TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Mroczny Lord Darth Vader

2004-06-30 19:57:00 Film.Onet.pl

Mroczny Darth Vader z cyklu "Gwiezdne wojny" zajął pierwsze miejsce w rankingu największych filmowych łajdaków.

Na liście opublikowanej przez gazetę "USA Today", Darth Vader zgarnął aż 34,7% głosów oddanych przez prawie 7900 czytelników. Miejsce drugie zajął niebezpieczny Hannibal Lecter z 25,9% głosów, zaś przerażający Freddy Krueger, czyli "Koszmar z ulicy Wiązów" zajął dopiero 5 miejsce, co oznacza, ze wywołuje strach jedynie u 4,6% ankietowanych.

Oto pierwsza piątka największych ekranowych łajdaków:
1. Darth Vader - "Gwiezdne wojny"
2. Hannibal Lecter - "Milczenie owiec"
3. The Hillbillies - "Deliverance"
4. Jack Torrance - "Lśnienie"
5. Freddy Krueger - "Koszmar z ulicy Wiązów".

Nie jest to pierwszy raz kiedy to Mroczny Lord Sithów Dartha Vader zajmuje pierwsza lokatę w rankingach. Wczesniej „Stowarzyszenie Internetowych krytyków filmowych” wytypowało Dartha Vadera jako najgorszy, a zarazem najbardziej lubiany czarny charakter wszechczasów.
KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Hrabia Dooku w "Corps Bride”

2004-06-29 15:51:00 Stopklatka.pl

Ponad rok temu w sieci pojawiły się informacje, że Tim Burton przygotowuje animowany film, którego tytuł brzmiał będzie "Corps Bride. Obecnie wiadomo już, że prace na planie animacji odbywały się będą symultanicznie z pracami nad przygotowywaną przez Burtona fabułą - "Charlie and the Chocolate Factory".

Swojego głosu jednemu z bohaterów "Corps Bride" użyczy Johny Depp, który zagra także główną rolę w "Charlie and the Chocolate Factory". Poza nim w filmie usłyszeć będzie można także Helenę Bonham Carter, Emily Watson, Alberta Finneya, Richarda Granta, Joannę Lumley i Christophera Lee.

"Corps Bride" zrealizowany zostanie w technice animacji poklatkowej. W tej technice zrealizowane zostały także dwie inne animacje, w pracy nad którymi uczestniczył Burton - "Miasteczko Halloween" i "James and the Giant Peach".

Scenariusz " Corpse Bride" napisała Caroline Thompson, autorka fabuł filmów takich jak między innymi: "Edward Nożycoręki", "Tajemniczy ogród" i "Miasteczko Halloween". Reżyserią filmu Burton zajmie się razem z debiutantem Mike'em Johnsonem, a muzykę do niego napisze Danny Elfman.

Akcja "The Corpse Bride", której scenariusz powstanie na podstawie XIX-wiecznej legendy pochodzącej z jednego z krajów Europy Wschodniej, skupiała się będzie na losach młodzieńca o imieniu Wiktor (Depp), który wędruje do świata zmarłych, aby poślubić pewną nieżyjącą już dziewczynę (Bonham Carter). W tym czasie jego żyjąca żona (Watson) umiera z tęsknoty za nim.

KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Komedia "The Smoker"

2004-06-21 11:48:00 Valorum za Onet


Potwierdziły się informacje, iż Natalie Portman i Owen Wilson zagrają główne role w komedii romantycznej "The Smoker".

Podstawą obrazu jest opowiadanie Davida Schicklera. Główny bohater "The Smoker" to nauczyciel angielskiego w prestiżowej szkole dla dziewcząt. Pewnego dnia jedna z uczennic zaprasza go do siebie na obiad. W domu proponuje mu małżeństwo, ale nie z powodu miłości, a dlatego, iż uważa go za dobrą partię. Jej ekscentryczni rodzice popierają ten pomysł i namawiają bohatera do ślubu.

W roli nauczyciela pojawi się Owen Wilson. Postać dziewczyny przypadnie w udziale Natalie Portman. Jej ojcem będzie Nick Nolte.

Film powstanie dla wytwórni Paramount Pictures. Produkcją projektu zajmie się Scott Rudin. Autorami scenariusza są Schickler i Peter Tolan.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

„Wioska przeklętych (Village of the Damned)” dzisiaj na TVP 2

2004-06-19 21:08:00 TVP 2


Dzisiaj o 22:40 na kanale TVP 2 zostanie wyświetlony horror z roku 1995 pt. „Wioska przeklętych (Village of the Damned)”. Reżyserem jest John Carpenter. W filmie występują Christopher Reeve, Kirstie Alley, Linda Kozlowski, Michael Paré ,Meredith Salenger,Mark Hamill (Ksiądz), Peter Jason.

