davida Nichollsa i opowiada o dziejach początkującej aktorki. W jej rolę wcieli się własnie Keira, nam bliżej znana jako Sabe- dworka Padme Amidali (a fanom o szerszych zainteresowaniach z roli w "Piratach z Karaibów"). Prawa do produkcji ma spółka Playtone, należąca do Hanksa.


KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Qui-Gon nie zagra przeciwnika Batmana

2004-02-23 16:15:00 Film.Gery.pl

Wbrew wcześniejszym informacjom, Liam Neeson nie zagra w nowym "Batmanie" czarnego charakteru.

Pierwotnie podano, iż Neeson zagra głównego przeciwnika Batmana - międzynarodowego terrorystę o pseudonimie Ra's al Ghul. Okazuje się jednak, iż będzie wręcz odwrotnie. Aktor wcieli się bowiem w postać Henriego Ducarda - mentora, nauczyciela i starego przyjaciela Bruce'a Wayne'a.

Rezygnując z odtwarzania czarnego charakteru Neeson zrezygnował jednocześnie z dołączenia do całkiem zacnego towarzystwa. Jak do tek pory w czterech kinowych wersjach "Batmana" w czarne charaktery wcielali się bowiem tylko znakomici aktorzy: Jack Nicholson pojawił się jako Joker w pierwszej części filmu, w "Powrocie Batmana" z 1992 roku w Pingwina wcielił się Danny DeVito. W 1995 roku w obrazie "Batman Forever" Tommy Lee Jones zagrał Buźkę, a Jim Carrey - Zagadkę. I wreszcie w 1997 roku w "Batmanie i Robinie" jako Mr. Freeze pojawił się Arnold Schwarzenegger.

Film "Batman: Intimidation" (albo "Batman Begins") wyreżyseruje Christopher Nolan. Scenariusz napisali David Goyer i Nolan. Produkcją zajmie się Emma Thomas. Za zdjęcia odpowiada Wally Pfister, który współpracował wcześniej z Nolanem przy jego obrazach "Memento" i "Bezsenność". Początek zdjęć zaplanowano na luty w Londynie. Do kin film wejdzie w lipcu 2005 roku.

W roli głównej wystąpi Christian Bale. Swój udział w projekcie potwierdzili także Michael Caine i Katie Holmes. Jako Jonathan Crane czyli Scarecrow ma pojawić się Cillian Murphy. Morgan Freeman wcieli się w postać Luciusa Foxa - szanowanego biznesmena, który prezesuje należącej do Bruce'a Wayne'a korporacji.
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Ekranizacja komiksu „A History of Violence”

2004-02-21 09:32:00 Lord Sidious za Stopklatka.pl

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się infromacje, że David Cronenberg zekranizuje komiks pt. "A History of Violence", pierwszą części serii, w skład której wchodzi również "Road to Perdition", na podstawie której Sam Mendes nakręcił "Drogę do Zatracenia". Obecnie mówi się, że kandydatami do ról w "A History of Violence" są Nicolas Cage i Harrison Ford.

Zgodnie z niepotwierdzonymi jeszcze informacjami za kamerą w czasie ekranizacji komiksu stanie najprawdopodobniej David Cronenberg. Adaptacją scenariusza zająć ma się Josh Olson.

"A History of Violence", napisana przez Johna Wagnera (twórcę, który na swoim koncie ma także serię komiksów z cyklu "Sędzia Dredd") oraz zilustrowana przez Vince'a Locke'a, to opowieść o członkach zwykłej rodziny, których życie wywraca się do góry nogami, kiedy ojciec w obronie własnej morduje pewnego człowieka. Wydarzenie to sprawia, że na jaw wychodzą nieznane dotąd mroczne sprawy z jego przeszłości.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Indiana Jones 4 dopiero w 2006?

