Dla dzieci

Gwiazdy czytają dzieciom #2

1

Odkąd wg zaleceń powinniśmy ograniczać pobyt na zewnątrz powstało kilka różnych inicjatyw, które mają umilić pobyt w domu. W zeszłym miesiącu prezentowaliśmy pierwsze filmiki na których gwiazdy czytają dzieciom opowieści ze świata Gwiezdnych Wojen. Dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję takich filmików. Na pierwszym z nich Anthony Daniels (C-3PO) czyta opowieść z Biblioteki Bajek, a na drugim Alex Honnold (amerykański wspinacz) czyta jedną z historii z Myths & Fables .Gwiazdy czytają dzieciom

2

Od 2 tygodni Disney publikuje na swoim kanale youtube filmiki z gwiazdami czytającymi dzieciom różne opowieści. Wśród nich znalazły się jak na razie trzy historie z Gwiezdnych Wojen. Ashley Eckstein czytała „The Galaxy Needs You”, Daisy Ridley wybrała „BB-8 On The Run”, a Joonas Suotamo przeczytał „Chewie & The Porgs”. Wszystkie trzy historie możecie przesłuchać poniżej.Jeszcze kilka dni przed tym jak pierwszy z powyższych filmików został zamieszczony na YT przez Disneya w naszym języku zaczął publikować słuchowisko Star Wars Cezary „Sizar” Żołyński - aktor, reżyser i fan Gwiezdnych Wojen. Poniżej zamieściliśmy jego „Opowieści Bena Rycerza Jedi”. Zachęcamy wszystkich, nie tylko dzieci, do jego przesłuchania!

Narysuj małego Yodę

YouTube
1

Choć szał na „Mandalorianina” nieco już przygasł, to nie da się ukryć, że po tych kilku miesiącach każdy, nawet osoby niebędące fanami Sagi, kojarzą Baby Yodę. Maluch szybko zagościł na wszelakiej maści produktach, memach i w twórczości fanów. Teraz będziecie mieli okazję sami uwiecznić go na rysunku, gdyż Sara pokaże Wam jak to zrobić.Pochwalcie się swoją twórczością!

Pisanki z małym Yodą i Mandalorianinem

3

W tym roku co prawda święcenia pokarmów nie będzie, więc mała szansa na zyskanie szacunku na dzielni pokazując swoje jajka, ale niemniej jednak to święta. Pisanki zrobić trzeba, a najlepiej oczywiście takie gwiezdno-wojenne. W zeszłym roku modne były porgi, w tym na topie jest oczywiście brzdąc „Yoda”. Na Frugal Fun 4 Boys pojawiła się pewna inspiracja jak zrobić jaja inspirowane „The Mandalorian”. Jedna to oczywiście mały „Yoda”, drugi Mandalorianin. Nie jest to niestety pełna instrukcja, ale może komuś pomoże. Generalnie sprowadza się to do narysowania rysunku na jajku ołówkiem, a następnie odpowiednim ułożeniu farbek.A jak macie jakieś zdjęcia fajnych pisanek własnej produkcji, pochwalcie się nimi w komentarzach.

Zrób to sam: pacynka z Klaudem

YouTube
5

Jeśli nie macie pomysłów na zabawy z dziećmi w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kanał Star Wars Kids ponownie spieszy z pomocą. Tym razem będziemy robić pacynkę z Klaudem - inżynierem, którego widać na początku Epizodu IX w scenach z „Sokołem”.Potrzebne będą: długa żółta lub złota skarpetka, para oczu do przyklejenia, żółta i czarna farba akrylowa, żółte lub złote druciki kreatywne, brązowy filc, czarny marker permanentny, klej na gorąco, nożyczki i pędzle.

Wykonanie:

1. Pomaluj czarną farbą część skarpety, w której znajdują się palce - to będzie wnętrze ust.

2. Na oczach domaluj dolną i górną powiekę żółtą/złotą farbą. Jeśli trzeba, dodaj drugą warstwę.

3. Potnij druciki kreatywne na sześć kawałków mierzących około 5-7,5 cm. Wytnij jeszcze dwa kawałki o nieco krótszej długości.

4. Nałóż skarpetę na ramię tak, by wnętrze ust było na Twojej dłoni. Zaznacz markerem gdzie przykleić oczy i antenki Klauda.

