TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Uprowadzono samolot

2014-02-28 07:36:05

Od dziś Liam Neeson znów gości na naszych ekranach. „Non-Stop” Jaume Colleta-Serry to film sensacyjny, w którym Neeson znów zmierzy się z tematem porwań i uprowadzeń. Liam gra agenta federalnego Billa Marksa, którego praca polega na ochronie pasażerów linii lotniczych podczas przelotów. Oczywiście działa pod przykryciem. Podczas pewnego feralnego lotu z USA do Londynu dochodzi do ataku. Przeciwnik jest jednak na tyle przebiegły, że zdaje sobie sprawę z obecności agenta i postanawia go wrobić...

Neesonowi partnerują Julliane Moore, Scoot McNairy, Michelle Dockery, Nate Parker i Corey Stoll oraz Lupita Nyong'o.


KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

ILM otworzy oddział w Londynie

2014-02-26 17:50:36 Hollywood Reporter


Studio efektów specjalnych Industrial Light And Magic planuje otworzyć nowy oddział w Londynie. Lynwen Brennan, szefowa ILM, zapowiada, że oddział londyński będzie mógł służyć jako osobne studio efektów specjalnych, "będziemy mieli dział projektów, prewizualizacji, pełen oddział efektów wizualnych i komputerowej grafiki". ILM jest gotowa otworzyć swój oddział na początku kwietnia tego roku, w Londynie, w okolicach Soho, gdzie już znajdują się inne studia efektów specjalnych. Plan zakłada zatrudnienie około 200 pracowników. Pośpiech jest potrzebny, ponieważ pierwszym projektem londyńskiego oddziału ILM będzie film "Avengers: Age of Ultron", którego premiera za rok.

Pojawił się też pomysł, żeby podzielić brytyjskie siły ILM pomiędzy Londyn i Pinewood, gdzie będą kręcone nowe Gwiezdne Wojny. Jak zapowidaa Brennan: "na pewno będziemy tam mieli studio projektów i prewizualizacji, ale nie planujemy dużej obecności ILM w Pinewood". Roger Guyett, który dostał swoją trzecią nominację do Oscara za "W Ciemność Star Trek", będzie głównym nadzorcą efektów specjalnych w Epizodzie VII. Dla tego filmu plan przewiduje jednak korzystanie ze wszystkich sił ILM, nie tylko brytyjskich, ale też ILM w San Francisco, Singapurze, Vancouver, jak i strategicznego partnera Base FX w Pekinie.

Rozwój oznacza, że ILM nadal będzie pracować nie tylko dla Gwiezdnych Wojen, projektów Disneya, czy studia Marvela, ale dla wszystkich studiów filmowych. Oprócz Epizodu VII i sequela Avengers, w planach ILM jest praca między innymi nad następującymi filmami: Jurassic World, Transformers: Age of Extinction, Teenage Mutant Ninja Turtles, Tomorrowland, Warcraft, Lucy Luc Bessona i Unbroken Angeliny Jolie. Obecnie ILM kończy prace nad filmami Noah i Captain America: The Winter Soldier.
KOMENTARZE (1)

Świat Filmu

Zmarł Malcolm Tierney

2014-02-24 06:43:00

Kolejna smutna wiadomość dotarła do nas z Wielkiej Brytanii. Zmarł Malcolm Tierney, aktor, którego możemy kojarzyć przede wszystkim z „Nowej nadziei”. Zagrał tam porucznika Shanna Childsena, dowodzącego blokiem więziennym AA-23.

Był aktorem telewizyjnym, grającym role drugoplanowe, ale przede wszystkim teatralnym. Rzadko grywał w kinie, ale poza „Gwiezdnymi Wojnami” najbardziej kojarzony jest z występów w „Braveheart – Waleczne serce”, „Świętym” (z 1997), „Lovejoy”, „W imię ojca” oraz „Życia rodzinnego”.

Choć widzimy go w czwartym epizodzie, wszystko wskazuje, że go tam nie słyszymy. Podobno został zdubbingowany, ale ani sam Tierney, ani aktor, który podkłada głos Childsenowi nie zostali umieszczeni w napisach końcowych.

Poza sceną próbował swoich sił w polityce, działał też w brytyjskiej partii o trockistowskich korzeniach.

Urodzony w 1938, zmarł 18 lutego 2014.


