TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

''Indiana Jones 4'' coraz bliżej?

2006-02-23 15:18:00 Onet.pl

Na chwilę obecną przerwano prace nad filmem science fiction "Godspeed", który Ford miał zrealizować razem z Jamesem Cameronem. Wiele wskazuje na to, że zamiast podróży kosmicznych, aktor wyruszy na kolejną archeologiczną przygodę.

Po odwołaniu "Godspeed" aktor ma o wiele więcej czasu. Jeżeli nie rozpoczną się prace nad dawno zapowiadanym dramatem "Manhunt" o oficerze, który złapał zabójcę Abrahama Lincolna, powinny ruszyć wreszcie zdjęcia do kolejnej opowieści o przygodach Indiany Jonesa.

Przypomnijmy, iż zaledwie na początku lutego George Lucas ujawnił, iż posuwają się prace nad scenariuszem filmu.

- Wciąż piszemy i piszemy - powiedział twórca. - Ale robimy postępy. Mam nadzieję, że w tym roku ustalimy datę rozpoczęcia zdjęć i będziemy mieć scenariusz, który się wszystkim spodoba i że uda się wypuścić film w przyszłym roku.

Lucas dodał, że do zespołu scenarzystów dołączył Jeff Nathanson. Reżyserią według planów zajmie się Steven Spielberg, zaś Harrison Ford już zapowiedział swój udział w przedsięwzięciu.

- Publiczność czeka - powiedział niedawno Ford. - Wszyscy zaangażowani w projekt bardzo chcą ponownie podjąć ten temat.

KOMENTARZE (8)

Świat Filmu

Christopher Lee broni nowego Jamesa Bonda

2006-02-23 15:16:00 Onet.pl

Christopher Lee zaapelował do krytyków, aby poczekali z oceną nowego Jamesa Bonda do premiery filmu "Casino Royale".

83-letni gwiazdor, który zagrał przeciwnika Bonda w filmie "Człowiek ze złotym pistoletem" z 1973 roku, jest zdegustowany kpinami na temat nowego odtwórcy postaci agenta 007, czyli Daniela Craiga.

- Uważam, że nikt nie powinien wypowiadać się na jego temat, dopóki nie zobaczymy filmu. Ostatnio słyszałem sporo idiotycznych komentarzy na temat "Jamesa Blonda" - powiedział oburzony artysta podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bangkoku.

KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Mace Windu po Ciemnej Stronie?

2006-02-22 00:11:00 Onet.pl

Samuel L. Jackson jest wściekły na reportera telewizji Fox News, który zakwestionował jego aktorską wiarygodność wyjawiając, że Oscarowe formularze gwiazdora wypełniają za niego krewni i pracownicy.

W materiale filmowym na temat Jacksona, dziennikarz zacytował wypowiedź, w której aktor przyznaje, że pozwala swojej pokojówce i kucharzowi na wypełnianie formularzy Akademii Filmowej, ponieważ oglądają oni więcej filmów, niż on. Przerażony Jackson zapewnia, że jego słowa zostały źle zrozumiane.

- Miałem ostatnio sporo nieprzyjemności z powodu nieodpowiedzialnego reportera, który powiedział, że pozwalam głosować mojej pokojówce i niańce. Przecież ja nawet nie zatrudniam niańki! Wszystkie formularze wypełniam osobiście, chociaż rzeczywiście czasami pytam o zdanie swoją żonę, ale zawsze stawiam w głosowaniu własne krzyżyki - zapewnia Jackson, który nie może się doczekać spotkania z nierzetelnym reporterem. "Dostałem reprymendę od Akademii z powodu słów, które przypisał mi ten reporter, więc mam zamiar uciąć z nim sobie pogawędkę.

KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Indiana Jones w Parku Jurajskim na tropie Lincolna

2006-02-21 19:25:00

Marshall i Spielberg ruszają z "Jurassic Park IV"... za rok

Jak donosi Stopklatka.pl:
Producent Frank Marshall poinformował, że zakończono prace nad scenariuszem kolejnego filmu cyklu "Jurassic Park". Produkcja czwartego filmu o dinozaurach ma rozpocząć się w przyszłym roku.

