Kolekcjonerstwo

R2-D2 jak żywy...

Philomythus za CNN
0

Jak donosi CNN, niejaki Daniel Sieberg zbudował 15 calową replikę R2-D2. Nie byłoby w tym nic zdumiewającego, gdyby nie fakt, że replika ta jest w stanie pokazywać emocje, reaguje na wydawane jej komendy itp. Robot wyposażony jest w promień na podczerwień, sonar nawigacyjny i nowatorską technologię rozpoznawania mowy. Podobno ma być z niego świetny kompan. Cacko pokazywano przez tydzień w programie Technofile.

Hełmy i maski klonów...

StarWars.Com
0

Na oficjalnej w cyklu pytań „Zapytaj Radę Jedi” zdano dość nietypowe pytanie. Brzmiało ono: „Czy są jakiekolwiek hełmy szturmowców klonów, które można kupić?”. Steve Sansweet, odpowiedzialny za relację z fanami, odpowiedział, że tak. Chociaż w przypadku szturmowców klonów nie będzie można kupić oryginalnych hełmów, wykorzystanych w filmie, gdyż wszystkie były wygenerowane komputerowo, to jednak takie hełmy są oferowane. Jest tego trochę, np. maska klona firmy Kellogg (karta zamówienia tutaj), albo same hełmy. Z tym, że hełmy są dołączone do specjalnych opakowań płatków firmy Kellogg. W ofercie jest jeszcze hełm firmy Rubie`s Costume, lecz nie podano ceny. Natomiast same hełmy Kellogga, bez płatków, podobno można kupić już na eBayu.

Maska klona

Hełm klona

Opakowanie płatków z hełmem

Fragment opakowania płatków

Toppsy z AOTC

StarWars.Com
0

Jakiś czas temu pisaliśmy o kartach Topps (news dostępny tutaj) z AOTC. Na Oficjalnej ostatnio ukazał się update tego newsa. Oprócz zaprezentowanych wcześniej kart, będą też dostępne specjalne ekskluzywne karty, dołączone do płyt DVD i VHS (z AOTC oczywiście). Jedyny kruczek jest taki, że karty te można dostać zamawiając przez internet AOTC, w sieci Wal-Mart. Wtedy karty zostaną dołączone do reszty zamówienia. Na pocieszenie prezentujemy dwa screeny:
Miecze hrabiego Dooku i Lorda Vadera

StarWars.Com
2

Master Replicas atakuje z kolejnymi produktami. Tym razem będą to repliki rękojeści mieczy Dartha Vadera i hrabiego Dooku. Z tym, że będą to edycje limitowane i tak rękojeści miecza Dartha Vadera będzie wyprodukowanych zaledwie 7,5 tysiąca na cały świat, podczas gdy zakrzywionych rękojeści miecza Dooku będzie zaledwie 3,5 tysiąca. Ale to nie koniec, bo po tysiącu z jednych i drugich rękojeści, będzie miało specjalną wkładkę z autografami. W przypadku miecza Dartha Vadera będzą to podpisy Dave`a Proswsa oraz Jamesa Earla Jonesa, a pod mieczem Dooku podpisze się Christopher Lee. Z tym, że podpisane miecze Vadera zostały już wyprzedane. Można jeszcze zamówić miecze Dooku z autografem, oraz Vadera i Dooku bez autografu. Oczywiście na stronie Master Replicas. I jeszcze kilka zdjęć:


Miecz Dooku


Miecz Vadera


Miecz Vadera z autografami

Kolejny Deluxe z Hasbro ...

TFN
0

Na rynku amerykańskin pojawiła się w sprzedaży kolejna figurka 3 3/4" z serii DeLuxe "Anakin Skywalker - with Force-Flipping Attack". Na naszy rynku w sprzedaży pojawiły się zestawy z Obi-Wanem Kenobim i Count Dooku. Cena tej przyjemności wynosi $9.99, a u nas ok. 50 zł. Teraz ciekaw jestem, kiedy do całej reszty dołączy (skaczący) Yoda.
I seria zdjęć:
Anakin Deluxe
Opakowanie
Tył opakowania
Od przodu
Od tyłu

Popiersia Boby Fetta

Za RAJ z Nowa Gildia
0

Latem firma Gentle Giant Studios rozpoczeła sprzedaż popiersi postaci z Gwiezdnych Wojen. Pierwsze popiersie przedstawiało Jango Fetta, teraz przyszła kolej na jego syna czyli Boba Fetta. Popiersie ma się ukazać na początku przyszłego roku. Choć nie widać tego na zdjęciach, to ma ono mierzyć 6 cali wysokości a przewidywana cena to 45$. Oczywiście będzie to limitowana seria (jakżeby inaczej). Zanim jednak pojawi się Boba, to w grudniu 2002 pojawią się jeszcze popiersia Vadera i Yody.


News pierwotnie znajdował się na Nowej Gildii.

Hasbro kontratakuje

Hasbro
0

Hasbro zaprezentowało kolejny już w tym tygodniu zestaw figurek. Tym razem dwie ekskluzywne przeznaczone dla sieci Wal-Mart, jest to zestaw Zgniatarki Śmieci z Gwiazdy Śmierci, wraz z Lukiem i Hanem w jednym zestawie oraz Chewbaccą i Leią w drugim. Oba zestawy będą dostępne na przełomie grudnia i stycznia w sieci supermarketów Wal-Mart w USA. Ceny nie podano. Ale jest kilka zdjęć:


Zestaw z Hanem i Lukiem

Zestaw z Leią i Chewiem

Oba zestawy razem

Oba zestawy razem

LEGO Star Destroyer...

