Kolekcjonerstwo

Luke Skywalker w kombinezonie pilota

1

Kolejną figurką z serii ARTFX+ firmy Kotobukiya będzie Luke Skywalker w kombinezonie pilota. Japoński producent gadżetów postanowił tym razem uwiecznić Skywalkera w stroju z „Nowej nadziei”. Figurka będzie wykonana w skali 1:10 i w przedsprzedaży kosztuje 129,99$ (sklep).

Pięciodolarówka z Darthem Vaderem

4

Mennica z Nowej Zelandii od lat wypuszcza regularnie monety powiązane z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem ich najnowszym produktem jest pięciodolarówka w kształcie hełmu Dartha Vadera. Wykonana jest z dwóch uncji srebra, a jej cena to 199$ (sklep). Jako legalny środek płatniczy moneta musi mieć umieszczone informacje o nominale, znajdują się one na rewersie wraz z wizerunkiem królowej Elżbiety II. Wszystkie monety z Gwiezdnych Wojen wyprodukowane przez wspomnianą mennicę możecie obejrzeć w tym miejscu.

Imperialny Niszczyciel Gwiezdny od LEGO

14

Kilka dni temu firma LEGO zaprezentowała najnowszy zestaw będący rozszerzeniem Ultimate Collector Series. Tym razem chodzi o Imperialny Niszczyciel Gwiezdny, a dokładniej Devastatora. Będzie on prawdziwą gratką dla fanów lubiących olbrzymie zestawy, składać się będzie bowiem z 4784 klocków. Wraz z dużym rozmiarem idzie równie duża cena, która wynosi w oficjalnym sklepie 3100 zł. Nabyć go można w tym miejscu.

75252 Gwiezdny Niszczyciel Imperium

 • Liczba klocków: 4784
 • Figurki w zestawie: Imperialny oficer i technik
 • Kategoria wiekowa: od 16 lat


Niektóre gadżety z „The Rise of Skywalker” na sklepowych półkach

8

Podobnie jak przed premierą dwóch poprzednich Epizodów, zgodnie z odgórną decyzją Disneya, wszelakie gadżety z „Skywalker. Odrodzenie” zostaną oficjalnie ujawnione w Piątek Mocy (w tym roku 04.10). Towarzyszyć im będą produkty z „Krainy lodu 2”. Pierwszych zakupów dokonać będzie można już minutę po północy. Jednak ponownie jak w poprzednich latach, nie wszystkim sklepom udało się dochować tajemnicy, a żądni wydawania pieniędzy fani odwiedzają swoje markety, aby sprawdzić, czy należą do grupy tych szczęśliwych.

Zaczęło się od Australii - tam znaleziono bluzki z logami nadchodzących wydarzeń. Dziś dołączyły do nich kolejne, z nadrukiem przedstawiającym Sith Trooperów, które fani znaleźli na Amazonie.Jakiś czas po pierwszych bluzkach, w Kanadzie pojawiły się figurki „Galaxy of Adventures”, a w jednym z niemieckich sklepów internetowych znaleziono zdjęcia zestawów LEGO, które prezentowaliśmy tutaj.W Los Angeles natrafiono na walkie talkie Najwyższego Porządku.Na Piątek Mocy Hot Wheels dostarczy miniaturowe statki i pojazdy.Są też 3,75 calowe figurki z serii „Vintage Collection” oraz kolejne 6 calowe, popularne wśród fanów, produkty „Black Series”. Nieoficjalnie wiadomo, że wśród tych drugich, oprócz figurek, będą także realistyczne hełmy: Sith Trooperów z TROS i szturmowców z miotaczami z „Mandalorianina”.Przypomnijmy, że na chwilę obecną oficjalnie zakupić można wyłącznie część gadżetów związanych z Sith Trooperami. Po raz pierwszy dostępne były na SDCC w lipcu, a kilka dni temu trafiły w USA do szerszej dystrybucji. Większość kolekcjonerów na nowe produkty musi poczekać do „Potrójnego Piątku Mocy”.Zdjęcia zestawów LEGO z „The Rise of Skywalker” i „The Mandalorian”

14


W Piątek Mocy 04.10 do sprzedaży trafi ostatnia w tym roku fala zestawów LEGO. Większość z nich bazuje na Epizodzie IX, ale znalazło się także miejsce dla produktów z serialu „The Mandalorian” i oryginalnych filmów. LEGO postanowiło skierować swoją ofertę nie tylko do nowych fanów, a także do tych, którzy posiadają już starsze wydania poniższych pojazdów. Prom Kylo Ren poprawiono względem tego z 2015, a Sokoła Millenium w dużej mierze zbudowano od podstaw. Wśród nowych figurek znajdziemy chociażby porucznik Connix, Rycerzy Ren, Sith Trooperów czy klatooiniańskich jeźdźców z „The Mandalorian”. Obi-Wan dodatkowo wprowadza nową wersję dla klocka-kaptura.

