Gry komputerowe

Star Wars: Squadrons Recenzja

17Od nieco ponad dwóch tygodni możemy brać udział w kosmicznych walkach zasiadając za sterami myśliwców w grze Star Wars Squadrons. Czy ten niepozorny tytuł może podbić serca fanów? Zapraszamy do naszej recenzji.

Star Wars: Squadrons - dziś premiera

13Dziś swoją premierę na Playstation 4, Xbox One i komputerach ma gra Star Wars: Squadrons, w której wcielimy się w pilotów Rebelii oraz Imperium. Najbardziej znane portale branżowe publikują już pierwsze recenzje, na razie wyglądają one następująco:

Twinfinite - 4.5 / 5.0
PCGamesN - 9 / 10
Inverse - 9 / 10.0
IGN Italy - 8.8 / 10.0
God is a Geek - 8.5 / 10.0
Game Informer - 8.3 / 10.0
IGN - 8 / 10.0
Shacknews - 8 / 10
VG247 - 8 / 10
Hobby Consolas - 79 / 100
Spaziogames - 7.9 / 10.0
COGconnected - 75 / 100
GamesRadar+ - 7 / 10
Gameblog - 7 / 10
Press Start - 7 / 10.0

Redaktorzy chwalą solidną kampanię, której ukończenie zajmuje około ośmiu godzin. Z drugiej strony narzekają na małą ilosć trybów rozgrywki sieciowej (tylko dwa) oraz map, zwłaszcza z uwagi na brak planów rozbudowy gry w przyszłości.


Star Wars Squadrons - prace zakończone

2W ostatnich dniach do sieci trafiła informacja udostępniona przez samych twórców, Star Wars Squadrons zostało "ozłocone", oznacza to, że prace nad premierową wersją gry zostały zakończone i została ona wysłana do tłoczni:Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy jednak dużo bardziej smakowity kąsek. Electronic Arts zaprezentowało krótkometrażową animację zatytułowaną "Hunted" przygotowaną we współpracy z Motive Studios, Lucasfilm i Industrial Light & Magic., która ma być wprowadzeniem do wydarzeń z gry, możecie go zobaczyć tutaj.

Gra ukaże się na platformach PlayStation 4, Xbox One i PC już 2 października. Produkcja otrzyma także wsparcie gogli VR (PSVR i PC) oraz klasycznych Joysticków (prawdopodobnie tylko na PC).

The Sims 4:Star Wars, zwiastun już w sieci.

9Do sieci trafił zwiastun z zapowiedzianego podczas Gamescom 2020 dodatku do gry The Sims 4. Możecie na nim zobaczyć jak będzie wyglądała przygoda z Odległej Galaktyki w tej produkcji. Rozszerzenie pod pełnym tytułem "The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu" dostepne będzie już w przyszyłym tygodniu, 8 września.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... The Sims 4

23To jeden z tych artykułów, po przeczytaniu których oczy mimowolnie szukają kalendarza, a zaspany rozum zaczyna się zastanawiać czy aby dzisiaj nie jest pierwszy dzień kwietnia, ale nie, nie jest.
Podczas wczorajszej gali otwierającej tegoroczne Gamescom 2020 Live, Electronic Arts podzieliło się garścią informacji o grach nadchodzących (Z tego miejsca współczuję fanom Dragon Age'a, którym od 2015 roku mówi się, że "coś się dzieje w temacie") i rozszerzeniach do tych już wydanych. Perłą w koronie Electronic Arts jest seria The Sims, w której liczba płatnych dodatków dawno przekroczyła już granice absurdu. Okazuje się jednak, że wciąż można tam coś dołożyć. I tak już niebawem, do czwartej części popularnych Simsów zawitają akcenty znane z Odległej Galaktyki, więcej na zwiastunie.

LEGO Gwiezdne Wojny: Skywalker Saga na rozgrywce

8Podczas gali gamescom Opening Night Live otwierającej tegoroczną edycję targów, pokazany został fragment rozgrywki z nadchodzącej gry Lego Star Wars: The Complete Saga. Dobra wiadomość jest taka, że gra powstaje i już wygląda nieźle, pokazane fragmenty sugerują poziom zbliżony co najmniej do Lego Star Wars: The Force Awakens. Zła wiadomość jest taka, że przesunięto premierę i teraz jest ona wyznaczona bardzo zgrubnie na 2021 rok. Poniżej możecie zobaczyć wspomniany zwiastun, z którego końcówki wynika, że nowy tytuł będzie można ograć nie tylko na Playstation 4, Xbox One i komputerach osobistych, ale także na Playstation 5 i Xbox Seriers X. Można więc powiedzieć, że właśnie poznaliśmy pierwszy tytuł ze świata Star Wars, zmierzający na konsole dziewiątej generacji.

