Gry komputerowe

Premiera Star Wars Jedi: Fallen Order

17Już dzisiaj premierę ma długo wyczekiwana gra ze świata Gwiezdnych Wojen. Star Wars Jedi: Fallen Order debiutuje na konsolach Playstation 4, XBOX One i komputerach osobistych. Chociaż embargo na recenzję zostało zniesione dosłownie kilka godzin temu, wygląda na to, że otrzymaliśmy grę co najmniej godną uwagi. Średnia ocen na metacritic bazująca na 19 recenzjach, wynosi w tej chwili obiecujące 84%.
Z okazji premiery, dystrybutor i wydawca gry, firma Electronic Arts udostępniła klimatyczny zwiastun aktorski, który możecie zobaczyć poniżej.


Star Wars Jedi: Fallen Order ze zwiastunem premierowym

4Choć do premiery Star Wars Jedi: Fallen Order pozostały jeszcze nieco ponad dwa tygodnie, Electronic Arts zdecydowało się udostępnić okazyjny zwiastun już dzisiaj. Przypominamy, że gra zadebiutuje już 15 listopada na platformach Playstation 4, XBOX One i PC.

Star Wars Jedi:Fallen Order -twórcy o inspiracjach i crunchu

5Najwyraźniej wchodzimy w fazę kampanii reklamowej, w której dzień bez newsa o Fallen Order jest dniem straconym, a twórcy zamierzają z tego korzystać. Kasumi Shishido będący producentem gry wyjaśnił wczoraj jedno ze źródeł inspiracji przy tworzeniu tytułu, które wpłynęło na to, że będziemy mogli modyfikować miecz świetlny w grze:

Modyfikowanie miecza świetlnego to naprawdę świetna zabawa. Właściwie, to zainspirował nas warsztat służący do tego w Disneylandzie.


Innego wywiadu udzielił dla portalu Eurogamer, Stig Asmussen pełniący w Respawn Entertainment funkcję reżysera nadchodzącego Star Wars Jedi: Fallen Order. Stwierdził on, że w firmie miało miejsce zjawisko dobrowolnego crunchu (duża ilość pracy w nadgodzinach aby dotrzymać termin).

Zrobiliśmy coś innego, niż to do czego byłem przyzwyczajony podczas prac nad innymi projektami. Tam crunche były przymusowe. Zasadniczo ktoś przychodził i mówił, że mam pracować tyle i tyle. Myślę, że każdy traktuje bardzo poważnie swoje obowiązki i podchodzi do tego z odpowiedzialnością. Czemu więc mamy traktować ludzi jak dzieci i mówić im co i kiedy mają robić? Jeżeli więc zdecydujesz się zostać dodatkowe godziny w pracy, to my zadbamy byś miał jedzenie i odpowiednie warunki. Możesz więc stworzyć harmonogram dodatkowych zmian, a liderzy zespołów zostaną z Tobą byś czuł, że nie jesteś sam.


Trudno powiedzieć, czy to dobre rozwiązanie, a o jego "dobrowolność" należałoby pewnie zapytać pracowników, z drugiej strony z pracą w nadgodzinach spotkał się chyba każdy.

O tym, jaki wpływ na grę miały różne inspiracje oraz "dobrowolny" crunch, przekonamy się już 15 listopada na Playstation 4, XBOX One i PC.Star Wars Jedi: Fallen Order na nowym materiale

3Wygląda na to, że promocja Fallen Order ruszyła pełną parą. Po fragmentach rozgrywki i pierwszych reakcjach na grę, otrzymujemy kolejne materiały z nią związane, a wszystko w kilkudniowych odstępach czasu. To miła odmiana po wcześniejszych długich miesiącach ciszy. Tym razem twórcy udostępnili krótki filmik pokazujący proces tworzenia robota, który będzie nam towarzyszył w czasie rozgrywki.Deweloperzy nie są już też tak tajemniczy jak wcześniej, chętnie rozmawiają o grze. Blair Brown rozmawiał z dziennikarzem US Gamera i zdradził, że chociaż w produkcji przyjdzie na zwiedzić bardzo rozległe światy, to pozbawiona jest ona możliwości szybkiej podróży.

„Duża część gry to przejścia, powrotne przejścia i eksploracja. Brak szybkiej podróży zachęca gracza do zejścia z utartych ścieżek, znalezienia szybkich tras i opanowania lokacji. Również w trakcie przygody zobaczysz pewne rzeczy, których nie zobaczyłbyś, gdybyś za każdym razem szybko poruszał się po wyznaczonej ścieżce.”Premiera gry już 15 listopada na Playstation 4, XBOX One i PC.

Premiera nowego dodatku do „The Old Republic"

13

Dziś zadebiutuje nowy, duży dodatek do „The Old Republic pt. „Onslaught", darmowy dla subskrybentów.

Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy skończyło się poprzednie, krótkie wprowadzenie w „Jedi Under Siege". Wojna między Imperium Sithów a Republiką wybucha na nowo. Nasza postać, która powstrzymała Valkoriona i jego córkę, musi na nowo stanąć do walki na czele Sojuszu. Dodatek rozpocznie się na Korelii, którą zaatakowały wojska Sithów pod wodzą Dartha Malgusa.

Kilka ważniejszych informacji:

- Pojawi się nowa planeta, Onderon a także stacja przemytnicza, Mek-sha.

