TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

"Kosmiczne jaja"

2005-01-30 14:23:00 Nowa Gildia

Nowa Gildia donosi:

MGM Home Entertainment ogłosiło w R1 wydanie specjalnej kolekcjonerskiej edycji znakomitej komedii Space Balls CE (Kosmiczne jaja). To dwupłytowe wydanie pojawi się 3 maja 2005, cena oscylowała będzie w granicach 30 dolarów. Wszyscy miłośnicy zapewne ucieszą się z wielu dodatków i dźwięku DTS...

W oparach parodii, mknąc z prędkością niedorzeczną pośród gagów i efektów specjalnych, Mel Brooks śmiało podąża tam, gdzie nie dotarł jaszcze żaden geniusz komedii. Kosmojajarze, plemię kosmicznych niegodziwców, rządzonych przez podstępnego Prezydenta Tumana (Mel Brooks) zamierza ograbić z zasobów powietrza pobliską planetę Druidię. W samą porę jednak, międzygalaktycznym pojazdem typu Bajzel nadlatują pół-pies pół-człowiek Paw (John Candy) i Samotny Gwiazdor (Bill Pullman) nieziemsko przystojny awanturnik do wynajęcia. Czy zdołają ocalić Druidię i wyrwą rozkapryszoną księżniczkę Vespę z rąk mazgajowatego nieudacznika zwanego Posępnym Hełmem (Rick Moranis)? Zwłaszcza, że tylko królewskie honorarium pozwoli im spłacić dług wobec gigantycznej góry mozarelli, znanej jako Pizza The Hut. Wszystko zależy od tego, czy wierzycie szczerze w Jogurta (jeszcze raz Mel Brooks) i w siłę Sztorcu!

Posmakujcie Kosmicznych jaj i niech Sztorc będzie z Wami!

DVD Info:
Płyty: 2
Obraz: 1.85:1 anamorficzny transfer koloru
Dźwięk: DD 5.1 Surround i DTS 5.1 Surround w języku angielskim / DD2.0 w języku francuskim i mono w hiszpańskim
Napisy: angielskie / francuskie / hiszpańskie
Dodatki:
- Kosmiczne jaja: materiały dokumentalne
- John Candy: Kosmiczny duch
- Komentarz audio Mela Brooksa
- Od szkicu do filmu
- Rozmówki: Mel Brooks i Thomas Meehan
- Filmowe przedrzeźnianie
- Kosmiczne cytaty
- Kosmiczne jaja: Zdjęcia z poza planu
- Kosmiczne jaja: Galeria kostiumów
- Kosmiczne jaja: Galeria obrazów
- Trailer filmu z komentarzem Mela Brooksa
- Trailer kinowy

KOMENTARZE (16)

Świat Filmu

„Bliżej” już w kinach

2005-01-29 13:55:00

Od wczoraj w naszych kinach gości film „Bliżej” Michaela Nicholsa, w którym jedną z głównych ról gra Natalie Portman. Za rolę w tym filmie dostała nominację do Oskara.

Opowieść o skomplikowanej miłości, relacjach międzyludzkich. Czwórka bohaterów dramatu to ludzie nie umiejący się spełnić w miłości, emocjonalni rozbitkowie, którzy szukają zapomnienia w powierzchownych związkach.

Więcej o tym filmie przeczytacie tutaj.
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Mace Windu statystą

2005-01-26 11:08:00 Onet.pl

Jak donosi Onet.pl:

Samuel L. Jackson oraz Ben Stiller zgodzili się zagrać w brytyjskiej serii komediowej "Extras".

"Extras" to serial opowiadający o statystach, którym marzy się zostać dobrze opłacanymi gwiazdami filmowymi. Twórcą serii jest odpowiedzialny za sitcom "Biuro" brytyjski komik Ricky Gervais.

- Chcieliśmy, by w serialu wystąpiły gwiazdy o ugruntowanej pozycji - mówi Gervais. - Ale jednocześnie takie, z których będzie można się śmiać w filmie.

