TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

''Fanboys'' w Polsce na DVD

2009-12-30 11:40:11 www.kinoswiat.pl

O filmie "Fanboys", w reżyserii Kyle'a Newmana najwięcej pisaliśmy tutaj, z kolei w tym miejscu znajdują się recenzje pierwszej wersji filmu oglądanej na Celebration Europe.
To zwariowana komedia drogi, która opowiada o grupie przyjaciół, zaangażowanych fanów Star Wars, która w 1998 roku postanawia włamać się na Ranczo Skywalkera, żeby zdążyć obejrzeć Epizod I przed śmiercią jednego z nich. Do filmu, który sam reżyser nazywa "listem miłosnym do Gwiezdnych Wojen", udało się zaprosić też kilka gwiazd filmów SW, zatem w epizodycznych rolach pojawiają się: Carrie Fisher, Billy Dee Williams, czy Ray Park.

Film w Polsce zostanie wydany na DVD przez Kino Świat, w sklepach powinien pojawić się w drugiej połowie stycznia przyszłego roku, co ciekawe film bez specjalnie głośnych zapowiedzi pojawił się już w wypożyczalniach DVD, można go było tam znaleźć od połowy grudnia.

Oficjalny opis dystrybutora:
Najbardziej strzeżone budynki świata: Biały Dom, Pentagon, Kreml i Ranczo „Skywalker” George'a Lucasa. Grupa przyjaciół, zajadłych fanów „Gwiezdnych wojen” postanawia bez skrupułów dostać się do posiadłości Lucasa, aby tam zobaczyć pierwszy pokaz nowego epizodu sagi „Gwiezdne wojny-Mroczne widmo”. Są znakomicie przygotowani. Mają plany, mapy, hasła i nieziemskie środki transportu opracowane przez jednego z nich już w 5 klasie. Choć misja wydaje się być samobójczą, w myśl hasła „Wpadamy na Ranczo albo giniemy”, nie poddają się.
„Fanboys” to długo oczekiwany film o fanach i nie tylko dla fanów „Gwiezdnych wojen”. Już od pierwszych etapów swojego powstawania elektryzował fanów gwiezdnej sagi na całym świecie.

Opis płyty:
Czas: 91 min.
Format obrazu: 16:9 anamorficzny
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Język: angielski, polski /lektor/
Napisy: polskie
Dodatki: zwiastun


Temat na forum
KOMENTARZE (25)

Świat Filmu

Filmowa zima

2009-12-13 10:51:00 Stopklatka

Darth Maul w ekranizacji gry wideo

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun "The King of Fighters", kolejnej w ostatnim czasie ekranizacji gry wideo. Pierwsze komentarze internautów nie są specjalnie przychylne projektowi i przeważają w nich porównania do zdecydowanie źle ocenianego przez widzów "DOA: Dead Or Alive" .

W obsadzie "The King of Fighters" znaleźli się Sean Faris, który gra główną rolę Kyo Kusanagiego, dowódcy japońskiego oddziału, pojawiającego się w filmie. Will Yun Lee ("Elektra" ) występuje jako Iori Yagami, rywal Kyo, a Maggie Q w roli Mai Shiranui. Najciekawiej zapowiada się chyba udział Raya Parka , znanego z roli Dartha Maula.

Całość reżyseruje Gordon Chan , autor pamiętnego filmu z Jetem Li "Fist of Legend" z 1994 r.

Gra "The King of Fighters" to seria bijatyk.


Frank Langella w thrillerze z Liamem Neesonem

Frank Langella dołączył do obbsady thrillra pt. "Unknown White Male" , w którym wystąpią także Liam Neeson , January Jones i Diane Kruger .

Prace na planie "Unknown White Male" rozpoczną się w styczniu przyszłego roku, a zdjęcia powstaną w Berlinie. Scenariusz filmu napisali Oliver Butcher i Stephen Cornwell. Jest to adaptacja francuskiego bestsellera "Out of My Head", autorstwa popularnego pisarza, dramaturga, scenarzysty i twórcy komiksów Didiera Van Cauwelaerta.

Głównymi bohaterami książki Van Cauwelaerta są pewien lekarz i jego żona, którzy przyjeżdżają do Berlina na konferencję medyczną. Mają tu wypadek samochodowy, po którym lekarz zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu mężczyzna przekonuje się, że jakiś człowiek skradł jego tożsamość. Nikt, nawet jego żona, nie wierzy jednak w te opowieści. Z pomocą młodej dziewczyny mężczyzna postanawia udowodnić kim jest naprawdę. Langella zagra tu jego kolegę, który także pomaga mu w wyjaśnieniu zagadki.

Reżyserią "Unknown White Male" zajmie się Hiszpan Jaume Collet Serra, autor "Domu woskowych ciał" i "Sieroty" , a jego produkcją pokieruje Joel Silver .


Natalie Portman, "Duma i uprzedzenie" oraz zombie

Jakkolwiek niewiarygodnie by to nie brzmiało, Natalie Portman została producentką, a także pierwszoplanową aktorką, w projekcie "Pride & Prejudice & Zombies". Film będzie bazował na bestsellerowej książce Setha Grahame-Smitha pod tym właśnie tytułem, której współautorką jest…Jane Austen. Jak to możliwe? Powieść Grahame-Smitha łączy w sobie elementy fabuły "Dumy i uprzedzenia" z współczesną opowieścią o zombie.

Wydana w kwietniu tego roku książka z miejsca zaskarbiła sobie serca czytelników. Powieść należy do pierwszych reprezentantów nurtu mash-up, znanego z muzyki (polega na łączeniu w nową całość dwóch różnych utworów), w literaturze. Teraz przebój księgarń przeniesie się do świata filmu. Natalie Portman ma zagrać rolę Elizabeth Bennett. Jednak będzie to zupełnie inna postać od tej stworzonej przez Keirę Knightley . Bohaterka walczy o wolność i niezależność w realiach epidemii, przemieniającej nieumarłych w żądne krwi bestie. W takiej rzeczywistości Elizabeth przychodzi poznać pana D'Arcy'ego, aroganckiego bohaterka z klasycznej powieści Jane Austen.

Powieściowy pomysł chwycił, co udowadnia plan wydania w marcu 2010 r. prequela, którego autorem będzie Steven Hockensmith. Zobaczymy jak potoczą się losy planowanego filmu.

KOMENTARZE (0)
Loading..