TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Kevin Smith reżyseruje "Gwiezdne wojny"?

2004-09-30 15:04:00 Stopklatka.pl

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje, że w studio Lucasfilm trwają przygotowania do realizacji telewizyjnego serialu, którego fabuła powstanie w oparciu o gwiezdną sagę George'a Lucasa.

Informację tę potwierdził w jednym z udzielonych niedawno wywiadów Howard Roffman, dyrektor Lucas Licensing. Jesienią 2006 roku zobaczymy skończony "gwiezdnowojenny" serial telewizyjny z żywymi aktorami stworzony przez Lucasfilm - mówił Roffman.

Według najnowszych doniesień serwisu Moviehole reżyserią zapowiadanego przez Roffmana cyklu ma zająć się wielki fan "Gwiezdnych wojen", reżyser, scenarzysta, aktor i twórca komiksów Kevin Smith.

Na razie Lucasfilm nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie tej informacji.
Reżyser Kevin Smith nakręcił między innymi film Jay i Cichy Bob kontratakują oraz niejednokrotnie w swoich filmach nawiązywał do Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (17)

Świat Filmu

Keira Knightley seksowniejsza niż Marilyn Monroe

2004-09-30 14:47:00 Stopklatka.pl

Keira Knightley uznana została za najbardziej seksowną aktorkę wszech czasów.

W plebiscycie na 100 Najbardziej Seksownych Aktorek przeprowadzonym przez magazyn "Empire" 19-letnia Knightley pokonała takie piękności jak Angelina Jolie, która zajęła miejsce 2. oraz sklasyfikowaną na miejscu 4. Halle Berry . Gwieździe "Piratów z Karaibów" i "Króla Artura" udało się także pokonać Marilyn Monroe (miejsce 6.) oraz Audrey Hepburn (miejsce 23.).

Ostatni plebiscyt na 100 Najbardziej Seksownych Aktorek "Empire" przeprowadził sześć lat temu. Na szczycie uplasowała się wówczas Kate Winslet. Obecnie aktorka zajmuje pozycję 35.

W tegorocznej edycji plebiscytu zabrakło miejsca dla m.in. Sandry Bullock, Sharon Stone i Kim Basinger.

KOMENTARZE (20)

Świat Filmu

John Williams rozstaje się z Harrym Potterem

2004-09-30 14:28:00 LS za TFN

Źródła bliskie do Warner Brothers potwierdziły informacje podawane już wcześniej na stronie JWFan. John Williams, legendarny kompozytor, nie będzie już tworzył muzyki do kolejnej części przygód Harry'ego Pottera. W czwartej części "Harry Potter i Czara Ognia" muzykę napisze Patrick Doyle. Doyle ma w swoim dorobku kompozytorskim, między innymi "Gosford Park", "Dziennik Bridget Jones" czy "Dziewczynę z Kalendarza".
KOMENTARZE (10)

Świat Filmu

Dzieci wybierają Cartoon Network

2004-09-29 17:39:00 WirtualneMedia.pl

Telewizja Cartoon Network na podstawie wyników badań AGB Polska z sierpnia 2004r., zajmuje pierwsze miejsce wśród kablowych i satelitarnych kanałów dla dzieci w wieku 4-15 w Polsce.

W sierpniu br. Cartoon Network osiągnął średni udział w widowni w wysokości 10,21% w grupie widzów 4-15 lat, co w porównaniu z rokiem ubiegłym stanowi wzrost o 29%.
W tym samym miesiącu Cartoon Network oglądało ogółem 5,2 mln widzów, o 26% więcej, niż w ubiegłym roku. Tak doskonałe wyniki są efektem ciągłego udoskonalania oferty programowej oraz licznych akcji reklamowych i marketingowych.

Helen Lucy, szef marketingu i dyrektor kanału: -Te fantastyczne wyniki są dowodem na to, że konsekwentnie pokazujemy naszej widowni jej ulubione kreskówki. Ponadto, tego lata daliśmy naszym widzom szansę głosowania na programy, które naprawdę chcieli oglądać i okazało się, że chętnie skorzystali z tej możliwości.

- W ciągu kilku najbliższych miesięcy fani będą mogli oglądać nie tylko nowe serie ulubionych kreskówek Cartoon Network, jak np. Atomówki czy Bliźniaki Cramp, ale również całkiem nowe seriale, m.in. Duel Masters i Transformers Energon, które włączamy właśnie do naszej oferty programowej.