 • 75246 Death Star Canon
 • Cena: 89.99 zł
 • 75248 Resistance A-Wing Starfighter
 • Cena: 129.99 zł
 • 75249 Resistance Y-Wing Starfighter
 • Cena: 319.99 zł
 • 75250 Pasaana Speeder Chase
 • Cena: 229.99 zł
 • 75254 AT-ST Raider
 • Cena: 269.99 zł
 • 75255 Yoda
 • Cena: 469.99 zł
 • 75256 Kylo Ren's Shuttle
 • Cena: 569.99 zł
 • 75257 Millenium Falcon
 • Cena: 709.99 zł
W internecie możecie znaleźć więcej zdjęć, jednak należy się spieszyć, gdyż agenci LEGO polują na wszystkie wycieki.

Księżniczka Leia i Wicket

Sideshow Collectibles
2

Firma Hot Toys rozpoczęła przedsprzedaż dwóch nowych figurek wykonanych w skali 1:6. Tym razem jest to księżniczka Leia w stroju z Endoru i Wicket. Figurka najsłynniejszej księżniczki galaktyki będzie miała 27 cm wysokości, a jej cena to 228$ (sklep). Wicket natomiast będzie miał 15,5 cm wysokości, a zapłacić za niego będzie trzeba 197$ (sklep). Figurki trafią do nabywców w trzecim kwartale przyszłego roku.

Barbie Star Wars

25

Producent najbardziej znanych lalek, firma Mattel, wyda w tym roku trzy nowe produkty, które będą nawiązywały do Gwiezdnych Wojen. Księżniczka Leia, R2-D2 i Darth Vader posłużyli jako wzór dla nowych zabawek. Nabyć je można za pośrednictwem serwisu Amazon, a cena każdej z nich wynosi 100$. Do nabywców trafią po 18.11 bieżącego roku.

Luke Skywalker i Han Solo

3

W grudniu bieżącego roku poszerzona zostanie linia S.H. Figuarts firmy Bandai Tamashii Nations. Tym razem do sprzedaży trafi Luke Skywalker z Epizodu VIII i Han Solo z Epizodu VII. Obie figurki mierzyć będą ok. 15 cm wysokości, a cena każdej z nich wyniesie ok. 250 zł. Nabyć je będzie można za pośrednictwem zagranicznych sklepów internetowych.

Szachy Star Wars

8

Firma Royal Selangor, do tej pory wydająca m.in. figurynki, na początku przyszłego roku wprowadzi do sprzedaży szachy z Gwiezdnych Wojen. Za figury szachowe będą robiły figurynki postaci z klasycznej trylogii umieszczone na porcelanowych cokołach. Mata natomiast będzie wykonana ze szkła. Za szachy w takim wydaniu zapłacić będzie trzeba 1800$, a nabyć je można w tym miejscu.

SDCC: Gadżety

2

Comic Con przez lata przyzwyczaił nas do tego, że obok Toy Fair był największą imprezą na której różne firmy prezentowały swoje przyszłe produkty spod znaku Gwiezdnych Wojen. Sytuacja ta zaczęła się powoli zmieniać odkąd markę przejął Disney, sporą część nowości przesunięto na D23 oraz wrześniowy Piątek Mocy. Mimo tego producenci starali się jednak przygotować zawsze coś ciekawego na Comic Con. Tym razem mam wrażenie, że jednak nie byli już w stanie. W ciągu ostatnich tygodni zaprezentowaliśmy Wam gadżety związane z postacią Sith Troopera oraz kilka innych produktów stworzonych z myślą o SDCC. Poza tymi produktami na konwencie nie zaprezentowano prawie nic nowego. Co więcej na panelu poświęconym gadżetom Star Wars również prawie nie zapowiedziano żadnych przyszłych produktów - poza drobnymi dodatkami pokazano te, które w zapowiedziach pojawiły się już jakiś czas temu. Embargo informacyjne związane z Epizodem IX i Mandalorianinem pokutuje, w związku z czym na nowości przyjdzie nam poczekać do D23 i Piątku Mocy. Poniżej znajdziecie informacje na temat tych pojedynczych produktów, które zapowiedziano na tegorocznym SDCC, a o których nie wspomnieliśmy wcześniej.

Gentle Giant
Jesienią 2020 roku ukaże się wyprodukowana w skali 1:7 figurka Rey z Epizodu VII. Kosztować będzie 150$.Hasbro
Kolejnym dodatkiem do Black Series będzie Luke Skywalker w stroju ze scen na Dagobah. Zaprezentowano również hełm Boby Fetta.Kotobukiya
Japoński producent gadżetów również pokusił się o wydanie figurek Sith Trooperów. Ich dwupak poszerzy serię ARTFXeFx Collectibles
Firma wraca do wydawania rękojeści mieczy świetlnych. Zacznie od oryginalnej trylogii, później będą prequele, a na koniec trylogia sequeli.Biorąc pod uwagę tę kolekcjonerską posuchę warto tu wspomnieć o dwóch figurkach, które nie są bezpośrednio związane z Gwiezdnymi Wojnami, a zadebiutowały na SDCC. Firma Funko jesienią tego roku wyda w serii Pop! dwie figurki z Markiem Hamillem. I nie chodzi tu o figurki bohaterów w których się wcielał, ale jego samego.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.