TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

''Ludzie kontra Lucas'' - zwiastun

2009-02-14 23:41:50 PeopleVSGeorge.com

Rok temu pisaliśmy o powstającym filmie dokumentalnym pod tytułem "People vs George Lucas". Jego reżyser Alexandre O. Philippe (fan Star Wars i zarazem filmowiec) postanowił przedstawić niechęć wielu fanów Gwiezdnych Wojen do George'a Lucasa (i niektórych jego pomysłów). Dlatego w filmie, którego premierę zapowiedziano na 2010 rok, pojawią się właśnie fani z całego świata, którzy chwalą i/lub potępiają twórcę Star Wars i same Gwiezdne Wojny.

Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun do tego filmu. Możecie obejrzeć go poniżej. A przy okazji zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z Alexandrem O. Philippem, który swego czasu przeprowadził Jakub Turkiewicz ze starwarsów.pl, a który znajdziecie w tym miejscu.Oficjalna strona projektu: http://peoplevsgeorge.com/
KOMENTARZE (26)

Świat Filmu

Zmiany w obsadzie "Gwiazd w Czerni"...

2009-02-12 12:38:57 stars-in-black.pl


Dużo czasu minęło od chwili, kiedy po raz ostatni informowlaiśmy Was o postępach na planie Gwiazd w Czerni, długo wyczekiwanego filmu pełnometrażowego autorstwa znanego wszystkim Staszka Mąderka. Niektórzy zdążyli nawet zapomnieć, że ten film w ogóle powstaje. Staszek jednak wciąż wytrwale pracuje nad swoim opus magnum, a wczoraj zaskoczył świat informacją o niespodziewanych zmianach w obsadzie. Otóż do ekipy Gwiazd w Czerni dołączyli:
- Grażyna Wolszczak, która wcieli się w rolę Matki;
- Michał Żebrowski, który zagra enigmatyczną postać o pseudonimie Tajniak;
- Piotr Fronczewski jako główny antagonista o jeszcze bardziej enigmatycznym pseudonimie "Sfera".

Jak więc widać, Staszek wraca do gry i to w wielkim stylu. O wszelkich nowościach związanych z Gwiazdami w Czerni będziemy Was informować na bieżąco.
KOMENTARZE (33)

Świat Filmu

Aktorzy i twórcy SW - wczoraj i dziś

2009-02-09 20:07:00 NY Daily News

Na stronie New York Daily News w związku z premierą filmu "Fanboys" pojawił się przegląd aktorów i twórców Gwiezdnych Wojen. Możemy przeczytać jak potoczyły się losy wszystkich tych ludzi, którzy dołożyli swoją cegiełkę podczas tworzenia filmów z serii. Autorzy artykułu nie poprzestali na najbardziej znanych osobach, ale przyjrzeli się również odtwórcom trzecioplanowych postaci.

Żeby zobaczyć jak teraz wyglądają i przeczytać co porabiają "ludzie Gwiezdnych Wojen" kliknijcie tutaj.KOMENTARZE (24)

Świat Filmu

Premiera Fanboys

2009-02-05 17:13:00 TheForce.Net


Burzliwe losy komedii o fanach Star Wars pt. "Fanboys" śledziliśmy od dawna. Film ostatecznie trafi na ekrany w USA (dokładniej w 8 miastach) w najbliższy piątek (06.02.2009). Tymczasem w poniedziałek w Chicago oraz w środę w San Francisco odbyły się pokazy przedpremierowe. W obydwu wziął udział reżyser Kyle Newman oraz członkowie 501st Legion. W San Francisco na pokaz przybyli aktorzy, natomiast w Chicago Jimmy Mac z podcastu "The Force-Cast", którego relacji będzie można posłuchać już w ten piątek.

W tym miejscu znajdziecie zdjęcia z premiery w Chicago, natomiast tutaj bastionowe recenzje "surowej" wersji filmu.

Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Świat Filmu

Technologia 3D nadzieją kinematografii

2009-02-02 12:17:52 internet

Jak wiadomo światową gospodarką targa kryzys finansowy, kłopoty nie ominęły też rozrywki, w tym kinematografii. Jednak pojawiła się nowa nadzieja dla producentów i kiniarzy, którym widzowie ostatnio uciekają, decydując się na tańsze kino domowe i wypożyczalnie internetowe. Według specjalistów z firmy Piper Jaffray nadzieją dla Hollywood jest technologia 3D, o której szczegółowo pisaliśmy tutaj. Opierając się na wynikach badań producenci spodziewają się, że w 2012 roku wpływy z produkcji w nowej trójwymiarowej technologii osiągną aż 25 miliardów dolarów. Analitycy przewidują coraz to większy wzrost finansowy, a z czasem widowiskowa technologia ma też trafić pod strzechy, do domowych telewizorów. Takie eksperymenty już się pojawiają, podczas tegorocznego finału Superbowl wyemitowano spot reklamowy serialu "Chuck" w wersji 3D, a sam serial też ma być emitowany w tej technologii.
Z resztą kino 3D rozwija się w bardzo wielu wymiarach, według zapowiedzi już w kwietniu rozpoczną się zdjęcia do pierwszego trójwymiarowego filmu erotycznego produkcji Hong Kongu .

"Jaki ma to związek z Gwiezdnymi Wojnami?" spyta ktoś rozsądnie. Nie od dziś wiadomo, że George Lucas już od jakiegoś czasu zapowiada, że saga Star Wars pojawi się ponownie w kinach w wersji 3D (chociażby w tym miejscu). Otóż znaleźli się już szczęśliwcy, którzy widzieli fragment „Nowej nadziei” w 3D. Gospodarze internetowego programu „Totally Rad Show” mieli szansę obejrzeć 6-minutowy klip w wersji trójwymiarowej, a ich wrażenia z tego krótkiego seansu można obejrzeć w tym miejscu przewijając do 58 minuty.

Temat na forum
KOMENTARZE (16)
Loading..