Dla dzieci

Narysuj Choppera

YouTube
2

W dzisiejszym, najdłuższym jak do tej pory odcinku szkoły rysunku Star Wars Kids, Art Trooper Adam pokaże nam coś trudniejszego - a konkretnie gburowatego, ale niezwykle lojalnego Choppera, bohatera „Rebeliantów”.Spróbujecie narysować własnego?

Zrób to sam: logo rebelii z włóczki

YouTube
2

Dzisiaj dowiecie się jak udekorować ścianę swojego pokoju własnoręcznie wykonanym logiem rebelii z włóczki.Potrzebne będą: mała drewniana deska, małe gwoździe, młotek, ołówek, szablon z logiem rebelii (można ściągnąć go tutaj), farba akrylowa, nożyczki i włóczka.

Wykonanie:

1. Odrysuj logo od szablonu na desce. Następnie narysuj kropki, które oznaczą gdzie będą przybite gwoździe. Nie muszą być symetryczne, ale wtedy lepiej wyglądają.

2. Poproś dorosłego, by powbijał gwoździe.

3. Pomaluj deskę farbą. Dobrze jest dobrać kolor kontrastowy do włóczki, bo wtedy całość będzie ładnie się prezentowała.

4. Przywiąż włóczkę do pierwszego gwoździa i obetnij wystającą część. Potem przeprowadź ją wzdłuż gwoździ, by stworzyć zarys loga.

5. Zacznij przeciągać włóczkę od gwoździa do gwoździa, by „wypełnić” środek. Im więcej włóczki, tym lepiej będzie wyglądać ostatecznie Twoje dzieło, lecz nie należy też przesadzać w drugą stronę.

Gotowe!

Narysuj X-winga

YouTube
2

Trzecia lekcja z serii „Let's draw Star Wars” jest już mocno zaawansowana, dlatego jeśli chcecie podjąć się tego wyzwania, dobrze byłoby przypomnieć sobie dwie poprzednie. Tym razem bowiem Art Trooper Eric pokazuje nam jak przenieść na papier X-winga. Dobrze byłoby mieć ze sobą linijkę, by rysowane przez nas linie były równoległe. Zapraszamy do oglądania.

Zrób to sam: diorama z Dagobah i Jakku

YouTube
1

W dzisiejszym odcinku „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa nauczą nas jak samodzielnie wykonać dioramy, czyli swego rodzaju makiety. Dzieciaki wybrały sobie Dagobah i Tatooine, ale w Sadze jest tyle planet, że na pewno możecie wymyślić własną scenkę.Potrzebne będą: szklane terrarium (tu mają okrągłe, ale tak naprawdę może być w niemal dowolnym kształcie), patyki lub słomki, nożyczki oraz figurki. Jeśli wybierzecie Dagobah, weźcie patyczki, rośliny, kawałki kory, kamyki i mech (ale trzeba uważać - prawdziwy może mieć na sobie owady i szybko uschnie, sztuczny ma tendencję do wydzielania paskudnego zapachu). Do Jakku potrzeba mniej, przede wszystkim piasek (dobrze byłoby go najpierw przesiać, by pozbyć się brudów) i kamyki.

Dagobah:

1. Na dno terrarium wyłóż kamienie na co najmniej 2,5 cm - to będzie podstawa.

2. Pokryj kamienie mchem tak, by nie było ich widać. Możesz użyć patyka, by nieco go ugnieść.

3. Teraz możesz zacząć dodawać dekoracje wedle swojego uznania, na przykład zbudować chatkę Yody. Znów możesz wspomóc się patykami.

4. Na koniec wsadź figurki.

Jakku:

1. Tu wykonanie jest o wiele prostsze. Wsyp piasek do terrarium mniej więcej do 1/4 wysokości.

2. Dodaj kamienie i, jeśli masz, krążownik lub inną maszynę, aby było wiadomo, że to pokryta złomem Jakku.

3. Na koniec postaw figurki i ewentualnie wygładź piasek patykiem.

A Wy jakie macie pomysły na własne dioramy?

Zrób to sam: zakładka z Padme

YouTube
3

Zakładki potrafią być małymi dziełami sztuki, a najlepsze są oczywiście te, które wykonamy samemu. W dzisiejszym filmiku z serii „Let's Make Star Wars” Sean i Marissa prezentują nam jak wykonać zakładkę z Padme Amidalą, która z pewnością idealnie ukryje się wśród Waszych starwarsowych lektur.Potrzebne będą: akwarele, papier do akwareli (czyli o grubszej gramaturze, blok techniczny też powinien się sprawdzić), blok techniczny kolorowy (cielisty, żółty, czerwony i czerwony z brokatem), czerwona wstążka, nożyczki, linijka, klej i pędzle.

Wykonanie:

1. Pomaluj kartkę papieru żółtą akwarelą, a potem wymieszaj ją z czerwoną tak, by jeden kolor stopniowo przechodził w drugi - nazywa się to gradientem.

2. Wytnij pomalowaną cześć i podziel ją na dwie połowy - to będzie podstawa zakładki.

3. Wytnij kółka z kartek o kolorach: cielistym, czerwonym i czerwonym z brokatem. Do odrysowania kółka możesz użyć jakiegoś pudełka, rolki taśmy czy kubka, w zależności od wielkości Twojej zakładki.

4. Wytnij mały prostokąt z czerwonej kartki - to będzie szyja. Przyklej ją pionowo z niepomalowanej strony jednej z podstaw zakładki.

5. Wytnij łuk z brokatowego kółka, a potem mniejszy z czerwonego. Przyklej brokatowy do cielistego kółka, a na górę czerwony. Mamy głowę.

