TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Mads Mikkelsen i „Doktor Strange”

2016-10-26 07:13:43

Dziś do naszych kin wchodzi najnowszy film studia Marvel (część Disneya), czyli „Doktor Strange” (Doctor Strange) Scotta Derricksona, który jest także jednym z współscenarzystów obrazu. Muzykę w filmie skomponował Michael Giacchino, a w jednej z ról zobaczymy Madsa Mikkelsena. Obaj są związani z „Łotrem 1”. W pozostałych rolach w filmie występują: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong i Tilda Swinton.

„Doktor Strange” to najnowszy dodatek do Marvel Cinematic Universe, czyli jest to kolejna adaptacja komiksu. Tym razem jego bohaterem jest doktor Stephen Strange, który w wyniku wypadku nie może kontynuować pracy. Wyrusza w podróż, podczas której zaczyna szkolenia na czarownika...


KOMENTARZE (18)

Świat Filmu

Obsada „Łotra Jeden”: 姜文 (Jiang Wen)

2016-10-15 05:58:32

Jiang Wen urodził się 5 stycznia 1963 w Tangshan w Chinach. Jest nie tylko scenarzystą i reżyserem, lecz także aktorem. To on wciela się w rolę Baze’a Malbusa w „Łotrze 1”.

Ojciec Jianga Wena, Jiang Hongqi, był weteranem wojny w Korei, a przy czym człowiekiem małomównym i skupionym na literaturze. Matka zaś uczyła gry na pianinie. Wen ma dwoje młodszego rodzeństwa, siostrę i brata. Do dziś jest dość mocno związany ze swoimi rodzicami, ci zazwyczaj spędzają kilka dni na planie na którym pracuje ich syn. Na premierach domaga się dla nich najlepszych miejsc, mają też wpływ na ostateczny kształt jego dzieła. Ojciec nawet pojawił się w małej rólce w filmie „Niech zatańczą kulę” (2010) wyreżyserowanym przez Wena.

W wieku 10 lat jego rodzina przeniosła się do Pekinu. Tam też się kształcił w Centralnej Akademii Dramatycznej, którą skończył w 1984. Od tego roku zaczął występować na scenie, głównie w China Youth Theater, ale też rozpoczął przygodę z filmem. Wystąpił choćby w „Miasteczku Hibiskus” (1986), „Czerwonym sorgo” (1987), czy „Czarnym śniegu” (1990).

Sławę przyniosła mu rola w serialu „A Native of Beijing in New York”. Dzięki niej zaczął być rozpoznawalny w Chinach. Serial z 1992 może nie był sukcesem, ale dzięki niemu Jiang częściej gościł w kinie i otworzyło kolejne drzwi. Wen wykorzystał szansę. Wyreżyserował film „In the Heart of the Sun” na motywach powieści Wanga Shuo. Sam też napisał scenariusz do niego. Obraz ten dostrzegli krytycy, tak w Azji, jak i w Europie. Film został nagrodzony miedzy innymi na festiwalu w Wenecji.

Jednak na kolejny obraz musiał trochę poczekać. „Diabły za progiem” (2000) również zostały dostrzeżone i nagrodzone w Cannes. W 2001 zaś został członkiem jury festiwalu w Moskwie.

Jiang nie koncentrował się tylko na tworzeniu własnych filmów, dalej występował w innych produkcjach, acz raczej uważnie starał się je dobierać. „Cień cesarza” (1996), „Siostry Soong” (1997), „Zachowaj spokój” (1997), „Wojownicy nieba i ziemi” (2003) czy „Zaginiony wojownik” (2011 z Donnie Yenem).

W 2007 wyreżyserował kolejny film „Słońce też wschodzi”. Wziął też udział w projekcie „Zakochany Nowy Jork”, składającego się z kilku segmentów zrealizowanych przez innych twórców. Wystąpili tam między innymi Hayden Christensen i Natalie Portman.

„Łotr 1” to jego pierwszy duży film międzynarodowy.

Prywatnie był związany przez trzy lata z chińską aktorką Liu Xiaoqing, którą poznał na planie filmu „Miasteczko Hibiskus”. Nie ułożyło im się. Problemem okazała się sława i zarzuty, że Wen wybił się na marce Xiaoqing. Mimo rozstania pozostali przyjaciółmi i nadal utrzymują kontakt, twierdząc, że bulwarówka wyolbrzymiła ich problemy.

