TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Zbliża się premiera „A Disturbance in the Force”

2023-10-26 22:12:26

O dokumencie „A Disturbance in the Force” pisaliśmy juz wcześniej. Pojawił się już nawet zwiastun. Teraz szykuje się premiera. Już w listopadzie dokument Kyle’a Newmana o niesławnej produkcji jaką było „Star Wars Holiday Special” wyląduje na VOD. Wcześniej jednak w USA będzie można go obejrzeć w kilku wybranych kinach.Na tę chwilę nie ma szczegółowych informacji, co to będzie za VOD i czy da się to także zobaczyć w Polsce.
KOMENTARZE (4)

Świat Filmu

Zmarła Shawna Trpcic

2023-10-09 17:02:04

Zmarła Shawna Trpcic, która od dłuższego czasu była związana z Lucasfilmem jako projektantka kostiumów. Odpowiadała za „The Mandalorian”, „Księgę Boby Fetta” i ostatnio „Ahsokę”.Shawna urodziła się w 1966 w Kalifornii. Zmarła niespodziewanie 4 października 2023 w wieku 56 lat.

Swoją karierę zaczynąła na początku lat 90. Poza „Gwiezdnymi Wojnami” pracowała przy serialach „Firefly”, „Torchwood” czy „Anioł ciemności” oraz filmach „Dom w głębi lasu” czy „Co kryje prawda”.

Z sagą związana jest od drugiego sezonu „The Mandalorian”. Uważana była za historyka „Gwiezdnych Wojen”. Czytała wszystkie książki ukazujące kulisy powstawania filmów, dużą wagę zwracała na to jak w danej epoce gwiezdno-wojennej tworzono kostiumy. Sięgała też po najbliższe oryginałowi materiały. Blisko współpracowała z Davem Filonim i Jonem Favreau.

Była nominowana do nagród Emmy za drugi sezon „The Mandalorian” i „Księgę Boby Fetta”, bez skutku. Natomiast wciąż czekamy na rozstrzygnięcie nominacji za trzeci sezon.
KOMENTARZE (2)
Loading..