W realizacji "Jurassic Park 4" udział weźmie, producent wszystkich powstałych do tej pory filmów tej serii i reżyser dwóch z nich, Steven Spielberg. Jakiś czas temu Spielberg zdradził, że chciałby aby jedną z głównych ról w nowym "Parku" zagrała Keira Knightley. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy nazwisko aktorki wciąż znajduje się na liście życzeń Spielberga. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się także pogłoski, że w "JPIV" zagrają, znani z poprzednich filmów serii, Jeff Goldblum, Richard Attenborough i najprawdopodobniej Sam Neill.

Szczegóły scenariusza "JPIV" nie są jeszcze znane. Frank Marshall zdradził jednynie, że to bardzo dobry tekst.


Harrison Ford na tropie zabójcy Lincolna

Jak donosi Onet.pl:
Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o nowym projekcie filmowym Harrisona Forda. Wkrótce aktor przeniesie się w czasie, aby schwytać zabójcę prezydenta Abrahama Lincolna.

W filmie "Manhunt" Harrison Ford wcieli się w postać oficera Evertona Congera, który otrzymuje rozkaz wytropienia Johna Wilkesa Bootha, który w 1865 roku dokonał w Teatrze Forda w Waszyngtonie zamachu na prezydenta.

Przypomnijmy, iż zabójca został złapany w stodole w Wirginii 12 dni po tym, jak postrzelił prezydenta.

Obraz powstanie na podstawie powieści "Manhunt: The Twelve Day Chase For Lincoln's Killers" Jamesa L. Swansona.

Scenariusz pisze Mike Rich. Za produkcję dla Walden Media odpowiada Lawrence Bender.


Virginia Madsen w "Indiana Jones 4"?

Jak donosi Stopklatka.pl
Gwiazda "Bezdroży" Virginia Madsen jest typowana przez Harrisona Forda do udziału w kolejnym filmie o przygodach Indiany Jonesa.

Aktorka spotkała się niedawno z Harrisonem Fordem na planie filmu "Firewall" i podobno współpraca (oraz "chemia") znakomicie sprawdziły się podczas realizacji. Oboje nie wykluczają ponownego spotkania. Jak podają zachodnie serwisy najlepszą okazją do tego będzie właśnie produkcja "Indiana Jones 4".

Sam Harrison Ford powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że rozmawiał już z Virginią Madsen o jej ewentualnym udziale w kolejnym filmie o przygodach słynnego archeologa.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

George Bush nagradza George`a Lucasa

2006-02-16 15:38:00 Onet.pl

Firma Industrial Light and Magic została uhonorowana przez Biały Dom za pracę nad efektami specjalnymi.

Firma Industrial Light and Magic została założona przez George'a Lucasa w lipcu 1975 roku. Jest odpowiedzialna za efekty specjalne do największych superprodukcji w historii kina - od "Gwiezdnych wojen" począwszy, a na "Opowieściach z Narnii" skończywszy.

W tym roku stała się jedną z siedmiu korporacji odznaczonych Narodowym Medalem Technologii, przyznawanym przez administrację Białego Domu. Nagrodę założycielowi wręczył osobiście George Bush.

- Naszym największym bogactwem zawsze byli wykształceni, ciężko pracujący i ambitni ludzie, którzy nazywają ten kraj swoim domem - powiedział amerykański prezydent, przekazując odznaczenie. - Większość najbardziej rewolucyjnych amerykańskich wynalazków, od żarówki Thomasa Edisona po urządzenia Roberta Ledleya, zrodziło się w umysłach kobiet i mężczyzn, którzy mieli wizję i potrafili ją przekształcić w rzeczywistość - dodawał Bush w swoim przemówieniu.

Poza Industrial Light and Magic Medal odebrali:
 • Ralph Baer, inżynier pracujący nad interaktywnymi grami wideo
 • Roger Easton, założyciel firmy RoBarCo, która pracuje nad kosmiczną nawigacją
 • Firma Gen-Probe za pracę nad testami krwi na obecność wirusów
 • Firma IBM Microelectronics za pracę nad pół-przekaźnikami
 • Firma Motorola za wkład w rozwój telefonów komórkowych
 • Firma Paccar za pracę nad aerodynamicznymi, lekkimi ciężarówkami
  KOMENTARZE (7)
 • Świat Filmu