Oprócz Jacksona i Stillera w obrazie mają pojawić się także Jude Law i Kate Winslet.

Gervais wraz ze Stephenem Merchantem mają już gotowy scenariusz serii, która na razie została przewidziana na sześć docinków.

KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Oskarowe nominacje Starwarsowców

2005-01-26 10:44:00 Resztki Imperium

W dniu dzisiejszym amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do swoich nagród, zwanych Oskarami. Wśród nominowanych nie zabrakło także i starwarsowców w tym:

Natalie Portman w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie "Bliżej". Portman będzie konkurować między innymi z Cate Blanchett ("Aviator").

John Williams za muzykę do "Harry'ego Pottera i Więźnia Azkabanu". Z Williamsem będzie konkurować między innymi John Debney ("Pasja") oraz Jan A.P. Kaczmarek ("Marzyciel").

Paul Hirsch za montaż filmu "Ray". Hirsch był montażystą "Nowej Nadziei" oraz "Imperium Kontratakuje".

Roger Guyett i Bill George oraz ich zespół za efekty specjalne do filmu "Harry Potter i Więzień Azkabanu". (Efekty powstały przy współpracy z ILM). Jednym z ich konkuretnów będzie... John Dykstra, legendarny twórca efektów do ANH, tym razem za "Spider-mana 2", wraz ze swym zespółem. Ich konkurentem będzie jeszcze film "Ja, robot", tym razem z efektami współtworzonymi przez Wetę (która zdobywała przez 3 ostatnie lata nagrody za Władcę Pierścieni).

Rozadnie Oskarów zaplanowano na 27 lutego.
KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

Samuel L. Jackson w kolejce po Oskara

2005-01-24 21:47:00

Już jutro oficjalne ogłoszenie nominacji do Oskara, tymczasem jak donosi Onet, Brytyjczycy zrobili listę aktorów i reżyserów, którym najbardziej należą się nagrody Akademii, acz nigdy ich nie otrzymali. Listę aktorów otwiera Samuel L. Jackson, czyli Mace Windu, a wygląda ona tak:

Aktorzy:
Samuel L. Jackson
Steve McQueen
Richard Burton
Tom Cruise
Brad Pitt
Bruce Willis
John Travolta
Cary Grant
Hugh Grant
Kirk Douglas

Aktorki:
Demi Moore
Sharon Stone
Meg Ryan
Marilyn Monroe
Michelle Pfeiffer
Drew Barrymore
Lauren Bacall
Glenn Close
Cate Blanchett
Ava Gardner

Reżyserzy:
Alfred Hitchcock
Martin Scorsese
Stanley Kubrick
Ridley Scott
Tim Burton
Ingmar Bergman
Spike Lee
Mike Leigh
Howard Hawks
Roberto Rossellini
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

"Kosmiczne jaja". Powstanie serial animowany

2005-01-20 22:08:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka, powstanie kolejna część/wersja najsłynniejszej komercyjnej parodii Gwiezdnej Sagi - "Kosmicznych Jaj" (i przy okazji jednego z najbardziej pamiętnych filmów Mela Brooksa)

Mel Brooks oraz studia MGM TV i niemieckie BFC połączą siły w czasie realizacji animowanego serialu telewizyjnego, którego fabuła powstanie w oparciu o "Kosmiczne jaja", film Brooksa z 1987 roku.

Według oficjalnych informacji powstanie godzinny pilot serialu oraz jego 13 półgodzinnych odcinków. W pracach nad scenariuszem poszczególnych odcinków uczestniczyli będą sam Brooks oraz Thomas Meehan, jeden ze scenarzystów kinowego obrazu. Brooks użyczy głosu dwóm bohaterom cyklu: prezydentowi planety Kosmiczne Jaja - Skroobowi oraz Jogurtowi.