Atomówki, Scooby-Doo i Chojrak, tchórzliwy pies znalazły się wśród kreskówek najchętniej oglądanych przez polskie dzieci w sierpniu.

Oprócz odniesienia sukcesu w Polsce, w sierpniu Cartoon Network prowadził również wśród kanałów dziecięcych na Węgrzech i w Rumunii, zwyciężając w konkurencji z wszystkimi kanałami, również naziemnymi, w obu regionach.

KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

"Kosmiczne jaja" - ciąg dalszy nastąpi

2004-09-29 17:30:00 Przemas i Wp.pl

Jak poinformował serwis Ain't-It-Cool-News, Mel Brooks przygotowuje się do realizacji sequela komedii Kosmiczne jaja.

Oryginalny film powstał w 1987 roku. Jego akcja koncentrowała się na Kosmojajarzach - plemieniu kosmicznych niegodziwców, rządzonych przez podstępnego Prezydenta Tumana (Brooks), którzy zamierzają ograbić z zasobów powietrza planetę Druidię.

W samą porę jednak, międzygalaktycznym pojazdem typu Bajzel, nadlatują pół-pies pół-człowiek Paw (John Candy) oraz przystojny awanturnik do wynajęcia Samotny Gwiazdor (Bill Pullman)...

W wywiadzie udzielonym magazynowi "Playbill" Brooks przyznał, że pracuje nad scenariuszem kontynuacji obrazu. Twórca zamierza także w niej zagrać. Premiera projektu planowana jest na tydzień przed debiutem trzeciej części nowej trylogii "Gwiezdnych wojen". - W najgorszym wypadku, rok później - oświadczył twórca.

Przypomnijmy, że obecnie Mel Brooks pracuje przy nowej wersji komedii "Producenci".

KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Najlepszy film science fiction

2004-09-29 11:20:00 Stopklatka.pl

Stopklatka.pl donosi:

W plebiscycie miesięcznika "Cinema" i serwisu internetowego Stopklatka.pl na najlepszy film science fiction oddano 2184 ważne głosy. Klasyczne "Gwiezdne wojny" George’a Lucasa okazały się bezkonkurencyjne.

Na poszczególne części cyklu padło łącznie 32,74 procenta głosów. Wszystkie trzy epizody klasycznej trylogii znalazły się w pierwszej dziesiątce, odpowiednio: "Gwiezdne wojny" na pierwszym miejscu, "Imperium kontratakuje" na piątym, "Powrót Jedi" na ósmym, zaś "Atak klonów" i "Mroczne widmo" znalazły się w drugiej dziesiątce.

Pewne drugie miejsce zdobył "Łowca androidów" Ridleya Scotta (niedawno wybrany najlepszym filmem SF przez naukowców i przed dwoma laty w innym plebiscycie Stopklatki na najlepszy film SF lub Fantasy XX wieku) - 18,22 procenta głosów. Trzecia pozycja przypadła kolejnemu dziełu Brytyjczyka: "Obcemu, ósmemu pasażerowi Nostromo" - 10,62 procenta. Kontynuacja Jamesa Camerona także znalazła się w pierwszej dziesiątce, ale już kolejne dwa filmy z tej serii uplasowały się znacznie niżej, w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Czwarte miejsce dla pierwszego "Matriksa" (warto wspomnieć, że następne części trylogii Wachowskich dostały łącznie tylko cztery głosy!). Jak widać, klasyka górą. Z filmów nakręconych w nowym stuleciu do dziesiątki załapał się jedynie "Raport mniejszości" Stevena Spielberga. Większość laureatów pochodzi z lat 80.

Pierwsza dziesiątka plebiscytu przedstawia się następująco:

1. Gwiezdne wojny - 21,29%
2. Łowca androidów - 18,22%
3. Obcy, ósmy pasażer Nostromo - 10,62%
4. Matrix - 8,24%
5. Imperium kontratakuje - 6,27%
6. 2001 Odyseja kosmiczna - 4,12%
7. Obcy decydujące starcie - 3,75%
8. Powrót Jedi - 1,92%
9. Raport mniejszości - 1,24%
10. Terminator - 1,14%

Jeszcze kilka słów więcej o tym co wydarzyło się poza 10. Tuż za pierwszą częścią "Terminatora" uplasowała się część druga, ale część trzecia już nie zdobyła takiego uznania lądując gdzieś poza 50. Nieco lepiej poradziły sobie m.in. "Piąty element", "Predator", "Pitch Black", "E.T.", "Kontakt", "Dzień niepodległości", "12 małp", "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", "A.I. Sztuczna inteligencja".

