TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Nowości w kinie

2016-02-26 07:01:20

Od dziś na naszych ekranach gości film „Bogowie Egiptu” (Gods of Egypt) Alexa Proyasa. W filmie występuje Bruce Spence, którego pamiętamy z „Zemsty Sithów” gdzie grał Tiona Medona. W rolach głównych występują: Brenton Thwaites, Nikolaj Coster-Waldau, Gerard Butler, Elodie Yung i Geoffrey Rush.

Bóg ciemności Set przejmuje tron w Egipcie. Rozpoczyna swoje brutalne rządy przeciw którym staje do walki garstka buntowników wspieranych przez inne bóstwa…Za tydzień zaś w naszych kinach pojawi się film „Zoolander 2” w reżyserii Bena Stillera. Za zdjęcia odpowiada Daniel Mindel, czyli operator „Przebudzenia Mocy”. Jest to sequel komedii z 2001. Obsada tego dzieła jest bardzo imponująca, zwłaszcza jak się weźmie epizodyczne role. W filmie występują między innymi Ben Stiller (w roli tytułowej), Owen Wilson, Justin Bieber, Penelope Cruz, Will Farrell, Justin Theroux, Milla Jovovich, Kristen Wiig, Naomi Campbell, Kate Perry, Sting, M.C. Hammer, John Malkovich, Kate Moss, Lenny Kravitz, Susan Sarandon i Benedict Cumberbatch.

Derek Zoolander i Hansel ponownie pracują w świecie mody. Jednak będąc w Rzymie stają się celem pewnej konspiracji...


KOMENTARZE (5)

Świat Filmu

Piątek w kinie

2016-02-19 06:59:38

Dziś na nasze ekrany wchodzą dwa filmy, na które ze względu na Starwarsówek warto zwrócić uwagę.

Pierwszy z nich to „Brooklyn” Johna Crowleya, na podstawie scenariusza Nicka Hornby’ego. Jest to melodramat i adaptacja filmowa powieści Colma Toibina, w którym jedną z głównych ról odgrywa Domhnall Gleeson, czyli generał Hux z „Przebudzenia Mocy”. Partnerują mu: Saoirse Ronan, Emory Cohen i Jim Broadbent.

Film opowiada historię młodej dziewczyny, która w latach 50. XX wieku opuszcza Irlandię, by rozpocząć nowe życie w Nowym Jorku. Los jednak sprawia, że młoda kobieta będzie musiała wybierać między dwoma krajami i nie tylko…Jest też coś dla młodszych widzów. „Zwierzogród” (Zootopia) Byrona Howarda i Richa Moore’a. To kolejna animacja Disneya, którą z sagą łączą dwie osoby. Pierwsza z nich to Michael Giacchino, kompozytor, a w „Przebudzeniu Mocy” jeden ze szturmowców. Dodatkowo w oryginale jeden z głosów podkłada Alan Tudyk, którego usłyszymy w „Rogue One” (jego postać to droid w technice motion-capture). Pozostałych głosów użyczają: Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, J.K. Simons i Idris Elba. Niestety u nas film będzie do obejrzenia z dubbingiem.

Zwierzogród to miasto zwierząt, w którym wszystkie są równe, niezależnie od gatunku. Prawa prawami, ale życie weryfikuje wszystko. Judy Hops jest ambitną policjantką i pierwszym królikiem zatrudnionym w policji. Będzie musiała się wykazać, rozwiązując zagadkę kryminalną. I nie będzie to takie łatwe, jak się spodziewała.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

„Deadpool” w kinach

2016-02-12 07:31:00

Dziś na nasze ekrany wchodzi kolejny film wyprodukowany przez Simona Kinberga (współtwórca „Rebeliantów”, konsultant Epizodu VII oraz twórca trzeciego spin-offa). Jest to „Deadpool”, czyli kolejny obraz superbohaterski, tym razem ze stajni Foxa. Reżyseruje Tim Miller.