2004-02-21 09:28:00 Lord Sidious za TFN

Niedawno mogliśmy przeczytać informację o tym, że scenariusz czwartej części przygód Indiany Jonesa, został odrzucony przez George’a Lucasa, Stevena Spielberga i Harrisona Forda. To właśnie to trio decyduje o kształcie kolejnego filmu. Wiadomo już, że George Lucas zabrał się za poprawki do scenariusza. Nieoficjalnie mówi się nawet, że to właśnie on jako jedyny z trójki, odrzucił scenariusz Darabonta. Potwierdzają to źródła bliskie do Darabonta, które mówią, że to Lucas uznał, że dużą część scenariusza trzeba przerobić. Nie podano z jakich przyczyn. Na razie poprawki George wprowadza sam, acz niewykluczone, że zatrudni do tego jakieś pomocnika.

Co zatem stanie się z projektem? Zdjęcia czerwcowe zdają się być nierealne. Produkcja i premiera filmu najprawdopodobniej opóźni się o rok. Premiera filmu mogłaby się odbyć 4 lipca 2006, a nie 2005 jak planowano. Na dzień dzisiejszy, poza starzeniem się twórców, w tym Forda, nie ma żadnych innych przesłanek, dla których film nie mógłby powstać. Tymczasem Paramount dał zielone światło filmowi „The Longest Yard” z Chrisem Rockiem i Adamem Sandlerem. Film ma zapełnić dziurę w produkcjach Paramountu na rok 2005, spowodowaną przesunięciem Indiego 4 na następny rok. „The Longest Yard” najprawdopodobniej wejdzie na ekrany pod koniec maja lub w czerwcu 2006.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Między słowami - od dzis w kinach

2004-02-20 15:03:00 Stopklatka.pl

Dziś na ekrany kin wchodzi film pt. "Miedzy Słowami". Reżyserią zajęła się córka Francisa Forda Coppoli, czyli Sofia Coppola. Zagrała ona jedną z dwóch dworek w Mrocznym Widmie, które zostały na Naboo. W główną rolę wcielił się Bill Murray

Zapomniany, starzejący się aktor telewizyjny przyjeżdża do Japonii, aby wziąć udział w zdjęciach do filmu reklamowego. Młoda żona zapracowanego męża, nudzi się, pozostawiona sama sobie. Pewnego dnia ścieżki tych dwojga przetną się. Dwoje Amerykanów w Tokio - to początek pięknej przyjaźni.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

„Closer”

2004-02-19 20:29:00 Film.Onet.pl

W Londynie rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Mike'a Nicholsa "Closer".

Obraz powstaje na podstawie sztuki Patricka Marbera, który napisał także scenariusz. Bohaterami opowieści są dwie pary, dobrzy znajomi od lat, mający siebie za przyjaciół. Gdy mężczyzna z jednej pary zaczyna spotykać się z kobietą z drugiej, całą czwórka zmienia się z radosnej gromadki w zagrażających sobie wrogów.

Jedną z par zagrają Jude Law i Natalie Portman. Jako druga para pojawią się Julia Roberts i Clive Owen. Film dla Columbia Pictures wyprodukują Cary Brokaw, Robert Fox, Mike Nichols i Scott Rudin.

Mike Nichols to weteran reżyserii. Pięciokrotnie nominowany do Oscara statuetkę odebrał w 1968 roku za "Absolwenta". Do innych jego filmów należą: "Pracująca dziewczyna", "Kto się boi Wirginii Woolf?", "Klatka dla ptaków", "Pocztówki znad krawędzi" i "Paragraf 22".
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Zawiedziony Frank Darabont

2004-02-17 17:17:00 Film.Gery.pl

Frank Darabont jest zawiedziony, iż praca, którą włożył w napisanie scenariusza do czwartej części obrazu "Indiana Jones", nie została doceniona.

Przed kilkoma dniami podano informację, iż George Lucas nie zaakceptował scenariusza napisanego przez Darabonta - co oznacza, że szanse na rozpoczęcie zdjęć jeszcze w tym roku gwałtownie maleją.

- Przez ponad rok pisałem scenariusz, cały czas konsultując się ze Stevenem Spielbergiem - tłumaczy Frank Drabont. - Stevenowi bardzo podobała się ostateczna wersja i chciał zacząć zdjęcia w czerwcu. Jednak Lucas po przeczytaniu scenariusza wstrzymał prace nad filmem i sam zaczął poprawki. Być może zostanie też zatrudniony kolejny scenarzysta.