KOMENTARZE (10)

Świat Filmu

Zmarł Christopher Malcolm

2014-02-19 22:17:57 Twitter

Z nieukrywanym żalem, w tym tygodniu musieliśmy pożegnać kolejnego aktora związanego z sagą Star Wars. Zmarł Christopher Malcolm, fanom znany najlepiej z ''Imperium kontratakuje'', gdzie występował jako członek Eskadry Łotrów Rouge 2 z Bitwy o Hoth, czyli Zev Senesca.

Christopher Malcolm był aktorem, reżyserem i scenarzystą, wśród filmów pojawił się między innymi w takich filmach jak: "Nieśmiertelny" i "Labirynt". Jako aktor sceniczny zapoczątkował postać Brada Majorsa w teatralnej wersji "Rocky Horror Show". Pojawiał się w takich brytyjskich serialach jak "Absolutnie fantastyczne", czy "Wojna i pamięć".
KOMENTARZE (11)

Świat Filmu

Starwarsówek w kinach

2014-02-14 17:31:40

Dziś na nasze ekrany weszły dwa filmy z twórcami „Gwiezdnych Wojen”. W pierwszym z nich wystąpił Nick Gillard. Niestety tym razem szef kaskaderów i choreograf walk trylogii prequeli nie odpowiada już za efekty, a jedynie jest statystą. Film ten to „Akademia wampirów” (Vampire Academy). Reżyseruje Mark Waters, scenariusz na podstawie powieści Richelle Mead napisał Daniel Waters. W rolach głównych występują: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky, Gabriel Byrne, Dominic Sherwood oraz Olga Kurylenko.

Film jest historią Rose Hathaway, która jest pół człowiekiem, pół wampirem (tak zwany wampir). No i chodzi do szkoły świętego Władimira, gdzie wampiry uczą się posługiwać swoimi mocami, a dampiry są przygotowane do roli strażników i obrońców. Fani „Zmierzchu” powinni być zadowoleni.

Poprzednio film miał mieć polski tytuł „Akademia wampirów: Krew sióstr”.Drugi film, który dziś wchodzi na ekrany, a którym warto się z powodu Starwarsówka zainteresować to „Zimowa opowieść” (Winter’s Tale). Kostiumami zajmuje się tu Michael Kaplan, który będzie odpowiadać za nie także w Epizodzie VII. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Akiva Goodman. W filmie występują między innymi: Kevin Corrigan, Rob Campbell, Matt Bomer, Lucy Griffiths, Colin Farrel, Jennifer Connelly, William Hurt, Eva Marie Saint, Russel Crowe i Jessica Brown Findlay.

Film jest adaptacją powieści Marka Helprina. Zaczyna się w XIX wieku w Nowym Jorku, akcja zaś przeplata losy bohaterów, walkę dobrą ze złem, cudowne wydarzenia i fantastyczne stwory przez okres ponad stu lat.


KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Co nowego na wielkim ekranie?

2014-02-07 18:18:34

Dziś na nasze ekrany wchodzą aż dwa filmy, które mają swoje gwiezdno-wojenne konkesje.

Pierwszy z nich to „RoboCop”. To nowa wersja kiedyś popularnego, trzyczęściowego cyklu. W 1990 wyszła druga część, którą wyreżyserował Irvin Kershner. W nowym filmie w jednej z głównych ról zobaczymy Samuela L. Jacksona.

Film jest nową wersją oryginału z 1987. Opowiada historię policjanta z Detoroit (w tej roli Joel Kinnaman), który zostaje śmiertelnie ranny podczas służby. Nie da się go uratować w normalny sposób, ale z pomocą przychodzi technologia. Dzięki innowacyjnej firmie OmniCorp dostaje drugą szansę, stając się człowiekiem-cyborgiem, który strzeże porządku w mieście. Staje się RoboCopem.

W obsadzie zobaczymy ponadto Michaela Keatona, Gary’ego Oldmana, Jaya Baruchela i Abbie Cornish. Reżyseruje Jose Padilha.
Drugi film to „Lego: Przygoda” (Lego: The Movie). Co prawda w Polsce film wyświetlany jest z dubbingiem, więc nie dane będzie nam usłyszeć Liama Neesona, który pojawił się w jednej z ról, ale prawdopodobnie nie jest to jedyne nawiązanie do sagi. wcześniej informowaliśmy, że w ostatecznym filmie prawdopodobnie znajdzie się nawiązanie do sagi, a konkretnie do klocków z serii „LEGO Star Wars”.

Jednym z producentów filmu jest Will Allegra, reżyserują zaś Chris Miller i Phil Lord.


KOMENTARZE (8)
Loading..