  Nominacje do Saturnów

  2006-02-15 16:02:00 FilmWeb.pl

  Serwis FilmWeb.pl donosi:
  "Amerykańska Akademia Science Fiction, Fantystyki i Horrorów ogłosiła swoje nominacje do 32. dorocznego rozdania Saturn Awards. Na czele stawki jest George Lucas z ostatnią odsłoną "Gwiezdnych Wojen".
  "Zemsta Sithów" otrzymała nominacje w aż dziesięciu kategoriach. "Batman - Początek" jest niedaleko w tyle, bo ma aż 9 szans na nagrodę. "Opowieści z Narnii" i ostatni "Harry Potter" walczą w aż ośmiu kategoriach.
  Najwięcej szans na sukces ma więc wytwórnia Warner Bros. Pictures. Zebrała bowiem aż 29 nominacji. Universal Pictures i 20th Century Fox mają po trzynaście, Buena Vista dwanaście, a Paramount tylko siedem.
  W kategorii telewizyjnej seriale "Lost: Zagubieni" i "Tajemnice Smallville" zebrały po sześć nominacji. "Battlestar Galactica" cztery, a "Stargate SG-1" i "The Triangle" po trzy.
  Akademia został założona w 1972 roku, by honorować i wyróżniać twórców gatunku. Przez lata nagrody ewoluowały, bo rozszerzać się na coraz to nowe gatunki. Nagrody Saturn mają wyrazić uznanie dla najpopularniejszych i najciekawszych tytułów minionego roku.
  "

  Pełną liste nominacji znajdziecie tu.
  KOMENTARZE (16)

  Świat Filmu

  Ewoki i Droidy dalsze odcinki na DVD?

  2006-02-14 15:32:00 Resztki Imperium

  Wygląda na to, że zapowiadane niegdyś pozostałe odcinki Ewoków i Droidów, jednak nie ukażą się na DVD. Przynajmniej nie ma na razie na to planów. To wielka szkoda.
  Na DVD ukazało się po 8 odcinków z obu seriali. Pierwszy sezon Ewoków liczył 13 odcinków, a drugi 35 (ale były krótsze i wyświetlane w sposób łączony, więc ta liczba różnie wygląda w różnych zestawieniach). Droidy miały 13 odcinków plus jeden specjalny.
  Sue Rostoni, która niegdyś stwierdziła, że może kiedyś je wydadzą, teraz potwierdziła, by się na to nie łudzić.
  KOMENTARZE (5)

  Świat Filmu

  Natalie Portman aktorką roku

  2006-02-14 15:15:00 Stopklatka.pl

  Natalie Portman otrzyma honorowe wyróżnienie dla Kobiecej Gwiazdy Roku na najbliższych targach przemysłu rozrywkowego ShoWest.
  Ta impreza odbędzie się w Las Vegas w dniach 13-16 marca.

  KOMENTARZE (5)

  Świat Filmu

  Kiedy nowy Indiana Jones?

  2006-02-13 15:03:00 Onet.pl

  Przedłużają się prace nad czwartą częścią przygód Indiany Jonesa.

  - Wciąż piszemy i piszemy - powiedział George Lucas. - Ale robimy postępy. Mam nadzieję, że w tym roku ustalimy datę rozpoczęcia zdjęć i będziemy mieć scenariusz, który się wszystkim spodoba i że uda się wypuścić film w przyszłym roku.

  Lucas dodał, że do zespołu scenarzystów dołączył Jeff Nathanson. Reżyserią według planów zajmie się Steven Spielberg, zaś Harrison Ford już zapowiedział swój udział w przedsięwzięciu.

  - Publiczność czeka - powiedział niedawno Ford. - Wszyscy zaangażowani w projekt bardzo chcą ponownie podjąć ten temat.

  KOMENTARZE (13)

  Świat Filmu

  Samuel L. Jackson gwiazdą "The Shadow Chaser"

  2006-02-13 14:33:00 Filmweb.pl

  Samuel L. Jackson zagra główną rolę w dreszczowcu akcji "The Shadow Chaser" realizowanym przez studio Myriad Pictures. Budżet produkcji wyniesie 30 milionów dolarów. Prace na planie rozpoczną się latem tego roku we Włoszech.

  Aktor wcieli się w postać byłego agenta do zadań specjalnych, który wypowiada prywatną wojnę przywódcom sekty odpowiedzialnym za śmierć jego siostry i jej syna.

