TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Pormtanowa gra za darmo, a inni już nie

2007-09-27 19:41:00 Stopklatka, Onet, Filmweb, inne

Bette Midler i Carrie Fisher wśród "Kobiet"

Trwają prace na planie "Kobiet", remake'u filmu George'a Cukora z 1939 roku. Do Annette Bening, Evy Mendes, Candice Bergen i Jady Pinkett Smith, które zagrają tu cztery z sześciu głównych ról kobiecych, dołączyły niedawno Bette Midler oraz Carrie Fisher.

Główne role w oryginalnym filmie Cukora zagrały Norma Shearer, Joan Crawford, Joan Fontaine, Paulette Goddard, Mary Boland i Rosalind Russell. Bohaterką filmu była dama z nowojorskiego towarzystwa (Norma Shearer), która planuje pozbyć się swojego mało ciekawego męża. W chwili gdy dowiaduje się, że maż związany jest z inną kobietą wszczyna sprawę rozwodową. W takim postępowaniu utwierdzają ją dwie najbliższe przyjaciółki. Po rozwodzie bohaterka postanawia jednak zemścić się na nowej żonie (Joan Crowford) swojego męża i knuje sieć intryg przeciwko niej.

Reżyserią nowych "Kobiet" zajmuje się Diane English, producentka i scenarzystka serialu "Murphy Brown". Obecnie zdjęcia realizowane są w Nowym Jorku, a później ekipa przeniesie się do Bostonu.


Lincoln update

Steven Spielberg powoli przygotowuje się do długo odwlekanej filmowej biografii 16 prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna. Jak informowaliśmy w 2005 roku, reżyser chciał rozpocząć prace w 2006 roku. Niestety z tych planów nic nie wyszło. Spielberg ma nadzieję, że uda się z obrazem zdążyć na 200 rocznicę urodzin Lincolna, która przypada w lutym 2009 roku.

Na razie kompletowana jest obsada. Prezydenta wciąż ma zagrać Liam Neeson, zaś według magazynu Newsweek, jego żoną Mary Todd zostanie Sally Field.

Biografia Lincolna powstanie na kanwie wydanej w 2005 roku niezwykle dobrze przyjętej książce Doris Kearns Goodwin "Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln". Goodwin ukazuje geniusz polityczny i charyzmę Lincolna przez pryzmat jego gabinetu, w którym - ku zaskoczeniu wielu - znalazło się miejsce dla jego politycznych przeciwników. William H. Seward (Sekretarz Stanu), Salmon P. Chase (Sekretarz Skarbu) i Edward Bates (Prokurator Generalny) przed wyborem Lincolna na prezydenta w 1860 roku należeli do jego przeciwników w partii republikańskiej. Jednak jako członkowie jego gabinetu z czasem zaczęli go szanować, a nawet podziwiać.

Abraham Lincoln był członkiem Partii Republikańskiej. W 1860 roku został kandydatem republikanów na prezydenta, a jesienią wygrał wybory prezydenckie zdobywając 59% głosów elektorskich i niespełna 40% głosów obywateli. Pomimo iż uważany był za umiarkowanego republikanina, jego wybór doprowadził do ogłoszenia secesji stanów południowych i wybuchu w 1861 roku wojny domowej.

W 1864 roku na kontrolowanych przez Unię terenach, Lincoln miażdżącą przewagą wygrał reelekcję, zdobywając 91% głosów elektorskich (głosy wyborców rozłożyły się zdecydowanie bardziej równomiernie, Lincolna poparło "zaledwie" 55% wyborców). Wkrótce po ponownym objęciu urzędu prezydenta, 14 kwietnia 1865 roku został zamordowany przez aktora i szpiega konfederatów Johna Wilkesa Bootha.


Samuel L. Jackson zaśpiewa i zatańczy

Samuel L. Jackson i Bernie Mac zagrają razem w filmie zatytułowanym "Soul Men". Na planie tego obrazu obaj panowie będą mieli okazję zaśpiewać i zatańczyć.