Autor takich obrazów, jak "The Majestic", "Zielona mila" czy "Skazani na Shawshank" przyznał, że decyzja Lucasa sprawiła mu zawód, ale obecnie musi się skoncentrować na własnych projektach.

- Teraz już George i Steven muszą podejmować kolejne kroki - stwierdził Darabont. - Życzę im, by dostali do rąk scenariusz, który będą realizowali z pasją. W tej chwili trudno mi powiedzieć, czy cokolwiek z mojej pracy pozostanie w filmie.

W związku z przerabianiem scenariusza zdjęcia do czwartego "Indiany Jonesa" rozpoczną się zapewne dopiero w przyszłym roku. To oznacza przesunięcie premiery na 2006 rok
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Oscary techniczne

2004-02-17 11:48:00 Stopklatka.pl

Amerykańska Akademia Filmowa przyznała swoje doroczne nagrody w dziedzinie osiągnięć naukowo-technicznych. Wśród wyróżnionych znaleźli się twórcy pionierskich rozwiązań technicznych zastosowanych w m.in. "Gwiezdnych wojnach" i "Władcy Pierścieni". Ceremonię wręczenia nagród poprowadziła Jennifer Garner.

Jedną z tegorocznych nagród otrzymał Bill Tondreau pionier w budowie (i wykorzystaniu w realizacji filmów) robotów z systemem kamer. Ta technologia zrewolucjonizowała kręcenie bardzo skomplikowanych sekwencji, a wykorzystana była m.in. przy realizacji pierwszych "Gwiezdnych wojen" w 1977 roku. Jedno z wyróżnień powędrowało do firmy Digidesign, za stworzenie oprogramowania o nazwie Pro Tools. Laureatem nagrody został też Stephen Regelous za stworzenie programu Massive do kreowania m.in. tysięcy wojowników w bitewnych sekwencjach we "Władcy Pierścieni". Brytyjski inżynier Peter D. Parki otrzymał nagrodę za dokonania życia. Jest on m.in. współautorem, nakręconego dla kin IMAX, filmu "Bugs", a dzięki technicznym rozwiązaniom zaproponowanym przez niego widzowie mogą w technice 3-D (powiększone do miliona razy) obejrzeć np. jajeczka owadów.

Historia nagród naukowo-technicznych sięga niemal początków Amerykańskiej Akademii Filmowej. Od początku założono, że będą one pełniły funkcję sponsora badań w dziedzinie techniki kinematograficznej, stymulującej postęp naukowo-techniczny we wszelkich gałęziach przemysłu filmowego. Pierwsze nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia techniczne rozdano w Hollywood w 1931 roku. Wszystkie nagrody i wyróżnienia w tej kategorii przyznawane są przez Zarząd Akademii Filmowej na wniosek komitetu, który zajmuje się typowaniem kandydatur (bez etapu nominacji). Każdy z przedłożonych wniosków musi jednak uprzednio uzyskać aprobatę Prezydenta Akademii Filmowej.

Nagrody w dziedzinie osiągnięć naukowo-technicznych przyznawane są na dwa tygodnie przed wręczeniem najważniejszych Oscarów.

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Keira Knightley zagra dżina?

2004-02-15 17:28:00 Lord Sidious za Stopklatka

W sieci pojawiły się informacje o planach realizacji kinowej wersji "I Dream of Jeannie", serialu, który w połowie lat 60. święcił wielkie triumfy w amerykańskiej telewizji.

Głównym bohaterem "I Dream of Jeannie" był amerykański astronauta, który w czasie jednej ze swoich misji znajduje butelkę, w której ukrywa się dżin-kobieta. Życie mężczyzny strasznie się komplikuje kiedy postanawia zabrać piękną istotę do domu.
Zgodnie z doniesieniami jedną z kandydatek do roli dżina jest Keira Knightley. Scenariusz natomiast napisać mają Cormac i Marianne Wibberley, współautorzy fabuły filmu "Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość".
Wiele wskazuje na to, że za kamerą w czasie realizacji obrazu stanie Gurinder Chadha, autorka przebojowego "Podkręć jak Beckham", w którym wystąpiła Keira.

