TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

P&O 476: Czy rośnie zapotrzebowanie na animatykę?

2022-02-20 09:10:39Wracamy do kwestii animatyki”.

P: Czy rośnie zapotrzebowanie na animatykę i artystów animatycznych w przemyśle, skoro technika ta była wykorzystywana w takich filmach jak „Mroczne widmo” czy „Mission: Impossible”?

O: Jest zdecydowanie większe zapotrzebowanie na prewizualizację obecnie i ono wciąż rośnie. Firmy takie jak Persistence of Vision Digital Entertainment powstają w różnych miejscach, by umożliwić filmowcom usługi związane z prewizualicacją, a Hollywood to chętnie przyjmuje. Epizod I był naprawdę przełomowy jeśli chodzi o wielkość i rozszerzenie użycia, w których animatyka była wykorzystana.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Zmarł Robert Blalack

2022-02-09 16:52:02

2 lutego 2022 zmarł Robert Campbell Blalack, który pracował przy nakładaniu obrazów w „Nowej nadziei”. Urodzony 9 grudnia 1948 w Panamie Robert był jednym z założycieli Industrial Light and Magic.

Blisko współpracował z Johnem Dykstrą. Odpowiadał między innymi za stworzenie ILM VistaVision Photographic Optical Composite and Rotoscope Animation, narzędzia, które pozwoliło łączyć ze sobą obrazy w sposób zdecydowanie bardziej zaawansowany. Właśnie dzięki niemu udało się w IV Epizodzie stworzyć efekt święcącego miecza świetlnego. Za swoją pracę dostał Oskara w kategorii najlepsze efekty.Odpowiadał za efekty w takich filmach jak „Blues Brothers”, „Czy leci z nami pilot?”, „Szczęki 3” czy „Ostatni smok”. Potem zajmował się głównie szkoleniami i wykładami.
KOMENTARZE (3)

Świat Filmu

Kenneth Wannberg nie żyje

2022-02-02 16:03:54

26 stycznia 2022 zmarł Kenneth Wannberg wieloletni współpracownik Johna Williamsa. Urodzony 28 czerwca 1930 Ken, był kompozytorem, ale przede wszystkim edytorem i koordynatorem edycji muzyki. Od 1967 współpracował z Johnem Williamsem, między innymi przy klasycznej trylogii, prequelach, Indiana Jonesie i wielu innych filmach. Ostatni raz współpracował z maestro przy „Monachium”.Swoją pracę z filmem zaczął od bycia asystentem na planie takich produkcji jak „Król i ja”. Dopiero z czasem wszedł w montaż muzyki, dziedziny w której najbardziej się wybił. Jako samodzielny kompozytor stworzył muzykę do filmów takich jak „Eksperyment Filadelfia” , „Złota gorączka” czy „Nieuchwytny wróg”.


KOMENTARZE (3)
Loading..