TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Niemiecka parodia...

2004-07-27 17:09:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka w tym newsie:

Kolejna parodia autorstwa niemieckiego reżysera i aktora Michaela Herbiga, zatytułowana "(T)Raumschiff Surprise - Periode 1" pobiła rekord otwarcia w tamtejszych kinach. Tylko podczas pierwszego weekendu zobaczyło ją dwa miliony widzów, a wpływy z wyświetlania sięgnęły 13,3 milionów dolarów.

"(T)Raumschiff Surprise - Periode 1" to parodia takich klasyków kina SF jak "Star Trek" i "Gwiezdne wojny". Tylko pierwszego dnia wyświetlania do kin przyszło obejrzeć ją 625 tysięcy widzów (wraz z pokazami nocnymi). Będzie to bez wątpienia jednym z najbardziej kasowych filmów tego lata u naszych zachodnich sąsiadów.

Poprzedni film Michaela Herbiga, znany z polskich ekranów, "But Manitou" to najbardziej kasowy film w historii niemieckiego kina. Należy oczekiwać, że nowa produkcja tego twórcy pobije kolejny rekord. Filmowi "(T)Raumschiff Surprise - Periode 1" towarzyszyła w Niemczech ogromna kampania promocyjna, w którą włączyła się bardzo mocno m.in. sieć McDonald's przygotowując specjalne danie oraz zabawki związane z filmem.

Historia opowiedziana tutaj zaczyna się w roku 2054, kiedy to ludzie skolonizowali Marsa. 250 lat później dochodzi do wojny między Marsem a Ziemią. W celu powstrzymania Marsjan specjalna ekspedycja ratunkowa cofa się w czasie.

W filmie zobaczyć można reżysera Michaela 'Bully'ego' Herbiga w roli Mr. Spucka, Christian Tramitz jako kapitana Korka oraz Tila Schweigera grającego kogoś na wzór Hana Solo.

"But Manitou", choć w polskiej wersji językowej, nie przypadł do gustu naszej publiczności. Czy znajdzie się teraz odważny dystrybutor, który zdecyduje się ponownie zaryzykować?

Kiedy tylko film został "skierowany do produkcji" pisaliśmy o tym w tym newsie (wiadomość z dnia 15 listopada 2003).
Zobaczymy jaki będzie ten film, jeśli zostanie sprowadzony do Polski...
KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Portman o E3

2004-07-23 14:31:00 IGN

Jak donosi serwis IGN:

Podczas wywiadu, którego udzieliła Natalie, w czasie promocji nadchodzącego filmu Zacha Braffa "Garden State", można było dowiedzieć się kilku rzeczy na temat pracy Panny Portman na planie Epizodu 3.

Podczas promocji mniejszych filmów, jak na przykład "Garden State" popularność gwiazdy pomaga. "Twoja obecność w tych filmach jest świetnym uczuciem, ponieważ pozwala ludziom lepiej cię poznać, i być może sprawi, że obejrzą inne produkcje w których wystąpiłeś. - Mówi Portman.

Ostatnie plotki, odnośnie pojawienia się Natalie w wydaniu DVD Oryginalnej Trylogii, nie zostały potwierdzone przez Pannę Portman. Zapytana, czy nakręcono sceny z nią do "starych" epizodów, zdawało się, że nie wie o czym mowa.

Hayden Christensen i Portman spotkali się ostrą krytyką ich "miłości" w Epizodzie 2. Według Natalie, teraz, kiedy oboje mają doświadczenie z przynajmniej jednym filmem Star Wars ich "następny raz" będzie lepszy. "Myślę, że oboje naprawdę dobrze pracowaliśmy ze sobą. Hayden jest świetnym aktorem i naprawdę odwalił kawał dobrej roboty. Pracował naprawdę ciężko. To jest zupełnie inny rodzaj filmu. Ta ilość niebieskiego ekranu, musisz sam stworzyć tak wiele, wyobrazić sobie zupełnie inne postacie, miejsca, i jest naprawdę znacznie więcej roboty. To było naprawdę duże wyzwanie.