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Kto rządzi brytyjską kulturą?

2004-02-15 17:20:00 film.onet.pl

Pisarka J.K. Rowling oraz znany z serialu komediowego "The Office" aktor Ricky Gervais mają największy wpływ na popkulturę brytyjską. W czołówce nie zabrakło także ludzi kina.

Lista 50 Najbardziej Wpływowych Postaci Kultury Brytyjskiej przedstawiona przez stację telewizyjną BBC3 zawiera nazwiska gwiazd, które najsilniej wpływają na gusta publiczności. Miejsce pierwsze zajął twórca odtwarzacza iPOD Jonathan Ive, a tuż za nim znaleźli się Rowling i nagrodzony Złotym Globem Gervais. Miejsce czwarte przypadło Ewanowi McGregorowi, a piąte projektantowi mody Johnowi Galliano. W pierwszej 15-tce znaleźli się również: Catherine Zeta-Jones (7), Ridley Scott (10) i Sam Mendes (15).

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Neeson w Batmanie

2004-02-12 12:00:00 Piotr Guszkowski - Film Gery

Jak donosi serwis Gery.pl: Oficjalne źródła potwierdziły, iż Liam Neeson pojawi się w kolejnej ekranizacji przygód Batmana. Wytwórnia Warnera nie chce podać informacji, jaką konkretnie rolę dostanie aktor. Wiele wskazuje jednak, że Neeson wcieli się w postać Ra's Al Ghula - groźnego przeciwnika Batmana (...)

Film "Batman: Intimidation" wyreżyseruje Christopher Nolan. Scenariusz napisali David Goyer i Nolan. Produkcją zajmie się Emma Thomas. Za zdjęcia odpowiada Wally Pfister, który współpracował wcześniej z Nolanem przy jego obrazach "Memento" i "Bezsenność". Zdjęcia rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Do kin film wejdzie w lipcu 2005 roku (...)

Dla tego 51-letniego Liama Neesona spotkanie z "Batmanem" nie będzie pierwszą komiksową przygodą. W 1990 roku pojawił się on jako Darkman w obrazie Sama Raimiego. W najbliższych planach aktora jest film "Kingdom of Heaven" Ridleya Scotta.
Więcej informacji o nowej części Batmana można znaleźć na tej stronie.
KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Wzgórze Nadziei w kinach

2004-02-07 15:24:00 Stopklatka.pl

Wczoraj do kin wszedł film pt."Wzgórze Nadziei" (Cold Mountain). Jedną z ról gra Padme, czyli Natalie Portman.

Wojna secesyjna dobiega końca. Inmam, raniony w bitwie żołnierz wojsk Konfederacji, zmierza do domu, by połączyć się z kobietą, którą kocha - Adą. W drodze czyha na niego wiele niebezpieczeństw: zdemoralizowani maruderzy, uwolnieni niewolnicy, łowcy nagród. Tymczasem Ada usiłuje uchronić farmę swego ojca przed grabieżami i licytacją. Pomaga jej w tym twarda, doświadczona przez życie Ruby.
KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Skończony scenariusz Indiego 4

2004-02-05 23:09:00 Film.Gery.pl

Film "Indiana Jones 4" będzie jeszcze musiał poczekać na realizację. Producent George Lucas nie zaakceptował bowiem scenariusza Franka Darabonta. Kilka dni temu podano informację, iż Darabont skończył pisać scenariusz czwartej części "Indiany Jonesa". Wydawało się więc, że realizacja obrazu jest coraz bliższa. Jednak Lucas nie jest zadowolony z pierwszej wersji historii i prawdopodobnie będzie naciskał na to, by zatrudnić kolejnego scenarzystę. Może to oznaczać, iż w 2004 roku nie uda się rozpocząć zdjęć do filmu.