W sumie głosowaliście na ponad 100 tytułów. Nieznaczne liczby głosów zdobywały takie filmy jak: "Śpioch", "Seksmisja", "Saturn 3", "Mroczne miasto", "Final Fantasy", "Pamięć absolutna" i wiele innych.

Listę nagrodzonych znajdziecie na stronie www.cinema-magazyn.pl

Jutro w Stopklatce ogłosimy kolejny plebiscyt. Tym razem wybierać będziemy wraz z czytelnikami "Cinemy" najlepszy horror.

KOMENTARZE (27)

Świat Filmu

"Gwiezdne wojny" w październikowej "Cinemie"

2004-09-28 15:35:00 Przemas i Stopklatka.pl

W "Cinemie" październikowej prym wiodą "Gwiezdne wojny". O początkach gwiezdnej sagi opowie Wam sam George Lucas. Oprócz tego Moc zdjęć i ciekawostek z planów epizodów IV, V i VI. Oto jakie inne atrkacje tam znajdziecie.

Michał Żebrowski opowie Wam o polskim kandydacie do Oscara - "Pręgach", Michael Mann zdradzi tajemnice Los Angeles i kulisy realizacji thrillera "Zakładnik", a Frank Coraci i "romantyczniejący" na stare lata fighter Jackie Chan wytłumaczą, dlaczego zdecydowali się na podróż "W 80 dni dookoła świata".

Nie zaniedbywani są sympatycy kina "komercyjnego inaczej". Korespondentka "Cinemy" z krainy Woody’ego Allena opisuje czadowy - jak na dokument rockowy przystało - film "DiG!", zaś październikowy OFFicjel Paweł Czarzasty opowiada o szybkich i wściekłych produkcjach na polską modłę.

HITY NUMERU

CINEMA OFF
Paweł Czarzasty - Artystą jest się tylko czasami
Wywiad z OFFicjelem - informatykiem, architektem i filmowcem niezależnym, który chce robić rozrywkowe kino z rozmachem.

Kompendium kinOFFana - przewodnik po najciekawszych imprezach offowych w Polsce

STAR WARS - jak rozpętano gwiezdną sagę filmową
"Oto historia Mace Windu, szanowanego Jedi-Bendu z Opuchi, który był spokrewniony z Usby C. J. Thape’em, Padawanem słynnego Jedi." Tak brzmiało pierwsze zdanie 13-stronicowego zarysu scenariusza, który latem 1973 roku dzierżył pod pachą roku ambitny reżyser młodej generacji George Lucas, całując klamki kolejnych hollywoodzkich studiów filmowych. Witały go zmarszczone czoła i pełne irytacji odmowy. W końcu zmienił taktykę i zaczął przedstawiać swój projekt ustnie, opisując go jako mieszankę przygód Bucka Rogersa i starego filmu o piratach z Errolem Flynnem. To był język bardziej zrozumiały dla bossów z Hollywood...


George Lucas - wywiad
Twórca Star Wars opowiedział nam o trudnych początkach gwiezdnej sagi, swoich inspiracjach i o tym, jak jego trylogia zmieniła życie wielu ludzi.


Michał Żebrowski - Co pan potrafisz zagrać w podkoszulku?
MICHAŁ w ostatnich latach zmonopolizował obsadę polskich superprodukcji - zagrał w wystawnych ekranizacjach prozy Sienkiewicza, Mickiewicza, Kraszewskiego i Sapkowskiego. W Pręgach po raz pierwszy od bardzo dawna zobaczymy go w roli współczesnej.

Michael Mann - portret mistrza thrillerów
Gdyby wygadani chłopcy z filmów Tarantino musieli stanąć w szranki z powściągliwymi w obyciu profesjonalistami ze stajni Michaela Manna, ze strachu dostaliby zapewne... gorączki.