StarWars.Com
1

Na Oficjalnej zaprezentowano zapowiedź kolejnego zestawu LEGO, tym razem ma to być specjalny kolekcjonerski zestaw z Imperialnym Niszczycielem Gwiezdnym. Zestaw ten ma mieć ponad 3 tysiące klocków, i ma się ukazać w październiku. Cena promocyjna, ważna do końca stycznia, wynosi … 269,99 $.
Cały zestaw jest wzorowany na Devastatorze, Niszczycielu Dartha Vadera w ANH. Ponadto jest o pierwszy zestaw z nowej serii.
Prezentujemy też cztery zdjęcia:


Deluxe Clone Trooper ... UPDATE

TFN
0

Na TheForce.Net zaprezentowano nowy zestaw z serii DeLuxe - Clone Trooper`a wraz z Speeder Bike, ale to nie wszystko, Klona można rozebrać z pancerza, co prawda wygląda on wtedy jak by nosił pampersa, ale na największą uwagę zasługuje sam skuter i jego szczegółowe wykonanie, które jest wierną kopią tych modeli jakie były również używane na Endor.
Opakowanie
Tył opakowanie

Update, 24 września
Dodajemy jeszcze kilka skanów tej figurki:
Klon od tyłu
Klon od przodu
Na skuterze
Skutery

Nowe figurki Hasbro na 2003 ...

Hasbro.com
0

Oficjalna strona Hasbro zaprezentowała pierwszą i drugą serię figurek 3 3/4" , jakie mają pojawić się w sklepach (zachodnich) na początku 2003 roku. Będą one przedstawiały głównie postacie z części drugiej, ale nie zabraknie również bohaterów z klasycznej Trylogii, a oto i lista:

Kolekcja 01:

Obi-Wan Kenobi - Acklay Battle (’03 #1)
Mace Windu - Arena Confrontation (’03 #2)
Darth Tyranus - Geonosian Escape (’03 #3)
Anakin Skywalker (’03 #7)
Boba Fett (‘03 #8)
R2-D2 (‘03 #9)
Han Solo (’03 #13)
Chewbacca (‘03 #14)

Kolekcja 02:
Padmé Amidala - Droid Factory Chase (’03 #4)
Droid 2 Pack (’03 #5)
Tusken Raider - Tatooine Camp Ambush (’03 #6)
Lama Su (’03 #10)
Aayla Secura (‘03 #11)
Barriss Offee (‘03 #12)
Yoda & Padawan Jedi (‘03 #15)
Padawan Jedi 2 Pack (‘03 #16)

Topps`y z autografami czyli ...

StarWars.Com
0

Na Oficjalnej zaprezentowano prototypy kart z postaciami z Ataku Klonów na których obok fotografii będą umieszczone autografy aktorów. Jest to prawdziwa gratka dla wszystkich kolekcjonerów zbierających stuff z Gwiezdnych Wojen. W sprzedaży karty pojawią się listopadzie, oczywiście najpierw w U.S.A.

Oto lista aktorów, którzy złożą swoje podpisy na kartach:

 • Amy Allen (Aayla Secura)
 • Kenny Baker (R2-D2)
 • Ahmed Best (Jar Jar Binks)
 • David Bowers (Mas Amedda)
 • Silas Carson (Ki-Adi-Mundi)
 • Silas Carson (Nute Gunray)
 • Ayesha Dharker (Queen Jamillia)
 • Matt Doran (Elan Sleazebaggano)
 • Joel Edgerton (Owen Lars)
 • Ronald Falk (Dexter Jettster)
 • Jesse Jensen (Saesee Tiin)
 • Zachariah Jensen (Kit Fisto)
 • Nalini Krishan (Barriss Offee)
 • Jay Laga'aia (Captain Typho)
 • Daniel Logan (Boba Fett)
 • Alethea McGrath (Jocasta Nu)
 • Rena Owen (Taun We)
 • Mary Oyaya (Luminara Unduli)
 • Frank Oz (Yoda)
 • Anthony Phelan (Lama Su)
 • Bonnie Piesse (Beru Whitesun)
 • Andrew Secombe (Watto)
 • Matt Sloan (Plo Koon)
 • Bodie Taylor (Clone Trooper)
 • Jack Thompson (Cliegg Lars)
 • Leeanna Walsman (Zam Wesell)

Arena

Entertaimentearth
1

Kolekcjonerom Action Figure zapewe przyda się tło, na którym będą mogli ustawić swoje figurki. Niedawno firma Hasbro ułtawiła im to zadanie. Ukazała się bowiem Arena z Geonosis którą można zakupic tu, po cenie "zaledwie" 54,99 $.

Nowe plakaty

Anor
0

O star warsowych posterach pisaliśmy już wielokrotnie, ale jak zauważył Anor - na stronie allposters.com pojawiło się kilka nowych wzorów z "Ataku klonów". Znajdziecie tam także plakaty z klasycznej trylogii i z "Mrocznego widma" (w wiekszości ich cena to 5,99$). Nowe postery możecie obejżeć w naszej galerii. Także sporo plakatów znajdziecie w internetowym sklepiku Stopklatki.

Nowe figurki 3 3/4" z Hasbro ...

Rebelscum
0

Na Rebelscum.Com zaprezentowano nowe figurki Darth Maula i Yody w fotelu z Rady Jedi. tego ostatniego większość kolekcjonerów dobrze zna, taka sama figurka była sprzedawana podczas promocji E1 w 1999 roku. Ten Yoda jednak się różni od swego poprzednika, w komplecie posiada miecz wykonany z metalu i przewidziany jest do sprzedaży w okresie promocji "Ataku Klonów" na DVD - tak przynajmniej donoszą na TF.Net. A kiedy u nas, obawiam się, że raczej nie ...

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.