W 1995 na imprezie dla celebrytów i innych ważnych osób natknął się na Francuzkę Sandrine Chenivesse, zainteresowaną taoizmem i chińską filozofią. Przyjemna rozmowa przerodziła się w romans. W 1997 zawarli związek małżeński, ale pozostało to dla mediów słodką tajemnicą. Ujawnili się dopiero w 2000 na czerwonym dywanie w Cannes. Niestety w dużej mierze był to związek na odległość i gdy urodziła się im córka, zaczęli się od siebie oddalać, przynajmniej w wersji oficjalnej. W 2005 Chenivesse wystąpiła o rozwód.

W 2001 na planie filmowym Wen poznał młodziutką Zhou Yun (15 lat młodszą od niego). Dzielili te same pasje i sposób widzenia świata, więc się zaprzyjaźnili. Co prawda przez długi czas Jiang pozostawał wobec dziewczyny zdystansowany, ale jednocześnie źle znosił rozłąkę z żoną i córką. Po pracy na planie upijał się i dąsał z powodu tęsknoty. Tam Zhou go znalazła i podobno pomogła mu się pozbierać w tym stanie. Gdy wytrzeźwiał, zwierzył się jej z wszystkiego. Dalej ich relacja stawała się głębsza. W efekcie, gdy w 2005 dostał rozwód, nie czekał długo i ożenił się z Yun. W 2006 urodził się ich pierwszy syn.

Dotychczas z ekipy „Łotra Jeden” prezentowaliśmy sylwetki:
Gareth Edwards - reżyser
Gary Whitta - pierwszy scenarzysta
Chris Weitz - drugi scenarzysta
Jason McGatlin - producent
Kathleen Kennedy - producentka
Felicity Jones - aktorka
Riz Ahmed - aktor
Diego Luna - aktor
Alan Tudyk - aktor
Ben Mendelson - aktor
Mads Mikkelsen - aktor
Forest Whitaker - aktor
Donnie Yen - aktor
KOMENTARZE (2)

Świat Filmu

Absolutnie piekielna Felicity Jones

2016-10-14 10:45:13

Dziś do naszych kin wchodzą dwa filmy z twórcami „Gwiezdnych Wojen”. Pierwszy z nich to „Inferno” Rona Howarda na motywach powieści Dana Browna. Za scenariusz odpowiada David Koepp. W rolach głównych zobaczymy Toma Hanksa i Felicity Jones (Jyn Erso). W pozostałych występują: Omar Sy, Ben Foster, Irrfan Khan i Sidse Babett Knudsen. Za muzykę odpowiada Hans Zimmer.

Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji, nie pamięta tego, co się wydarzyło. Okazuje się, że wplątał się w kolejną, śmiertelną grę. By ją rozwikłać, musi posiłkować się poematem Dantego, a pomaga mu w tym doktor Sienna.Drugi film to „Absolutnie fantastyczne: Film” (Absolutely Fabulous: The Movie) wyreżyserowany przez Mandie Fletcher. Jest to kinowa kontynuacja serialu „Absolutnie fantastyczne”. W filmie występuje Gwendoline Christie (Phasma), a także Jennifer Saunders, Joanna Lumley, Kate Moss i Julia Sawalha.

Edina i Patsy niechcący wrzuciły Kate Moss do Tamizy, zwróciły na siebie uwagę policji i mediów. Teraz ukrywają się we Francji.


KOMENTARZE (7)

Świat Filmu

Osobliwy Samuel L. Jackson

2016-10-08 06:34:05

Wczoraj na nasze ekrany wszedł najnowszy obraz Tima Burtona, czyli „Osobliwy dom Pani Peregrine” (Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children). W filmie występują Samuel L. Jackson (Mace Windu) i Terence Stamp (Valorum). Scenografię stworzył Gavin Bocquet (odpowiadał za prequele). W pozostałych rolach występują: Eva Green, Asa Butterfied, Judi Dench i Rupert Everett. Scenariusz jest adaptacją powieści Ransoma Riggsa.

Jakub przyjeżdża na tajemniczą wyspę. Według wskazówek, które zostawił mu dziadek, istnieje tam niezwyłke miejsce poza czasem i przestrzenią, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jego mieszkańcy mają niesamowite moce, ale też potężnych wrogów...Warto też dodać, że na naszych ekranach można też zobaczyć film „Sekretne życie zwierzaków domowych” z muzyką Alexandre’a Desplata. Na razie kompozytor pożegnał się z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale kto wie, może jeszcze go usłyszymy.
KOMENTARZE (5)
Loading..