TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Ewan, Natalie i Liam

2009-03-31 23:49:00 Stopklatka

Jim Carrey i Ewan McGregor jako geje mają kłopoty

Brytyjski Times Online twierdzi, że film "I Love You, Phillip Morris" raczej nie będzie pokazywany w amerykańskich kinach i bezpośrednio trafi tam na rynek DVD. Główne role w tej opowieści grają Jim Carrey i Ewan McGregor, którzy wcielili się w role homoseksualistów.

Premiera tego filmu odbyła się na tegorocznym festiwalu Sundance i towarzyszyły jej dobre opinie widzów oraz dziennikarzy. Miłość homoseksualistów w komediowym wydaniu jednak nie wszystkim przypadła do gustu i film nie ma jeszcze swojego kinowego dystrybutora w USA.

Głównym bohaterem opowieści jest Steven Russell (Carrey) żonaty mężczyzna i ojciec dwójki dzieci, który w wyniku kilku nadużyć trafia do więzienia. Tutaj do szaleństwa zakochuje się w swoim współtowarzyszu z celi (McGregor), a kiedy ten trafia na wolność, nie mogąc pogodzić się z rozstaniem, postanawia uciec z więzienia. Kiedy zostaje schwytany i ponowne osadzony w celi, próbuje uciekać jeszcze czterokrotnie. Ostatecznie jego eskapady sprawiły, że wyrok jaki otrzymał to 144 lata.

Obecnie producenci filmu robią ostatnią próbę pozyskania amerykańskiego kinowego dystrybutora i jeżeli się im to nie uda to skierują swój film na rynek DVD. Czy Ameryka ciągle boi się homoseksualistów? Wielkimi wydarzeniami były w ostatnich latach dramaty "Tajemnica Brokeback Mountain" i "Obywatel Milk", ale jak widać komediowe ujęcie tematu budzi niechęć i strach.

Na nic zdaje się nawet udział gwiazd w "I Love You, Phillip Morris". Na ekranie całują się Jim Carrey i Ewan McGregor, co by nie mówić aktorzy znani i lubiani. Niektóre opinie mówiły, że film to mieszanina absurdalnych komedii braci Farrelly z kinem braci Coen. Produkcja kosztowała 13 milionów dolarów co jak na potencjał takiego Carreya wydaje się łatwe do zwrócenia przy kinowej dystrybucji.


Pitt i Portman pokażą swoje rzeczy osobiste

Brad Pitt i Natalie Portman zagrają razem w filmie, którego scenariusz powstanie na motywach książki Leanne Shapton pt. "Important Artifacts and Personal Property from the Collection of Lenore Doolan and Harold Morris, Including Books, Street Fashion, and Jewelry".

W produkcji filmu udział wezmą Paramount Picture oraz należące do Pitta studio Plan B. Inicjatorką projektu jest Natalie Portman, która zainteresowała Pitta dość niezwykłą książką Shapton. Przybiera ona formę katalogu aukcyjnego, w którym przedstawionych jest i opisanych 325 fotografii należących do Hala Morrisa, 40-letniego fotografa i Lenore Doolan, dobiegającej trzydziestki dziennikarki rubryki kulinarnej "New York Timesa". Przedmioty na fotografiach i ich opisy układają się w opowieść o wzlotach i upadkach ich czteroletniego związku.

Film, który powstanie na podstawie książki ma być komedią romantyczną, w której Pitt zagra Hala Morrisa, a Portman wcieli się w rolę Lenore Doolan.

Na razie nie ustalono jeszcze kiedy rozpoczną się prace na planie filmu.


Liam Neeson wrócił na plan "Chloe"

Prace na planie filmu "Chloe" w reżyserii Atoma Egoyana będą kontynuowane. Jedną z głównych ról w tej produkcji gra Liam Neeson, który kilka dni temu stracił żonę Natashę Richardson.

Nie ma wątpliwości, że udział Nessona w produkcji obecnie jest niemożliwy, ale producenci już poinformowali, że realizacja skupi się na tych częściach zdjęć, w których pojawiają się inni członkowie ekipy - m.in. Julianne Moore i Amanda Seyfried.

Producenci w oficjalnym komunikacie mówią, że niektóre sceny z Neesonem nie zostały jeszcze nakręcone, ale nie czują potrzeby by musiały one powstawać teraz. Jesteśmy z Liamem i jego rodziną w tym trudnym czasie. O swoim wielkim smutku po śmierci Natashy Richardson mówi reżyser Atom Egoyan, który miał okazję pracować z aktorką i obserwować ją u boku Liama Neesona.