CINEMOWA dziesiątka najlepszych zwiastunów
Wyrasta nam zupełnie nowy gatunek filmowy. Trailer, po polsku - nie całkiem chyba oddając sens - nazywany czasem zajawką. Już pojawiają się festiwale i nagrody, już trwają dyskusje i porównania, a póki kino żywe, póty krótki filmik mający promować większy film będzie się rozwijał. O co chodzi w trailerze?

FELIETONY
Rafał A. Ziemkiewicz - Wciskanie kodu
Rekordy popularności bije dziś powieść Kod Leonarda da Vinci oparta na karkołomnej teorii spiskowej, wedle której - w ogromnym skrócie, ma się rozumieć, bo autor naplątał, co się zowie - Chrystus miał córkę i był założycielem dynastii Merowingów, która od jego czasów do dziś z ukrycia rządzi światem...

Krzysztof Lipka-Chudzik - Bohater ginie dopiero w ostatniej scenie Jest taki stary dowcip: facet wchodzi do kina, kupuje bilet i chce iść na salę, ale kasjerka zatrzymuje go, zachęcając, by kupił jeszcze popcorn albo chociaż colę. Mimo licznych perswazji gość się wymawia i nie wydaje nawet złotówki więcej. Rozwścieczona kasjerka rzuca za nim tekst: "A mordercą jest szofer, palancie!".

FOYER
Joaquin Phoenix
Czy John Travolta ocali go z popiołów Płonącej pułapki?

FORUM

Dystrybutor wanted
DiG! - dokument rockowy, który podbił Sundance. Drobna, przystojna kobieta - Ondi Timoner spędziła ponad siedem lat (1995-2003), jeżdżąc po całych Stanach Zjednoczonych z dwoma zespołami rockowymi: The Dandy Warhols (TDW) i Brian Johnestown Massacre (BJM). Z niewiarygodnie wielkiej ilości materiału, jaki udało jej się zarejestrować (ponad 1500 godzin!), wyszedł niezwykle intensywny, przezabawny, ale i skłaniający do poważnej refleksji 90-minutowy film.

Imprezy i nagrody w kraju
Imprezy i nagrody na Świecie

PORTRETY

Julie Delpy najlepiej smakuje po francusku
Odkrył ją Godard. Holland i Kieślowski pokazali Europie, a w Stanach wylansował Linklater. Co teraz? Czy to wschód czy zachód kariery piękności znad Loary?

Cecile De France - Nadzieja Europy
Eksportowa francuska aktorka poza urodą posiadła talent, a to w hollywoodzkiej fabryce snów nie za częste zestawienie.

WYWIADY

Michael Mann - Pif-paf, jesteś trupem!
Reżyser opowiada CINEMIE o podobieństwach między Zakładnikiem i Gorączką, mrocznym obliczu charakteru Toma Cruise’a oraz kojotach w Los Angeles.

Jackie Chan - Czekam na coś romantycznego!
Chiński wielbiciel Bustera Keatona i mistrz walk Wschodu, zwany w rodzinnym Hongkongu wesołym smokiem, skończył w kwietniu pięćdziesiąt lat.

Frank Coraci - Cały film mam zawsze w głowie
Specjalista od komedii z Adamem Sandlerem rozpoczął flirt z kinem wysokobudżetowy. Czy Europa kupi jego wersję W 80 dni dookoła świata?

Marcus Nispel - Chciał pokazać ciemność
39-letni Niemiec w Hollywood wyznaje CINEMIE, co łączy Rembrandta z Teksańską masakrą piłą mechaniczną.

Premiery październikowe
Jeszcze Przed zachodem słońca Jackie Chan zabierze Was w podróż W 80 dni dookoła świata. Bardzo przydadzą się Paszport do raju i Pamiętnik, bo będzie co zanotować. W programie przeprawa przez Ocean strachu, Polowanie na Krwawą Orchideę, zadyma na polskim Weselu i wycieczka ulicami Los Angeles. W roli przewodników: zawodowy zabójca i jego Zakładnik. Jeżeli nawet przetrwacie Teksańską masakrę piłą mechaniczną i Wysyp żywych trupów, i tak czeka na Was szereg Płonących pułapek. Najwytrwalsi wygrają weekend w Apartamencie niezwykłego Hotelu Splendide...