„Deadpool” to ekranizacja jednego z najbardziej niecodziennych komiksów Marvela. Były agent służb specjalnych, a obecnie najemnik Wade Wilson (Ryan Reynolds) w wyniku eksperymentu zdobywa niezwykłe moce samouzdrawiania. Teraz Wilson już jako Deadpool postanawia się zemścić na tych, którzy zniszczyli mu życie.

W pozostałych rolach występują: Karan Soni, Ed Skrein i Michael Benyaer. Na razie film ma bardzo dobre recenzje a Fox już zastanawia się nad kontynuacją.Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Świat Filmu

Zmarła Alethea McGrath

2016-02-11 17:24:39

W wieku 96 lat zmarła australijska aktorka Alethea McGrath, dla nas najbardziej kojarzona jako Jocasta Nu z „Ataku klonów”.Do kina i telewizji trafiła stosunkowo późno, bo dopiero w 1984. Grywała głównie w australijskich serialach, choćby w „Sąsiadach”, gdzie jej postać przewinęła się przez kilkadziesiąt odcinków w ciągu 13 lat. Zagrała też mniejsze role w takich produkcjach jak „Zapowiedź”, czy „Mój ojciec i ja”. Podkłada również głos w grach komputerowych – „Inspector Gadget 2” i Revenge of the Sith, gdzie wróciła do roli Jocaty Nu.
KOMENTARZE (12)

Świat Filmu

Obsada „Rogue One”: Forest Steven Whitaker

2016-02-09 07:18:46

Dziś przybliżmy sylwetkę kolejnego z członków obsady „Rogue One”.

Forest Steven Whitaker urodził się w Longview w Teksasie 15 lipca 1961. Gdy miał pięć lat, jego rodzice wraz z całą rodziną przenieśli się do Los Angeles, gdzie dorastał. Ma starszą siostrę i dwóch młodszych braci. Rodzice nie byli związani ze sztuką. Matka była nauczycielką, a ojciec akwizytorem.

Chodził do szkoły średniej – Palisades High School, gdzie był jednym z nielicznych czarnoskórych uczniów. Grał tam w drużynie futbolowej, uczęszczał też na lekcje śpiewu i występował w musicalach. Grywał również w amatorskich sztukach, od tego zaczęła się jego przygoda ze sceną, a potem kinem.

Gdy skończył szkołę średnią, kształcił się w California Polythecnic Institute (klasa futbolowa). Jednak musiał przerwać tę naukę po kontuzji pleców. Następnie dostał się na wydział dramatu i opery konserwatorium Uniwersytetu Kalifornijskiego. Zamierzał zostać tenorem. Po skończeniu nauki na Uniwersytecie przeniósł się do filii londyńskiego Drama Studio, gdzie dalej się kształcił.

Przygodę z filmem rozpoczął mniej więcej, gdy kończył nauki na Uniwersytecie. W 1982 zagrał futbolistę w „Beztroskich latach w Ridgemont High”, a także w „Grze w zabijanego”. Przez kolejne lata występował głównie w serialach, grając role epizodyczne. Zdecydowanie najgłośniejszy z nich to „Północ-Południe”, gdzie wcielił się w rolę Cuffey’a.

W 1985 zagrał w filmie „Zwariowałem dla ciebie”, tym samym ponownie wkroczył w świat kina. Ale to 1986 był przełomowy. „Kolor pieniędzy”, czy „Pluton”. W tym ostatnim zagrał już jedną z ważniejszych ról, zresztą film Oliviera Stone’a należał do bardzo głośnych, co bez wątpienia ułatwiło mu dalszą karierę.

Dalej już jest łatwiej – „Zasadzka”, „Krwawy sport” ale też głośny „Good Morning Vietnam” w którym partnerował Robinowi Williamsowi.

W 1988 zagrał główną rolę w filmie Clinta Eastwooda – „Bird”, biografii jazzmana Charliego ‘Birda’ Parkera. By przygotować się do roli, Whitaker zamknął się na kilka tygodni na poddaszu z saksofonem. Występ doceniono w Cannes oraz Złotym Globem.

