TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Filmowe plany gwiazd

2008-05-20 22:54:00 Stopklatka

Samuel L. Jackson i nuklearne zagrożenie

Australijczyk Gregor Jordan, twórca m.in. "Buffalo Soldiers" oraz "Neda Kelly'ego", stanie za kamerą w czasie realizacji thrillera pt. "Unthinkable". Główną rolę w nim zagra Samuel L. Jackson.

Akcja "Unthinkable" rozpocznie się w momencie, kiedy niebezpieczny terrorysta rozmieszcza na terenie Stanów Zjednoczonych trzy bomby nuklearne. Dwójka agentów, czarnoskóry śledczy i pracownica FBI, muszą dołożyć wszelkich starań, aby je odnaleźć. Zostały im tylko dwa zanim za dwa, bo przestępca zamierza je przenieść.

Prace na planie "Unthinkable" rozpoczną się 2 września w Michigan.


Natalie Portman rezygnuje z "Wichrowych wzgórz"

Natalie Portman zrezygnowała z roli w nowej filmowej wersji słynnej powieści Emily Bronte - "Wichrowe wzgórza". Na razie nie są jeszcze znane przyczyny rezygnacji aktorki, ale wiadomo już, że producenci rozpoczęli poszukiwania nowej aktorki do roli Cathy, w którą miała wcielić się Portman.

Autorką nowej scenariuszowej adaptacji historii szalonej miłości Heathcliffa i Cathy z niesamowitymi wrzosowiskami Yorkshire w tle, jest Olivia Hetreed, która napisała także "Dziewczynę z perłą". Prace na planie filmu mają rozpocząć się jesienią, a za kamerą w czasie realizacji filmu stanie John Maybury, autor "Love Is The Devil" i "Obłędu".

Zgodnie z pojawiającymi się w mediach informacjami rolę Heathcliffa negocjuje obecnie Michael Fassbender, aktor znany z takich filmów jak " Angel" i "300".


Hopkins, Knightley i Paltrow w "Królu Learze"

Anthony Hopkins, Keira Knightley i Gwyneth Paltrow zagrają główne role w kolejnej kinowej wersji "Króla Leara", według sztuki Williama Szekspira.

Budżet produkcji to 35 milionów dolarów, a autorem scenariusza, producentem i reżyserem przedsięwzięcia będzie Joshua Michael Stern, twórca mający na swoim koncie czekającą na premierę komedię "Swing Vote" z Kevinem Costnerem.

Paltrow wcieli się w postać jednej z dwóch starszych córek króla Leara, które walczą o władzę po ojcu. Knightley zagra Cordelię, najmłodszą i najbardziej lojalną córkę Leara, która z miłości do ojca odmawia wzięcia udziału w konkursie, który wyłonić ma następczynię wielkiego władcy. Cordelia ucieka i poślubia króla Francji, po czym powraca do ojczyzny by wraz z armią swojego męża walczyć przeciwko swoim siostrom.

Wkrótce ogłoszone zostanie nazwisko trzeciej aktorki, która zagra także córkę Leara. Reżyser zamierza sceny epickie nakręcić w klimacie zbliżonym do "300".


Jaka przyszłość "Indiany Jonesa 5"?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat realizacji piątego filmu o przygodach Indiany Jonesa. Na razie wszystkie są wiadomościami nieoficjalnymi i na pewno nie oznaczają, że film powstanie. Ale....

Na razie dobrze poinformowane źródła donoszą, że "na pewno nie będzie to ostatni film cyklu", że "jest nadzieją, że realizacja ruszy niezwłocznie". Wiadomo... Harrison Ford nie młodnieje, a skakać po ciężarówkach musi...

Wiadomość tę potwierdził sam George Lucas w rozmowie z FOX News. Lucas chce uczynić z postaci granej przez Shia LaBeouf głównego bohatera kolejnych filmów i ma pomysł na to jak włączyć do opowieści samego Indianę. Widzę to jak udział Seana Connery'ego w "Ostatniej krucjacie" - mówił Lucas. Producent oczywiście nie narzeka na pracę Harrisona Forda, który choć ma już 65 lat to w nowym filmie wykonał większość trudnych scen i wygląda nawet lepiej niż 20 lat temu.

Pierwsze pogłoski o kolejnych filmach z tego cyklu pojawiły się w lipcu 2007 roku kiedy to okazało się, że Shia LaBeouf podpisał kontrakt na powtórzenie roli Mutta Williamsa w dalszych częściach serii. Nie oznacza to jednak, że film powstanie, bo takie warunki kontraktów to w Hollywood dość powszechna praktyka.

Steven Spielberg także nie przekreśla możliwości realizacji piątego filmu. Kiedyś powiedziałem, że "Ostatnia krucjata" będzie ostatnią opowieścią z tego cyklu. I oczywiście tak się nie stało. Trudno więc zapewniać, że czwarty film będzie tym ostatnim - mówił twórca.