5. Zdejmij skarpetę i przyklej klejem na gorąco oczy i anteny.

6. Wytnij z filcu dwie stopy i przyklej je na dole skarpety tak, by znalazły się z przody postaci.

7. Zaznacz markerem detale na twarzy. Gotowe!

Narysuj Kylo Rena

YouTube
4

Choć na świecie szaleje epidemia, a spora część z nas zmuszona jest zostać w domach, to warto poświęcić ten czas na kreatywność czy budowanie relacji z dziećmi. Kanał Star Wars Kids proponuje nam nową lekcję rysunku, tym razem z Kylo Renem.Powracają również Sean i Marissa ze swoimi twórczymi pomysłami. Tym razem będą robić zestaw do gry w kółko i krzyżyk... albo raczej w klona i droida.Potrzebne będą: dziesięć kamieni średniej wielkości, worek jutowy, farby akrylowe: czarna, biała, szara, jasnopomarańczowa i niebieska, woreczek plastikowy, pędzle, ołówek.

Wykonanie:

1. Pomaluj pięć kamieni jasnopomarańczową farbą - to będą droidy. Gdy wyschną, domaluj im oczy czarną farbą, a następnie przedziel je na pół kreską z jasnopomarańczowego koloru - dzięki temu roboty będą miały swoje charakterystyczne fotoreceptory.

2. Zaznacz ołówkiem inne detale i pomaluj je na szaro.

3. Czas na klony - pozostałe pięć kamieni pomaluj na biało. Następnie domaluj detale, wykorzystując zdjęcia podglądowe. Tu można być bardziej twórczym niż w przypadku droidów i albo pomalować hełm na wzór ulubionego żołnierza, albo wymyślić własny.

4. Namaluj duży czarny kwadrat na worku jutowym i pozostaw do wyschnięcia. Domaluj białe gwiazdy, maczając w farbie końcówkę pędzla.

5. Domaluj przecinające się linie, tworząc tym samym planszę do kółka i krzyżyka. Gotowe!

Narysuj Dartha Maula

YouTube
4

Po dłuższej przerwie powraca cykl „Let's Draw Star Wars” wraz z nową prowadzącą, Sarą, oraz nowym wystrojem. Tym razem ekipa świętuje nadchodzący siódmy sezon „The Clone Wars” i prezentuje nam instrukcję narysowania Dartha Maula.A czy Wy spróbujecie stworzyć własną wersję Zabraka?

Zrób to sam: piniata-Gwiazda Śmierci

YouTube
4

Nowy Rok może już się skończył, ale w przyszłym tygodniu zaczyna się karnawał. To idealna okazja, aby zrobić w domu starwarsową imprezę, na której jedną z atrakcji może być piniata w kształcie Gwiazdy Śmierci. Sean i Marissa pokażą jak ją zrobić.Potrzebne będą: duży balon, czarny papier tekturowy, gazeta pocięta na paski, kawałek tektury, miska, klej na gorąco, tłuszcz roślinny (choć my w Polsce częściej wykorzystujemy roztwór wody i mąki), farba w kolorach: czarnym, szarym i białym, nożyczki, nożyk, cyrkiel, pędzle, brokat (opcjonalnie), biały klej, woda, ołówek, sznurek, no i oczywiście cukierki, ewentualnie konfetti.

Wykonanie:

1. Nadmuchaj balon i posmaruj go tłuszczem lub roztworem wody i mąki. Następnie poprzyklejaj kawałki gazety. Zrób w misce roztwór 1:1 białego kleju i wody i dzięki niemu przyklej resztę pasków. Postaraj się zrobić co najmniej trzy warstwy. Pozwól piniacie wyschnąć przez noc (czasem trzeba poczekać trochę dłużej).

2. Ostrożnie przetnij wystającą końcówkę balona i z pomocą dorosłego wyjmij go ze środka.

3. Użyj cyrkla, by narysować na piniacie koło, które będzie talerzem Gwiazdy (po przeciwnej stronie do dziury po balonie). Wytnij go za pomocą nożyka. Użyj pozostałych pasków z gazety, by załatać od środka dziurę po końcówce balona.

4. Pomaluj piniatę na czarno.

5. Opleć równik sznurkiem i z jego pomocą narysuj linię dookoła. Następnie zrób dziurę na górze i przełóż tam sznurek. Użyj go jako swego rodzaju „linijki”, dzięki której narysujesz linie na Gwieździe.