DVD 82
Kolekcja filmów Alfreda Hitchcocka
Ostatnie kuszenie Chrystusa
Kill Bill: Volume 2
Drabina Jakubowa

Konkursy

Drabina Jakubowa - płyty DVD
Nadchodzi Polly - weekend w hotelu Sheraton, płyty DVD, koszulki
Ostatnie kuszenie Chrystusa - płyty DVD
Przyjaciele - koszulki

KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Lucas i Spielberg

2004-09-24 19:00:00 Stopklatka.pl

Magazyn "Forbes" opublikował listę 400 najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Na liście, której pierwsze miejsce okupuje Bill Gates, nie zabrakło przedstawicieli przemysłu rozrywkowego. Wśród 400 najbogatszych Amerykanów znaleźli się między innymi założyciele studia DreamWorks Steven Spielberg, David Geffen oraz Jeffrey Katzenberg. Najwyższą pozycję na liście zajmuje Geffen. Jego majątek szacowany jest na 4,4 miliarda dolarów. Pozwala mu to zajmować 37. pozycję zestawienia. Spielberg z majątkiem w wysokości 2,6 miliarda dolarów uplasował się na miejscu 74., a Katzenberg, "najbiedniejszy" z wymienionej trójki (jego majątek szacuje się na 880 milionów dolarów) zajmuje pozycję 369.

Na liście znajdują się także Oprah Winfrey i twórca "Gwiezdnych wojen" George Lucas. Winfrey, z majątkiem w wysokości 1,3 miliarda dolarów zajmuje miejsce 215., a a Lucas, posiadacz 3 miliardów dolarów, uplasował się na pozycji 60.

Pełna lista 400 najbogatszych Amerykanów znajduje się pod adresem www.forbes.com.

KOMENTARZE (17)

Świat Filmu

Nie będzie Star Treka

2004-09-15 08:56:00 LS za IESB

Przy okazji dyskusji na temat statusu PG dla "Zemsty Sithów" pojawiła się jeszcze jedna informacja. Tym razem dotycząca serialu. Jakoby miałby on być skierowany do dorosłej publiczności, nie do dzieci. Aktorski serial Lucasfilm podobno ma zawierać niesamowite efekty, ale co ważniejsze bardziej koncentrować się na postaciach, niż wcześniejsze filmy Lucasa. George sam podkreśla, że nie chce, by serial ten przypominał Star Trek.
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Koniec "Gwiezdnych Wojen"

2004-09-14 14:38:00 Pijana Wiedźma za Film.Onet.pl


George Lucas po raz kolejny zapowiedział, że jego gwiezdna saga zakończy się na realizowanym właśnie obrazie "Gwiezdne wojny: Cześć III - Zemsta Sithów".

Przed kilkoma dniami w sieci pojawiły się informacje, że po realizacji "Zemsty Sithów" Lucas zabierze się za kolejne trzy części filmu. Odpowiedzialny za realizację gwiezdnej sagi twórca po raz kolejny zaprzeczył jednak plotkom, które są raczej pobożnymi życzeniami fanów serii.

- "Gwiezdne wojny" nigdy nie były planowane na dziewięć obrazów - mówi Lucas. - Kiedyś powiedziałem, że być może fajnie byłoby zrobić film, gdy bohaterowie będą mieli po 80 lat. Ale to był luźno rzucony pomysł i nigdy nie myślałem o tym poważnie.

Pozostaje więc powoli godzić się z faktem, że w maju 2005 roku po raz ostatni spotkamy się z bohaterami gwiezdnej sagi.

KOMENTARZE (25)

Świat Filmu

Daniels skarży się na C-3PO

2004-09-14 10:20:00 Onet.Pl

Anthony Daniels z niechęcią wspomina rolę robota C3PO w cyklu "Gwiezdne wojny", ponieważ ciężki metalowy kostium uczynił jego życie koszmarem.

Daniels po raz pierwszy włożył na siebie 27-kilogramowy strój w 1977 roku, ale dopiero teraz, po nakręceniu ostatniej części gwiezdnej sagi mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ już nigdy nie będzie musiał wbijać się w złotą zbroję.