W kolejnych latach Whitaker występował w wielu filmach, rozwijał swoje nazwisko. Najważniejsze z nich to „Rozróba w Harlemie”, „Gra pozorów”, „Pret-A-Porter”, „Dym”, „Gatunek”.

W 1999 zagrał kolejną swoją wielką rolę. Przez wielu uznaną za tą, która nie tylko przebiła film „Bird”, ale będzie najważniejszą w dorobku Whitakera. Chodzi o film Jima Jarmuscha – „Ghost Dog: Droga samuraja”. Do roli zabójcy Forest przygotowywał się, żyjąc wg kodeksu samurajów i dużo medytował.

Rok później Whitaker zagrał w „Bitwie o Ziemię” Rogera Christiana. Ten film nie spodobał się krytykom, a Forest został nominowany do Złotej Maliny.

Następne lata to znów grywanie w wielu filmach. Najważniejsze z nich to „Zielony smok”, „Azyl”, „Telefon” czy „Władza pieniądza”. Przez większość kariery Forest jest bardzo aktywny, ale zmieniał też repertuar, cały czas starając się przy tym przygotować do każdej z ról.

Największy sukces aktorski przyszedł w 2006 wraz z filmem „Ostatni król Szkocji”, gdzie Whitaker zagrał ugandyjskiego dyktatora Idiego Amina. Do tej roli przytył, nauczył się grać na akordeonie, oczywiście dużo też czytał o Idim, a także oglądał dokumenty. Pojechał do Ugandy, gdzie rozmawiał z tymi, którzy znali dyktatora z różnych stron. Nauczył się nawet języka suahili, a także akcentu którego używał Idi Amin. Ta rola jest bez wątpienia najbardziej popisową w jego dorobku. Dostał za nią nawet Oskara i mnóstwo innych nagród.

Ale nawet po tym sukcesie nie spuścił tonu i niewiele zmienił w swojej pracy. Znów powrócił do seriali. Choćby w „Ostrym dyżurze” w którym miał swój wątek przez kilka odcinków. Ponownie występował w wielu filmach. Najważniejsze to „Królowie ulicy”, „Gdzie mieszkają dzikie stwory” czy „Eksperyment”.

W 2013 zagrał kolejną ważną rolę w swojej karierze w filmie „Kamerdyner”. Partnerowali mu między innymi David Oyelowo (który grał syna Whitakera) czy Oprah Winfrey. Jak łatwo zgadnąć, ta rola także wymagała przygotowań i wielu rozmów i oczywiście Whitaker to zrobił.

Ostatnio mogliśmy go zobaczyć w „Uprowadzonej 3” u boku Liama Neesona oraz w „Do utraty sił”.

Prywatnie jest wegetarianinem i promuje zdrowe żywienie, uprawia jogę i ma czarny pas w karate. W 1986 ożenił się z Keishą Nash, ma z nią dwoje dzieci, plus jedno z poprzedniego związku Keishy.

Znakiem charakterystycznym jest opadająca lewa powieka. Podobno jest to dziedziczna przypadłość. Whitaker zastanawiał się czy jej nie usunąć, ale tylko po to, by poprawić wzrok.


jako Edward Garlick w „Good Morning, Vietnam”


jako Ghost Dog w „Ghost Dog: Droga samuraja”


jako Ker w „Bitwie o Ziemię”


jako Idi Amin w „Ostatnim królu Szkocji”


jako Cecil Gaines w „Kamerdynerze”


jako Frank Dotzler w „Uprowadzonej 3”

Dotychczas z ekipy „Rogue One” prezentowaliśmy sylwetki:
Gareth Edwards - reżyser
Gary Whitta - pierwszy scenarzysta
Chris Weitz - drugi scenarzysta
Jason McGatlin - producent
Kathleen Kennedy - producentka
Felicity Jones - aktorka
Riz Ahmed - aktor
Diego Luna - aktor
Alan Tudyk - aktor
Ben Mendelson - aktor
Mads Mikkelsen - aktor
KOMENTARZE (3)
Loading..