Dla dzieci

Narysuj D-O

YouTube
4

„Skywalker. Odrodzenie” już za tydzień w kinach. Nic dziwnego, że tym razem w szkole rysunku Star Wars Kids Art Trooper Adam postanowił narysować bohatera najnowszego filmu - małego droida D-O, który zaprzyjaźni się z BB-8 i będzie go podziwiał. W filmiku instruktażowym możecie sami zobaczyć jak powołać go do życia na papierze.Spróbujecie narysować D-O przed premierą Epizodu IX?

Zrób to sam: kula śnieżna z Hoth

YouTube
2

Za oknami może jeszcze nie wszędzie jest śnieg, ale to nie znaczy, że nie możemy pogodzie trochę pomóc, wystarczą nam słoik i trochę materiałów, a stworzymy sobie kulę śnieżną z miniaturową bitwą o Hoth.Potrzebne będą: słoik, sypki brokat, gwiazdki lub innego rodzaju plastikowe konfetti, łyżeczka, styropian, zdjęcie krajobrazu Hoth, laminat, gliceryna, klej na gorąco, woda oraz starwarsowe figurki, a jeśli ich nie masz - wykonane z odpornej na wodę modeliny.

Wykonanie:

1. Narysuj kółko na styropianie tak, aby przeszło przez gwint słoika. Odetnij nożem lub łyżką resztki.

2. Przyklej styropian klejem na gorąco do spodniej strony pokrywki od słoika. Następnie poprzyklejaj figurki/zabawki do styropianu i koniecznie pozostaw, by dobrze wyschły.

3. Napełnij słoik wodą niemal do końca. Bardzo ważne jest, by była zimna - inaczej brokat może się pozbrylać. Zakręć słoik, by sprawdzić, czy wszystko pasuje.

4. Odkręć słoik i dodaj kilka kropli gliceryny - sprawi, że brokat będzie wolniej opadać. Dodaj brokatu i gwiazdek (tylko nie, jak sugeruje filmik, dużo; najlepiej zrobić to z umiarem, bo jeśli będzie go zbyt wiele, pozbryla się).

5. Zalaminuj zdjęcie Hoth i przyklej je z jednej strony słoika. Gotowe!

Słoiki czy butelki sensoryczne to świetna zabawa, bo można zrobić je nie tylko z motywem zimowym. Jakie Wy macie pomysły?

Narysuj Greeda

YouTube
1

Dzisiaj Art Trooper Eric pokaże nam jak narysować naszego ulubionego rodiańskiego łowcę nagród, Greeda, w stylu chibi. Dlaczego akurat jego? Cóż, być może miał na to wpływ nagły wzrost popularności tej postaci, gdyż w nowej wersji Epizodu IV na Disney+ wygłasza wcześniej niesłyszaną kwestię: „Ma klounkee”, czyli po huttańsku coś w stylu: „To twój koniec”. Mówił tak też Sebulba do Anakina przed wyścigiem Boonta. Ale wszyscy i tak słyszą pocieszne (i nic nieznaczące) słowo „Maclunkey”. Bardzo memogenne.Kto narysuje pierwszy?

Zrób to sam: bębny Ewoków

YouTube
1

Ewokom z pewnością nie można odmówić kreatywności, bo swoje bronie czy przedmioty codziennego użytku potrafiły zrobić ze wszystkiego, co oferował im leśny księżyc. My też możemy wykazać się pomysłowością i stworzyć własne ewockie bębny z prostych materiałów.Potrzebne będą: kartonowy pojemnik po płatkach/musli w kształcie tuby (od niedawna sprzedają takie w Polsce; zawsze można użyć zamiennika) lub małe pudło na kapelusz (okrągłe), duży balon, gumki-recepturki, zielony i pomarańczowy muślin (jest drogi, możecie wybrać zamiennik), pałeczki do bębnów, patyczki, sznurek, sztuczny mech, pinezki do bindowania, pędzle, farby w wybranych kolorach, gazety do opakowania, nożyczki i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Sean i Marissa robią dwa różne bębny, najpierw ten wyższy z pojemnika po płatkach. Pomaluj go na czarno, a potem w wybrany przez siebie wzór.

