Dla dzieci

Narysuj Kylo Rena

YouTube
4

Choć na świecie szaleje epidemia, a spora część z nas zmuszona jest zostać w domach, to warto poświęcić ten czas na kreatywność czy budowanie relacji z dziećmi. Kanał Star Wars Kids proponuje nam nową lekcję rysunku, tym razem z Kylo Renem.Powracają również Sean i Marissa ze swoimi twórczymi pomysłami. Tym razem będą robić zestaw do gry w kółko i krzyżyk... albo raczej w klona i droida.Potrzebne będą: dziesięć kamieni średniej wielkości, worek jutowy, farby akrylowe: czarna, biała, szara, jasnopomarańczowa i niebieska, woreczek plastikowy, pędzle, ołówek.

Wykonanie:

1. Pomaluj pięć kamieni jasnopomarańczową farbą - to będą droidy. Gdy wyschną, domaluj im oczy czarną farbą, a następnie przedziel je na pół kreską z jasnopomarańczowego koloru - dzięki temu roboty będą miały swoje charakterystyczne fotoreceptory.

2. Zaznacz ołówkiem inne detale i pomaluj je na szaro.

3. Czas na klony - pozostałe pięć kamieni pomaluj na biało. Następnie domaluj detale, wykorzystując zdjęcia podglądowe. Tu można być bardziej twórczym niż w przypadku droidów i albo pomalować hełm na wzór ulubionego żołnierza, albo wymyślić własny.

4. Namaluj duży czarny kwadrat na worku jutowym i pozostaw do wyschnięcia. Domaluj białe gwiazdy, maczając w farbie końcówkę pędzla.

5. Domaluj przecinające się linie, tworząc tym samym planszę do kółka i krzyżyka. Gotowe!

Narysuj Dartha Maula

YouTube
4

Po dłuższej przerwie powraca cykl „Let's Draw Star Wars” wraz z nową prowadzącą, Sarą, oraz nowym wystrojem. Tym razem ekipa świętuje nadchodzący siódmy sezon „The Clone Wars” i prezentuje nam instrukcję narysowania Dartha Maula.A czy Wy spróbujecie stworzyć własną wersję Zabraka?

Zrób to sam: piniata-Gwiazda Śmierci

YouTube
4

Nowy Rok może już się skończył, ale w przyszłym tygodniu zaczyna się karnawał. To idealna okazja, aby zrobić w domu starwarsową imprezę, na której jedną z atrakcji może być piniata w kształcie Gwiazdy Śmierci. Sean i Marissa pokażą jak ją zrobić.Potrzebne będą: duży balon, czarny papier tekturowy, gazeta pocięta na paski, kawałek tektury, miska, klej na gorąco, tłuszcz roślinny (choć my w Polsce częściej wykorzystujemy roztwór wody i mąki), farba w kolorach: czarnym, szarym i białym, nożyczki, nożyk, cyrkiel, pędzle, brokat (opcjonalnie), biały klej, woda, ołówek, sznurek, no i oczywiście cukierki, ewentualnie konfetti.

Wykonanie:

1. Nadmuchaj balon i posmaruj go tłuszczem lub roztworem wody i mąki. Następnie poprzyklejaj kawałki gazety. Zrób w misce roztwór 1:1 białego kleju i wody i dzięki niemu przyklej resztę pasków. Postaraj się zrobić co najmniej trzy warstwy. Pozwól piniacie wyschnąć przez noc (czasem trzeba poczekać trochę dłużej).

2. Ostrożnie przetnij wystającą końcówkę balona i z pomocą dorosłego wyjmij go ze środka.

3. Użyj cyrkla, by narysować na piniacie koło, które będzie talerzem Gwiazdy (po przeciwnej stronie do dziury po balonie). Wytnij go za pomocą nożyka. Użyj pozostałych pasków z gazety, by załatać od środka dziurę po końcówce balona.

4. Pomaluj piniatę na czarno.

5. Opleć równik sznurkiem i z jego pomocą narysuj linię dookoła. Następnie zrób dziurę na górze i przełóż tam sznurek. Użyj go jako swego rodzaju „linijki”, dzięki której narysujesz linie na Gwieździe.

6. Pomaluj panele na szaro, a gdy te wyschną, dodaj białe detale mniejszym pędzlem. Możesz potem posmarować szare panele mieszanką kleju z wodą i dodać brokat.

7. Pomaluj wnętrze wyciętego wcześniej talerza na szaro, a następnie domaluj czarną farbą dwa współśrodkowe okręgi i dwie przecinające się pod kątem prostym linie.