"Soul Men" powstanie na podstawie scenariusza Roberta Ramseya i Matthew Stone'a, a już za dwa tygodnie producenci z Dimension Films, dla którego powstanie obraz, zadecydują, kto zajmie się jego reżyserią.

W filmie Jackson i Mac wcielą się w role dwóch muzyków, którzy w przeszłości grali w jednym zespole, jednak skłóceni, nie rozmawiali ze sobą już prawie 20 lat. W ramach wyjątku jednak zgadzają się wyjechać razem na trasę, która będzie hołdem dla ich zmarłej niedawno wokalistki.

Zdjęcia do filmu, które będą realizowane między innymi w Nowym Jorku, rozpoczną się 15 stycznia przyszłego roku.


Krótkometrażówka Wesa Andersona do nabycia w iTunes

Krótkometrażowy film "Hotel Chevalier" zrealizowany przez Wesa Andersona przy okazji kręcenia "The Darjeeling Limited" jest już do nabycia w sklepie Apple iTunes. Film początkowo miał być pokazywany w kinach, lecz Fox ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu.

"The Darjeeling Limited" to sequel krótkometrażówki, której akcja rozgrywa się w pokoju hotelowym, a aktorzy Natalie Portman i Jason Schwartzman zagrali w nim całkowicie za darmo.

Film wraz z pełnometrażowym obrazem Andersona zostanie Amerykanom pokazany razem jedynie podczas Nowojorskiego Festiwalu Filmowego.KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Christine Hewett nie żyje

2007-09-23 22:13:00

Jak donosi TFN, zmarła aktorka Christine Hewett, znana nam lepiej jako jedna z odtwórczyń sióstr Tonika. Nie należała do dobrze znanych aktorek, poza ANH występowała gościnnie w serialach „Kosmos 1999” czy „Doktor Who”, oraz filmach „Śmierć nadejdzie jutro”, „Dziennik Bridget Jones”, „Kto wrobił królika Rogera” oraz „Superman IV”. Bardziej znana była jako modelka.


W ANH


W Bondzie


W Kosmosie 1999


I jedno z ostatnich zdjęć.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Indiana Jones 4 - wieści różne

2007-09-23 22:10:00

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Tak będzie brzmiał tytuł czwartej części przygód Indiany Jonesa. Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull. Oprócz niego oficjalna zaprezentowała logo filmu na koszulkach.Sekrety Indiany Jonesa ujawnione

Jeden ze statystów z najnowszego filmu o przygodach Indiany Jonesa zdradził najważniejsze wątki fabuły. Uwaga! Poniższy tekst może zawierać spoilery!

Według Tylera Nelsona w najnowszym dziele Stevena Spielberga, George'a Lucasa i Harrisona Forda Indiana Jones zmierzy się z sowiecką armią, która w dżunglach Ameryki Południowej poszukiwać będzie legendarnej kryształowej czaszki.

- Pojmujemy Indianę Jonesa i znajdujemy czaszkę - zdradził w jednym z wywiadów Nelson, według którego sowieci będą szantażowali bohatera i grozili, iż zabiją jego byłą partnerkę, a zarazem matkę syna - Marion Ravenwood (w tej roli Karen Allen).

- Widziałem Harrisona Forda przywiązanego do krzesła i przesłuchiwanego. Domyśliłem się, że w namiocie (nieopodal którego się znajdował) musi być ta kryształowa rzecz - dodawał statysta.

Według Nelsona Cate Blanchett pojawi się w filmie w roli czarnego charakteru - rosyjskiej pani spec od przesłuchań.