Po spędzeniu prawie dziesięciolecia w pracy nad Star Wars, Portman mówi, że patrząc w swoją przyszłość, będzie jej brakować każdego, z kim pracowała na planie prequeli. Myślę, że wszystko na końcu jakiegoś etapu życia jest w pewien sposób podniecające dlatego, że zbliża się kolejny początek, poczętek kolejnego etapu życia. Ale zawsze jest też trochę smutku. "Zrobiłam" trzy filmy Star Wars, to było prawie dziesięć lat od momentu kiedy podpisałam kontrakt, aż do premiery Epizodu 3. Teraz, kiedy mam 23 lata, twierdzę, że było to wspaniałe. Wielki kawał życia podzcas którego spotkałam cudownych ludzi i to było takie unikalne doświadczenie. To była część tego, jaką jestem teraz.

Tutaj jest ten tekst w całości, w jezyku Shakespeara.
KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

Król Artur – od dziś w kinach

2004-07-23 10:53:00 Stopklatka.pl


Dziś na ekrany naszych kin wchodzi film pt. "Król Artur". Występują w nim aktorzy, którzy grali w Gwiezdnych Wojnach. Są nimi Keira Knightley (Sabe - Mroczne Widmo) jako Ginewra oraz Joel Edgerton (Owen Lars - AOTC i E3) jako sir Gawain. Ciekawostką jest to, że rolę sir Gawaina w słynnym filmie Johna Boormana - "Excalibur" grał nie kto inny jak, zaczynający swą zawodową karierę, Liam Neeson (Qui-Gon Jinn). Reżyserem „Króla Artura” jest Antoine Fuqua .
W pozostałych rolach występują: Clive Owen, Ioan Gruffudd i Mads Mikkelsen.

Brytania, V wiek naszej ery. Artur, dowodzący doborowym oddziałem, znanym jako Rycerze Okrągłego Stołu, dostaje ostatnie zadanie od opuszczających Brytanię rzymskich zwierzchników: ma uwolnić rzymskiego dostojnika i jego rodzinę z zajętych przez Saksonów terenów. Podczas wykonywania tej misji Artur spotyka piękną i dzielną Ginewrę, stojącą na czele walczących z Saksonami Piktów i Celtów. Stara się ona przekonać Artura i jego podwładnych, by stanęli po stronie miejscowych przeciw bezwzględnym Saksonom. Przychodzi jej to tym łatwiej, że Artur się w niej zakochuje.

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Świat Filmu

"The Dark Secret" już w Polsce

2004-07-19 13:14:00 Pijana Wiedźma


Nowa płyta, a właściwie kolekcjonerski singiel grupy Rhapsody, w którego nagraniu uczestniczył Christopher Lee (hrabia Dooku w "Gwiezdnych Wojnach" czy Saruman we "Władcy Pierścieni"), "The Dark Secret", o którym pisaliśmy wcześniej, pojawił się w końcu w Polsce. Płyta kosztuje 53 PLN, ale jest to limitowana edycja, więc trzeba jej dobrze szukać. Składa się z płyty CD z następującymi utworami:

01: Unholy Warrior (krótka wersja)
02: Thunder's Mighty Roar
03: Guardians Of Destiny (wersja angielska)
04: Sacred Power of Raging Winds
05: Non ho Sonno (Remix)

Dołączona jest też płyta DVD z:

- wywiadami (w tym z Christopherem Lee)
- Clip The Emerald Sword Saga
- Unholy Warrior 5.1 Audio Mix
- teledysk Unholy Warrior