Przed kilkoma laty w Midwich kilka kobiet zostało zapłodnionych w niewyjaśnionych okolicznościach. Dzieci, które przyszły na świat w tym samym czasie, mają jednakowe płowe czupryny i obdarzone są telepatycznymi zdolnościami; potrafią kierować umysłami dorosłych. Przywódczynią grupy jest Mara, córka doktora Chaffee (Christopher Reeve). Potomkowie przybyszów z obcej planety, wykorzystując nadprzyrodzone umiejętności, mają doprowadzić do zagłady całej ludzkości i przejąć kontrolę nad Ziemią. Powstrzymać ich może jedynie doktor Chaffee.
KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Gwiazdor z odrzutu

2004-06-16 12:17:00 Film.onet.pl

Wielbiciele Harrisona Forda niewątpliwie zdziwią się słysząc, że ich idol zrobił karierę, ponieważ inne gwiazdy odrzucały jego największe role.

61-letni aktor otrzymał rolę Hana Solo w trylogii "Gwiezdne wojny", ponieważ nie był nią zainteresowany Christopher Walken. Z kolei Tom Selleck nie chciał grać Indiany Jonesa, a Dustin Hoffman nie przyjął roli Deckarda w filmie "Łowca androidów".

"Dowiedziałem się, że zagram Indianę Jonesa zaledwie 6 tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, ale wcale nie poczułem się urażony. To przecież normalne, że reżyser często widzi aktora w określonej roli i nie wyobraża go sobie w innej. Byłem szczęśliwy, kiedy zaproponowano mi zagranie Indiany Jonesa, ponieważ wiedziałem, że to wspaniała rola w świetnym filmie" - wspomina Ford.
KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Keira Knightley w "Dumie i uprzedzeniu" UPDATE 2

2004-06-09 16:11:00 Film.Onet.pl

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia jakoby Keira Knightley miała wystąpić w nowej wersji adaptacji klasycznej powieści "Duma i uprzedzenie" Jane Austen.

Brytyjska aktorka wcieli się w postać Elizabeth Bennet. Nadal trwają poszukiwania głównej męskiej postaci, czyli Darcy'ego.

Pierwszą wersję scenariusza napisała powieściopisarka Deborah Moggach. Ostateczny kształt nada mu autor "Billy'ego Elliota" Lee Hall. Za kamerą stanie Joe Wright, który ma na swoim koncie znakomicie przyjęty serial BBC "Charles II". Zdjęcia do filmu, który powstanie dla studia Working Title Films, powinny rozpocząć się już w lipcu. Produkcją obrazu zajmują się Tim Bevan i Eric Fellner oraz Paul Webster. Dla studia Working Title to już drugi wspólny projekt nakręcony z Knightley. Wcześniej aktorka wystąpiła w komedii romantycznej "To właśnie miłość".

Keira Knightley ma na swoim koncie także udział w obrazach "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły" i "Podkręć jak Beckham". Ostatnio aktorka zakończyła zdjęcia na planie futurystycznego thrillera "The Jacket", a już niedługo będzie ją można zobaczyć w roli Ginewry w obrazie "Król Artur". Knightley pojawi się także w kontynuacji "Piratów z Karaibów".

Przypomnijmy, że powieść Austen była już wielokrotnie przenoszona na duży ekran. Do najświetniejszych adaptacji należy obraz z 1940 roku, w którym w rolach głównych wystąpili Greer Garson i Laurence Olivier. Ostatnio Gurinder Chadha, która jest reżyserką komedii "Podkręć jak Beckham", nakręciła "Dumę i uprzedzenie" jako bollywoodzki musical.

UPDATE 11 czerwca

Producent nowej wersji adaptacji klasycznej powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie", studio Working Title Films, znalazło w końcu odtwórcę głównej męskiej roli w obrazie. Pana Darcy'ego zagra początkujący brytyjski aktor Matthew MacFadyen.

Tym samym Matthew MacFadyen wystąpi u boku wschodzącej gwiazdy światowego kina - Keiry Knightley, która w filmie zagra średnią córkę Bennetów, Elizabeth. W rolach pozostałych sióstr Bennet zobaczymy Rosamund Pike - jako najstarszą Jane i Jenę Malone - jako najmłodszą Lydię.