Na szczęście Liam Neeson, który z powodu śmierci swojej żony Natashy Richardson przerwał niedawno zdjęcia do filmu "Chloe", wrócił na plan tego obrazu.

Neeson opuścił plan filmowy w Toronto 16 marca po tym, jak otrzymał informację o wypadku żony na stoku narciarskim w Montrealu. Dziś aktor pojawił się na planie, ale przy wyłączonych kamerach nie krył smutku i żałoby.

"Chloe", to nowy film kanadyjskiego reżysera Atoma Egoyana. Jego główną bohaterką jest pewna zamężna kobieta (gra ją Julianne Moore), która, chcąc sprawdzić czy mąż (Liam Neeson) ją zdradza, wynajmuje prostytutkę, która ma go uwieść. Dziewczyna nie mówi jej jednak prawdy, a trwałość rodziny zaczyna się powoli rozpadać.

KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

''Robot Chicken: Star Wars Episode II'' na DVD

2009-03-24 17:37:36 IGN.com

W lipcu w USA na DVD ukaże się "Robot Chicken: Star Wars Episode II", czyli druga część gwiezdnowojennego odcinka specjalnego komediowego serialu Robot Chicken. W filmie pod kierownictwiem Setha Greena i Matthew Senreicha swych głosów użyczyli między innymi: Carrie Fisher, Billy Dee Williams, Ahmed Best, Seth MacFarlane, Breckin Meyer, czy Conan O'Brien. Na płycie z filmem znajdzie się 15 minut dodatkowych skeczy, oraz około 90 minut materiałów bonusowych, w tym: film dokumentalny, premiera na Skywalker Ranch, usunięte sceny, alternatywna ścieżka audio, zwiastuny, video blogi.

Film ma ukazać się 21 lipca, kosztować będzie 19$.

Temat na forum
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Śmierć Natashy Richardson

2009-03-19 19:58:17 Filmweb.pl

Natasha Richardson, czyli prywatnie żona Liama Neesona (Qui-Gon Jinn) zmarła wczoraj w wyniku obrażeń głowy, jakich doznała podczas wypadku narciarskiego. Miała 45 lat.

Należała do rodziny aktorów. Jej matka, Vanessa Redgrave, była aż sześciokrotnie nominowana do Oscarów. Jej ojciec, Tony Richardson, był wybitnym reżyserem.

Natasha Richardson zostawiła dwóch synów i męża, Liama Neesona, znanego nam fanom, z roli Mistrza Jedi Qui-Gon Jinna, z Epizodu I Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (39)

Świat Filmu

Nominacje do nagród Saturn ogłoszone

2009-03-11 18:26:43 saturnawards.org

Nagrody Saturn przyznawane są corocznie przez Akademię Filmów SF, Fantasy i Horroru. W tym roku ceremonia odbędzie się po raz 35. Wśród nominowanych znajdują się The Clone Wars za najlepszy film animowany oraz za najlepszy serial emitowany w telewizji kablowej. Pięć nominacji otrzymał też "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", za najlepszy film SF, reżyserię, kostiumy, efekty specjalne oraz grę aktorską Harrisona Forda i Shii LeBoufa. Najwięcej, bo jedenaście nominacji otrzymał "Mroczny Rycerz".

Zwycięzców poznamy w czerwcu.Kompletną listę nominowanych filmów znajdziecie w tym miejscu.


KOMENTARZE (17)

Świat Filmu

Trzecia parodia SW z serii ''Family Guy''

2009-03-05 08:57:00 www.thrfeed.com

Powstanie trzeci specjalny odcinek serialu "Family Guy", który będzie parodiował "Powrót Jedi". Wstępny tytuł produkcji brzmi: "Episode VI: The Great Muppet Caper".
Przypominamy, że w 2007 roku powstał "Blue Harvest", który parodiował "Nową nadzieję". Natomiast na jesień tego roku zapowiadana jest kontynuacja pod tytułem "Something, Something, Something, Darkside", w której rodzina Griffinów odegra sceny z "Imperium kontratakuje".
Pojawiły się również spekulacje, że Carrie Fisher użyczająca głosu zwierzchniczce Petera Griffna w serialu, może pojawić się też w "Dark Side".KOMENTARZE (5)
Loading..