Płyta ta jest swoistą zapowiedzią albumu, który pojawi się jesienią. Tutaj mamy możliwość posłuchania jak Christopher Lee recytuje teksty. Podobno miał też śpiewać, ale być może usłyszymy to dopiero jesienią. Warto przypomnieć, że Lee jest także utalentowanym śpiewakiem operowym.
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Keira Knightley jak kula ognista

2004-07-19 12:18:00 Onet Film

Jak podaje Onet:
Ray Winstone (w filmie King Arthur gra postać o imieniu Bors - dop. Yako) z zaskoczeniem odkrył, że partnerująca mu w filmie "Król Artur" młodziutka Keira Knightley jest nie tylko świetną aktorką, ale w dodatku jest najlepszą wojowniczką w całej obsadzie.

Brytyjski gwiazdor przyznaje, że w porównaniu z aktorstwem Keiry wypadł w "Królu Arturze" w scenach walki raczej blado, a nieczęsto zdarza się, że kobieta przewyższa go pod względem siły fizycznej.

"Keira biła się najlepiej z nas wszystkich. Ona jest jak mała kula ognista" - wspomina aktor. "Mimo wszystko nie pozwoliłem, żeby mnie czegokolwiek nauczyła, bo nie zniósłbym, gdyby kobieta mówiła mi, jak się bić."

KOMENTARZE (20)

Świat Filmu

Promocja E3 na Comic Con?

2004-07-19 00:52:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka w tym newsie, na konwencie poświęconym komiksom, i całemu "biznesowi" z tym związanem - Comic Con (który ma się odbyć w dniach 22-25 lipca w San Diego) ma być pokazane wiele ciekawych produkcji kinowych oraz zapowiedzi. Poza "offowymi", nie zabraknie też tych całkiem komercyjnych - jak na przykład Batman Begins.
"Niecierpliwie oczekiwanym punktem konwentu jest z pewnością prezentacja rozszerzonej wersji Władcy Pierścieni: Powrotu Króla". Godzinna projekcja będzie zawierała nie tylko nowe fragmenty filmu, ale także materiały podsumowujące całą trylogię (wspomnienia Petera Jacksona i ekipy aktorskiej).

Nas, fanów SW najbardziej chyba zainteresować informacja, że Comic Con powinno też zainteresować zwolenników "Gwiezdnych wojen". Oprócz prezentacji nowych gier i konkursie wiedzy o świecie Lucasa, można się właśnie tu spodziewać rozpoczęcia promocji "Epizodu III".

Czy ktoś z tak licznej Polonii amerykańskiej wybiera się na opisywany konwent?

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem.
KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

Oczekiwane Filmy

2004-07-17 18:29:00 Stopklatka

Na Stopklatce został zaprezentowany ciekawy tekst na temat najbardziej oczekiwanych przez dystrybutorów filmów.

Dzięki wizycie na XVII Forum "Wokół kina" oraz uprzejmości większości polskich dystrybutorów udało się nam zgromadzić informacje na temat filmów, które w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy wejdą do polskich kin. To często bardzo "gorące" tytuły... (...)

Przebojem nr 1 okazać się może jednak trzecia część "Gwiezdnych wojen". Zapowiadana jako finałowa odsłona tej historii już dziś wywołuje spore emocje. Znajdzie się na pewno wiele osób, które będą chciały poznać koniec, początku historii... Polska premiera zapowiedziana została na 19 maja.


Pośród innych wymienionych "oczekiwanych filmów" znalazły się między innymi: Epoka lodowcowa 2. Ocean`s Twelve, X-man 3, Kod Leonarda Da Vinci i wiele innych.

Dla nas najbardziej chyba oczekiwane są Gwiezdne wojny. Do premiery e3 zostało - przypomnijmy - 306 dni.