Oryginalne "Kosmiczne jaja" powstały w 1987 roku. Jest to opowieść o dzielnym gwiezdnym podróżniku znanym jako Lone Starr, który przeciwstawia się Lordowi Mrocznemu Hełmowi zamierzającemu wykraść z planety Druidia zapasy świeżego powietrza. Zleceniodawcą kradzieży jest prezydent planety Kosmiczne Jaja - Skroob (w tej roli sam Brooks).


Warto przypomnieć, że Brooks odgraża się też, że zrealizuje sequel Kosmicznych Jaj.

Temat na Forum
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

George Lucas źle wróży...

2005-01-20 08:58:00 Film.onet.pl

Film.onet.pl donosi:

George Lucas obawia się, że kolejna część "Gwiezdnych wojen" - "Zemsta Sithów", nie poradzi sobie zbyt dobrze na listach przebojów kinowych, ponieważ jest to wyjątkowo mroczny film.

Trzecia w porządku chronologicznym część słynnej sagi opowiada o transformacji obiecującego rycerza Jedi Anakina Skywalkera w okrutnego i nikczemnego Dartha Vadera.

Producent Rick McCallum zapewnia Lucasa, że nie powinien obawiać się niepowodzenia filmu, ponieważ do tej pory jeszcze nigdy nie przewidział trafnie reakcji widzów na jego dzieła.

"Jeśli chodzi o szacowanie wpływów ze sprzedaży biletów, George jest po prostu beznadziejny. Przypuszczam, że oczekiwanie samych niepowodzeń to jego sposób radzenia sobie ze stresem, ale tym razem jestem absolutnie pewien, że ten film okaże się wielkim hitem" - powiedział McCallum w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu "Empire".

KOMENTARZE (43)

Świat Filmu

Od Gwiezdnych Wojen...

2005-01-19 23:58:00 Paweł

Telewizja TV4 wyemituje w najbliższych dniach film dokumentalny "Od Gwiezdnych Wojen do Gwiezdnych Wojen". Będzie on wyświetlany o następującej porze:
  • Sobota i niedziela (22 & 23 stycznia) - 14:00
  • Poniedziałek (24 stycznia) - 15:45

KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Samuel L. Jackson zwyciężył i ...

2005-01-17 19:39:00 wp.pl


Film "Coach Carter" z Samuelem L. Jacksonem (odtwórca roli Mistrza Jedi Mace'a Windu w Star Wars) w roli głównej zadebiutował na pierwszej pozycji amerykańskiego box office.

W filmie "Coach Carter" Jackson gra Kena Cartera - kontrowersyjnego trenera koszykówki ze szkoły średniej w Richmond. W 1999 roku stał się on bohaterem serwisów informacyjnych, gdyż zabronił studentom przychodzić na salę gimnastyczną, dopóki nie poprawią swoich ocen z innych przedmiotów.

Pomimo protestów rodziców, a nawet władz uczelni, niepokonana do tej pory drużyna straciła szansę na dwa kolejne zwycięstwa. Jednym z graczy-nieuków był syn trenera.

Oprócz Jacksona w projekcie występują także m.in. Ashanti, Robert Ri'chard, Rob Brown i Channing Tatum. Za kamerą stanął autor "W rytmie hip hopu", Thomas Carter. Film zarobił w trzy dni 23 miliony dolarów.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Natalie Portman nominowana do nagrody BAFTA