Wszystko zależy teraz od przyjęcia "Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki". Jeżeli film ten odniesie sukces to jego sequel lub spin-off będzie sprawą oczywistą.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Wywiad z Ianem Listonem na łamach StarWarsów

2008-05-13 22:32:57 starwarsy.pl


Ian Liston, który w "Imperium Kontratakuje" zagrał rebelianta Wesa Jansona oraz jednego z kierowców AT-ATa udzielił wywiadu, który możecie znaleźć na łamach StarWarsów.
Bardzo interesujący, sympatyczny i pełen ciekawostek wywiad przeprowadził Kuba Turkiewicz.
Zapraszamy serdecznie do lektury!PS. Tekst koniecznie muszą przeczytać panowie, ponieważ znajdą tam skierowany do nich specjalny apel.
KOMENTARZE (10)

Świat Filmu

Indiana Jones 4 - tuż przed premierą

2008-05-12 13:44:14 IndianaJones.com

Wszyscy już chyba wiemy, że 'Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki' pojawi się w naszych kinach już za 10 dni, w końcu od dawna doktor Jones ucieka przed nami na miejskich autobusach, albo „wisi” z rodziną na lokalnych billboardach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że książkowa wersja filmu autorstwa James'a Rollinsa powinna być dostępna w księgarniach już od dziś, razem z innym wydawnictwem: "Indiana Jones powraca" autorstwa trzech autorów: Blacka, MacGregora i - znanego z książkowej wersji "Powrotu Jedi" James'a Kahna. Książka ta opisywać ma przygody Indiego znane z poprzednich filmów. Jeśli chodzi o inne wydawnictwa związane z filmem, to już 20 maja w sklepach ukaże się muzyka z filmu, której niewielkie fragmenty możemy już usłyszeć w tym miejscu.

Parę dni temu ukazał się kolejny trailer „Królestwa Kryształowej Czaszki”, który można ściągnąć: o tutaj w wersji małej (4.62MB), tutaj w wersji średniej (16.85MB), w wersji małej HD (31.63MB), albo bardzo dużej HD (129.23MB). Zaś w poniższym flashowym internetowym gadżecie, zwanym popularnie widgetem, możecie ujrzeć trzeci zwiastun będący mieszanką dwóch poprzednich:


Zapraszamy też do zapoznania się z opisem filmu przesłanym przez dystrybutora. Jednocześnie ostrzegamy przed ewentualnymi spoilerami:

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny. Indiana i jego towarzysz Mac (Ray Winstone) właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu. Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela (Jim Broadbent), że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

Indiana i Mutt wyruszają do najbardziej odległych zakątków Peru – krainy starożytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i złotego miasta – szybko jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie są sami. Na trop Kryształowej Czaszki wpadli także sowieccy agenci pod wodzą zimnej jak lód i porażająco pięknej Iriny Spalko (Cate Blanchett). Sowieci wierzą, że odkrywając tajemnice czaszki będą mogli zapanować nad światem. Profesor Jones i jego młody towarzysz muszą szybko znaleźć sposób na pokrzyżowanie szyków bezlitosnym Sowietom i powstrzymanie ich przed zagarnięciem obdarzonej nadprzyrodzoną mocą Kryształowej Czaszki.


Temat na forum.
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Starwarsowcy w kinie

2008-05-02 22:16:00

W ostatnim czasie na naszych ekranach pojawiły się dwa filmy ze starwarsowcami. Pierwszy to

Sen Kasandry z Ewanem McGregorem.

Historia dwóch braci; opowieść o ich problemach (jeden cierpi na przerost ambicji, drugi jest nałogowym hazardzistą) i namiętnościach, które doprowadzają do tragedii.

Więcej o filmie

Iron Man z epizodyczną rolą Samuela L. Jacksona.

Beztroski styl życia Tony’ego Starka zmienia się na zawsze, kiedy po testach przeprowadzanych z nową bronią, jego konwój zostaje zaatakowany, a on sam porwany przez rebeliantów. Ranny od pocisku, który utkwił w pobliżu serca, Tony zostaje zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla Razy, tajemniczego przywódcy rebeliantów. Nie zważając jednak na żądania porywaczy, Tony wykorzystuje swój intelekt i geniusz, aby skonstruować zbroję, która utrzyma go przy życiu i pomoże w ucieczce. Po powrocie do Ameryki, Tony stara się dojść do ładu ze swoją przeszłością i przysięga, że jego firma Stark Industries będzie się teraz rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Tony spędza całe dnie i noce w warsztacie, pracując nad konstrukcją zaawansowanej technologicznie zbroi, która zapewni mu nadludzką siłę i ochroni przed atakami.

Więcej o filmie
KOMENTARZE (0)
Loading..