TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Gadżety z LEM

2001-11-28 19:15:00 www.lem.com.pl

O tym, że Licomp Empik Multimedia (LEM) to jeden z trzech największych dystrybutorów gier komputerowych w Polsce powszechnie wiadomo. Ciekawe jest jednak to, że nasz dystrybutor gier ze stajni LucasArts oprócz samych gier z tej serii, oferuje starwarsowe gadżety. Obecnie można sobie zamówić koszulki i czapeczki z gry "Episode I: The Phantom Menace". Cena koszulki: 40 zł, a czapeczka 25 zł. Dla zainteresowanych podano telefony: (22) 642 81 65, (22) 642 99 21 lub email. (źródło: www.lem.com.pl/lem/gadzety.php)
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Nowe figurki

2001-11-21 15:02:00 rebelscum.com

Już niedługo będzie można kupić m. in. w eBay ;) nowe figurki z serii Power of the Jedi. Będą to Jedi Master Eeth Koth i łowca nagród Zutton Snaggletooth:

KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

25 lat !!

2001-11-16 11:38:00

Jak ten czas leci, w przysłym roku upłynie dokładnie 25 lat od premiery filmu Nowa Nadzieja - który zrewolucjonizował całą kinematografię. W Polsce film pojawił się dopiero 1978 roku - doskonale to pamiętam. Z tej okazji szykują się specjalne wydania figurek z Hasbro.

Dokładnie pamiętam, jak to będąc na obozie sportowym w 1978 roku, gdzieś na mazurach, dostawiano kolejne rzędy w lokalnym kinie, aby "mali sportowcy" mogli zobaczyć film. Siedzieliśmy w pierwszych rzędach i byliśmy w pełni szczęścia, że nikt nam nie będzie zasłaniał. Światło zostało zgaszone i ..... no właśnie, zaczeło się: A long time ago in galaxy far far away..., następnie rozwinął się galaktyczny dywan zółtych liter.

Po wyjściu z kina, trener i jego zastępcy byli zadziwieni naszym spokojem :), ale to było zupełnie coś innego - to było oszołomienie. Po dotarciu do kwater rozgorzała bardzo poważna dyskusja wśród dziesięciolatków - bo tyle mniej więcej w tedy mieliśmy, na temat filmu i dzielenia się swoimi wrażeniami z innymi kolegami z drużyny. Nasi opiekunowie zastaniawiali się cały czas, jak to jest możliwe, że siedzimy "na miejscu" i niewywijamy kolejnych numerów :]. Następnie rozpoczeło się dzielenie i oczywiście sprzeczki, kto kim będzie. Hanów było chyba z sześciu, Luków też tylu, najgorzej było ze "zdobyciem" pozycji Vadera i Obi-Wana, byli oczywiście Szturmowcy i żołnierze Rebelii. Na drugi dzień rozgorzały walki na Yavinie 4-tym - to była bitwa.

No dobrze, koniec z tymi wspomnieniami. W tamtych, odległych czasach o postaciach z Gwiezdnych Wojen można było tylko marzyć, ale mnie jakimś cudem udało sie zebrać kilka figurek z tamtych czasów, oczywiście jak zapewne pamiętacie był to "handel wymienny :)", np. resorak za figurkę. Dopiero kilka lat później mogłem zakupić w CSH (Centralna Składnica Harcerska) przy ul. Marszałkowskiej, trzy figurki i X-Winga do sklejania - byłem pełen szczęścia. Dzisiaj, gdyby nie internet sytuacja była by taka sama, Hasbro Polska zaprzestała sprowadzać w/w artykuły na rynek polski. Może coś pojawi się w nadchodzącym roku, gdy rozpocznie się kampania reklamowa Epizodu II. Tym czasem możemy sobie pooglądać to co fani w innych krajach, na zachód od Odry mogą kupić prawie o każdej porze dnia - a jest co!
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

25-lecie Star Wars

2001-11-15 14:05:00 collectstarwars.com

W 2002 roku przypada 25-ta rocznica wkroczenia na ekrany kin Star Wars A New Hope. Kilka dni temu zaprezentowano oficjalne logo, jakim będą opatrzone produkty Hasbro. Oczywiście od jakiegoś już czasu pojawiają się grafiki przedstawiające te specjalne figurki: Chewie, Luke i Leia, Luke. Dziś natomiast zaprezentowano Chewiego i Hana. Zamieściłem także na stronie krótki filmik prezentujący ten zestaw i wspomniane wcześniej logo (format mpeg 2,51MB). Więcej informacji o figurkach można znaleźć na stronach: www.collectstarwars.com, www.starwars.hasbro.com.
KOMENTARZE (0)
Loading..