2005-01-17 16:47:00

Natalie Portman (Padme Amidala) otrzymała kolejną nominację, za swoją drugoplanową kreację w filmie "Bliżej". Tym razem jest to nagroda Brytyjskiej Akademi Sztuki Filmowej i Teatralnej - BAFTA. Nagrody zostaną wręczone 12 lutego. Więcej o nominacjach można przeczytać tutaj. "Bliżej" w reżyseri Mike'a Nicholsa, twórcy takich filmów jak "Absolwent", "Paragraf 22", "Pracująca dziewczyna" (z Harrisonem Fordem) czy "Pocztówki znad krawędzi" (oparty na autobiograficznej powieści Carrie Fisher) , będzie wyświetlane w Polskich kinach od 28 stycznia. Film opowiada o perypetiach czwórki młodych osób. Portman wciela się w rolę młodej stripteaserki Alice, która zdaje się być jedyną bohaterką filmu naprawdę uczciwą i szczerą, a do tego samotną w obcym świecie. Na swoje potrzeby w obcym mieście potrafi jednak stworzyć kłamstwo.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Złote Globy 2005

2005-01-17 10:09:00 Film.onet.pl

Film.onet.pl donosi:

W Los Angeles zostały wręczone Złote Globy. Najlepszymi filmami 2004 roku według Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej są "Bezdroża" - komedia o przyjaźni i piciu dobrego wina oraz "Aviator" - biografia Howarda Hughesa, genialnego wynalazcy, milionera i producenta. Nagrodę odebrała również Natalie Portman za drugoplanową rolę w dramacie "Bliżej".

Warto również napomnieć, że do tejże nagrody, w kategorii "Najlepszy aktor w dramacie" nomonowany był Liam Neeson, znany nam z roli rycerza Jedi Qui Gon Jinna. Przegrał on jednak z... Leonardem DiCaprio.
KOMENTARZE (13)

Świat Filmu

Strajk w ILM

2005-01-17 08:14:00

Może nie dosłownie, przynajmniej w Polskim znaczeniu, ale po części na pewno. Wszystko dotyczy oczywiście zatrudnienia. Otóż 200 pracowników Industrial Light and Magic protestowało przez 15 minut, w ramach solidaryzowania się z kolegami, którzy negocjowali dalsze warunki pracy. Na razie kontrakty, które kończyły się z dniem 31 grudnia 2004 przedłużono do 28 lutego 2005, co nie jest zbyt zadowalające dla pracowników. ILM tłumaczy, że nie chce przedłużać umów, skoro nie ma pracy dla tylu osób. ILM przeszło niedawno gruntowną reorganizację i stało się bardziej podporządkowaną częścią Lucasfilm niż kiedykolwiek wcześniej. Z drugiej strony, ważne jest też to, że rotacja w zatrudnieniu w ILM zawsze była spora. Zależy ona od liczby projektów nad którymi się pracuje i wiele osób zatrudnia się na potrzeby jednego projektu.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Amrish Puri nie żyje

2005-01-12 21:33:00 Stopklatka

Amrish Puri, aktor najlepiej znany widzom całego świata z roli głównego czarnego charakteru w filmie "Indiany Jones i Świątynia Zagłady", zmarł po długiej chorobie w szpitalu w Bombaju (obecnie Mumbai). Miał 72 lata.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Gwiazdy kina w "Casablance"

2005-01-12 21:30:00 Onet

Annette Bening, Harrison Ford i Jack Nicholson wcielą się w głównych bohaterów teatralnej adaptacji filmu "Casablanca".

Pisarz David Rambo zaadaptował oryginalny scenariusz filmowy do potrzeb sztuki teatralnej, która zostanie wystawiona w teatrze Pantages w Los Angeles 3 kwietnia w ramach zbiórki pieniędzy na rzecz Amerykańskiej Fundacji Aktorów.

Bening przypadła rola Ilsy Lund, którą w klasyku z 1942 roku zagrała sama Ingrid Bergman, zaś Ford i Nicholson konkurują o rolę Ricka Blaine, którą rozsławił Humphrey Bogart. W rolach drugoplanowych wystąpią m.in.: Dooley Wilson, Peter Lorre, Sydney Greenstreet, Claude Rains i Conrad Veidt.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Neeson będzie Lincolnem w filmie Spielberga

2005-01-12 15:29:00 FilmWeb.pl

Jak donosi FilmWeb.pl:

Steven Spielberg rozpocznie prace nad długo planowanym filmem biograficznym o Abrahamie Lincolnie. Reżyser rozpoczął już rozmowy z Liamem Neesonem, który miałby zagrać prezydenta, prowadzącego Unię do zwycięstwa w wojnie secesycjnej.