Pierwszą wersję scenariusza napisała powieściopisarka Deborah Moggach. Ostateczny kształt nada mu autor "Billy'ego Elliota" Lee Hall. Za kamerą stanie Joe Wright, który ma na swoim koncie znakomicie przyjęty serial BBC "Charles II". Zdjęcia do filmu, który powstanie dla studia Working Title Films, powinny rozpocząć się już w lipcu. Produkcją obrazu zajmują się Tim Bevan i Eric Fellner oraz Paul Webster. Zdjęcia do filmu maja się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że powieść Austen była już wielokrotnie przenoszona na duży ekran. Do najświetniejszych adaptacji należy obraz z 1940 roku, w którym w rolach głównych wystąpili Greer Garson i Laurence Olivier. Ostatnio Gurinder Chadha, która jest reżyserką komedii "Podkręć jak Beckham", nakręciła "Dumę i uprzedzenie" jako bollywoodzki musical.

MacFadyen najlepiej jest znany z udziału w telewizyjnym thrillerze szpiegowskim "Spooks". Aktor ma na swoim koncie także udział w innych produkcjach telewizyjnych, takich jak "The Project" i "Warriors". Ostatnio Matthew zakończył pracę na planie kinowego obrazu "In My Father's Den", w którym zagrał główną rolę reportera wojennego. Jeśli chodzi o produkcje kostiumowe, to udział w "Dumie i uprzedzeniu" nie będzie pierwszym filmem z epoki, w jakim przyjdzie zagrać MacFadyenowi. Aktor pojawił się bowiem w telewizyjnej wersji "Wichrowych wzgórz" oraz w adaptacji powieści Anthony'ego Trollope'a "The Way We Live Now".

Jeśli chodzi o resztę obsady, to Rosamund Pike ostatnio zagrała w filmach "Libertyn" i "Śmierć nadejdzie jutro", a Jenę Malone można było zobaczyć w obrazach: "Wzgórze nadziei", "The United States Of Leland" i "Donnie Darko".

Ale to nie koniec o Keirze, przez te wszystkie ostatnie newsy o niej, aktorka traci na POPULARNOŚCI.

Keira Knightley nie znosi swojej popularności, ponieważ z jej powodu omal nie straciła możliwości zagrania w najnowszym filmie Johna Maybury, "The Jacket".

Brytyjska piękność starała się o rolę uzależnionej od alkoholu kelnerki, która zakochuje się w weteranie wojny w Zatoce, jednak początkowo reżyser odrzucił jej kandydaturę.

"John powiedział mi, że nawet nie wie, czy naprawdę potrafię grać i zapytał dlaczego chciałabym zagrać w jego filmie. Wytłumaczyłam mu, że jeżeli nie dostanę tej roli, to przez następne 20 lat będę grała w filmach kostiumowych" - opowiada gwiazda filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły".

Przypomnijmy, że "The Jacket" to opowieść o żołnierzu aresztowanym za morderstwo, którego nie popełnił. W trakcie przesłuchania zostaje on poddany torturom i w malignie widzi, jak i kiedy zostanie zamordowany. Bohater domyśla się, że może podróżować w czasie. W ciągu swoich podróży poszukuje ukochanej kobiety, którą spotkał będąc dzieckiem.

Główną rolę w obrazie zagra Adrien Brody. Keira Knightley wcieli się w postać kobiety, która pomaga bohaterowi filmu odkryć prawdę o popełnionym morderstwie. Pomiędzy dwójką zrodzi się uczucie. W filmie grają jeszcze Jennifer Jason Leigh, Kelly Lynch, Kris Kristofferson, Daniel Craig, Brad Renfro i Mackenzie Phillips.

Produkcją obrazu zajmą się: Steven Soderbergh, George Clooney i Peter Guber. Mark Rocco napisał wstępny scenariusz filmu, a ostateczny kształt nadała mu Massy Tadjedin.


Póki co młoda i piękna brytyjka właśnie swoje największe role zawdzięcza filmom kostiumowym - czyli "Mrocznemu Widmu", "Piratom" (temat na forum), a także "Królu Arturze" (temat na forum), którego premiera odbędzie się niebawem i "Dumie i uprzedzeniu" (w produkcji). Zagrała też w "Podkręcić jak Beckham" oraz "To właśnie miłość" (temat na forum).

UPDATE 29 czerwca
Niewystarczająca ładna dla samej siebie
Keira Knightley stara się nie oglądać własnych zdjęć, ponieważ ma wówczas poważne wątpliwości co do własnej urody.