Jak zwykle w przypadku obrazów Stevena Spielberga, fabuła projektu trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Z przecieków wynika jednak, iż akcja nowego filmu ma rozgrywać się w latach 50., a co za tym idzie, czarnymi charakterami nie będą tym razem naziści. Wśród kandydatów do obsady w czwartej części "Indiany Jonesa" wymieniano dotychczas Johna Rhys-Daviesa, Seana Connery'ego, Karen Allen i Kate Capshaw. W roli tytułowej zobaczymy Harrisona Forda. Reżyserią zajmie się Spielberg, a za produkcję opowiada George Lucas. Premiera obrazu zapowiadano na okres między majem a grudniem 2005 roku. Teraz jednak data ta może ulec zmianie.

KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Samuel L. Jackson na Grammy Awards

2004-02-05 15:07:00 Film.Gery.pl

Grono prezenterów podczas tegorocznej uroczystości Grammy Awards zasiliła spora grupa gwiazd dużego i małego ekranu.

Obecność na gali rozdania nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego zapowiedzieli właśnie: Samuel L. Jackson, Cuba Gooding Jr., Sarah Jessica Parker, Marg Helgenberger, Ellen DeGeneres oraz znani zarówno z kinowych ekranów, jak i sal koncertowych Madonna, Queen Latifah, Jack Black i George Lopez. W podobnej roli zaprezentują się również Beck i wokalistka grupy Evanescence - Amy Lee.

Przypomnijmy, że swój udział w ceremonii 8 lutego w Los Angeles potwierdzili dotąd również m.in.: Justin Timberlake, Christina Aguilera, Sting z Seanem Paulem, Martina McBride, 50 Cent, Chick Corea, duety Outkast i The White Stripes oraz kapele Earth, Wind & Fire, Black Eyed Peas i Foo Fighters. Na liście prezenterów znajdują się z kolei choćby: Norah Jones, Pharrell Williams, Sean Astin, Amber Tamblyn, Hilary Duff, Faith Hill, B.B. King, Brian McKnight, Carlos Santana, Britney Spears, Keith Urban, Kenneth "Babyface" Edmonds oraz Steven Tyler i Joe Perry z formacji Aerosmith.

Sting, Dave Matthews, Vince Gill oraz Pharrell Williams z duetu The Neptunes zjednoczą siły, by oddać hołd zespołowi The Beatles. Jackson Browne, Emmylou Harris, Dwight Yoakam, Jorge Calderon i Timothy B. Schmit z grupy The Eagles uhonorują wspólnie zmarłego we wrześniu 2003 roku Warrena Zevona. Dwie piosenki dla Luthera Vandrossa, który ze względów zdrowotnych nie pojawi się w Mieście Aniołów - mimo aż pięciu szans na triumf w rywalizacji o statuetkę Grammy, zaśpiewają natomiast Celine Dion, Alicia Keys oraz Richard Marx.

Pojawiła się ponadto pogłoska, że występ tego ostatniego tria w hali Staples Center zapowie Janet Jackson, która przed kilkoma dniami w Houston zasłynęła obnażeniem swojej piersi w trakcie koncertu w przerwie finału Super Bowl.

Najwięcej nominacji do Grammy Awards, po sześć, otrzymali w tym roku: Beyoncé Knowles, Jay-Z, Pharrell Williams i Outkast.

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Pierce Brosnan zabójcą już za 8 tygodni

2004-02-05 15:01:00 Film.Gery.pl

Nowy projekt Richarda Sheparda, w którym Pierce Brosnan gra zabójcę, w końcu otrzymał zielone światło. Zdjęcia do obrazu "The Matador" rozpoczną się za 8 tygodni.


Jednym z dwóch głównych bohaterów filmu "The Matador" jest zabójca Julian Noble (w tej roli Brosnan). Podczas wykonywana zlecenia w Mexico City mężczyzna nieoczekiwanie załamuje się. I wtedy właśnie spotyka na swojej drodze żonatego biznesmena z Denver, zwyczajnego mężczyznę, który ma własne problemy. Obu panów połączy niezwykła przyjaźń.