Cały artykuł można znaleźć na w tym newsie na Stopklatce.
KOMENTARZE (21)

Świat Filmu

„Amnezja” w kinach

2004-07-13 10:30:00 Stopklatka.pl

W piątek, 9 lipca 2004 roku, do polskich kin wszedł film pt. „Amnezja” (Twisted). Jedną z głównych ról gra, znany wszystkim z postaci Mistrza Jedi Mace`a Windu z Nowej Trylogii, Samuel L. Jackson.
Obok Sama pojawiły się takie znane postacie jak Andy Garcia i Ashley Judd. Reżyserem i jednocześnie scenarzysta jest Philip Kaufman.

Jessica Shepard, inspektor policji po niedawnym awansie, szuka seryjnego zabójcy. Szokiem jest dla niej odkrycie, że jego ofiarą padają mężczyźni, z którymi niedawno łączyło ją łóżko. Śledztwo gmatwa się coraz bardziej, gdy jej partner (Andy Garcia) zaczyna zachowywać się dziwnie, a komendant musi odebrać sprawę Jessice, która staje się w niej główną podejrzaną. Wszystkie poszlaki wskazują na nią i Jessica zaczyna podejrzewać, że sama jest zabójcą, którego szuka.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Indiana Jones IV, ...

2004-07-13 03:39:00 Stopklatka.Pl

Pojawiły się nowe doniesienia o oczekiwanym (i niestety wciąż przekładanym) projekcie "Indiana Jones IV". Tym razem dostarczył ich producent Frank Marshall na konferencji prasowej jego najnowszego filmu - "Krucjaty Bourne’a".

Marshall zapewnił, że mimo opóźnień i różnych złowróżbnych plotek, realizacja dojdzie do skutku. "Indiana Jones IV" wciąż jest na etapie tworzenia scenariusza - powiedział producent - to wciąż aktualny projekt i pan Lucas pracuje w tej chwili nad skryptem. Jednak zapytany czy Lucas jest autorem nowego scenariusza (pierwotny scenariusz autorstwa Franka Darabonta został odrzucony) Marshall zaprzeczył, potwierdzając przy tym, że za nowy szkic historii odpowiedzialny jest Stuart Battie ("Piraci z Karaibów"). Zastąpił on Darabonta, by dodać scenariuszowi większego tempa.

Pomimo tych zapewnień nie należy się jednak spodziewać zbyt szybkiego powrotu słynnego archeologa. Po ukończeniu i zaakceptowaniu scenariusza trzeba jeszcze zebrać całą najważniejszą ekipę. Znajdziemy sobie jakiś wolny termin dla nas wszystkich, ale nie będzie to wcześniej niż w następnym roku. Wychodziłoby na to, że premiery możemy się spodziewać dopiero w 2006 roku. Tymczasem Spielberg przygotowuje się do realizacji dramatu "Vengeance", Harrison Ford występuje w filmie "The Wrong Element", zaś Lucas zajmuje się postprodukcją "Gwiezdnych wojen: Epizodu III".

Czyli jak zwykle trzeba czekać. Jest jednak coś, co to oczekiwanie osładza. Marshall dodał: Oczywiście nie będziemy tego filmu robić, jeżeli nie będzie on doskonały. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wydarzenia wokół starannych przygotowań, widać, że nie są to puste słowa.

KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Natalie Portman chętnie zagra dla Bessona

2004-07-07 13:40:00 Onet.plNatalie Portman chętnie zagra w kontynuacji "Leona zawodowca".

Natalie Portman już jakiś czas temu deklarowała iż chętnie zagra kolejny razu u Luca Bessona. Teraz potwierdza te deklaracje tym radośniej, że zupełnie coś takiego jej nie grozi.

"Zagram w każdym filmie, który będzie reżyserował Luc Besson" - mówi Portman. "Problem polega na tym, że jak na razie nie prosił mnie o coś takiego. Kontynuacja 'Leona zawodowca' jest bowiem jedynie wymysłem dziennikarzy. Jeśli jednak dojdzie do realizacji filmu i reżyserem będzie Besson na pewno zobaczycie mnie w głównej roli" - dodaje.

