TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Co się kręci u Carrie Fisher?

2009-11-26 20:35:22 Broadway World.com

Żeby zrozumieć dobrze co kręci się teraz u Carrie Fisher, warto najpierw zapoznać się z jej biografią, a prawda jest taka, że między innymi przez sukces "Gwiezdnych Wojen" i wychowanie w towarzystwie gwiazd Hollywood, Fisher już w młodym wieku popadła w alkoholizm i uzależnienie od narkotyków, wielu twórców wspomina z resztą, że Carrie bywała pod wpływem różnych środków odurzających nawet podczas kręcenia oryginalnej trylogii Star Wars.

Po latach walki z uzależnieniem i wykrytym u niej zaburzeniem maniakalno-depresyjnym, w 2006 roku Carrie Fisher zaczęła podróżować po USA z przedstawieniem, w którym opowiadała o swoim burzliwym życiu, przy okazji przytaczając wiele anegdot ze świata filmu. W takim wystąpieniu Fisher wspomina całe swoje życie, nie szczędząc bardzo osobistych wyznań i dużej dawki zgryźliwego humoru, tam opowiada o swoich uzależnieniach, obu małżeństwach - z Paulem Simonem, oraz – jak się później okazało – homoseksualistą Bryanem Lourdem; o chorobie psychicznej, pobycie w szpitalu psychiatrycznym, czy regularnie przyjmowanych elektrowstrząsach, które do dziś sobie bardzo chwali. Jednocześnie znalazło się tam też sporo miejsca na Gwiezdne Wojny, ponieważ najważniejszym dla niej osiągnięciem życiowym jest fakt, że stała się dozownikiem cukierków PEZ.

Jak sama mówi, pomysł na powstanie takiego przedstawienia przyszedł wraz z doświadczeniem: "Przygotowywałam przemówienia od bardzo dawna, przy honorowaniu różnych ludzi, albo gdy honorowano George'a Lucasa, Maryl Streep, Elizabeth Taylor, moją matkę [Debbie Reynolds] - oni dostają nagrody, a ja robię przemówienia, zatem robiłam to od dawna, a ponadto dostałam też nagrodę kobiety roku z zaburzeniem maniakalno-depresyjnym, i tak nauczyłam się opowiadać". Pewnego razu skontaktowała się przyjacielem, który zajmował się pisaniem i reżyserowaniem sztuk i wraz ze wsparciem kilku przyjaciół Carrie Fisher wyruszyła z przedstawieniem w trasę po Ameryce. Po kilku latach, gdy przedstawienie przybrało już konkretną formę, Fisher napisała książkę pod tym samym tytułem: "Wishful Drinking". W końcu jesienią tego roku przedstawienie "Wishful Drinking" trafiło do Nowego Jorku i do 17 stycznia 2010 roku będzie odgrywane w broadweyowskim teatrze Studio 54.

W tych dwóch spotach: tutaj i tutaj, Carrie osobiście zaprasza na przedstawienie, a poniżej znajduje się krótki fragment tego show:Oprócz występowania na scenie Carrie Fisher pisze też kolejną książkę, którą poświęci tylko różnym anegdotom ze świata Hollywood, ponadto zdarza jej się występować gościnnie w różnych serialach ("Family Guy", "30 Rock") i filmach, w tym ostatnio w horrorze "Sorrority Row". Z okazji premiery zarówno filmu, jak i przedstawienia na Broadwayu, Fisher pojawiła się w ostatnim czasie w kilku amerykańskich talk-show wieczornych: u Jimmy'ego Fallona, u Craiga Fergusona, w The Joy Behar Show, a wczoraj wieczorem u samego Davida Lettermana.

Temat na forum
KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Nowy zwiastun parodii SW z serii ''Family Guy''

2009-11-25 00:02:53 ComingSoon.net

Dziś na stronie Apple.com, oraz w serwisie iTunes ekskluzywnie pojawił się zupełnie nowy trailer do specjalnego odcinka serialu animowanego "Family Guy", pod mrocznym tytułem ''Something, Something, Something, Darkside'', o którym pisaliśmy już tutaj. Spostrzegawczy fani zauważą zapewne, że nowy trailer zmontowany został na wzór oryginalnego zwiastuna "Imperium kontratakuje".

Kontynuacja kosmicznej sagi w komediowej wersji rodziny Griffinów będzie dostępna od 22 grudnia 2009 w sprzedaży na DVD i Blu-ray, oraz w sklepie iTunes. Poza filmem w trzech wersjach językowych: angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej, na obu płytowych wydaniach filmu znajdą się dodatki, wśród których zobaczyć będzie można między innymi: komentarz, wycięte sceny, oraz dokument "The Darkside of Poster Art". Poprzedni zwiastun tego filmu możecie obejrzeć w tym miejscu.
KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

R2-D2 w Star Treku

2009-11-24 00:06:29 Gizmodo.com

W lipcu tego roku internet przełamała na pół informacja, że R2-D2 pojawił się gdzieś w największym kinowym hicie tego lata, czyli "Star Treku" reżyserii J.J. Abramsa. Zorganizowano nawet konkurs na znalezienie droida, ale zagadka ta pozostała nierozwiązana, aż do dziś. Teraz wyjaśniło się, że R2-D2 pojawia się w nowym Star Treku, dokładnie w 47 minucie filmu, możecie go zobaczyć na zdjęciu tutaj, albo na tym filmie.

Co ciekawe to nie pierwszy występ R2-D2 w hollywoodzkiej superprodukcji tego roku, baryłkowaty droid pojawił się też na moment w drugiej części "Transformers: Zemsta upadłych", gdzieś w tle jednego z tysiąca wybuchów (szczegóły tutaj). Nie powinno to jednak nikogo dziwić, jak wiadomo z filmu dokumentalnego "R2-D2: Beneath the Dome", R2 jest prawdziwą gwiazdą.

Tajemnicę obecności tego droida w filmach nie tworzonych przez George'a Lucasa można łatwo wytłumaczyć: do obu filmów efekty specjalne robił ILM.
KOMENTARZE (9)
Loading..