2. Gdy pojemnik wyschnie, oklej dół patyczkami, używając kleju na gorąco.

3. Przyklej podłużny pas muślinu nad patyczkami.

4. Zrób dwa równe rzędy dziur dookoła bębna i włóż w nie pinezki. Następnie zacznij oplatać sznurek od pinezki do pinezki, aż powstaną dwa przecinające się rzędy.

5. Rozciągnij balon, nadmuchując go. Następnie odetnij dół i z pomocą opiekuna nałóż go na górę bębna. Owiń go gumkami-recepturkami, by nie spadł.

6. Większy bęben pomaluj na brązowo. Następnie przyklej pomarańczowy muślin na środku.

7. Podobnie jak w punkcie 4, zrób dwa rzędy dziur pod muślinem, włóż pinezki i owiń sznurek w krzyżowym splocie.

8. Nałóż balon tak jak w punkcie 5 i udekoruj górę bębna mchem, przyklejając go na gorąco.

9. Pomaluj pałeczki tak, by pasowały do Twojego bębna. Następnie zgnieć gazety, owiń je muślinem i zawiąż na górze pałeczki. Gotowe!

Narysuj loth-kota

YouTube
6

Dzisiaj wszyscy żyjemy Mando, lecz może dobrze będzie nieco ochłonąć - na przykład rysując sobie znanego z „Rebeliantów” uroczego loth-kota. Ale możecie dodać mu zbroję z beskaru.

Zrób to sam: model X-winga z tektury

YouTube
1

W najnowszym odcinku „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa podpowiedzą jak wykonać własny model X-winga. Kto wie, może będzie to dla Was wstęp do modelarstwa?Potrzebne będą: tuba na plakaty/dokumenty o długości ok. 35 cm z plastikowymi zatyczkami na końcach, taśma klejąca, tektura, cztery zatyczki od flamastrów, osiem nakrętek od butelek, cztery słomki, okrągła zatyczka od markera (może być problem z dostaniem takich w Polsce, zawsze można użyć zamiennika), skrawki z gazet, biały klej, miska, biała, czarna, czerwona i żółta farba akrylowa, pędzle i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Na tubie odmierz mniej więcej 28 cm i zaznacz, że w tym miejscu powinien zaczynać się nos myśliwca. Z drugiego końca odmierz 7,5 cm, narysuj jedną linię, a potem drugą nieco bliżej końca. Z ostatnio namalowanej linii dorysuj literę „v” biegnącą w stronę przeciwległego końca. Zrób to samo po drugiej stronie tuby. Narysuj dwie równoległe linie przy końcu, który wskazuje litera.

2. Wytnij ostatnie 7,5 cm oraz fragmenty przy literach „v” - tuba powinna zacząć przypominać stożek. Sklej ją taśmą.

3. Natnij dwa prostokąty przy drugim końcu.

4. Wytnij cztery skrzydła (dwa, jeśli masz naprawdę grubą tekturę). Sklej je tak, byś miał dwa. Natnij je i włóż jeden z drugi, by wyszła z nich litera „x”. Włóż ją do niesklejonej części tuby, tam gdzie naciąłeś prostokąty. Przyklej plastikową zatyczkę klejem na gorąco.

5. Narysuj na tekturze kształt kokpitu i wytnij go. Sklej go, a następnie doklej do głównego kadłuba.

6. Włóż zatyczkę od markera w dziób myśliwca i przyklej ją.

7. Rozrób wodę z klejem w stosunku 1:1 i oklej statek skrawkami gazety.

8. Weź nakrętkę i odmierz nią odległości na tekturze tak, by ta mogła ją w pełni opleść. Wytnij cztery prostokąty i przyklej nakrętki po obu końcach - to będą silniki. Wytnij cztery małe prostokąty i przyklej je do środka nakrętek.

9. Pomaluj statek, silniki i słomki na biało.

10. Przyklej silniki do kadłuba oraz zatyczki od flamastrów do skrzydeł. Do zatyczek doklej słomki.

11. Pomaluj swojego X-winga tak jak na filmiku lub wymyśl własne kolory. Gotowe!

Narysuj rathtara

YouTube
5

Star Wars Kids pozostaje w halloweenowym klimacie i tym razem proponuje nam narysowanie przeraząjącego rathtara z „Przebudzenia Mocy”. W sam raz na straszliwą dekorację do pokoju lub upiorną laurkę.

