TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

P&O 447: Czy szkolicie animatorów?

2021-08-01 07:52:59Tym razem pytanie do ILM, dotyczące ich standardów szkoleń i zatrudnienia.P: Gdzie większość animatorów ILM uczy się swoich umiejętności animacji komputerowej? Czy raczej uczą się sami, czy może jest jakiś formalny trening, czy normalny kurs?

O: Odpowiada Rob Coleman. Wszyscy animatorzy w ILM mają pewne doświadczenie w jakiejś formie animacji. Mogli pracować przy animacji albo kukiełkowej, albo rysunkowej, albo właśnie komputerowej. Wielu z nich było zainteresowanych animacją komputerową zanim przyszli do ILM, ćwiczyli ją na własnych maszynach, a niektórzy młodsi mieli nawet szkolenia w szkołach. Musicie pamiętać, że dobre kursy animacji komputerowej w koledżach czy uniwersytetach pojawiły się całkiem niedawno.

Nie ma znaczenia z jaką formą animacji miałeś do czynienia, kukiełkową , celuloidową czy komputerową, zawsze szukamy talentów. Kiedy oglądamy twoje animacje zadajemy sobie kilka pytań. Jak dobrze animujesz postacie? Czy mają odpowiednią wagę? Czy mają wygląd? Jak dobrze sceny są ustawione? Czy rozumiesz jak to działa?

Mamy wspaniały departament szkoleń komputerowych w ILM, więc nie ma potrzeby martwić się o indywidualne techniki komputerowe. Jeśli jest taka potrzeba, wyszkolimy ich w komputerach, jak się tu dostaną. Zdecydowanie łatwiej jest wyszkolić utalentowanego animatora o komputerach, niż osobę komputerową o animacji. Oczywiście jeśli kandydat ma te dwie umiejętności, tym lepiej.

Moja rada, skupić się na zademonstrowaniu umiejętności animacyjnych. To coś czymś naprawdę się interesujemy.

Odpowiada Stuart Lowder: Wszyscy animatorzy “Gwiezdnych Wojen” mieli formalne wykształcenie w animacji lub wieloletnie doświadczenie zawodowe na polu profesjonalnej animacji. Wielu z animatorów pochodzi ze szkół takich jak Sheridan College, CalArts czy Ringling, albo mają doświadczenie z tradycyjną animacją celuloidową, lub stop klatkową w filmach czy telewizji. Wielu z nich pracowało w studiach takich jak Amblin, Disney, Pixar, Warner Bros. czy PDI.

W skrócie ILM szuka doświadczonych animatorów, którzy chcą używać komputerów jako narzędzia animacji. Jeśli ktoś dowiedzie swojego talentu animacji, rozważymy nauczenie go technicznych informacji, których będzie potrzebował.
KOMENTARZE (1)
Loading..