8. Z czarnego papieru zrób mały rożek i przyklej go w centrum talerza. Następnie odrysuj koło wielkości talerza i wytnij z niego środek. Powstały w ten sposób okrąg doklej do brzegów talerza.

9. Wrzuć do środka cukierki i (ewentualnie) konfetti. Zaklej dziurę zrobionym wcześniej talerzem.

Miłej zabawy!

Narysuj świąteczne droidy

YouTube
2

Dziś wielu z Nas obchodzi najbardziej rodzinne święta w roku - wigilię Bożego Narodzenia. Pewnie u większości stoły już nakryte, dania przygotowane, a choinka lśni światełkami. Ale oczekiwanie na kolację można też spędzić twórczo. Trójka znanych nam Art Trooperów stworzyła z okazji świąt wspólny rysunek przedstawiający BB-8, R3 i D-O. Może i Wy narysujecie coś podobnego z rodziną? Albo ozdobicie etykietki prezentów?

Zrób to sam: Chewbaccowy wieniec i droidzie drejdele

YouTube
3

Święta już tuż, tuż, czas najwyższy przygotować dekoracje. W tym tygodniu Sean i Marissa pokażą nam jak zrobić wieniec na drzwi a'la Chewbacca i drejdele przypominające droidy. To drugie pewnie będzie wymagało trochę wyjaśnienia: są to małe bączki, które służą do gry podczas Chanuki. Na każdym boku wypisana jest litera z alfabetu hebrajskiego, w zależności co wypadnie, gracze robią różne rzeczy z pulą nagród na stole - są to zazwyczaj drobne monety czy cukierki.Potrzebne będą:

Na wieniec: wieniec ze styropianu lub pianki, brązowe futerko, wstążka z juty i brązowa, dzwoneczki, nożyczki, miarka, klej na gorąco.

Na drejdele: drewniane drejdele, glina modelarska, pędzle, farby w kolorach: białym, niebieskim, czerwonym, czarnym, srebrnym i w trzech odcienie złotego (żółty, brązowy i „antique gold”).

Wykonanie wieńca:

1. Zmierz obwód i szerokość wieńca, a następnie wytnij kawałek futra (pamiętaj, by dodać nieco zapasu).

2. Podziel futro na mniejsze paseczki i przyklej je klejem na gorąco dookoła wieńca. Postaraj się, by włosy były zwrócone w jedną stronę.

3. Wytnij wstążki z juty i brązową na tyle długie, by objęły wieniec. Przyklej brązową do jutowej, a następnie doklej powstały właśnie bandolier do wieńca.

4. Wytnij pasek ok. 35 cm z jutowej wstążki i sklej go, by powstał pierścień. Potem wytnij pasek ok. 12,5 cm i przyklej go w poprzek pierścienia - powstanie kokardka.

5. Przyklej kokardkę na górze wieńca, a wzdłuż pasa dzwoneczki. Gotowe!

Wykonanie drejdela:

1. Aby zrobić Artoo, pomaluj drejdel na biało.

2. Uformuj kopułę z gliny modelarskiej i pomaluj ją na srebrno.

3. Posiłkując się zdjęciem droida, narysuj niebieskie elementy na kopule i korpusie. Dodaj srebrne detale i nogi, a następnie czarne i czerwone „oczy”

4. Threepio trzeba pomalować w całości na jeden z odcieni złotego, Sean i Marissa wybrali żółte złoto.

5. Namaluj brązowym złotym oczy, a odcieniem „antique gold” panel z tyłu głowy oraz detale. Dodaj czarne „źrenice”.

6. Na każdym z boków drejdela dodaj hebrajską literę - warto posiłkować się na przykład Wikipedią lub zobaczyć je na filmiku. Gotowe!

A co Wy przygotujecie na święta?

Narysuj D-O

YouTube
4

„Skywalker. Odrodzenie” już za tydzień w kinach. Nic dziwnego, że tym razem w szkole rysunku Star Wars Kids Art Trooper Adam postanowił narysować bohatera najnowszego filmu - małego droida D-O, który zaprzyjaźni się z BB-8 i będzie go podziwiał. W filmiku instruktażowym możecie sami zobaczyć jak powołać go do życia na papierze.Spróbujecie narysować D-O przed premierą Epizodu IX?

Zrób to sam: kula śnieżna z Hoth

YouTube
2

Za oknami może jeszcze nie wszędzie jest śnieg, ale to nie znaczy, że nie możemy pogodzie trochę pomóc, wystarczą nam słoik i trochę materiałów, a stworzymy sobie kulę śnieżną z miniaturową bitwą o Hoth.Potrzebne będą: słoik, sypki brokat, gwiazdki lub innego rodzaju plastikowe konfetti, łyżeczka, styropian, zdjęcie krajobrazu Hoth, laminat, gliceryna, klej na gorąco, woda oraz starwarsowe figurki, a jeśli ich nie masz - wykonane z odpornej na wodę modeliny.

