TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Szkice z serialu Willow

2012-04-26 18:47:15

"Willow" kojarzy się nam przede wszystkim z filmem z roku 1988 wyreżyserowanym przez Rona Howarda i wyprodukowanym przez George'a Lucasa. Jednak Lucasfilm przynajmniej próbował przekuć sukces tego filmu na sukces marki, jak udało się z "Indianą Jonesem" czy "Gwiezdnymi Wojnami". Niestety bez większych skutków. Owszem w roku 1995 wydano trylogię osadzoną w świecie "Willow".Napisał ją Chris Claremont. Składała się z "Shadow Moon" (1995), "Shadow Dawn" (1996) oraz "Shadow Star" (1999). Oczywiście była też normalna nowelizacja filmu autorstwa Waylanda Drew.
Oraz jej wersja młodzieżowa, napisana przez Joan D'Vinge.
Ale najciekawsze informacje dopiero niedawno się pojawiły. Otóż wygląda na to, że Lucasfilm szykował serial animowany, przy współpracy z firmą Nelvana (twórcy "Droids" i "Ewoks"). Niedawno jednemu z kolekcjonerów udało się nabyć i upublicznić szkice koncepcyjne z planowanego serialu. Poniżej te szkice.


Update Wygląda na to, że szkice okazały się być nieprawdziwe. To prawdopodobnie fanarty, które ktoś omyłkowo wziął za szkice z serialu lub celowo wprowadzono innych w błąd.
KOMENTARZE (0)

Świat Filmu

Co nowego na srebrnym ekranie?

2012-04-19 19:57:40

Obi-Wan Kenobi i Qui-Gon Jinn znów spotkają się w kinach. Co prawda, nie we wspólnym filmie, ale w tym samym dniu. Jutro bowiem na nasze ekrany zawitają dwie nowe produkcje z udziałem Ewana McGregora i Liama Neesona w rolach głównych.

Ewan zagrał główną rolę w komedii Lassego Hallströma Połów szczęścia w Jemenie (Fishing Salmon in Yemen), będącej ekranizacją powieści Paula Tordaya. McGregor wciela się w nieco neurotycznego specjalistę od hodowli łososi, który na prośbę szejka wyjeżdża do Jemenu, aby na środku pustyni przygotować od podstaw infrastrukturę potrzebną do rozpoczęcia hodowli tych ryb. Główny bohater na początku jest niechętny temu pomysłowi, ale musi wyruszyć na Środkowy Wschód, bowiem rząd Jej Królewskiej Mości widzi w szalonej wizji szejka Muhammada świetny interes. W filmie występują Emily Blunt i Kristin Scott Thomas. Krytycy na Wyspach uznali, że filmie Hallströma McGregor zagrał jedną z lepszych ról w karierze (i podobno wyjątkowo nie się rozbiera na ekranie).


Liama Neesona zobaczymy w widowisku łączącym cechy kina wojennego i science-fiction w reżyserii Petera Berga. Battleship: Bitwa o Ziemię to ekranizacja popularnej w USA planszowej wersji znanej wszystkim gry w statki. Obraz opowiada o dzielnych marynarzach US Navy, którzy muszą przerwać manewry i stoczyć prawdziwą morską bitwę... z najeźdźcami z kosmosu. W ekranie zobaczymy Taylora Kitscha (bardziej znany jako John Carter), Alexandra Skarsgårda i piosenkarkę pop Rihannę. Neeson wciela się w postać admirała Shane'a. Obraz kosztował 200 mln USD, co czyni go najdroższą produkcją w historii studia Universal i na razie sprzedaje się całkiem dobrze, zwłaszcza w Azji, gdzie robi furorę. Co ciekawe, Amerykanie obejrzą go dopiero 18 maja.


KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Natalie Portman wystąpiła w teledysku...

2012-04-18 22:05:37

Natalie Portman i Johnny Depp występują w klipie do piosenki "My Valentine" Sir Paula McCartneya. Utwór promuje kolejny album ex-Beatlesa zatytułowany "Kisses on the Bottom", który ukazał się w lutym tego roku. Teledysk jest bardzo prosty: Natalie i Johnny "migają" tekst śpiewany przez McCartneya, zaś całość nagrano w czerni i bieli. Portman została zaproszona do występu osobiście przez Sir Paula, bowiem gwiazda kina i dinozaur rocka są dobrymi znajomymi. Klip możecie obejrzeć poniżej.


KOMENTARZE (18)

Świat Filmu

Star Wars: Robot Chicken w polskiej telewizji

2012-04-01 14:46:41 stopklatka.pl

Zgodnie z zapowiedzią prasową w polskiej stacji telewizyjnej AXN Spin pojawi się serial telewizyjny Robot Chicken Star Wars:

Od 6 kwietnia br. na antenie młodzieżowego kanału AXN Spin będzie można oglądać serial komediowy "Robot Chicken Star Wars", poświęcony parodiom i skeczom na temat scen i dialogów pochodzących z sagi "Gwiezdne wojny".

Serial "Robot Chicken Star Wars" wykonany jest według techniki poklatkowej, polegającej na rejestracji obrazu na podstawie klatek będących obrazami.

Pierwszy epizod, parodiujący scenę z udziałem Darth Vadera i Palpatine, został zamieszczony w internecie, gdzie zobaczył go George Lucas. Reżyser spotkał się z jego twórcami, czyli Sethem Greenem oraz Matthew Senreichem, a w rezultacie powstała 30-minutowa parodia "Gwiezdnych Wojen". Dało to początek oddzielnej serii o nazwie "Robot Chicken Star Wars".

Każdy z odcinków serialu opiera się na innym fragmencie sagi. Widzowie zobaczą m.in. parodię słów „Luke, I’m Your Farther”, a także takie sceny jak wyścig Podracerów, bitwę o Naboo czy zniszczenie statku dowodzenia droidami przez małego Anakina.

Emisja serialu "Robot Chicken Star Wars" na antenie AXN Spin od piątku 6 kwietnia, co tydzień o godz. 21:55.
KOMENTARZE (20)
Loading..