Nowe promocje w „The Old Republic"

5

Już dzisiaj wystartowała nowa promocja w „The Old Republic" z okazji umieszczenia gry na Steamie. Dla wszystkich graczy, niezależnie od ich statusu, udostępniona zostanie ramka na portret.

Natomiast dla subskrybentów przewidziano nagrodę w postaci towarzyszki, jaką będzie Shae Vizla. Warto dodać, że była już ona do zdobycia jakiś czas temu, teraz jednak twórcy ponownie ją dodali.

Aby zdobyć powyższe nagrody, musicie zalogować się do gry do 5. października.

Star Wars Squadrons na nowym zwiastunie

2Gamescom to największe w Europie, a może i na świecie, targi gier komputerowych. W tym roku odbywają się one wirtualnie, nie znaczy to jednak, że towarzyszą im mniejsze emocje. Podczas wydarzenia otwierającego imprezę pokazano wiele tytułów, między innymi fabularny zwiastun Star Wars Squadrons, który możecie zobaczyć poniżej.Przypominamy, że gra ukaże się na trzech platformach (PlayStation 4, Xbox One i PC) już 2 października. Produkcja otrzyma także wsparcie gogli VR (PSVR i PC) oraz klasycznych Joysticków (prawdopodobnie tylko na PC).

„The Old Republic" od dziś na Steamie

15

Popularna gra MMO pt. „ Star Wars: The Old Republic" od dzisiaj dostępna jest również w serwisie Steam. Jeśli są tacy, którzy jeszcze jej nie wypróbowali, zapraszamy na tę stronę.

Jest darmowa, jednak z opcją wykupienia abonamentu. Dodatkowo dostępne są zestawy różnych przedmiotów, na które jednak trzeba wydać prawdziwe pieniądze, w cenie około 110 zł za szt. Są to:

STAR WARS™: The Old Republic™ – pakiet galaktycznego wypoczynku:

Zestaw Galactic Leisure Bundle zawiera:

- Szczeniaka vulptilli

- Zabawkową holo-replikę rankora

- Emotkę dejarik


Aby kupić, udajcie się w to miejsce.

W Pakiecie Sith znajdziecie:

Pancerz jeźdźcy [sic] Sithów

Miecz świetlny niepokornego technografika

Zaawansowany jaskrawopomarańczowy pustoszący kryształ koloru

Ulepszenie zestawu do Sith Deluxe
[cena to 264 zł] zapewnia powyższe przedmioty oraz:

- Zaawansowany czarno-czerwony pustoszący kryształ koloru

- Dowódczy tron dominatora

- Pancerz eksterminatora

- Podwójny miecz świetlny niepokornego technografika

- Zaniedbany miecz świetlny


Sithowie mogą zestaw kupić tutaj.

Jest też pakiet dla Jedi (również z możliwością ulepszenia do Deluxe). A w nim:

- Pancerz walecznego Jedi

- Miecz świetlny błądzącego ucznia

- Zaawansowany błękitny pustoszący kryształ koloru

Ulepszenie zestawu do Jedi Deluxe zapewnia powyższe przedmioty oraz:

- Zaniedbany fioletowy pustoszący kryształ koloru

- Ambasadorski lewitujący tron do medytacji

- Pancerz uświęconego opiekuna

- Mistrzowski miecz świetlny

- Podwójny miecz świetlny błądzącego ucznia


Zestaw powyższy znajduje się na tej stronie.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga -ujawniono okładki

5Chociaż wciąż nie wiemy dokładnie kiedy zagramy w LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, to do sieci trafiły właśnie okładki wydań. W wielu sklepach jako data premiery podawany jest dzień 30 listopada 2020, należy jednak traktować to jako placeholder przed ujawnieniem dokładnego terminu zaplanowanego wstępnie na jesień tego roku. Poniżej możecie zobaczyć okładki gry w edycjach na Playstation 4, XBOX one i Nintendo Switch, na razie nie wiadomo czy planowane są wydania na konsole nowej generacji.

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.