  Za kamerą stanie Thaddeus O'Sullivan. Autorami scenariusza są Peter Byrne, Jez Butterworth, Ian Rabin, Ron Shusett i O'Sullivan.

  KOMENTARZE (5)

  Świat Filmu

  Samuel L. Jackson i wojna w Iraku

  2006-02-13 14:22:00 Onet.pl

  Samuel L. Jackson wystąpi w dramacie wojennym - "Home of the Brave" w reżyserii Irwina Winklera.

  Scenariusz pióra Marka Friedmana opowiada o trzech żołnierzach, którzy starają się powrócić do normalnego życia po odbyciu długiej służby w Iraku.

  Jackson , którego widzowie mogą pamiętać m.in. z roli Mistrza Jedi Mace Windu z "Ataku klonów" oraz z kreacji w filmach, takich jak "Pulp fiction", "Kula", czy "Regulamin zabijania", wcieli się w postać lekarza, który stara się trzymać do wszystkiego dystans, ale odkrywa, że jest to niemożliwe. Poza gwiazdorem na ekranie będzie można zobaczyć Jessikę Biel, Christinę Ricci i Briana Presleya. Być może w produkcji weźmie także udział 50 Cent.

  Film, którego pomysł zrodził się ponad dwa lata temu, sfinansują wytwórnie Millennium Films i Emmett/Furla. Budżet ma zamknąć się w granicach 12 milionów dolarów. Zdjęcia mają ruszyć w marcu w Maroku. Potem ekipa przeniesie się do USA.

  KOMENTARZE (3)

  Świat Filmu

  Samuel L Jackson i nominacje do Oscarów

  2006-02-12 00:11:00 Onet.pl

  Samuel L Jackson zaryzykował utratę członkostwa Amerykańskiej Akademii Filmowej wyjawiając, że jego formularze z nominacjami do Oscara wypełniają za niego członkowie rodziny i pracownicy.

  Gwiazdor należy do elitarnego grona przyznającego najbardziej prestiżowe nagrody światowego show-biznesu, jednak proces oceniania kandydatów tak bardzo go nudzi, że obowiązek obejrzenia filmów zostawia swoim bliskim.

  - Płyty z filmami leżą w całym domu, więc ogląda je pokojówka, prawdopodobnie również kucharka i niania. Wszyscy zakreślają okienka w formularzach, bo dobrze wiedzą, że ja nie zamierzam tego robić. Potem mój asystent przypomina sobie, że nadeszła pora odesłania formularzy i sprawdza, co trzeba uzupełnić, po czym wysyła. Ja z reguły przeglądam formularz na początku, żeby sprawdzić, czy są tam filmy moich przyjaciół i głosuję na nie. Filmy, które mnie nie interesują, bo są babskie albo usypiające, zostawiam mojej żonie, bo ufam jej opiniom. Potem wszystko wysyłamy - przyznaje aktor.

  KOMENTARZE (20)

  Świat Filmu

  Oscarowe zamieszanie wokół charakteryzacji

  2006-02-11 23:44:00 Onet.pl

  Annette Miles, stylistka z planu "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" jest wściekła, że Akademia wycofała jej nazwisko z listy nominowanych w kategorii najlepszej charakteryzacji.

  Początkowa lista zawierała nazwiska Miles oraz Dave'a Elseya. Później jednak Australijka została zastąpiona przez Nikki Gooley. Amerykańska Akademia Filmowa (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) jako powód podała, że Miles opuściła plan "Gwiezdnych wojen" przed zakończeniem zdjęć.

  Jak wyjaśnił John Pavlik z AMPAS, komitet odpowiedzialny za głosowanie podjął decyzję o zmianie, dochodząc do wniosku, że Gooley bardziej zasłużyła na nominację, jednak jest otwarty na ponowne rozpatrzenie sprawy.

  Tymczasem Miles twierdzi, że opuściła plan produkcji na 10 dni przed zakończeniem zdjęć, dokładnie w tym samym czasie, gdy pracę ukończyła Natalie Portman.

  KOMENTARZE (7)

  Świat Filmu

  Gwiazdy przemówią w grze "Disney's Kingdom Hearts II"

  2006-02-11 18:59:00 Filmweb.pl

  Zach Braff, James Woods, Haley Joel Osment, Christopher Lee, David Gallagher, Ming Na i Mena Suvari udzielą głosów bohaterom angielskojęzycznej edycji gry wideo "Disney's Kingdom Hearts II" - wspólnej produkcji japońskiego studia Square Enix i hollywoodzkiej wytwórni Walta Disneya.