- Otrzymamy nowy flashpoint na Korelii.

- Pojawi się nowa Operacja, rozgrywająca się na Dxunie, w której głównymi przeciwnikami mają być siły Korporacji Czerka.

- Pojawi się nowa grywalna rasa, o której już wspominaliśmy, Nautolanie.

- Poziom doświadczenia ma być podniesiony do 75.

- Pojawią się nowe rodzaje przedmiotów oraz większa opcja personalizowania ekwipunku.

- Prawdopodobnie powrócą kolejni starzy towarzysze gracza. Niekoniecznie od razu, ale kilku pojawi się w dodatku.

Fallen Order wysłany do tłoczni

8Wygląda na to, że możemy być spokojni o terminową premierę Star Wars Jedi: Fallen Order. Za pośrednictwem Twittera twórcy podzielili się informacją o zakończeniu prac nad grą i wysłaniu płyty do tłoczni. To dobra informacja dla wszystkich fanów czekających na nowy tytuł od studia Respawn, zwłaszcza że pierwsze opinie o produkcji są bardzo obiecujące.

Nowe fragmenty z rozgrywki Star Wars Jedi: Fallen Order

10Premiera Star Wars Jedi: Fallen Order zbliża się wielkimi krokami, więc kampania reklamowa nabiera tempa. Podczas "Potrójnego Piątku Mocy" ujawniono figurki i zabawki, między innymi z postaciami z gry, do sieci trafił też poniższy zapis z rozgrywki. Jest to kilkia minut z dwóch godzin, które zaprezentowano członkom wybranych redakcji z całego świata. Ważniejsze od samego filmu są jednak opinie redaktorów, którzy zgodnie potwierdzają że gra od Respawn może być jedną z najlepszych produkcji w świecie Gwiezdnych Wojen. Fallen Order ma być ponoć pozycją bardzo rozbudowaną, przepełnioną klimatem Gwiezdnych Wojen. Jeśli ślowa dla was to za mało, poniżej możecie zobaczyć wspomniany fragment rozgrywki.
Gracze z całego świata będą mogli sprawdzić tytuł już 15 listopada w dniu jej premiery na Playstation 4, XBOX One i PC.Pecetowców zainteresują też pewnie ujawnione kilka dni temu wymagania sprzętowe gry.

Minimalne:
OS: Windows 7 64-bit.
CPU: Intel Core i3-3220 2-Core 3.3 GHz, AMD FX-6100 6-Core 3.3GHz.
RAM: 8 GB.
GPU RAM: 1 GB.
GPU: GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750.
HDD: 55 GB.
DX: DirectX 11

Zalecane:
OS: 64-bit Windows 7/8.1/10
CPU: i7-6700K /Ryzen 7 1700
RAM: 16 GB
GPU: RX Vega 56 /GTX 1070
HDD: 55 GB.
DX: DirectX 11

To jak, "pójdzie"?

Nowy trailer ze Star Wars Jedi: Fallen Order

10Electronic Arts nie pozwala nam zapomnieć o nadchodzącej wielkimi krokami premierze Star Wars Jedi: Fallen Order. Do sieci trafił właśnie nowy zwiastun zatytułowany "Cal's Mission", który możecie zobaczyć poniżej.Premiera gry już 15 listopada na PS4, XBOX One i PC.

Duża aktualizacja Star Wars: Battlefront II

7Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już 25 września do drugiego Battlefront-a trafi duża aktualizacja. W grze znajdą się dwa nowe tryby gry, mapa, oraz przede wszystkim, długo wyczekiwani Komandosi Republiki. Nową scenerią starć jest ujawniona przy okazji Gamesconu Felucia. Poniżej możecie zobacyzć oficjalne informacje o nowych trybach oraz zwiastun aktualizacji:

Szybka Akcja to wariant zabawy nastawiony na jednego gracza. Twórcy korzystają z fazy walki lądowej z Supremacji i pozwalają teraz uczestniczyć w wydarzeniach na mniejszą skalę. Od początku zainteresowani sprawdzą walkę na pięciu mapach: Naboo, Kamino, Kashyyyk, Geonosis i Felucja.
Czteroosobowa kooperacja zawita do gry DICE. Zainteresowani wezmą udział w dynamicznych pojedynkach PvE. Na początku wybierzemy jedną ze stron konfliktu, a później rozpoczniemy starcia na wszystkich pięciu planetach z ery Wojen Klonów: Kashyyyku, Kamino, Naboo, Geonosis i Felucji.

Kolejną aktualizację otrzymamy dopiero na przełomie listopada i grudnia, będzie ona wprowadzeniem do nadchodzącego zwieńczenia Sagi, Skywalker: Odrodzenie .

Jedi Outcast i Jedi Academy pojawią się na Playstation 4 i Switchu

11Tęskniliscie za Kyle'm Katarnem? A może za Jaden? Jeśli tak, to mam dla was dobrą wiadomość. Wygląda na to, że Lucasfilm postanowił wyżyłować odkurzyć markę, skutkiem czego oba tytuły już niedługo ponownie trafią do sprzedaży. We wrześniu trafi do nas tylko Jedi Outcast, Jedi Academy należy spodziewać się na początku 2020 roku. Już 24 września w tytuł będą się mogli zaopatrzyć zarówno posiadacze Nintendo Switch, jak i Playstation 4.Na koniec mała podróż w czasie i zwiastuny obu gier:Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.