Film będzie oparty na biografii autorstwa Doris Kearns Goodwin, wybitnego historyka, zdobywczyni nagrody Pulitzera. Książka, zatytułowana "The Uniter: The Geius of Abraham Lincoln", ukaże się drukiem w przyszłym roku. Nad jej adaptacją pracuje obecnie Paul Webb.

Spielberg chce rozpocząć zdjęcia w styczniu 2006. Taki harmonogram opóźni prace nad planowanym również filmem o wydarzeniach Olimpiady Letniej w Monachium, z 1972 roku.

Obecnie reżyser pracuje nadal nad obrazem "Wojna światów", do którego zdjęcia zakończą się prawdopodobnie pod koniec marca. Prace post-produkcyjne będą musiały być prowadzone bardzo rygorystycznie, gdyż zarówno Spielberg, jak i jego gwiazda, Tom Cruise naciskają na to, aby premiera odbyła się 29 czerwca 2005.

Liam Neeson, który ostatnio otrzymał nominację do Złotego Globu za rolę w obrazie "Kinsey", w najbliższym czasie pojawi się na ekranach w filmach "Królestwo niebieskie" i "Batman Begins".

KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Samuel L. Jackson odrzucił rolę w filmie ...

2005-01-11 12:50:00 wp.pl


Samuel L. Jackson odrzucił rolę w filmie Jima Sheridana, gdy dowiedział się, że ma grać u boku 50 Centa.

Amerykański aktor dostał propozycje jednej z głównych ról w filmie "Locked And Loaded". Gdy jednak zdał sobie sprawę, że w obrazie ma zedebiutować 50 cent wycofał się z projektu. - Ludziom w Hollywood wydaje się, że jak ktoś jest dobry w jednej rzeczy to będzie dobry we wszystkim - mówi Samuel L. Jackson. - Ja tak nie uważam. To, że ktoś pojawia się na pierwszych stronach gazet nie oznacza, że umie grać.

Samuel L. Jackson nie ma jednak nic przeciwko raperowi. - Lubię słuchać 50 Centa i mogę się przy jego muzyce nawet dobrze bawić - mówi Samuel L. Jackson. - Ale nie będę z nim z tego powodu grał. Gdy zrobi pięć filmów i udowodni ze jest dobrym aktorem wtedy porozmawiamy.

W "Locked And Loaded" 50 Cent wcieli się w postać dealera narkotyków, który zrywa ze swoim dotychczasowym życiem, by móc zaistnieć jako artysta. Projekt ma być luźno oparty na życiu 50 Centa. W obrazie mają pojawić się także Dr. Dre, Eminem oraz menedżer 50 Centa, Chris Lighty.
Scenariusz filmu napisze odpowiedzialny za serial "Rodzina Soprano" Terence Winter. Producentami są szef wytwórni Interscope Geffen A&M - Jimmy Iovine oraz menedżer Eminema - Paul Rosenberg. Panowie mają podpisaną umowę na produkcję obrazów z Paramount Pictures oraz MTV Films. Ich poprzedni projekt, "8. mila", zarobił w amerykańskich kinach 117 milionów dolarów. Należąca do Eminema oficyna Shady Records, z którą związany jest także 50 Cent, miałaby wydać towarzyszący filmowi soundtrack.

Przypomnijmy, że Jim Sheridan jest autorem m.in. filmów "Nasza Ameryka", "Bokser" czy "W imię ojca".
KOMENTARZE (9)

Świat Filmu

Imperialny Gwiezdny Niszczyciel jako największe dzieło efektów specjalnych w historii kina

2005-01-10 17:21:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka:

Potężny Gwiezdny Niszczyciel z sekwencji otwierającej oryginalne "Gwiezdne Wojny", uznany został przez czytelników magazynu "SFX" na największe dzieło efektów specjalnych w historii kina.