  Program będący kontynuacją wydanego w 2002 roku "Kingdom Hearts" opowiada o przygodach, jakie w magicznych królestwie przeżywają bohaterowie najpopularniejszych filmów Disneya i gier japońskiego potentata Square Enix, producenta m.in. bestsellerowej serii "Final Fantasy".

  W "Disney's Kingdom Hearts II" pojawią się m.in.: Hades (James Woods) i Kurczak Mały (Zach Braff).

  Gra "Kingdom Hearts" sprzedała się na całym świecie w nakładzie 5 milionów egzemplarzy.

  KOMENTARZE (5)

  Świat Filmu

  Spielberg wstrzymał produkcję filmu o Lincolnie

  2006-02-08 11:08:00 Stopklatka.pl

  W Hollywood pojawiła się informacja, że Steven Spielberg wstrzymał przygotowania do realizacji filmowej biografii prezydenta Abrahama Lincolna, w której główną rolę zagrać miał Liam Neeson.
  Początkowo planowano rozpocząć zdjęcia do filmu na początku tego roku by premiera mogła odbyć się już latem [więcej >>>].
  Opowieść o szesnastym prezydencie USA miała bezpośrednio poprzedzać realizację "Indiany Jones 4". Zachodnie serwisy wypatrujące tego filmu podkreślają, że to dobry moment by ruszyć z produkcją kolejnych przygód dzielnego archeologa.

  KOMENTARZE (6)

  Świat Filmu

  Natalie Portman w "Mr. Magorium's Wonder Emporium"

  2006-02-07 11:10:00 Stopklatka.pl

  Jason Bateman, gwiazda serialu "Arrested Development", wystąpi u boku Natalie Portman i Dustina Hoffmana w filmie "Mr. Magorium's Wonder Emporium".
  Akcja filmu będzie się działa w tajemniczym, magicznym sklepie z zabawkami. Dustin Hoffman wcieli się w rolę ekscentrycznego właściciela tego niezwykłego miejsca, który próbując wyciągnąć swoją znajomą (Portman) z depresji, postanawia zostawić jej swój sklep w spadku. Bateman wcieli się w rolę księgowego, który otrzymuje zadanie oszacować wartość sklepu.

  "Mr. Magorium's Wonder Emporium" będzie debiutem reżyserskim Helma, który ma na swoim koncie także scenariusz "Stranger Than Fiction", nowego projektu Marca Forstera, autora "Monster's Ball: Czekając na wyrok" i "Marzyciela".

  Zdjęcia do "Mr. Magorium's Wonder Emporium" mają się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

  KOMENTARZE (4)

  Świat Filmu

  Dorme z Ataku Klonów zagra w Casino Royale

  2006-02-06 23:57:00 Onet.pl

  Rzecznik australijskiej aktorki Rose Byrne potwierdził, iż stara się ona o rolę nowej dziewczyny Bonda. Co więcej, jej szanse są ponoć bardzo wysokie.

  Znana z filmów "Troja" i "Apartament" 26-letnia aktorka najprawdopodobniej zagra u boku Daniela Craiga w "Casino Royale". Byrne wcieli się w postać Vespy Lynd.

  Przypomnijmy, że niedawno w zdjęciach próbnych wzięły udział Rachel Stirling, Vera Farmiga i Natasha Henstridge. Wśród wcześniejszych kandydatek do roli 21. dziewczyny Bonda znalazły się m.in. Naomi Watts, Angelina Jolie i Charlize Theron, jednak gwiazdy odmówiły udziału w projekcie. W kontekście postaci nowej partnerki agenta 007 padają również nazwiska Michelle Yeoh oraz Thandie Newton.

  Nazwisko aktorki, która zagra z Craigiem poznamy już w najbliższym czasie. Pod koniec tego miesiąca ruszają bowiem zdjęcia do "Casino Royale".


  Rose Byrne znana jest fanom przede wszystkim z roli Dorme w AOTC.
  KOMENTARZE (3)

  Świat Filmu

  Czwórka aktorów uwielbia Gwiezdne Wojny w ''Fanboys''

  2006-02-04 16:19:00 Filmweb

  Jak donosi Filmweb:

  Kristen Bell, Jay Baruchel, Chris Marquette i Sam Huntington kończą rozmowy przed podpisaniem kontraktu na zagranie fanów Gwiezdnych Wojen. Wszyscy oni mają wystąpić w "Fanboys", komediodramacie produkowanym przez Kevina Spaceya dla braci Weinsteinów.