Zrób to sam: dynia-kosmiczny ślimak

YouTube
0

Halloween już za nieco ponad tydzień. W Stanach szykują się już bardzo intensywnie, a i w Polsce święto zyskuje na popularności. W związku z tym Sean i Marissa pokażą jak zrobić oryginalną dynię w kształcie kosmicznego ślimaka połykającego „Sokoła”.Potrzebne będą: duża i mała dynia do dekoracji, farba akrylowa (jasnopomarańczowa, szara i złota), sprej w kolorze kamienia, małe kamyki, glina modelarska w kolorze białym, nóż, pędzel, klej na gorąco, pędzel gąbkowy (lub mała głąbka), ołówek, mały zabawkowy lub wycięty z tektury „Sokół Millennium” oraz przezroczysty patyczek.

Wykonanie:

1. Poproś dorosłego o pomalowanie dużej dyni i kamieni sprejem. Odstaw do wyschnięcia.

2. Pomaluj małą dynię na jasnopomarańczowo.

3. Z gliny modelarskiej ulep dwie anteny i zęby. Odstaw je do wyschnięcia na noc.

4. Zaznacz ołówkiem zarys paszczy i poproś dorosłego, by go wyciął.

5. Zmieszaj szarą farbę z wodą i pomaluj nią zęby. Przyklej je dookoła otworu gębowego.

6. Użyj pędzla gąbkowego, by pomalować małą dynię na szaro i złoto, dodając nieco tekstury ślimakowi. Pomaluj na te same kolory przygotowane wcześniej anteny i przyklej je po obu stronach.

7. Przyłóż mniejszą dynię do większej i odrysuj jej kształt. Poproś dorosłego o wycięcie - to będzie otwór jaskini. Wklej do środka ślimaka, a dookoła poprzyklejaj kamyki.

8. Przyklej przezroczysty patyczek do zabawkowego lub tekturowego „Sokoła” i wbij go poniżej paszczy. Gotowe!

Narysuj porgi

YouTube
2

W szkole rysowania Star Wars Kids przechodzimy do trudniejszych tematów, czyli rysowania istot żywych. Art Trooper Eric pokaże jak stworzyć sobie własne stadko porgów przy pomocy ołówków i mazaków.

Zrób to sam: koła do roweru a'la BB-8

YouTube
2

Macie już kaski rowerowe? Jeśli tak, to przyszedł czas na ozdobienie samego jednośladu. A któż będzie lepiej wyglądał na kołach niż BB-8? Sean i Marissa pokażą Wam jak go zrobić.Potrzebne będą: biała bibuła, pomarańczowe kartki tekturowe, talerzyk papierowy, taśma malarska, przezroczysta taśma klejąca, czarny, szary i pomarańczowy marker, linijka i nożyczki.

Wykonanie:

1. Urwij kawałek bibuły mniej więcej długości obwodu koła. Zaczep początek o szprychę i przyklej ją małym kawałkiem taśmy. Następnie przekładają ją pomiędzy pozostałymi szprychami tak, by zatoczyła pełen okrąg. Nie zapomnij o przyklejeniu jej taśmą. Potem wypełnij w taki sam sposób środek koła. Zrób to samo z drugiej strony.

2. Odrysuj taśmę malarską wewnątrz i na zewnątrz na pomarańczowym papierze. Na powstałych kółkach narysuj dwie przecinające się w środku okręgu linie. W wewnętrznej części dorysuj po cztery trapezy, wysokie mniej więcej na 2 cm.

3. Wytnij duże kółka i ich środki (bez trapezów). Musisz mieć ich osiem, po cztery na każdą stronę koła. Przyklej je.

4. Przetnij papierowy talerzyk na pół. Ozdób obie połowy tak, by wyglądały jak głowa BB-8. Przyczep je na ramie nad kołem po obu stronach. Gotowe!

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.