6. Sklej obie strony bazy pomalowanej akwarelą.

7. Narysuj kółko z tyłu brokatowej kartki, a potem dorysuj dookoła niego owal - to będzie kaptur.

8. Przyklej głowę z przodu zakładki, a kaptur z tyłu.

9. Odetnij krótki kawałek wstążki - taki, by mógł objąć zakładkę „w pasie”, lekko na siebie nachodząc. Obłóż ją dookoła i zaznacz ołówkiem miejsce, w którym spotyka się z krawędzią zakładki. Zaczynając od tego miejsca, obetnij kawałek pod kątem tak, aby powstał trójkąt prostokątny. Zrób to samo z drugiej strony.

10. Oba dobrze wycięte kawałki wstążki powinny tworzyć pas. Naklej najpierw tył, potem prawą, na następnie lewą stronę.

11. Narysuj twarz. Gotowe!

Narysuj holokron i gonka

YouTube
3

Na Star Wars Kids ukazał się kolejny film skierowany do młodych artystów. Tym razem jednak nie mamy rękodzieła, a tutorial rysunku. Jest to pierwsza lekcja, dlatego Art Trooper Adam zaczyna od nauki prostych kształtów, takich jak kwadraty, prostokąty i sześciany. Idealnie do tego nadają się holokrony i droidy zasilające gonk.

Zrób to sam: porgowe matrioszki

YouTube
7

Kanał Star Wars Kids wystartował dziś z nową serią pod tytułem „Let's Make Star Wars”, która - jak pewnie się domyślacie - przedstawia jak zrobić ciekawe starwarsowe projekty w domu. W dzisiejszym, debiutanckim odcinku prowadzący Sean i Marissa zaprezentują jak wykonać matrioszki stylizowane na porgi.Potrzebne będą: niepomalowane matrioszki, farby akrylowe (biała, szara, pomarańczowa, złota/miedziana), czarny klej z brokatem, sprej akrylowy, pędzle, ołówek, czarny marker i (ewentualne) czarne kółka do naklejenia.

Pomalowanie jest całkiem proste, wystarczy podpatrzeć jak robią to prowadzący na filmiku. Należy jednak uważać, aby nie użyć za dużej ilości farby, bo można posklejać matrioszki. Ciekawostka: samce porgów mają pomarańczowe pióra dookoła oczu, samice - białe, więc możecie je w ten sposób rozróżniać. Jeśli chcecie, możecie zastosować technikę suchego pędzla, aby nadać lalce strukturę pierza - wystarczy nanieść niewielką ilość farby na pędzel i poczekać, aż niemal całkowicie wyschnie, a potem malować. Oczy można namalować lub użyć czarnych naklejek. Na koniec należy poprosić dorosłego, by spryskał lalki sprejem akrylowym.

Zrób to sam: Porgi – „pisanki”

8

Jeśli jeszcze nie wiecie jak udekorować jajka na święta Wielkiej Nocy, to może warto skorzystać z tego, co proponuje Disney. Czyli jajka – porgi. Trudno to nazwać klasycznymi pisankami, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi.

Potrzebujemy:

  • dużych, białych jajek
  • agrafki
  • białego i żółtego papieru
  • nożyczek
  • kleju
  • czarnego cieńkopisu
  • kolorowych markerów (różowy, żółty, pomarańczowy i inne) wraz z ich jaśniejszym odcieniem

1. Na początek standard, jajko warto ugotować na twardo, a następnie wystudzić i wysuszyć.2. W międzyczasie trzeba pociąć papier, tak by były białe paski oraz żółte nóżki.3. Nóżki przyklejamy do papieru, a następnie biały papier sklejamy z tyłu tak, by była podstawka pod jajko (tu warto zweryfikować wielkość jajek i długość papierka).
4. Następnie można wsadzić jajko już w podstawkę a cieńkopisem namalować oczka, buźkę i nosek.5. Jasnym markerem malujemy zarys porga.6. A ciemniejszym już jego pełny kolor.7. Robimy tak z różnymi kolorami i mamy masę porgów.8. Takie stado w sam raz pasuje na świąteczny stół lub do fanowskiego koszyczka.

Na koniec przypominamy, że porgi w dużej mierze zostały zainspirowane maskonurami, które da się zobaczyć choćby na Skellig Michael.

Zrób to sam: Ziemniaczane porgi

oficjalna
10

Wciąż jest wiele wątpliwości dotyczących tego, czy słodkie porgi na pewno są słodkie, a jak nie to czy chociaż jadalne. Dziś mamy przepis jak przyrządzić ziemniaczanego porga.Składniki:
12 małych jasnych ziemniaków
1 łyżeczka oleju z oliwek
Pół łyżeczki sproszkowanego czosnku
Pół łyżeczki soli.

Dodatkowe składniki:
Śmietana
Czarny sezam
Nori – czyli wodorost używany w sushi (można to zastąpić czymś innym).

Podgrzej piekarnik do 200 stopni Celsjusza. Należy też przygotować blachę do pieczenia, najlepiej wyścielając ją papierem do pieczenia.Ziemniakom należy odciąć czubek tak by stały.Następnie trzeba też odciąć kawałek przodu, w miejscu gdzie będzie potem twarz porga.Na koniec ziemniaki układamy na blasze i polewamy delikatnie oliwą, a następnie posypujemy je solą i sproszkowanym czosnkiem

Ziemniaki należy piec przez jakieś 30-35 minut (lub troche dłużej, jeśli wciąż będą zbyt twarde). Następnie należy je lekko ostudzić.Trzeba wyciąć małe kawałki nori, tak by można z nich było zrobić oczy i usta. Oczywiście trzeba je starannie umieścić na ziemniaku. Nozdrza można zrobić układając czarny sezam. Zaś korzystając choćby z wykałaczki na oczy należy dodać kropelki śmietany, by uzyskać źrenice.

Smacznego.

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.