Reżyserią obrazu zajmie się nowojorski twórca Richard Shepard, także scenarzysta obrazu, który ucieszył się, gdy studio Stratus F)lm Co. w końcu pozwoliło na realizację projektu. Zdjęcia do filmu miały się bowiem rozpocząć jeszcze pod koniec 2003 roku. Shepard zdradził także, iż operatorem będzie David Tattersal, który wcześniej pracował już z Pierce'em Brosnanem na planie filmu "Śmierć nadejdzie jutro". Twórca ma także na swoim koncie "Zieloną milę" oraz ostatnie trzy epizody "Gwiezdnych wojen".

Budżet projektu wyniesie od 20 do 25 milionów dolarów. Produkcją zajmą się studia Furst Films oraz Irish Dreamtime. Producentami są: Sean i Bryan Furst, Beau St. Clair, Bob Yari, Mark Gordon oraz Mark Gill.

KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Indiana Jones 4

2004-02-04 20:43:00 Exar Kun za Gazeta.pl

Reżyser i scenarzysta Frank Darabont ("Zielona mila", "Skazani na Shawshank") w wywiadzie udzielonym czasopismu "Variety" poinformował, że skończył pisać scenariusz do czwartej części "Indiany Jonesa".
Reżyserem będzie podobno Steven Spielberg, producentem George Lucas, a główną rolę po raz kolejny miałby zagrać Harrison Ford. Indiana Jones - jedna z ikon kina przygodowego od 1981 r. (wtedy powstała pierwsza część filmu) - ma miliony fanów na całym świecie.
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Ewan McGregor i Keira Knightley nominowani

2004-02-04 18:15:00 Fett za TFN

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) i Keira Knightley (dworka Padme - Sabe) nominowani zostali w kategoriach "Najlepszy brytyjski aktor" i "Najlepsza brytyjska aktorka" w Sony Ericsson Empire Awards. Nominacje w ich dziedzinach to:

Najlepszy aktor:

Jude Law (Cold Mountain)
Andy Serkis (Return of the King)
Sir Ian Mckellen (Return of the King)
Orlando Bloom (Return of the King)
Ewan McGregor (Young Adam)

Najlepsza aktorka:

Keira Knightley (Pirates of the Caribbean)
Emma Thompson (Love Actually)
Julie Walters (Calendar Girls)
Helen Mirren (Calendar Girls)
Emily Mortimer (Young Adam)

KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Ewan McGregor użyczy głosu

2004-02-04 13:59:00 Stopklatka.Pl

Ewan McGregor użyczy swojego głosu jednemu z bohaterów nowej komputerowej animacji Disneya, której tytuł będzie brzmiał "Gnomeo and Juliet". W filmie, którego scenariusz luźno oparty zostanie o słynny dramat Williama Szekspira, usłyszymy także Judi Dench i Kate Winslet. Bohaterami "Gnomeo i Juliet" będą ceramiczne krasnale ogrodowe. W produkcję filmu zaangażowany jest między innymi Elton John, właściciel studia filmowego Rocket Pictures, który wspólnie z Timem Rice'em skomponuje również utwory na ścieżkę dźwiękową obrazu.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Samuel L. Jackson i Eugene Levy w szeregach ATF

2004-02-03 13:09:00 Stopklatka.Pl

"The Man", to tytuł filmu, w czasie realizacji którego na planie spotkają się Samuel L. Jackson i Eugene Levy

Film powstanie dla studia New Line Cinema, a jego reżyserem będzie Les Mayfield, autor "Świętego Mikołaja z 34 Ulicy ", "Flubbera" i "Bandytów". Scenariusz napisali Jim Piddick, Margaret Oberman oraz Steve Carpenter, który odpowiedzialny za jego ostateczną wersję. Budżet "The Man" wynosi 20 milonów dolarów.

W "The Man" Levy wcieli się w rolę komiwojażera, który pewnego dnia rozpoczyna współpracę z ATF, rządową agencją zajmującą się ściganiem nielegalnych handlarzy alkoholem, bronią i tytoniem. Jackson zagra tutaj postać agenta ATF, który musi znaleźć kogoś na miejsce nowo zwerbowanego tajniaka.
KOMENTARZE (1)
Loading..