Poza wizerunkiem Imperial Star Destroyer w pierwszej trójce najlepszych efektów specjalnych wszech czasów znajdują się także: wspinaczka wielkiej małpy po ścianie Empire State Building z "King Konga" z 1933 roku na miejscu 2. oraz scena z filmu "Coś" Johna Carpentera, w której z oderwanej głowy jednego z bohaterów wyrastają pajęcze nogi, na pozycji 3.

Dziesiątka najlepszych efektów specjalnych w historii kina przedstawia się następująco:

1. "Gwiezdne wojny" - Imperial Star Destroyer (1977)
2. "King Kong" - wspinaczka King Konga (1933)
3. "Coś" - głowa z pajęczymi nogami (1982)
4. "Jazon i Argonauci" - szkielety (1963)
5. "Terminator 2: Ostateczna rozgrywka" - T-1000 (1991)
6. "Zakazana planeta" - mechanizm Krell (1956)
7. trylogia "Władca Pierścieni" - Gollum (2001-2003)
8. trylogia "Matrix" - bullet-time (1999)
9. "Obcy, ósmy pasażer Nostromo" - rozerwana pierś Johna Hurta (1979)
10. "Spider-Man 2" - walka w pociągu (2004)

KOMENTARZE (13)

Świat Filmu

Wywiad

2005-01-10 08:45:00 Paweł

Już za kilka dni telewizja TV4 wyemituje kolejny program dotyczący Gwiezdnych Wojen. Tym razem będzie to wywiad z Georgem Lucasem. Film będzie wyświetlany w następujących dniach:
  • 15 stycznia, sobota- 17:00
  • 16 stycznia, niedziela- 14:00
  • 17 stycznia, poniedziałek- 15:45

KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Dawno, dawno temu...

2005-01-08 00:52:00 Paweł

Telewizja TV4 wyemituje w najbliższych dniach film dokumentalny Dawno, dawno temu: Historia "Gwiezdnych Wojen". Oto rozpiska, w jakich porach będzie wyświetlany:
  • sobota, 8 stycznia - godz. 17:00
  • niedziela, 9 stycznia - godz. 14:00
  • poniedziałek, 10 stycznia - godz. 15:45

KOMENTARZE (13)

Świat Filmu

Najlepsze wydania DVD w 2004 roku

2005-01-05 23:55:00 Stopklatka

Na łamach strony Stopklatka pojawił się ciekawy news informacyjny. Otóż chodzi o podsumowanie najlepszych wydań DVD jakie ukazały się w ubiegłym roku 2004. Nie zabrakło miejsca dla Gwiezdnych Wojen, a konkretnie jego wydania, DVD, którego premiera odbyła się 21 wrzesnia 2004. Co ciekawe Mark Hamill, dobrze wszystkim znany z roli Luke`a Skywalkera, został również uhonorowany za debiut reżyserski filmu Comic Book: The Movie.

Mary Poppins kontra Scarlett O'Hara, Clint Eastwood, Steve McQueen i Luke Skywalker - plus Jack Black kontra Spiderman, Frodo, Neo i rodzina Friedmanów - ogłoszono nominacje do piątej edycji bardzo prestiżowych nagród podsumowujących 2004 rok na DVD.

W gronie klasycznych filmów dostrzeżonych w tym roku przez Akademią DVD są m.in.: wydana z okazji 40-lecia powstania disneyowska "Mary Poppins", czteropłytowe wydanie "Przeminąło z wiatrem" oraz klasyki z lat 60-tych "Wielka ucieczka", "Dobry, zły i brzydki" oraz "Gwiezdne wojny".