"Ten kostium powinien trafić na śmietnik. Właśnie skończyliśmy zdjęcia, a ja ciągle mam na ciele siniaki. Mój strój był tak ciasny, że przyprawiał mnie o ataki klaustrofobii. Poza tym jedyne wolne miejsce na nadajnik radiowy znajdowało się nad moimi pośladkami, więc czułem się zupełnie pozbawiony godności. Pewnego dnia ktoś musiał mi pomóc w wydmuchaniu nosa" - żali się aktor.

KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

The Terminal

2004-09-12 14:29:00 Stopklatka.pl

Od 10 września, czyli minionego piątku, na polskie ekrany kin wszedł film Stevena Spielberga pt “The Terminal”. Muzykę skomponował John Williams, czyli twórca score`u do całej Sagi Gwiezdnych Wojen. W głównych rolach zobaczymy Toma Hanksa, Catherine Zete-Jones, Chi McBride, Stanley`a Tucci czy Diego Lunę.

Viktor Navorski, pochodzącego z Europy Wschodniej turysta chce odwiedzić Nowy Jork. W czasie, gdy Navorski leci do Ameryki, w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Uwięziony na lotnisku Kennedy’ego, z paszportem znikąd, Viktor nie może legalnie przedostać się na teren Stanów Zjednoczonych i zmuszony jest dniami i nocami koczować w hali tranzytowej terminalu, aż do zakończenia wojny w jego ojczyźnie. Z upływem tygodni i miesięcy Viktor odkrywa, że miniaturowy wszechświat terminalu jest skomplikowanym światem, gdzie spotkać można absurd, hojność, ambicję, rozrywkę, szczęśliwy traf, a nawet przeżyć romans z piękną stewardesą o imieniu Amelia.
KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

Lucas o "Gwiezdnych wojnach 7-9" i "Indianie Jones 4"

2004-09-11 16:52:00 Stopklatka.pl

Stopklatka.pl donosi:

Tym razem osobiście George Lucas rozwiał wszelkie wątpliwości na temat trzeciej trylogii "Gwiezdnych wojen" (epizody 7-9).

W wywiadzie dla MTV reżyser poinformował, że "Gwiezdne wojny: część III - Zemsta Sithów" będzie ostatnią kinową aktorsko-fabularną częścią gwiezdnej sagi. Jak zauważają fani nie została więc wykluczona realizacja serialu telewizyjnego.

W czasie promocji Trylogii na DVD o planach Lucasa względem kolejnej sagi poinformował także sam Mark Hamill, odtwórca roli Luke'a Skywalkera w klasycznych filmach. Aktor nazwał je oryginalnymi... ale nie zdradził innych szczegółów. Jakiś czas temu donoszono, że kolejne części "Gwiezdnych wojen" będą w całości animowane komputerowo.

Lucas w rozmowie z MTV powiedział także, że ma nadzieję na to, że w przeciągu roku rozpoczną się zdjęcia do czwartej części "Indiany Jonesa".

KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Wydanie Sagi Star Wars w 2007

2004-09-10 16:43:00 LS i The Digital Bits

W recenzji zestawu trylogii na stronie The Digital Bits potwierdzono, że pomimo wszystkich zmian, trylogia wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Nic dziwnego - usunięto prawie 10 milionów różnych zabrudzeń, odbarwień i innych zniszczeń.

Z informacji, które znalazły się w tej recenzji wynika też, że Lucasfilm już zaczął planowanie kolejnego wydania DVD w 2007 r. z okazji 30 lecia wejścia na ekrany kin "Nowej nadziei". Pakiet składałby się z 6 filmów, ale taka informacja znana jest już od dawna. Co ważniejsze byłoby to wydanie o wysokiej jakości (HD DVD) i co nie jest niespodzianką, z pewnością z kolejnymi poprawkami. Opracowany przez NECa i Toshibę format HD-DVD (High Definition i High Density-DVD) jest obecnie typowany na następcę technologii DVD - choć ma wielkiego konkurenta (standard Blu-Ray), który jest opracowywany przez 12 firm pod przewodnictwem Sony. Głównym atutem HD-DVD jest fakt, że urządzenia, które będą obsługiwać ten format w pełni będą kompatybilne z popularnymi dziś płytami DVD. Firmy Toshiba i NEC już oficjalnie poinformowały o ukończeniu przygotowań do masowej produkcji nośników nowego formatu HD DVD - a trzeba dodać, że 1 płyta ma pojemność 30 GB. Ale najbardziej zaskakujące jest to, że w takim wydaniu mogłyby się znaleźć dodatkowo oryginalne wersje filmów! Być może właśnie tam też znajdą się wycięte sceny z trylogii. Bo to co przeciętnego widza najbardziej razi w wydaniu DVD trylogii zapowiadanym na wrzesień, to właśnie brak wyciętych scen. Z innych informacji wynika, że zmieni się wydźwięk sceny zniszczenia Alderaanu, który został przemontowany.
KOMENTARZE (31)

Świat Filmu

Wersja specjalna "Poszukiwaczy zaginionej arki"?

