TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Wywiad z Geraldem Home

2008-06-24 15:49:04 Jedi Order

Gerald Home jest brytyjskim aktorem znanym już chyba wszystkim fanom Gwiezdnych Wojen w Polsce. Zagrał on w Powrocie Jedi Tessek'a oraz oficera z Mon Calamari. Wywiad przeprowadzony z Geraldem przez Justine Helfire dla Jedi Order można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (26)

Świat Filmu

Czerwone ogony fanboysów

2008-06-21 10:54:00 Stopklatka.pl

George Lucas rusza z "Red Tails"

"Red Tails" to tytuł filmu, o realizacji którego George Lucas myśli już od 15 lat. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami właśnie rozpoczęto przygotowania do realizacji tego obrazu, a prace na jego planie mają ruszyć pod koniec tego, lub na początku przyszłego roku.

Scenariusz filmu, napisanie którego w ubiegłym roku Lucas zlecił Johnowi Ridleyowi, jest już podobno gotowy. Jest to oparta na autentycznych wydarzeniach historia amerykańskich czarnoskórych lotników, którzy w czasie II wojny światowej musieli stawić czoła rasowym uprzedzeniom w armii Stanów Zjednoczonych. Umożliwiło im to stanie się jedną z najlepszych eskadr amerykańskiego lotnictwa myśliwskiego znaną jako Tuskegee Airmen.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy Lucas osobiście zajmie się reżyserią "Red Tails". Według jednych źródeł rzeczywiście zrobi to sam, ale inne doniesienia mówią, że na swoim słynnym ranczu Skywalkera od kilku miesięcy spotyka się z kandydatami na reżyserów projektu. Na razie nie są znane żadne nazwiska, ale wiadomo już, że wielu z tych twórców nie zalicza się do pierwszej ligi hollywoodzkich reżyserów.

Zdjęcia do "Red Tails" mają powstawać we Włoszech i Pradze.


Newman wraca do "Fanboys"

Kyle Newman oficjalnie powraca by przygotować finalną wersję filmu "Fanboys", który już od długiego czasu mają kłopot by ujrzeć światło dzienne. Newman jest reżyserem całego przedsięwzięcia, a jakiś czas temu został odsunięty od filmu, kiedy efekt jego pracy nie przypadła do gustu producentom. Ciągle nie wiadomo czy film trafi w końcu do kin, czy też bezpośrednio na DVD. Bohaterami filmu jest grupa filmowych zapaleńców, która przebywa całe Stany Zjednoczone po to, aby wziąć udział w premierowym pokazie filmu "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo" na Ranchu Skywalkera należącym do twórcy Gwiezdnej Sagi George'a Lucasa.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

''Blue Harvest'' nominowany do nagrody Emmy

2008-06-08 08:14:44 TheForce.net

Jak donosi serwis TheForce.net serial animowany „Family Guy” został nominowany w dwóch kategoriach do prestiżowej nagrody Emmy. Statuetki Emmy rozdawane są najlepszym produkcjom i aktorom telewizyjnym. Jest swojego rodzaju telewizyjny odpowiednik Oscara.Serial uzyskał nominacje dzięki swojemu specjalnemu odcinkowi - ”Blue Harvest” - który parodiował „Nową nadzieję”. „Family Guy” będzie walczył w takich kategoriach jak: najlepszy serial komediowy oraz najlepszy serial animowany. Jako, że nominacje do Emmy filmom animowanym zostają przyznane za poszczególne odcinki, toteż można śmiało powiedzieć, że na nominacje zapracował właśnie ”Blue Harvest”. Warto wspomnieć, że sama nominacja do najlepszego serialu komediowego jest całkiem sporym wyróżnieniem, gdyż zwyczajowo jest to domena sitcomów.

Jeżeli koncepcja „Blue Harvest” zawiedzie, wtedy pozostaje przyszły rok, ponieważ twórcy „Family Guy” już pracują nad kolejnym specjalnym odcinkiem serialu - parodią „The Empire Strikes Back”!
KOMENTARZE (9)
Loading..