TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

P&O 42: Różnice między Sagą i „Indianą Jonesem” wg kaskadera

2013-10-27 14:15:56Część pytań z cyklu „Zapytaj Radę Jedi” nie dotyczyło filmów wprost, czasem wchodzono w tematykę tworzenia filmów. Na część z tych pytań odpowiadał Nick Gillard, autor choreografii walk w prequelach i koordynator kaskaderów.P: Jaka jest różnica w pracy kaskadera między „Indianą Jonesem” a „Gwiezdnymi Wojnami”?

O: „Indiana Jones” to najwyższa liga. Ciężkie maszyny, szarpanina, azot, rozbijanie samolotów, pościgi samochodowe, akrobacje i cała masa zabawy kaskaderskiej.

Z drugiej strony „Gwiezdne Wojny” powstają bardziej w komputerze, są bardziej eleganckie, nie ma tu miejsca na błędy. Praca kaskadera jest dokładna, perfekcyjna i ekonomiczna.

Obie są bardzo różne, ale obie są też satysfakcjonujące.

K: Tak dla przypomnienia Nick Gillard był związany z Lucasfilmem jeszcze od czasów „Labiryntu”. Pracował nad „Indianą Jonesem i Ostatnią Krucjatą”, gdzie zagrał nawet małą rolę, ale o tym innym razem.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Miłostki i przyśpiewki Valoruma

2013-10-18 18:58:45

Dziś na nasze ekrany wchodzi brytyjski film „Z miłości do...” (Song for Marion) w reżyserii Paula Andrew Williamsa. W roli głównej zobaczymy Terrence’a Stampa, czyli kanclerza Valoruma z „Mrocznego widma”. Partnerują mu: Gemma Arterton, Christopher Eccleston i Vanessa Redgrave.

Jest to dramat o lekkim zabawieniu komediowym. Stamp wciela się w rolę Arthura, zrzędliwego starszego mężczyzny. Arthur ma żonę Marion (w tej roli Redgrave), której pasją jest śpiewanie w chórze. Niestety u Marion zostaje zdiagnozowany rak, więc Arthur będzie musiał się zaangażować w pasję żony. Niestety, a może stety chór prowadzi pewna młoda nauczycielka (Arterton), co prowadzi do...


KOMENTARZE (1)
Loading..