"Leon zawodowiec" Luca Bessona był aktorskim debiutem Portman. Urodzona w Izraelu aktorka miała wówczas 13 lat. W filmie z 1994 roku zagrali także Jean Reno, Gary Oldman i Danny Aiello.
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

„Masterpiece” – realityshow Haydena

2004-07-07 12:57:00 Stopklatka.pl

Hayden Christensen i jego brat Tove, producent "Pierwszej strony", zaangażowali się w produkcję reality show zatytułowanego "Masterpiece".
W realizacji show, w którym młodzi artyści próbowali będą zdobyć sławę i zrobić karierę, uczestniczył będzie także nagrodzony Emmy dokumentalista R.J. Cutler. Tove Christensen jest także producentem jednego z najnowszych projektów swojego brata, " Less Than Kind", który powstanie na podstawie scenariusza Kristin Hanggi i Micaha A. Hauptmana.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Nowa rola Haydena?

2004-07-06 12:55:00 TFN

Jedna z zagranicznych stron, Dark Horizons, opublikowała dość ciekawy artykuł dotyczący powstawających filmów "Daredevil 2" i "Elektra". Mozna się z niego dowiedzieć, iż jedną z głównych ról w tym pierwszym ma otrzymać (choć nie jest to pewne) dobrze znany nam Hayden Christensen. Po więcej infomacji odsyłam do wyżej wspomnianego tekstu.
KOMENTARZE (19)

Świat Filmu

Ewan McGregor tęskni za sceną

2004-07-06 10:11:00 Film.Onet.plSzkocki aktor Ewan McGregor tęskni za powrotem na scenę, ponieważ brakuje mu kontaktu z widzami, o którym nie może być mowy przed kamerą.

Przystojny gwiazdor, który zdobył sławę dzięki roli w brytyjskiej produkcji "Trainspotting", nauczył się aktorstwa w teatrze, a po raz ostatni wystąpił na londyńskim West Endzie w 1999 roku w sztuce "Little Malcolm And His Struggle Against The Eunuchs". Ostatnio McGregor zamarzył o powrocie do korzeni i pilnie śledzi pojawiające się w londyńskich teatrach nowe projekty, ponieważ twierdzi, że jedynie gra sceniczna pozwala mu na prawdziwą interakcję z widownią.
KOMENTARZE (10)

Świat Filmu

"THX 1138" DVD – 24 wrzesnia w Polsce

2004-07-05 12:25:00 FilmWeb

Jak donosi FilmWeb:
24 września w polskich sklepach pojawi się specjalne, dwupłytowe wydanie DVD debiutanckiego filmu George'a Lucasa "THX 1138".

Akcja filmu rozgrywa się w dalekiej przyszłości w państwie, w którym niepodzielną władzę sprawują komputery bezwzględnie kontrolujące wszelkie objawy ludzkiego życia ponad wyznaczoną przez nie normę. W tym podziemnym mieście - obozie karnym, w którym największą zbrodnią jest miłość i seks, para współmieszkańców jednej z cel: THX 1138 i kobieta LUX 3417 zakochują się w sobie...

Na płytach oprócz filmu z cyfrowo poprawionym obrazem i dźwiękiem (DD 5.1) oraz uzupełnionego o kilka niepokazywanych wcześniej scen znajdzie się również wiele unikalnych dodatków. Wśród nich znajdą się komentarz scenarzysty i reżysera George'a Lucasa oraz scenarzysty Waltera Murcha, zwiastun kinowy, dokumenty: "Teatr hałasu", "A Legacy of Filmmakers: The Early Years of American Zoetrope", "Artifact from the Future: The Making of THX-1138", krótkometrażowy film George'a Lucasa "Electronic Labyrinth: THX-1138 4EB", zwiastun kinowy i specjalny dodatek ukryty.
Płyty wyda w Polsce Warner Home Video.

KOMENTARZE (5)
Loading..