19-letnia aktorka twierdzi, że starannie unika swoich fotografii w czasopismach, aby nie wzmacniać w sobie braku wiary we własną urodę.
„Nie oglądam swoich zdjęć w prasie, zwłaszcza tych, na których wydawcy starają się pokazać ‘jak okropnie wyglądam w rzeczywistości’. Znam swoje wady i nie potrzebuję, żeby ktokolwiek mi o nich przypominał. Pryszcze? Owszem. Rozczochrane włosy? Tak. Krótkie nogi? Pewnie, że tak. Olbrzymi tyłek? Oczywiście.” – wyjaśnia aktorka.
Najlepsze i najładniejsze kobiety
Magazyn "Glamour" przyznał swoje coroczne nagrody. "Kobietą roku" została Christina Aguilera.
19-letnia Keira Knightley wygrała w kategorii najlepszej aktorki filmowej. Młoda gwiazda została doceniona za role w komediach "Piraci z Kariabów: Klątwa Czarnej Perły", "Podkręć jak Beckham" i "To właśnie miłość". Najlepszą aktorką teatralną zdaniem pisma jest natomiast Denise Van Outen, która na West Endzie święci sukcesy spektaklem "Tell Me On A Sunday". W kategorii telewizyjnej zwyciężyły Kim Cattrall - gwiazda amerykańskiego serialu "Seks w wielkim mieście", oraz Joely Richardson - popularna na małym ekranie w Wielkiej Brytanii.

Najlepszą "nową twarzą" okazała się amerykańska wokalistka Joss Stone.

Najlepszą telewizyjną osobistością roku "Glamour" obwołał Cat Deeley. Stella McCartney triumfowała w kategorii najlepszej projektantki, a Elizabeth Jagger uhonorowano jako "Modelkę roku". Najlepszą sportsmenką okazałą się Serena Williams. Natomiast Sharon Osbourne odebrała tytuł "Impresaria roku" za uczynienie swojej rodziny gwiazdami reality show. "Mężczyzną roku" okrzyknięty został David Schwimmer - gwiazda serialu "Przyjaciele".

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w środę w Berkeley Square Gardens w Londynie.

Oto pełna lista nagrodzonych:

Kobieta roku: Christina Aguilera
Filmowa aktorka roku: Keira Knightley
Brytyjska aktorka telewizyjna roku: Joely Richardson
Amerykańska aktorka roku: Kim Cattrall
Modelka roku: Lizzie Jagger
Telewizyjna osobistość roku: Cat Deeley
Radiowa osobistość roku: Jo Whiley
Sportsmenka roku: Serena Williams
Zespół roku: Girls Aloud
Artystka solowa roku: Kelis
Mężczyzna roku: David Schwimmer
Nowa twarz roku: Joss Stone
Filmowiec roku: Gurinder Chadha
Projektantka roku: Stella McCartney
Projektantka dodatków roku: Tamara Mellon
Pisarka roku: Helen Fielding
Najzabawniejsza kobieta roku: Ronni Ancona
Impresario roku: Sharon Osbourne

Keira Knightley: Wiele zawdzięcza sztuce

Keira Knightley ma ogromny sentyment do sztuki teatralnej "When I Was A Girl I Used To Scream", ponieważ zawdzięcza jej swoje istnienie.

Rodzice aktorki - dramatopisarka Sharman MacDonald i aktor Will Knightley - postanowili, że zafundują swojemu synkowi Calebowi młodsze rodzeństwo dopiero wtedy, kiedy będą mogli sobie pozwolić na wychowanie kolejnego dziecka. Właśnie sztuka autorstwa mamy Keiry przyniosła rodzinie dochód wystarczający na wykarmienie drugiego dziecka.

"Mam starszego brata, a moja mama marzyła o jeszcze jednym dziecku, ale rodzice nie mieli dość pieniędzy, więc ojciec obiecał matce, że jeżeli uda jej się sprzedać scenariusz, to będzie mogła urodzić drugie dziecko. Mama sprzedała swoją sztukę, więc mogłam przyjść na świat! To niesamowita historia. Oprócz mnie mama dostała za tę sztukę jeszcze kilka nagród" - opowiada 19-letnia gwiazda filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły".
Łucznicze talenty Keiry Knightley

Keira Knightley ma wrodzony talent do łucznictwa, więc gdyby kiedyś chciała skończyć z aktorstwem, może spróbować sił w tej dziedzinie sportu.