Nominacje w wybranych kategoriach:

SPECJALNE EDYCJE

Klasyczny Film na DVD (włączając to materiały dodatkowe)
The Good, The Bad and The Ugly (MGM)
Gone With the Wind Four-Disc Collector's Edition (Warner)
The Great Escape (MGM)
Mary Poppins 40th Anniversary Edition (Disney)
Star Wars Trilogy (Fox)

Komentarze audio (nowe dla DVD)
Steven J. Rubin; The Great Escape (MGM)
Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens; The Lord of the Rings: The Return of the King--Special Extended Edition (New Line/Warner)
Julie Andrews, Dick Van Dyke; Mary Poppins 40th Anniversary Edition (Disney)
Matt Groenig, obsada i twórcy; The Simpsons: The Complete Fourth Season (Fox)
George Lucas, Irvin Kershner, Ben Burtt, Dennis Muren, Carrie Fisher; Star Wars Trilogy, The Empire Strikes Back (Fox)

Poza planem (nowe dla DVD)
"Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy" - Kevin Burns; Star Wars Trilogy (Fox)
"From Book to Script: Forging the Final Chapter" - Michael Pellerin; The Lord of the Rings: The Return of the King--Special Extended Edition (New Line/Warner)
"Saving Private Ryan: Recreating Omaha Beach" - Laurent Bouzereau; Saving Private Ryan Special Collector's Edition (DreamWorks/Universal)
"Supercalifragilisticexpialidocious: The Making of Mary Poppins" - Andy Siditsky; Mary Poppins 40th Anniversary Edition (Disney)
"Voices From the List" - Michael Mayhew, James Moll; Schindler's List (Universal)

Projekt menu
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (Warner)
The Lord of the Rings: The Return of the King--Special Extended Edition (New Line/Warner)
Shrek 2; Angela Stout (DreamWorks/Universal)
Star Wars Trilogy; Van Ling (Fox)
The Ultimate Matrix Collection (Warner)

FILMOWA PREMIERA NA DVD

Aktor (w filmie premierowym na DVD)
John Amos; Watermelon Heist (Maverick)
James Coburn; American Gun (Miramax/Disney)
Michael Gross; Tremors 4: The Legend Begins (Universal)
Mark Hamill; Comic Book: The Movie (Miramax/Disney)
Jonathan Tucker; Relative Evil (Screen Media/Universal)

Reżyser (filmu premierowego na DVD)
William Lau; Barbie as the Princess and the Pauper (Lions Gate)
David Molina i Terry Shakespeare; Bionicle 2: Legends of Metru Nui (Miramax/Disney)
Mark Hamill; Comic Book: The Movie (Creative Light/Miramax/Disney)
Bradley Raymond; The Lion King 1˝ (Disney)
Donovan Cook; Mickey's The Three Musketeers (Disney)


Po więcej informacji na temat wydań DVD w 2004 roku zapraszamy target=_blank>>w ten link>>>.
KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Padme w komiksie "V jak Vendetta"

2005-01-04 18:36:00 Przemas za Wp.pl

Pojawiły się informacje, iż Natalie Portman zagra w filmowej adaptacji komiksu "V jak Vendetta" Alana Moore'a.

Akcja "V jak Vendetta" toczy się w Anglii lat osiemdziesiątych, w świecie przypominającym "Rok 1984" George'a Orwella. Totalitarna władza nadzoruje każdy ruch mieszkańców, a wszelka nieprawomyślność jest surowo karana. W tym świecie pojawia się buntownik, który wypowiada systemowi wojnę.

Produkcją filmu na podstawie komiksu ma się zająć Joel Silver oraz bracia Wachowski, którzy wcześniej współpracowali przy trylogii "Matrix". Za kamerą stanie James McTeigue, który pracował jako asystent reżysera przy dwóch prequelach "Gwiezdnych wojen", w których zagrała... Natalie Portman.

Aktorka niedawno wystąpiła w komedii "Powrót do Garden State" i dramacie "Bliżej".

KOMENTARZE (12)
Loading..