Wykonanie:

1. Narysuj kółko na styropianie tak, aby przeszło przez gwint słoika. Odetnij nożem lub łyżką resztki.

2. Przyklej styropian klejem na gorąco do spodniej strony pokrywki od słoika. Następnie poprzyklejaj figurki/zabawki do styropianu i koniecznie pozostaw, by dobrze wyschły.

3. Napełnij słoik wodą niemal do końca. Bardzo ważne jest, by była zimna - inaczej brokat może się pozbrylać. Zakręć słoik, by sprawdzić, czy wszystko pasuje.

4. Odkręć słoik i dodaj kilka kropli gliceryny - sprawi, że brokat będzie wolniej opadać. Dodaj brokatu i gwiazdek (tylko nie, jak sugeruje filmik, dużo; najlepiej zrobić to z umiarem, bo jeśli będzie go zbyt wiele, pozbryla się).

5. Zalaminuj zdjęcie Hoth i przyklej je z jednej strony słoika. Gotowe!

Słoiki czy butelki sensoryczne to świetna zabawa, bo można zrobić je nie tylko z motywem zimowym. Jakie Wy macie pomysły?

Narysuj Greeda

YouTube
1

Dzisiaj Art Trooper Eric pokaże nam jak narysować naszego ulubionego rodiańskiego łowcę nagród, Greeda, w stylu chibi. Dlaczego akurat jego? Cóż, być może miał na to wpływ nagły wzrost popularności tej postaci, gdyż w nowej wersji Epizodu IV na Disney+ wygłasza wcześniej niesłyszaną kwestię: „Ma klounkee”, czyli po huttańsku coś w stylu: „To twój koniec”. Mówił tak też Sebulba do Anakina przed wyścigiem Boonta. Ale wszyscy i tak słyszą pocieszne (i nic nieznaczące) słowo „Maclunkey”. Bardzo memogenne.Kto narysuje pierwszy?

Zrób to sam: bębny Ewoków

YouTube
1

Ewokom z pewnością nie można odmówić kreatywności, bo swoje bronie czy przedmioty codziennego użytku potrafiły zrobić ze wszystkiego, co oferował im leśny księżyc. My też możemy wykazać się pomysłowością i stworzyć własne ewockie bębny z prostych materiałów.Potrzebne będą: kartonowy pojemnik po płatkach/musli w kształcie tuby (od niedawna sprzedają takie w Polsce; zawsze można użyć zamiennika) lub małe pudło na kapelusz (okrągłe), duży balon, gumki-recepturki, zielony i pomarańczowy muślin (jest drogi, możecie wybrać zamiennik), pałeczki do bębnów, patyczki, sznurek, sztuczny mech, pinezki do bindowania, pędzle, farby w wybranych kolorach, gazety do opakowania, nożyczki i klej na gorąco.

Wykonanie:

1. Sean i Marissa robią dwa różne bębny, najpierw ten wyższy z pojemnika po płatkach. Pomaluj go na czarno, a potem w wybrany przez siebie wzór.

2. Gdy pojemnik wyschnie, oklej dół patyczkami, używając kleju na gorąco.

3. Przyklej podłużny pas muślinu nad patyczkami.

4. Zrób dwa równe rzędy dziur dookoła bębna i włóż w nie pinezki. Następnie zacznij oplatać sznurek od pinezki do pinezki, aż powstaną dwa przecinające się rzędy.

5. Rozciągnij balon, nadmuchując go. Następnie odetnij dół i z pomocą opiekuna nałóż go na górę bębna. Owiń go gumkami-recepturkami, by nie spadł.

6. Większy bęben pomaluj na brązowo. Następnie przyklej pomarańczowy muślin na środku.

7. Podobnie jak w punkcie 4, zrób dwa rzędy dziur pod muślinem, włóż pinezki i owiń sznurek w krzyżowym splocie.

8. Nałóż balon tak jak w punkcie 5 i udekoruj górę bębna mchem, przyklejając go na gorąco.

9. Pomaluj pałeczki tak, by pasowały do Twojego bębna. Następnie zgnieć gazety, owiń je muślinem i zawiąż na górze pałeczki. Gotowe!

Narysuj loth-kota

YouTube
6

Dzisiaj wszyscy żyjemy Mando, lecz może dobrze będzie nieco ochłonąć - na przykład rysując sobie znanego z „Rebeliantów” uroczego loth-kota. Ale możecie dodać mu zbroję z beskaru.

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.