19-letnia aktorka przeszła intensywne szkolenie w strzelaniu z łuku przygotowując się do roli Ginewry w filmie "Król Artur" i na początku uważała, że łucznictwo jest szalenie proste... dopóki nie zacznie się strzelać.

"To było świetne. Trening wychodził mi bardzo dobrze i nie miałam najmniejszych problemów ze strzelaniem, ale kiedy zaczęliśmy zdjęcia, właśnie podczas strzelania odniosłam jedyną kontuzję. Miałam olbrzymiego sińca od cięciwy, ale i tak byłam z niego dumna. To było bolesne, ale jednocześnie fajne doświadczenie" - opowiada Keira Knightley.


O newsach na temat Keiry można porozmawiać na Forum.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Kaczor Howard

2004-06-07 14:52:00 Stopklatka

W czwartek, to jest 10 czerwca 2004, w TV Polsat o godzinie 12:50 zostanie wyemitowany film "Kaczor Howard". Jego współscenarzystą jest George Lucas i właśnie dlatego warto obejrzeć ten film, który przedstawia nam Lucasa w trochę innym świetle, niż znanego z Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa czy Willow. Opowiada on o perypetiach pewnego kaczora, imieniem Howard, który przypadkiem trafia na planetę Ziemia, która bynajmniej nie przypada mu do gustu. Pragnąc za wszelką cenę wrócić na swoją planetę, nawet nie wie, że będzie musiał walczyć o ocalenie Ziemi…
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Padme czy Sabe w

2004-06-07 14:36:00 Stopklatka.pl

Keira Knightley, Jessica Alba, Jessica Biel, Natalie Portman oraz Kristanna Lokken są kandydatkami do głównej roli w filmie pt. "BloodRayne".

Film ten będzie ekranizacją gry komputerowej pod tym samym tytułem, a jego reżyserią zajmie się Uwe Boll, specjalista w ekranizacji gier. Scenariusz napisze Guinevere Turner, współautorka fabuły "American Psycho".

Tytułowa BloodRayne to będąca w połowie wampirem, wyszkolona przez rząd agentka, która musi powstrzymać nazistów planujących wskrzesić potwornego demona.

Prace na planie filmu, którego budżet wynosi 15 milionów dolarów, rozpoczną się późnym latem. Zdjęcia realizowane będą w Vancouver oraz w Europie Wschodniej.
KOMENTARZE (16)

Świat Filmu

Harry Potter i więzień Azkabanu

2004-06-04 15:10:00 Stopklatka.pl

Dziś na ekranach kin wchodzi trzecia część Harrego Pottera pt. "Harry Potter i więzień Azkabanu". Tytułową role gra Daniel Radcliffe.

Harry oraz Ron i Hermiona - jego najlepsi przyjaciele - rozpoczną trzeci rok nauki w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Kiedy przyjeżdżają do Hogwartu, okazuje się, że atmosfera w szkole jest bardzo napięta - groźny przestępca uciekł z więzienia w Azkabanie, a złowieszczy więzienni strażnicy pilnują szkoły.

Muzykę skomponował John Williams.Temat na forum: „Harry Potter i więzień Azkabanu”
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Christopher Lee nie ...

2004-06-04 11:01:00 Onet.Pl

Zdaniem Christophera Lee w Hollywood zamiast księgowych i prawników powinno zatrudniać się fachowców od scenariuszy.

82-letni aktor, który ma na swoim koncie niezliczoną liczbę ról przyznał, że zupełnie nie robią na nim wrażenia młodzi hollywoodzcy aktorzy.

"Żeby stworzyć poważną postać trzeba mieć doświadczenie" - mówi Christophera Lee. "Skąd mają je brać ludzie dwudziestoletni."

Pytany o to czy podoba mu się jakikolwiek aktor młodego pokolenia Lee bez wahania udziela odpowiedzi: "Żaden".

Zdaniem Christophera Lee Hollywood jest zbyt zajęte strategią marketingową i z tego powodu zupełnie nie ma czasu na poszukiwanie nowych interesujących scenariuszy.

"Wielkie studia zatrudniają jedynie księgowych i prawników" - mówi Lee. "Ci ludzie uważają, że mogą zaplanować sukces i osiągnąć go za pomocą strategii marketingowej. Dobry scenariusz niewiele dziś znaczy."

Christopher Lee dodaje, że w ostatnim czasie otrzymał w Europie propozycję zagrania w czterech interesujących produkcjach. Żaden z filmów jednak nie powstanie gdyż ludzie od marketingu nie wyrazili na nie zgody.

KOMENTARZE (6)
Loading..