2004-09-10 07:17:00 LS za TFN

We wrześniowym wydaniu magazynu "Total Film Magazine" znajduje się artykuł poświęcony Stevenowi Spielbergowi, opisujący jego filmy, w tym także "Poszukiwaczy zaginionej arki". Znajduje się tam też bardzo ciekawy wywiad ze Spielbergiem.

Reżyser powiedział m.in., że plany tworzenia czwartej części Indiany Jonesa nie mają nic wspólnego z zyskiem. Tu nie chodzi o pieniądze czy sukces mówi Spielberg Chodzi o wspaniałe czasy. Zawszę mówię, że nigdy się tak nie ubawiłem, jak podczas tworzenia tych trzech filmów z Georgem (Lucasem) i Harrisonem (Fordem). Steven bardzo wierzy w scenariusz i że warto będzie obejrzeć film. Znalazła się tam też informacja na temat "Poszukiwaczy", ale tym razem nie pochodziła ona od samego Spielberga.

Otóż podobno Paramount poważnie rozważa możliwość zrobienia wersji specjalnej filmu, przez odnowienie efektów czy modyfikację lub dodanie pewnych scen. Frank Marshall już w 2002 roku, po obejrzeniu wersji specjalnej "E.T." stwierdził, że o ile wcześniej wykluczano w ogóle możliwość takiej poprawy filmu, o tyle "E.T." otworzył nowe możliwości. Mówił wtedy o wersji specjalnej na DVD. Nie wiadomo skąd magazyn "Total Film" miał te informacje, być może to tylko spekulacje.
KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

"Indiana Jones 4". I co dalej?

2004-09-08 09:45:00 Stopklatka.pl

Ciągle nie ma szczegółowych i oficjalnych informacji na temat czwartego filmu o przygodach Indiany Jonesa. Spielberg przygotowuje obecnie nową wersję "Wojny światów". Lucas ciągle "siedzi" w gwiazdach. Za to John Rhys-Davies, odtwórca roli Sallaha w dwóch częściach przygód Indiany Jonesa, udzielił kilku informacji na temat tej produkcji.

Aktor powiedział, że rozmowy na temat czwartej części nie ustają. Mamy szansę zrobić coś naprawdę niesamowitego, stwierdził po spotkaniu ze Stevenem Spielbergiem. Jednocześnie Davies potwierdził, że opóźnienia w produkcji są spowodowane chęcią ulepszenia scenariusza. Producent filmu, George Lucas przesunął realizację na później, bo ma zastrzeżenia do scenariusza. Lucas teraz osobiście napisze nową wersję skryptu.

Aktor dodał, że rzeczy mają się dobrze. Główną intencją tych trzech wielkich filmowców (Lucasa, Spielberga i Forda) jest zrobienie następnego, doskonałego filmu - dodał z optymizmem.

KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

FF w Hollywood nagradza Foxxa, Knightley i "Shreka 2"

2004-09-08 09:32:00 Stopklatka.pl

Jamie Foxx, Keira Knightley i "Shrek 2" otrzymają nagrody w czasie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Hollywood. Foxx i Knightley otrzymają tutaj laury za przełomowe kreacje aktorskie, a "Shrek 2" otrzyma nagrodę dla najlepszej animacji. Tegoroczny Festiwal Filmowy w Hollywood potrwa od 12 do 18 października.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Harrison Ford schudnie dla Jamesa Camerona?

2004-09-07 22:59:00 Przemas i Stopklatka.pl

Stopklatka informuje:

W serwisie Ain'I It Cool News pojawiła się informacja, że Harrison Ford przygotowuje się do roli w wysokobudżetowym projekcie 3D, najnowszym przedsięwzięciu Jamesa Camerona.

Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona, lecz zgodnie z doniesieniami jednego z informatorów serwisu, Ford rozpoczął treningi, które pomogą mu zrzucić kilka kilogramów.

O wysokobudżetowym projekcie 3-D autorstwa twórcy "Titanica" na razie wiadomo niewiele. Początek zdjęć zaplanowano podobno na listopad, a jedną z atrakcji filmu ma być udział Sylvestra Stallone'a. Więcej informacji znajduje się tutaj.

KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Z serialu do serialu

2004-09-06 18:04:00 Film.Onet.pl

Aktor Jimmy Smits, najlepiej znany z ról w serialach "L.A. Law" i "NYPD Blue", teraz zagra w innej serii - "Prezydencki poker".

Smits wcieli się w postać kongresmena z Houston, który ma ambicje prezydenckie. Przypomnijmy, że niedawno do obsady serialu o kulisach administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych, dołączył Alan Alda, który również wcieli się w polityka marzącego o zamieszkaniu w Białym Domu.

Obaj aktorzy zagrają w szóstej serii "Prezydenckiego pokera". Przypomnijmy, że seria jak do tej pory zdobył cztery statuetki Emmy za w kategorii najlepszego serialu dramatycznego. 19 września okaże się czy wygra po raz piąty.

Jimmy Smits oprócz grania w telewizji, występował również na duży ekranie. Aktora można było zobaczyć w dwóch ostatnich częściach "Gwiezdnych wojen", w których wcielił się w postać Senatora Baila Organa. Wcześniej zagrał jeszcze m.in. w obrazach: "Million Dollar Hotel", "Próba sił", "Cena sławy" i "Stary Gringo".

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Warszawski festiwal nagrodzi Spielberga

2004-09-01 14:29:00 Stopklatka.pl

2. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 15-21 listopada. Nagrodę za całokształt twórczości - Honorową Kamerę Dawida - otrzyma Steven Spielberg.

- Na tegorocznym Festiwalu chcemy doprowadzić do codziennych wyjątkowych wydarzeń, którymi będą światowe premiery i pokazy filmów z udziałem zaszczytnych gości jak m.in. Johna Daly, Martina Landaua i inni, którzy wyrazili zainteresowanie naszym Festiwalem - mówi Daniel Strehlau, dyrektor festiwalu.

Filmy rywalizować będą w czterech kategoriach: długometrażowy film fabularny, krótkometrażowy film fabularny, krótkometrażowy film dokumentalny i długometrażowy film dokumentalny oraz w 6 podkategoriach konkursowych. Najlepsze filmy nagrodzone zostaną Kamerami Dawida.

Na czele jury konkursu fabularnego stanie reżyser Irvin Kershner, który przyjedzie na Festiwal ze swoim filmem "Raid on the Entebbe". Film ten opowiada o odbiciu zakładników Izraelskich w Nigerii w latach 70, gdzie zginął brat premiera Beniamina Nataniahu.

Przewodniczący Jury w sekcji dokumentów został Marcel Łoziński. Pozostali jurorzy to: Erez Laufer, Izrael; Rafael Lewandowski, Francja; Victor Kossakovsky, Niemcy-Rosja; Michał Nekanda-Trepka, Polska; Grzegorz Skurski, Polska; Paweł Jurga, Polska; Grzegorz Linkowski, Polska oraz Małgorzata Imielska, Polska.

Termin nadsyłania prac na tegoroczną edycję festiwalu mija 30 września.

Nagrodę za całokształt twórczości - Honorową Kamerę Dawida - otrzyma w tym roku Steven Spielberg.

2. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 15-21 listopada w kinach Rejs i Kultura w Warszawie.

Podczas pierwszej ubiegłorocznej edycji Festiwalu w kategorii dokumentów konkursowych pokazano 53 filmy dokumentalne z następujących państw: Czechy, Kanada, Francja, Holandia, Izrael, Niemcy, Rosja, Hiszpania, Szwecja, USA, Węgry i Polska. W poza konkursowej kategorii filmów fabularnych pokazano 13 filmów w tym dwa przedwojenne w języku jidysz udostępnione przez Filmotekę Narodową, a także odbyła się kinowa premiera filmu "Przy torze kolejowym" prof. Andrzeja Brzozowskiego z 1963 roku.

KOMENTARZE (7)
Loading..