Sama gwiazda i inne osoby najbliżej związane z produkcją odmawiają komentowania rewelacji Nelsona. Lucasowi i Spielbergowi bardzo zależało na tym, by nie doszło do żadnych przecieków. Dziennikarze wytykają statyście błędy merytoryczne oraz podkreślają, iż jego wiedza na temat filmu jest ograniczona ze względu na drugorzędną rolę, jaką odgrywał na jego planie.

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" wejdzie do kin w maju 2008 roku.


Indiana Jones 4 i...

W sieci powoli tego coraz więcej. Ale tym razem dwie krótkie rzeczy. Pierwsza zwiastun – podobno jest w drodze i być może w USA pojawi się na święto dziękczynienia wraz z premierą Beowulfa. Co ciekawe, podobno nad zwiastunem pracuje sam maestro Williams, i albo usłyszymy tam nowy utwór ze ścieżki dźwiękowej, albo jakieś nowe wykonanie starego tematu.

Druga sprawa to wiadomo już jak będą wyglądać opakowania do figurek. Fotki poniżej.

A skoro już mamy opakowania, pora na kolekcjonaria. Wygląda na to, że w Lucasfilm wybuchła gorączka Indiego, na tegorocznym Comic-Conie nie tylko wspomniano o książkach, ale zaprezentowano całą masę figurek i innych rzeczy, które pomogą fanom zmierzyć się z największą premierą kinową następnego roku. Poniżej kilka zdjęć, by zobrazować, co nas czeka. Bynajmniej nie będzie to tylko ciągnięcie o kasę z powodu nowego filmu, a wzmożone, z wszystkich czterech.Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Fragmenty ''Family Guy: Blue Harvest''

2007-09-23 22:03:19 oficjalna

Na Oficjalnej można zobaczyć fragmenty specjalnego odcinka "Family Guy" poświęconego "Gwiezdnym Wojnom". Znajdują się one w tym miejscu.
O produkcji tej pisaliśmy już tutaj.
KOMENTARZE (6)

Świat Filmu

Strona o Kaczorze Howardzie

2007-09-13 22:52:00

Marvel zdecydował się na bardzo "drastyczny" krok i utworzył na swojej stronie podstronę nt. filmu i komiksu "Kaczor Howard", który powstał przy pomocy Lucasfilm i obok Holiday Special jest prawdopodobnie najmniej lubianym filmem w którym w jakiś sposób palce maczał George Lucas.Strona znajduje się tutaj. Można tam zobaczyć np. zwiastun tej produkcji.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Family Guy: Blue Harvest

2007-09-09 22:13:16 Star Wars Blog


W tym roku było już kilka specjalnych telewizyjnych programów poświęconych Gwiezdnym Wojnom, teraz amerykańskim widzom dane będzie obejrzeć specjalny odcinek kolejnego serialu. Słynny "Family Guy" autorstwa Setha MacFarlane'a opowiadający o przygodach rodziny Griffinów, należącej amerykańskiej klasy średniej. Premiera specjalnego godzinnego odcinka pod znajomym dla fanów tytułem "Blue Harvest" odbędzie się 23 września w telewizji FOX.

Tuż obok widzimy, również znajomo wyglądający, plakat fimu.
KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

28 tygodni później

2007-09-01 22:04:00

Wczoraj na naszych ekranachp pojawił się film "28 tygodni później" w reżyserii Juana Carlosa Fresnadillo, będący sequelem "28 dni później". W filmie gra Rose Byrne (Dorme).

Kontynuacja przebojowego filmu “28 dni później”, który rozgrywa się sześć miesięcy po tym, jak groźny wirus zasiał spustoszenie w Wielkiej Brytanii. Armia amerykańska ogłasza, że wirus został pokonany i można podjąć odbudowę kraju. Powraca pierwsza fala uchodźców, następuje łączenie rodzin, ale jedna z nich – nieświadomie – kryje straszny sekret. Wirus jeszcze nie umarł, przeciwnie – jest mocniejszy niż kiedykolwiek.

więcej o filmie
KOMENTARZE (0)
Loading..