  Za kamerą stanie debiutant Kyle Newman. Film zostanie zrealizowany na podstawie scenariusza Adama F. Goldberga i Ernesta Cline'a.

  "Fanboys" opowiada o grupie młodych fanatyków "Gwiezdnych Wojen". Bohaterowie zabierają swojego umierającego przyjaciela na, należące do George'a Lucasa, ranczo Skywalker. Tam chłopak zobaczy "Mroczne Widmo", jeszcze przed oficjalna premierą, w najlepszej możliwej scenerii.

  Za produkcję odpowiadać będą Kevin Spacey, Dana Brunetti, Evan Astrowsky i Matthew Perniciaro. W filmie ma dodatkowo zagrać Dan Fogler. Zdjęcia ruszą najprawdopodobniej 22 lutego w Nowym Meksyku.

  KOMENTARZE (9)

  Świat Filmu

  Tartakovsky zaangażowany w produkcję sequela ''Ciemnego kryształu''

  2006-02-04 16:19:00 Stopklatka

  Jak donosi Stopklatka:

  W Jim Henson Company trwają przygotowania do realizacji sequela "Ciemnego kryształu", filmu, który powstał w tym studio w 1982 roku. W produkcję zaangażowany został Genndy Tartakovsky.

  Genndy Tartakovsky wsławił się realizacją kilku klasycznych seriali animowanych, m.in. "Atomówek", "Samuraja Jacka", "Laboratorium Dextera" oraz ostatnio "Wojen klonów". Według "Variety" Tartakovsky otrzymał od studia Hensona "wolną rękę" na realizację "Power of the Dark Crystal".

  Zgodnie z doniesieniami producentów film łączył będzie elementy animatorniki i animacji komputerowej.

  Akcja "The Power of the Dark Crystal" będzie się działa wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Jen i Kira, bohaterowie "Ciemnego kryształu", są teraz królem i królową i po raz kolejny muszą stanąć w obronie swojego królestwa po tym jak Kryształ znowu zostaje uszkodzony.

  Warto dodać, że reżyserem oryginalnego Ciemnego Kryształu jest nie kto inny, jak Frank Oz. Jest to film z nutru fantasy, które probówało odrzywać w latach 80. Jest to swoista opowieść o walce dobra ze złem, w świecie gdzie obie te siły są dokładnie swoimi przeciwnościami.

  KOMENTARZE (5)

  Świat Filmu

  Oscarowy rekord Johna Williamsa

  2006-02-04 16:19:00 film.onet.pl

  Jak donosi film.onet.pl:

  Kompozytor John Williams, autor opraw muzycznych do blisko 300 realizacji kinowych i telewizyjnych, pobił oscarowy rekord.

  John Williams będzie się w tym roku ubiegał o dwie statuetki Oscara w kategorii najlepszej muzyki - za ścieżki do "Monachium" i "Wyznań gejszy". Uzyskawszy te nominacje, autor stał się jednym z najczęściej dostrzeganych przez Amerykańską Akademię Filmową twórców. W sumie, podobnie jak zmarły w latach 70. Alfred Newman, ma ich już 45. Ciągle jednak pierwszą pozycję w oscarowych statystykach nominacji piastuje Walt Disney. Akademia oceniała prace genialnego animatora aż 59 razy.

  - Szczerze mówiąc, nigdy tego nie liczyłem - powiedział Williams, gdy dowiedział się o tegorocznych nominacjach. - Za każdym razem czuję się tak samo zaszczycony. Za każdym razem to nowe uczucie.

  Kompozytor będzie w tym roku rywalizował o statuetki z oscarowymi "debiutantami" - Gustavo Santaolallą ("Tajemnica Brokeback Mountain"), Dario Marianellim ("Duma i uprzedzenie") i Alberto Iglesiasem ("Wierny ogrodnik"). Po raz ostatni Oscara Williams odebrał w 1993 roku za pracę nad "Listą Schindlera". Był to jego piąty Oscar.

  KOMENTARZE (7)
  Loading..