6. Pomaluj panele na szaro, a gdy te wyschną, dodaj białe detale mniejszym pędzlem. Możesz potem posmarować szare panele mieszanką kleju z wodą i dodać brokat.

7. Pomaluj wnętrze wyciętego wcześniej talerza na szaro, a następnie domaluj czarną farbą dwa współśrodkowe okręgi i dwie przecinające się pod kątem prostym linie.

8. Z czarnego papieru zrób mały rożek i przyklej go w centrum talerza. Następnie odrysuj koło wielkości talerza i wytnij z niego środek. Powstały w ten sposób okrąg doklej do brzegów talerza.

9. Wrzuć do środka cukierki i (ewentualnie) konfetti. Zaklej dziurę zrobionym wcześniej talerzem.

Miłej zabawy!

Narysuj świąteczne droidy

YouTube
2

Dziś wielu z Nas obchodzi najbardziej rodzinne święta w roku - wigilię Bożego Narodzenia. Pewnie u większości stoły już nakryte, dania przygotowane, a choinka lśni światełkami. Ale oczekiwanie na kolację można też spędzić twórczo. Trójka znanych nam Art Trooperów stworzyła z okazji świąt wspólny rysunek przedstawiający BB-8, R3 i D-O. Może i Wy narysujecie coś podobnego z rodziną? Albo ozdobicie etykietki prezentów?

Zrób to sam: Chewbaccowy wieniec i droidzie drejdele

YouTube
3

Święta już tuż, tuż, czas najwyższy przygotować dekoracje. W tym tygodniu Sean i Marissa pokażą nam jak zrobić wieniec na drzwi a'la Chewbacca i drejdele przypominające droidy. To drugie pewnie będzie wymagało trochę wyjaśnienia: są to małe bączki, które służą do gry podczas Chanuki. Na każdym boku wypisana jest litera z alfabetu hebrajskiego, w zależności co wypadnie, gracze robią różne rzeczy z pulą nagród na stole - są to zazwyczaj drobne monety czy cukierki.Potrzebne będą:

Na wieniec: wieniec ze styropianu lub pianki, brązowe futerko, wstążka z juty i brązowa, dzwoneczki, nożyczki, miarka, klej na gorąco.

Na drejdele: drewniane drejdele, glina modelarska, pędzle, farby w kolorach: białym, niebieskim, czerwonym, czarnym, srebrnym i w trzech odcienie złotego (żółty, brązowy i „antique gold”).

Wykonanie wieńca:

1. Zmierz obwód i szerokość wieńca, a następnie wytnij kawałek futra (pamiętaj, by dodać nieco zapasu).

2. Podziel futro na mniejsze paseczki i przyklej je klejem na gorąco dookoła wieńca. Postaraj się, by włosy były zwrócone w jedną stronę.

3. Wytnij wstążki z juty i brązową na tyle długie, by objęły wieniec. Przyklej brązową do jutowej, a następnie doklej powstały właśnie bandolier do wieńca.

4. Wytnij pasek ok. 35 cm z jutowej wstążki i sklej go, by powstał pierścień. Potem wytnij pasek ok. 12,5 cm i przyklej go w poprzek pierścienia - powstanie kokardka.

5. Przyklej kokardkę na górze wieńca, a wzdłuż pasa dzwoneczki. Gotowe!

Wykonanie drejdela:

1. Aby zrobić Artoo, pomaluj drejdel na biało.

2. Uformuj kopułę z gliny modelarskiej i pomaluj ją na srebrno.

3. Posiłkując się zdjęciem droida, narysuj niebieskie elementy na kopule i korpusie. Dodaj srebrne detale i nogi, a następnie czarne i czerwone „oczy”

4. Threepio trzeba pomalować w całości na jeden z odcieni złotego, Sean i Marissa wybrali żółte złoto.

5. Namaluj brązowym złotym oczy, a odcieniem „antique gold” panel z tyłu głowy oraz detale. Dodaj czarne „źrenice”.

6. Na każdym z boków drejdela dodaj hebrajską literę - warto posiłkować się na przykład Wikipedią lub zobaczyć je na filmiku. Gotowe!

A co Wy przygotujecie na święta?

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.